Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 197 sonuç

Konu: Cevap bulamadığımız 08 olayları

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Defansif ortasahanın oyunda hiçbir etkisi yok.

4-1-3-2 oynadığınız zaman göreceksiniz. Rakip takım atak geliştirirken sizin ortasahanın göbeğinde yer alan oyuncu ile defansif ortasahanız yapışık kardeşler gibi dipdibe bir o yana bir bu yana gidecektir. Tabi ortaalanın göbeğinde oynayan oyuncuya tam hücum komutu vermeme rağmen hala niye defansa geliyor onuda anlamış değilim.

Ama işin komik kısmı bunu bilmeme rağmen hala 4-1-3-2 oynuyorum. Hatta forumda bu taktikle deplasman takımı olursunuz demiştim. Sonra işi çözdüm olay taktikte değil benim kalecide bitiyormuş. Defansif ortasaha anlayışı diğer serilerde etkili olsada bu oyunda bu oyuncuları kullanıp 10 kişi kalmayın. Üstüne oyuncunuz sarı kart görme rekoru kırıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Vancouver

Quote Originally Posted by ShevAnil View Post
    Söylediklerinin Tümüne Katılıyorum Arkadaşım Benimde Deginmek Istedigim Bir Nokta war..
    Penaltılar; Penaltılara Normalde Avantaj Gözüyle Bakılır Ama Bu Fm 2008 de Tam Aksine..
    Artık Aleyhime Penaltı Verilince Seviniyorum O Derecede , Penaltılar Genelde Kaçırılıyor Kime Kullandırıyorsa Kullan Ben Buna Çare Bulamıyorum Acaba Bendemi Bir Problem var Diye Düşündüm ama Buda SIGames'in Saçmalıgıdır dedim..
    Penaltılar Hiç Köşeye Atılmıyor Hep Kalecinin Üstüne yada Azcık Sagına veya Soluna Atılıyor , Kalecide Aptal Degil Tabi Hemen Kurtarıyor..
    Kardeş valla bende tam tersini söyliyecektim.Oyuna başladığımdan beri 60 maç filan yaptım toplam aleyhime yaklaşık 30 penaltı çalındı yalan değil cok ciddiyim her maç nerdeyse yada 2 maçta bir aleyhime penaldtı =) we her seferindede gol attılar bir türlü o penaltıyı kurtaramıyo kalecim aynı şekilde karşı takım kaleciside henüz penaltı kurtaran kaleci görmedim oyunda =)

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by altug_ View Post
    Kardeş valla bende tam tersini söyliyecektim.Oyuna başladığımdan beri 60 maç filan yaptım toplam aleyhime yaklaşık 30 penaltı çalındı yalan değil cok ciddiyim her maç nerdeyse yada 2 maçta bir aleyhime penaldtı =) we her seferindede gol attılar bir türlü o penaltıyı kurtaramıyo kalecim aynı şekilde karşı takım kaleciside henüz penaltı kurtaran kaleci görmedim oyunda =)

Evet geneLde penaLtıLar kurtarıLmıyor.Anca oyuncu dışarı atarsa yada direğe vurursa oLuyor.Tabi bu kendi takımın için geçerLeri.Mübarek bizim penaLtısı 20 oLan adam topu üstten aut a atarken karşı takımda penaLtısı 12-13 oLana adam 90 a yoLLuyor ne hikmetse
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by DisCo View Post

4-1-3-2 oynadığınız zaman göreceksiniz. Rakip takım atak geliştirirken sizin ortasahanın göbeğinde yer alan oyuncu ile defansif ortasahanız yapışık kardeşler gibi dipdibe bir o yana bir bu yana gidecektir. Tabi ortaalanın göbeğinde oynayan oyuncuya tam hücum komutu vermeme rağmen hala niye defansa geliyor onuda anlamış değilim.

Ama işin komik kısmı bunu bilmeme rağmen hala 4-1-3-2 oynuyorum. Hatta forumda bu taktikle deplasman takımı olursunuz demiştim. Sonra işi çözdüm olay taktikte değil benim kalecide bitiyormuş. Defansif ortasaha anlayışı diğer serilerde etkili olsada bu oyunda bu oyuncuları kullanıp 10 kişi kalmayın. Üstüne oyuncunuz sarı kart görme rekoru kırıyor.
    O daha çok oyuncuya verdiğin komutlarla alakalı birşey.. Yani ortada oynayan oyuncuya geriye doğru bir ok çıkararak defansif ortasaha oyuncusuna verdiğin komutları verirsen aynı işlevi görür ayrıca hücumda da daha etkili olur..Orta alanın göbğinde oynayan oyuncuya ileri doğru ok çıkarırsan o oyuncu hücumda ileri çıkar ama savunmada yerini yine alır.. Savunmaya yardım etmesini istemiyorsan oyuncunu AMC olarak oynat.. Genelde 5 ortasahalı taktikleri tavsiye ederim.. Burada diziliş size kalmış tabi. Ama en az dört savunma yapabilecek oyuncu gerekli.. Çünkü defans oyuncularınızı tamamen geride kullanıyorsanız karşı takımın oyun kurması kolaylaşır ve kalabalık gelirler.. Önde kullanırsanızda kontra atak yeme ve geriye top kaçırma olasılığınız daha çok artar.. Ofsayt taktiği kullanarak bunu bir nebze de olsa azaltırsınız ancak hızlı forvet oyuncularına karşı pek fazla şansınız yok.. Ortasaha oyuncularıda pres yaptıkları için ve rakip oyuncuyu ileride karşıladıkları için çalışma oranı yüksek ve top tekniğide iyi olan oyuncular kullanabilrsin(Baptista buna örnek olabilir).. DMC oyuncuları daha çok savunmada kademeye giriyor yani top kapma oranları genelde düşük oluyor.. Teknik ortasaha oyuncularından çalım yediklerinde direk indiriyorlar.. Tabi bunlarda oyun hatalarıda yok değil..

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by DisCo View Post

Katılıyorum sonuna kadar.
    DMdeki oyuncumun 40 macta 16 sarı kart ile de kırmızı kartı var. Agresifligi 20 oldugu icin heralde bundan diyodum ama pek de ondan gibi durmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

DMC bende kullanıyorum ve çokda işe yarıyor bence oyuncu komutlarını sheriff in dediği gibi iyi kullanmalısınız

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bu kart sorunu sanırım bu yama iLe birLikte biraz oLsun azaLtıLmış durumda.800 da berbattı, 801 beta da biraz düzeLtiLmişti.Şimdi haLLediLdi sanırsam.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Bundan sonra dikkat ederim. Yeri gelmişken bugüne kadar kim kırıldıysa kusuruma bakmasın. Bazen bana normal gelen cümleler sizleri kırabiliyor dediğim gibi dikkat edeceğim.

Konumuza dönecek olursak arkadaşımızın mesajından yola çıkarak bu kadar kısa sürede onlarca maç oynamak,sürekli ertelenen maçlar can sıkıcı bir hal alıyor. Belki her ligde meydana gelmiyor ancak belli başlı liglerde bu durum insanı bunaltıyor. Arkadaşımızın dediği bir çözüm olsada oyun mantığı gereği bütün takımlar ligdeki son maçını aynı zamanda bitirmek zorundadır. Eleştirilecek kısımda budur. İngiltere'yi örnek verirsek lig maçları haftaiçi ve hafta sonu olarak oynanıyor. Bir Avrupa karşılaşması veya İngiltere'de düzenlenen kupa olduğunda lig maçının tarihi değişiyor. Bir bakıyorsunuz siz 37 maçta 4. sıradasınız 3. sıradaki takımın maç sayısı 32'dir. Siz 38. haftayı oynayana kadar ki kısa sürede bu takım 5 maç oynamak zorunda kalıyor. Bunu tarihlere vurursak yeri gelince 1 gün yeri gelince 2 gün arayla maçlara çıkıyorsunuz.

Quote Originally Posted by Batuhan Önder View Post
    Fikstür olayı kötü olmuş, oyunda maç günleri daha sonra belirlenmeli başında belirlenince karmaşık oluyor. Durmadan maçlar erteleniyor. Oyunda fikstür kötü yansıltımış.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Hani asLında herşeye beLki biraz mantıkLı bakabiLirizde.Yahu herkesi çiLeden çıkaran sen yenik durumdasın takımı hücuma çekiyorsun, baskıyı arttırıyorsun (GÜYA) zaman akıyor gidiyor.Ama sen önde iken adamLar bir bastırdımı maç yarım saat sürüyor.Yani bunun açıkLması yok bence tamamen saçmaLık ve düzeLtiLemeyen yıLLardır yakamıza yapışmış bir virüs gibi bizi takip ediyor.
    strese bağlı bütün hastalıkları edinecem bu olay sayesinde...

Quote Originally Posted by 1502005 View Post
    Hepimizden Mustafa.

Söylenenlerin çoğundan hepimiz şikayetçiyiz sanırım. Biraz abarmışlar gibi sanki 2008'de gol konusunda. 5-4, 4-4 gibi sonuçlar gayet normal gelmeye başladı bana vallahi. Birde sayılmayanları var tabii bunların.

Patchlere umut bağladık ama bukadar "hata" denebilecek kadar sorun bulabiliyorsak bunları kaç tane patch ile düzeltebilirler kimbilir. Yada düzeltirler mi birde o var.
    Patchele umut bağladık diyorsunuz ancak bir sözüm var bu konuda;

Lafla peynir gemisi yürümüz,patchle bu iş gitmez.

Nedense FM2008'in 2007 nin tema değişmiş hali olarak algılamaya başladım.Sanki 2007 daha iyiydi gibi geliyor.

Ben ise bütün FM serisinin kalecilerine düşmanım. Bahsettiğiniz hataların yanında bol pozisyonlu olan tüm maçlarda kaleciler %100 lük gol pozisyonlarını mutlaka kurtarıyorlar. 20 şuttan kaleyi bulan 15 şut, şut tekniği harika olan oyuncularla atılsa da (eğer oyunun yapay zekası sizin maçı mutlaka kazanmamanıza karar verdiyse) kaleci mutlaka 15ini de kurtarıyor, burada kalede sanki 1 kaleci değil de 3-4 kaleci var sanıyorsunuz.
    Maçlarda ya bu kadar pozisyon olmamalı (her iki takım için de toplam 30-40 kadar) ya da olan pozisyonlarda %100 gollük şutları kaleciler büyük oranla kurtarmamalılar.

Bende rahatsiz oldugum birkac konuya deyinmek istiyorum

1- Toplu hucum, ingiliz liginde 2007 de en nefret ettigim konuydu 2008 de duzelir belki dedim 2007 kadar olmasada yine ayni durumla karsilastim. Eger maclarda son 20 dakikaya 2-0 onde girmemisseniz o maci kazanmaniz imkansiz gibi birsey. Her yolu denedim super paslasma yapmam gerekirken bile her top rakip takimda, havadan surdan burdan seken toplarin hepsi rakipte arka tarafi bombos olmasina ragmen gerideki 2 defans oyunculari Etodan bile hizli hosup tum toplari aliyor hemen hucuma yolluyor %90 kesin gol atiliyor.

2- Duran toplar, tam mac modunda maclari izleyen biri olarak takimimda mutlaka dunyaca duran top kullanmada un yapmis bir oyuncuyu mutlaka bulundururum vede genelde bu atak oyuncusu olur. Sezon boyunca bussuru gollerim olurdu artik duran toptan gol atmak biraz zor. Rakip icin sorun yok duran top atma ozelligi 12-13 olan bir oyuncu bile cok rahat gol atabiliyor. Bu kaleye yakin olan duran toplarla ilgili kisim birde kaleden uzaktaki durum var, rakip orta sahadayiz maclari tam ozledigimden ne yaptiklarini cok net goruyorum. Ben ozellikle defans oyuncularini yani uzunlari ileri yollayan biriyim ama 2008 de birkere ileri cikartamadim. Genelde de ya yan pas veriyor yada daglara taslara vuruyor toplari benim oyuncu. Rakip ise sag bekine kullandiriyor vede direk kaleye yolliyabiliyor topu yani tehlike yaratabiliyor. Dedim benim beklerin duran top kullanmasimi zayif hemen karsilastiriyorum ama alakasi yok rakibin oyuncusununda 11-14 arasi ama cok rahat orta sahadan kaleme orta yapabiliyor. Korner oda ayri bir dert, sezon boyu 20 civari gol attirabilirken koca sezonu 2 golle tamamladim uzunlarimda baya iyiydi. Sorunu cozdum ama yinede gol atmakta sorun var cunki mesela kaleciye dokunmayla alakali cok abartmislar dokundugun anda gol iptal. Rakip icin bogle bir sorun yok seken toplar bile onlarda.

3- Top surme vede paslasma, dedigim gibi tam mac modunda izleyen iri olarak cok sikintili geciyor artik, rahmetli dedem ile etodan daha iyi top surer. Pas verirken 1 saat dusunmeleri. Tam mac modunda okadar cok gol olmuyor onemli anlar diyince kendi pozisyon yaratiyor oyun. Buyuk takimlarada torpili var ayrintili mac modunun buda ayri bir konu.

4- Yine Paslasma ama busefer farkli mesela agir zeminde kisa pas iyi olmuyor dimi ama rakip icin bu gecerli degil bazi hile programlari ile rakip takimin taktigine ozellikle pas icin bakiyorum kisa pas oynuyor vede cok iyi oyniyailiyorlar. Benim takimimdakilerin pas ozellikleri daha iyi olmasina ragmen kisa paslar hep camura yada kara takiliyor

5- Mac esnasinda dikkatsizlik yapip kalecinin komutlarina bakmazsaniz kaleciniz ansizin kornerlerde gol atmaya gidebilir. Cok basima geldi kaleci ozelliklerine ellemedigim halde kalecime kornerlerde forvet duran top defans yaparkende adam demisim guya bunu oyun yapiyor vede bende bazen bakmayi unutuyorum ozamanda kalecim gol atmaya gidiyor.

6- Taktigi kaydettiniz vede tim olarak kaydetide yaptiniz surekli ugrasmamak icin. Sonra taktigi degistirdiniz tekrar tim olarak kaydettiginizde kaydetmiyor enaz 2 kere o taktigi time kaydetmeniz lazim. Sayet bunu yapmazsaniz taktigi time kaydettim sanarak eski taktikle maclara devam edersiniz.

7- Hala antreman programinda secenekler az, tamam sade ama bezi mevkilerdeki oyuncular icin gereksiz ozellikleri verebiliyor antreman programi. Bunu bizim secmemiz daha iyi olurdu. Mesela defans oyuncusuna kafa ozelligini gelistir diyebilmeliyim, kafa ozelligini arttiran antreman programi top kontrol antremaninda o program icinde top surme gibi ozelliklerde var Eto giib top suren defans oyuncu olamiycagina gore *Potansiyel yetmez, mutlaka baska onemli ozelliklerinden yer* top kontrol antemaninda sadece kafa antramina yuklen digerinden az al diyebilmeliyim. Bunu yapmak okadar zor olmasa gerek.

8- Iyi bir genc bulursunuz potansiyeli olduguna inandiginiz bir genc vede bu oyuncu defans gobekte oynuyordur. Kadronuzda duran toplari cok iyi kullanan bir oyuncuda vardir. Buldugunuz bu genc oyuncunun defans oyuncu olmasina ragmen duran top kullanmasi 17 dir sizde duran top degilde konsantastonu yada pozisyon almasini gelistirmek istersiniz. Bu mumkun degildir o oyuncuya hic duran top antremani vermesenizde o ozellik dusmez, oyuncu tecrube kazandikca sezon sonu toplu sekilde tum ozellikleri +1 - +2 gelisir yasi 24 lere geldiginde elinizde hic istemesenizde top calmasi 20 markaj 20 duran top kullanmasi 20 posisyon almasi 15 olan bir oyuncu olur.Top calismasi az verdiginiz icin kafa vurmasida 15 lerde kalir *hepsini cok veremiyoruz buseferde oyuncu sakatlaniyor*

9- Ortalar, rakip oyuncu topu cizgide super surer ortalarda her nasil oluyorsa cok guzel yerlere gider, sizde ondan cok daha iyi orta yapan oyuncu vardir ya orta yapmaz yada daglara taslara orta yapar. Rakip takimin oyuncusu 1.75 tir artik neresi ile gol atiyorsa o ayrinti gorunmuyor ama atar. Sizde 1.88 uzeri oyuncu vardir top ona ulasmaz ulassada vuramaz. Kanat ataklari berbat durumda ama mecbur rakip kanattan geldigi icin orta sahayi ya 4 liycen yada 5 liycen tek forvete talim.

10- Amc mevki, sezon basina rahat 5 gol gormusumdur. Kaleci topu atar, amc oynayan rakip oyuncu ona oyuncu arasindan siyrilir, defansimdaki oyuncular hic birsey yapmaz vede adam gole gider atar yada atamaz. Ayni sey benim icinde gecerli, o sekilde attigimiz golleri golden saymiyorum. Bir baska seklide su, topu amc mevkindeki oyuncuya verirsin top surme surekli dersin, ondeki iki forvet saga vede sola gider gobek oldugu gibi bombos kalir adam orta sahadan gider golu yapar yada yapamaz buda cok sik gordugum bir goruntu oldu 2008

Sonuc herseye ragmen oyunu seviyorum, 2007 nin ilk ciktiginda netimiz yoktu oyuzden nasil yollardan gecerek son halini aldi bilmiyorum ama umutluyum 2008 de zamanla duzelecektir.

Öyle şeyler yazmışsınız ki Fmden soğudum.Söylediklerinizin hepsine katılıyorum ama benimde ekleyeceğim bişey var.Mesela karşı takım atak yapıyor.İsterse dünyanın en iyi defansı olsun o atakta bir yolunu bulup kaleye çekiyolar.Bir defans hiçmi top kapmaz yaa..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1- Toplu hucum, ingiliz liginde 2007 de en nefret ettigim konuydu 2008 de duzelir belki dedim 2007 kadar olmasada yine ayni durumla karsilastim. Eger maclarda son 20 dakikaya 2-0 onde girmemisseniz o maci kazanmaniz imkansiz gibi birsey. Her yolu denedim super paslasma yapmam gerekirken bile her top rakip takimda, havadan surdan burdan seken toplarin hepsi rakipte arka tarafi bombos olmasina ragmen gerideki 2 defans oyunculari Etodan bile hizli hosup tum toplari aliyor hemen hucuma yolluyor %90 kesin gol atiliyor.
    Rakip takım maç boyu rezalet oynar son 20 dakikada çoşar. sora yersin 1-2 gol berabere biter. Bunu bende çok yaşıyorum. Ama ufaktan kendi çapımda çözmeye çalıştım. Rakip takım oyunda etkili olmaya başladığı zaman time wasting'i orta seviyeden biraz yüksek yapıyorum.Tempo'yu düşürüyorum ve yaratıcılık serbestliğini arttırıyorum, top kapmayı sert yapıyorum, defans çizgisini takımına göre ileri yada geri alıyorum. Böylece benim oyuncular topu ayaklarında daha fazla tutarak zamanı geçiriyor ve bir nebzede olsa gol yememi engelliyorum.

2- Duran toplar, tam mac modunda maclari izleyen biri olarak takimimda mutlaka dunyaca duran top kullanmada un yapmis bir oyuncuyu mutlaka bulundururum vede genelde bu atak oyuncusu olur. Sezon boyunca bussuru gollerim olurdu artik duran toptan gol atmak biraz zor. Rakip icin sorun yok duran top atma ozelligi 12-13 olan bir oyuncu bile cok rahat gol atabiliyor. Bu kaleye yakin olan duran toplarla ilgili kisim birde kaleden uzaktaki durum var, rakip orta sahadayiz maclari tam ozledigimden ne yaptiklarini cok net goruyorum. Ben ozellikle defans oyuncularini yani uzunlari ileri yollayan biriyim ama 2008 de birkere ileri cikartamadim. Genelde de ya yan pas veriyor yada daglara taslara vuruyor toplari benim oyuncu. Rakip ise sag bekine kullandiriyor vede direk kaleye yolliyabiliyor topu yani tehlike yaratabiliyor. Dedim benim beklerin duran top kullanmasimi zayif hemen karsilastiriyorum ama alakasi yok rakibin oyuncusununda 11-14 arasi ama cok rahat orta sahadan kaleme orta yapabiliyor. Korner oda ayri bir dert, sezon boyu 20 civari gol attirabilirken koca sezonu 2 golle tamamladim uzunlarimda baya iyiydi. Sorunu cozdum ama yinede gol atmakta sorun var cunki mesela kaleciye dokunmayla alakali cok abartmislar dokundugun anda gol iptal. Rakip icin bogle bir sorun yok seken toplar bile onlarda.
    Duran toplardan gol atmak için zaman geçirme 8-9 civarında olursa iyi olur. Çoğu oyunumda bunu gözlemledim zaman geçirme az olduğu zaman frikiği hızlı bir şekilde kullanıp, kullandığı yer kalenin karşısında olsa bile heba ediyor pozisyonu. Birde frikik kullanan oyuncularda shots freekick with power özelliği çok önemli olduğunu gördüm. frikik özelliği 15-16 olup ppm'sinde bu özellik olan oyuncular (Belluschi, Hamit) çok fazla frikik golu atıyor, özellikle uzak yerlerden.

3- Top surme vede paslasma, dedigim gibi tam mac modunda izleyen iri olarak cok sikintili geciyor artik, rahmetli dedem ile etodan daha iyi top surer. Pas verirken 1 saat dusunmeleri. Tam mac modunda okadar cok gol olmuyor onemli anlar diyince kendi pozisyon yaratiyor oyun. Buyuk takimlarada torpili var ayrintili mac modunun buda ayri bir konu.
    tempo ile kısa pas, direk pas, uzun pas iyi ayarlanmalı galiba bunun için. bende çoğu sefer bu ayarı tutturamıyorum ve aynı sorunla bende çok sık karşılaşıyorum.

5- Mac esnasinda dikkatsizlik yapip kalecinin komutlarina bakmazsaniz kaleciniz ansizin kornerlerde gol atmaya gidebilir. Cok basima geldi kaleci ozelliklerine ellemedigim halde kalecime kornerlerde forvet duran top defans yaparkende adam demisim guya bunu oyun yapiyor vede bende bazen bakmayi unutuyorum ozamanda kalecim gol atmaya gidiyor.
    Muhtemelen zaman geçirmeyi çok az atak mentalty'i çok fazla yaptığım için kalecin kornerlerde atağa katılıyordur.

9- Ortalar, rakip oyuncu topu cizgide super surer ortalarda her nasil oluyorsa cok guzel yerlere gider, sizde ondan cok daha iyi orta yapan oyuncu vardir ya orta yapmaz yada daglara taslara orta yapar. Rakip takimin oyuncusu 1.75 tir artik neresi ile gol atiyorsa o ayrinti gorunmuyor ama atar. Sizde 1.88 uzeri oyuncu vardir top ona ulasmaz ulassada vuramaz. Kanat ataklari berbat durumda ama mecbur rakip kanattan geldigi icin orta sahayi ya 4 liycen yada 5 liycen tek forvete talim.
    Atak oyuncu seçip, kanat oyuncuların orta hedefinide atak oyuncu dersen, ortalar atak oyuncu olarak seçtiğine ulaşır. Oyuncu'nun boyu 1.50 de olsa 2.10 da olsa maç motorunda ne yazıkki etkisi yok. (daha çok fm 2007'de işe yarardı bu fm 2008'de pek işe yaramadı bende)

Son olarak bişi ekleyim. Tahmin ediyorumki çoğu kişi taktiklerdeki Opposition Instructions'ı kullanmıyor. Şahsen çok yararını görüyorum ve maç motoruna etkisi olduğunu düşünüyorum o kısmın. genel olarak yaptıklarım rakibin defans ve kalecisine top kampayı sert, alan daraltmayı sık yapıyorum böylece forvet oyuncum bu oyuncularla karşı karşıya kalınca daha etkili oluyor. yine ortasaha ve forvetler için yaptıklarım var ama konu fm 2008'deki saçmalıklar olduğu için daha fazla taktikğe girmeyim konu dağılmasın.

Orta sahada oynayan 2 linin biri %100 sarı kart görüyor hemde hafif top kapma şıkkı seçiliyken, 2. yarıda maçın sonuna doğru sarı kartı olan oyunculardan 1-2 sini çıkartıyorsun sanki maç motoru o anki sarı kartı sayısını baz almış gibi dakika geçmeden bir yolunu bulup basıyor sarı kartı bazen rakibe bazen benim oyunculara Bu okadarda sorun değil ama olsun aklıma geldi belirtiyim dedim.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Oyunda Bariz Ofsayttan Çok Gol Oluyor + 2 Maçta Bir Kale Cizgisi Üzerinde Gol Atamama Olayı Çok Yaşanıyor Bu Çok Sinir Bozucu
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Ben Fenerbahçe yle oynuyorum oyunumda şu an . Şampiyonlar ligi kupasını kaldırdım ve avrupa nın en iyi oyuncuları arasına 6 oyuncumu soktum . Bu oyuncuların 4 ünü kulüplere önerdim . önce biraz fazla para istedim . Tabi ilgilenen olmayınca önerdiğim değer artık azalıyor . En son 4 mn lik adamımı 100 bin dolar istedim yine teklif yapan adam yok . Böyle saçmalık olur mu yaaa !!! Transfer sezonu devam ediyor ve oyuncum ise Belçikalı yabancı değil yani .

Yani demek istediğim oyuncu önermek ayrı bir dert oyunda . Artık 27 yaşını geçen her oyuncuyla 1 yıllık kontrat imzalıyorum iyi oynarsa eyvallah kontrat yenileyip 1 yıl daha uzatıyorum . Yoksa oyuncuyu diğer kulüpler kapıyor en azından elimde kalmamış oluyor .

hepsine katılıyorum

Wink

Quote Originally Posted by knsyr View Post
    hepsini okudum şikayetlerini haklı buluyorum ama tek bir cevabım var
    top yuvarlaktır oyunun yapay zekası ilerleyen sürümlerde geliştireleceğine inanıyorum
    bu bir oyun olur böyle hatalar

5- Hücum ağırlıklı bir takım ile sahadayken acil gol bulmamız gerekir. Maçın son dakikalarıda yaklaşmaktadır. Takım oyununu hücum yapınca nede oyun dakikası olarak kalan 20 dakika su dan daha çabuk geçer. Bir tane atağınız bile olmaz.
    sorma bu olaya dumur oluyorum o sıralarda taktigi defansif tek forvetli bişey yaparsan kesin gol atıosun ama. bi de öne gectin dakika 80 taktigi ellemessen veya defans yaparsan kesin gol yiosun ama taktigi aksine hucum yaparsan 2.yi atıosun...Tamam gercekte böle şeyler olmuyo değil ama her defasında aynı sey oldugu zaman oyun kendini tekrar etmiş oluyor ve can sıkıyor.

Çok güzel saptmalar hepsini okudum ve okurken fm kariyrlerim gözümün önünden film şeridi gibi ayrıca sürekli rakip kaleci 8alıyor... Ayrıca sanki koca oyunda sanki 1tane top ceza sahası çizgisinden frikik kullanılcak top orta sahaya gidiyor onu bekliyoruz gelmesini görüntü keyde olmasına rağmen saçma sapan şeyleride izlemek zorunda kalıyoruz... Kornerlerde savunma oyuncuları ileri çıkıp gol atamıyor normalde bir savunmacı bir sezondan en az birazda yetenekli ise 3-5 tane atar ama oyunda olmuyor bu 1sezondan kornerden gelene toplarda gol atıyor ama hepsi faul gerekçesiyle güme gidiyor. Ya da maçta 20 şut çekip 11 i kaleyi bulmasına rağmen rakip 1/1 yapıp maçı 1-0 kazanıyor ve işin daha da ilginci bunun hiç bizim lehimize olduğu zaman görülmemiştir.. Daha sonra özellikle bekler ve ön liberolar yapıor bunu en kritik yerde takım atağa çıkarken gidiyr bekliyor adam kapıyor topu gol atıyor bunu mesala hiç biz yapamıyoruz gol atmak için 1OO1 takla atıyoruz M€ lar saçıyoruz gol için. Daha sonra gole ihityacımız var son 15-20 dk bekleride ileriye çekiyoruz hucum taktiğine dönüyorz Allah Rızası için ya 1tane pozisyona giriyoruz ya hiç hemen geçiyor maç ama rakip genelde son 3-5 dk yaptığı 4lü forvet taktiği ile gol buluyor genelde...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Topa sahip oLmayacaksın. Atak yapmayacaksın. Sadece savunma yapacaksın. Tek vuruş tek goL atacaksın. 08 in çözümü bu anca

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

önceden kimse yazdı mı bilmiyorum.belki de sadece benim başıma geliyorudur.hangi takımla oynarsam oynayayım önde götürdüğüm maçlarda en küçük taktik değişikliğine gittiğim anda gol yiyorum.%90 böyle oluyor bu.hatta oyuncu değişikliği yapsam bile oluyor bu çoğu zaman.

bi sorun da hazırlık maçlarında var..adını ilk kez duyduğum bi takımla oynuyorum.örneğin liverpool u yönetirken italya bilmem kaçıncı liginden bi takıma karşı ilk yarı 3-5 gol buluyorum.ikinci yarı bikaç oyuncu değişiyorum.oyuna giren oyuncular biçok takımda banko oynayacak oyuncular olmasına rağmen ikinci devreyi neredeyse ataksız bitiriyorum.hatta gol yiyorum.liverpool sadece bir örnek.bu bütün oyunlarda başıma geliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim gözüme carpan en büyük hatalar,

Kornerlerde her mac en az 2 kere gollerin sayılmaması.(Tamam ara sıra olurda her maç olmazki böyle)

Birde,kaleciyle karsı karsıyayken oyuncularım gol atamıyo,gidiyo uzaktan veya kuytulardan atıyo zoru başarıyo..

Bu 2'si oyundan sogutuyo bazen beni..

Quote Originally Posted by lord_xander View Post
    milli takım yönetmekten yoruldum her hafta maç mı izler bi hoca hadi maçlara bir hafta kala veya 1 ay kala izlersin de sezon boyu her maça da gidilmez shorlist olayından ben de şikayetçiyim ayrıca kornerlerde hep faul oluyo her seferinde gol diye seviniyodum spiker gol değil diyene kadar sonra aklıma basit bir olay geldi yan hakeme bakıyorum
    Evet ya her hafta bir maç laf olsun diye git diyorum çoğuna

benimde bir sorum olucak arkadaşlar fm nin en sinir olduğum yönü diyelim ben 1-0 öndeyim 3dk uzatma verildi o 3dk yıda hakem oynatıyo ve büyük ihtimal gol yiyorum ama ben 1-0 yenik olunca hakem hemen maçı bitiriyor uzatmaları göstermeyerek benimmi bir hatam var yoksa fm ninmi?teşekkürler herkese.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

fm serisinde goller çok klasik oluyor. hatta uzun süre oynamış biri tarafından çoğu gol tahmin edilebiliyor bile. değişiklik lazım maç motorunda. tabi şu da var eğer maç motorunda değişiklik yaparlarsa yeni maç motorunun 2-3 patch ile sorunları anca düzeltilir çıkacak oyunda. anlamadığım şey şu; hem devrim niteliğinde yenilikler yapılmıyor eski oyun üzerine ufak tefek eklemelerle oyun çıkıyor hem de bir dolu hata ile çıkıyor. fifa serisine dönecek gibi bu iş.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bi De neden attığımız gol ofsayt olunca top bi değişik ağlara gidiyo yani hakem ofsayt göstermeden ben anlıyorum ofsayt olduğunu

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Çoğunda hakLısın.Ben o kadar para verip Avrupa da ki şirketLerin cebini doLdurduğum ve bu oLayLarın hiç bir zaman düzeLmeyeceğini anLadığım için çok pişmanım.Artık orjinaL oyun bundan sonra sigames ağzı iLe kuş tutsa aLmam.

İnsan bu oyunu stres atmak için oynar.Cm 01/02 de en azından zevk vardı.Stres atardık.Yada kaçan deLi gibi goLLeri göremediğimiz için umursamazdık hep düzeLeceğini umut ederek yaşadık.Ama daha da düzeLeceğine daha da bozuLdu.Artık FM bende stres atmak yerine daha çok stres yaratıyor.
    sana aynen katılıyorum. ben fm2005'te stres atıyordum. sıkıntım gidiyordu. fm2008 'de kendi kendime yeni yeni küfürler icat edip oyundakilere saymaya başladım.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Arkadaşlar yazdıklarınızı hemen hemen hepsini okudum vallahi tek kelimeyle mükemmel yazmışınız. Muhalif olacak bişi bulamıyorum. Zamanında genel eleştiriler bölümüne sadece maç morotuyla ilgili bir sürü eleştiri yazmıştım. Özellikle şut olayı çok komik yav hangi maçta 20 şer şut atılıyor. Böyle bişi var mı. Bir de doğa olaylarının hiç bir etkisi yok oyuna. Yağmur kar ne bileyim bir etkisi olmalı bu koşulların. Eskişehirle oynuyorum kar kış kıyamaet saaha ama hiç bir etkisi yok oyuna maşallah adamlar cirit atıyor sahada sanki hiç bişi yok. Boyuna gol oluyor maçta. Ben bu seriyle kendi başıma doğru düzgün kariyer yapmadım. Sitede bir kaç ortak kariyer yaptım. Bri de online lig ve turnuvalara katıldım. Onun haricinde katlanamıyorum oyunun saçmalıklarına.

Hiç çekilmiyor tek başına oynamak hiç bir al benisi yok gittikçe rezaletleşiyor oyun. Koskaca bir sene boyunca adamlar sadece 2-3 ufacık değişiklik yapıyorlar. Yav bu işten anlamıyorlarsa kafaları basmıyorsa yardım alsınlar bu kadar zor mu darlandım vallahi. Ultimate Soccer Manager' i özledim yav ya da eski cm serilerini amigadaki hali daha çekicisydi en azından yazılardan hayal ediyordum ne olup bittiğini. Şimdi ise saçma sapan goller sürekli şutlar yağmur gibi şut atılıyor kademe diye bir olgu yok. Yalnız şuna kızmayın ki ben çok kızardım eskilderde kaleci hemen gol yiyor ilk posizyonda alıyor içeri. Bu gerçekte de çoğunlıkla böyle en azından türkiyede böyle

Bir de süper yıldızlar o yıldızlıklarını bir türlü gösteremiyorlar. Buffon meseala 12 maçın 3 ünde anca iyi oynuyor. Ama almunia her maç yıldızlaşıyor. C. Ronaldo dribling yapamıyor. Messi desen öyle. İlginç ilginç işler. Motor tam rezalet. Elle tutulur tarafı yok. Arkadaşlar içinizi karartmadım umarım. Ama en çok kıl oldugum şut olayı.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri