Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 77 sonuç

Konu: Orjinal FM 2008 almamayi düsünenler, önce buraya bir göz atin

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Exclamation Orjinal FM 2008 almamayi düsünenler, önce buraya bir göz atin

Selam,

Malesef Türkiye´de FM serilerinde korsan oyun satisi hep yüksek olmustur. Korsan alan kisiler de kendilerine göre haklilar, fiyat cok yüksek. Ancak ne olursa olsun, her zaman orjinal almak dogrudur.

Bu yil orjinal oyun almamanin, ne kadar büyük hata oldugunu korsan alanlar oyun oynarken de anlayacaklar. Neden ise, oyunda ilerledikce garip ve cok büyük sorunlar cikiyor.

SI forumunda bir kisinin rastladi bu sorunlar bu kisinin korsan oyun oynadigindan dolayi oldugu belirtiliyor.

http://community.sigames.com/eve/for...1/m/2262078153

http://footballmanagerportal.co.uk/b...thout-a-patch/

Cikan sorun özetle Avrupa Sampiyonasina eleme gruplarini ilk 2 sirada bitiren takimlar(Fransa, Italya, Ispanya vs) degil de, gruplarda sonuncu olan takimlar Sampiyonaya gidiyor. Böylece, Letonya, Malta, Luxenburg gibi takimlar dan olusuyor finaller.

Bunun gibi cok büyük ve garip hatalar ve sorunlar cikiyor ve cikacaktir korsan oyunlarda.

Böyle sorunlarin da korsan oyundan kaynaklandigi SI forumunda yetkili Miles Jacobson´da belirtiliyor.

Uzun lafin kisasi, mutlaka orjinal FM 2008 alin, korsan alirsaniz da böyle sorunlar cikinca sasirmayin. Ayrica Türkiye´de orjinal oyun satisinda artmalar gelecekte Türkce dil secenegin de oyuna direkt eklenmesini saglayabilecek.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Zaten alacaktım bunu da okuyunca almaya kesin karar verdim

Saolasın...

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Bu kararın alınması çok güzel olmuş. Korsan oynuyanlara büyük amborga oldu!!

Konuyu sabitliyorum. Tesekkur ederiz deniz. bize bu bilgileri aktardıgın için. Umarım bu tarz ve değişik bilgileri bize aktarırsın.

Tabi, elimden geldigi kadar yardimci olmak isterim

İşte buna güzel bir uygulama derim,Ercan Saatçi yapmıştı bunu yapımcılığını üstlendiği albümlerde özel bi teknik kullanıp basların,tizlerim garip çıkmasını sağlıyordu korsanlarda,şimdi Fm içinde bu tarz bi yenilik düşünmüş,orjinal oyun almak için kendimizi biraz zorlamalıyız sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Birde ojinal oyundada bu hata olursa o zaman çok büyük sıkıntı olur Sİ için.
    So what?
    Saike

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Zaten bu orjinaL sahte oLayı arasında bir ayrım bir gözLe görüLür değişikLik zamanı geLmişti.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

orjinal almayı teşvik etmek için güzel bir uygulama...iyi ki orjinal oyun siparişi vermişim...

(her seferinde belirtiyorum sipariş verdim diye çünkü çok sabırsızlandım ve acaba gelicek mi oyunum diye düşünüyorum...)

bence bir oyunda bu olay zor. orjinal alicam ama bunun gibi sacma bir hatanin korsandan kaynaklanacagini sanmiyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben ikisinide denedim ve test ettim.Bariz fark oLduğu ortada.Sahte oLanda bizim miLLi takım eLemeLere gidemedi.Aynı şekiLde de MoLdova,MaLta gibi takımLar Yunanistan`a fark atıyorLardı.5-1 vs gibi.Ayrıca korsan yazıLımda geriye düştüğünüzde maçı çevirmek için yükLenme yaptığınızda çok az netice aLıyorsunuz.Ama orjinaLinde bu böyLe değiL.Takım gözLe görüLür biçimde baskı kuruyor.

Beşiktaş iLe ReaL Madrid depLasmanından puan aLdım.Werder i kendi sahamda devirdim.Korsanda ise buLunduğum grupta Benfica gibi sıradan takımLara dahi kafa tutamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    -

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Ben ikisinide denedim ve test ettim.Bariz fark oLduğu ortada.Sahte oLanda bizim miLLi takım eLemeLere gidemedi.Aynı şekiLde de MoLdova,MaLta gibi takımLar Yunanistan`a fark atıyorLardı.5-1 vs gibi.Ayrıca korsan yazıLımda geriye düştüğünüzde maçı çevirmek için yükLenme yaptığınızda çok az netice aLıyorsunuz.Ama orjinaLinde bu böyLe değiL.Takım gözLe görüLür biçimde baskı kuruyor.

Beşiktaş iLe ReaL Madrid depLasmanından puan aLdım.Werder i kendi sahamda devirdim.Korsanda ise buLunduğum grupta Benfica gibi sıradan takımLara dahi kafa tutamadım.
    Bunun korsanla ne alakası olabilir abi yaaa.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Diyelim abi ikimiz online oynuyoruz.Benimki korsan seninki orjinal.Maçı sen kazandın.Nedeni:Senin oyun orjinal.

Biraz saçma olur.

Belki elemelerdeki sorun doğru olabilir çünkü o ayarlanabilir ama maçlara etkisi olabileceğini düşünmüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    -

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Diyelim abi ikimiz online oynuyoruz.Benimki korsan seninki orjinal.Maçı sen kazandın.Nedeni:Senin oyun orjinal.

Biraz saçma olur.
    İyi yakaladın Aygün bencede böyle hem saçma hem imkansız herşeyi korsan oyuna bağlamak yanlış olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Ben tüm bu söylenenlere katılmıyorum. Bunlar oyunun veritabanından kaynaklanır. Fikstür, sıralama hatası oyun yeniden yüklenildiğinde düzelir. Bu benim başıma FM 2006'da gelmişti.

Asıl korsan oyunla orjinal oyun arasındaki fark oyunun içinde beklenmedik hatalar vermesinden kaynaklanır. Bu oyunun çalışmamasını etkiler fikstür, sıralama vs. şeklinde değil. Mesela korsan oyun aldınız oyunda birkaç sezon ilerlediniz ya da maça girecekseniz donma veya windows hatası meydana gelir. Korsan oyunlarda bu sıklıkla yaşanır.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben sadece gördükLerimi yazdım.Sizde deneyin sizde görün bakın karar verin o zaman.Denemediğiniz haLde yorum yapıyorsunuz.Ben denedim ve aktardım.Saçma feLan anLamam.Banada öyLe geLmiş oLabiLir.Ya da o anda yada o yeni oyunda çok iyi başLamışımdır vs de oLabiLir.

exciting kardes sen daha fazla deneme yap bize daha fazla bilgi wer hatta sslerle filan da desteklersen herkes icin daha iyi olur

ayrıca turnuva maclarında baglantının kopması ve fm.exe hatası vermesi korsan ile orjinal arasındaki fark en çok bundan belli oluyor korsan da oyunun sistem dosyalarının orjinalleri bozuldugu için sorun çıkartıyor

bu arada unutmadan ekliyim geçen sene fm 2007 yi alan arkadasımın kardesi wardı biri orjinal digeri korsan almıstı benimle maç yaparlarken bir çok kez denemiştik

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

bende size bi karşılaştırma yapayım ikisinin arasında dağlar taşlar uçurumlar ovalar kıtalar kadar olan tek bir fark var gerisi hep aynı o farkda fiyat...

elemelerde hata oluyor yok pffical patchlerde hata oluyor grafikler yüklenmiyor falan gibi hatalar sallamadır diyemem ama ben fm 2007 nin orjinalini almamışdım hiç bir hata ile karşılaşmadım...
    fm 2008 dede karşılaşmadım ama durumum müsait olduğundan dolayı(iddaa saolsun ) orjinal alacam kasım ın 1 ine doğru buraya gelicek malum zonguldağa gelmesi biraz uzun sürüyor...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Tabiki oyunun orjinal alınması çok iyi ama orjinal oyun fiyatlarıda çok uçuk. sağa sola bir dünya borcum varken orjinal oyuna o parayı yatırmam imkansız param yok diyede oyunu oynayamayacak değilim ya mecburen korsan alacağım

Korsanın önüne geçilmek isteniyorsa fiyatları düşürecekler yoksa başka türlü önüne geçilemez

ya bi soru sorcam acaba ben oyunu bi ark la ortaklaşa orjıinal alsam sade birimize mi yüklenenebilio yani tek pc de mi çalışıo öle bi kodu falan var mı yoksa ikimizde yükleyebilirmiyiz

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by infernal107 View Post
    ya bi soru sorcam acaba ben oyunu bi ark la ortaklaşa orjıinal alsam sade birimize mi yüklenenebilio yani tek pc de mi çalışıo öle bi kodu falan var mı yoksa ikimizde yükleyebilirmiyiz

Tek kişi oynayabiLirsiniz.Cd yi sadece tek bir pc de kuLLanabiLirsiniz.

21. Default

ben ön sipariş verdim tabii ki henüz gelmedi bu nedenle dayanılmaz fm arzusu kopya indirmeme neden oldu... San marino teknik direktörlük teklif etti eheh bunu düşünerek kabul edesim geldi ama sonra bunun tam bir yalan olduğunu gördüm. Finalde İngiltere - Almanya oynadı.

Acaba orjinali gelince şuanki save'imi kullanırken sorun yaşar mıyım? tek düşündüğüm bu

Nesil
    2007
    Yer
    34

Tek kişi oynayabiLirsiniz.Cd yi sadece tek bir pc de kuLLanabiLirsiniz.
    nasıl bir siistemdir ki bu?
    cd kendini diğer pclere yuklemiyecek kadar akıllı mı?
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by MOLTEBregado View Post
    nasıl bir siistemdir ki bu?
    cd kendini diğer pclere yuklemiyecek kadar akıllı mı?

Arkadaşım 100 tane pc ye yükLe istersen.Sadece tek bir pc de oynayabiLirsin.Tek bir cd iLe ayrı ayrı yerLerde nasıL oynayacaksın ? OrjinaLinde senden sürekLi oyuna girerken cd istiyor.Sen burda cd yi kuLLanırken diğer tarafta ki arkadaşın ne yapacak ?

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale

Arkadaşım 100 tane pc ye yükLe istersen.Sadece tek bir pc de oynayabiLirsin.Tek bir cd iLe ayrı ayrı yerLerde nasıL oynayacaksın ? OrjinaLinde senden sürekLi oyuna girerken cd istiyor.Sen burda cd yi kuLLanırken diğer tarafta ki arkadaşın ne yapacak ?
    hahahaha
    Arkadaş anlamamış galiba,oyun cd olmadan çalışmadığı için yükleseniz bile oynayamazsınız..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Korsan oyun satanlara dikkat edin. Çoğu satılan korsan cd, kitaptan kazanılan paranın terör örgütüne gittiğini ve bize, askerlerimize kurşun olarak döndüğünü unutmayın. Msne bayrak koyup, gittiği yeri bile bile korsan oyun almak ne kadar duyarlılıktır tartışılır.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Teknik olarak korsan oyunda "oyunun yapısına etki edecek hatalar bulunması" pek makul değil. Korsan dediğin orjinal oyunun exe'sine müdahale edilerek bir takım kontrollerin aşılmasıdır. (en klasiği orjinal cd/dvd takılı mı değil mi kontrolü)

Yani SiGames ne ürettiyse o.

Haa! İlla ki komplo teorisi kuracaksak (ve Sigames'teki lere inanacaksak)

Patch yükledikten sonra, ola ki patch dosyasına bir script yerleştirip oyunun exesinde deforme varsa şunu bunu yap gibi şeyler ekleyebilirler. Onu da ***** ile aşıyoruz ama ***** kontrolleri kırıyor, belki patch bazı ayarları bozuyordur.

Bence mantıklı tek ihtimal bu. Yani Patch yüklemezseniz %100 garanti veriyorum.

Gelgelelim oyunu orjinal almak lazım gelir. Ben gidin korsan alın demiyorum, ama şartlarda ortada.

oyunda gs nin oyuncusu olarak gosterilmiyor ve hala ankaranin oyuncsu gozukuyor bu patch da duzelcekmidir ?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by T_A_N_E_R View Post
    oyunda gs nin oyuncusu olarak gosterilmiyor ve hala ankaranin oyuncsu gozukuyor bu patch da duzelcekmidir ?
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52520

bu başlığı kullan arkadaşım.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    çarpıtmayın konuyu.Cd ile terör ögütünün ne alaksı var?
    Durumu olan alır olmayan zaten alamaz.Demogoji yapmayın.
    E artık sen böyle düşünüyorsan, ne alakası var diyorsan daha da benim diyeceğim birşey yok.

Gündemi takip etmek, hazırlanan özel haberleri, araştırmaları okumak, izlemek yeterlidir. Aslında takip etmeye de gerek yok. Tüm korsanların parası gidiyordur demiyorum, çoğu gidiyordur diyorum.

Bazı gerçekleri işimize gelmediği için görmezden gelemeyiz. O gerçekler biz istemesek de gerçektir.

Burada kimse ben korsan alma dedim diye korsan alacaksa vazgeçmez. Ha alacaksanız da aldığınız yere dikkat edin. Ortada demogoji yok gerçekler var.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Teknik olarak korsan oyunda "oyunun yapısına etki edecek hatalar bulunması" pek makul değil. Korsan dediğin orjinal oyunun exe'sine müdahale edilerek bir takım kontrollerin aşılmasıdır. (en klasiği orjinal cd/dvd takılı mı değil mi kontrolü)
    Anladigim kadari ile exe'de bulunan bir kod eger exe'de degisiklikler yapildigini tespit ederse oyunda olmamasi gereken seylerin olmasina yol aciyor.

Yani sorun esasinda o CD'nin okunmasini engelleyen kodu devre disi birakan exe'de.

Bir kac hafta icinde dijital lisans cikmasi ve umit ederim ki uygun bir fiyatla satilmasi ile bu dertlerin hepsinden kurtulmak da mumkun olacak.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri