Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 274 sonuç

Konu: FM 2008'de Oyun İçinde Karşılaştığınız Hatalar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by joelrifkin View Post
    saka yapiosun galiba!! bole bi olay varsa solenicek tek soz yuh olur.
    Hayır, şaka değil.

Farkındaysanız ana ekranda alt kısımda 'Squad Numbers' diye bir kısım eklenmiş ve 'Maximum of 7 Foreign Players' kısıtlaması var. Yani en fazla 7 yabancı oyuncuya forma numarası verebiliyoruz, fakat kadromuza istediğimiz kadar yabancı oyuncu ekleyebiliyoruz. Örneğin; bir lig maçı öncesi daha önceden belirlemiş olduğunuz 7 yabancı oyuncunuzu kullanın. Maçtan sonra yine ana ekrana dönün, 'Squad Numbers' kısmının sağ alt köşesinde 'Change' butonunu göreceksiniz. O butona basarak diğer yabancı oyuncularınıza forma numarası verin. Bu sayede bir sonraki lig maçında diğer yabancılarınızı oynatabilirsiniz. Yani yabancı kısıtlaması bu şekilde aşılmış oluyor.

Avrupa maçlarında ise listeye istediğiniz kadar yabancı oyuncu ekleyebilirsiniz. O konuda da bir kısıtlama yok. Ama Türkiye Ligi'nden farklı olmak üzere sahaya 11 yabancıyla dahi çıkabilirsiniz.

Muhtemelen gözlerden kaçmış bir hata bu ve çıkacak olan patchle düzeltilecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Benim maçlarımdada sürekli pozisyon oluyor. Bir keresinde roma ile şampiyonlar ligi maçı yapıyorum , onların gol posizyonu 28-14 benim ise 24-12 böyle bişey mümkünmü bence değil bi takım atak yaparsa diğer takım defans yapar demektir ama maçta dakika başı atak oldu ve maç ekranı neredeyse hiç kapanmadı.

Bide genelde topla ben oynamama rağmen atakları benim yapmama rağmen , maçta topla oynama yüzdelerinde düşük gözüküyorum . Oftaş ile bir maçımda 6-0 kazandım ama topla onlar %54 ben %46 ile oynadım işin ilginç yanı maç ekranı geldiği zaman hep ben topla oynuyorum ve nitekim 6-0'lık bir galibiyet alıyorum ama topla gözle görülür bi şekilde az oynuyorum . Bu mümkün değil.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Fm su anki haliyle bana gore tam bir fiyasko. O kadar ki fm nin "oyundan ote" olan tanimini hizli bir sekilde "siradan bir oyun" a donusturmustur. Zaten futbolun temel gerekliliklerini bile yansitamayan bir oyun "siradan bir oyun"dan oteye gidemez. Siddetle ama siddetle Sigames'i kiniyorum ve fm 2007 de bir arkadasimizin kullandigi slogani soyluyorum:
    "Give me back my game!"

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Cassano'nun yalnız başına santra yaptığını gördüm. Topu karşısındaki hayali adama attı. Başka bir yerde daha okumuştum bu sorunu.

Marmelat: İkinci dediğin çok normal bir durum atak yapmak ile topa sahip olmak aynı şey değildir. Belki oftaş oyunu soğutmak için topu defansında bir o yana bir bu yana eveleyip geveliyordur. Oyunu hızlı kurmuyorlardır. vb.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Cassano'nun yalnız başına santra yaptığını gördüm. Topu karşısındaki hayali adama attı. Başka bir yerde daha okumuştum bu sorunu.

Marmelat: İkinci dediğin çok normal bir durum atak yapmak ile topa sahip olmak aynı şey değildir. Belki oftaş oyunu soğutmak için topu defansında bir o yana bir bu yana eveleyip geveliyordur. Oyunu hızlı kurmuyorlardır. vb.
    Ama hocam her maçımda bu şekilde oluyor . Sezon başından beri 15-16 maç yaptım hepsinde topla oynayan onlar kazanan benim. Bana göre topla oynayan benim ama oyun onları oynuyor gösteriyor.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

trabelsi 41.dk´da atılmasına ragmen macın adamı olmayı basardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehirspor

Bunların çoğu çıkacak resmi yamada düzeltilir, özellikle maç motoruyla ilgili olanlar, her fm çıktığında bu tür hatalar oluyor. Galiba bunları kasti olarak yapıyorlar orjinal oyun satılması için yapılıyor olabilir bunuda unutmamanızı tavsiye ederim. Zaten oyun beklenenden önce çıkmasından bu tür hataların olabileceği belliydi. Bize şimdilik beklemek kalıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bu belki bi hata olarak değerlendirilemez ama karşı karşıya pozisyonlarda gol olmuyor bir türlü.werder bremenle oynuyorum almeida klasnic rosenberg sanogo gibi forvetlerim var ki finishingleri 16-17-18 bu adamlar bile karşı karşıya pozisyonların %95 ini kaçırıyor.her maçta ortalama 6-7 karşı karşıya pozisyon bulmama rağmen bikaç maçta bir golle sonuçlanıyor bu pozisyonlar.hala çözemedim olayı.

ozer hurmaci gs nin oyuncusu gosterilmemis ?

1maçta 5golüm iptal oldu tam makara ya. artık gol olunca tepki vermiyorum nasılsa iptal oluyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Football Manager 2008 oyunu sıradanlanmıştır.Artık beni saatlerce bağlayamıyor bu oyun kendine.Maç motorunda o kadar saçma sapan şeyler oluyorki maça giresim gelmiyor.FM2007'nin üstüne 2008 güncellemesini tercih ederim şuan..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2007
    Yer
    34

Haha
    trabelsi olayi super ya
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2006
    Yer
    Island

2007'de 4 kırmızıdan sonra hakem maçı bitirmiyor,devam ettiriyordu.Bu sorun hala mevcut mu yoksa giderildi mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka

Bana garip gelen bir olay var. Bilmiyorum ama farkeden oldumu, daha önce milli takıma çağırılan oyuncuların sorgu ekranı gelirdi ama artık gelmiyor ve bu konudan dolayı farklı bir malubiyet yaşadım. Karşıyaka'ya Telekom'dan transfer ettiğim Alişan Şeker adlı kalecim U21 e çağırıldı ve bu oyuncum Milli takım kadrosuna alındı. Diğer kalecilerimde sakat olduğu için kaleye herhangi bir oyuncumu koydum ve Mardinspor'a 4-0 malup oldum. Bu soruna nasıl bir çözüm bulcam anlamadım çünkü kalecilerimin biri 2 ay diğeri 4 ay sakat ne yapacağım merak ediyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

az önce bu maçı yaptım. İtalya kupası macında maç uzatmalara gitt. 2. Uzatma yarısının santrasını yaparken aşağıdaki ss'lerdeki şekilde gol attım

Santra yapıyorum karşı takımın kalecisi benim sahamda. Kale boş. Ayrıca benim kalecimde sahanın ortasında

Gol olduğu an.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

İnanılmaz bir hata Düzeltilir umarım.Çok işine yaramış ama bu gol.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    2007'de 4 kırmızıdan sonra hakem maçı bitirmiyor,devam ettiriyordu.Bu sorun hala mevcut mu yoksa giderildi mi?
    4 kırmızıdan sonra deil...5 kırmızıdan sonra oyun tatil olur...

Quote Originally Posted by mista7fb View Post
    az önce bu maçı yaptım. İtalya kupası macında maç uzatmalara gitt. 2. Uzatma yarısının santrasını yaparken aşağıdaki ss'lerdeki şekilde gol attım

Santra yapıyorum karşı takımın kalecisi benim sahamda. Kale boş. Ayrıca benim kalecimde sahanın ortasında

Gol olduğu an.
    her iki takımın oyuncuları yarı sahalarına geçmiş hakem oyunu başlatmış...adamlar hinlik yapmışlar...

Default Lütfen Football Manager CD'sini Takalım.Takmayanları Uyaralım[Korsana Hayır Hatası]

8.0.1 Beta patchi indirdim.SI ın sitesinden.İlginç olan aşağıdaki resimde gördüğüm ifadeydi.Kariyer açma hayaliyle oyunu açtığımda bununla karşılaştım[Oyun korsan değil Almanya'dan kuzenim yeni yolladı]

Ve siteden indirdiğim türkçe yamadada değişmeler oldu önceden Türkçe olmayan yerlerin neredeyse yarısından fazlası daha Türkçe gözüküyordu.

Oyuna giremedim,sonra sildim tekrar kurdum oynuyorum var mı bu hatayı alan yada Sı tarafından mı eklenmiş bu özellik bilgisi olan yardımcı olsun ama silip tekrar yükleyince düzeliyor.Belkide önceden korsan kullanmıstım netten indirip.Onunla bi alakası vardır belki diyorum ama alakasız geliyo

İlginç,hoş ..

Garip olan sürücüde Cd ninde olmasıydı ilk gördüğümde çok güldüm

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

vay anasını TÜrkçe oranıda baya artmış maşaLLah

Oran derken Türkçe sözcük konusundan bahsediyorum,kopya oyunla oynarken ana menü dahil biçok yer yine ingilizceydi orjinal version elime geçince yükledim böyle oldu sonra Fm ile alakalı herşeyi silip oyunu 2-3 kere baştan yükledim son yüklememden sonra çalıştı bende anlamadım ne oldu,nasıl oldu

Nesil
    2006
    Yer
    Giresun

arkadaslar benim oyun sadece kurulum dosyasını içeren bi cd yani anlayacagınız oyun yükleme yapmıyorum sadece cdnin içindeki fm08 klasörünü c ye kopyalarak acıyorum normalde oyun acılıyodu fakat bu betayı yüklüyünce acılmıyo yani bi kaç kez sildim tekrar yükledim ama şöle bi hata veriyo nası düzeltebilirm acaba

işte hata linki

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

harika bişi yaw :

arkadaslar oynun orjinalini nereden temin edebilirim?? haber verirseniz sevinirim....

heryerden istanbulda çoğu orjinal cd'ciye geldi....büyük alışveriş merkezlerinde bulabilirsin

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    Bu kulübu bilen var mı arkadaşlar?Türk-Alman ile birlikte kurulmuş ama niye Ankara adını taşıyor bilen var mı?

Bu takım Özer Hurmacı'ların,Ediz Bahtiyaroğulları'nın,Murat Tosun'ların çıktığı takım
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Bir hata daha buldum.

İsviçre'den Şampiyonlar Ligi'ne Zurich yerine Grasshopper gidiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Varna-Bulgaristan

benimde dikkat ettiğim kadarıyla penaltı atısı sırasında yan hakemlerin durdugu yerler resimde de işaretledim bildiğim kadarıyla işaretlediğim gibi duruyorlar.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by Ertuin View Post
    arkadaslar benim oyun sadece kurulum dosyasını içeren bi cd yani anlayacagınız oyun yükleme yapmıyorum sadece cdnin içindeki fm08 klasörünü c ye kopyalarak acıyorum normalde oyun acılıyodu fakat bu betayı yüklüyünce acılmıyo yani bi kaç kez sildim tekrar yükledim ama şöle bi hata veriyo nası düzeltebilirm acaba

işte hata linki

Gayet açık.. Kullandığın cd orjinal değil.. Bu nedenle bu hatayı alıyorsun..

Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri