Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 274 sonuç

Konu: FM 2008'de Oyun İçinde Karşılaştığınız Hatalar

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Aynı şeyden bahsetmemizin yanı sıra konu burada adamın özellikleri profilde var mı yok mu değil.

Hatta kendi açıklamanda benim soru sormamı gerektiren konuyu belirtiyorsun.

Oyuncunun iyi oynadığı yerler profilde gösterilir. Örnekleme açısından söylüyorum. Oyuncuya bakıyorsun DC oynuyor. Mevkiler kısmına giriyorsun becerikli oynadığı yer ortasaha DC'de faydasız diyor. Bence anormal bir durum bu ve başkasında var mı bilmiyorum. Yine senin mantığına göre bu adamın profilinde DC değil becerikli oynadığı yer olan ortasaha yazması gerekir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Bir şey sormak istiyorum..Oyun öncesi reklamları nasıl iptal edebiliriz? (fmf dosyalarını açamadığım için 2007 de ki gibi yapamıyorum)
    <')))))>-<

@ DisCo eğer yanlış anlamadıysam "tanımlama" özelliğinden bahsediyorsun. Çok haklısın bu çok önemli bu konuda bir örnekte ben vereyim. Örneğin Alex; ofansif orta daha ve ofansif sol kanat ( AM LC ), profilinde "playmaker midfielder" yani kısaca orta saha oyuncusu yazıyor. Ama tanımlaması bu olduğu için position bölümünde winger özelliği görünse de asıl olarak bu değil .

Umarım doğru bir yorum yaptım. Bu tanımlama olayı benim kafamı çok kurcalar.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Resim bırakıp üstüne söylersem daha anlaşılır olur.

Örnek oyuncumuz Tom Huddlestone.

Oyuncu üzerine tıkladığınızda Defansif Orta Saha yazıyor. Bu oyuncunun en iyi oynadığı yerdir.

Hemen soldaki menüde yer alan mevkileri tıklıyorsunuz.

Bu oyuncunun oynayabildiği başka mevkilerdeki durumunu görebiliyorsunuz.

Huddlestone adlı oyuncunun profilinden mevkiler kısmına girerseniz.

Defansif Orta Saha - Normal
    Defans (Orta) - Kabiliyetli

olduğunu göreceksiniz. Yani madem bu adam defansta daha iyiyse oyuncu defans oyuncusu olarak oyunda yerini alması gerekir. Eğer bu olmuyorsa oyunda veya sadece bende olan bir problem var demektir. Anelka santrafor olarak geçiyor. Kabiliyetli oynadığı kısım ise ofansif orta sahadır. Örnekleri çoğaltabilirizde benim bunu dile getirme sebebim başka. Şuan oyuncu adını hatırlamadığım için kim olduğunu bilmiyorum. Adamın ismine tıklıyorum. Bakıyorum ki defans (orta) yazıyordu. Girdim mevkilere bu adam defansif ortasaha kabiliyetli,defans sağ ve sol orta, defans (orta)'ta ise faydasız yazıyordu. Nasıl iş anlamadım.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Orda normaL en iyi oynadığı mevki demek kabiLiyetLi demek ise orda oynamak için yetenekLi(kabiLiyetLi)anLamına geLiyor.Sanırım birazda Çeviriden kaynaklıyor.Oyunun bir hatası değiL.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Evet bu problem ceviriden kaynaklaniyor.. (normal yerinde natural yazar)
    Zaten dikkat ederseniz mevkiler iyiden kotuye dogru derecelendirilerek yazilmis.. En iyi oldugu mevki en ustte, digerleri de asagiya dogru azaliyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Kastamonu

birde gollere hemen faul diyorlar

Santralar tek oyuncuyla yapılıyor bir çok defa

Birde bir kez karşılaştığım bir hata vardı maçın son dakikalarında kaleci atıldı penaltı atıcakken, Atılan kalecinin yerine sahadan bir oyuncu geçti, penaltı kurtarıldı saç baş yolarken bir baktım kalede bir adam daha var, bir oyuncunun yerine yedek kalecide oyuna sokulmuş birde kaleye geçen oyuncu iki kaleciye penaltı attık çok ilginç oldu

1 - Mac motoru yuzunden karnıma agrılar girdi sinirden, top sürmesini isteğim oyuncular çok kötü top sürüyor sürmemesini istediğim oyuncularda topu ayağında tutup kaptırıyor. Full mac izlediğimide düşünürsek uykum geliyor, önemli anlara geçincede büyük takımlara torpil geçiyor tek önemli pozisyonumuz olmuyor.
    2 - Yine maç motoru, orta şeker bir sistemim var birçok oyunu oynayabiliyorum ama büyük ekranda maç izlerken çok sık takılmalar olıyor bende.
    3 - Korner kurguma güvenirim, 20 maçta %100 1 gol atar takımım ama ne hikmetse bu sürümde attıgımız 10 larca gol hep nizami gol olmadıgı için verilmedi. Ligi bitirmek üzereyim tek golum yok kornerden.
    4 - Bu sorun hele en önemlisi sizlerde dikkat edin, lig başladı 5 maç sonunda orta şeker bir taktiğe karar verdim vede sace yapıp yoluma devam ettim. Daha sonra çok kötü sonuçlar almaya başladım belli bir süre sonra. Taktiği elden geçiriyim dedim karşılaştığım manzara beni deli etti. Save yaptığım taktikle maçlara çıktığım taktik alakasız. Kendi kafasına göre daha önceki taktiğe geri dönmüş.
    5 - Kanat atak oyuncularının aktivetesi kötüleşiyor haliyle top sürme berbat olunca. O mevki yerine libero mevkisi mükemmel olmuş 4 lü savunma bide geride kalecinin önünde bir libero çok iyi işler yaptı savunma olarak. Ofans olarakta amc mevkisi mükemmel olmus, sizinde dikkatinizi çekicektir bu 2 mevki baya iyi.

Şimdilik bukadar, yama gelinceye kadar yada türkçe oluncaya kadar 2007 ye devam...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Oyuncuların komutlarını karışık yaparsan duruma göre oynarlar. İstemediğin oyuncunun top sürmesini nadiren yaparsın birdaha sürmez. Sürmesini istediğin oyuncuyada sık sık komutunu verirsin alabildiğince top sürer. Oyuncularının top sürmesi kötüyse zaten komut felan da hava. Bu kısımda bir oyun hatası yoktur.

Maç motoru konusunda da takım pozisyona giremiyorsa Fm ne yapsın. Tek şikayetçi olunabilecek birşey olabilir oda şudur fakat belirteyim bir hata değildir. Önemli bir pozisyon oluyor. Top kornere gidiyor. Birde yarım saat korner atmasını bekliyorsun. Eğer o kornerde de tehlikeli birşey olacaksa göstermeleri lazım.

Kornerlerde faul konusu abartılmış onun yanında ofsaytlar da var. Ard arda kaç maçta hem benim hem rakibin nasıl bu kadar ofsaytlı golü oluyor anlamıyorum. Bunun yanında korneri bir kenara bırakalım. Maç içinde atılan gollerde bu kadar faul çalınması saçmalık.

Mevkilere gelince mevkisine göre adam oynatırsan bir problemin kalmaz. AM bölgesine kötü oyuncu koyarsan orası en berbat kısım olur. Mesela benim kanatlarım çok aktifler. Hem atıyor hem attırıyorlar.

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Oyuncuların komutlarını karışık yaparsan duruma göre oynarlar. İstemediğin oyuncunun top sürmesini nadiren yaparsın birdaha sürmez. Sürmesini istediğin oyuncuyada sık sık komutunu verirsin alabildiğince top sürer. Oyuncularının top sürmesi kötüyse zaten komut felan da hava. Bu kısımda bir oyun hatası yoktur.

Maç motoru konusunda da takım pozisyona giremiyorsa Fm ne yapsın. Tek şikayetçi olunabilecek birşey olabilir oda şudur fakat belirteyim bir hata değildir. Önemli bir pozisyon oluyor. Top kornere gidiyor. Birde yarım saat korner atmasını bekliyorsun. Eğer o kornerde de tehlikeli birşey olacaksa göstermeleri lazım.

Kornerlerde faul konusu abartılmış onun yanında ofsaytlar da var. Ard arda kaç maçta hem benim hem rakibin nasıl bu kadar ofsaytlı golü oluyor anlamıyorum. Bunun yanında korneri bir kenara bırakalım. Maç içinde atılan gollerde bu kadar faul çalınması saçmalık.

Mevkilere gelince mevkisine göre adam oynatırsan bir problemin kalmaz. AM bölgesine kötü oyuncu koyarsan orası en berbat kısım olur. Mesela benim kanatlarım çok aktifler. Hem atıyor hem attırıyorlar.
    Yahu senin soglediklerinin cogunu zaten biliyorum mesele o degil ben kiyaslama yaptim vede bu kiyaslamayi 2007 e gore yaptim dogal olarak. Al yan yana 2 bilgisayari baslat maci vede aradaki farki gor. Topmu suruyo duvarami tosluyo 2008 de belli degil. Neticede bu bir oyun vede oyunun en iyi tarafiydi bence top surmesi ama olmamis. Zamanla yapacaklardir ama bak gorursun bu sekilde sadece karin agrisi olur. Sadece top surmede degil en tempolu maclarda bile pas alis verisleri cok agir. Unutmadan suda dikkatimi cekti ingiliz ligi kolaylasmis gibi, 2007 e gore tabi soglediklerim. Zamanla 2007 ide gececektir bundan eminim ama su haliyle oyunculari tanimak menulere alismaktan oteye gidemez bence.
    Gelelim amc olayina rakip 4 savunma yapsin mesela sistemi 4-4-2 olsun ok, sende 4-3-1-2 gibi cik saha klasik. Saglam bir amc sik sik top sur, bol bol sut cekte bol bol da ara pasi verde 2007 e gore farki gorursun zaten tek basina maci cevirecek duruma getirmisler. Dedigim gibi bunlar benim gozlemlerim okadar cokta oynamadim fakat hemen hissediliyor.2007 e cok alismisiz bunada alisiriz zamanla
    Bir hata daha geldi aklima, cok sik kaleci pasiyla gol oluyor su sorun taa 2005-2006 larda vardi 2007 de hic rahatsiz etmiyordu. Bir oyun geriye gitmez hep ileri gider yamalarla bunada bir cozum bulacaklardir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaslar benim bir konu dikkatimi cekti ve ufak bir arasıtırma yaptım. Konu su ki oyunun kendi ürettigi regen olarak tanımlanan oyuncuların büyük bir cogunlugu 1,90 ve üzerinde oluyor. Özellikle Türkiye Liginde santrafor mevkiisinde cıkan oyuncuların cogunlugu 1,90 üzeri oluyor. Dünya futbolunun bu konuda sıkıntı cektigini gözönüne alırsak bence bu oyun icerisinde kücük gibi gözüken ama oyunun devamına cok etki edecek olan bir hata. Örnekle acıklamak istiyorum bu konuyu. Örnek takımlarımız Fenerbahce 18A takımı. 1,89 ve üzeri 4 oyuncu (2 ST), Galatasaray 18A'da 6 oyuncu(2 ST), Besiktas 18A'da 5 oyuncu ( 3 ST), Sivassporda tam 8 oyuncu (2 ST). Avrupadan birkac takıma bakıyoruz. Valencia 19A 6 oyuncu (2 ST), Barcelona C 5 oyuncu (2 ST), Real Madrid C takımında 5 oyuncu (2 ST) gibi. Bu konu sizin de dikkatinizi cekti mi? Cektiyse siz bu konuda ne düsünüyorsunuz?

Nesil
    2006

Default Grup: D Fikstür: B

Görüldüğü gibi fikstüre bakmak için açtım ama ne göreyim, grup ile fikstür farklı, ilk başta dedim herhalde yeni özellik grup ile fikstürü ayrı seçiyorsun ama böyle sekme yok o yüzden hata olduğu kaanatına vardım bu sorun ile karşılaşan başka birisi var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Batuhan o sorun 8.0.1 de mi çıktı yoksa o 8.0.0'da çekilmiş bir ss mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by @pi View Post
    Arkadaslar benim bir konu dikkatimi cekti ve ufak bir arasıtırma yaptım. Konu su ki oyunun kendi ürettigi regen olarak tanımlanan oyuncuların büyük bir cogunlugu 1,90 ve üzerinde oluyor. Özellikle Türkiye Liginde santrafor mevkiisinde cıkan oyuncuların cogunlugu 1,90 üzeri oluyor. Dünya futbolunun bu konuda sıkıntı cektigini gözönüne alırsak bence bu oyun icerisinde kücük gibi gözüken ama oyunun devamına cok etki edecek olan bir hata. Örnekle acıklamak istiyorum bu konuyu. Örnek takımlarımız Fenerbahce 18A takımı. 1,89 ve üzeri 4 oyuncu (2 ST), Galatasaray 18A'da 6 oyuncu(2 ST), Besiktas 18A'da 5 oyuncu ( 3 ST), Sivassporda tam 8 oyuncu (2 ST). Avrupadan birkac takıma bakıyoruz. Valencia 19A 6 oyuncu (2 ST), Barcelona C 5 oyuncu (2 ST), Real Madrid C takımında 5 oyuncu (2 ST) gibi. Bu konu sizin de dikkatinizi cekti mi? Cektiyse siz bu konuda ne düsünüyorsunuz?

oyuncuların boylarının oyuna bir etkisi olmadığı için hata olsa bile önemsiz olduğunu düşünüyorum.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    Batuhan o sorun 8.0.1 de mi çıktı yoksa o 8.0.0'da çekilmiş bir ss mi?
    8.0.1'i kurdum ama kariyerim devam ettiğim için bu hata 8.0.0da çıktı. 8.0.1'de daha oynamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

O hata bende de vardı.Düzelmediği için oynamıyorum.8.0.1'i de yüklemedim.Eğer o hata düzelir umarım 8.0.1 ile.

Nesil
    2006

Kariyeri bitirmek için başlamıyorum 8.0.1'de yani o kadarda sorun değil benim açımdan göstermek için koydum ama eğer fikstürü detaylı inceleyecekler için sıkıntı yapabilir.

Oyunda birsey dikkatimi cekti, bazi pozisyonlarda hakem avantaja birakiyor. Bu cok guzel olur eger tam anlamiyla yapabilirlerse. Bana hatali gibi geldi cunki hakam avantaja birakiyor fakat avantaja biraktigi pozisyonda gol yada ona benzer birsey olmadiginda dudugu caliyor vede serbest vurusu veriyor . Avantaji kaybedince serbest vurusu vermesi cok guzel olmus. Formda arama yaptim bu konu ile ilgili yazi cikmadi eger verildiyse simdiden ozur...

Nesil
    2006

Bu özellik güzel başıma geldi poz. gol olmadı bir baktım frikik verdi. Carlos taktı frikiki Chealse ile deplasmanda berabere kaldım.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

8.0.0 da presin nerdeyse olmaması ve bazı oyunculan abartılması,iyi performans gosteren oyuncularn özelliklerinin yukseltilmmesi

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Crash Dump hatası aLmışytım Sorun ÇözüLdü

Msj siLinebiLir....
    Last edited by GebzeLi1907 : 10.Aralık.2007 at 04:22 Reason: Sorun ÇözüLdü

arkadaşlar bana panels doyaı lazım nerden bulabilirim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by welet View Post
    Güzel bi degisiklik..
    ya neresi güzel bence hakem de bi sorun var!

Default Serie a da 5 oyuncu değişikliği!!!

Fiorentina ile oynarken lig maçında 5 değişiklik yaptım. Maçın başında sakatlık nedeniyle 1 oyuncu değiştirmiştim.İkinci yarı 2 değişiklik daha yapmaya karar verdim ve taktiğe girip değişiklikleri yaptım,apply yapıp çıktım. Taktiklerin uygulunması için oyunun durmasını bekliyordu o arada değişiklikten vazgeçtim ve taktiğe girip cancel yaparak değişiklikleri iptal ettim. Daha sonra tekrar taktiğe girip 2 değişiklik yaptım ve uyguladım(eski değişiklikler iptal edilmiş gibi görünüyordu). Oyun durunca bir de baktım 4 oyuncu birden oyuna girdi. Ve toplamda 5 oyuncu değişikliği ile maçı bitirdim
    İşte ss:

Nesil
    2007
    Yer
    East Unbool

bende şöyle bir yapay zeka hatası gördüm, sanırım daha önce bahsedilmemiş bu nedenle yazıyorum: rakip takım uzun bir pas attığında benim oyuncum 15-20 m daha avantajlı bir şekilde topa doğru koşmaya başlıyor ama topa 1-2 m kala bırakıyor ve rakip oyuncu gelip alıyor. Bununla birkaç defa değil her maç neredeyse 8-9 defa karşılaştım ve dikkat ettiğim kadarıyla yediğim gollerin neredeyse %90'ı bu yapay zeka hatasının oluştuğu pozisyonlarda ya da bu hata sonucu başlayan ataklarda oldu. Diğer yandan aynı şey rakip takım için olmuyor. Çeşitli taktikler ve varyasyonlar denedim, hatta taktikler bölümünde önerilen birkaç taktik de denediklerime dahil -hiç sevmem başkasının yaptığı taktikle oynamayı ama belki bir hata yapıyorumdur bir yerde diyerek denedim- ancak değişen bir şey olmadı.

bende uefa on eleme macında gucsuz bir takımı 3 0 yenerken 4 3 yenildm hemde son 15 dakikda buda bir hatamı arkadaslar
    Last edited by youngpunker : 29.Aralık.2007 at 11:52

Arkadaşlar korsan cd ile oynayanlarda tuhaf tuhaf problemler olması çok normal. Nasıl problemler diye sorarsanız bunun için küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    East Unbool

benim korsan değil arkadaşım, oyun çıkmadan 1 hafta kadar önce sendit'den önsipariş vererek aldım. yani bence hata olan bu durumun korsan cd ile alakası olamaz

Quote Originally Posted by Belgorth View Post
    benim korsan değil arkadaşım, oyun çıkmadan 1 hafta kadar önce sendit'den önsipariş vererek aldım. yani bence hata olan bu durumun korsan cd ile alakası olamaz
    8.01'i yükledin mi ?

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri