Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Genel Eleştiriler

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Biz zaten kaç zamandır kendisini (Woodg) rahatsız ediyoruz arkadaşlar, sizin desteğinizi de alırsak her şey daha güzel olacak...
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

destegim size

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Desteği kalple değilde ingilizce forumda yazı yazarak yaparsak daha iyi olur..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by peluk View Post
    Biz zaten kaç zamandır kendisini (Woodg) rahatsız ediyoruz arkadaşlar, sizin desteğinizi de alırsak her şey daha güzel olacak...
    Peki yazdığınız şeylere ne diyordu yani cvp veriyor muydu? Olumlu bişeyler çıkacak gibi gözüküyor mu?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Desteği kalple değilde ingilizce forumda yazı yazarak yaparsak daha iyi olur..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Peki yazdığınız şeylere ne diyordu yani cvp veriyor muydu? Olumlu bişeyler çıkacak gibi gözüküyor mu?
    SI'da herkez herseyin farkinda. Forumlarinda olay cikartarak, Turker'e sallayarak sadece insanlarin tepkisini cekersiniz.

Hatalari goruyorsaniz, sadece belirtmeniz yeterli.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Herşeyin farkındalar diyosun ama en ufacık birşey bile değişmiyor. Danimarka araştırma şefi bile adama sitemli bende onu ortaya çıkardım bi bakıma. Aslında dediğin doğru ama napayım orada 50bin tane hata belirtmişsin ben daha ne yazayım. en ince ayrıntısına kadar yazmışsın. Bende gittim biraz türkerin bu işi iyi yapmadığına dair şeyler yazdım ama istemezsen yazmam. Ama doğruyu söylemem gerekirse ben bu herife gıcık oldum o yüzden bu tür mesajlar yazdım SI forumlarında..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Zaten herkes hataları yazıyo eğer hatalrı öylecene yazmaya devam edersek adamlar sorun olduğunu nerden anlayacaklar. Dedim ki türker bi kere foruma geldi bi daha gelmedi. Bu nasıl işbirliği. Oğle değil mi arkadaşlar..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Herşeyin farkındalar diyosun ama en ufacık birşey bile değişmiyor. Danimarka araştırma şefi bile adama sitemli bende onu ortaya çıkardım bi bakıma. Aslında dediğin doğru ama napayım orada 50bin tane hata belirtmişsin ben daha ne yazayım. en ince ayrıntısına kadar yazmışsın. Bende gittim biraz türkerin bu işi iyi yapmadığına dair şeyler yazdım ama istemezsen yazmam. Ama doğruyu söylemem gerekirse ben bu herife gıcık oldum o yüzden bu tür mesajlar yazdım SI forumlarında..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Zaten herkes hataları yazıyo eğer hatalrı öylecene yazmaya devam edersek adamlar sorun olduğunu nerden anlayacaklar. Dedim ki türker bi kere foruma geldi bi daha gelmedi. Bu nasıl işbirliği. Oğle değil mi arkadaşlar..
    Isi kisisellestirmeye gerek yok. Turker bu isi layikiyla yaparsa da herhangi bir siteme gerek yok. Dusuncelerinizi yazdiniz, herkez de okudu, ustelemeye Turker'e hakaret etmeye de gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Zaten işi layıkıyla yapsa bi değişikliğe gerek yok. Ayrıca ben ona biraz sert çıktım belki ama kişisel hakaret etmedim(inşallah etmemişimdir). Neyse SIdede dediğim gibi bir süre o şekilde mesaj atmayı bırakacağım. Sen bu işi daha doğru bilirsin..

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Bence de oyunla ilgi gördügümüz hatalari yazalim sadece. Türker´in nasil calistigin falan, isini layikiyla yapip yapmadigini yazarak pek biryere varilmaz. Zaten patch birkac hafta icinde cikacak, ozaman anlasilir yazilan seyler dikkate alinmis mi alinmamis mi, layikiyla calisilmis mi calisilmamis mi. Ondan sonra duruma göre yorum yazarsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Biz burada çok yazdık çok çizdik sevgili Türker bu işe yeterince eğilmiyor, bizim verdiğimiz emeğin yarısını vermiyor. Burada alınmak yok darılmak yok. Vakti olmayabilir bu sitedeki yöneticiler dedi ki yine sen şef ol ama datayı biz hazırlayalım amacımız koltuk sevdası değil. Ama kendisi yine yanaşmadı. Ben artık bunları yazmaktan yoruldum ingilizcem çok iyi değil bu yüzden sigamestaki forumu takip edemiyorum. Ama bilgilerimizi artık orada da konuşturacağız. Bu işi bilen yapsın eğer KArtaslpor' da 3 yıldır 30 u aşkın gol atan İskender hala datada yoksa ben bunu affedemem kimse kusura bakmasın.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Bence de oyunla ilgi gördügümüz hatalari yazalim sadece. Türker´in nasil calistigin falan, isini layikiyla yapip yapmadigini yazarak pek biryere varilmaz. Zaten patch birkac hafta icinde cikacak, ozaman anlasilir yazilan seyler dikkate alinmis mi alinmamis mi, layikiyla calisilmis mi calisilmamis mi. Ondan sonra duruma göre yorum yazarsiniz.
    Olayın bununla alakası yok maalesef. Her yıl orjinal oyuna baktığınızda layıkıyla olmayan bir çalışma görüyorsunuz. Ve her yıl bu adam düzelecek diye bekliyorsunuz. Forumlara yazıyorsunuz, hatalar bunlar diye, düzelmiyor.

Hata listesi mi, buyrun..

Yapay zeka U20 takımlarında oyuncu bulundurmuyor. U20 Ligi maçlarına genelde U18’den oyuncular ile çıkılıyor. En azından 18-20 yaş arası oyuncular U20 takımına dahil edilebilmeli.
    • Oyunda Türk statüsüne geçebilmek için 5 yıl Türk kulüplerinde oynamak gerekiyor ancak bu kuralı ilhal eden oyuncular oldu. Örn: Marcio Nobre, Gökçek Vederson. Bu kurala yeni ve gerçekçi bir formül getirilmeli.
    • Kadro numarası alamamış oyuncular Avrupa kupalarında oynayabiliyor. Böylece takıma transfer edilen fakat kontenjandan dolayı forma numarası verilmeyen yabancı oyuncuları Avrupa Kupalarında oynayabiliyor. Bu şekilde Avrupa’ya tamamı yabancı oyunculardan oluşan bir kadro ile gidilebiliyor. Olması gereken durum kadro numarası alamamış oyuncuların hiçbir maçta oynayamamasıdır.

Örnek:

Pablo Piatti isimli futbolcuya kadro numarası verilmemiş durumda. Aşağıdaki resimden bunu anlayabiliyoruz:

Ancak Şampiyonlar Ligi maçına rastgele atanan bir forma numarası ile çıkabiliyor. Aşağıdaki resimde de bu gösteriliyor:

Aynı oyuncu forma numarası alamadığı için ligde oynayamıyor. Bu sorun halledilmeli.

• Oyunda Süper Lig 03.08.2007 tarihinde başlıyor, ilk yarı 09.12.2007’de bitiyor. İkinci yarı 02.02.2008’de başlıyor, 25.05.2008’de bitiyor. Gerçekteki durum şu: Süper Lig 10.08.2007’de başlıyor. İkinci yarı 13.01.2008’de başlayıp 11.05.2008’de bitiyor. Durum gerçeğe gore ayarlanmalı.
    • Oyunda ligin ilk yarısında 15, ikinci yarısında 19 maç oynanıyor. Gerçekte ise ilk yarı da ikinci yarı da 17 maç var.
    • Oyunda Türkiye Liglerindeki personellerin çoğunun “staff knowledge” bölümlerinde Brezilya ve Çek Cumhuriyeti ülkeleri mevcut. Bu durum düzeltilmeli.
    • Milli takımda oynayan oyuncuların home rep’leri ayarlanmalı ve Muslu Nalbantoğlu, Eren Aydın gibi oyuncuların milli takıma seçilmeleri engellenmeli.
    • Futbolu bırakmış fakat veritabanından silinmemiş oyuncular veritabanından silinmeli. Örnek: İlhan Mansız.
    • Teknik adamların taktiksel anlayışları düzenlenmeli. Örnek: Feldkamp için 4-1-2-1-2 veya 4-4-2 diamond; Zico için 4-2-3-1, Fuat Çapa için 4-4-1-1 yapılmalı.
    • Çifte vatandaşlığa sahip olan fakat Türk Milli takımını seçmemiş oyuncuların hangi ülke adına oynayacağı düzenlenmeli. Örnek: Barış Özbek – Alman Milli Takımı.
    • Yakın zamanda yeni stadlarına geçecek kulüplerin yeni stadları oyuna eklenmeli ve geçiş tarihleri düzenlenmeli. Örnek: Kayserispor’un Kadir Has Stadyumu’na geçecek olması.
    • Türk takımlarının, sponsorluk gelirleri, bilet ve kombine bilet satışlarından elde edilen gelirler revize edilmeli
    • Ön protokol imzalanmış, yani gelecek bir tarihte yapılacak olan kesinleşmiş transferler oyuna aktarılmalı. Örnek: Özer Hurmacı’nın Galatasaray’a transfer olması.
    • Galatasaray’ın menajeri Ahmet Akcan, antrenörlerinden biri Feldkamp olarak gözüküyor. Galatasaray’ın menajeri Feldkamp olmalı.
    • Kayserispor’un menajeri Tolunay Kafkas olmalı.

Alın hatalar, bunları yazdım. Bakın açıkça söylüyorum, bu sene de düzelmeyecek. Seneye de düzelmeyecek. Öbür seneye de. Bir dahaki seneye de. Bu adam bu işi bırakmadıkça bu araştırma düzelmez arkadaşım, bunu kafanıza yerleştirin...

Toplanalım, birleşelim, el ele verelim ve bu adamı gönderelim...
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Diyecek başka kelime yok!!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Link

Bu linkteki son 3-4 mesajı İngilizce bilenler okusun; son mesajı da okusun. Herkes neyin nasıl olması gerektiğini anlasın...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Türk ana araştırmacılar Türker ve Emir, FM Türkiye Topluluğu ile daha yakından ilgilenmeliler ve hataların eksiklerin sebeplerini mazaretlerini açıklamalılar.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Link

Bu linkteki son 3-4 mesajı İngilizce bilenler okusun; son mesajı da okusun. Herkes neyin nasıl olması gerektiğini anlasın...
    herkes konuyla ilgili, ana araştırmacı da herkese teşekkür ediyor ve konuyla ilgilendiğine dair mesajlar yazıyor. helal olsun valla.

Herhalde biraz kıpırdanma var SI forumlarında yazılanlara bakılırsa öyle gözüküyor,umarım hız kesilmeden devam edilir çalışmalara.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Tozar beyfendi geri döndü

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Aaa... Ben neden göremiyorum?

Aaa... Ben neden göremiyorum?
    SI forumlarda son yazılan şeylerde hataların düzeltileceği bilgisini çıkardım İngilizcem yettiği kadar tam içeriğini bilmiyorum tabi ama gerçekten patchin tam sürümünde bu hatalar düzeltilmezse emin olun kimse şimdiki kadar rahat olamayacak en baştada Sayın Arştırma Şefi!!!

yaaaaaaaaa uffff yeter burayi turker abiye saldirma yerine cevirmissiniz isterseniz basligi degistirin turkere hirsi olanlar gelsin burda cikarsin die alla alla

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Arkadaşlar Turker Tozar şuanda son gücüyle çalısıyor. Tam sürümde Türkiyedeki hatalarda düzelmiş olacak.
    Evet, bugün SI forumunda yazdigi yazida, simdiye kadar hem turksportal forumlarinda hem de SI forumlarinda yazilan yorumlari göze alarak hem data´da hem de kodlanma sorunlarinda düzeltmeler yapiyor. Önümüzdeki cikacak patch´da bütün yazilan yanlislar cözülmüs olacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Küçükçekmece

Benim gibi MAC kullanıcılarınında kullanabileceği bir patch olur umarım

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Evet, bugün SI forumunda yazdigi yazida, simdiye kadar hem turksportal forumlarinda hem de SI forumlarinda yazilan yorumlari göze alarak hem data´da hem de kodlanma sorunlarinda düzeltmeler yapiyor. Önümüzdeki cikacak patch´da bütün yazilan yanlislar cözülmüs olacak.
    Yanlis anlamayalim. Butun hatalarin duzeltilmesi icin ugrasilacak. Zira raporlamasi Turker'in kontrolu altinda olan ancak duzeltmesi Turker'in kontrolunde olmayan bazi hatalar da var.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

En azından elinde olabilecek olmuş da şu anda o ihtimali kaybetmiş desek daha iyi olur...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

iLhan mansız futboLu bıraktı haLa oyunda var.Bunada eL atıLır umarım.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Bostancı

Baştakiler sorumluluklarini yerine getirsede artik zevkle fm oynayabilsek:/ .Sayın Yonetici abiler arkadaslar , ben cok teknik bilgiden anlamam ama patch' in çıkmasi en azindan Peluk abinin bir onceki sayfada belirttiği hatalari giderir mi ?.

Nesil
    2003

Patch'de nelerin duzelecegini, patch cikinca hep beraber ogrenecegiz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar bir konuda bilginizi rica edeceğim şimdi diyoruz ki bir oyuncunun herhangi bir özelliğinin 20 olması demek o oyuncunun o özelliği efsaneleşmiş bir şekilde başarmasıdır 19 olması demek dünyada en iyi yapanlardandır 18 o işi çok çok iyi yapması demektir vs vs diyoruz ya hani

ben buna kesinlikle inanmıyorum mesela özellik belirtirken diyorum ki yusufun tekniği 20 olmalı sizde haliyle diyorsunuzki yusuf maradona zidane ile eş değil

bana göre ise her oyuncunun çok iyi yaptığı bir şey mutlaka vardır
    mesela en son oyunda bakıyorum kasımpaşanın yedek kalecisinin hava hakimiyeti 19 çıkmış diğer bütüne özellikleri 8-1 arası desem yeridir arada 11-12 ler falan var işte 80lik bir ca ya ancak sahiptir
    burakla konuştum bu kalecinin üçüncü kaleci olduğunu söyledi ben yapmadım random bıraktım demişti yani random bırakıldığında bir oyuncu ca sını önemsemeksizin o oyuncuya 19-20 lik değer veriyor

bu iki olay arasında fark var beni aydınlatırssanız sevinirim ki ben bilgisayarın atama sistemini daha mantıklı buluyorum diğer türlü bütün özellikler 10 ile 16 arası değişiyor bütün herkes düz futbolcu oluyor

mesela bana göre yusufun hızı 4 hızlanması 2 tekniği 20 ama biz hız11 hızlanma 10 teknik 16 yapıyoruz
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    belli olmuyor

arkadaşlar oyunda her yıl büyük bir takım türkiye ligini 10 ile 14 arası bitiriyor (beşiktaş galatasaray ve fenerbahçe bu sıralara düşebiliyor)
    ama halbuki hepimiz biliyoruzki beşiktaş ligi 12 asla bitirmez en kötü bitirse 3. olur ama iki oyunumdan birinde 10. falan bitiriyor bu tamamen gerçek dışı bunu önlemek için ve bursasporun yada anadolu takımlarının şampiyonluğa oynadığını görüyoruz buda gerçek dışı bunuda önlemek için 4 büyüklerle anadolu takımları arasındaki club rapleri ni açmak gerekir diye düşünüyorum

bir ilginç olayda zico mesela ligi uzun süreler 6. sırada götürüyor genede kovulmuyor ahmet akçam galatasarayı beşinci yapıyor kovuluyor

halbuki gerçekte aynı zico lider devam ederken kötü futbol oynatılıyor diyee az daha gönderilecekti geçen yıl yine tigana beşiktaşı ikinci yapıp türkiye kupasını kazandırdıktan sonra (bu beşiktaş tarihine bakanlar görürler başarıdır) hatta yeni bir jenerasyon oluşturduktan sonra kovuluyor özellikle bu anadolu takımlarıda iyice çığırından çıkmış yaklaşık 20 adet teknik adam var sürekli takım değiştiriyorlar mesela bülent korkmaz teknik direktörlüğünün 9. ayında 3. takımını değiştiriyor bu istatisliğe bakan bir adam bülent korkmazın çok formsuz bir teknik direktörlük başlangıcı yaptığını düşünür ilginç olan ise bülentin ligin en formda teknik direktörlerinden biri olmasıdır bu oyuna nasıl yansıtılır bilmiyorum ama si games bizi ingiltere sanmasın bizde 3 büyüklerden şampiyon olamayan iki takımın hocası mutlaka gönderilir ve tazminatta alamaz

yani uzun lafın kısası klüpllerin hocalara olan sabrı oyunda nasıl azalabilir

Nesil
    2007
    Yer
    belli olmuyor

dostum tasvir etmem değil taspip etmem olmalıydı o söz neyse

bana göre gerçekçi olması daha iyi o olmasada en azından beşiktaşın ligi 14. bitirmesi engellenmeli yani 4 büyüklerle anadolu klüpleri arasında uçurum yaratılmalı

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

Quote Originally Posted by muscle View Post
    dostum tasvir etmem değil taspip etmem olmalıydı o söz neyse

bana göre gerçekçi olması daha iyi o olmasada en azından beşiktaşın ligi 14. bitirmesi engellenmeli yani 4 büyüklerle anadolu klüpleri arasında uçurum yaratılmalı
    "taspip" de değil, "tasvib" olacak; Murat daha çok yaklaşmış yani.... neyse..

kaç oyun oynattın bilmiyorum ama, ben her oyunda mutlaka, hiçbir müdahalede bulunmadan Süper Lig'in ilk sezonunu 4-5 defa oynatırım... söylediklerine katılmıyorum...

3 büyükler ve hatta Trabzonspor bile, bugüne kadar hiç küme düşmedi (oyunda) ve sürekli ilk 10'a giremedikleri hiç olmadı... ayrıca nadiren Anadolu kulüpleri de şampiyonluğa oynuyor ve hatta şampiyonluğa oynadıktan sonraki sezon küme düşme mücadelesi verebiliyor... bunlar oyunun gerçeğe ne kadar yaklaştığının göstergesidir...

fakat özellikle Kayserispor ve Bursaspor'un, Anadolu kulüpleri içinde biraz ön plana çıktıklarını gözlemledim... bunlar oyunun doğasından mı yoksa araştırmadan mı bilemiyorum...

Sayfa 4 / 10 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri