Sayfa 4291 / 4325 İlkİlk ... 32913791419142414281428942904291429242934301 ... SonSon
128,701 ile 128,730 arası toplam 129738 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Cümle forumun ve islam aleminin ramazan bayramı mübarek olsun

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Selam beyler,bu sıralar babamın yanında çalışıyorum hatta yardım ediyorum diyelim.Malum şehir dışında okuyacağız para lazım olur,babamdan,annemden isteyeceğime kendim çalışır,kendim kazanırım bir süre o parayla idare ederim dedim.

Neyse asıl olay çalıştığımız yerde,Gazi Üniversitesi için güvenlik kameraları takıyoruz,malum hep öğrenciler var etrafta,kaynıyor yani ortalık,yaz okulu falan,bir koşuşturma var.Mimarlık-Mühendislik fakültesindeyiz bugünlerde,3 gün okul gününe denk geldik ve her taraf kareli gömlek kaynıyor Nedir arkadaş bu kareli gömleğin sırrı ? Aramızda mühendislik okuyan veya okumuş olan var mı ? Çok merak ediyorum bu kareli gömlek takıntısını,her 10 kişiden 8 tanesi kareli gömlek giyiyor yahu üniversite üniversite değil kareli gömlek giyme zorunluluğu olan lise sanki.

Birisi beni aydınlatırsa sevineceğim.

Başka bir boyuta bakarsak hepsine de saygı duyuyorum,oralara girmek öyle kolay değil.

Şimdi Gazi'yi mi övüyorsun falan demeyin,ODTÜ'de okuyan birisini görünce hazır ola geçen adamım ben.
    Genelde ünide gömlek giyerler bende öyleydim tshirt falan az giyilir yada benim okuduğum yerde de öyle şu anda yüksek lisans yapıyorum yine aynı gömlek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

GSS - Genel Sağlık Sigortası başvuru süresi ne kadar uzatıldı? - Hürriyet EKONOMİ

Beyler şu konu ile ilgili bilgili birisi bunu detaylı olarak veya kısaca anlatabilir mi ? Benim şimdi sigortam yok ve 18 yaşını geçtiğim ve şimdilik okumadığım için SGK'ya gidip gelir testi yaptırmam mı gerekiyor aftan yararlanabilmem için ? Babam bir kaç ay önce bunu söylemişti ama aramıştım bulamamıştım,şimdi denk geldim.
    benim bildiğimde sen hiç ssk primi yatırdın mı yatırdıysan seni ilgilendirir sen zaten 18 yaşına kadar babadan faydalanıyorsun daha sonra çıkan borçlar okul zamanı ile ilgili olan onun içinde öğrenci belgesi götürürsen siliniyor ama 25 inden sonra borç seni ilgilendirir onuda belirtiyim kanunda çünkü o şekilde geçiyor

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ancar View Post
    benim bildiğimde sen hiç ssk primi yatırdın mı yatırdıysan seni ilgilendirir sen zaten 18 yaşına kadar babadan faydalanıyorsun daha sonra çıkan borçlar okul zamanı ile ilgili olan onun içinde öğrenci belgesi götürürsen siliniyor ama 25 inden sonra borç seni ilgilendirir onuda belirtiyim kanunda çünkü o şekilde geçiyor
    Hiç yatırmadım,ayrıca gittim SGK'ya sordum,dediler ki sen memur çocuğusun,okusan da okumasan da 25 yaşına kadar bir şey olmaz,git evine yat istediğin kadar dediler

Gömlek mevzusuna gelirsek, kareli gömlek iyi güzel hoşta,herkes mi giyer arkadaş,bir de her gün
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hiç yatırmadım,ayrıca gittim SGK'ya sordum,dediler ki sen memur çocuğusun,okusan da okumasan da 25 yaşına kadar bir şey olmaz,git evine yat istediğin kadar dediler

Gömlek mevzusuna gelirsek, kareli gömlek iyi güzel hoşta,herkes mi giyer arkadaş,bir de her gün
    Dediğim gibi 25'ine kadar bişi çıkmaz çıkarsada belgeyle silinir sonrası silinmez devlet amca alır

Gömlek öyle yaaa ergenlikten adam olmaya geçince normal oluyor bizde öyleydik birde zamanında takım elbise vardı öyle gelenler sürekli hepsi deli yürekten çıkmış gibilerdi

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Quote Originally Posted by ancar View Post
    Dediğim gibi 25'ine kadar bişi çıkmaz çıkarsada belgeyle silinir sonrası silinmez devlet amca alır
    biraz yavas alsin, sahsen benim borcum yok ama olanlarin da sonuna kadar arkasindayim. dupeduz vatandasi soyuyor devlet. kanunsuzluktan baska birsey degil. kimse de bu zaman kadar odemedigi icin kivraniyor son zamanlarda, sureyi uzattikca uzatiyorlar. kamu spotlari ile halka sirin gozukme cabasindalar ama bildigim birsey varsa bu para hicbir zaman devletin kasasina girmez, yasa da ilk hukumet degisikliginde rafa kalkar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    biraz yavas alsin, sahsen benim borcum yok ama olanlarin da sonuna kadar arkasindayim. dupeduz vatandasi soyuyor devlet. kanunsuzluktan baska birsey degil. kimse de bu zaman kadar odemedigi icin kivraniyor son zamanlarda, sureyi uzattikca uzatiyorlar. kamu spotlari ile halka sirin gozukme cabasindalar ama bildigim birsey varsa bu para hicbir zaman devletin kasasina girmez, yasa da ilk hukumet degisikliginde rafa kalkar.
    benimde borcum yok bende arkasındayım haksız yere borç çıkartıpta miletin 2 kuruşuna göz diken devletinde kimi kime şikayet edeceksin abi bana onu söyle herifler bir yol bulup birşey çıkartıyorlar kimsede sesini çıkartmıyor gene yeni vergi geliyor kimsenin haberi var mı cep telefonlarına yine vergi itelemişler kim biliyor o para kime gidiyor konuşunca siyaset olacak benden susayım

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yahu insanlar bu primi ödeseler bile hastaneye gittikleri zaman yine para alınıyor,akıl alır bir şey değil.

Ali Tezel diye bu işlerin uzmanı var,borcu olanlar ödemesin eninde sonunda bu saçmalığı kaldırmak zorunda kalacaklar falan diyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

.......
    Nereyi kazandın bakayım

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Nereyi kazandın bakayım
    Tercihleri yaptık abi ama daha sonuçlar açıklanmadı.Sanıyorum yarından itibaren her gün açıklanabilir.Benim tahminim çarşamba günü açıklanacağı yönünde.

Seçenekler ise ya İzmir ya da Antalya,bölüm ise ya Çeko ya da Kamu Yönetimi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu insanlar bu primi ödeseler bile hastaneye gittikleri zaman yine para alınıyor,akıl alır bir şey değil.

Ali Tezel diye bu işlerin uzmanı var,borcu olanlar ödemesin eninde sonunda bu saçmalığı kaldırmak zorunda kalacaklar falan diyor.
    Burasi Turkiye odesende borcun cikar odemesende

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Tercihleri yaptık abi ama daha sonuçlar açıklanmadı.Sanıyorum yarından itibaren her gün açıklanabilir.Benim tahminim çarşamba günü açıklanacağı yönünde.

Seçenekler ise ya İzmir ya da Antalya,bölüm ise ya Çeko ya da Kamu Yönetimi.
    Hadi bakalım hayırlısı. Bu arada ünide ne giyecceğim diye dert etme ben şort tshirt giderdim hep, bir sıkıntısını görmedim. Hatta uyurken daha rahat ediyorsun.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Üniversiteye gideceğim diye değilde kilodan ötürü ne giyeceğim diye dert edebilirim,giydiğim kıyafet sayısı iki elin parmaklarını geçmez Hadi ayak parmaklarını da katayım.

Kıyafetim yok değil,var ama artık olmuyor

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Selamun Aleyküm kardeşlerim, abilerim.

Hayırlı bayramlarınız olsun Allah yenisine sağlıklı bir şekilde kavuştursun inşaAllah.

Herşey gönlünüzce olsun.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Aleyküm selam abi,senin de bayramın kutlu olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Üniversiteye gideceğim diye değilde kilodan ötürü ne giyeceğim diye dert edebilirim,giydiğim kıyafet sayısı iki elin parmaklarını geçmez Hadi ayak parmaklarını da katayım.

Kıyafetim yok değil,var ama artık olmuyor
    Okula gidene kadar, en azından elindeki kıyafetlerin içine girecek kadar zayıflamayı denesen nasıl olur peki? Böylece dert etmenede gerek kalmaz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    Okula gidene kadar, en azından elindeki kıyafetlerin içine girecek kadar zayıflamayı denesen nasıl olur peki? Böylece dert etmenede gerek kalmaz.
    Benimde niyetim o yönde umarım verebileceğim en fazlasını okul başlayana kadar veririm.Tabi okul başladıktan sonra da o kadar vermişken devamını da getiririm sanıyorum.

Olmadı yeni kıyafet alırız,değil mi ?

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar oynadığım maçları kaydedip YouTube'a yüklemek istiyorum.
    Var mı nasıl yapılacağını bilen. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Benimde niyetim o yönde umarım verebileceğim en fazlasını okul başlayana kadar veririm.Tabi okul başladıktan sonra da o kadar vermişken devamını da getiririm sanıyorum.

Olmadı yeni kıyafet alırız,değil mi ?
    Hergün sabah 6 da çık 10 km falan tempolu yürü ben öyle öyle 15 kg verdim, ayrıca spor salonunada yazıl hadi bakayım.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Hergün sabah 6 da çık 10 km falan tempolu yürü ben öyle öyle 15 kg verdim, ayrıca spor salonunada yazıl hadi bakayım.
    Valla akşamları 8 den sonra veya sabahları 7 den sonra 1 saat yürümeyi düşünüyorum şimdilik.En önemli detay yeme alışkanlığım,şu hazır gıdaları ve basit karbonhidratları bırakırsam ki benim durumumda kompleks karbonhidratları bıraksam da olur,bir şey kaybetmem,öncelikli yiyeceklerim et,yumurta,sebze ve süt ürünleri olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Valla akşamları 8 den sonra veya sabahları 7 den sonra 1 saat yürümeyi düşünüyorum şimdilik.En önemli detay yeme alışkanlığım,şu hazır gıdaları ve basit karbonhidratları bırakırsam ki benim durumumda kompleks karbonhidratları bıraksam da olur,bir şey kaybetmem,öncelikli yiyeceklerim et,yumurta,sebze ve süt ürünleri olabilir.

Lifalif yulaf ezmesi, sabahları sütle yada yoğurtla karıştır götür

22. Default

Uleyn Sincanlı Ne Kadar İlginç ve Cins Konular Varsa Hep İçindesin Yahu

Can Boğazdan Gelir Boşver Nasılsa Öleceğiz O Kadar Stres Yapmaya Gerek Yok Biraz Relax Olup Sakin Düşün ve Rahat Yaşa Her Şeyi Dert Etme.

Yok İllâki Dert Edeceğim Diyorsan Tanıdığım İyi Bir Kiralık Katil Var Senin İçin Yardımcı Olurum

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Uleyn Sincanlı Ne Kadar İlginç ve Cins Konular Varsa Hep İçindesin Yahu

Can Boğazdan Gelir Boşver Nasılsa Öleceğiz O Kadar Stres Yapmaya Gerek Yok Biraz Relax Olup Sakin Düşün ve Rahat Yaşa Her Şeyi Dert Etme.

Yok İllâki Dert Edeceğim Diyorsan Tanıdığım İyi Bir Kiralık Katil Var Senin İçin Yardımcı Olurum
    ooo dedecim gelmiş

24. Default

Sende Hoşgeldin Kardeşim

Oğuzhan'ı El Birliğiyle Daha da Şişmanlatacağız İnşallah

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

168 cm boy var 110 kiloyum daha ne kadar şişmanlatmak istiyorsun abi

26. Default

Benim Bir Hastam Vardı 210 Kg idi. Ama Adam Artist Gibiydi Yani Numunelik İnsandı Ona Benzesen Fena Olmazdı

Fotosunu Koyarım Ama Şimdi Özel Konular Olduğu İçin Koyamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by SmtSvm View Post
    Arkadaşlar oynadığım maçları kaydedip YouTube'a yüklemek istiyorum.
    Var mı nasıl yapılacağını bilen. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
    Fraps kullan

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Benim Bir Hastam Vardı 210 Kg idi. Ama Adam Artist Gibiydi Yani Numunelik İnsandı Ona Benzesen Fena Olmazdı

Fotosunu Koyarım Ama Şimdi Özel Konular Olduğu İçin Koyamıyorum
    Ya bilemiyorum şimdi 3 gündür yeme düzenimi değiştirdim.Başladığımda 112.7 kiloydum bugün şimdi tartıldım 110.3'üm ve kesinlikle yemeyi bırakmadım sadece bana zararlı şeyleri yemeyi bıraktım.Yanına bir de 1 saat yürüyüş ekliyorum,kilo fazla olunca vermesi de kolay oluyor,mesela sıkı bir çalışma ve azimle Ağustos'un 10'u olmadan 100 kiloya düşebilirim.Hedefim Eylül gibi 95 kilo olmak,Aralık gibi 85,Mart gibi 80,Haziran gibi 75,Ağustos gibi de 70 olmak,ondan sonra da 3-4 kilo fazlam kalıyor ama olan fazlalık da 3-4 kilo olsun 40 kilo yerine değil mi ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Günaydın Turksportal insanları

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İyi akşamlar abi