Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 294 sonuç

Konu: Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default Total Dominasyon Summer [8.0.2 versiyonu için] - Deniz, Kum, Güneş, FM...

Önemli Not: Taktik 802 versiyonu için üretilmiştir. Diğer versiyonlarda denenmesi tavsiye edilmez.

Uzun süredir bekleniyordu. Ve geldi. Ve işte Total Dominasyon efsanesinin final versiyonu geldi arkadaşlar. Taktiği detayında anlatmayacağım ancak bir iki noktaya değinmek istiyorum.

1. Taktik, tak ve kullan taktiktir. Oyuncuları pozisyonlarına yerleştirin ve oynayın, ancak dizilişte dikkat etmeniz gereken bir iki nokta mevcut:

a) FC pozisyonu:
    Burada oynatacağınız adamın yerden ve havadan iyi olması gerek. Yani, hem güçlü, hem de teknik. İngilizcede target striker diye nitelendiriyoruz bunları.

b) Sağ DC:
    Bildiğiniz korner hatasını tam kullanabilmek için bu pozisyondaki adamınızın da jumping ve anticipation özellikleri yüksek olmalı.

c) DM pozisyonu: Buradaki adamınızın hem iyi bir markajcı, hem de yaratıcı bir oyuncu olması gerekiyor.

2.
    Taktikte oyuncu komutlarına oyuncu özelliklerine göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Mesela FC adamının "topla beraber koş" komutu sık sık olarak ayarlanmış. Ama FC adamınızın dribbling ve pace gibi özellikleri düşükse bunu kaldırabilirsiniz.

3.
    Önceki versiyonlara göre ufak ufak ancak taktiğin başarısını etkileyen pek çok değişiklik yapıldı. Mesela defansımız artık contain defending yani alan daraltmasız savunma uyguluyor. Bunun gibi çok şey mevcut.

4. Topsuz alanlara çok iyi kaçan rakip takım forvetlerinin (örnek: Aguero, Wallcott, Torres, Zlatan) savunma dengesini bozmaması için maça başlarken rakip takım komutlarından o oyuncuya gelip onun sıkı markaj komutunu hiçbir zaman yani never olarak ayarlayabilirsiniz.

Pozisyon ekranı:

Takım Komutları Ekranı:

Şimdi taktikle aldığım maç sonuçlarından bir demet sunmak istiyorum sizlere:

Ve istek üzerine Genoa ile yakaladığım başarıları sunuyorum. Aslında Ankara'daki bilgisayarımda 2016'ya kadar geldim ama şu anda elimdeki save'de 2013'e kadar gelmiş halim var. Buyrun:

Arkadaşlar bu üstteki resimleri ben kendim istediğim için koymuyorum çünkü ben uzun vadedeki başarıları taktikten öte takımı iyi yönetebilmeye bağlıyorum, bazı arkadaşlar istediği için ekledim.

Ve taktiğimizin linki:

Taktiği İndir
    Last edited by Ilhan : 26.Ağustos.2008 at 15:04
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

İndiriyorum hemen taktiği Bakalım diğerlerinden ne kadar iyi (:

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Hemen indiriyorum..Eline Sağlık Abi..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Test eden arkadaşlar yorumlarını ekran resimleri ile eklerlerse mutlu olurum.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Hemen indiriyorum.Eline sağlık abi =)

emeğine saplık abi summer update ile denicem gs ile
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by peluk View Post
    a) FC pozisyonu:[/B] Burada oynatacağınız adamın yerden ve havadan iyi olması gerek. Yani, hem güçlü, hem de teknik. İngilizcede target striker diye nitelendiriyoruz bunları.
    abi buraya kimi önerirsin gs için
    Last edited by kaang : 21.Ağustos.2008 at 15:06 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Hemen yeni oyun açıyorum hocam.

kaang ben önereyim eğer paran varsa gignac ı al kaçırma daha ucuza arıyorsan stevan jovetic (kafa o kdr iyi değil ama çalım+ arkaya sarkma gibi özellikleri mevcut)

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Tesekkurler Ilhan abi okul başlayana kadar bir domine edelim ligi

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Teşekkürler.
    <')))))>-<

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

River Plate'de taktiği denedim bir önceki Total Dominasyonda atak bile yapamıyordum bunda sadece önemli anları gösterirken bile topu çok olumlu kullanıyorsunuz bir full match yaptım 10 dk takım harika paslaşıyor.Teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Alican ile 1 maç yaptık.Taktiği deniyeyim dedim bende.Açıkcası maç boyunca Madrid bizden daha üstün oynadı.80 lere doğru full hücum ve defans çizgisini son yapmam işe yaradı gibi.

Böyle bir oyun olmasında sanırım Toni'nin dribling ve pace özelliklerinin pek iyi olmaması ve Demicelis'in yaratıcılık özelliğinin zayıf olmasının katkısı var.

So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Alican ile 1 maç yaptık.Taktiği deniyeyim dedim bende.Açıkcası maç boyunca Madrid bizden daha üstün oynadı.80 lere doğru full hücum ve defans çizgisini son yapmam işe yaradı gibi.

Böyle bir oyun olmasında sanırım Toni'nin dribling ve pace özelliklerinin pek iyi olmaması ve Demicelis'in yaratıcılık özelliğinin zayıf olmasının katkısı var.

Online maçlarda, yani rakip canlı oyuncu olduğunda hiç denemedim taktiği Şemsiciğim ancak rakibin R. Madrid ve çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip. Sen kendi yeteneğini kullanıp son dakikalarda oyunu çevirmeyi başarmışsın, tebrik ederim ancak Robinho gibi star bir adama ilk mesajda yazdığım şeyi uygulatabilirsin. Yine de iyi maç çıkarmışsın.

Galatasaray için de Ümit Karan şimdilik idare eder ancak önümüzdeki yıllar için Stancu, Chamakh veya Zigiç gibi isimleri deneyebilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Sağol abi indrieceğim kendi pcme geçince

hemen hemen tüm 'total dominasyon' taktiklerinden memnun kaldım.Bunu da deniyeceğim.
    teşekkür ettim

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Yine çok güzeL bir iş çıkarmışsınız Sayın Aydoğan.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

sana bişi dicem ilhan abi süpersin gs ile transfer yapmadan(bi bogdan stancu) süper kupada kayseriye 4 attım fb lig maçımda 3-1 yenidm bjk yi ise2-0 yendim çok saol bu arada bana yardım eden herkese teşekkür edrim

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Tek Maç Deneme İmkanım Oldu Abi..

+ Kasımpaşa Kalecisi 9 ile oynadı..

Oynadığım 3 maçıda kazandım.Gerçi ikisi kayda değer rakipler değildi.Genede takımdan oldukça memnunum.Özellikle Bojan'dan aldığım verim arttı.3 Maçta 6 gol attı.

Not:2017 Yılındayım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Uuzun vadede kariyeri ile deneyen arkadaşlar da yorumlarını yazıp eksik kalan kısımları belirtirlerse çok mutlu olurum. Teşekkürler arkadaşlar.

3-5-2 şeklinde bi taktik yapacak mısın ileride?
    Last edited by BiLGeN90 : 21.Ağustos.2008 at 20:31 Reason: yazım hatası

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hayır Maalesef.

Bu taktikle toplam 16 maç yaptım.Üzgünümki ayrıntılarıyla koyamıyacağım.Bu taktiğe geçmeden öncede takımım liderdi ve hala lider.Fakat daha önceki maçlarıma göre daha başarılı.İşte oynadığım maçlar:

Buda lig tablosu:

(Not:Tarih 2019)

Nesil
    2006
    Yer
    Karadeniz

Eline sağlık İlhan abi en yakın zamanda uygulamaya çalışacağım.

Quote Originally Posted by peluk View Post

4. Topsuz alanlara çok iyi kaçan rakip takım forvetlerinin (örnek: Aguero, Wallcott, Torres, Zlatan) savunma dengesini bozmaması için maça başlarken rakip takım komutlarından o oyuncuya gelip onun sıkı markaj komutunu hiçbir zaman yani never olarak ayarlayabilirsiniz.
    Karşımda bu tip forvetler olunca sıkı markajı hep always yaparım. Never yapınca o oyuncu etkili olmaz mı? Bu konuyu daha da açabilir misin?
    Last edited by UlquioRRa : 22.Ağustos.2008 at 21:42

Nesil
    2008
    Yer
    Turksportal

Eğer rakip takımın çok üst düzey forvetleri varsa sıkı markajı kaldırmak mantıklıdır.Çünkü defans oyuncun bu oyunculara markaj uygularken rakip forvetler boş alanlara kaçmaya çalışırlar ve defans oyuncunu peşinde sürüklerler.Böylece defans dengesi bozulur ve diğer hücüm oyuncuları daha rahat gol pozisyonuna girer.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Omer-faruk-14 View Post
    Eline sağlık Aydın abi en yakın zamanda uygulamaya çalışacağım.

Karşımda bu tip forvetler olunca sıkı markajı hep always yaparım. Never yapınca o oyuncu etkili olmaz mı? Bu konuyu daha da açabilir misin?

Bunu yapan Aydın abi değil İlhan abi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşımız çok güzel açıklamış. Üstüne açıklama yapmaya lüzum yok.

Quote Originally Posted by Omer-faruk-14 View Post
    Eline sağlık Aydın abi en yakın zamanda uygulamaya çalışacağım.

Quote Originally Posted by Adrian10 View Post
    Eğer rakip takımın çok üst düzey forvetleri varsa sıkı markajı kaldırmak mantıklıdır.Çünkü defans oyuncun bu oyunculara markaj uygularken rakip forvetler boş alanlara kaçmaya çalışırlar ve defans oyuncunu peşinde sürüklerler.Böylece defans dengesi bozulur ve diğer hücüm oyuncuları daha rahat gol pozisyonuna girer.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Teşekkürler Abi biraz güçlü bir takım Chelsea ile deneyeceğim taktiği..

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Diogo yu Oynatıcam FC olarak inşallah işe yarar

ilk MAÇIMI burdan görebilirsiniz
    -------------------

http://img258.imageshack.us/img258/273/vllarn8.jpg

ÇOK ÖNEMLİ NOT: 3 GOL YAN TOPLARDAN YEDİM .!
    Last edited by Corpus : 22.Ağustos.2008 at 02:19
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tam olarak yaramasa da mutlaka etkili olur Diogo.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri