Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 77 arası toplam 77 sonuç

Konu: Orjinal FM 2008 almamayi düsünenler, önce buraya bir göz atin

Şuan için korsan oyunla orjinal oyun arasında pek fazla bi fark yok.Ama oyun yapımcılarınında bu işe bi son vermesi gerekiyor.Orjinal oyunun korsan oyundan bi farkı oldugunu kanıtlamaları lazım diye düşünüyorum yani korsan oyunlarda gözle görülür saçmalıklar olmalı oyundan durduk yere atmalı save game bozulması vs vs olabilir çokta zor olmasa gerek bunları yapabilmek ?

Unhappy 12 Eylül 2009 dan Sonrasını Göremedim ALmanya Liginde

aRkadaşlar Galiba bu orjinal Oyun Muhabbeti Doğru..Çünkü ben Siteden İndirdiğim FM 2008 oyununda Hannover ile Oynarken az Önce, Bir Sorunla karşılaştım..ama Öle Skor Falan olayı Değil..Maç oynanırken, orta saha mücadelesinde Spiker GOAL FOR HANNOVER !!! diye Bağırıyo.ama ne gol var ne bişey..artı maç bitiyo ama maç ekranından çıkamıyosunuz yani oyun 12 eylül 2009 dan sonraya gitmiyor...
    ANLAŞILAN bize orjinal bir 2008 ya da 2009 ŞART OLDU....

Harbidende Bu olay pek iyi Olmadı ALana Kadar 2007 ye DEvam

Hatasız bi oyun çıkartmış olsalardı Orjinalini alacaktım genelde Korsan alır bi dener bakar sonra orjinal alırdım ama bu sefer aynı enayliği yapmıcam adam gibi hatasız bi oyun çıkartsınlar 100 ytl vermeye hazırım ama crash dumps muş go on holiday miş birsürü hata bide üstüne Ligimizi en b#ktan liglerden biri yapmışlar yine. Adam benim ligimi önemsemiyecek benim ligimin gerçeklerini yansıtmayacak bir sürü dil koyup benim dilimi koymayacak (Neredeyse Çinceyi Koyacaklar) bende gidip o oyunu 80 lira para verecem dediğim gibi biraz bize hitap etmesi lazım gel beni al demesi lazım

Quote Originally Posted by myeren View Post
    Hatasız bi oyun çıkartmış olsalardı Orjinalini alacaktım genelde Korsan alır bi dener bakar sonra orjinal alırdım ama bu sefer aynı enayliği yapmıcam adam gibi hatasız bi oyun çıkartsınlar 100 ytl vermeye hazırım ama crash dumps muş go on holiday miş birsürü hata bide üstüne Ligimizi en b#ktan liglerden biri yapmışlar yine. Adam benim ligimi önemsemiyecek benim ligimin gerçeklerini yansıtmayacak bir sürü dil koyup benim dilimi koymayacak (Neredeyse Çinceyi Koyacaklar) bende gidip o oyunu 80 lira para verecem dediğim gibi biraz bize hitap etmesi lazım gel beni al demesi lazım
    Katılıyorum.
    Bu şuna benziyor sen satıcısın bir şey satıyorsun benimle ilgili ama bir yandanda habire bana sövüyorsun ben gelip senin malını alırmıyım?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by myeren View Post
    Koyuyla işaretllediğim yer için söylüyorum.

Türkiye Liglerini bizim araştırmacılar yapıyor Sigames değil.Ayrıca bence gerçeğiyle tam uygun şekilde yapıyorlar.Sonuçta Türkiye Ligi,Bi Fransa veya bi Almanya ligi gibi kaliteli bir lig değil.

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Korsan oyun satanlara dikkat edin. Çoğu satılan korsan cd, kitaptan kazanılan paranın terör örgütüne gittiğini ve bize, askerlerimize kurşun olarak döndüğünü unutmayın. Msne bayrak koyup, gittiği yeri bile bile korsan oyun almak ne kadar duyarlılıktır tartışılır.
    hala inanıyormusunuz böyle şeylere? terör örgütü dediğin devletin gayrıresmi bir kuruluşu değilmi?

ne apo nede devlet yalandır diyor, bu durumdan utanıyor. apo "ben çok önemliyim devlet benle ilişkili" diye övünüyor, devlette "biz kurmasaydık Kürtler kendi örgütünü kurardı, kontrolümüzde olmazdı ozaman" diyor.

ayrıca devlete ödediğimiz vergi iyi birşeyemi harcanıyor? onunlada silah, tank, top... alıyorlar. ne eğitime, ne sağlığa, nede sosyal hizmete gitmiyor vergiler.

vergiler dağlıcada, aktütünde askerleri öldüren paşaların rahatına gidiyor.

yani uzun lafın kısası korsanda alsan orjinalde alsan para silaha ve ölüme gidiyor, iyi yerlere değil.

arkadaşların hepsi uçmuş...terör örgütü korsan falan filan...ancak konuyu açan arkadaş daha bir uçmuş ki teknik olarak olması mantıklı olmayan bir idda ortaya atmış.bilgisayar korsan orjinal ayrımı mı yapıyor? yazılımlar arasında bir fark mı var ki oyun içi farklı sonuçlara sebep olsuın

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Korsan oyun almak satmak suçtur
    ama bi oyunu
    50 YTL'ye satmakta insanlık ayıbıdır...
    Sonuçta eğer daha makul fiyatlara çekilirse oyun daha çok alıcı bulabilir...
    Şöle bi örnek verelim mesela diyelim ki Türkiye'de ortalama bi insan senede 100X kazanıosa, ingilterede 300X kazanıo
    o yüzden oyun Türkiyede X'se ingiltere'de 2X olmasından bile daha pahalıdır relatif olarak çünkü birinin kazandığının yüzde biri, diğerinin kazandığının 150'de biridir...
    Yani piyasa koşulları göz önüne alınarak oyun fiyatları 15-20 milyon civarına çekilmelidir.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Korsan oyun almak satmak suçtur
    ama bi oyunu
    50 YTL'ye satmakta insanlık ayıbıdır...
    Sonuçta eğer daha makul fiyatlara çekilirse oyun daha çok alıcı bulabilir...
    Şöle bi örnek verelim mesela diyelim ki Türkiye'de ortalama bi insan senede 100X kazanıosa, ingilterede 300X kazanıo
    o yüzden oyun Türkiyede X'se ingiltere'de 2X olmasından bile daha pahalıdır relatif olarak çünkü birinin kazandığının yüzde biri, diğerinin kazandığının 150'de biridir...
    Yani piyasa koşulları göz önüne alınarak oyun fiyatları 15-20 milyon civarına çekilmelidir.
    15-20 ytl cok düsük ve imkansiz olur herhalde. Isvec´de mesela oyunu ciktiginda en ucuza 350 kr´a satin alabiliyrdun. Bu da yaklasik 70 ytl yapiyor. Bu rakamlari göz önünde tutarsak Türkiye´de fiyatlar 35-40 ytl civarinda olmasinin uygun oldugunu düsünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by Deza View Post
    15-20 ytl cok düsük ve imkansiz olur herhalde. Isvec´de mesela oyunu ciktiginda en ucuza 350 kr´a satin alabiliyrdun. Bu da yaklasik 70 ytl yapiyor. Bu rakamlari göz önünde tutarsak Türkiye´de fiyatlar 35-40 ytl civarinda olmasinin uygun oldugunu düsünüyorum.
    Burda Finlandiyada yaklasik 55 euro buda, galiba 95-100 ytl filan yapiyor yaani

Ben internetten siparis vermistim, ama cd'de bir hata vardi geri yolladim. sonra yaklasik 2 ay korsan olarak oynadim. 8.02 versiyonu cikmasi ile Orjinal'e gectim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Tam da demek istediğim şey bu zaten orda 70 YTL, burda da o civara yakın sanırım 60 YTL civarı ama ortalama bi insanın kazandığı para oranın yarısından bile az o yüzden bu nedenle 20 YTL civarı biraz az da olsa 40 YTL olursa da kimse 5 YTL liği varken fazladan 35 YTL vermez demek istedim... Yanlış anlamayın kesinlikle kopya kullanmak hırsızlıktır fakat birçok insanın da 5 YTL yerine 60 YTL vericek durumu yok bu memlekette maalesef...
    Gerçi burda konuşarak bişi çözemeyiz ben sadece kendi fikrimi söliim dedim teşekkürler

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Tam da demek istediğim şey bu zaten orda 70 YTL, burda da o civara yakın sanırım 60 YTL civarı ama ortalama bi insanın kazandığı para oranın yarısından bile az o yüzden bu nedenle 20 YTL civarı biraz az da olsa 40 YTL olursa da kimse 5 YTL liği varken fazladan 35 YTL vermez demek istedim... Yanlış anlamayın kesinlikle kopya kullanmak hırsızlıktır fakat birçok insanın da 5 YTL yerine 60 YTL vericek durumu yok bu memlekette maalesef...
    Gerçi burda konuşarak bişi çözemeyiz ben sadece kendi fikrimi söliim dedim teşekkürler
    Düsünceni anliyorum. Tabi Isvec´de 70 ytl(350 kr) insanlarin aylik ortalama maasinin 3% bile etmiyor. Malesef Türkiye´de 70 ytl maasda cok daha büyük bir pay. Bu farkliliktan dolayi da tabiki fiyatlar degisik olmasi gerek. Ama 20 ytl ye bu oyunun satilabilecegini düsünmüyorum. Maliyetini bile zor karsilar ve yapimci sirket(SI) birsey kazanmaz. 35-40 ytl lik bir fiyat daha gercekci gibi. Insallah gelecek versiyona dogru kararlar alinir ve Türkiye de uygun bir fiyata satilir oyun.
    Last edited by Deza : 20.Şubat.2008 at 00:40

Nesil
    2006

Bir PC oyunu veya müzik cdsini orjinal alınca ekmek kazanan insan sayısı yüzbinleri buluyor. Örnek olarak FM'yi verelim:

Sigames şirketi çalışanları bunu yapıyor. Bunlar parayı kazanıyor. Sadece bu şirket kazandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu oyunu dünyaya dağıtan kargo şirketi kazanıyor. O kargo şirketinin çalışanları kazanıyor. Sonra ülkemize geliyor. Ülkemizde ki dağıtıcı firma ve çalışanları kazanıyor. Oyunu aldığımız mağaza kazanıyor. Orada çalışanlar kazanıyor. Devletimiz bu oyundan vergi alıyor buda bize en basitinden su, yol, elektirik olarak geri geliyor.

Lütfen bu fiyattan satılıyor demek insanlık ayıbı değil, insanların kazancı oluyor. Unutmayın bir cdden yüzbinlerce insan ekmek yiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Bay Önder View Post
    Ülkemizde ki dağıtıcı firma ve çalışanları kazanıyor. Oyunu aldığımız mağaza kazanıyor. Orada çalışanlar kazanıyor. Devletimiz bu oyundan vergi alıyor buda bize en basitinden su, yol, elektirik olarak geri geliyor.

Lütfen bu fiyattan satılıyor demek insanlık ayıbı değil, insanların kazancı oluyor. Unutmayın bir cdden yüzbinlerce insan ekmek yiyor.
    Ama işte problem burda zaten yabancı kargo firmasında çalışan bi adam çok çok az kasarak belki bu oyunu alabilio ama bizde bi kargo firmasında çalışan bi kişinin bu oyunu alma imkan ihtimali yok hele bi de 5 YTL'ye hemen hemen aynısı varken naapsın adam böbreğini mi satsın?

Nesil
    2006

Benim burada belirtmek istediğim tabii korsan alınacaktır. Herkes zengin değil. Bende iki yıldır orjinal alıyorum. Eskiden param yoktu alamıyordum. Gelecekte param olmassa tekrar korsan alacam. Benim burada ki yazma amacım arkadaş insanlık ayıbı demiş ona göre için. Keşke ülkemizde de dağıtıcı firmalara bir kaç oyun hediye edilse vs... gibi olanaklar olsa. Korsanlarıda sayarsak inanıyorum ki İngiltere'den de daha fazla bu oyun oynanıyordur.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Bay Önder View Post
    Bir PC oyunu veya müzik cdsini orjinal alınca ekmek kazanan insan sayısı yüzbinleri buluyor. Örnek olarak FM'yi verelim:

Sigames şirketi çalışanları bunu yapıyor. Bunlar parayı kazanıyor. Sadece bu şirket kazandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu oyunu dünyaya dağıtan kargo şirketi kazanıyor. O kargo şirketinin çalışanları kazanıyor. Sonra ülkemize geliyor. Ülkemizde ki dağıtıcı firma ve çalışanları kazanıyor. Oyunu aldığımız mağaza kazanıyor. Orada çalışanlar kazanıyor. Devletimiz bu oyundan vergi alıyor buda bize en basitinden su, yol, elektirik olarak geri geliyor.

arkadaşım senin anlattıkların totolojiye giriyor...

yani biz bu oyunu orjinal almasak o şirketteki adamlar kazanmıcak mı?kazanacak tabikide...sonuçta onlar maaşlarını alamya dewm edecekler...biz sadece şirketin kasasına daha fazla para girmesini sağlıyoruz...şirket zarar ya da karı bizden sağlıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Bu sene burs sayesinde bende alacağım galiba orjinal oyun.:O

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri