Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910
271 ile 285 arası toplam 285 sonuç

Konu: TSL 11.Hafta | G.Antep - Galatasaray

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Arkadaşlar sakin, burada maçlar hakkında konuşulmasın istesek hiç konu açmayız. Dünkü maç konusunu tartışmaları sürdürerek kapattırmışsınız.

Biz bir FM sitesiyiz, hepimiz az çok futboldan anlıyoruz, futbolu yorumlamayı biliyoruz. Biz sahada oynanan oyunla ilgili paylaşımlarımızı yapalım, yorumlarımızı belirtelim.

Diğer tartışmaların yapılabileceği tonla site var, oraya gidin. Taraftar sitelerine gidin tüm sinirinizi boşaltın. Ama burada bunu yapmayın. Tekrar hatırlatıyorum burası bir FM sitesi ve biz oynanan oyunu konuşalım...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pozisyon ofsayt ama yapcak bişey yok tartısmayada gerek yok.

Antep iyi direndi şanssız bir gol yediler.Gs bügün kötü oynadı Antep'i tebrik etmek lazım iyi mücadele ettiler..

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

iki gündür yorum yazmak için maç konularına giriyorum o kadar rezil bir durum varki konularda mesajları okuyunca yazamadan çıkıyorum yazık ya bu siteye gerçekten emek veren insanlara,değerli yorumlarını paylaşmak isteyen arkadaşlara yazık bu sitede bu hale geldiya helal olsun başkada bişey söylemek gelmiyor içimden...

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Quote Originally Posted by gorkemyilmazkarasu View Post
    iki gündür yorum yazmak için maç konularına giriyorum o kadar rezil bir durum varki konularda mesajları okuyunca yazamadan çıkıyorum yazık ya bu siteye gerçekten emek veren insanlara,değerli yorumlarını paylaşmak isteyen arkadaşlara yazık bu sitede bu hale geldiya helal olsun başkada bişey söylemek gelmiyor içimden...
    Her harfine katılıyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by gorkemyilmazkarasu View Post
    Quote Originally Posted by hsncnmtn View Post
    Her harfine katılıyorum...
    Arkadaşlar yorumlarınızı paylaşın. Artık daha sert olacağız. Ne olduğumuzu unutmayacağız. Biz ne spor sitesi ne de taraftar sitesiyiz. Futbol bölümünü de kapatabiliriz, hiç sorun değil bizim için.

Biz bir oyun sitesiyiz. Ve oyun da futbolla alakalı olduğu için bu bölüm var. Bu bölümde de oynanan futbolu konuşalım. Mesela neden Kalli Lincoln'ü oyundan aldı, bunu yaparken ne düşündü?

Galatasaray'da yanlış olan neydi, neden bu kadar kötü oynadı? Veya Gaziantep 1-0'dan sonra neler yapmalıydı da far artabilirdi? Sahada oynanan oyunla ilgili o kadar çok yorum yapılabilir ki.

Bizim için değerli olan üyeler sizlersiniz, sizin yorumlarınız da bizim için değerli. Eğer buradan maç hakkında konuşmak isteyen ve devamlı tartışma içersinde olan bir ortamda bulunmak istemeyen üyeler uzaklaşıyorsa bu bizi çok üzer. O üyelerin uzaklaşmaması için de artık daha sert ve taviz vermez olacağız.

Nesil
    2007
    Yer
    CORLU

FutboLa darbe geLmesi Lazım

Kallinin benim gözümde degeri bitmistir,bu takim sampiyon olacaksa bile defol Kalli !

Nesil
    2006
    Yer
    # 5-5

yeni trendimiz ofsayt, bikaç haftada bundan dem vurun gari..

namağlup devam bakalım.

Kalli'nin oyunu okuyamaması devam ettikçe nereye kadar bakalım.

(Şimdi yazacaklarımdan bazı arkadaşlar rahatsız olabilir ama bu laflar aynı zamanda kendimedir de yani başkalarını değil kendimi de eleştiren bir yazıdır. Bu arada forum yönetimi de kusura bakmasın cezalık bir şey varsa, cezayı kessinler.)

Uzun süredir bu lig maçları başlıklarına bir şey yazmamıştım ama yetti be bu anlamsız, saçma sapan tartışmalar. Ya yemişim Adnan Polat'ınızı da Aziz Yıldırım'ınızı da Yıldırm Demirören'inizi de be! Ne kıymetli adamlarmış ya bunlar! Bunları savunmak için bir yerlerimizi yırtıyoruz. Bir çekip de gitmediler de rahatlayamadık ya! Adamlar bulmuşlar gül gibi koltukları, bedava reklam kaynağını bizle dalga geçer gibi üç maymunu oynuyorlar. Ne bunların ne de bunları savunmak için kendinden geçersene bir şeyler söyleyip bir şeyler yazanların bir diğerinden ve birbirilerinden farkı yok.

Canı sakılan hakeme laf atar, keyfi yerindeyse "biz hakemler hakkında konuşmayı sevmiyoruz" der, biraz canı yanınca bu cümleye bir "ama..." ekler başlar hakemleri kaymaya.

Baktılar şampiyonluk veya kupa mı gitti ligden çekiliriz tehditleri yağdırırlar. Yok 'Ulusoy' yok 'Keçeci' yok bilmem hangi hakem istifa derler. Sonra da dönüp onlarla işbirliği yaparlar.

Taraftar da oturup futbolumuza zarar vermekten başka hiçbir işlev görmeyen bu kişileri oturur savunur. Şimdi yazsan basında haklarında çıkan haberleri veyahut haklarında açılan davaları, TCK'ya muhalefetten başın derde girer o yüzden yazmaya gerek yok (yine de örnek: Nihat Özdemir'in son operasyonda gözaltına alınması) ama birçoğu mafya ve türevi kirli işlere bulaşmış kişiler. Taraftarların oturup da bu kişileri camialarından uzaklaştırmaya çalışmaları gerekirken tam tersine eli yüzü düzgün adamlara yapmadıklarını bırakmazlar. (Örnek:Özhan Canaydın'ın fair-playe yaptığı katkılardan sonra bizzat taraftarlarından gördüğü tavır, adamın bir hain ilan edilmediği kaldı.)

Bir de üç büyüklerin taraftar olarak yaptığımız bir mazlum edebiyatı var, yok hakkımız yeniyormuş da falan filan. Ne hak yenmesi be, diğer 15 takımın hakları bizim lehimize yenirken ve bu çark on yıllardır böyle işlerken hiçbir şey yok, ama birazcık bizim aleyhimize bir şeyler oldu mu başlıyoruz ağlamaya. Adama gülerler be! En az 10 yıldır şu ligi takip ederim 3 büyük takımından birinin aldığı en kötü sıranın 6.lıktan aşağı olduğunu hatırlamam ki ne kadar kötü sezonlar geçirdiler. (Ha bir dip not hepsi de sırayla bu dereceyi aldılar, bakın ne kadar da hakperest bir hareket değil mi hak hukuk adalet diyoruz ya hani)

Bir not da Beşiktaşlı arkadaşlara diyorlar ya en çok bizim hakkımız yendi diye. Evet haklılar, ben de o inançtayım ki üç büyükler arasında en çok hakkı yenen daha doğrusu diğerlerine göre daha az kollanan takım Beşiktaş'tır. Ama BJK'li yöneticiler birer erdem abidesi olduğundan falan değil o sahadışı olayları yapacak kadar "derin" bağlantılarının olmamasından. Yoksa onlar da Fenerbahçeli veyahut Galatasaraylı yöneticiler kadar güçlü olsalardı onlar da onlar kadar çatır çatır hak yer, haksızlık yaparlardı. Yoksa onlar da güçleri oranında gayet de güzel kollanmışlardır. Ayrıca niye kullanmasınlar ki onlar da diğer takımların yöneticileriyle aynı toprağın numunesi değil mi (Rahmi Koç Bjk'li ve bir adalet timsali ama Ali Koç Fb'li ve bir hakszılık abidesi değil mi zaten) yoksa haşa Allah bir takımın taraftarını ve yöneticisini diğerininkinden şerefli ve haysiyetli kıldı da haberimiz mi yok?(Hakikaten de benim yöneticim ve taraftarım her şart altında iyidir diğerlerinin ki tü, kakadır diyen bazı güzide arkadaşlarımız var ya şu üç takımın taraftarı için de bu soruyu onlaradır.) Olay çok basittir arkadaşlar böylesi bir hak, hukuk değerlendirmesine girişilecekse ürettikleri hakka veya haksızlığa değil ürettiklerinin güçleri, paraları ve nüfuzlarıyla orantısına bakılır yoksa birtakım yanlış tespitler de bulunursunuz ancak.

Son söz olarak biliyorum bayağı ağır bir ileti oldu, belki de silinicektir. Ama dediğim gibi bu sözleri kendimi tenzih ederk başkalarına atfen yazmadım ben de bu laflarımın muhatabıyım. Bu bataklığı birileri kurutacaksa eğer o kişiler de yine biz taraftarlar olacağız. Bunun bilincine varmamız ve buna göre hareket etmemiz gerekiyor.

Kavgasız, gürültüsüz nice günlere!

(Ya yeni fark ettim mesajı Galatasaray maçı konusuna atmışım bilerek yaptığım bir şey değildi kusura bakmayın.)

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Yahu neyin tartışmasını yapıyoruz? Biz hepimiz Türk'üz Türk. Birbirimize her zaman destek çıkmışızdır. Ama burdaki konuşmaları görünce neye uğradığımı şaşırıyorum. Bir kaç gün sonra Avrupa'da takımlarımızın maçları var. O zaman desteklemeyecekmiyiz Fenerbahçe'yi, Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı. Desteklerken burada yazdıklarımızı düşünmeyecekmisiniz? Ne olur arkadaşlar birbirimizi kırmaktan, kışkırtmaktan vazgeçelim. Çünkü bundan nemalanan insanlar çok. Medya'da vs. Bunlara izin vermeyelim. Gelin arkadaşlar birlik olalım. Maçları objektif değerlendirelim, pozisyonlara objektif bakalım. Her takımın golüne sevinelim. Tuttuğumuz takım gol yesede sağlık olsun diyip geçelim. Her ne kadar bu son istediğim biraz zor olsada yapmaya çalışalım. Şampiyon takımı kutlayalım. Çünkü bir takım şampiyon olduysa şüphesiz hak etmiştir. Son bir rica; artık eski defterleri bırakalım. Adı üstünde eskide kalmış. Ve büyük ihtimalle eskilerde onları konuşmuştur. Biz niye konuşuyoruz?
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

zevkli bi maç oldu oldugunu düşünüyorum..Galatasaray'da bence şuanda bir Feldkamp sorunu var bu sorunu en kısa zamanda çözmeleri lazım yoksa Lincoln elden gidiyor..

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Güzel futbol...Kötü skor..
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006

Aklıma takılan bir soru var. Bu maç 34. hafta maçı olsa ve bu gol verilse G.Saray şampiyon. Doğru karar verilip gol verilmese Sivas şampiyon. Bunu bu açıdan da düşünmek gerek...

G.Antep başkanı yanlış yaptı. Küfür etti. Kimsenin böyle bir hakkı olduğunu düşünmüyorum. Başkan'a yakıştıramadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Hiç bir futbolcunun yada oyuncumuzun suçu yok...Tek sorumlu Kalli’dir...O yüzden futbolcularımızıda yorumlamayacam...
    Yanlış anlaşılmasın Gaziantep’in güzel futbolunu çok adamla ileride basmasını geri plana atmıyorum...Ama bunun bu şekilde cereyan etmesinde Antep ekibinin ne kadar katkısı varsa Kall’nin iki kat katkısı vardır...
    Tamamıyla yanlış bir 11 kurmuştur ve bununda cezasını çekmeliydi hakem kurtardı...
    Golden sonra herkesi kendi mevkisinde oynatınca sayısız gol fırsatı kaçtı...Demek ki doğru tekmiş...
    Gerets’e özenmenin sonu budur...
    Umarım tecrübeleri ve futbol görgüsü gereği yapmaması gerekn bu yanlıştan acilen döner...Dönmezse zaten ne olacağı hakkında yönetimde mesajı devre arasında yollamış...
    Son 2 haftaya kadar eleştirmediğim hatte çoğu olayını beğendiğim Kalli 2 haftadır saçmalama rekoru kırdı..Birinde Güvenç Kurtar olaya uyanamadı sola bir adam çekemedi...Diğerinde Ekrem ,Hasan Şaş’ı koridor yaptı...

Çok fazla diyecek bir şey yok...2 hafta önce girdiği gaflet uykusundan acilen uyanmasını diliyorum Kalli’nin...

Çok önemli 3 husus var....

1)Kalli yanlış kadro seçimleriyle takıma puan kaybettiriyor

2)Lincolnün dünkü oyununu görünce,ciddi anlamda rahatsız olmaya başladım... ilk 4-5 maçta adeta kendisini yırtan, her pozisyonun içinde olan lincolnün yerinde yeller esiyor... hadi bu maç sakatlıktan çıktı diyelim... 2 maç daha bu tip oynarsa çok ciddi sorgulanması gereken şeyler olacak... kalli olayından buyana böyle bu adam....

3) Ahmet akçan ve diğer yardımcı antrenörlerin,orada bostan korkuluğu olmadıklarını düşünüyorum... Kallinin uyuduğu durumlarda,hiçmi uyarmıyorlar yada uyarmayamı korkuyorlar? her maçta serkan çalığı 85 te oyuna alarak neyi değiştirmeyi umuyoruz? yada dinamo gibi bir barış varken ve bukadar formda iken, bouzidden önlibero yaratma çabası niye? yada hücumcular bukadar formsuzken,hasanı sağ beke hapsetmek... bunların bir açıklaması olmalı...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

BöyLe sürdüğü sürece çok üye aramızdan ayrıLacak ve gerekirse özümüze dönüp Sadece oyun iLe iLgiLi görüş biLdireceğimiz bir forum oLacağız.Gerçi biz bu zihniyetLe orda da GS,FB,BJK tartışması çıkarırız ya her neyse.Bundan sonra ki haftaLarda yazdıkLarımıza ve yazacakLarımıza daha bir dikkat edeLim.Yoksa kimsenin kaybedecek bişeyi yok
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910

Mesaj Yetkileri