Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 67 arası toplam 67 sonuç

Konu: 3'lü defans dizilişleri-Eksileri ve Artılarını Tartışıyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Ben topa oynamayı ve rakibe ilerde yüklenmeyi severim çünkü rakip senin sahana ne kadar aklaşırsa o kadar gole yaklaşmış demektir . 5-3-2 Kontra taktiğidir ama kötü anlamda değil . Rakip genelde size kontra değilde organize atak yaparlar . Eğer topu çalarsanız gerçekten hızlı hücumlar yapabilirsiniz . 3-5-2 de oyuncular değişik şekilde sahaya sürülebilir . Amaç topa ileride basmak, organize atak yapmak, iyi bir pas alanı kurmaktır . Hem çok iyi atak yapar hemde çok iyi defans yaparız . " kanatlar açık kalır " felan hikaye . orta sahaya 2 dm koydunuz mu o sorunu da raha çözersiniz ki koymasanız bile taktik iyi işler . Bence FM nin en iyi dizilişi 3 lü diziliştir . Her yönden artısı var .

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

3'lü defans oynarken sağ ve sol defansa hızlı adamları koyun ve closing down yüksek olsun ayrıca tight marking özelliği ikisi içinde açık olsun
    ortadaki adamın ise closing down düşük olsun ve diğer iki adamdan daha defansif oynasın.böyle daha faydalı olur.

Bugune kdr en olmadik taktiklerle bile sezonlari tmmlamaya calismis,dizilisler konusunda cesitli fonksiyonlari denemis biri olarak sunu soyleyebilirim ki 2li veya 3 defans mantikli olan dizilislere sahiptir yani onlerindeki oyuncularin dizilislerinin onemli olacagi gorusunde katilmiyorum.Onemli olan 2-3 oyuncuyla defans yapabilmektir.
    Yorumlarda gordum ki arkadaslarimiz gercek futbol mantigiyla oyunu degerlendirmis.Sunu unutmamaliyiz ki ; bu bir oyun ve oyunda genel olarak highligts goruntulerde gol oncesi birkac an gosteriliyor,burda hedef nokta ataklari gol ile sonlandirmak ve defansif organizasyonlari hatasiz yapabilmek.Oyunda defans yapmak oldukca zor,tek golle maci surdurmek neredeyse imkansiz.Özellikle yetenekli oyuncularin bulundugu liglerde Ya birden fazla gol aticaksiniz ya da yiceksiniz...
    en son denedigim taktik
    ----gk---
    --dc---dc--
    wb--dm--wb
    ---------------
    amr-amc-amc-aml
    ------St---------
    oldukca basarili bi taktik olduug inancindayim,ilk sezonu 4kupayla kapadim

---dc---dc---dc---
    -----dm---dm-------
    mr-----------------ml
    -----amc---amc-----
    ----------fc-----------
    mr-ml-amc-amc-ileri ok

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by flux View Post
    Bugune kdr en olmadik taktiklerle bile sezonlari tmmlamaya calismis,dizilisler konusunda cesitli fonksiyonlari denemis biri olarak sunu soyleyebilirim ki 2li veya 3 defans mantikli olan dizilislere sahiptir yani onlerindeki oyuncularin dizilislerinin onemli olacagi gorusunde katilmiyorum.Onemli olan 2-3 oyuncuyla defans yapabilmektir.
    Yorumlarda gordum ki arkadaslarimiz gercek futbol mantigiyla oyunu degerlendirmis.Sunu unutmamaliyiz ki ; bu bir oyun ve oyunda genel olarak highligts goruntulerde gol oncesi birkac an gosteriliyor,burda hedef nokta ataklari gol ile sonlandirmak ve defansif organizasyonlari hatasiz yapabilmek.Oyunda defans yapmak oldukca zor,tek golle maci surdurmek neredeyse imkansiz.Özellikle yetenekli oyuncularin bulundugu liglerde Ya birden fazla gol aticaksiniz ya da yiceksiniz...
    en son denedigim taktik
    ----gk---
    --dc---dc--
    wb--dm--wb
    ---------------
    amr-amc-amc-aml
    ------St---------
    oldukca basarili bi taktik olduug inancindayim,ilk sezonu 4kupayla kapadim
    Offsayt taktiğini uygulamada başarı sağlayabilirsiniz ancak orta sahada oyuncu bulundurmadığınız için güçlü takımlara karşı çok zorlanabilirsiniz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

bugüne kadar hiç bi zaman 4 lü defans yapmaıdm.
    1. 3 lü defans ortasaha kalabalık olmalı. wbl ve wbr adamlarının hızlı olması ve defansif özelliği yüksek olması gerekir.
    2. dmc ye gerek yok 3 mc yeterli sol ve sağdaki mc'ye cross özelliği verilince onlar da kanatlardan atağa destek oluyor zaten wbl ve wbr karşı kanat ataklarını kilitlediği için sorun kalmıyor sık ileri koşturmayacaksın.
    3.ortadaki mc sürekli ileri çıkacak ve çok sağlam mc olması gerekiyor
    4.forwetin birisi uzun diğeri de hızlı olunca yenilmeyecek takım yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Özellikle İnter'e,Barcelona'ya uygulanabilecek çok iyi bir defans sistemi var bunları anlatmak istiyorum sizlere.

---------DC---DC---------
    WBR--DM---DM--WBL
    ----AMC-AMC-AMC----
    ------------FC-------------

Böyle bir dizilimi kullanabilirsiniz.Bunun için ileride İbrahimoviç gibi hem havadan hem de yerden etkili bir forvete ihtiyaç var.3 AMC'mizin 2 tanesi kanatlara kaçmalı böylelikle kanatlarda 2'şer adamla mücadele edilebilir.Ortadaki AMC ve 2 tane DM 'de orta sahanın yükünü rahatlıkla kaldırır.Hatta DM'nin birisini çakılı oynatırsanız defansta sorunda yaşamazsınız.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri