Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon
211 ile 240 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Genel Eleştiriler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    ceyhun almanya 3. liginde bildiğim kadarı ile Unterhaching takımında oynuyor bu oyunda eksikse almanlara sormak lazım açıkcası ben hiç aramadım ama karşılaşmadımda oyunda belki data bese in small (küçük) seçmişsen ondan çıkmamıştır.
    Alman arastirmaci devre arasinda sadece yurt disindan olan transferleri guncelledi. Bu nedenle de eklenmesi gereken bir cok oyuncu eklenmedi.

Database: Large
    Alman Yerel Ligleri Dahil tüm ligler açık. (117 ligden ibaret)
    Ayrıca Retain Nation Players seçeneğiyle Türkiye tüm oyuncularıyla oyunda yer almakta.
    Sonuç: Ceyhun Gülselam henüz oyuna eklenmemiş bir oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Oy Oy Almanlar için önemli bir atlama.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Oy Oy Almanlar için önemli bir atlama.
    Avrupa liglerinde Türk oyuncular ya hep atlanır ya da PA CA ları düşük tutulur nie acaba

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

evet ceyhun kesinlikle yok ama ben kendim editörden yarattım kişisel bilgilerini internetten buldum fakat özelliklerini ne kadar doğru yaptım bilmiyorum çünkü sadece 1 maç izledim

http://img257.imageshack.us/my.php?image=adszug4.jpg

estustbjk Ceyhunu hic izleme sansim olmadi,ama duydugum kadariyla gelecek vaadeden bir stoper.Ama senin verdigin linkteki Ceyhunun özellikleri baya bir abarti,eger böyle bir futbolcuysa Ceyhun Dünya futboluna damgasini vurur

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ca sını 108 pa sını -8 yaptım ama yinede biraz fazla oldu galiba

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Ceyhun Gulselam olayinin oyunun ciktigindan beri pesindeyim ama malasef mukkemel otesi super arastirmaci olan Almanya arastirma sefi nedense onu oyuna ekleyememis zaten en son Si forumlarinda yazdim tebrik ederim seni A milli takimda forma giymis bi oyuncuyu bile oyuna aktaramiyorsun ki en gerekli tum bilgielri sana Ekim ayinda vermisken diye. Yakinda beni o siteden aticaklar ama neyse. Son olarak ozellikle U-15 itibaren yurt disinda bulunup alt millilerde forma giyen tum oyunculari tespit edip gerekli arastirma seflerini bu konu hakkinda bilgilendirdim ama malasef Hollanda arastirmacisi haricinde pek bisey yapan olmadi ki o da 2 oyuncu unuttu ha bi de Rangers'da oynayan Isa Bagci ya eksik olan turk vatandasligi verildi ama adini duzeltememisler Ica kaldi ilk ismi.

Mesela Almanya'yi secmis olsa da oyuna eklenen Deniz Naki'nin Turk vatandasligi unutlmus gibi bir suru sorun var... Turk olmayanlara verirler ne biliyim faslilara falan ama Turk oyunculari unuturlar hele ki bi Murat Yildirim var Ajax'da cocuk Corum'da dogmus ki oyunda bu bilgi de mevcut ama Turk vatandasligi yok Ve dediginiz gibi CA ve PA'ler tutulabildigince minimum tutulmak icin sanki ellerinden geleni yapiyorlar....Mesea Felix Kroos'a gozu kapali -9 PA vermek istiyorlar ama Tunay Torun veya Taner Yalcin gibilerine ellerinde olsa hic vermzeler tabi Mesut Ozil baska Almanya'yi secti ya Mesut Ozil'in de 140 CA sahibi bi oyuncu olup hala -8 PA de kalmasi yine Almanya arastirmasinin bir eseridir ki -9 PA olmasi konusunda bi tartisma bile yoktu forumda.

Yahu Bir Nuri Sahin icin 2 surum tartistim Hollanda arastirmacisi ile ama -8 PA'de birakti inaniliri gibi degil yani... Merak edenler Si forumlarina girip goz atabilirler enteresan muhabetler gercekten...

Bu olaylari gorup de ugrasanlar var siz hic merak etmeyin ama kimi arastirmacinin hic umrunda bile degil kimis de duzeltme yapsa da yarim yamalak biseyler yapiyor iste... Belki aranizdan daha fazla insan gelip bu konular hakkinda yazarsa daha ciddiye almaya baslarlar. Sesimizi cikarmamiz lazim yoksa bana bakip guluyorlar adamlar resmen...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Football Manager oyunu sürekli yerinde sayıyor neden diyecek olursanız hemen 1-2 örnekle açıklamaya çalışayım. FM ' den Fifa manger gibi 3d bir maç motoru beklemiyoruz veya daha grafiksel bir oyun. Zira bu özellikler eklense sistem konfigi çok artacak text' ine aşık olan hayranları oynayamıyacak.

FM' nin en büyük silahı datalarda başarıları. Genç oyuncuları keşfetmeleri ve dataları güncel ve gerçekçi yapmaları. Gerçi son zamanlarda özellikle İspanya' da müthiş abartılar söz konusu ama şimdilik bunu geçelim. Taktik ekranı bir hayli zayıf eğer iyi bir görsellik sunamıyorsanız o zaman bize geniş bir taktik erkanı sunmalısınız. Ama taktik ekranı hiç bir türlü gelişmiyor forvete 5 adamdan fazlasını koyamıyoruz. Tamam bu mantıklı gelebilir ama mesela oyunu yerden veya havadan oynayamıyoruz. Bunları sadece target man özelliğinde yapabiliyoruz. Target' in pas odağını havadan veya yerden yapabiliyoruz ama genel olarak oyun tertibinde böyle bir tercihimiz yok. Pas sitilini kısa yaptığımızda mantıken yerden oynanıyor diyebilirsiniz ama benim bahsettiğim daha spesifik mesela uzun top yerden de olabilir havadan da olabilir ama biz sadce uzun pası bulabiliyoruz. Mesela uzaktan şut çekme dediğim oyuncu sürekli uzaktan şut çekiyor böyle bir şey olamaz.

Bir diğer sıkıntı set pieces denilen duran toplar burada da bir çok sıkıntı var. Frikiklerde organizasyon yaptıramıyoruz ben yıllar önce Ultimate Soccer Manager diye bir oyun oynuyordum 97 yıllarında o zaman ki teknolojide bile kornerde ve frikikte kendimize has organizasyonlar yapabiliyor ve bunu motorda göremiliyorduk. Mesela serbest rol ne iş yapar anlamış değilim. Yıllardır free role' u 20 olan adamı free rol oynatım amc' de kullanmışımdır ama daha bir tanesinin iş yaptığını görmedim. Ama gerçekte free role oynayan bir çok oyuncu var ve iyi işler yapıyorlar. Korner olayında bir ayrı olay da kalecilerin hemen hemen hiç aktif olmaması çizgide bekliyorlar. Aerial ability(hava hakimiyeti) 17-18 olan kaleci bile yılda bir top alıyor. Kaleciler daha hareketli olmalı çıkıp yumruk atmalı top almalı.

Açıkcası benim gibi yıllardır FM oynayan bir oyuncu doğru düzgün gelişmenin olmamaısını anlayamıyorum. Biz araştırma ekibi olarak hiç bir beklenti olmadan sıkı çalışıp iyi bir iş çıkarıyoruz. Ne mi yapıyoruz kadroları düzenliyoruz, historyleri topluyoruz, sürekli maçlara gidiyoruz( bu sezon 30 a yakın maçı statta izledim işim haricinde ki maçlarda sırf FM için gidiyorum) arkadaşlarımız SI' daki yenilikleri takip ediyorlar. Ama SI motor ve taktiksel ekranda hiç bişi gelişme göstermiyor. Benim ingilizcem bunu çok iyi bir şekilde çevirmeye yetmiyor ama çevirmek isteyen arkadaşlar bunu SI forumuna yazarlarsa sevinirim.

Kesinlikle haklisin abi,yazdiklarina imzami atarim.
    Hele kornerlerde cok sinir oluyor insan,dedigin gibi kaleciler cikip ta topu almiyorlar,ben kac kariyer yaptim oyunda,bir kere bile kalecimin kornerlerde cikipta topu aldigini görmedim,ya savunmam uzaklastirir ya da rakip vurur topa.Cok sinir bozucu bir durum bu,kornerlerden cok gol yemisimdir,attiklarimin cogu da faul diye gecersiz sayiliyor.

Belirttigin konular biz fmseverleri cileden cikaran unsurlardir,gercekten böyle bir oyunun böylesine sacma hatalari olmasi sinir bozucu.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

O kadar atak yapıyosun Ama rakibin 2 kornerden gol atıyo ve maçı kazanıyor...:SBu işte oyundan nefret ettiriyor...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa burak bunLar yıLLardır değişmesini umduğumuz oLAyLar. Doğru noktaLara temas etmişsin.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Football Manager oyunu sürekli yerinde sayıyor neden diyecek olursanız hemen 1-2 örnekle açıklamaya çalışayım. FM ' den Fifa manger gibi 3d bir maç motoru beklemiyoruz veya daha grafiksel bir oyun. Zira bu özellikler eklense sistem konfigi çok artacak text' ine aşık olan hayranları oynayamıyacak.

FM' nin en büyük silahı datalarda başarıları. Genç oyuncuları keşfetmeleri ve dataları güncel ve gerçekçi yapmaları. Gerçi son zamanlarda özellikle İspanya' da müthiş abartılar söz konusu ama şimdilik bunu geçelim. Taktik ekranı bir hayli zayıf eğer iyi bir görsellik sunamıyorsanız o zaman bize geniş bir taktik erkanı sunmalısınız. Ama taktik ekranı hiç bir türlü gelişmiyor forvete 5 adamdan fazlasını koyamıyoruz. Tamam bu mantıklı gelebilir ama mesela oyunu yerden veya havadan oynayamıyoruz. Bunları sadece target man özelliğinde yapabiliyoruz. Target' in pas odağını havadan veya yerden yapabiliyoruz ama genel olarak oyun tertibinde böyle bir tercihimiz yok. Pas sitilini kısa yaptığımızda mantıken yerden oynanıyor diyebilirsiniz ama benim bahsettiğim daha spesifik mesela uzun top yerden de olabilir havadan da olabilir ama biz sadce uzun pası bulabiliyoruz. Mesela uzaktan şut çekme dediğim oyuncu sürekli uzaktan şut çekiyor böyle bir şey olamaz.

Bir diğer sıkıntı set pieces denilen duran toplar burada da bir çok sıkıntı var. Frikiklerde organizasyon yaptıramıyoruz ben yıllar önce Ultimate Soccer Manager diye bir oyun oynuyordum 97 yıllarında o zaman ki teknolojide bile kornerde ve frikikte kendimize has organizasyonlar yapabiliyor ve bunu motorda göremiliyorduk. Mesela serbest rol ne iş yapar anlamış değilim. Yıllardır free role' u 20 olan adamı free rol oynatım amc' de kullanmışımdır ama daha bir tanesinin iş yaptığını görmedim. Ama gerçekte free role oynayan bir çok oyuncu var ve iyi işler yapıyorlar. Korner olayında bir ayrı olay da kalecilerin hemen hemen hiç aktif olmaması çizgide bekliyorlar. Aerial ability(hava hakimiyeti) 17-18 olan kaleci bile yılda bir top alıyor. Kaleciler daha hareketli olmalı çıkıp yumruk atmalı top almalı.

Açıkcası benim gibi yıllardır FM oynayan bir oyuncu doğru düzgün gelişmenin olmamaısını anlayamıyorum. Biz araştırma ekibi olarak hiç bir beklenti olmadan sıkı çalışıp iyi bir iş çıkarıyoruz. Ne mi yapıyoruz kadroları düzenliyoruz, historyleri topluyoruz, sürekli maçlara gidiyoruz( bu sezon 30 a yakın maçı statta izledim işim haricinde ki maçlarda sırf FM için gidiyorum) arkadaşlarımız SI' daki yenilikleri takip ediyorlar. Ama SI motor ve taktiksel ekranda hiç bişi gelişme göstermiyor. Benim ingilizcem bunu çok iyi bir şekilde çevirmeye yetmiyor ama çevirmek isteyen arkadaşlar bunu SI forumuna yazarlarsa sevinirim.

Cok dogru yazmisin... SI games oyun motorunda fazla degisikler yapmiyor..

Hem licentia, hem elhadji dediklerinde çok haklılar. Yalnız konu dışı ama Ultimate Soccer Manager gerçekten o yıllarda çok harika bir oyundu. Hele o set pieces ekranıyla gerçekten çok ayrıntılı organizasyonlar imkanı vardı. Onun gibisini başka hiçbir managerlik oyununda görmedim.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Sonuna kadar haklisin ki SI forumlarinda bir cok kez bir cok kisi tarafindan dile getirilmis konular ama malasef SI games takmiyor kendi bildiklerini okuyorlar genelde. Su bi gercek ki FM'in su anda dogru duzgun bi rakibi yok, her sene satislari artiyor bu bole oldukca SI harul harul calisip oyunu daha iyi yerlere goturmesini ben pek beklemiyorum dogrusu. Bakiniz bu sene yaptiklari degisiklikleri arastirmacilara bile ilk basta bildirmediler ki mini editor artik oyun ile uyum icinde degil bir suru hata cikiyor otuncu profillerde. SI biz random element ekledik dedi sonra arastirmacilar RCA'de hata yapmis dedi ha bi de yanlislarini da kabul etmiyorlar ki. Iste bi numara olursan ve rakibin olmazsa olucagi budur. FM 2009'u beklemekten baska caremiz yok ama ben pek de umutlu degilim acikcasi.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Licentia çok haklısın sağlam bir rakip olmayınca böyle oluyor. İşte Nba Live onun da rakibi yok 3 sene önceki oyun nerde şimdi ki nerde. Fifa, Pes yüzünden biraz düzeldi ama FM' nin rakibi kesinlikle yok ve bu yüzden adamlar çok rahat.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Bence büyük takımlar hocalarını kovmakta biraz geç kalıyolar, kovulmalar nispeten az daha çok kontrat bitimini bekliyolar gibi siz ne dersiniz arkadaşlar?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

defalarca dillendirdim han 12 ve bana karşı çıkıldı çok komik fenrebahçe gerçek hayatta 6. olacak o taptığımız zicoyu ne hale sokardık biz.
    ama oyunda 6. zico hala devam hemde güvenli güvenli...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bütün ligler aynı bide ingilterede senede 5 hoca değişiyor diye bütün liglerde aynı standartlaştırma yapılmış türkiye liginde senede 30 hoca değişiyor bunun oyuna yansıtılması lazım
    Last edited by extensor : 14.Nisan.2008 at 05:16 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Türkiye U-17 milli takımındaki oyuncuların tamamı profesyonelse eğer oyunda olmayan oyuncular mevcut.. Leverkusen de oynayan Gökhan Töre oyunda yok mesela..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Evet bu oyuncular icin Almanya arastirmasi ile konustum zaten 3-4 ay once eklenmeleri icin yazmistim ama o zamanki Almanya sefi eklememisti su anki sefleri eklicektir soz aldim onlardan

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Evet bu oyuncular icin Almanya arastirmasi ile konustum zaten 3-4 ay once eklenmeleri icin yazmistim ama o zamanki Almanya sefi eklememisti su anki sefleri eklicektir soz aldim onlardan
    Gökhan Töre'yi çok beğendim bence u-17 milli takımımızda göz dolduran tek oyuncuydu.. Umarım Alman araştırmacılar bu oyuncu için gereken özeni gösterir..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Valla Alman arastirmacilarin U-17 sampiyonasini pek takip ettiklerini sanmiyorum ama bizlerden gozlemlediklerimizi onlara solememizi rica ettiler bu yuzde ozellikle yansitilmasini istedigin bi ozelligi varsa mesela bazi ozelliklerine deger verirsen ben de onlara aktaririm. Turnuva sonu onlara Gokhan Tore ve Ozturk Karatas hakkinda rapor hazirlicam ne kadarini kullanilar kullanmazlar bilemiyorum.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Valla Alman arastirmacilarin U-17 sampiyonasini pek takip ettiklerini sanmiyorum ama bizlerden gozlemlediklerimizi onlara solememizi rica ettiler bu yuzde ozellikle yansitilmasini istedigin bi ozelligi varsa mesela bazi ozelliklerine deger verirsen ben de onlara aktaririm. Turnuva sonu onlara Gokhan Tore ve Ozturk Karatas hakkinda rapor hazirlicam ne kadarini kullanilar kullanmazlar bilemiyorum.
    Gökhan Töre çok teknik, topa hakim, oyuna hükmeden, ve gol yollarında ya gol pası veren yada golü atan bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor.. Özellikler teknik, dribling, flair özellikleri oldukça yüksek olmalı, pas, finishing, off the ball, özellikleride yeterli düzeyde olmalı.. Ayrıca bu oyuncuya en az -9 veya -10 pa verilmeli diye düşünüyorum ben.. Ama top tekniğinin çok üst düzey olduğunu düşünüyorum.. İlgilendiğin için teşekkürler..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Gökhan Töre çok teknik, topa hakim, oyuna hükmeden, ve gol yollarında ya gol pası veren yada golü atan bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor.. Özellikler teknik, dribling, flair özellikleri oldukça yüksek olmalı, pas, finishing, off the ball, özellikleride yeterli düzeyde olmalı.. Ayrıca bu oyuncuya en az -9 veya -10 pa verilmeli diye düşünüyorum ben.. Ama top tekniğinin çok üst düzey olduğunu düşünüyorum.. İlgilendiğin için teşekkürler..
    Ayrıca hem sağda,hem solda oynayabiliyor,iki ayağınıda aynı düzeyde kullanabiliyor.Ortaları çok iyi,görerek ve isabetli kesiyor.Korner ve frikikleride oldukça iyi düzeyde,özellikle kornerleri çok iyi...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Bu arada David Janczyk, türk asilli bir oyuncu.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Ayrıca hem sağda,hem solda oynayabiliyor,iki ayağınıda aynı düzeyde kullanabiliyor.Ortaları çok iyi,görerek ve isabetli kesiyor.Korner ve frikikleride oldukça iyi düzeyde,özellikle kornerleri çok iyi...
    Hızı ve hızlanması atladığım bir diğer nokta olmuş.. Çok hızlı değil ama hız, hızlanma özeliklerininde iyi düzeyde diyebiliriz.. hız 14 hızlanma 15-16 verilebilir şu anda sanırım..

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Abi çok hızlı değil dediğin adama bu değerleri vermemelisin kesinlikle buna karşıyım ben.Biz 1.Ligde fırtına gibi oyunculara 14-15 değerlerini zar zor veriyorken.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    Abi çok hızlı değil dediğin adama bu değerleri vermemelisin kesinlikle buna karşıyım ben.Biz 1.Ligde fırtına gibi oyunculara 14-15 değerlerini zar zor veriyorken.
    -9, -10 pa koyuyorsan bu adama vereceksin Murat Çok hızlı değil derken 17-18 lerden bahsediyorum.. Bir Messi, bir Ronaldo kadar hızlı değil..

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

-9 , -10 PA verilecek kadar takip edilmiş mi ki bu adam ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

izledim töreyi canlı canlı -10 verilecek kadar ön planda biri değil.-9 da şüpheli iyi bir profil ve -8 p.a. verilebilir -9 biraz zor.

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon

Mesaj Yetkileri