Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 74 sonuç

Konu: Sigames'ten Müthiş Taktik!

Arrow Sigames'ten Müthiş Taktik!

Arkadaslar bu taktiği size sunmadan önce 2 sene denedim ve cok basarılı oldum size dogru dürüst bir taktik sunmak için cok bekledim ve benim arkadasımda bu taktikle basarılı olmus onunda ss'lerini bekliorum konkym mertbozdag nickli üye

TAKTİĞİN GENEL BİLGİLERİ:

Taktik Dizilişi: 4-1-3-2
    Genel Mantalite: Normal
    Tempo: Yavaş
    Paslar: Kisa
    Defansif Cizgi: Derin
    Alan Daraltma:Sık Sık

2 SEZONDA ELDE ETTİĞİM BAŞARILAR

spanish first division 2 kere,spanish cup 2 kere,sampiyonlar ligi 2 kere,european super cup,club world championship, 2 sezonda toplam 8 kupa 2 defa ikincilik kazandım

KAZANDIĞIM MACLAR:

KAYBETTİĞİM MACLAR BUNA MUTLAKA BAKMANIZI İSTİYORUM

gercektende sanssız yenilgiler

DOWLOAD LİNK:

http://rapidshare.com/files/69634559...305_L.tac.html

NOT:kanatlarınız olmadıgını düşünmeyin bekleriniz hücumda ileri cıkıyorlar orta sahanın ortasında ki oyuncu da bir cok kez kaleci ile karşı karşıya kaldığı için bitiricilik iyi olması gerekir orta sahaların top sürmeleride iyi olursa süper olur

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM HER TÜRLÜ ELEŞTİRİĞE ACIĞIM EMEĞE SAYGI OLARAK BİR CÜMLE YAZSANIZDA YETER SAYGILARIMLA by_AnıL

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Konu başlığını değiştirdim. Başlık yazarken dikkat edelim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Deneyeceğim.Bakalım nasılmış..
    So what?
    Saike

Resimler Gozukmuyor?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Taktik dizilişi pek beğenmedim hem Real Madrid ile bu başarılar normal

arkadaslar ilk deneyimim oldugu için hatalardan dolayı özür diliyorum

yöneticileride zaman ayarıp düzenleyip siteye koyduklarından dolayı onlarada teşekkür ediyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Fernando Gago View Post
    Taktik dizilişi pek beğenmedim hem Real Madrid ile bu başarılar normal
    yorumlarınız için tesekkür ediyorum yeni oyun actım liverpool aldım ilk sezonumda ingiltere ligi ve sampiyonlar ligi kupalarını aldım deneyen arkadaslar taktik hakkında yorum yaparlarsa sevinirim

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

bu taktigin her takıma uyabilecegini düşünmüyorum özellikle AMRL ozellikli futbolcular olunca nasıl bir sonuc olacak ve orta duzeylı newcastle lazıo gibi takımlarda bu tactıgı uygulayınca ne olacak ust duzey degilde orta duzey takımlarda denesen de bıze gostersen daha güzel olur.

Quote Originally Posted by squash View Post
    bu taktigin her takıma uyabilecegini düşünmüyorum özellikle AMRL ozellikli futbolcular olunca nasıl bir sonuc olacak ve orta duzeylı newcastle lazıo gibi takımlarda bu tactıgı uygulayınca ne olacak ust duzey degilde orta duzey takımlarda denesen de bıze gostersen daha güzel olur.
    yorumunu dikkate alarak man city ile yeni oyun acıyorum en kısa zamanda ss lerini koyarım farkındaysan MC lerin sag sol olan AMRL olan oyuncular onlarla daha basarılı oluyorum çünkü winger'ların top sürmesi ve hızı önemli bu taktikte orta sahalarda cok gol atıyorlar kendilerine cok bosluk yaratıyorlar bitiriciliği iyiyse AMRL faydalı yararlanabilrsin

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence bu oyounda en çok tutan ve başarılı olan taktikler hızlı tempoyla oynananlar.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arkadaşlar taktik verme konusunda gerçekten turksportal çok iyi rehberlik ediyor.tabi bunda katkı yapan arkadaşların tümü sağolsunlar.

bu konuda da arkadaşımıza da göstermiş olduğu özveri ve paylaşımından dolayı öncelikle teşekkür ediyorum..

takım taktikleri konusunda hem genel hemde burada konulan taktiğe özel olmak üzere iki konuya değinmek istiyorum.aristo misali tümevarım yöntemi seyretmek sanırım doğru olur.öncelikle burada sunulan taktiğe bir gözatarsak.

öncelikle verdiğin taktikte sadece genel takım taktiği bulunmakta, oyunculara verilen birebir talimatları göremedim, taktiğinde birebir oyunculara verdiğin talimatlar olsaydı çok daha ideal bir taktik olurdu, eğer taktiğin bu haldeyse ve tüm oyunculara aynı taktik verilmişse, bu defa kalecin kısa pas oynuyordurki kısa pas oynayan kaleciyi kim ister.....herneyse

artık neredeyse tüm taktiklerde göze çarpan husus defansın çoğunlukla 4 lü olması 3 lü defans sistemleri hem gerçek futbol arenasında hemde FM gibi futbol similasyon oyunlarında öldü gibi.

geri dörtlünün ortasında ki iki savunmacının fazla ileri çıkmayan defansif oynadığını kabul edersek kısa paslarla çıkmak onlar için de ideal olmadığı kanısındayım en azından mixed (karışık talimatı verilmeli,

sol ve sağ beke bu sistemde çok yük yüklenmiş hem defans hem ofansa çıkmak zorundalar önünde oynayan kimse yok üstelik orta saha oyuncularının sağ ve solundakilere kanat görevi verilmemesi hata olmuş, aslında direk kanatta oynasalar daha iyi ya, illakide ortada olacaksalar kanat görevlendirilmesi olsaydı çok daha doğru olurdu.

bu sebeple sol ve sağ beklerininz süper olmalı,büyük takım bekleri bu ağır yükü kaldırabilir belki ama küçük takım beklerinin bunu başarabileceğini sanmıyorum,

orta sahada dmc nin atağa çıkması birebir talimatta sağlanmadıysa,sağlam bir defansınız var ama hucum çoğunluğunuz zayıf demektir.

ortada ki 3 lü zor adamlar içinse, FM de zaten direk MC bulmak çok güç kanat adamlarını koysanız yerini benimseyene kadar dünya vakit geçer.buradan şu sonucu çıkarıyorum, kadro genişliği olmayan takımların ortayı tam manasıyla doldurmasuı zor.

forvet ise klasik ikili muhtemelen biri hedef diğeri pivot santarafor arkalarında bir amc olmadığından veya ortadaki oyunculardan hiççbirisi ileri komutuyla görevlendirilmediklerinden biraz yalnız kalmaları muhtemel..

buradan taktiğin genel değerlendirmesine geçersek, taktik geride dört 1 de dmc varsayarsak 5 li defans oynayan üstelik genel takım komutu normal olduğu için,defansif yönden iyi bir taktik,
    ancak kanat adamlarının eksikliği, ve ortadaki oyuncuların hiç birisinin kanatla görevlşendirilmemiş olması sebebiylede hucum yönüyle kısır bir taktik.

aslında FM ye ilk başlayıpta fantazi aramayan daha sağlamcı düşünenler için ideal bir taktik,ama şunuda açık belirteyim..eğer türkiye liginde fenerbahçe, ispanyada real madritle değilde benim gibi pazarsporla oynuyorsanız, bu taktikle başarı gelmesi zor..kadrosundaki sağ ve sol beki ile orta saha oyuncuları iyi olan bir takım için kullanılabilecek bir taktik...ben bu taktiği doğrusu beğendim ama muhakkak oyunculara verilecek biraysel talimatlarla zenginleştirilmesi gerektiğinide düşünüyorum..

taktiklerle ilişkin söyleyeceğim bir diğer nokta ise, bir takımın taktiğinin belirlenmesinde birçok faktörün bir arada düşünülmesi ve her takımın ruhuna göre taktik belirlenmesidir.

takımın taktiğini belirlemeden önce, takımın ligindeki gücü,finansal yapısı ve en fazla da kadro kalitesi ve kadro yapısı çok önemli,,

yukarıdaki taktiği uygulamayı düşünen arkadaşlarında takımını iyi incelemesi gerektiğini düşünüyorum.çünkü illada bu taktikle oynayacağım diye ısrar ederseniz bu taktiğin faydalı olmayacağı kanaatindeyim..

arkadaşımıza taktiğini paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum....

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    arkadaşlar taktik verme konusunda gerçekten turksportal çok iyi rehberlik ediyor.tabi bunda katkı yapan arkadaşların tümü sağolsunlar.

bu konuda da arkadaşımıza da göstermiş olduğu özveri ve paylaşımından dolayı öncelikle teşekkür ediyorum..

takım taktikleri konusunda hem genel hemde burada konulan taktiğe özel olmak üzere iki konuya değinmek istiyorum.aristo misali tümevarım yöntemi seyretmek sanırım doğru olur.öncelikle burada sunulan taktiğe bir gözatarsak.

öncelikle verdiğin taktikte sadece genel takım taktiği bulunmakta, oyunculara verilen birebir talimatları göremedim, taktiğinde birebir oyunculara verdiğin talimatlar olsaydı çok daha ideal bir taktik olurdu, eğer taktiğin bu haldeyse ve tüm oyunculara aynı taktik verilmişse, bu defa kalecin kısa pas oynuyordurki kısa pas oynayan kaleciyi kim ister.....herneyse

artık neredeyse tüm taktiklerde göze çarpan husus defansın çoğunlukla 4 lü olması 3 lü defans sistemleri hem gerçek futbol arenasında hemde FM gibi futbol similasyon oyunlarında öldü gibi.

geri dörtlünün ortasında ki iki savunmacının fazla ileri çıkmayan defansif oynadığını kabul edersek kısa paslarla çıkmak onlar için de ideal olmadığı kanısındayım en azından mixed (karışık talimatı verilmeli,

sol ve sağ beke bu sistemde çok yük yüklenmiş hem defans hem ofansa çıkmak zorundalar önünde oynayan kimse yok üstelik orta saha oyuncularının sağ ve solundakilere kanat görevi verilmemesi hata olmuş, aslında direk kanatta oynasalar daha iyi ya, illakide ortada olacaksalar kanat görevlendirilmesi olsaydı çok daha doğru olurdu.

bu sebeple sol ve sağ beklerininz süper olmalı,büyük takım bekleri bu ağır yükü kaldırabilir belki ama küçük takım beklerinin bunu başarabileceğini sanmıyorum,

orta sahada dmc nin atağa çıkması birebir talimatta sağlanmadıysa,sağlam bir defansınız var ama hucum çoğunluğunuz zayıf demektir.

ortada ki 3 lü zor adamlar içinse, FM de zaten direk MC bulmak çok güç kanat adamlarını koysanız yerini benimseyene kadar dünya vakit geçer.buradan şu sonucu çıkarıyorum, kadro genişliği olmayan takımların ortayı tam manasıyla doldurmasuı zor.

forvet ise klasik ikili muhtemelen biri hedef diğeri pivot santarafor arkalarında bir amc olmadığından veya ortadaki oyunculardan hiççbirisi ileri komutuyla görevlendirilmediklerinden biraz yalnız kalmaları muhtemel..

buradan taktiğin genel değerlendirmesine geçersek, taktik geride dört 1 de dmc varsayarsak 5 li defans oynayan üstelik genel takım komutu normal olduğu için,defansif yönden iyi bir taktik,
    ancak kanat adamlarının eksikliği, ve ortadaki oyuncuların hiç birisinin kanatla görevlşendirilmemiş olması sebebiylede hucum yönüyle kısır bir taktik.

aslında FM ye ilk başlayıpta fantazi aramayan daha sağlamcı düşünenler için ideal bir taktik,ama şunuda açık belirteyim..eğer türkiye liginde fenerbahçe, ispanyada real madritle değilde benim gibi pazarsporla oynuyorsanız, bu taktikle başarı gelmesi zor..kadrosundaki sağ ve sol beki ile orta saha oyuncuları iyi olan bir takım için kullanılabilecek bir taktik...ben bu taktiği doğrusu beğendim ama muhakkak oyunculara verilecek biraysel talimatlarla zenginleştirilmesi gerektiğinide düşünüyorum..

taktiklerle ilişkin söyleyeceğim bir diğer nokta ise, bir takımın taktiğinin belirlenmesinde birçok faktörün bir arada düşünülmesi ve her takımın ruhuna göre taktik belirlenmesidir.

takımın taktiğini belirlemeden önce, takımın ligindeki gücü,finansal yapısı ve en fazla da kadro kalitesi ve kadro yapısı çok önemli,,

yukarıdaki taktiği uygulamayı düşünen arkadaşlarında takımını iyi incelemesi gerektiğini düşünüyorum.çünkü illada bu taktikle oynayacağım diye ısrar ederseniz bu taktiğin faydalı olmayacağı kanaatindeyim..

arkadaşımıza taktiğini paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum....
    ilk olarak yorumun için tesekkür ediyorum doğru söylüyorsun futbolcunun resimlerini wermedim indirdikleri zaman taktik'te war zaten ben burdan yine de weriyim
    GK:Kaleciye özel komut verilmemektedir

DR,DL:Alan daraltma(karışık) ve top kapma(normal) özelliği acık ileri çıkışlar(sık sık)uzun şut(nadiren)ortayap(sık sık)

DC:Top kapma(normal) özelliği açık diğer özellikler defans oyuncularının özellikleriyle aynı

DMC:Anlayış(defansif)alan daraltma(nadiren)top kapma(normal)ileri çıkışlar (nadiren)topla koş (sık sık)uzun şut(nadiren)direk toplar(karışık)orta yap(sık sık)

MC(SAĞ VE SOL):İleri çıkışlar(sık sık)direk toplar(sık sık)

MC(ORTADAKİ):Ortada ki mc ofansif anlayışı olduğu için hücum özellikleri iyi olması gerekir(AMC) Anlayış(ofansif)top kapma(hafif)ileri çıkışlar ve topla beraber koş(sık sık)uzun şut(nadiren)

FC:Pivot santrfor yok

bekler dediğin gibi hücuma cıkıyor dayanıklılık hız ve top sürmesi iyi backler olursa sorun olmaz diye düşünüyorum cünkü genellikle ortadan hücum ettiğim için onlara hücumda fazla iş düşmüyor

DMC hücumda orta daki 3 lünün gerisinde kalıyor hem defans saglam olsun diye hemde dönen topları alıyor hücumu dewam ettiriyor

hücum kısırlığı konusunda sana malesef katılmıyorum maclarda en cok şut ceken takım genellikle ben oluyorum ama dediğin gibi her taktikte oldugu gibi futbolcular çok önemli yorumlarınız için tekrar tesekkür ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

ben real madridi 1-1-8 bile oynatsam normal bu başarılar ama yinede sağol

Quote Originally Posted by dnz009 View Post
    ben real madridi 1-1-8 bile oynatsam normal bu başarılar ama yinede sağol
    yorum için tesekkürler siz deneyin arkadaslar orta düzeyde veya düşük düzeyde bi takımla ss lerinizi koyun bakalım

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

yorumumu dikkate aldın ıcın sagol city de uygulanabilcek bir takım en azından uygulama başarılı mı degilmı gorebilmek açısından

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Bence taktikler kücük takımda denenmesi lazım..Mesela real hangi taktigi yaparsan basarılı olursun...

Smile teşekkürler

taktiğin için teşekkürler galatasaray ile 6 maç yaptım hepsini kazandım ss koymayı bilmediğim için koyamıyorum ortasahanın ortasındaki oyuncu dediğin gibi kaleci ile karşı karşıya kalıyor bitiriciliği iyi ise golleri atıyor oynayacağım diğer takımlarda da deneyeceğim yorum yazarım

Quote Originally Posted by rameryem View Post
    taktiğin için teşekkürler galatasaray ile 6 maç yaptım hepsini kazandım ss koymayı bilmediğim için koyamıyorum ortasahanın ortasındaki oyuncu dediğin gibi kaleci ile karşı karşıya kalıyor bitiriciliği iyi ise golleri atıyor oynayacağım diğer takımlarda da deneyeceğim yorum yazarım
    teşekkür ederim taktiği uygulayıp gerçektende olumlu yorum yazan ilk kez sen yazdın

taktiği 2 maç denedim ac milan ile 2 maç yaptım evimde genoa'yı 3-0 yendim deplasmanda livorno'ya 2-1 yenildim..hem namağlup unvanımı hemde 2 önemli oyuncumu kaybettim..pirlo 2 ay,kaka 2 hafta sakat..

Quote Originally Posted by ajna View Post
    taktiği 2 maç denedim ac milan ile 2 maç yaptım evimde genoa'yı 3-0 yendim deplasmanda livorno'ya 2-1 yenildim..hem namağlup unvanımı hemde 2 önemli oyuncumu kaybettim..pirlo 2 ay,kaka 2 hafta sakat..
    2 maçta basarılı olup olmadığını nasıl anlayabiliriz sakatlıkla taktiğin ne alakası onu anlamadım

Nesil
    2006
    Yer
    -

İndirelim teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Kusura bakma Ama Hem ReaL Madrid hemde Dünya ünLü yıLdızlarla doLu bir 11 gördüm ben.. Ben yiğenime oyunu açayım ReaL Madrid i aLaLım sadece oyuncuları yerleştirsin next desin ReaL Madrid zaten Şampiyon oLur. acaba Bu taktiğini Almeria ,Murcia,HueLva da fLn denedınmı ? yada orta takımLarda A.Madrid,Deportivo,MaLlarco gibi

Abartmayın arkadaşlar. FM artık eskisi kadar kolay değil. Ama dediğiniz şey FM 2007 için geçerli tamam kabul ama FM 2008 artık bilgi istiyor. Neyse paylaşım için teşekkür ederim. Deneyecem. Deneyeceğim takım ise Fenerbahçe bakalım nasıl olacak sonuç yazarım buraya gerekirsede ss koyarım.

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Kusura bakma Ama Hem ReaL Madrid hemde Dünya ünLü yıLdızlarla doLu bir 11 gördüm ben.. Ben yiğenime oyunu açayım ReaL Madrid i aLaLım sadece oyuncuları yerleştirsin next desin ReaL Madrid zaten Şampiyon oLur. acaba Bu taktiğini Almeria ,Murcia,HueLva da fLn denedınmı ? yada orta takımLarda A.Madrid,Deportivo,MaLlarco gibi
    böyle yorumlar alacagımı tahmin etmiyorddum ama senden önce bi arkadasda orta düzeyde takımlarla dene diye suan newcastle yeni oyun actım deneme aşamasındayım sonucları wereceğim size
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by alex_sercan View Post
    Abartmayın arkadaşlar. FM artık eskisi kadar kolay değil. Ama dediğiniz şey FM 2007 için geçerli tamam kabul ama FM 2008 artık bilgi istiyor. Neyse paylaşım için teşekkür ederim. Deneyecem. Deneyeceğim takım ise Fenerbahçe bakalım nasıl olacak sonuç yazarım buraya gerekirsede ss koyarım.
    tesekkür ederim sonucları bekliorum

Buyrun size sonuçlar. Fenerbahçe ile.
    1- UEFA kupasında Salzburg geldi karşıma ve kendi evimde gole boğdum:

2- Salzburg galibiyetinden sonra ligde önemli bir Beşiktaş deplasmanım vardı ve deplasmanda oynuyorum diye taktiğimi değiştireyim dedim. Dakika 3'de bir gol yedim ve 3'den sonra hemen taktiğimi eskisine çevirdim buyrun sonuç ortada:

3- Ligde normal bir maç o kadarda önemli mi be demeyin Gençlerbirliği ligde benim önümdeydi:

4- UEFA'da aldığım 2. galibiyet. Deplasmanda Benfica'ya karşı ve inanılmaz bir olaydır ki ben şuana kadar UEFA olsun Champions League olsun hiçbirinde bir başarı elde edememiştim ilk defa sanırım deplasmanda bir galibiyet elde ettim. Benfica'ya hiç top bile oynatmadım:

Kadrom hakkında ne yorum yaparsanız yapın Real Madrid kadar güçlü olmadığım ortada.

kardeş taktiğini galatasarayla 1 maç denedim ankaragücüne deplasmanda 4-1 yenildim bir daha deneme ihtiyacı duymadım çünkü hiç atak yapamadım attığım gol dışında ama paylaştığın için sağol.bende arsenal de aynı dizilişle bir taktik oluşturmuştum benim ki de başarısız oldu.

sercan ss koydugu için tesekkür ederim bazı arkadaslar başarılı oluolar bazıları olamıyor sanırım takımınızın kadro yapısına uymadı

suan newcastle da deniyorum orta düzeyde takımda ligde 6.hafta 2.sıradayım sezon bitimnde ss koycam 4 derbinin 3'nü aldım 1 yenilgi

arkadaslar taktiği deneyenlere soruyorum bende rakip takım nerdeyse 2 macta 1 kırmızı yiyor sizde de oluyor mu yada tesadüf mü

Quote Originally Posted by IVMurat View Post
    kardeş taktiğini galatasarayla 1 maç denedim ankaragücüne deplasmanda 4-1 yenildim bir daha deneme ihtiyacı duymadım çünkü hiç atak yapamadım attığım gol dışında ama paylaştığın için sağol.bende arsenal de aynı dizilişle bir taktik oluşturmuştum benim ki de başarısız oldu.
    1 maçta taktigi tamamen cözümleyebiliyosn yani bravo en az 8 maç denemelisin...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

söyledigim şeyleri dikkate aldıgın ıcın oncelıkle teşekkür ederim bende şimdi indirip denicem.Verdigin tactic hakkında kımse olumsuz konusmuyor sadece bir tactic verirken bunu Real madridle degilde orta duzeylı bir takımla denemenin daha iyi olacagını duşunuyor benım gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

kardeş taktiğini bende deneyecem almanya 2.lig hoffenheim de.. sonuçlara bakar ona göre yorum yaparım..
    -------------------------------------

taktiği 2 maçta denedim şimdilik.. birisi hazırlık maçı paf takımla diğeri kupa maçı Bayern Münih le.. paf takımı 7-0 yendim onun ss lerini koymuyorum.. B.Münihide deplasmanda 2-1 yendim.. işte ssler

Veriler

Dizilişler

orta 3lünün en sağında sol ayaklı bi oyuncu nasıl bi performans sergiler bilmiyorum.. durumlar böyle devam ederse taktiğede devam.. sağ taraf aksarsa bi çaresine bakacaz artık ara dönemde para kalmadı elde

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by aysem View Post
    ilk olarak yorumun için tesekkür ediyorum doğru söylüyorsun futbolcunun resimlerini wermedim indirdikleri zaman taktik'te war zaten ben burdan yine de weriyim
    GK:Kaleciye özel komut verilmemektedir

DR,DL:Alan daraltma(karışık) ve top kapma(normal) özelliği acık ileri çıkışlar(sık sık)uzun şut(nadiren)ortayap(sık sık)

DC:Top kapma(normal) özelliği açık diğer özellikler defans oyuncularının özellikleriyle aynı

DMC:Anlayış(defansif)alan daraltma(nadiren)top kapma(normal)ileri çıkışlar (nadiren)topla koş (sık sık)uzun şut(nadiren)direk toplar(karışık)orta yap(sık sık)

MC(SAĞ VE SOL):İleri çıkışlar(sık sık)direk toplar(sık sık)

MC(ORTADAKİ):Ortada ki mc ofansif anlayışı olduğu için hücum özellikleri iyi olması gerekir(AMC) Anlayış(ofansif)top kapma(hafif)ileri çıkışlar ve topla beraber koş(sık sık)uzun şut(nadiren)

FC:Pivot santrfor yok

bekler dediğin gibi hücuma cıkıyor dayanıklılık hız ve top sürmesi iyi backler olursa sorun olmaz diye düşünüyorum cünkü genellikle ortadan hücum ettiğim için onlara hücumda fazla iş düşmüyor

DMC hücumda orta daki 3 lünün gerisinde kalıyor hem defans saglam olsun diye hemde dönen topları alıyor hücumu dewam ettiriyor

hücum kısırlığı konusunda sana malesef katılmıyorum maclarda en cok şut ceken takım genellikle ben oluyorum ama dediğin gibi her taktikte oldugu gibi futbolcular çok önemli yorumlarınız için tekrar tesekkür ediyorum
    ilgi gösterip gönderdiğin için sağol, aslında dahaayrıntılıda yazacağım bi kaç şey var ama şuan çok az vaktim var ilk aklıma geleni sorayım..

uzun şut dediğin sanırım uzaktan şutlar..sen hem takımın neredeyse yarısından çoğuna nadiren şut at demişin hemde takımının çok şut attığından bahsetmişin.ya oyuncular seni dinlemiyor yinede çok şut atıyor yada nadiren şut çekmelerine rağmen çok iyi şutor olduklarından dolayı bu şekilde çok gol buluyorsun. yada uzaktan şut değilde genelde yakından mı atıyorlar banabiraz garip geldi bu durum...

ama şunu belirteyim oyunculara birebir talimat verirken sağ becke sol becke dmc ye mc ye hemen hepsine nadiren şut atmaları önbgörülmüş bu taktikte ama bu birazda takımdaki oyuncu yapısıyla alakalı eğer benim sağ bekcim önder turacı ise nadiren şut at derim ama hamit altıntopsa en azından nadiren demem ara sıra derim..yani şunu sorayım bu nadiren şut at talimatını oyuncularını inceleyerek,oyuncuların uzaktan kötü şut atmaları sebebiyle senmi verdin yoksa genel takım dizaynında böylemi öngörülmüş taktik içerisinde..çünkü real madrit gibi bir takımın oyuncularının uzaktan şutlarının kötü olmasıda mümkün değil sanırım taktikte öyle öngörülmüştür...

dediğim gibi taktiğin ana hatlarıyla iyi bir taktik ama üzerinde bazı oynamalar yapılarak dahada iyi olabilir.senden biracam bi kaç maç ortadaki oyuncularının sağda ve solda olanına çizgiyle kanat görevi ver birde uzaktan şutları nadirenden sık sıka getir sonuç dahamı iyi dahamı kötü oluyor bi bak istersen..açıkcası merak ettim bende deneyeceğim en kısa zamanda sonuçları paylaşırız...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri