Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon
241 ile 270 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru Cevap

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by Mr. Cool View Post
    Birşey daha sormak istiyorum.Antreman kategorilerinin hepsini yüksek yaparsam oyuncular sık sakatlanır mı?İş yükü ağır olursa iyi mi olur? kötü mü?
    antrenman yükünün artması doğal olarak oyuncularının daha sık yorulmasına ve buna bağlı olarak da daha sık sakatlanmasına yol açacaktır. Tavsiyem bazı hazır programları indirip, üzerinde inceleme yapmaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler benim bir sorum var küçük takımlarda direk pas mı kısa pas mı yapılmalı

Kesinlikle direk pas

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by juanov View Post
    beyler benim bir sorum var küçük takımlarda direk pas mı kısa pas mı yapılmalı

OyuncuLarının özeLLikLerine göre değişir bu. DiziLişine, mentaLitene ve tempona görede. Küçük takımsın diye oynayabiLeceğin özeL bir pas stiLi yoktur.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Arkadaşlar,

Genç bir oyuncunun tecrübeli bir oyuncu tarafından özel olarak eğitilmesini nasıl sağlayabilirim? Diğer takımlarda görüyorum bunu ama kurcalamama rağmen bulamadım nasıl kendi oyuncularıma uygulayacağımı..

Yardım ederseniz sevinirim.

Sheriff Misafir

Oyuncu profilinden oyuncu etkileşime tıklayarak çıkan sayfada en alttaki bölümde ders verdirmek istediğiniz tecrübeli oyuncunuzu seçebilirsiniz.. Oradaki seçeneklerden en alttaki 3ünden birini seçip onaylamayı unutmayın

Default 8.0.2 versiyon için antrenman !!

Arkadaşlar genellikle kendi antrenman sistemlerimi kendim ayarlarım oyuncularıma ve kurmuş olduğum kadro yapıma göre ama şimdiye kadar as ve genç antrenman sistemlerimden çok çok iyi neticeler alamadım. özellikle genç antrenman sistemlerimden. Nerdeyse şimdiye kadar elle tutulur hiç bir yıldız yetiştiremedim..

gerçekten genç yıldızlar yetiştirmeme yarayacak bir antrenman programı varmı sitede biraz araştırdım ama bulamadım . bi tane buldum oda 8.0.0 versiyon için.. hem genç hemde as takım antrenman programı olursa daha iyi olur birbirlerini tamamlama açısından yani gençler genç antrenmanından çıkınca as takımdada önceki genç antrenmanlarına uygun bi antrenman sistemi sayesinde gelişimlerini daha iyi sürdürürler diye düşünüyorum...

bu konuda yardıma ihtiyacım var... bi el atın şu işe :-))
    '' Hayat Karameladan daha tatlı bir şekerlemedir demişti üstad bana. Düşündümde; tadını aldıkça hep daha fazlasını isterken AZALDIĞINI unutmuşum ''

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Oyuncu profilinden oyuncu etkileşime tıklayarak çıkan sayfada en alttaki bölümde ders verdirmek istediğiniz tecrübeli oyuncunuzu seçebilirsiniz.. Oradaki seçeneklerden en alttaki 3ünden birini seçip onaylamayı unutmayın
    Çok teşekkür ederim. Hallettim .

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by fokocaman View Post
    Arkadaşlar genellikle kendi antrenman sistemlerimi kendim ayarlarım oyuncularıma ve kurmuş olduğum kadro yapıma göre ama şimdiye kadar as ve genç antrenman sistemlerimden çok çok iyi neticeler alamadım. özellikle genç antrenman sistemlerimden. Nerdeyse şimdiye kadar elle tutulur hiç bir yıldız yetiştiremedim..

gerçekten genç yıldızlar yetiştirmeme yarayacak bir antrenman programı varmı sitede biraz araştırdım ama bulamadım . bi tane buldum oda 8.0.0 versiyon için.. hem genç hemde as takım antrenman programı olursa daha iyi olur birbirlerini tamamlama açısından yani gençler genç antrenmanından çıkınca as takımdada önceki genç antrenmanlarına uygun bi antrenman sistemi sayesinde gelişimlerini daha iyi sürdürürler diye düşünüyorum...

bu konuda yardıma ihtiyacım var... bi el atın şu işe :-))

FMG deniLen bir antreman programı var. Bu tam aradığın tarz bir idman programı.

Red face

Nerden bulucam bu programı? link verme imkanın varmı acaba ??
    '' Hayat Karameladan daha tatlı bir şekerlemedir demişti üstad bana. Düşündümde; tadını aldıkça hep daha fazlasını isterken AZALDIĞINI unutmuşum ''

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

VaLLa sitede varmıdır Linki biLmiyorum ama googLe yazarsan çıkar büyük ihtimaL iLe. OLmadı akşama upLoad eder yoLLarım

Thumbs up

teşekkür ederim google dan buldum ama doğrusumu bilmiyorum .. 8.0.2 ile uyumlumu onuda bilmiyorum bi açıklama yoktu.. Sende varsa upload edersen iyi olur ...

tekrardan teşekkürler umarım sorunumu çözebilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

90. Dakika Golleri
    Arkadaşlar istisnasız 15 maç üst üste 90. dakikada gol yedim.Evet hemde her maç üst üste.Her türlü taktiği denedim ama 90. dakikada mutlaka gol yiyorum.Çıldırıcam artık.Lütfen bana bir taktik söyleyin full defansif.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Senin sorunun sanırım sadece çok şansız oLman. Ne kadar geri de oLursa oLsun takımı ne kadar geriye yasLarsan o kadar son dakikada goL yeme şansın artar. Taktiğinden taviz vermeden sadece oyunu yavaşLatmayı denemen gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hepsini denedim Hayrettin abi.Ama yok.Mutlaka gol yedim.

saolsın hocam bilgiiçin...

17. Default

Arkadaşlar,
    8.0.2 güncellemesi ve 2 Eylül'e kadar olan transferler ile Galatasdaray'ın başındayım.Bir türlü istediğim taktiği otutturamadım.Ligde yenilmiyorum ancak çok fazla beraberlik alıyorum.Şampiyonlar Ligini 6 puanla 3.bitirdim..Çok etkili olacak bir taktik arıyorum bir öneriniz var mı ?

arkadaslar son dakikalarda karsi rakip 4 forvet oynamaya başlar.sizin yapacaklariniz.defansi o anda önde kurmaktir.sağ ile sol bekin ileriye cikişlarini tamamen kapatmak ve ileriye dorudan top oynarsaniz onlar size değil siz onlara gol atabilirsiniz.özellikede tempoyu yavaslatmayin.sizde cabuk oynayin ve alani daraltin.speed forvet alirsaniz daha etkili olursunuz.koşu yoluna oynamaniz yeterli olacaktir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by E R E N View Post
    Arkadaşlar,
    8.0.2 güncellemesi ve 2 Eylül'e kadar olan transferler ile Galatasdaray'ın başındayım.Bir türlü istediğim taktiği otutturamadım.Ligde yenilmiyorum ancak çok fazla beraberlik alıyorum.Şampiyonlar Ligini 6 puanla 3.bitirdim..Çok etkili olacak bir taktik arıyorum bir öneriniz var mı ?

pek yakinda ekleyeceğim inşallah
    Last edited by puskas : 01.Ekim.2008 at 16:08 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    .

İsmail abi nin dediklerinin çoğuna katılıyorum.Son dakikalarda doğrudan,uzun,kontra yakalamanızı sağlayacak paslarla oynayın.Ortasahada iyi pas atan oyuncular varsa bunların direk paslarını sık sık yapın.Mümkün olan her mevkiide bir oyuncu bulundurmaya çalışın.Bunun için size önerim 4-4-1-1 oynamanızdır.Beklerin ileri çıkmadığı Mc oyuncularının birinin yerinde çakılı kaldığı kontra yememenizi sağlayacak bir durum oluşturmaya çalışın.Amc veya Fc oyuncunuz rakibin defanstan çıkarken rahat hareket etmesini önlemelidir.Bunun için en azından birinin alan daraltmasını en sona getirin.Hızlı bir forvetinizin mevcutluğu, pozisyon alması iyi savunma oyuncularınızın olması son dakikalarda çok çok işinize yarayacaktır.Son olarak eğer Mc oyuncularınız yavaşsa bunları Dm'ye çekip Mc'ye ok atabilirsiniz.Unutmayın rakibi çok çok geride karşılarsınız gelen baskıya dayanamayabilirsiniz.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by E R E N View Post
    Arkadaşlar,
    Taktik için 5 hafta önceden şamp. olduğum taktiği sana ö.m aracılığıyla attım 2'li defans inşallah beğenirsin. İstersen oyuncuları nerde oynattığımıda ö.m atarım
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

ya b sorum olacak daha önce soruldumu bilşmiyorum ama personel sayısını nerden öğreniyoruz ve bu sayıyı arttırmak için ne yapabilirim ben 2013 yılındayım ve fazla personel katmak istiyorum takıma ama olmuyo yonetım izin vermiyor çözümü varmı acaba

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Geçmiş sayfaLara bakarsan orada bunun iLe iLgiLi cevapLar var.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

abi baktım bulmadım bı yardımcı olsan ne yapmam geektını solesen okudum ama ya bulmadım yada gözümden kaçtı

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    ya b sorum olacak daha önce soruldumu bilşmiyorum ama personel sayısını nerden öğreniyoruz ve bu sayıyı arttırmak için ne yapabilirim ben 2013 yılındayım ve fazla personel katmak istiyorum takıma ama olmuyo yonetım izin vermiyor çözümü varmı acaba
    Şahsen bende de aynı problem vardı. Bu problemin çözümü kulübün antreman tesislerini ve genç oyuncularının gelişim & antreman tesislerini yenileyip büyütmektir. Bu şekilde yönetim daha çok antrenörü takıma katmanıza izin verir.

Antrenör sayısı için; solda Antreman-Tecrübeli'ye tıklayın. Sonrasında antrenörler kısmına gelin ve kaç tane olduğuna bakın. Ayrıca Antreman-Genç kısmına gelip orada da Antreman-Tecrübeli kısmında olmayan antrenörlere bakın, hepsini sayın. Sanırım Asistan Menajerler bu sayıya dahil edilmiyordu. Ayrıca takımda başarılı oldukça yönetim sizin gereğinden fazla antrenörle anlaşmanıza da müsade edebiliyor.

Kısa vadede çözüm için de takımınızda bulunan Genç Antrenör'lere normal antrenör sözleşmesi önerin ve onların A takımınız için de çalışabilmesini sağlayın.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

teşekkürler ilhan mesela gözlemciler çok sayıda var takımda bunları yollayıp yerıne antrönör alabılırmıyım k bu konuda bi blgn varmı smdi yollarım adamları olmaz bosa yollamıs olmayalım

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    teşekkürler ilhan mesela gözlemciler çok sayıda var takımda bunları yollayıp yerıne antrönör alabılırmıyım k bu konuda bi blgn varmı smdi yollarım adamları olmaz bosa yollamıs olmayalım
    Gözlemci sayısı ile antrenör sayısı farklı şeyler. Ayrıca gözlemcileri göndermek çok da mantıklı değil, farklı ülkelerden gözlemcilerle anlaşın ki o bölgelerde daha iyi oyuncu tarayabilin. Gerçi çoğu FM oyuncusu Genie Scout ve Mini Scout gibi editörler kullanıyor. Oyunun zevkini azaltır böyle şeyler.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

o programlar elımde var ancak basvurmuyorum nadıren bakarım ewet oyunun zevkını kırıyor oyle programlar yardımın içinde teşekkürler ilhan

Arkadaşlar ben antreman dosyası arıyorum forumdakilere bakıyorumda kullansam mı diye tereddüt ediyorum sizin tavsiyenize ihtiyacım var

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

ben bunu kullandım işime yaradı sanada öneririm yada kendin yapmayı dene bende ilk bunu kullandım ancak soradan baska takımda kendım yaptım.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=67770

Teşekkürler

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Mesaj Yetkileri