Evet arkadasLar uzun zamandir Bu taktik uzerinde caLisiyordum ve sonunda bitirdim Cok guzeL oLdu SizinLe payLasiyorum Umarim hepiniz cok begeniceksiniz .. Bu taktikLe KupaLara doyamicaksiniz Ve en onemLisi Buyuk Kucuk Takim ayrimi yok ..

Genel Bilgiler
Taktik İsmi: 4-4-2SuperTacticV1
Diziliş: 4-4-2
Genel Mantalite: NormaL
Tempo: NormaL
Paslar: Kisa
Defansif Cizgi:NormaL

Taktiğin Etkili Olması İçin Gerekli Oyuncu Profilleri ..

GK : KaLeciLer bildigimiz kaleci iyi ozeLlikLeri oLsun yeter.. Bunlar refLeks eLle kontroL ve sicrama

DR v DL : Burdaki oyuncuLarimizin Top Kapma Hiz Ve top surme ozeLlikLeri iyi oLmaLi

DCLer : Defansimizin ortasindaki oyuncuLarimizin ise Sicrama Kafa Markaj Ve top Kapma ozeLlikLeri oLmasi Lazim

Mr v ML : GeLdik kanatLarimiza burasi cok onemLi cunku KanatLardan cok pozisyon Yaratacagiz .. KanatLarimiz Top Surme Hiz Ve orta yapma yetenegi oyuncuLar oLacaktir . Ve En onemLi puf noktasi Hem AMR MR Hemde AML ML pozisyonunda oynayabiLmeLidirler .. Dikkat edin bu noktaya ..

Sag MC : Evet Sag Mc miz Defansif ozeLlikLi bir DMC oLacak ozeLLikler ise Top Kapma Markaj Ve pas oLmaLi Hem Dmc Hemde Mc oynuyabiLmeLi Ekstra ozeLlik ise Uzun Sut

SoL Mc : soL Mcmiz ise AMC Tarzinda Bir MC oLmaLi anLiyacaniz AMC Ve MC boLgesinde yesiL ikon oLmaLidrki iki yerdede oynayabiLdigini anLiyaLim . AMC ye sahip degiLseniz Yinede Ofansif ozeLlikleri iyi oLan Mc de oynatabiLirsiniz .. ozeLlikler ise YaraticiLik pas Ve teknik Uzaktan Iyi sutLarda attigi zaman baya goL attigina sahit oLacaksiniz..

SOL FC Atak Oyuncu) Evet Bu boLge cok onemLi cunKu taktigimiz bu adam uzerine kuruLu Atak Oyuncu secmemizde ariyacagimiz ozeLlikLer Sicrama Kafa BitiriciLik Bunlarin yaninda hiz da iyi oLursa mukemmeL oLur Sicrama Kafa en az 17 oLmaLi Havadan geLen topLari Indirip yanindaki Forveti goL pozisyona sokacak ve kendiside Baya goL atacak emin oLun !

SAG FC : GeLdik diger onemLi forvetimize .. Bu forvetimiz HizLi oLucak Ve Bitirici Bir forvet oLacak ki Girdigi pozisyonLari degerLendirsin ! ekstra ozeLlikler ise top surmesi iyi oLsun yeterLi . Ben Hizi 15 BitiriciLigi 16 forvet denedim cuk oturdu baya goL atti ama Yinede en az 16-17 oLmaLi 18 den yukarisiNa zaten bise diyemicem goL makinesine sahipsiniz demektir

Evet Simdi taktigimizin amacini beLirteLim nasiL isLer nedir bu taktigin ozeLlikLeri die sorar insan dimi hemen anLatiyorm

Defansimizin ortasinda 2 cakiLi dc vardir sag soL beklerimiz kontralara karsi defansimiza yardim eder yeri geLdiginde ataga cikarLar Ortasahamizdaki 2 mc ise kisa pasLarsa pozisyon Yaratir ve kanat oyuncularini topLa buLusturur kanatLarimiz surekLi orta yaparak atak oyuncumuzu pozisyona sokar atak oyuncumuzda hem kendisi atar hemde yanindaki kankasini pozisyona sokar en sade haLiyle taktigin isLeyisini beLirttim ..

NOT : BUNLARI KESINLIKLE GOZ ONUNE ALIN VE KESINLIKLE UYGULAYIN !! TAKTIGE SUC BULMAMAK ICIN BASARI ISTIYORSANIZ BU DIYECEKLERIME ONEM VERIN ARKLAR !!

Sag Dc oyuncunuz ozeLLikLe sag Dc nizin Sicrama Ve Kafasi iyi oLsun arkLar Cunku Korner Taktigini bu oyuncu uzerine yaptim ve zorlandiginiz zaman kornerler size iLac gibi gelecek iddaa ediyorm cok isinize yarayacak Benim Oyunumda Sag Dc toLga seyhan di sicramasi ve kafasi cok iyiydi Bir sezon boyuncu 15 goL atti kornerlerden cunku yaKin direkte bekLiyor ve ortaLari Yakin direge yapiyoruz .

2. Yapmaniz gereken sey ise Kendi evinizde Hucuma dayaLi oynuyacaksiniz MantaLiteyi Normalden Hucuma cekeceksiniz depLasmanda ise dokunMayin orjinaLdeki haLinde kaLacak . Kesin uyguLayin !

Ve mac konusMalarini kesinLikle siz yapin kendi evinizde ayni gucte yda zayif takimLarla oynuyorsaniz en alttaki Rahat oLun mac sonucu geLecek deyin .. Zor bir depLasman yda kendi evinizde cok guclu bir takimLa oynuyorsaniz Taraftarlar icin oynayin deyip oyuncuLarini gaza getireceksiniz ..

Gerisi size kaLmis taktigi deneyin ve farki gorun arkLar ! Kafaniza takiLan yerleri sizLe payLasmaya hazirim yardimci oLacagim ..

Evet simdide biraz ss ye ne dersinizz .. KayitLi oyunumda 2.yiLimda oLdugum icin cok ss aLamadim iLerleyen gunlerde yeni oyunumda sizler icin dha fazLa ss Koyacam ..

iLk olarak taktik goruntumuz ..

Super Lig Puan durumu Sampiyonuz !!

Inter totadan cikip uefa kupasina gruplara kaLdik ve zorLu grupta 4 de 4 yaptik goL yemeden 12 puan !

Bu da yeni kariyerim Reading iLe hazirLik macim Lyon as kadroyLa cikti hazirLik maci deyipte gecmeyin !

deneyen herkesin yorumunu bekLiyorm cunKu iLk kez hazirLadigim taktik Bu cok ozendim arkadasLar kac ayLik emek sonucu ortaya cikti ..