Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 300 sonuç

Konu: FM 2008 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru Cevap

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default FM 2008 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru Cevap

FM 2008 hakkında yeterli taktik ve antreman bilgisi olmayan arkadaşlara!

Yeni konu açmaktansa, sorunuzu ve tartışmak istediğiniz taktiksel olguları buraya yazın, tartışalım, cevaplayalım.

NOT: Bu konuya yazılabilecek ancak yeni konu açılarak sorulan sorular Gereksiz Mesaj Alanı'na yollanacaktır.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

ben bu yeni fm lerde closing-down, creative freedom, width, time wasting, defensive line ve focus passing in tam olarak ne işe yaradığını merak ediyorum bunlar hakkında az çok fikrim var ama yeterli bilgiye sahip değilim bu konuda beni bilgilendirebilirseniz müteşekkir olurum.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Closing down : Alan daraltma . Bunu oyunu rakip sahaya yıkarken kullanabiliriz.
    Yani bir nevi pres anlamına gelir.

Creative freedom:
    Bu özellik ise takımın yaratıcılığının ne kadar olduğunu gösterir. Oyucuların bireysel yeteneklerini kullanmasında yararlı olur . Eğer takımımızda bireysel yeteneği üst düzey oyuncular yok ise bu özelliği normalde tutmakta fayda var. Yada yetenekli oyunculara uygulayabiliriz.

Width: Genişliktir. bu özellikte oyunun ne kadar mesafede oynanacağını gösterir.Eğer geniş yaparsak oyuncular sahaya yayılır uzun toplarla oynayabiliriz , eğer dar yaparsak dar alanda kısa paslarla sonuca gitmeye çalışırız.

Time wasting: Bu özellik zaman geçirmedir. Bu özelliği oyunun sonlarına doğru öndeyken oyunu soğutmak adına kullanabiliriz.

Defensive line :
    Buda defansın çizgisidir. Eğer atak bir futbol oynayacaksak defansı öne çıkarmakta fayda var . Eğer defansif oynayacaksak geriye çekip derin opsiyonunu kullanırız.

Focus passing :
    Pas odağı anlamına gelir. Takımın oyun içinde nereye daha yoğun pas atacağını gösterir. Ortadan , sağ kanattan, sol kanattan , ve her iki kanattan diye seçenekleri vardır.

M@rmel@t çok saol açıklamaların için verdiğin bilgilerle yeni oluşturduğum taktik işe yaradı.Yalnız Time wasting topu uygun bir arkadaşını buluncaya kadar ayağında saklamaya yaramıyormu çünkü bu forumdan ismini hatırlamıyorum ama bir arkadaş öyle yazmıştı.eğer öyle ise pas hatalarını azaltmak için bu özelliği often yapmak doğru bir tercih midir?

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by IVMurat View Post
    M@rmel@t çok saol açıklamaların için verdiğin bilgilerle yeni oluşturduğum taktik işe yaradı.Yalnız Time wasting topu uygun bir arkadaşını buluncaya kadar ayağında saklamaya yaramıyormu çünkü bu forumdan ismini hatırlamıyorum ama bir arkadaş öyle yazmıştı.eğer öyle ise pas hatalarını azaltmak için bu özelliği often yapmak doğru bir tercih midir?
    Bu özellik benim bildiğim öndeyken maçın sonuna doğru kullanılır. Her türlü zaman harcamadır. Oyuncu korner bayrağının orada topu tutar mesela . Sonuna kadar açarsan maçın sonuna doğru zaman öldürürsün. Ama bu terste tepebilir. Takımına bağlı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

selamlar besiktasla basladim taktik konusunda yardimci olurmusunuz? 07deki taktik ise yaramadi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by KorcanK View Post
    selamlar besiktasla basladim taktik konusunda yardimci olurmusunuz? 07deki taktik ise yaramadi
    Arkadaşım ben 4-3-1-2 normal v1 oynuyorum ve takım gayet iyi alan daraltma açık biraz ofansif mantalite yetiyor 10maç oynadım henüz kimseye yenilmedim

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Bana da iyi bir taktik önerir misiniz?4-4-2 için neler yapmam gerek sizce?

Bana acil yardim lazim isin icinden cikamadim, simdi bu mac oynanirken analizler var hani, takim verileri diye yaziyor. Orada yapilan top kesmeleri diye bir veri var, bu yapilan orta anlaminami geliyor.
    2. Soru, eger orta yapma anlamina geliyor ise, ben oyunu kanatlara nasil tasiycam, kanatlarda super orta yapan oyuncularim var sistemde 4-4-2 iki kanada pas ver disinda kanatlara oyunu yaymanin bir yolu varmi.
    Bu sorulari soruyorum cunki benim orta saha vede kanat defans oyuncularim atak cizgi oyuncularimdan daha fazla orta yapmis gorunuyor. Aslinda ben onlara az orta yap komutunu vermistim.Lutfen yardim,

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Geniş aLan da oynama ayrıca kanatlarına top geLmesı ıcın hem senın de dedıgın ıkı kanada pas ver birde kanatlara koyduğun adamLarın anLayışını hem ofansif hem ileriye ok hemde ileri çıkısları sık sık yaptırma . kayboLurlar cunku rakıp sahada o yuzden kanatların çaLışmıyordur . Ya kanatLarını ofansif yap ok çıkarma ya da Normal anLayış yap ok çıkar amL amr ye . tabıkı sık sık orta da yapsınlar

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Geniş aLan da oynama ayrıca kanatlarına top geLmesı ıcın hem senın de dedıgın ıkı kanada pas ver birde kanatlara koyduğun adamLarın anLayışını hem ofansif hem ileriye ok hemde ileri çıkısları sık sık yaptırma . kayboLurlar cunku rakıp sahada o yuzden kanatların çaLışmıyordur . Ya kanatLarını ofansif yap ok çıkarma ya da Normal anLayış yap ok çıkar amL amr ye . tabıkı sık sık orta da yapsınlar
    Cok saol soglediklerini not ettim. Fakat benim asil sorum analizdeki top kesme degerlerinin ne oldugu. Top kapma gibi birseymi yoksa orta yapmami_

Quote Originally Posted by KorcanK View Post
    Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    Bana da iyi bir taktik önerir misiniz?4-4-2 için neler yapmam gerek sizce?
    ilginç bi taktik buldum..şu bi taktiği deneyin..AMC'de oynayan oyuncular yaklaşık 30 ve 35 metrelerden muhteşem goller atıyor bende 2 maçta 3 gol attı..beğeneceğinize eminim..

DOWNLOAD

Beyler Takıma Komut Verebiliyorum Ama Oyunculara Veremiyorum.Birde Target Man Ne İşe Yarar?

Birakicam ben bu ingiliz liginde takim yonetme olayini, sinirlerim kalkiyor. Havadan gelen toplar, bizim oyunculardan seken toplar, direkten bile seken toplar hep rakip takimda . Birturlu istedigim seyi yapamiyorum. Ben nemi istiyorum hemen anlatayim. Istedigim sey cok basit, kalecinin defansa vermesini defans oyuncusunun oyun kurucuma vermesini oyun kurucumunda ilerideki kanat yada forver oyunculara topu aktarmasini istioyorum. Yani kisacasi bam gum ataklardan sikildim, bilincli ataklar yaptirmaya calisiyom ama olmuyo. Aslinda oluyo fakat buseferde gol atamiyorum yani mac sonunda ya yeniliyom yada berabere bitiyo sikici mac diyo sipiker :d . Kisa pas ile super paslasma oluyor ama gol olmuyo. Mesela benim saatlerce yapmaya calistigim atagi adam defanstan tek pasla yapabiliyor cildiriyom ozamanda :d . Bir ay daha ingiliz ligi olmadi yapamazsam guzelim ligimize geri donecegim.

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

GALATASARAY'la oynuyorum Bouzid ve M.Güven'i yolladım çok iyi gençler aldım ama taktik işini halledemedim ve antremanı yardımcı olur musunuz...?

Taktik calismami tamamladim, kornerler ilgili bir konu acmaya calismistim o konuya izin verirsen devaminda taktigimide sunabilirim. Biliyorum corner ile ilgili konu standarda uygun degil fakat bizim evde internetin nezaman kesilecegi belli olmadigindan *modem ile ilgili sorunum var* tam metni bitiremeden konuyu acmak zorunda kaliyorum. Sen konuyu acarsan bende duzenleme yaparak standart bir taktik sayfasi haline getirebilirim. Simdiden tesekkurler...

arkadaşlar bana küçük takımlarla kariyer yapabileceğim bir tatik önerirmisiniz

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

arkadaşlar fenerbahçedeyim. sol kanada martin petrov ileriye kezmanla deivedi satıp landon donovan ve leroy lita ikilisini aldım.
    ligde ilk sene 5. bitirdim euro vase de elemeleri geçtim gruba çıktım ilk maçta m.unitedi 3-1 yendim, lider bitircem die sevinirken grupta 3puanla sonuncu oldum bu sezon devreyi 7puan önde kapadım 26. hafta bursa 1puanla önüme geçti.
    4-4-2 ya da 4-4-1-1 çıkarım maçlarıma. maçlarda dar alan kısa pas oynuyorum. çok pozisyona giriyorum ama son vuruşları gol yapamıyorum. bu son vuruşlar hakkında tavsiyeniz nedir?

işin kötüsü yıl sonunda sözleşmem bitiyo, kulüp uzatmıyo sözleşmemi yerin dibine girdim ben böyle fm yaşamadım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar senelerdir cm ve fm oynuyorum.2D maç motoru eklendi eklenelide maçları full olrak takip ediyorum.gördüğüm kadarıyla ve edindiğim bilgiler ışığında söylüyorum fm'de başarılı olmak istiyosanız fazla teferruata girmiyeceksiniz.öyle her oyuncu için ayrı ayrı mantelite (defans oyuncuları hariç) ayrı ayrı alan daraltma ayrı ayrı tackling falan yapmaya gerek yok.çünkü ne kadar teferruata girerseniz takım o kadar kafayı yiyo.sonuçta karşınızdaki takım yani sanal zeka ayrı ayrı oyunculara talimat vermiyo.ne yaparlarsa topluca yapıyolar.ben teferruata girerek hazırladığım taktiklerde başarısız oldum.zaten oyunda genellikle bi ton pozisyon veriliyo ne yaparsınız yapın.bu 2008'de böyle.sonuçta bu bi oyun gerçek futbolla falan alakası yok.maçları çoğunuz izliyosundur.dikkat etsiyseniz oyuncular ne öyle ahım şahım pres yapıyo buna rağmende çokta fazla pozisyon vermiyolar.yani biçoğumuz gerçekte yapılanları oyuna aktarma gibi bi düşünceye kapılıyoruz ve bu genelde hüsranla sonuçlanıyo ve oyundan çabuk bıkıyoruz.benim size nacizane tavsiyem oyuncularla teker teker fazla uğraşmayın.hepinize iyi oyunlar...

Default kartalspor

beyler aşağıdaki saveda kartalspor war lütfen kadroya bakıp taktikte yardımcı olabilirseniz sevinirim link: http://rapidshare.com/files/73964897/Snaru.rar burdaki .rar uzantılı dosyayı indirip içindeki snaru isimli save i belgelerimdeki Sports Interactive e giriyorsunuz sor orda karşınıza Football Manager 2008 çıkıyor ona tıklayın sora rar ın içindeki dosyayı karşınıza çıkcak olan games in içine atın sora oyuna girdiğinizde oyun aç a tıklayıp snaru seçin

1. galiba yukardaki takıma kimse çare bulamadı 2. antremanda strength aerobic goalkeeping tactics ball control defending attacking shooting set pieces bunlar üstüne geldiğinizde biraz açıklama yapıo ama sadece 3 tanesini yazıo birisi biliosa daha detaylı sölebilir hangileri neleri geliştirio...

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Arkadaşlar bana Beşiktaş ilk sezon için hangi taktik önerirsiniz?Hedefin TSL ve FTK şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkmak.Birkaç iyi transfer yapmak istiyorum.İyi bir antreman programıda elimde var.Sizce başarı için hangi taktiği kullanmalıyım?

beyler ben şuna dikkat ettim 1.lig ve daha düşük ligdeki takımlara içinize sinmeyen taktiği yapın bide paso federasyonla iyi geçinin walla galibiyetler peşpeşe gelio

Gençlik resimde görünen kısımlara DMC mevkinde oynayan oyuncunun Pires yapmasını istiyorum bunu nasıl yaptırırım yardımcı olun lütfen. Sırf oralara gitmiyor diye o mevkide adam oynatmıyorum. Birde 2 li forvet oynattığımda rakibe bakıyorum biri kesin ortada oynatan mc lere bile Pires yapıyor ama benim 2 li sadece ilerde bekliyor, bu iki konuda aklıma gelen her yolu denedim ama birtürlü istediğimi yaptıramadım.2li forvetin birini amc mevkine koyup ileri ok çekince yada mc oyuncuna adam adama marke et dediğimde oluyor ama busefer çok saçma oluyor arak gücü azalıyor. Rakip ne ok çekiyor nede oyuncunun yeriyle oynuyor ama süper mc lere pires yapıyor forvetin 1 i . Bilen biri yardımcı olsun lütfen.

Futbolcularımız onlara verdiğimiz antreman programınımı yoksa mevcut yeteneklerinimi sahaya yansıtırlar.
    Örnek transfer ettiğim bir oyuncunun uzun şutu 18 olsun ben ona yuksek uzun şut antremanı verirsem bu ya 18 olur yada 19 olur oyuncu iyi şut çeker burda sorun yok. Benim sorum asıl şu ben o transfer ettiğim oyuncuya daha düşük şut eğitimi verirsem şutu 17 düşer, oyuncu 17 şut özelliğiylemi şut çeker yoksa düşük şut antremanı verdiğim için kötümü şut çeker. Bu ayrıntı benim için çok önemli lütfen bilen arkadaşlar mutlaka yanıt versin.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Arkadaşlar lütfen bana taktik önerir misiniz Beşiktaş için.Olmuyor,yenemiyorum.Mis gibi takım var elimde ama Çaykur Rize'ye Gençlerbirliği'ne İnönü'de ya kaybediyor ya berabere kalıyorum.Lütfen bir taktik verebilir misiniz?Çıldırmak üzereyim.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

mümkünse kayserispora uygun bi taktik önerir misiniz?
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

4-1-2-2-1 Şu an için en uygun taktik 08'de . 4 defans 1 ön Libero , 2 mc ,Amr Ve AmL iLe tek forvet. Taktik arıyorsanız PeLuk'un Fm 08 taktik yaparken nelere dikkat etmeLiyiz ? konusuna bakın biLgiLenin. Ek oLarak evinizde oynarken kısa pas,Yavaş tempo, normaL mantaLite ,defans çizgisi defans oyuncuLarınız iyiyse önde, değiLse normaL yada geride yapın. DepLasman da ise hızLı tempo,doğrudan pas ve defans çizginiz NormaL'in 2 aLtı oLsun.. AnLayışınız da normaL'in 2 aLtı . ve geniş aLanda oynamayın

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Arkadaşlar fizik özellikleri düşük oyuncular için özel bir fizik antremanı verebilirmisiniz ama oyuncuların fizik özellikleri artarken teknik özellikleri mahvolmasın?

Quote Originally Posted by FRD View Post
    Arkadaşlar fizik özellikleri düşük oyuncular için özel bir fizik antremanı verebilirmisiniz ama oyuncuların fizik özellikleri artarken teknik özellikleri mahvolmasın?
    Yanlış biliyor olabilirim ama yinede söğliycem, şimdi o oyuncuya istersen normal düzeyde fizik antremanı yapsan bile sene sonu geldiğinde tüm özellikleri ( aklına gelebilecek tüm özellikler ) +1 artıyor, tabi bu durum o oyuncuyu maçlarda oynatmanada bağlı. Diğelimki o oyuncuyu tüm maçlarda oynatıyorsun vede fiziksel özelliği artsın istiyorsun şu yolu denemni öneririm.Fizik özellikleri iyi bir oyuncu bulup ona bakarak antreman programını hazırlıyabilirsin.Yöneti daha önce detaylı anlatmıştım oradan daha iyi bilgi alabilirsin.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52226

Burayı biraz incele yanıtlarını bulabilirsin belki.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri