Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 49 arası toplam 49 sonuç

Konu: Genç Yetenekleri Bulma ve Geliştirme

çok iyi bir paylaşım saol!

Quote Originally Posted by TheBodyGuard View Post
    İki tane sorum olacak.
    1) Takımdaki genç bir oyuncuyu, ilk 11 de oynayan tecrübeli bir oyuncuya nasıl eğittirebilirim?
    2) Sadece bir oyuncuya özel antrenman programı uygulayabilir miyim? Evetse nasıl uygularım?
    1) Oyuncunun profiline geldikten sonra, "Player Interaction" bölümünden, altta bulunan oyuncu seçimi bölgesinden istediğiniz oyuncuyu seçin ve hemen üstünden 3 seçenekli bir seçim yeri daha vardır. Onlardan da uygun oılanı seçip onaylayın.

2) Bunun için "Training" bölümünde yeni program oluşturman gerekiyor. O da bölüme girdiğinde, yukarıda "Schedules" sekmesi altında, "New" ve "Full-Time Schedules" seçimini yaparak halledebilirsin.

cagrı86 kardeşime katılıorum ajaxla 5 sene oynadım ve alt yapıdan doğru düzgün adam hiç çıkmıo bunun nedeni nedir bilen warsa yardımcı olabilir mi?

Quote Originally Posted by aykut_gencfb View Post
    çok güsell yazılar war peki hangi ülkeden daha fazla genç yetenek war bra ve arg. dışında

portekiz ilk aklıma gelen

genç futbolcunun potential ability sine ulaşıp ulaşamayacağını nasıl anlarız

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Genie Scout'tan kontrol edersin...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Çok sağolasın hepsini okudum ellerine sağlık

arkadaşlar bende fm 08 oynuyorum ancak hangi takıma gitsem başarısız oluyorum.bana bir yol gösterebilirmisiniz

roarming secenegini bulamiom scoutari yollarken lutfen yardim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Altyapının kadrosunu ben kontrol edebilir miyim acaba? Birçok oyuncu aldım alt yapıya.Hepsini belli aralıklarla oynatmak istiyorum.Mesela benim alt yapı hocası Özgürcanla Çağrıyı oynatıyor Cem Sultanı oynatmıyor.
    Evet, manager->[takım ismi]->team settings'e gir ve u20'nin kontrolünü al.

@BNY1905
    O seçenek sadece gözlemcin Dünya'yı veya bir bölgeyi dolaşırken açık oluyor, roaming dolaşma demek, yani o bölgelerin hepsini dolaşıyor, bir bölgede kalmıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    konya

gercekten cok guzel bi calısma olmus herkesin ellerine saglık benim bi sorum olacaktı fm 2010 da oyuncu yıldızları diger serilerde oldugu gibi 7 yıldız uzerinden degilde 5 yıldız uzerinden yapılmıs bu yıldızlandırmalarda oyuncunun PA'sı ne oluyor onun hakkında bilginiz varmı acaba???

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

benim de çok arada kaldığım bir sorum olacak, Trabzonspor la oynuyorum geçen sene 2. oldum, şampiyonlar ligi ön elemesinde elendim, uefa da ve ligde yoluma devam ediyorum, şimdi sorum şu;

çok fazla oyuncu satarak 17 milyon dolarlık bir transfer bütcesi ortaya cıkardım, ve ciddi anlamda bir defansa ihtiyacım var.

önümde de iki secenek var. bana gelebilecek en iyi iki defans da bunlar zaten..

zapata (c:151 p:177)
    kjaer (c:140 p: -9)

orta halli takım yönetenler bilir, öle 17 milyonu ben bir daha denkleştiremem ondan emin olmak istedim, siz olsanız bu iki oyuncudan hangisini alırdınız? kjaer 177 i geçermi sizce?

(fm scout da bir problem var ondan bakamıyorum, kendi sitelerinde arastırdım, daha cözemedikleri bir problem..)

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Zapata her türkü Kjaer'i katlar rahat ol onu al : )

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Zapata her türkü Kjaer'i katlar rahat ol onu al : )

eyvallah teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yani bencede onu al riske girmeye gerek yok
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

aldık bakalım kurusu kuruşuna param bitti ama devre arasında havard nordveit i gönderecem anca elime 5-6 milyon gecer sanırım

Nesil
    2010
    Yer
    Zonguldak-İstanbul

Gerçektende Çok Güzel Bir Yazı Teşekkürler.Ellerine Sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    ST
    • 1. Derecede Önemli Özellikler: Hizlanma, Hız
    • 2. Derecede Önemli Özellikler: Zıplama, Güç, Bitiricilik, İlk Temas, Kafa, Soğuk Kanlılık, Topsuz Alan.

öncelikle 4 yıl önce oluşmuş bir yazı hala güncelliğini koruyor...

üstteki içinde yorumum SERCAN YILDIRIM. hızlı diyoruz ama sezon başı 2-3 gol atıyor. bitiricilik ve kafa hakimiyeti en azından benim için 1. önceliktir. bakınız HAKAN ŞÜKÜR.çok mu hızlıydı yani?ama kaç kez gol kralı oldu ben beğenmesemde. bide bitiricilik ve hızı olsa inter de de her yerde de oynardı(olsaydı...)

Quote Originally Posted by baZinga View Post
    Maç tecrübesi açısından iyi bir durum ancak u20 ve u18'de de maç oynayacakları için yorgunluğa ve bunun neticesinde sakatlığa yol açabilir..Uzun süre maç kaçırabilirler..En iyisi gençleri üst takımda oyuncularla çalıştırmak..19 yaşı aştıktan sonrada pilot klübe göndermek..
    ben 17 yaşından sonra gönderiyorum.hatta 16 mümkünse onda bile gönderirim yeterki iyi olsun(pa sı)kötüyse direk şutluyorum zaten

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Mesela benim alt yapı hocası Özgürcanla Çağrıyı oynatıyor Cem Sultanı oynatmıyor.
    ikisi de aynı tipse ondan olabiliyor. yada yorgun falan olabilir.

Quote Originally Posted by wol82 View Post
    cagrı86 kardeşime katılıorum ajaxla 5 sene oynadım ve alt yapıdan doğru düzgün adam hiç çıkmıo bunun nedeni nedir bilen warsa yardımcı olabilir mi?
    o sorun fm 2006 da da vardı.2010 da da devam ediyor. illlaki diğer takımlardan parayla alıcaz bizden çıkamaz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Tutoring çalışmasıyla alakalı yanlış hatırlamıyorsam perpetuanın bir yazısı vardı C.ronaldoyla Salvioyu tutoring yapmışlardı yabancı bir arkadaş yapmıştı Perpetuada bizim için onu türkçe olarak aktarmış ve açıklamalarda bulunmuştu.Bence okumanız gereken çok çok yararlı bir bilgi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri