Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 77 sonuç

Konu: Orjinal FM 2008 almamayi düsünenler, önce buraya bir göz atin

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Bu olay orjınal oyunlardada gözükmeye başlamış malesef.
    Tam degil. Sadece demo´daki baslatigin oyunu oynamaya devam edersen cikiyor. Bunun icin orjinla oyunu aldiginda "yeni oyun" baslatmanda fayda var

ben sortitoutsi forumlarında okudum ve lisanslı oyunu olan birkaç kişi de aynı hatadan şikayetçiydi. ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    ben sortitoutsi forumlarında okudum ve lisanslı oyunu olan birkaç kişi de aynı hatadan şikayetçiydi. ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.
    Bir önceki mesajima bakin. Orjinal oyun sahibi olan kisiler, demoda baslatigi oyunu oynamaya devam ederlerse sorunla karsilasiyorlar. Bunun icin, orjinal oyunu aldiginizda "YENI OYUN" baslatin ve oynayin. Demodaki oyununuzla devam etmeyin.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Sanki adam gibi oyun yapıyorlar da orjinal alın diyorlar. Almıyorum orjinal morjinal sizin sacma sapan oyununuza cuvalla para vermicem. Ne zamanki adam gibi yaparsınız oyunu o zaman düsünürüz. Ayrıca anlatılanın dogru olacagını hic sanmıyorum ha dogru olsa da o problemin cözümünü de bulurlar merak etmesin Sayın Miles Jacobson

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

dogruyu soylemek gerekırse oyunu korsan aldım ve oynadım sımdıden sorunla karşılaşıyorum orjinal almaya karar verdim burayı okuduktan sonrada verdigin bilgiler için saol

6. Default

Türkiye'de bu şartlarda, orjinal oyun ve bir öğrenci... İmkansız...

Yaşım 16, baba parası bile yiyemezken bir cd için babamızdan 50-60 YTL para isteyemeyiz. Bu bir gerçek. 50-60 YTL nerde 2 YTL nerde... Korsan diye tabir edilen cd satan güvendiğim bir yerden 2 YTL verip FM2008 oyunumu alacam ve gönül rahatlığıyla (sorunlu morunlu) oynayacam taa ki Türkiye'de orjinal oyun fiyatlarını insanların alabileceği duruma getirilene kadar. Kendimi haklı olarak görüyorum tartışmaya açık bir konu değil sanırım çünkü herşey ortada ama derler ya her insan kendine göre haklıdır

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Korsanda hata vardır yoktur orjinal almazsan gece koynuna yılan girer vs. hepsini geçiyorum. 2 gerçek var.

Birincisi Türkiye'de çoğu kişinin bu fiyatlara orjinal oyun alabilmesi imkansızdır.
    İkincisi orjinal oyun aldırmaya yöneltmek için teröre gidiyor şöyle oluyor vs. demek bana göre yanlıştır. Tamam bazı kişilerin yaptığı bu satışları teröre yönlendirdiği doğruda olabilir. Ne konumuzla alakalıdır ne de yeri ve zamanıdır. Farklı yerlere çekmeyelim. Çünkü bende çıkar derim orjinal oyun almayın dış ülkelere para kazandırmayın. Terörü bu ülkeler destekliyor ve bizim paramız sınırlar içine giriyor derim. İşin içinden çıkamayız.

Tartışma olsun diye demiyorum ama bu konuyu ortaya atan arkadaşımız cola vs. içmiyordur inşallah. Daha doğrusu colaturka içiyordur.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Arkadaşımızın oyunu orjinal mi değil mi bilmiyorum. Eğer orjinalse daha vahim bir durum ortaya çıkıyor. (yukarıda yer alan resimleri abdullaharici92 adlı kullanıcı bırakmıştı ve konusu kilitlenmişti. Bende buraya taşımak istedim. )

Aşağıdakilerde orjinal olmayan bir oyunda 2008 Avrupa Şampiyonasına katılan ülkeler ve grupların yer aldığı resimler;

Sonuç olarak orjinal oyunda bu hata gerçekleşiyor mu bilmiyorum ancak orjinal olmayan oyunlarda gördüğümüz üzere hata hem gerçekleşiyor hem gerçekleşmiyor. Benim fikrimi sorarsanız bu genel bir sorun ve benim başıma gelmedi. Orjinal cd sahiplerininde başına gelmemiş olsada her an gelebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben de hayatımda ilk defa bugün orjinal oyun aldım ve simdi iyiki almısım diyorum oyunu rahat rahat sorunsuz bir sekilde oynayabiliyorum

ya arkadaşlaar ben weblebi.com dan 78 milyona 5 taksit fm 2008 sipariş verdim.. ysrın inş alıcam..benim korkum acaba korsan falan göndermiş olabilirler mi.. nasıl orjinal olduğunu anlayacağız.. daha once hiç orjhinal fm almamıştım...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ultrafanatik View Post
    ya arkadaşlaar ben weblebi.com dan 78 milyona 5 taksit fm 2008 sipariş verdim.. ysrın inş alıcam..benim korkum acaba korsan falan göndermiş olabilirler mi.. nasıl orjinal olduğunu anlayacağız.. daha once hiç orjhinal fm almamıştım...
    8.1 yamasını kur.korsansa oyuna giremezsin zaten

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Coşkuncum kusura filan bakmam senin düşüncendir...

ilk paragrafına cevap verecek olursam...senin dediğin mantık küçük sermayeli ve geliri belli olan şirketlerde olur...SI yanılıyorsam düzeltin...sadece FM oyunu yapmıyordur sanırsam...eğer yapıyorsa FM in getirisinin düşmesini diğer oyunlar ile ber taraf edebilir...yapmıyorsa bile yurt dışında adamlar orjinal oyuna yeteri kadar para yatırıyordur...

ikinci paragrafında ise tabiki iyi ödenek olması daha kaliteli oyun çıkabilir...zaten bende bunun bilincinde olarak orjinal oyun alıyorum ve dediğin gibi Türkiye deki piyasadaki fazla hareketlilik oyuna Türkçe yi monte etmeyi başarabilir...benim anlatmak istediğim 3-5 kişi orjinal almıyor diye şirketin çok fazla etkileneceğini sanmıyorum...tabi bu rakamın birde üst sınırı var...

şirket ne kadar oyunun fiyatını düşürürse düşürsün bu ülkedeki gümrük ve diğer vergiler olduğu sürece oyunları ucuza almamız zor...en güzeli yurt dışından sipariş...45 YTL ye aldım...sonuçta oyunun nereye gittiği oradan da izlenebiliyor...IZMIR/TURKEY

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Kusura bakma ama bu söylediğin şeyler bana çok mantıksız geldi. Yani seni küçümsemek gibi asla bir niyetim yok ama yaşın itibari ile verdiğin cevaba şasırdım.Tabi farklı görüşler olacak ama bu konuda sistemize ettiğin şeyler ters. Senin bir market dükkanın var. Çalışan işçi sayısı 4. Ve müşteri sayında 15. Senden 15 kişi alış veriş yaptıgında direk kar marjını hesaplarsan doğru olmaz. Sen işçilerinin ödeneğini kazandıgın paradan karşılıyorsun. Sana gelen 15 müşteri düşerse 10na. Ya bir işçinin çıkarırsın yada rolantiyede gidersin.

FMde böyle. Sigameste ddaha çok şatış yaparsa,elindeki ödeneklerinide daha iyi kullannır ve daha kaliteli bir oyun çıkarır ve daha çok istediği isimleri bünyesine katar.. Bence sen yazdıkları bir daha düşün. Hiç yokten en son cümlende söylediğin şeye ufak bir cevap daha veriyim. Biz Cdyi alırsak. Sigameste Türkiye piyasasının hareketlendiğini görür. Ve Türkiyeyide daha ön plana çıkarır. Oyuna türkçe eklenmesinde daha büyük bir isteklilik olur. Cd fiyatlarında bir parça düşüş olur. Vs.vs.vs. Kar marjını düşünmekten çok onlarda kalitlei bir oyun çıkarmak içn çalısıyor. Tabiki maddi olayda önemli ama her şirketin kendi misyonu vardır. Ve o çizgide ilerlemek ister..
    evet bu dediğin teoride olabilir ama bi avuç kişiden başka kimse 2 sene sonra türkçe eklensin diye orjinal almaz.zaten mantıksız bişey.

bu şunun gibi bişey:herkes daha fazla çalışsın daha fazla işine emek versin böylece türkiye kalkınır ve herkes daha çok kazanır..yani sadece lafta olabilecek bi durum..

sonuçta bana ne şirketin politikasından,ben şirketin bana sunduğu ürüne bakarım ona göre satın alırım ya da almam.

bu arada bu konu çok komik çocuk kandırır gibi olmuş DD

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bence bu konu tartışmaya açık değil türkiyeye oyuna türkçe dil ekleyecek kadar bile saygısı olmayan bir şirketin oyununu neden fazla para verip orjinal alayım.sonuçta türkiyede bir bir kişinin aylık geliri 3000 ytl den fazla ise bir oyuna 70 ytl verip orjinal oyun alabilir.ama türkiyede böyle kazancı olanlar çok az.ayrıca her oyunda bir hata çıkıyor.fm 2007 de sakatlıklar bunda son dakika golleri artık hataya alıştırdılar resmen bu yüzden orjinal oyun almamak daha iyi gözüküyor

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın

ya anlamadım arkadaşım orjinal oyun aldı onda da crash dump hatası veriyo korsan alanda da crash dump hatası var orjinalda hata korsanda hata ee şeytan bunun neresinde

Ya pardon arkadaşlar bişey sorabilirmiyim orjinal fm2008 i nerden bulabiliriz internetten araştırıyorum ama hiçbiyerde bulamıyorum.Nerden sipariş verebiliriz acaba?

Quote Originally Posted by onurartar View Post
    Ya pardon arkadaşlar bişey sorabilirmiyim orjinal fm2008 i nerden bulabiliriz internetten araştırıyorum ama hiçbiyerde bulamıyorum.Nerden sipariş verebiliriz acaba?
    Seyhan Müzik,D&R,Megavizyon,bir kere Teknosa'da görmüştüm.Bu gibi yerlerde bulabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bırakın beyler bir oyunda bu kadar hata varken gidipte o oyuna 75 ytl vermek bence anlamsız 75 ytlye oyun arşivi bile kurarsınız tek bir oyuna vermek gereksiz tabi oyuna verecek çok paranız varsa o ayrı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Oyun yapımcıları fiyatları maksimum 15 YTL'den satsa inanıyorum ki korsan morsan ortada kalmaz. Hemde oyun yapımcıları daha çok kazanır. Ama nerde onlarda o akıl...

metrodan 70 ytl ye aldım ilk defa orjinal alıyorum

...herkes orijinali,korsanı konuştu..peki orijinal fm e nasıl ulaşabiliriz??bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...hangi sitelerde bulabilirm..??

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben 17 yaşındayım ve henüz kendi paramı kazanmıyorum. Türkiye gibi bi ülkenin ekonomik durumuna baktığınızda, bu "orjinal oyun" muhabbeti bizim için lüksten öte değildir. Bazı arkadaşlar da benim gibi düşünüyor sanırım, hiç kimse annesinden veya babasından, sadece korsan oyun almamak için 50-60 ytl isteyemez. O parayla kaç insanın karnı doyar bunu bir düşünün derim. Açık açık da söylüyorum, oyunum korsan, 8.0.2 yamasını da gayet sorunsuz bir biçimde kurdum; 2010'a kadar hiçbir hata da almadım. Sizin dediğiniz korsan oyunlarda Malta, Lüksemburg gibi ülkelerin Euro 2008'e gitmesi gibi bir durumla da karşılaşmadım. Sonuç olarak oyunum korsan olmasına rağmen orjinal oyunla hiçbir farkı yok.

Ha ne zaman orjinal oyun ve cd'lerin fiyatları her keseye uygun düzeye düşer, o zaman Türkiye'de korsan sektörü biter. Ama ne yazık ki başımızdakiler bunu düşünemiyor ve üstüne üstelik bizi orjinal cd almaya çağırıyorlar. Hiç kimse kusura bakmasın ama şu durumda orjinal oyun gelir düzeyi çok yüksek olan insanlar için. O kesimin dışındaki her insan için de bir lüks. Asgari ücret 450 ytl civarı. Düşünün, orjinal oyunlardan bazıları 150-170 ytl civarında. Sizce hangi insan bu parayı, sadece ve sadece korsana para kazandırmamak için verir ki ? Sonuç olarak orjinal oyun fiyatları düşmedikçe, korsan sektörü tükenmez, tükenmediği gibi devam da edecektir, bu bir gerçek...

ya böyle şeyleri kafanıza takmayın editörden düzeltilecek basit olaylar bunlar

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

orjinal Fm almaktan yanayım . Tabi bu herkez için geçerli bir durum değildir maddi imkanı olan var olmayan var, ve bu konuda herkezi orjinal oyun almak için zorlamamak lazım.

Nesil
    2008
    Yer
    KARADENİZ EREĞLİ

kolay gelsin arkadaşlar bu orjinal cdler için şifre muhabbeti dönüo ama ben anlayamadım..fm 2008 orjianl cdsi elime ulaştı bugün ama daha lap topum gelmediği için yüklemeyi deneyemedim.yüklerken şifre sorucak diolar bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

genellikle bir arkadaş alır ondan kullanırım baktım kimse almıyo 4-5 arkadaş toplanıp alırız
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ya arkadaşlar bu tür konular bence fazla kafa yorar. bunun için ben hiç bir laf atma düşüncesi gütmeden diyorum ki maddi durumu olanlar orjinal maddi durumu olmayanlarda korsan cd alsın. yani bunu memleket meselesi haline getirmeye gerek yok. bir de bu korsan zaten yıllardır var hayatımızda ve bu korsan cd yi alanlar içinde bir rahatsızlık hissetsede önceki yorumlarda da anlatıldığı gibi maddi gelirimizin düşüklüğünden bunu yapmak zorundayız. bence herkes kendi maddi durumuna göre hareket etsin.

bu arada bende oyunu korsan almak zorunda kaldım ve benim oyunumda da hiçbir sorun olmadı. herşeyi çok iyi ve hiçbir saçmalıkta yok (oyunun orjinalinde de olan saçmalıklar hariç... son dakikalarda gol, oyuncuyu bir kulübe önerirken değerini 0 mn€ yapıp öyle önermenize rağmen bazı klüplerin oyuncunun fiyatını düşürürseniz belki görüşebiliriz demesi vs.)

Nesil
    2008
    Yer
    fm

ayda bir belki de haftada bir oyun alıp onu bitirip yeni oyuna başlayanlar için orjinal almakla başa çıkmaz ama sadece fm oynayanlar alabilir. sonuçta fm 1 haftada bitirilip kenara atılan bir oyun değil. bendeki fm 2008 de orjinal değil ve hiçbir sorunla karşılaşmadım ama fm 2009'u orjinal almayı düşünüyorum.

ben korsan oyunla oynuyodum bu zamana kadar ardaşalar bu sendit.com güvenli bi sitemi acaba burdan alıcam ama bi danışayım dedim 2009 cıkmadan 2008 in orjinali elimde olsun diyorum.

Parası olan alır,olmayan alamaz..Bende var ben alıyorum,alamayan düşünsün..Kimse siz al diyince almaz burda..1.500 Ytl'ye pc toplamayı biliyorsunuz bi 50 liraya oyun alamıyorsunuz...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

şu saatten sonra orjinal fm 2008 den bahsetmek anlamsız olur nasılsa fm 2009 çıkacak beklemek en doğrusu olur alacaklar için

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri