Sayfa 4272 / 4325 İlkİlk ... 327237724172422242624270427142724273427442824322 ... SonSon
128,131 ile 128,160 arası toplam 129736 sonuç

Konu: Turksportal - Kafe

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

[YOUTUBE="VqH8OrHyRbU"]İstiklal Marşı[/YOUTUBE]

Bunun üzerine yorum yapmak biraz beyhude olacaktır.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Quote Originally Posted by Banega View Post
    Ahaha, cok sagol abi eksik olma.

Ama buradakilerde garip bir deli gucu var yav. Adamlar yorulmak nedir bilmiyor, onu gectim cok sert oynuyorlar.Benim bileklerim falan zaten hassasti Turkiye`de sik sik sakatlanirdim, burada kat kat beteri oldu.

Neyse, elimden gelen tum cabayi gosterip calisacagim, bu ``gelecekte ne olacagim`` durumu da insani cok kotu etkiliyor.Bu isin kesin olma ihtimali olmadigi icin bir yandan da universiteye calismaya calisiyorum.Uni icin de yil kaybetmek istemiyorum.

Dil Kursu-Kafede Calisma-Antrenman-Universite icin hazirlik... Hayatim boyle geciyor valla.

Afrikada klube nasıl girdin ordada bizdeki gibi seçmeler mi oluyor (cahil olduğummu çok belli ettiysem kusura bakma)

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    3-4 sene önce vardı bu şuanki bestesinden çok daha iyi en azında bence

Mobil

Abi bunu beğenmek için sağır olmak lazım. Görüntüler Ak Saray mıdır nedir olmasa başka bi şey olsa şu an sövüyordun

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by lionelforlan View Post
    Afrikada klube nasıl girdin ordada bizdeki gibi seçmeler mi oluyor (cahil olduğummu çok belli ettiysem kusura bakma)
    Yok yahu Tr`deki sisteme isyan ettigim icin buradayim zaten.

Ama dedigim gibi, burasi Afrika`dan biraz farkli.Ajax olsun, Milan olsun, Chelsea olsun, burayi hep takip ediyorlar, ozellikle buradan Hollanda Ligi`ne giden cok oluyor.

Valla Turkiye`de iken zaten futbol oynuyordum, buradan devam etmek istedim daha cok sansim olur diye.

FIFA menajeri ve bir kac futbolcu arkadasimin onerisi uzerine burada devam ediyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Beyler Ciguli vefat etmis. Allah rahmet eylesin...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

İnsanın tüylerini diken diken ediyor, milli marş dediğin böyle olmalı, akıllarından değiştirmek gibi bir şey geçmiyordur umarım. Değiştireceklerde uluslararası alanda hindi demeyi engelleyip ülkenin adını her yerde Türkiye diye vurgulasınlar, bunun kampanyasını yapsınlar.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    Bildiğin halay marşı yapmışlar .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir muzisyen olarak ve muzik ogretmeni adayi olarak rezalet buldum. Dügün sarkisi gibi.
    FM Gazetesi

9. Default

http://www.kuzeyekspres.com.tr/news_detail.php?id=45138

Ermeni taşnak partisinin Türkiyeden talepleri. Beyler biz şimdi napıcaz ya

Bari memleketim Ardahanı istemeyin ya o bizde kalsın
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu beğenilir beğenilmez orası ayrı bir konu ama mevcut beste de istiklal marşının sözlerini saçma vurgularla veriyor buda istiklal marşının ruhunu katlediyor
    örn larda yüzen al sancak
    besteden anayan herkes bilir ki bestelerde müziğin sözleri yarım yamalak vurgulanmaz bunu ben değil müzik üstatları söylüyor ve mevcut besteyi bu bakımdan eleştiriyorlar

arkadaşın verdiği beste de youtubede istiklal marşı mehter diye aratırsanız yıllar öncesinden konulmuş
    ben de şahsen mehterana biraz daha yakın olduğu için beğendim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu beğenilir beğenilmez orası ayrı bir konu ama mevcut beste de istiklal marşının sözlerini saçma vurgularla veriyor buda istiklal marşının ruhunu katlediyor

örn larda yüzen al sancak

besteden anayan herkes bilir ki bestelerde müziğin sözleri yarım yamalak vurgulanmaz bunu ben değil müzik üstatları söylüyor ve mevcut besteyi bu bakımdan eleştiriyorlar

arkadaşın verdiği beste de youtubede istiklal marşı mehter diye aratırsanız yıllar öncesinden konulmuş

ben de şahsen mehterana biraz daha yakın olduğu için beğendim

Birincisi senin begenmene sasirmamak lazim. Hatta bunlari diyecegini tahmin ediyordum.

İkincisi ogrenmen ve arastirman gereken bir konu var. İstiklal marsinda sozler o dedigin sekilde okunmuyor. Bilmeyenler (ki bilmeyen cok bir tek sen degilsin alinma sakin) o sekilde saniyor. Marsi okurken vurgular kelime ve cumle butunlugu saglanacak sekilde okunur. Bunu yapmak icinde parca aralarinda dogru nefes ve es bolgeleri vardir. Bu sekilde okununca dort dortluk bir beste olmus oluyor.

Ayrica biz osmanli falan degiliz artik. Modern turkiye cumhuriyetiyiz. Davuldu zurnaydi mehterandi bunlar tarihimizi yansitan guzel seyler ama bunu marsa koymanin anlami yok. Bak bir ulkelerin marslarina. Armonik ve melodi zenginligi dolu. Bide yeni istiklal marsi dediklerine bak. Uzgunum ama amacsizca ve sacma sapan.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ayrica su mevcut besteyi "larda yuzen alsancak" diye elestiren elestirmen bozuntusu arkadaslarin ismini verirmisin bana? Bileyim ne kadar cahil olduklarini ona gore ciddiye almayayim o insanlari
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

öncelikle bu besteyi beğenip beğenmemeyi bile ideolojiye bağlamak çok yanlış bir şey hele benim beğendiğim bir şeyi sırf ideolojim yüzünden beğendiğimi düşünmek de en az onun kadar yanlış
    bunu üniverstede musiki dersine giren ki kendisi benim senin gibi çömez değildir bekir sıtkı sezgin kani karaca gibi üstatlara dayandırmıştır fikrini
    osmanlı mevzusuna hiç girmicem o baya su götürür

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Turksportal - Kafe (24,5 Saat Açıktır)

öncelikle bu besteyi beğenip beğenmemeyi bile ideolojiye bağlamak çok yanlış bir şey hele benim beğendiğim bir şeyi sırf ideolojim yüzünden beğendiğimi düşünmek de en az onun kadar yanlış
    bunu üniverstede musiki dersine giren ki kendisi benim senin gibi çömez değildir bekir sıtkı sezgin kani karaca gibi üstatlara dayandırmıştır fikrini
    osmanlı mevzusuna hiç girmicem o baya su götürür

Vallahi kusura bakma ama eger istiklal marsini larda yuzen alsancak diye okuyorsa comezin onde gideniymis. Ayrica bilmiyorsun sanirim ben konservatuar muzikoloji okudum.comez oldugumu dusunmuyorum. Harika bir muzik adami oldugumu soyleyemem tabiki haddime degil ama en azindan bu konuyu iyi bildigimi biliyorum dostum sana da fikrin olsun diye soyledim ki ogrenesin diye. Sadece sen degil herkes bilsin bunu. Orasi "larda yuzen alsancak" degil dogrusunu soyle yazayim;

Korkma sonmez bu safaklarda (nefes)
    Yuzen alsancak(nefes)
    Sonmeden yurdumun ustunde...

Diye gider. Her anlamsiz sandigin kelimenin bir duzenli hali var yani. Bunu o hocana da firsatin olursa iletiver. Ogrenmenin yasi yok

Edit: google amcaya girip " istiklal marsi nefes yerleri" yazabilirsin. Gorsellerde renkli bi resim var. Ahanda iste o
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

o örneği ben verdim zaten ben ne senin müzik bilgine ne kendi bilgisizliğime bişi diyemem onu deyim olarak düşünmeden yazdım kusura bakma

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

o örneği ben verdim zaten ben ne senin müzik bilgine ne kendi bilgisizliğime bişi diyemem onu deyim olarak düşünmeden yazdım kusura bakma
    Estafrullah ne kusuru! Ben sadece bilmeni istedim. En bastada dedigim gibi sozum sadece sana degil alinma. Yanlis bilen cok.
    FM Gazetesi

Quote Originally Posted by grjonny View Post
    http://www.kuzeyekspres.com.tr/news_detail.php?id=45138

Ermeni taşnak partisinin Türkiyeden talepleri. Beyler biz şimdi napıcaz ya

Bari memleketim Ardahanı istemeyin ya o bizde kalsın
    Arada ığdır falan var onları da isteselermiş. İstedikleri bölge kendi ülkelerinden daha büyük

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Hızlı ve Öfkeli 7'nin fragmanını izleyince şok oldum şahane ^^

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ruh halim;

Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Ruh halim;

Hey gidi günler , süper olmuş bu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aramızda yaptığımız bir kayıt; "Selanik Türküsü" belki seveniniz vardır

[youtube="06tHo-L6W0k"]sdsds[/youtube]
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Ruh halim;

The day is coming...

Bu arada çok güzel olmuş türkü,hem iyi çalmışsınız hem de güzel söylemişsiniz zaten o ablanın sesi de mükemmelmiş.

Ayrıca %25 Selanikliyim zaten ben Beğenmeme gibi bir lüksüm yok
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Merhaba bir öğretmen adayına(bana) ,en fazla yarım saat yardımcı olabilecek öğretmen var mı acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Merhaba bir öğretmen adayına(bana) ,en fazla yarım saat yardımcı olabilecek öğretmen var mı acaba ?
    Öğretmen değilim ama bende öğretmen adayıyım en azından Yardımcı olabileceğim bir şeyse eğer...?
    FM Gazetesi

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Öğretmen değilim ama bende öğretmen adayıyım en azından Yardımcı olabileceğim bir şeyse eğer...?
    Sınıf yönetimi hocası ödev verdide.Bir öğretmenden Sınıf yönetimi ile ilgili yaşadığı bir olay isteyecektim. Öğretmenlik yapmış birisi gerekli.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@Ralph

Görkem enstürmanların tellerinde biraz cızırtı var gibi kulak tırmalıyor, Güzel çalışma keyifle dinledim. Merve'nin sesi çok güzel, O ses Türkiye'ye katılsın Ebru Gündeş kesin seçer : )
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Sınıf yönetimi hocası ödev verdide.Bir öğretmenden Sınıf yönetimi ile ilgili yaşadığı bir olay isteyecektim. Öğretmenlik yapmış birisi gerekli.
    Özelden ödevini bana ayrıntısıyla yolla. Ancak gece müsait olabilirim, yazar yollarım.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    @Ralph

Görkem enstürmanların tellerinde biraz cızırtı var gibi kulak tırmalıyor, Güzel çalışma keyifle dinledim. Merve'nin sesi çok güzel, O ses Türkiye'ye katılsın Ebru Gündeş kesin seçer : )
    Bağlamanın bakıma ihtiyacı vardı bir perdesinde cızırdama yapıyordu doğru Sesi gerçekten güzel. Bu arada ikiside diş hekimi. Birisi mezun birisi 3. sınıf.
    FM Gazetesi

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Özelden ödevini bana ayrıntısıyla yolla. Ancak gece müsait olabilirim, yazar yollarım.
    Çok teşekkür ederim. Yolluyorum.

Mesaj Yetkileri