1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: "Çalışma İzni" Problemi Çözümleri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default "Çalışma İzni" Problemi Çözümleri

Özellikle ingilterede oynayanlar için çalışma izni problemi çok önemlidir, çok büyük yetenekler bulursunuz ama bir türlü çalışma izni alamaz alsa bile, EU Passaport'uyla yani, sınırlı izinle turist olarak gelir sadece hazırlık maçlarında oynar. Peki nasıl olacak bu iş?

1- Aynen avrupa liglerinde olduğu gibi FM, oyun içine bir ip ucu koymuş. "Bağlı Klüp" !
    2- Öncelikle takımımıza bağlı kluplerin sözleşmelerine bakıyoruz. Kiralık oyuncu gönderme, birinci opsiyon olma gibi özelliklerin yanında şu seçenek te olması lazım: "...... takımında 3 yıl oynayan oyuncular, avrupa vatandaşı statüsü alırlar" Eğer bu seçenek varsa 16-18 yaş arası yeteneklerimizi bu takımlara gönderiyoruz, 3- 3 yıl oynuyorlar ve tam verimli çağlarında çalışma iznini alıyorlar.
    4- Çalışma izni alabilecek durumdaki oyuncularınızla sözleşme yeniliyoruz, veeeee o artık 2 uyruklu, bir uyruğu doğum yeri ve diğer uyruğu ingiltere oluyor.. Ayrıca ingilterede 5 yıl oynayan oyuncu ingiltere vatandaşı sayılır.

İkinci Yol:
    1- Öncelikle 17 yaşından küçük, gelecek vaad eden genç yeteneğimize "Genç" statüsüyle imza attırıyoruz.
    2- 17 yaşına gelene kadar alt yapıda bekletiyoruz, 17 yaşına gelince yeni sözleşme gerekecek.
    3- Yeni sözleşme yani profesyonelliğe atılan ilk adımı atarken, "Gelecek Vaad Eden" statüsüyle yeni sözleşme imzalıyoruz.
    4- O artık kulübünüzün alt yapısından yetişmiş bir oyuncu
    NOT: alt yapınızdayken milli takıma çağırılan oyuncular da, çalışma izni alabilirler. ama sözleşme yenilemeyi unutmuyoruz

Üçüncü Yol:
    1- Transfer yaparken, alacağımız oyuncunun Profiline bakıyoruz. Genç,21 Yaş altı yada asıl milli takım kadrosunda oynamış mı?
    2- Eğer herhangi birinde oynamamışsa, Birinci ve ikinci yöntemleri deniyoruz.
    3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz
    4- Eğer 21 yaşından küçükse ve en az bir milli takım forması giymişse, bir ümit alıyoruz. Zaten eğer gerçekten yetenekse mutlaka çalışma iznini alacaktır.

Şunu unutmayın, kadronuzdaki oyuncu çalışma izni alamadan milli takım kadrosuna çağırılabilir, bu durumda hemen sözleşmesini yeniliyouz. Eğer Çalışma izni almışsa sözleşme yenilediğinizde kadronuza dahil olacaktır. Ve tabi 18 yaş altı genç yetenekler, profesyonel sözleşmeyi takımınızda yaparlarsa onlar artık sizin oyuncunuzdur unutmayın, genç değil gelecek vaad eden yada kadro oyuncusu olarak imza attırailirsiniz.

Not: Alıntıdır.

Nesil
    2007
    Yer
    Üsküdar

Quote Originally Posted by welet View Post

3- Eğer 21 yaşından büyükse almıyoruz
    ahuhauuha. =) Neyse teşekkürler.

Teşekkürler verdiğin bilgiler için..

Genç takımda oynamak için bizim rakipler yaşlarını küçülttürüyorlar. Acaba bizde bunda 21 yaşındakileri 20 yapıp alsak, olmaz mı? Bence 2009'da böyle bir seçenek eklesinler. Olmuyor böyle!

Nesil
    2006
    Yer
    ALSANCAK

Bu sorunu CM 4 te yaşıyordumm

Saol welet işime yarayacak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

sağlam taktikler

saol welet

Nesil
    2007
    Yer
    Bandırma

yaşı 17-18 olan ümit milli olan bir futbolcu özellikle Pa'sı 180 olan futbolcuya izin çıkartamıyorum. Bırakın izni oyuncuyu kulube bile getiremiyorum.

ben 30 yaşında bi adam aldım adam geldi ama çalışma izni yok oynatamıyorum 1 aydır oturuyor adam ben onu şimd hiç onynatamıycakmıyım izin çıkmıyomu yani?

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Quote Originally Posted by wellcita View Post
    ben 30 yaşında bi adam aldım adam geldi ama çalışma izni yok oynatamıyorum 1 aydır oturuyor adam ben onu şimd hiç onynatamıycakmıyım izin çıkmıyomu yani?
    Ara dönem yani ilk yarı bittiğinde izin çıkacaktır. Biraz sabır gerekiyor.. (:

Quote Originally Posted by Mehmet Topcu View Post
    biraz değil baya sabır lazımmış yaf cevabın için saol teşekkürler

ben daha böyle bir sorunla karşılaşmadım gende tşk

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

saol işime yaradı.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Son gün oyuncuyu aldım sayenda saol...
    turksportal...

Portsmouthta birsürü yetenek buldum hatta bilinenler bile defalarca denedm birakin almayı ben daha sözleşme imzatıp kadroma alamadık ki, transfer erteleniyor ondan sonra iptal oluyor deli olmak üzeriyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sırf bu ıllet yuzunden ınostroza'yı everton'a alamadım ve sonunda barcaya gıttı yılın oyuncusu oldu..!

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by Mehmet Topcu View Post
    Mehmet abi dikkatimi çekti belirtmek istiyorum:Ben David Montoya diye bi oyuncu buldum iyi bi oyuncu özellikleri filan...İşte bu oyucuyu alalı yaklaşık15 ay oldu ne bi izin var ne de bir gelişme...
    Bu arada bu oyuncuyu öneriyorumda .Bunu kesin bir çözümü wardır yukarıda ki açıklamayı okumadım şimdi okucam ben yine de belirteyim.
    turksportal...

ne yazi ayzmisin be hala okunuyor.. Alinti Yaaprken kimden oldguunu da yazin yahu

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

sağolun bilgiler için..

konuyla ilgili burayı buldum arkadaşlar man. city ile oynuyorum vidal arturoyu bile çalışma izni sebebiyle kadroma katamadım. asıl merak ettigim husus ise pilot takımlarımın arasında 3yıl oynayan futbolcu vs. seçenegi olan kulüp yok. bende yönetimden pilot kulüp bulmasını istedim onlarda gidip bu secenek olmayan kulupleri bulup getiriyolar bu 2.sezonum ve ben ayda bir kontrol edip yeniden pilot kulüp istiyorum ve hala bana dandik dundik takımlar getiriyolar. buna bi çözüm varmı arkadaşlar oyun içerisinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bilgiler için teşekkürler...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

bilgiler
    guzel
    yararlı
    ise yarıyor
    saol
    saol
    saol
    .
    .
    .

ben watford u birince lige çıkardım ıkechukwu uche alıyodum adam sözleşmeyi kabul ediyo ama çalışma izni alamıyo ayrıca 15 kere milli takımda oynamıs ne yapmam lazım

Quote Originally Posted by Ahmet Karaca View Post
    ben watford u birince lige çıkardım ıkechukwu uche alıyodum adam sözleşmeyi kabul ediyo ama çalışma izni alamıyo ayrıca 15 kere milli takımda oynamıs ne yapmam lazım
    Arkadaşım düzenli her maç milli takımda forma giymesi gerekir.

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Mehmet abi dikkatimi çekti belirtmek istiyorum:Ben David Montoya diye bi oyuncu buldum iyi bi oyuncu özellikleri filan...İşte bu oyucuyu alalı yaklaşık15 ay oldu ne bi izin var ne de bir gelişme...
    Bu arada bu oyuncuyu öneriyorumda .Bunu kesin bir çözümü wardır yukarıda ki açıklamayı okumadım şimdi okucam ben yine de belirteyim.

aynısı bende var adam özellikleri süper oldugu halde yedek duruyor

benimde benzer bir problemim var. Uğur Uçar'ı celtic'e getirdim fakat aylardır yedekte çalışma izni alamamış durumda, eğer yeni sözleşme önereceksem opsiyonları neler olmalı?

Nesil
    2009
    Yer
    «« вuяsα

Çok TeŞekkürLer ..

benim anlayamadığım konu bazı adam izin alıyor kriterlere uymadığı halde bazıları uyduğu halde alamıyor izin ben ingiltere coco cola 2 oynuyorum calışma izni yüzünden cok kaliteli takım kalitesinden yüksek oyuncuları alamıyorum.. belcikadan klup bulamıyorum yollamak için ne yapmalıyım... bide ben sunderland oynarken rus forvet Roman Pavlyuçenko alamadım chelsea geçtim onda istedim ve ona calışma izni verdiler bana vermediler cok saçma değil mi?? açıklarsanız sevinirim

ben cesar delgado ezequiel garay. aldım chelsea.ye .1senedir adamlar oturuyor çalışma izinleri olmadığından ne yapmalyım??

Mesaj Yetkileri