Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Genel Eleştiriler

Nesil
    2007
    Yer
    Küçükçekmece

Sürekli yamalardan güncellemelerden bahsediliyor peqi bu yamalardan vs'lerden benim gibi MAC kullananlarda yararlanabilecek mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yav peluk ve makalele arkadaşlar benim derdim fb neden böyle oldu bu neden böyle yapıldı değil bakın ben bu siteye mart 2007 nin mart ayında girdim ilk yorumlarımdan bir tanesi aymanın hayatı boyunca bir kez bile duran top kullanmamasıydı neden duran top 15 diyorum belki 10 kez yazdım ben bunu neden bir kez olsun kale alınıpta incelenmedi bu yazım bu adam doğrumu söylüyor kafadan mı atıyor diye sonra alex konusunda da tamam ben galatasaralıyım ama galatasaraydan önce futbolu seviyorum burda hakan şükürün bitiriciliği 7-8 olur soğukkanlılığı 7-8 olur diyen kişide benim olay taraftarlık olayı değil ısrarla vurguluyorum birşeyler anlatıyoruz doğru olduğuna emin olduğumuz ama kimse bizi takıpta dinlemiyor iş sadece türkerle kalsa gene iyi ben fenerahçe araştırmacısını bir kez fenerbahçe araştırmasında görmedim bişeyler yazsın konuşmaları değerlendirsin görmedim sonra yazmış oraya kazımı gözden kaçırdım özür dilerim sadece kazım değil ki deividin free role de iyi oynadığını ve aylardırda bu mevkiide oynatıldığınıda yazdık onuda kabullenmediler çünkü uğraşmadılar alex düşürülecek deniyordu ben düşürülsün demedim bakın 155 ca ya tamam dedim ama korner 16-17 frikik 16 penaltı 16d ya düşsün bitiricilik 18 off the ball 20 e çıksın soğukkanlılık 17 ye karar alma 18 e çıksın dedim

ben bi takımı yükseltmek alçaltmak niyetinde değilim amacım sadece gerçekçi olması

bide peluk gerçekte açık yüreklilikle söylermisin bana sencede uğur dc 20 dr 18 mi olmalıydı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Uğur DC oyuncusu olarak yetişti, bir süre A takımda da DC oynadı, sonra DR oldu. Yani 12 yaşından beri DC idi bu adam, sonradan DR oldu.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

uğurun galatasarayda as takımda bir maç dc oynadığı kanıtla bir daha bu siteye girmeyeyim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sanırım ilk kez as takıma çıktığında idi, bir maçta DC oynadı ama hatırlamıyorum. Galatasaray yetkililerine sor istersen, bu çocuk küçükken nerde oynatılıyordu diye. Uğur'da stoper fundamentalleri mevcut.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

değil abi mevcut adam ben sadece dr yim diye bağırıyor resmen
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

uğur zamanında dc oynamiştı

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zamanında değil, küçüklükten beri DC. Fatih hoca onu ilk adapte ettiğinde DC olarak adapte etti ama sonradan DR yaptılar çocuğu.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    TFF 1.Lig için sadece Süper Lig'den düşen takımların o anda kadrolarında kalan yabancılar içinden 2 tanesini oynatma hakkı var.Ama oyunda bu tüm TFF 1.LİG takımları için geçerli.

Yani Antalyaspor 2 yabancı oynatabilir ama Giresunspor oynatamaz.

1'si süperligden düştü diğeri değil.

MADDE 9- OYUNCULARIN UYGUNLUĞU:
    TFF 1.LİG
    1- Müsabakalarda yer alacak futbolcunun:
    a) Temsil edeceği kulübü adına tescilini yaptırmış ve lisansını almış bulunması,
    b)Tescil edilen lisansın geçerlilik tarihinin devam ediyor olması,
    c) Herhangi bir sebeple müsabakaya girmekten men edilmemiş olması,
    şarttır.
    2- TFF 1.Lig Kulüplerinin, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 2 profesyonel futbolcuyu müsabaka isim listesine yazabilmeleri ve oynatabilmeleri mümkündür.
    Ayrıca, 2006 - 2007 Futbol Sezonu sonunda Turkcell Süper Liginden düşen takımlarda bulunan ve sözleşmeleri devam eden yabancı uyruklu futbolculardan, en fazla 2 tanesinin sözleşme süreleri sonuna kadar, müsabaka isim listesine yazılabilmesi ve oynatılabilmesi mümkündür.
    Yukarıda belirtilenler dışında TFF 1.Lig müsabakalarında yabancı uyruklu profesyonel futbolcular oynatılamaz.
    3- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu amatör futbolcular TFF 1.Lig kulüplerinin katılacağı müsabakalarda oynayamazlar.
    4- Yukarıdaki şartlara uymayan kulüpler hakkında, Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince hükmen mağlubiyet kararı verilir ve Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır.

Oyundaki kurallar TFF ile uygun ancak ANTALYASPOR gerçekte 3 yabancı ile oynuyor.

Bu konuda bir sıkıntı olabilir.Daha detaylı araştıracağım.Bu konuda fikri olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ben iki üç gün evvel yazdım, msnde fm konuşmam mail at dedi Valla ben yükleniyorum Miles ve Woodg'ya, ne olacaksa olsun
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    3. Artik bundan sonra soyle oldu, boyle oldu demenin de pek anlami yok acikcasi cunku olan olmus durumda. Bir zahmet Turker beni gecen Ocak ayinda dinleyip bir sistem oturtulmasi gerektigi dusunceme kulak vermek icin zaman ayirsaydi bu sekilde de cikmazdi oyun. Bence ufak tefek duzeltmelerle sorunlarin bir kismi kolaylikla ortadan kalkar. Ancak esas dert edindigim benim oyun kodlanmasindaki sayfalarca dolusu hatadir. Bunlari duzeltmek icin de umuyorum ki Turker gerekeni yapmaya hazirdir..................
    Bu konularla alakali olarak belki SI Forumunda yazmakta fayda olabilir.
    Oyun kodlarindaki yanlislari ancak Türker düzeltebilir ve Ömer abinin dediklerini dinlemedigine göre, belki SI forumunda bunlari belirterek SI yetkililerin ilgisini cekebiliriz.

Örnek olarak bugün SI 2008 BUG forumunda bir kisi Isvec liglerindeki hatali oyun kodlanmasindan bahsediyordu http://community.sigames.com/eve/for...3/m/3042043353 ve böylece SI´dan birisinin ilgisini cekti ve konuyu arastiracagini yazmis.

Oynu kodlanmasi hakkinda bilgili biri, Ömer abi gibi, bunlari yazarsa orada belki faydali olur diye düsünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben yazım bir iki rapor maili Woodg'ya bu oyun kodlarını içeren hataları fakat dönmedi bana.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ben yazım bir iki rapor maili Woodg'ya bu oyun kodlarını içeren hataları fakat dönmedi bana.
    Ok, yakin zamanda hala cevap gelmezse belki SI FM 2008 Bug forumunda yazmayi denersen iyi olabilir. Baska yetkili biri ilgilenebilir belki.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

TFF 1.Lig için sadece Süper Lig'den düşen takımların o anda kadrolarında kalan yabancılar içinden 2 tanesini oynatma hakkı var.Ama oyunda bu tüm TFF 1.LİG takımları için geçerli.

Yani Antalyaspor 2 yabancı oynatabilir ama Giresunspor oynatamaz.

1'si süperligden düştü diğeri değil.
    MADDE 9- OYUNCULARIN UYGUNLUĞU:
    TFF 1.LİG
    1- Müsabakalarda yer alacak futbolcunun:
    a) Temsil edeceği kulübü adına tescilini yaptırmış ve lisansını almış bulunması,
    b)Tescil edilen lisansın geçerlilik tarihinin devam ediyor olması,
    c) Herhangi bir sebeple müsabakaya girmekten men edilmemiş olması,
    şarttır.
    2- TFF 1.Lig Kulüplerinin, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 2 profesyonel futbolcuyu müsabaka isim listesine yazabilmeleri ve oynatabilmeleri mümkündür.
    Ayrıca, 2006 - 2007 Futbol Sezonu sonunda Turkcell Süper Liginden düşen takımlarda bulunan ve sözleşmeleri devam eden yabancı uyruklu futbolculardan, en fazla 2 tanesinin sözleşme süreleri sonuna kadar, müsabaka isim listesine yazılabilmesi ve oynatılabilmesi mümkündür.
    Yukarıda belirtilenler dışında TFF 1.Lig müsabakalarında yabancı uyruklu profesyonel futbolcular oynatılamaz.
    3- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu amatör futbolcular TFF 1.Lig kulüplerinin katılacağı müsabakalarda oynayamazlar.
    4- Yukarıdaki şartlara uymayan kulüpler hakkında, Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince hükmen mağlubiyet kararı verilir ve Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır.
    Oyundaki kurallar TFF ile uygun ancak ANTALYASPOR gerçekte 3 yabancı ile oynuyor.

Bu konuda bir sıkıntı olabilir.Daha detaylı araştıracağım.Bu konuda fikri olanlar paylaşırlarsa sevinirim.
    Bu olayı Ömer abiyle gece gece tartıştık ve çözümü bulduk, TFF'nin yazdığı kurallarda aslında belli imiş,biraz daha irdelemek gerekiyormuş kuralları sağolsun Ömer abim çözdü olayı.

SONUÇ : TFF 1.Lig'de kadronda sınırsız yabancı olsun sadece maç kadrosuna 2 tanesini koyabiliyorsun.Bunu öğrendik

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Ok, yakin zamanda hala cevap gelmezse belki SI FM 2008 Bug forumunda yazmayi denersen iyi olabilir. Baska yetkili biri ilgilenebilir belki.
    Benim için önemli olan hataların bilinmesi fakat Türker tarafından çözülmemesi.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by extensor View Post
    uğurun galatasarayda as takımda bir maç dc oynadığı kanıtla bir daha bu siteye girmeyeyim
    sergio ramos real madride salgado yaşlandı diye sağ kanatta dursun diye alındı. ama ne oldu sakat makat oldu birşeyler oldu ihtiyaç oldu böylece adamı dc oynatmaya başladılar. sevillada da adam dc dr oynuyordu.

realde hiçbir adam sakatlanmasa, biz sana gelip ramos dr de oynuyordu desek, as takımda bir maçını göster dersen gösteremeyiz. ama adamın bir zamanlar dc oynadığı gerçeğini de değiştirmez.

yani ister forumu bırak ister vatandaşlıktan çık yani sen bilirsin de bu kadar kasmaya gerek yok. adam dc oynadı altyapıda. as takımda 4 tane dc adam var. en son tercih uğur olabilir. ha bence dc adamı değil. orası ayrı. ama adamın dc tecrübesi var as takımda olmasa da.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Oyun cikali bir hafta olacak ve hala SI bir patch cikartmadi. FM 2007 ciktiginda, yanlis hatirlamiyorsam, bir-iki gün icinde ilk patch cikmisti. SI forumlarinda yazilanlara baktiginizda, patchin ancak bir ay gibi bir süre sonra cikma ihtimali yüksek oldugunu görüyorsunuz. Ayrica cikacak ilk patchda bir database update´in de dahil olacagindan söz ediliyor. Bunun FM sevenlerinde genel bir talebi oldugunu biliyor SI, cok ülke db´lerinde fazla hatalar var bu yil, benim forumlarda okudugma göre.

Benim anlatmak istedigim aslinda ilk patch´a Türkiye db´sinde yapilacak düzeltmelerin yetistirilmesinde yarar olacagini. Yoksa ikinci db´li patch normalde ocak sonunda cikiyor anca. Su siralarda baslayabilsek calismalara, hem db´deki yanlislari ve kodlanmadaki sorunlari falan cözebiliriz, ama yine top Türker´de ve hala bir adim atmadi gibi bunu gerceklestirmek icin. Bakalim önümüzdeki günler ne gösterecek. Insallah iyi gelismeler olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sorun dönüp dolaşıp türkere geliyor. Arkadaş bunu değiştirmek gibi bi şansımız yok mu yahu. SI forumlarında bi yerlerde bişey yapamazmıyız ki. Bu oyuncuların +1 olması nasıl oluyor ya böle bi hata. Bi de konuşmalarda tmm oyuncunun özellikleri falan ayarlanıt ama türkiye datasında bir sürü hata var diyosunuz bu hatalar neler. Son olarakda avrupa liglerindeki oyuncular bana çok fazla abarolmış geldi. Adamarın takımı çaıp bakıyorum bir sürü oyncusu süper.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    sergio ramos real madride salgado yaşlandı diye sağ kanatta dursun diye alındı. ama ne oldu sakat makat oldu birşeyler oldu ihtiyaç oldu böylece adamı dc oynatmaya başladılar. sevillada da adam dc dr oynuyordu.

realde hiçbir adam sakatlanmasa, biz sana gelip ramos dr de oynuyordu desek, as takımda bir maçını göster dersen gösteremeyiz. ama adamın bir zamanlar dc oynadığı gerçeğini de değiştirmez.

yani ister forumu bırak ister vatandaşlıktan çık yani sen bilirsin de bu kadar kasmaya gerek yok. adam dc oynadı altyapıda. as takımda 4 tane dc adam var. en son tercih uğur olabilir. ha bence dc adamı değil. orası ayrı. ama adamın dc tecrübesi var as takımda olmasa da.
    türkiyede kime sorarsanız sorun hatta gidin uğur uçara sorun senin mevkiin ne diye size dr der ona bakılırsa hakan şükürde bir röpörtajında frofesyonal futbolcu olana kadar oyun kurucu mevkiinde oynadım boyuma rağmen bileklerimin esnek oluşu paslarımın ve ortalarımın isabetli oluşu bu sebebtendir diyor hakan şükürede mc ekleyelimmi o zaman

rigobert song liverpooldayken 5-6 maç sağ bek oynadı cameroon milli takımında 3 lü savunmanın solunda oynadı eskiden drlc idi sonra yıllar boyu sadece dc oynadığı için dc olarak gözüktü onuda drlc ye çevirelimmi geçen yıl ömer ağabeyle çok tartışmıştık ergün penbe dl dbl dmc mc aml amc çıkıyordu sadece dl dbl dm olması gerektiğini söyledim bana o adam aml de oynuyordu dedi bu sitenin genel problemlerinden biri hataları kabullenmemek

uğur uçarı dc 20 dr 18 yapmak fantaziden başka hiç bir şey değildir

pancu fenerbahçe beşiktaş maçında (yağmurlu maçta beşiktaş 1-0 kazanmıştı fatih akyel ibrahim üzülmezin üzerine bastığı için kırmızı kart görmüştü yıl 2002-2003 sezonuydu golü ahmet dursun atmıştı) dl oynamıştı aynı pancu başka bir fenerbahçe maçında gk oynamıştı biz bu adama dl yada gk özelliği eklemelimiyiz işte bende ergün aml de değil amc de değil dediğimde perpetua bana ben ergünü 1-2 maç aml de izledim demişti

4 aydır amr amc gibi oynayan deivid st yapılıyorda çocukken dc oynayan adam neden dc yapılıyor işte araştırmacılar arasındaki bu görüş farklılıkları oyunda da yanlışlar olmasını sağlıyor
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Uğur Uçar'ın pozisyon tartışmalarına bu mesaj ile son veriyorum. Bundan sonra özel sıkıntısı olan ilgili konuları Galatasaray Araştırması'na yazsın.

İşte Tarık kardeşimizin Uğur ile röportajı:

http://futbol.turksportal.net/makale/futbol/635/

Makalede bizi ilgilendiren yer:

Sağ bekte oynamaktan memnun musun? yoksa altyapıdaki gibi stoper oynamak mı isterdin?
    Gerçekten ilk zamanlar sağ bekte oynamakta biraz zorlanıyordum ama artık hiçbir sorun kalmadı. Oynadıkça daha iyi oluyor, kendimi geliştiriyorum. Artık her iki mevkide de zorlanmadan oynayabilirim. Hatta savunmanın her yerinde oynayabilirim stoper, libero, sağ bek.
    Uğur'un kendi açıklamasını okuyan adam araştırmacımızın neden DR-18, DC-20 yaptığını anlar.

Bu konuyla alakasız mesajlar silinecektir. Bilginize.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Bildiginiz gibi SI bugün patch´in nezaman icinde cikacagini acikladi. "Birkac hafta" icinde diyorlar. Pek uzun bir süre degil. Türkiye ligleri ile herhangi bir düzeltme yapilacak mi? Kodlamalardaki sorunlar, db´deki hatalar cözülecekmi? Yetisebilmek icin calismaya baslamak lazim ama Türker´le birisi konusamadi hala herhalde. Bu durumda ne yapmak gerekiyor. Bir sekilde Türker´e ulasmak gerek, konusmak gerek. Is böyle yürümez ve yine birsey düzeltilmeden cikar patch.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya beyler bildiğiniz gibi insanlar Türkerden memnun değil. Adam işini iyi yapmıyor. Bende SI forumlarında türkiye datasında türkerin işini yapmadığını işini yapan birsini istediğimizi falan söylemeye başladım. Tepkimizi dile getirebilirsek dahi iyi bişeyler olabilir. Herkesi iyi tanımıyorum ama Perpetua veya işini iyi yapan bu işle çok uğraşan başka biri bu işi yapsa herşey çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Genel kanı bu durumda. Adam forumalra bile bakmıyo yaa. Bişey derdim ama..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Biz zaten aylardır senle aynı fikri paylaşıyoruz ve bir yaptırım yapmakta kararlıyız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kararlısınız SI dede görüyorum. Bişeyler yapıldımı bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla söylüyorum bu işi yaygınlaştıralım en kısa zamanda..

Nesil
    2007
    Yer
    Küçükçekmece

Bence Perpetua(kusura bakma abi ismini bilmiyorum) Türker Tozar'dan daha iyi yapacaktır hemde yaşından dolayı bir büyüğümüz olarak o geçmeli ve bütün takımları ve araştarımacılarını tekrar gözden geçirmelidir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya arkadaşlar burda bu konuştuklarımızı SI dede konuşup fikirlerimizi yazalım anlasınlar durumun ne olduğunu..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Perpetua= Ömer abi

Türkeer nerdesiiiin

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

oyunun göreceli kavramlarından (p.a. ve c.a. gibi) ziyade tartışma götürmeyen konularında ki giderilmesi son derece kolay (forumdaki takım araştırma sayfalarındaki transfer haberlerine 1-2 kere bakmak yeterli olacaktı) hatalar insanın canını sıkıyor. herkesin emeğine saygımız sonsuz ama böyle basit hatalarda dillendirilmeli bence...

sadece 1-2 basit örnek; altay araştırma sayfasında erkan martin in izmirsporda kiralık olduğu yazıldı. ksk sayfasında Onur un ligin en iyi 2-3 kalecisinden biri olduğu (ümit milli takımda banko oynar seviyeye geldi) KSK de her maçta forma giydiği ve takımdaki olcan, ahmet çağıran ve seyhmuz la birlikte en yetenekli 3-4 adamdan biri olduğu defalarca yazıldı ama onur kiralık görünüyor ksk kadrosunda, Tolga Deniz in de izmirspora kiralandığı yazıldı hala Ksk kadrosunda, yiğit incedemir in adanademirspora gittiği yazıldı (hem adanademir hem ksk sayfalarında) hala ksk de görünüyor... uzar da gider bu liste...

herkese saygılar...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya beyler gıcık oluyorum yaa bu adam nerde yaa ne biçim insandır bu yaa gıcıklığına mı yapıyor bunu.. Bırak bari de bu işi yapacak birileri geçsin..

Nesil
    2007
    Yer
    Küçükçekmece

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Kararlısınız SI dede görüyorum. Bişeyler yapıldımı bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla söylüyorum bu işi yaygınlaştıralım en kısa zamanda..
    İngilizce bilsem neler yazıcam bir bilsen

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

SI de topici açan Woodg SI diye biri kim olduğunu ya da neler yapabileceğini bilmiyorum ama adama mail falan attım inşallah bi şeyler olur yavaş yavaş ne diyeyim..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Elano11 View Post
    İngilizce bilsem neler yazıcam bir bilsen
    Hacım söyle birilerini çevirsin sana sende yaz ben yazmaya başladım ve bırakmayacağım. Adama mail attım eğer cevap gelmezse atmayada devam atçem. Belki işe yaramaz ama eğer okuyorsa maillerini ve foruma bakıyorsa bi şeylerin yanlış gittiğini görecektir..

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri