Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Genel Eleştiriler

Nesil
    2003

Default FM 2008 Genel Eleştiriler

Lütfen araştırmanın genelinde bulunan hataları ve genel eleştirilerinizi bu konu altında yapınız.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Kezman ve Alex fazla abartilmis. Alex'i Ronaldinho, Kaka,Diegodan daha iyi yapmisiniz..............

Nesil
    2003

Oyunda bir sorun mevcut. Bizim verdigimiz ozellikleri oyun yukseltmis durumda ve bu nedenle sadece Alex veya Kezman degil, butun oyuncular abartili gorunuyor.

Bu bizim yaptigimiz Alex. Oyundaki ile karsilastirin.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

nasil oyun yükseltiyo? Ömer abi yaptigin Alex güzel olmus, gercekci.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    nasil oyun yükseltiyo? Ömer abi yaptigin Alex güzel olmus, gercekci.
    Ben yapmadim.. Tarik ve Cengiz kafa kafaya verip yapti..

Alex'i neden bu kadar kafanıza takarsınız anlamıyorum. Yani siz oyunu yapan kişilerden daha mı iyi biliyorsunuz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oh oh alexin korner 20 18 olmalıydı uzun sut 15 12-13 olmalıydı frikik 19 16 olmalıydı bunlar demodan mı kaynaklanıyor üstad
    Fikirlerim burada

birde almanların isimleri yine gercek isimler değil milli takımdaklerin

Sheriff Misafir

Alex'in iyi oynayıp gol kralı olupta bu kadar düşürülmesi başlı başına bir hata..Ömer abi kusura bakma ama Alex'in özelliklerini her kim düzenlediyse bir Alex videosu izlemesini ve belirgin özelliklerini görmesi gerekir..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Alex'in iyi oynayıp gol kralı olupta bu kadar düşürülmesi başlı başına bir hata..Ömer abi kusura bakma ama Alex'in özelliklerini her kim düzenlediyse bir Alex videosu izlemesini ve belirgin özelliklerini görmesi gerekir..
    Burak:

Ilk olarak Alex, Turkiye'de oynayan bir cok oyuncu gibi abartili durumda idi. Alex'in CA'si ve buna gore ozellikleri 5 puan duserken, ayni zamanda Song'un 7 puan, Ricardinho'un 5 puan, Hasan Sas'in 5 puan, Umit Karan'in 5 puan vs. vs. dustu. Bununla beraber de ozellikler de dustu.

Dusurulmesinin nedeni de cok basit. Her ne kadar Alex gol krali olmus olsa da, kendisinde yapilan dusurme ozellikle Alex'e yapilan bir dusurme degil, Turkiye ligi genelinde oyuncular icin belirlenen kriterlere uyum icin yapildi. Hatta bence bazi oyuncular hala abartilidir. Ozellikle Alex'in fiziksel ozellikleri bence biraz fazla yuksek. Servet'in kop kapma fazla yuksek, Can Arat'in hem CA hem de bir cok ozelligi cok yuksek. Bunlar uzerinde daha da oynama yapilacakti ancak ne yazik ki 30 Temmuz sonrasinda veritabani uzerinde calisma sansi bize verilmedi arastirma sefi tarafindan.

Alex'i ayrica kimin yaptigini daha once de soyledim. Fenerbahce uzerinde calisanlar Cengiz ve Tarik. Bu arkadaslarin goruslerine de saygi duymak gerekli. Ayrica dusuk gordugun ozelliklerin neden daha yuksek olmasi gerektigini de biraz anlatman daha dogru olur - tabii bunu Fenerbahce konusunda yazman en dogrusu olur.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Burak:

Ilk olarak Alex, Turkiye'de oynayan bir cok oyuncu gibi abartili durumda idi. Alex'in CA'si ve buna gore ozellikleri 5 puan duserken, ayni zamanda Song'un 7 puan, Ricardinho'un 5 puan, Hasan Sas'in 5 puan, Umit Karan'in 5 puan vs. vs. dustu. Bununla beraber de ozellikler de dustu.

Dusurulmesinin nedeni de cok basit. Her ne kadar Alex gol krali olmus olsa da, kendisinde yapilan dusurme ozellikle Alex'e yapilan bir dusurme degil, Turkiye ligi genelinde oyuncular icin belirlenen kriterlere uyum icin yapildi. Hatta bence bazi oyuncular hala abartilidir. Ozellikle Alex'in fiziksel ozellikleri bence biraz fazla yuksek. Servet'in kop kapma fazla yuksek, Can Arat'in hem CA hem de bir cok ozelligi cok yuksek. Bunlar uzerinde daha da oynama yapilacakti ancak ne yazik ki 30 Temmuz sonrasinda veritabani uzerinde calisma sansi bize verilmedi arastirma sefi tarafindan.

Alex'i ayrica kimin yaptigini daha once de soyledim. Fenerbahce uzerinde calisanlar Cengiz ve Tarik. Bu arkadaslarin goruslerine de saygi duymak gerekli. Ayrica dusuk gordugun ozelliklerin neden daha yuksek olmasi gerektigini de biraz anlatman daha dogru olur - tabii bunu Fenerbahce konusunda yazman en dogrusu olur.
    Abi diğer tarafa Alex'le ilgili yorumumu yazdım (FB Araştırması)

Türkiyede tamam düşürülsünde Şimdi ben bu takımla avrupada başarı yakalamaya kalksam takımı full değiştirmem gerekecek.. Başta Alex'i satmak olacak ilk işimde.. Bazı oyuncuların (Yıldız veya yıldız potansiyeli olan)diğerlerinden ayrı tutulması gerektiği inancındayım..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Türkiyede tamam düşürülsünde Şimdi ben bu takımla avrupada başarı yakalamaya kalksam takımı full değiştirmem gerekecek..
    Zaten Avrupa'da hemen basari kazanilmasi gercekci olurmuydu?

Bir Inter maci yuzunden veya 7 haftalik lig performansi yuzunden havaya girmek ne kadar dogru acaba? Bu duz mantik ile o zaman Galatasaray'in kadrosunun Fenerbahce'den kat kat daha iyi olmasi gerekli.. Peki bu dogru mu sence su asamada?

Sheriff Misafir

Zaten Avrupa'da hemen basari kazanilmasi gercekci olurmuydu?

Bir Inter maci yuzunden veya 7 haftalik lig performansi yuzunden havaya girmek ne kadar dogru acaba? Bu duz mantik ile o zaman Galatasaray'in kadrosunun Fenerbahce'den kat kat daha iyi olmasi gerekli.. Peki bu dogru mu sence su asamada?
    Abi doğru değilde burada geçen sene kazanılmış bir şampiyonluk ve gol krallığı var..

Yok zaten geçen sene eldeki kadroylada avrupada başarı yakalamak imkansızdı.. Ama bu sene daha iyi bir takım ve daha iyi bir Alex görüyorum bu oyuna biraz ters yansımış sanki..

Alex sadece İnter maçında oynamadı ki Alex'in süper oynadığı daha çook maç sayarım ben, avrupa karşılaşmaları dahil..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

hadı yaw mesela 3-0 lık psv galibiyeti başka sayabilirmisin ben düşünüyorumda aklıma gelmiyor demişsinki fenerbahçe bu seneye göre daha iyi takım oldu aksine daha yi bir takım olmadı iyi bir kontra atak takımı oldu emin ol kolay maçları kazanaması gerekirken kaybedecek puanlar bırakacak bir takım oldu bir maçla hiç birşeyi kıyaslayamazsınız 7. haftadayız gençlerbiriliği oftaşı taraftar çokluğu olduğu bir stadta yenemedi ibb yeyi taraftar çokluğu olduğu bir stadta yenemedi ç.rizeyi kendi sahasında yenemedi bir inter maçı bunları unutturmasın 1 maçlık performansla takımlar değerendirilmez fenerbahçe seyircisiniz senelerdir bu yanılgıya düşmekten bıkmadığını görüyoruz
    bakın size bişey hatırlatacağım bundan 4-5 yıl önce fenrebahçe ortagayı getirmiş o döneme kadar gelmiş en büyük isim kadro çok zengin vs yusuf ceyhun hepsi orda ve galatasarayı 6-0 yeniyorlar serhat akın diyorki ya zaman yoktu olsa 10 tane atardık falan taraftar coşuyor vs
    aradan bir kaç gün geçiyor ümit davalayla bir röpörtaj yapıyorlar işte fark yediniz vs
    ümit davala diyorki fark yedik ama bu bizi bir takım yaptı fenerbahçe tek maçlık bir takım göreceksiniz burunları kalkacak ve diğer maçlara asılmayacaklar diyor ve sezon sonu herkez takımlar arası farkı görür diyor ekliyor FENERDEN CACIK OLMAZ diye sezon sonu fenerbahçe 6. oluyor galatasaray sondan bir önceki hafta şampiyonluüu beşiktaşa kaptırıyor
    Tarihten bir derslik olay aklıma geldi şimdi fenerbahçe taraftarı yönetimini vs çok iyi tanıyorum böbürlenmeyi ve kendilerini üstün görmeyi çok seven bir kulup ancak unutmayın ki 1 maçla hiç bir şey değişmez ve fenerbahçe geçen yıldan daha iyi diye asla diyemeyiz belki avrupada çok iyi işler yapacaktır çünkü çok iyi kontraya çıkan bir takım avrupadaki takımlar fenere karşı kapalı katı savunma uygulamayacağı için fenerbahçe bu özelliğini kullanabilip gol pozisyonlarına girecek goller atacaktır anderlecht maçında olduğu gibi ama kapalı savunmaları ve kendilerinden çokça düşük seviyeli takımları yenmek fenerbahçe için zor olacaktır rize maçı oftaş maçı bunlara örnektir
    UZUN BOYLU SANTRAFORU OLMAYAN BİR TAKIMIN ŞAMPİYON OLMASI BİNDE BİR OLABİLECEK BİR ŞEYDİR HAYATIMDA İLK DEFA GEÇEN YIL GÖRDÜM VE ONDADA LİG TARİHİNİN EN DÜŞÜK PUANIYLA ŞAMPİYON OLUNDU BUDA DİĞER RAKİPLERİN İNANILMAZ BAŞARISIZLIĞINI GÖSTERİR
    Fenerbahçe şampiyonluğu oynayan takımdır ve şampiyonlağa oynayan takımlar kontra atakla gol aramazlar
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Ne kontrası ya gülünür bu dediğine ancak İnter maçında maç bizim elimizdeydi!Biz oynadık onlar izledi! Bunu tüm Türkiye hatta dünya gördü sen göremedinmi..Uzun boylu santraforsuz şampiyon olan bir takım daha söyleyeyim sana Barcelona.. Barcelona Eto' yla şampiyon oldu!

Sen organize olarak aradan atılan toplarla gol bulmaya çalışılmasına kontra diyorsun, ben gerçek ve zevkli futbol diyorum..

Ligde saymama gerek yok sanırım Alex'in süper oynadığı maçları.. Ben sana birde Sparta Prag maçını ekleyeyim.. PSV, Sparta Prag, İnter gibi takımlara karşı bana göre üst düzey bir oyun sergiledi..Daha da sayarımda malum geç oldu uykum geldi aklıma tam takım isimleri gelmiyor..Ama söz yarın sayarım.. Brezilya'da ve Copa Amerika'da oynadığı maçlarada bakabilirsin.. 3 sezondur Alex'in bize kattıklarından oldukça memnunum..

Ümit Davala'nın kullandığı o kelimeyi karşımda olsa ona yedirirdim.. Şimdi sanada yedirirdim ama bana yakışmaz polemiğe girmek.. Ortega o dönem değil şu ana kadar Türkiye'ye gelmiş en iyi ve en tanınmış oyuncudur.. Hangi takım olursa olsun Ortega'ya hayır demez(tabi o dönemde)Ezeli rakibini 6-0 yeniyorsun tabiki sevineceksin coşacaksın..Şimdi bu durumla ne alakası var.. Ben bu takımda potansiyeli gördüm, takım olma yolunda attığı adımları gördüm ve bu yüzden konuştum..Ayrıca unutmaki İnter dünyanın en iyi 9-10 takımı arasındadır.. En azından kadro kalitesi olarak!

Kapalı ve iyi oyuncuları markaj altına alınan takımlar rakiplerini yenmekte zorlanabilir ve bu her takım için geçerlidir.. İşte futbol bu yüzden gelişmiyor Türkiye'de.. Uzun adam uzun adam.. GS'de geçen sene vardıda ne oldu? Liverpool'da Crouch varda ne oldu..Ama Man.Utd'de yok ve izliyoruz gerçek futbolu..Kapalı savunmayı açmak için Uzun oyuncu şart değil bu en kolay yolu ama en garanti yolu değil.. Dikerler o uzun adamın yanına 2 metrelik bir adam, açarsın sende o savunmayı, bende sana helal olsun sen futbolu biliyormuşsun ben bilmiyormuşum derim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sadece uzun değil güçlü ve yıpratıcı forvette yok fenerbahçede.mancesterda gerçek futbolu izliyoruz 1-70 lik adamlarla dolu bir futbol hattı ile ilk 3 maçında galibiyet göremedi gerçek futbola bak
    sen ingilterelerden 8 yediğin dönemlerden dünya 3. olduğun döneme geldiysen nihat kahvecilerle gökdenizlerle sarhat akınlarla gelmedin bunlardan90 larda da vardı rıdvanlar aykutlar rızalar vs vs türk futbolu bugün bu arenadaysa 1 numaralı pay hakan şüküründür bilmiyorum yaşın kaçtır hakan şükürün genç halini izledinmi ama dayanıklılığı gerard lampart kadar olan ilk dakikadan son dakikaya kadar pres yapan heading i jumping i 20 olan bir adamdı sen bana barçayı söylediysen bende sana bir kaç takım söyleyeyim o zaman geçen yıl real madrid ruud van nistelrooy mancester unt luıs saha (şimdi yerine tevez oynuyor görüyoruz kapalı savunöaları nasıl açtıklarını ) inter ibrahimoviç crespo adriano stutgard marco streller milan şampiyonlar ligini aldı inzaghi geçen seneleri saymaya gerek yok
    Sen klasik fenerbahçe taraftarı gibisin skor umurunda olmayan bir kaç bilek
    hareketiyle ayağa kalkan maç değil mücadele değil,sirk gösterisi izlemeye gelmiş insanlar gibi düşünüyorsun geçen yıl fenerbahçeye şampiyonluğu getiren denizi ıslıklayan guruptansındır eminim
    sana üç sene veriyorum sadece fenerbahçeyi değil bütün lig takımları alınan puanları atılan golleri gol stillerini etüd et 2-3 sene sonra anlayacaksınki futbol oynamak çalım atma yeteneğini bilmek değilmiş

ortega ligimize gelmiş en iyi futbolcu dedin dimi ortega ligimize en büyük kazığı atmış kişi
    ceyhunu ve yusufu bitirmiş kişi bu lige gelen en büyük admalar kim biliyormusun
    1 topa vurmayı bilmeyen kalaecilere soğukkanlı olmayı geriden oyun kurmayı öğreten kaleci taffarel
    2 kademe yapmayı bilmeyen ve savunmayı çizgi halinde yönelnedirmeyi
    bilmeyen stoperlere savunmayı öğreten barcelonanın kaptanı popescu
    3 yaratıcılık nedir bilmeyen uzaktan şuıt nedir bilmeyen takım nasıl ateşlenir bilmeyen liderlik nasıl olur bilmeyen ortasahalara ortasaha olmayı öğreten hagi
    4 toplara kontrol etmeden gelişine nasıl vurulur bilmeyen heyecandan topu kaleciye nişanlamayıp kenara plase nasıl yapılır bilmeyen futbolculara santraforluğu öğreten jardel dir

ortega bize sadece birkaç çalımı ve kulubumuzu nasıl yüz üstü bırakıp
    nasıl çekip gidebiliriz onu öğretti
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Ortega birşey öğretti veya kazandırdı demedim.. Ortega Türkiye'ye gelen en iyi oyuncudur dedim ama sen lafı nerelere çektin.. Ceyhun ve Yusuf bizden gidince oynasaydı milli takıma çağırılsaydıda göreseydik..Hem diyorsun futbol çalım değil hem bana bu ligin en bencil iki futbolcusunu Maradona'nın veliahtıyla kıyaslıyorsun..

Ben Denisi hiç bir zaman ıslıklamadım. Tam tersine dedim Deniz iyi futbolcu ayağında top tutabiliyor savunma yapıyor son derece kaliteli bir oyuncu,tabi bizim lig standartlarımıza göre.. Benim ıslıkladığım futbolcular bellidir.. Sevet, Hakan Şükür gibi maçta saç baş yolduran oyunculardır..

Sen 2000 - 2001 yıllarındaki o kadrodaki oyuncuları artık ilah olarak görüyorsun ben seninle onları tartışmam..

He senin o söylediğin uzun adamlarla oynayan İnteri yendik biz işte!

Tabi Dünya 3.lüğünü Hakan Şükür getirdi..(!)Nasıl saçımı başımı yolduğumu hatırladım yine bak..O başarıyı getiren en önemli oyuncular Emre, Yıldıray, Hasan Şaş, Alpay, Fatih Akyel ve Rüştü dür..

Bak ben demiyorumki futbol şovdan çalımdan ibarettir.. Ama ben diyorumki futbol çalımdan, şuttan, pastan ve mücadeleden ibarettir.. Sen diyorsunki boydan ibarettir..

Saha uzunmu?
    Nistelrooy'lu Man.Utd şampiyonluğu Chealsea'ya kaptırmadımı?
    Barcelona Eto'yla Şampiyon olmadımı?
    Güney Amerika kupasını bu sene Robinho getirmedimi Brezilya ya?
    Geçen sene Rooney'le şampiyon olmadımı Man.Utd
    Demekki neymiş.. Herşey boy değilmiş..

Ayağında top tutmasını bilmeyen adama ben futbolcu demem.. Futbolcuysan heleki forvetsen üstte belirttiğim özelliklere illaki sahip olacaksın..Ben sürekli havadan uzun adama atılan topla gol pozisyonu bekleyeeck bir Fenerbahçe izleyeceğime hiç futbol izlemem daha iyi..

Size güzel bir kazık atan Ribery bireysel yetenekleriyle şu anda Bayern'i sırtlıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sen kaç yıl santrafor olarak futbol oynadın savunmayı yıpratmak nedir bilirmisin savunmayı açmak nedir bilirmisin rakip kapanınca senin diğer arkadaşların yan ortalar yapmaktan başka birşey yapamazlar bazende topu amaçsızca ileriye şişirirler baskı yüzünden bunu bilirmsin oyun o hale döndüğünde senin dediğin 170 lik adamlar savunmalardan nasıl dayak yer bilirmisin ingilterede neden her takım striker kullanır bilirmisin striker ne demektir bilirmisin bilmiyorsan fm07 araştırması gaziantep bölümüne bi bakıver geçen yıl barcelona liverpool maçında agger ile carrager messiyi ronaldinho yu etoo yu nasıl dövdü hatırlarmısın

van nistelrooylu mancester şampiyonluğu drogbalı chelsea ye kaptırdı
    sahanın boyu 1-83 ve tam bir hayvandır savunmaları yıkar
    copa americada robinho forvetti babtista santrafor babtista 190 lık bir hayvandır
    geçen yıl rooneyin yanında saha vardır saha sakatlanınca bir sürü puan kaybedildi roneeyde kısa olmasına ragemn çok güçlü olması o açığını kapatır bir etoo bir saviola bir kezman gibi saksağanlarla roneeyi karşılaştıramazsın roneey kezmana omuz atsa kezmana 3 ay çürük raporu verirler
    Hakan şükür dünya kupasından önce 2 yıl doğru dürüst top oynamamıştır kondisyonunu yüklediği son brezilya ve kore maçlarını tekrar izlemeni tavsiye ederim ha bu arada hakan varken emre alpay bülent rüştü yoktu sadece hakandan ibaret bir milli takımla 5 sene oynadık bazıları futbol oynamayı hakan dan 5 sene sonra öğrendi bazıları hakan yaşlanınca futbolcu oldu türk milli takımının topu hakana şişirmekten başka bir taktik anlayışı olmadan oynadığı 5 sene boyunca hakan tek başına türk futbolunu geliştirdi hatırlarmısın hollanda türkiye maçını 1-0 lık galibiyetimiz yoksa o zaman çocukmuydun
    hatırlarmısın 1-0 lık almanya galibiyetini yoksa o zamandamı ufaktın
    adam 37 yaşında ve hala oynuyor bide 27 yaşında görseydin

neyse araştırmaya bir yararı yok bunların senin zamana ihtiyacın var yoğun bir şekilde futbol maçları izle ve kulupleri analiz et bak bu yıl uzun santraforsuz oynayan üç takım var man unt barcelona fenerbahçe lig sonunda aklıma gelirse bu mesajı kopyalayıp tekrar sana göndereceğim anlaştık hatta üçününde başarısız olacağına iddaaya girerim seninle
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by extensor
    neyse araştırmaya bir yararı yok bunların
    Haklısın, o yüzden araştırmaya yarayacak şeyler yazmaya gayret ededlim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Arkadaşlar Türkiye araştımasıyla ilgili bir konu değil ama genel oyuncu verileriyle ilgili bir örnek vermek isterim. Gabriel Tamas eski Gs'li şimdi Auxerre' li defans oyuncusu. Oyunda tacklingi 18 şimdi bu adamı ben hatırladıgım kadarıyla Gs' de çok eleştiriliyordu. Bu oyuncunun top kapması nasıldı Kanal A' da auxerrede izleyen arkadaşımız var mı? Şimdi tamas' ın tackling 18 olacaksa Terry' nin, Rio' nun kaç olacak. Eski sistem gibi notlar bol galiba.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bence Terry'i gözünde abartıyorsun. Oyunda Terry ve Tamas'ı ayıran başka özellikleri.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

ALmanya miLLi takımı yine aynı tas aynı hamam.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by extensor View Post
    sen kaç yıl santrafor olarak futbol oynadın savunmayı yıpratmak nedir bilirmisin savunmayı açmak nedir bilirmisin rakip kapanınca senin diğer arkadaşların yan ortalar yapmaktan başka birşey yapamazlar bazende topu amaçsızca ileriye şişirirler baskı yüzünden bunu bilirmsin oyun o hale döndüğünde senin dediğin 170 lik adamlar savunmalardan nasıl dayak yer bilirmisin ingilterede neden her takım striker kullanır bilirmisin striker ne demektir bilirmisin bilmiyorsan fm07 araştırması gaziantep bölümüne bi bakıver geçen yıl barcelona liverpool maçında agger ile carrager messiyi ronaldinho yu etoo yu nasıl dövdü hatırlarmısın

van nistelrooylu mancester şampiyonluğu drogbalı chelsea ye kaptırdı
    sahanın boyu 1-83 ve tam bir hayvandır savunmaları yıkar
    copa americada robinho forvetti babtista santrafor babtista 190 lık bir hayvandır
    geçen yıl rooneyin yanında saha vardır saha sakatlanınca bir sürü puan kaybedildi roneeyde kısa olmasına ragemn çok güçlü olması o açığını kapatır bir etoo bir saviola bir kezman gibi saksağanlarla roneeyi karşılaştıramazsın roneey kezmana omuz atsa kezmana 3 ay çürük raporu verirler
    Hakan şükür dünya kupasından önce 2 yıl doğru dürüst top oynamamıştır kondisyonunu yüklediği son brezilya ve kore maçlarını tekrar izlemeni tavsiye ederim ha bu arada hakan varken emre alpay bülent rüştü yoktu sadece hakandan ibaret bir milli takımla 5 sene oynadık bazıları futbol oynamayı hakan dan 5 sene sonra öğrendi bazıları hakan yaşlanınca futbolcu oldu türk milli takımının topu hakana şişirmekten başka bir taktik anlayışı olmadan oynadığı 5 sene boyunca hakan tek başına türk futbolunu geliştirdi hatırlarmısın hollanda türkiye maçını 1-0 lık galibiyetimiz yoksa o zaman çocukmuydun
    hatırlarmısın 1-0 lık almanya galibiyetini yoksa o zamandamı ufaktın
    adam 37 yaşında ve hala oynuyor bide 27 yaşında görseydin

neyse araştırmaya bir yararı yok bunların senin zamana ihtiyacın var yoğun bir şekilde futbol maçları izle ve kulupleri analiz et bak bu yıl uzun santraforsuz oynayan üç takım var man unt barcelona fenerbahçe lig sonunda aklıma gelirse bu mesajı kopyalayıp tekrar sana göndereceğim anlaştık hatta üçününde başarısız olacağına iddaaya girerim seninle
    Şimdi oturup burda sana uzun uzun cevap yazardım yine ama araştırma konusuyla alakasız olur bu yüzden kısaca yazacağım..

Günümüz futbolunda Oyuncular yetenekleriyle ön plana çıkar.. Senin bahsettiğin o bilmem kaç sene öncesinde nasıldı bilmem ama sen hala orda takılı kalmışsın gibi görünüyor.. Sen şimdi burda ben büyüğüm ben bilirim diye ahkam kesiyorsun.. Benimde senin yaşın kadar maçlara gitmişliğim oyuncularla tanışmışlığım var!

Yıllardır dünyanın en iyi futbolcusu seçilen oyunculara bakarsan hiç birisi boyuyla kazanmadı, yeteneğiyle kazandı bu ödülü..Ben 3yıl oynadım forvet olarak savunmayı yıpratmak savunmayı peşinden koşturmak savunmanın seni kaçırdığı andada golü bulmaktır..

Neyse dahada uzatmıyorum.. Tartışmak istiyorsan msnden herzaman gelebilirsin..Sabaha kadar tartışırız..

Nesil
    2006

Nereyi yazacağımı bilmediğim içni buraya yazıyorum;

Dershaneden arkadaşım var, 18 yaşında Kartalspor pafta oynuyordu. Hull City takımı bundan etkilenip transfer etmişler bir kaç gün sonra İngiltere'ye gidiyor. Bu arkadaşı oyuna eklemek mümkün mü?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post

Dershaneden arkadaşım var, 18 yaşında Kartalspor pafta oynuyordu. Hull City takımı bundan etkilenip transfer etmişler bir kaç gün sonra İngiltere'ye gidiyor. Bu arkadaşı oyuna eklemek mümkün mü?
    Çok ilginç sanırım bu İngiltere'deki araştırma ekibinin işi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post

Su asamada eklememiz zaten mumkun degil cunku veritabani bizim elimizden 30 Temmuz tarihinde, arastirma sefi'nin de 3 Eylul tarihinde elinden cikti.

Artik bu oyuncuyu Hull City arastirmacisi bir sonraki veritabani surumunde ekler.

Nesil
    2006

Su asamada eklememiz zaten mumkun degil cunku veritabani bizim elimizden 30 Temmuz tarihinde, arastirma sefi'nin de 3 Eylul tarihinde elinden cikti.

Artik bu oyuncuyu Hull City arastirmacisi bir sonraki veritabani surumunde ekler.
    Teşekkürler. Amacım bir lejyönerimiz olması yüzünden yazdım. Sonuçta genç yabancı ülkelerde Türk oyuncular baya iyi yapılıyor. Bende arkadaşımı görmek isterim.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

mac motorunda acayip sacmalıklar var.az önce karsı takım korner kullanacakken benim oyuncum topun biraz onunde duruyordu ve 3 kere, üst üste o adama carpıp korner oldu.mesela biz bunu mahalle maclarında yapardık.

oddo ile kendi yarı sahamdan frikik kullanıcaktım, oddo gitti carprazındaki rakip takım oyuncusuna havadan bi sekilde verdi..

acıkcası pek begenemedim mac motorunu.. bu arada burdan bi soru sormak istiyorum..
    full oyunda, ingiltere ve italya liglerinin yüzleri olucak mı? yoksa yine lisanstı zarttı zurttu sorunlar mı var ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aLka View Post
    mac motorunda acayip sacmalıklar var.az önce karsı takım korner kullanacakken benim oyuncum topun biraz onunde duruyordu ve 3 kere, üst üste o adama carpıp korner oldu.mesela biz bunu mahalle maclarında yapardık.

oddo ile kendi yarı sahamdan frikik kullanıcaktım, oddo gitti carprazındaki rakip takım oyuncusuna havadan bi sekilde verdi..

acıkcası pek begenemedim mac motorunu.. bu arada burdan bi soru sormak istiyorum..
    full oyunda, ingiltere ve italya liglerinin yüzleri olucak mı? yoksa yine lisanstı zarttı zurttu sorunlar mı var ?
    Bunu FM 2008 Genel bolumunde sorarsaniz daha dogru olur. Zira burasi sadece Turkiye arastirmasi ile ilgili bolumumuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu seneki yabancı kuralı ne şekilde olacak acaba 6+1 olarak oyuna yansıtılabilecekmi bide editörde yabancı kuralı olup olmamasını biz ayarlayamıyormusunuz öyle bir imkanım olsa yabancı kuralını üçe indiricem ondan sonra ne carrusca gelsin ne edu yasini oynatıcam aydını oynatıcam

YABANCI KURALINA HAYIR
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    birde hakemler yenilenecekmi hala çok merak ediyorum ben 2011- 20012 sezonunda da erol ersoyu görmek zorundamıyım yahu

hakemlere puan veriliyorsa fırat aydunus favorimdir c.a si çok yüksek
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Arkadaşlar Türkiye araştımasıyla ilgili bir konu değil ama genel oyuncu verileriyle ilgili bir örnek vermek isterim. Gabriel Tamas eski Gs'li şimdi Auxerre' li defans oyuncusu. Oyunda tacklingi 18 şimdi bu adamı ben hatırladıgım kadarıyla Gs' de çok eleştiriliyordu. Bu oyuncunun top kapması nasıldı Kanal A' da auxerrede izleyen arkadaşımız var mı? Şimdi tamas' ın tackling 18 olacaksa Terry' nin, Rio' nun kaç olacak. Eski sistem gibi notlar bol galiba.
    Dostum gabriel tamas çok beğendiğim bir oyuncudur galatasaraydaki bütün maçlarını izlemiştim uzun boylu ve teknik bir oyuncudur uzun boylu ve teknik stopere bilirsinki az rastlanır popescu vardı mesela. taması ona benzetiyorum tamasta tıpkı onun gibi oyunu geriden kurabiliyordu pas özelliği ve soğukkanlılığı yüksekti fatih terim onu ön libero ve sağ bek gibi ilginç mevkiilerde oynattı ve kötü oynadı ama sonraları gitmesine yakın stoper mevkiinde büyük işler çıkardı o sene antalyada harika bir devre arası geçiren galatasaray da en çok göze batan isimdi ve bu kampta galatasarayın hazırlık maçı yaptığı ekiplerden biri olan cska moskova bu hazırlık maçında taması gördü beğendi ve gs tamas için 1,5 milyon euro teklif etti bunun üzerine galatasaray bu adamı o kadar tartıştık şimdi ondan kar elde edeceğiz diye sevinerek futbolcuyu gönderdi
    (galatasaraya 900 bin dolar karşılığında gelmişti)
    sonraki sene cska da da iyi oynayan tamas buradan celta vigoya transfer oldu ve bu oyuncuya celta vigo 10 numarayı verdi hatta geçen yılki fenerbahçe celta vigo uefa maçında çokta iyi bir oyun sergilemişti geçen yıl celta vigonun bütün maçlarına çıkan tamas bu senede celta düşünce auxere transfer olmuş galatasraydan ayrıldığı gün çok üzülmüştüm ve bizim bilgisiz spor basınımız bir futbolcuyu daha yakmış oldu demiştim şimdi onun yavaş yavaş yükselişini izlerken geriden oyun kurmayı bilen bir tane stoperi olmayan türkiye liginde her takımda banko oynayabileceğinin altını çiziyorum

ha bu arada tamasın top kapma özelliği bence 16 olabilir 18 banada yüksek geldi ama tamas bizim hafızamızda kalan tamas değil bunu bilmeni isterim
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri