Mini Scout editor u kullanabilmeniz icin oncelikle Framework 2.0 programini indirip bilgisayariniza kurmaniz gerekmektedir,Framework 2.0 indir

Fm 2008 8.0.1 versiyonu icin Mini Scout editor 1.3 buraya tiklayiniz.

İndirdikten sonra rar dosaysini acip programi herhangi bir yere cikarsanizda fark etmez.Oncelikle framework u kurdugunuzu varsayiyorum.FM 08 Oyununu calisitirin ve oyuna girin.Şimdi Programi calistirin ve load tuşuna basin.Nasil calisiyor konusu;
1.3 versiyonu search yapabilme ozelligine sahip ve bu oyuncu arama konusunda oldukca olanak saglilor,ca ve pa degerlerini istediginiz oyuncu tiplerini istediginiz mevkilerde arama yapabilirsiniz kolaylikla.Arama yaparken dikkat edeceginiz şey ise mevkileri birden fazla işaretlememek birden fazla işaretleyince hic bir veri bulamiyor buda bilginize.left,right, centre icin üçünü de secebilirsiniz .Search yapma disinda zaten programi veren arkadas belirtmiş konunun basinda,oyunun icinde uzerine tiklayip profiline baktiginiz her futbolcunun otomatik olarak id numarisini aliyor ve ca ,pa, oyuncu degeri ve alabilceginiz degerler konusunda bilgi veriyor,buda almak istediginiz futbolcu konusuna yardimci olur sizlere.

Ve gelelim bu konu basligi altinda israrla ca ,pa,ve oyuncu degerleri bu programla nasil degistiriliyor diye soran arkadasin cevabina;

Oncelikle bu programi bu amacla kullanmak yanlis olur gibi geldi bana ama sorular cevaplarini bulsun,sectiginiz futbolcu otomatik olarak programa gectikten sonra yapicaginiz degisiklik verisinde (ca ,pa ,oyuncu satis degeri gibi) uzerine tıkliyorsunuz o veriyi degistirip enter tusuna basiyorsunuz ve o kutucuk renk degistirerek SAVE butonunu işler hale getiyor,save ettiginiz taktirde oyunuc sizin verdiginiz degerde oluyor.Yani hile katmis oluyorsunuz oyuna.Fm Modifier de yapilanlar gibi.Artik bu sizin insiyatifinize ve oyundan zevk alma anlayisiniza kalmistir.

Value = oyuncu degeri
Sell value = oyuncu satis degeri << (almak istediginiz futbolculari ne kadar fiyata alabilceginizi bakabilirsiniz)

Programin genc yetenek avcilari icin faydali bir program oldugunu dusunuyorum.Umarim bu detayli aciklama tum fm kullanicilarina yardimci olur.iyi oyunlar =)