Sayfa 4324 / 4325 İlkİlk ... 332438244224427443144322432343244325 SonSon
129,691 ile 129,720 arası toplam 129736 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bende 2 saattir bakıyorum nolmuş diye mübarek o kadar nöbetçi diktik seni sen neden arayı uzattın bakalım bir daha görmeyim soğutma arayı renklerdir buraları
    Eyvallah reis. Boydan boya laciverte boyayacağım.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Selamlar millet, yeni serinin betası yayınlandı ama sanırım herkes uyuyor. Araştırmacı abilerimin dikkatine! Emeklerinizi bilmeyen twitter gençliği oyuncu profilleri nedeniyle sizleri eleştiriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Feneri ne şişirmişler be... öyle diyorlar. ben anlamam.

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Feneri ne şişirmişler be... öyle diyorlar. ben anlamam.
    Bana pas attığını gördüm, aldım topu 90'a takıyorum şimdi Cengo sağolsun, oynadığımız oyundan keyif alıyoruz, gelsin kupalar, şampiyonluklar
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Bana pas attığını gördüm, aldım topu 90'a takıyorum şimdi Cengo sağolsun, oynadığımız oyundan keyif alıyoruz, gelsin kupalar, şampiyonluklar
    Ancak oyunda işte Burak Abi

Ancak oyunda işte Burak Abi
    Hiç değişmedin demi Emre Abi
    Burak

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Boy boy fotoğraflarınız çıkıyor abi aman şdfnhşksdgfh

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hiç değişmedin demi Emre Abi
    İnsan 7'sinde neyse 70'inde de o oluyor Burak Abi.

Burak alem delikanlı görsün boy boy fotoğrafları çıksın elleme
    Last edited by El Barto : 25.Ekim.2022 at 04:11

Nesil
    2006
    Yer
    06

Diğer takım araştırmacılarının Cengo'a bakıp ders alması lazım biraz da buradan kışkırtalım

Forum neden bu hale geldi? Aslında bir ekşi sözlük kullanıcısı taa 2017 yılına ait bir yazısında bunu belirtmiş. Hiç lamı cimi yok, adam yerden göğe kadar haklı. İşte o yazı;

şimdi üzerinden epey zaman geçti arkalarından konuşmak gibi olacak lakin yönetici kadrosu berbat bir sitedir.

senelerce dirsek çürüttüm ben o forumda. birkaç farklı üyelik kullandım falan.

son üyeliğimde yöneticilerden bir tanesi bana mesaj atıp yönetici olmam hususunda fikrimi sordu.

ben de olur dedim sıkıntı yok.

velhasıl böyle başladı yöneticilik kariyerim keh keh.

uzun yıllar oraya hizme... şaka lan şaka 1 hafta mı ne sürdü. sonra tartıştık ve beni görevden aldılar.

belki ben haksızdım belki kol kırılacak ve yen içinde kalacaktı lakin bir forum sitesinde olmaması gereken katı kurallar işletiyorlardı.

sanki oradaki userlar adamların maaşlı çalışanı da otorite ile site yönetimi yapılıyordu. otoriteni ekstrem durumlar için kullanırsın insanlar sitendeyken kendilerini rahat hissederler. fakat durmadan devam eden bir tahakküm ile yaparsan bunu, sana herhangi bir bağımlılığı olmayan kitleyi yok eder kendinden uzaklaştırırsın.

ben de buna karşı çıktım işte. kuralların esnetilmesini istedim. geçmiş zaman tam hatırlamıyorum ama kısacık yöneticilik deneyimimde moderatörler sadece mesaj silmek ile uğraşıyorlardı. keh keh.

velhasıl bütün yöneticiler bir ben tek kalmıştım admin odasında. üstüme geliyorlar falan. diğer şakşakçı modlar da bana atar yapıyor hehe. lakin adana çocuğu yer mi o atarları. hepsine laf yetiştirdik ve kovulduk yöneticilikten.

ben üyeliği de silerler diye düşünmüştüm o zaman ama silmemişlerdi. normal user yaptılar beni. sonra baktım bazı forumlarda hâlâ yetkim var. silinen mesajları falan görebiliyorum orada. mesaj silmekten usanmadılar yani. buraya gülücük gelecek.

her neyse. beddua okumuyorum ama basiretsizlerin elinde harcandı o platform. umarım eski performansına kavuşur ne diyelim.

özetle patron olmak ve yönetici olmak arasında dağlar kadar fark vardır !

Bizlerin de hataları olmuştur muhakkak ama kişisel kanaatim genel anlamda forumların bittiği yönünde. O kadar çok kullanıcıyı seviyeli bir tartışma ortamında tutabilmek için bazı kurallar gerekiyordu, dediğim gibi belki bizim abarttığımız noktalar da vardır ama sadece süreci belki bir tık hızlandırmışızdır. Kaldı ki bu platformdan, ortamdan memnun olan da bir çok kullanıcı vardı, herkes büyüdü, işinde gücünde, evli evinde, köylü köyünde durumuna geldi. Kaldı ki benim gibi, bu sitede büyüyenler 20 yılından fazlasını burada geçirenler var (benim gibi çok az tabii ) ama bizler bile artık gelip gidemez, zaman ayıramaz olduk zaman içerisinde. Birde şöyle bir gerçeklik var ki, içerik üretip koyulmazsa yeni insanların gelmesi de sağlanamıyor. Belli bir zamandan sonra gönüllü içerik üreticileri bulmak zorlaştı, hatta kendimiz de dahil buna zaman ayıramadık. Belki profesyonel destek alınabilir di ancak bu da herhangi bir gelir, yada yeterli bir gelir daha doğru olur, elde edilmediği sürece devamlılığı olması mümkün değil di. Mobil platformların ve sosyal medyanın gelişmesi insanların birşeyler üreterek zaman geçirmesinden daha az zahmetli bir zaman geçirme ortamı oluşturdu. Eskiden Türkiye'de onlarca FM platformu varken, şu an hiç kalmadı. Bildiğim kadarıyla Türk FM forumu şu an hiç yok.

Yani o 1 hafta yöneticilik yapan arkadaş artık her kimse, öyle olmuyor o işler, öyle olsaydı onlarca fm forumundan en azından 1 tanesi hala olurdu bugün.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bizlerin de hataları olmuştur muhakkak ama kişisel kanaatim genel anlamda forumların bittiği yönünde. O kadar çok kullanıcıyı seviyeli bir tartışma ortamında tutabilmek için bazı kurallar gerekiyordu, dediğim gibi belki bizim abarttığımız noktalar da vardır ama sadece süreci belki bir tık hızlandırmışızdır. Kaldı ki bu platformdan, ortamdan memnun olan da bir çok kullanıcı vardı, herkes büyüdü, işinde gücünde, evli evinde, köylü köyünde durumuna geldi. Kaldı ki benim gibi, bu sitede büyüyenler 20 yılından fazlasını burada geçirenler var (benim gibi çok az tabii ) ama bizler bile artık gelip gidemez, zaman ayıramaz olduk zaman içerisinde. Birde şöyle bir gerçeklik var ki, içerik üretip koyulmazsa yeni insanların gelmesi de sağlanamıyor. Belli bir zamandan sonra gönüllü içerik üreticileri bulmak zorlaştı, hatta kendimiz de dahil buna zaman ayıramadık. Belki profesyonel destek alınabilir di ancak bu da herhangi bir gelir, yada yeterli bir gelir daha doğru olur, elde edilmediği sürece devamlılığı olması mümkün değil di. Mobil platformların ve sosyal medyanın gelişmesi insanların birşeyler üreterek zaman geçirmesinden daha az zahmetli bir zaman geçirme ortamı oluşturdu. Eskiden Türkiye'de onlarca FM platformu varken, şu an hiç kalmadı. Bildiğim kadarıyla Türk FM forumu şu an hiç yok.

Yani o 1 hafta yöneticilik yapan arkadaş artık her kimse, öyle olmuyor o işler, öyle olsaydı onlarca fm forumundan en azından 1 tanesi hala olurdu bugün.
    Bozuk saat gibisin Burak Abi ha. Arada bir doğruyu gösteriyorsun.

Bozuk saat gibisin Burak Abi ha. Arada bir doğruyu gösteriyorsun.
    Aşkolsun Emre Abi, o kadar az mı doğruyum yani
    Burak

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Bohater View Post
    [FONT="]Forum neden bu hale geldi? Aslında bir ekşi sözlük kullanıcısı taa 2017 yılına ait bir yazısında bunu belirtmiş. Hiç lamı cimi yok, adam yerden göğe kadar haklı. İşte o yazı;

[/FONT]
    [FONT="]şimdi üzerinden epey zaman geçti arkalarından konuşmak gibi olacak lakin yönetici kadrosu berbat bir sitedir.[/FONT]

[FONT="]senelerce dirsek çürüttüm ben o forumda. birkaç farklı üyelik kullandım falan.[/FONT]

[FONT="]son üyeliğimde yöneticilerden bir tanesi bana mesaj atıp yönetici olmam hususunda fikrimi sordu.[/FONT]

[FONT="]ben de olur dedim sıkıntı yok.[/FONT]

[FONT="]velhasıl böyle başladı yöneticilik kariyerim keh keh.[/FONT]

[FONT="]uzun yıllar oraya hizme... şaka lan şaka 1 hafta mı ne sürdü. sonra tartıştık ve beni görevden aldılar.[/FONT]

[FONT="]belki ben haksızdım belki kol kırılacak ve yen içinde kalacaktı lakin bir forum sitesinde olmaması gereken katı kurallar işletiyorlardı.[/FONT]

[FONT="]sanki oradaki userlar adamların maaşlı çalışanı da otorite ile site yönetimi yapılıyordu. otoriteni ekstrem durumlar için kullanırsın insanlar sitendeyken kendilerini rahat hissederler. fakat durmadan devam eden bir tahakküm ile yaparsan bunu, sana herhangi bir bağımlılığı olmayan kitleyi yok eder kendinden uzaklaştırırsın.[/FONT]

[FONT="]ben de buna karşı çıktım işte. kuralların esnetilmesini istedim. geçmiş zaman tam hatırlamıyorum ama kısacık yöneticilik deneyimimde moderatörler sadece mesaj silmek ile uğraşıyorlardı. keh keh.[/FONT]

[FONT="]velhasıl bütün yöneticiler bir ben tek kalmıştım admin odasında. üstüme geliyorlar falan. diğer şakşakçı modlar da bana atar yapıyor hehe. lakin adana çocuğu yer mi o atarları. hepsine laf yetiştirdik ve kovulduk yöneticilikten.[/FONT]

[FONT="]ben üyeliği de silerler diye düşünmüştüm o zaman ama silmemişlerdi. normal user yaptılar beni. sonra baktım bazı forumlarda hâlâ yetkim var. silinen mesajları falan görebiliyorum orada. mesaj silmekten usanmadılar yani. buraya gülücük gelecek.[/FONT]

[FONT="]her neyse. beddua okumuyorum ama basiretsizlerin elinde harcandı o platform. umarım eski performansına kavuşur ne diyelim.[/FONT]

özetle patron olmak ve yönetici olmak arasında dağlar kadar fark vardır !
    Bu arkadaş Barak olmasın

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Aşkolsun Emre Abi, o kadar az mı doğruyum yani
    Estağfurullah Burak Abi. O benim densizliğim olmuş.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul Takım:G.Saray

Kim kaldı 2003-2007 arasından

Ooo Taşkın'da buradaymış, ateş alıp gidenler hariç ben ve bir kaç kişi buradayız
    Burak

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Selam millet, tam geçen yıl Kasım ayında yine yazmışım bu foruma mesaj. Kan çekti herhalde Steam'da dolanırken FM23 e gözüm çarptı, fiyatına baktım, bunu bu fiyata kim alır vs derken forum geldi aklıma. Senede 1 de olsa bir mesajımızı bırakalım buraya, adet yerini bulsun.

FM'siz 2. senem olacak. Zaten ondan önceki 2 3 yıl da sırf merak ettiğimden alıp duruyor ama bir iki gün içinde sıkılıp siliyordum oyunu. Yani aslında neredeyse 5 yıldır oynamıyor sayılırım. Kaldı ki futbol bile izlemiyorum artık. A milli takımından bile 1 futbolcu sayamayacak kadar futboldan uzağım son 4 5 yıldır. Ama bu durumdan inanılmaz derecede mutluyum. Geçmişe dönüp baktığımda FM'ye harcadığım tüm zamanlarıma acıyorum. Futbol izlediğim tüm zamanlarıma acıyorum. Meğer gençliğimi çok daha güzel geçirebilecekken kendimi bilgisayar başına boşuna hapsetmişim senelerce.

FM'nin bana kattığı tek pozitif diyebileceğim şey burada güzel arkadaşlıklarımızın, güzel dostluklarımızın olması. Hani burada kurduğumuz o samimi ortamı hiçbir forumda, hiçbir sosyal medya platformunda kuramadım. O yüzden FM'yi hiç özlemeyeceğim ama buradaki sıcak ortamı hep özlemle anacağım. FM'siz nice senelere inşallah

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

FM yeni nesil için popüler bir oyun olmaktan çıktı, yeni üyeler gelmedi -ki ben en yeni üyelerden sayılırım artık yaşım 26-27 oldu, benim bile bu oyunu oynayan bir arkadaşım yoktu çevremde - eski nesil bir noktada hayat telaşına kapılmaktan siteden koptu, böylelikle forumun aktifliğinin sonu geldi. Tabii ki ekstra olarak sosyal medyanın Twitter, Instagram, Tik-tok tarzı yönlere kaymasıyla insanların ilgisi de yön değiştirmiştir, ayrıca her geçen gün artan oyun fiyatları orta okulda, lisede okuyan genç kardeşlerimizin FM, Fifa vb. para ile satın alınan oyunlara erişimlerini kısıtlayarak onları mobil cihazlara ve oynaması ücretsiz oyunlara yönlendirdi. Bundan sonra bu forumun eski aktifliğini kazanması imkansız, belki devam eden ikili ilişkiler hatrına arada bir gelip burada nostalji yaparsınız, yaparız.Gerek futbol, gerek hayat konusunda bana yeni bakış açıları sunan bu ortama birkaç yıl dahil olma şansını bulduğum için mutluyum, umarım herkes iyidir.FM'ye dönecek olursak hala oynuyorum, artık benim kişiliğimin bir parçası gibi oldu, eskisi gibi oynamıyorum tabi ama hiç kopmadım seriden, en son FM 21 satın aldım, FM 22'yi ise Amazon Prime sağ olsun verdiği için onu da oynadım, oynuyorum. FM 23 çok pahalı olduğu için almadım, almayı da düşünmüyorum, yine Amazon falan verirse oynarım.Şu pro üyeliği de iptal edin artık siteden FM 13 aldık diye pro üye yaptınız 1 yıllık, 10 yıl geçti hala proyuz
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

onu bunu bırakın gençler. uzun zamandır beklenen yeni site geliyor, çok yakında. çalışmaların sonuna geldik.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Birileri demiş öldü, şimdi de yazsınlar kral geri döndü...
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    06

Yanlız mesajlardaki yaşlara bakıyorum da forumca hacca gitme zamanımız gelmiş ey cemaati müslimin

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Birileri demiş öldü, şimdi de yazsınlar kral geri döndü...
    vay anam vay İzmir bombası da düşmüş.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Yanlız mesajlardaki yaşlara bakıyorum da forumca hacca gitme zamanımız gelmiş ey cemaati müslimin
    Önden bir umre yapalım Hacı abi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Yanlış hatırlamıyorsam forumun son dönemlerinde (Sanırım maddi sebeplerden dolayı) görsellik çok azaltılmıştı. Önce imzalar kısıtlandı, sonra avatarlar kaldırıldı, bir de bi ara forum teması değiştirildi sanırım. Bunlar da etkilemişti o dönem aktifliği. Senin dediklerin de var tabi ama forumda bir küçültmeye gidince hevesler kaçmıştı o dönem. Kavga gürültü de burayı canlı tutan şeydi. Futbol kısmında katı kurallar konulunca aktiflik bitti
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Herkese selamlar efendim... Bayadır yazmamışım ben de oldu bir süre ::sigara:: diyerek kendi moda ikonumu belirteyim ahahah Yakın zamanda Amsterdam'a taşındım temelli hayat şartları herkesi farklı yönelimlere vuruyor gibi ben bile 25 oldum yahu

Nesil
    2005
    Yer

Tekrardan selamlar
    Last edited by TaşkınMahmut : 20.Aralık.2022 at 14:38

Nesil
    2005
    Yer

Ooo Taşkın'da buradaymış, ateş alıp gidenler hariç ben ve bir kaç kişi buradayız
    Sen daha ölmedin mi?

Quote Originally Posted by TaşkınMahmut View Post
    Sen daha ölmedin mi?
    Yaşamaya çalışıyoruz, kendi yağımızda kavrulup gidiyoruz işte

Arada Emre Abiyle uğraşıyoruz
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Yaşamaya çalışıyoruz, kendi yağımızda kavrulup gidiyoruz işte

Arada Emre Abiyle uğraşıyoruz
    Allah razı olsun senden Burak Abi. Sen de olmasan hiç çekilmez buraları.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Herkese selamlar, çook uzun yıllar buralarda bulunmuş birisi olarak az evvel aklıma geldi forım, kullanıcı adımı bile unutmuşum ne sohbetler ne mubabbetler ne görüşmelerimiz olmuştu hatırlayan eden olursa herkese saygılar sevgiler.

Mesaj Yetkileri