Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon
211 ile 240 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru Cevap

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim de bir sorunum var. Şuanda Fiorentina ile kariyerdeyim ve total dominasyonun 8.0.2 için olan versiyonunu kullanıyorum. hazırlık maçlarında şahane top oynadım fakat sezon başlayınca sanki oyunculara birşeyler oldu ve bir anda kötü oynamaya başladım. Şutlarım tutmuyor, gol kaçırıyorum, maçlar kaybediyorum...Takım konuşmalarına da özen gösterdim ama bunun çözümünü bulamadım ve delirmek üzereyimYardımlarınızı bekliyorum...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Benim de bir sorunum var. Şuanda Fiorentina ile kariyerdeyim ve total dominasyonun 8.0.2 için olan versiyonunu kullanıyorum. hazırlık maçlarında şahane top oynadım fakat sezon başlayınca sanki oyunculara birşeyler oldu ve bir anda kötü oynamaya başladım. Şutlarım tutmuyor, gol kaçırıyorum, maçlar kaybediyorum...Takım konuşmalarına da özen gösterdim ama bunun çözümünü bulamadım ve delirmek üzereyimYardımlarınızı bekliyorum...
    Bunun nedeni, Yapay zekanın senin taktiğini bir süre sonra çözmesi ve ona göre önLem aLmasıdır. Yapman gereken mentaLiteLer üzerinde oynaman, anLayışLarı değiştirmen ya da oyuncuLarı ara sıra değiştirmeLisin. Takım komutLarı ya da oyuncu komutLarı iLe de oynayabiLirsin. Anca bu şekiLde tekrar yapay zekayı şaşırtabiLirsin. Ufak bir ipucu AML ve AMR de ki oyuncuLara ara sıra ''Free RoLe'' vermeyi dene. Yapay zekan ne zaman ne yapacağı beLLi oLmayan oyuncuLarın mentaLitesini çözemez ve her zaman bir adım önde oLursun. Ondan sonra da artık AML ve AMR de ki oyuncuLarın iyi performans göstermesini bekLeyeceksin. Serbest roLde oynayan oyuncuLar her zaman beLLi bir performansta oynamaz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Bunun nedeni, Yapay zekanın senin taktiğini bir süre sonra çözmesi ve ona göre önLem aLmasıdır. Yapman gereken mentaLiteLer üzerinde oynaman, anLayışLarı değiştirmen ya da oyuncuLarı ara sıra değiştirmeLisin. Takım komutLarı ya da oyuncu komutLarı iLe de oynayabiLirsin. Anca bu şekiLde tekrar yapay zekayı şaşırtabiLirsin. Ufak bir ipucu AML ve AMR de ki oyuncuLara ara sıra ''Free RoLe'' vermeyi dene. Yapay zekan ne zaman ne yapacağı beLLi oLmayan oyuncuLarın mentaLitesini çözemez ve her zaman bir adım önde oLursun. Ondan sonra da artık AML ve AMR de ki oyuncuLarın iyi performans göstermesini bekLeyeceksin. Serbest roLde oynayan oyuncuLar her zaman beLLi bir performansta oynamaz.
    Deneyip sonucu yazarım. İlgilendiğin için teşekkürler...

Arkadaslar lütfen yardım edermisiniz..Galatasarayı yönetiyorum 3. sezonumdayım..kadrom gayet güzel özellikleri falan çok iyi ama başarı yakalayamıyorum..kadromu buraya yazıcam sizde bana öneri verebilirmisiniz..
    Aykut Erçetin
    Hakan Balta
    Servet Çetin
    Sergey Ignashevich
    Uğur Uçar
    Omar Benarga(yanlış yazmış olabilirim)
    Sebastian Giovinco
    Jeremy Menez
    Pablo Piatti
    Kerlon
    Tevfik Köse.

bu kadrom var arkadaşlar..ama bir türlü başarı yakalayamadım.bana her türlü antrenman yada taktik önerebilcek birileri varmı ?

şimdiden teşekkürler =D

arkadaşlar benim yapmış olduğum taktiği rakiplerde görüyorum benm taktiğmi kullanıyolar bu durumu nasıl düzeltebilirim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar ben orta düzey takımlar için, oyunun büyük kısmında topa hakim olduğum ve bol gol bulacağım bir taktik arıyorum. Şuana kadar Fiorentina'da total dominasyon ve crash-burns tatkiğini denedim fakat çok parlak sonuçlar almadım. Takımı yukarılara taşımak için istediğim özelliklerde bir taktik arıyorum...

EDİT: taktik arayışıma SiR ToMaSRoSiCkY1 son verdi. Ona taktik yardımları için çok tşekkür ediyorum burdan...
    Last edited by Clayman : 24.Temmuz.2008 at 18:58

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by welet1905 View Post
    Arkadaşlar ben orta düzey takımlar için, oyunun büyük kısmında topa hakim olduğum ve bol gol bulacağım bir taktik arıyorum. Şuana kadar Fiorentina'da total dominasyon ve crash-burns tatkiğini denedim fakat çok parlak sonuçlar almadım. Takımı yukarılara taşımak için istediğim özelliklerde bir taktik arıyorum...

EDİT: taktik arayışıma SiR ToMaSRoSiCkY1 son verdi. Ona taktik yardımları için çok tşekkür ediyorum burdan...
    Taktiği almaktan öte taktiği üretmen senin için daha faydalı olacaktır. Sana 442 veya 4312 formasyonundan bir taktik üretmeni tavsiye ederim. Bol gol istiyorsan mutlaka çift forvet kullanmanı tavsiye ederim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

ben 3 lü defans 1 dmc 2 mc sağ sol kanat 1 amc ve tek forvet çok iyi işler çıkardım

Milanla hangi taktikle oynamalıyım fikri olan varmı kadro derseniz şimdiki kadronun aynısı

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by akyoliverpool View Post
    Milanla hangi taktikle oynamalıyım fikri olan varmı kadro derseniz şimdiki kadronun aynısı

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=59871

Buradaki taktiği deneyebilirsin.Milan'a 4-1-3-2 taktiği iyi gider.Ama yine de bir forvet alırsan daha iyi olur galiba.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atak oyuncularıma yaratıcılık fazla komutunu verdiğimde ne olur?

maç sonunda tek farklı öndeyken skoru korumak için ne tür bir taktik anlayışı önerirsiniz?
    mentality i ultra defansif yapıp time wasting i sona dayamak mı? ve rakip hazır taktiğinin 4-2-4 vs yapmışken kontraataktan bi gol daha atmak mı? veya bambaşka birşey mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Mr. Cool View Post
    Atak oyuncularıma yaratıcılık fazla komutunu verdiğimde ne olur?
    Kendilerine verilen komutların dışına sıkça çıkma eğilim gösterirler. Yaratıcılık serbestliği sekmesi ile oyuncuların yaratıcılık özellikleri arasında bağlantı kurmayın.

Quote Originally Posted by regist2 View Post
    maç sonunda tek farklı öndeyken skoru korumak için ne tür bir taktik anlayışı önerirsiniz?
    mentality i ultra defansif yapıp time wasting i sona dayamak mı? ve rakip hazır taktiğinin 4-2-4 vs yapmışken kontraataktan bi gol daha atmak mı? veya bambaşka birşey mi?
    Time wasting'i artırmak faydalı olur. Defans çizgisini çok fazla olmamak kaydı ile geri çekip, forward run (ileri koşular) sekmesini defans oyuncuları için nadiren yapmalısınız.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Quote Originally Posted by peluk View Post
    FM 2008 hakkında yeterli taktik ve antreman bilgisi olmayan arkadaşlara!

Yeni konu açmaktansa, sorunuzu ve tartışmak istediğiniz taktiksel olguları buraya yazın, tartışalım, cevaplayalım.

NOT: Bu konuya yazılabilecek ancak yeni konu açılarak sorulan sorular Gereksiz Mesaj Alanı'na yollanacaktır.
    arkadaşlar ben barcelonayla oynuorum kadromda şu , bana bi taktik önerirmisinizz acill
    KADRO: Victor valdez , Milito , Puyol , marquez , sergio ramos , marcelo , Zambrotta , Xavi , İniesta , Robinho , Ronaldinho , Messi , David Silva , David Villa , Eto'o , Henry

acil bi kadro ltfnn

arkadaslar acaba gencler ıcın bı antreman programını nerden bulabılırım?

ya bende bi şey sorcam ben cok uzun bi zaman fm oynuyodum ve bırakmştım fm 2008 cıkınca yeniden başladım antreman ayarları elle yapılmıyo yani cm ve fm serilerinden farklı ben oyuncuma şut çalışıtrıp orta kesmesi için talimat vercem nerden yapabilirim ve naıl ya***am
    bide 3 adet yıldız ofansif oyuncum 3 oyuncumu forvet arkısı koyuncason dakikalrda cok gol yiyorum
    hangi taktiği kullanmam lazım en iyi takım taltiğini verirseniz sevirim.

Son dakikalarda cok gol yenmesinin sebebi takımın Closing down yapmasına baglı olarak kondusyonunun cok azalmasıdır.maç içinde mentalite ile oynamak da son dakikalarda gol olarak kalemize donebilir.

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Son dakikalarda cok gol yenmesinin sebebi takımın Closing down yapmasına baglı olarak kondusyonunun cok azalmasıdır.maç içinde mentalite ile oynamak da son dakikalarda gol olarak kalemize donebilir.

iyi diyosun da ben anlamıyorum benim oyunum türkçe
    türkçe kaşlığı ne oluyo
    ve ben bojanı aldım galatasaraya ona en iyi antreman ayarı ne olur
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ya bn aslında sormam gereken şey takımımda şu an 4 oyuncu var 2 oyuncuyla yollarımız ayroldı
    ve tarnsfer döneminde 4 oyuncu gelecek fm 2008 kaç oyuncu kısıltlaması var
    turkcell super lig
    turksportal masaüstü paketini kullanıyorum %96 türrkçe
    acaba işlemişmidir 6+2
    Last edited by kadirjackal55 : 18.Ağustos.2008 at 18:44 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Quote Originally Posted by kadirjackal55 View Post
    türkçe kaşlığı ne oluyo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ya bn aslında sormam gereken şey takımımda şu an 4 oyuncu var 2 oyuncuyla yollarımız ayroldı
    turkcell super lig
    acaba işlemişmidir 6+2
    7 yabancı alabiliosn 6 sını ilk 11 de oynatabiliosn.

Mentalite=Anlayıs
    Closing down=Kapanma(Alan Daraltma)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by kadirjackal55 View Post
    türkçe kaşlığı ne oluyo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    turkcell super lig
    acaba işlemişmidir 6+2
    Yabancı transfer ederken bir probleminiz olmaz ancak 8 yabancıya kadro numarası verebilirsiniz ancak bunların 6 tanesini ilk 11'de oynatabilir, 2 tanesini yedeğe koyabilirsiniz. Bunun türkçe FM ile değil 802 data güncellemesi ile alakası var.

arkadaşlar closing downla ilgili yardım istiyorum ne demek tam olarak hangi pozisyonlara ne kadar uygulamam lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by erdoganrc View Post
    arkadaşlar closing downla ilgili yardım istiyorum ne demek tam olarak hangi pozisyonlara ne kadar uygulamam lazım
    Alan daraltma, rakibin yanına gidip rakibi rahatsız etmek demek. Hücum prese dayanan futbol istiyorsan kanat adamların ve forvetlerin bol alan daraltma yapmalı. Savunman az alan daraltma yapmalı elbette.

Benim sorunum antrenman progrtamıyla ilgili daha önce hiç özel antrenman yaptırmadığım için bulamıyorum.İnternetten antrenman programı indirdim schedules'in içine attım.Ama antrenman programlarını kullanamıyorum ne yapmam lazım.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by MephistoTR View Post
    Benim sorunum antrenman progrtamıyla ilgili daha önce hiç özel antrenman yaptırmadığım için bulamıyorum.İnternetten antrenman programı indirdim schedules'in içine attım.Ama antrenman programlarını kullanamıyorum ne yapmam lazım.
    Oyunun içerisinde antrenman sekmesine tıkla,programlara tıkla,programları düzenle kısmına bas,
    aç de,oradan antrenman programını seç,sonra Genel antrenmandan oyuncularını gerekli yerlere taşıyabilirsin.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

arkdaslar asasgıda yazdıgım kadrom galatsaray 3. sezon kadrombu kadro için neler onerirsiniz aslında performasns tan son derce memnunum da dah da performans artırmak içini nerey takviye yapmalıyım

Aykut
    Ufukhan C.Samba Servet Hakan.B

Arda A.Ottl(B.Munich ) C.Poulsen(Sevilla)

Nani(Manutd) (PSV) Farfan

Fred(O.Lyon)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by De Guzman 10 View Post
    arkdaslar asasgıda yazdıgım kadrom galatsaray 3. sezon kadrombu kadro için neler onerirsiniz aslında performasns tan son derce memnunum da dah da performans artırmak içini nerey takviye yapmalıyım

Aykut
    Ufukhan C.Samba Servet Hakan.B

Arda A.Ottl(B.Munich ) C.Poulsen(Sevilla)

Nani(Manutd) (PSV) Farfan

Fred(O.Lyon)

Sağbek ve solbeke hızlı oyuncular alabilirsin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

sagol ilhan abi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu hangi kategoriye giriyor?Yani oyuncu normal olmasından mutsuz ve ben onu nasıl yüksek yapabilirim?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Mr. Cool View Post

Bu hangi kategoriye giriyor?Yani oyuncu normal olmasından mutsuz ve ben onu nasıl yüksek yapabilirim?
    Antreman bölümüne gelip oradan aerobik antremanını artırabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Birşey daha sormak istiyorum.Antreman kategorilerinin hepsini yüksek yaparsam oyuncular sık sakatlanır mı?İş yükü ağır olursa iyi mi olur? kötü mü?

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon

Mesaj Yetkileri