Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 197 sonuç

Konu: Cevap bulamadığımız 08 olayları

1. Default

Güzel Bir Konu Sağol

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aslında bu oyunla ilgili bir sorun değilde bizimle ilgili bir sorun ;

Örneğin, Fenerbahçe'desiniz istafa veya kovuldunuz. Trabzonspor'a tenik direktör oldunuz. Fenerbahçe'deki satılık listesine koyulan oyuncular tabi. Neden hemen onlara saldırırız. Onları almaya çalışırız. O takımdayken başarılı olmayacağına inandığımız oyuncuları yeni takımımıza almaya çalışırız hala anlamış değilim eski takımında oynayamıyorsa oynatmıyorsan yeni takımında ne işi var kardeşim yada bu sorun sadece bende var

ben o hatalardan dolayı bıraktım ve daha da oynamıyorum fm 2009 u bekliyorum allah izin verirsee....

Bu kornerlerde faul olayını azalması için oyuncularınızın kornerlerde nerde durduklarını ayarlayabilirsiniz o zaman faullerde ciddi düşüş oluo

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arkadaşlar bir oyuncuya karşı sert oynadığınıda penaltısız kurtarabildiğiniz veya kart yemediği oluyormu...

futbolda sert oyna demek git aptal gibi tekmeyi yapıştır demek değilki sert oyna demek agresif ol kolay pozisyon verme demek ama maşallah bizim FM de bi sert oyna dedinmi ya penaltı ya kırmızı kart...

sizde oluyormu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Kartalspor kariyerimde (8.0.2) 1 sezonda 6 penaltı oldu.Penaltıları Yaser'e vermiştim.Adamın penaltı 12 ama penaltıları 90'a astı.Penaltısı 17-18 olan adamlar 1 sezonda 3-4 penaltı kaçırıyor.

Ayrıca Hazırlık maçlarında çok sakatlık oluyor.Azda değil ha,bazen 1 ay falan.

İnanılmaz gol oluyor.Dünyanın en iyi kalecisini al mutlaka 1 veya 2 gol yiyorsun.
    GK:P.Cech
    DC:Ferdinand
    DC:Terry
    Böyle bir kadron olsa bile abartısız her maç gol yiyorsun.

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    arkadaşlar bir oyuncuya karşı sert oynadığınıda penaltısız kurtarabildiğiniz veya kart yemediği oluyormu...

futbolda sert oyna demek git aptal gibi tekmeyi yapıştır demek değilki sert oyna demek agresif ol kolay pozisyon verme demek ama maşallah bizim FM de bi sert oyna dedinmi ya penaltı ya kırmızı kart...

sizde oluyormu
    Rakip Takım Komutlarından ben her zaman orta saha oyuncularına karşı sert oynamayı seviyorum ve öyle yapıyorum. Bir problem olmuyor bir sezonda en fazla 3 kırmızı kart görüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Ben Kartalspor kariyerimde (8.0.2) 1 sezonda 6 penaltı oldu.Penaltıları Yaser'e vermiştim.Adamın penaltı 12 ama penaltıları 90'a astı.Penaltısı 17-18 olan adamlar 1 sezonda 3-4 penaltı kaçırıyor.

Ayrıca Hazırlık maçlarında çok sakatlık oluyor.Azda değil ha,bazen 1 ay falan.

İnanılmaz gol oluyor.Dünyanın en iyi kalecisini al mutlaka 1 veya 2 gol yiyorsun.
    GK:P.Cech
    DC:Ferdinand
    DC:Terry
    Böyle bir kadron olsa bile abartısız her maç gol yiyorsun.
    Kayserispor'da Dimitar Ivankov'u sattım yerine Volkan Demirel'i aldım (Fenerden) . Dimitar'ın tüm özellikleri Volkan'dan bin kat daha iyi ama ligde 8. maçımı oynuyorum hala gol yemedim Ivankov olsa sanırım şimdiye 10 gol yediydik

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

W.Bremenle ligdeki 8.nci maçımda 7.penaltımı aldım.Frings gol kralı oluyor

tarihlere bakıp tüm sezon değil de ilk 8 hafta olduğunu anlayabilirsiniz
    Last edited by Estranged : 17.Haziran.2008 at 09:32

Kardeşim Ben Tam 5 Kere Pozisyonu İzledim Ofsayt Değil
    Hakemi Eleştirdim
    Hemen Federasyon Uyardı
    Başlarım Hakemine Federasyonuna
    --
    ŞL Yarı Final Oynadım FENER'de Ses Seda Yok..
    Transferlerin Karşılığını Göremiyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

6- En önemli nokta 3-0 öndeyken bile neden hala galibiyetten emin olamazsınız. Çünkü son dakikada tam 3 tane yersiniz. Peki bunun çoğunlukla olması mantıklı mı?

7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

Bu ikisine katılıyorum..

Hepsini okudum
    çok güzel noktalara değinmişsiniz
    Benimde bir soru işaretim var
    Dünyanın en zengin kulüpler arasında 3. olmama rağmen, kadromdaki oyunculara 14M'e kadar sözleşme izni varken neden personele ayırılan maaş izni en fazla 700-800k gibi küçük rakamlarda kalıyor?
    7-8 sezon benimle çalışan baş antrenörüme düzgün bir kontrat öneremediğim için kulübümü terk ediyor?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by amasyali View Post
    Kayserispor'da Dimitar Ivankov'u sattım yerine Volkan Demirel'i aldım (Fenerden) . Dimitar'ın tüm özellikleri Volkan'dan bin kat daha iyi ama ligde 8. maçımı oynuyorum hala gol yemedim Ivankov olsa sanırım şimdiye 10 gol yediydik
    Ya versiyonun 8.0.1 yada editör kullanıyorsun.Yoksa o dediğin 8.0.2 de olmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bir sürü olay var hangisini yazayım ki..Mesela ben man city im arsenalle 50 maç yapsam 45 inde vela napar eder gol atar..chelsea dede ben sahar sinir oldum..gerçekten çok kötü oyun olmaya başladı fm nerde o eski cm ler..Şanslılarki piyasada rakip yok fm ye yoksa şimdiden tüm oyuncularını kaybetmişlerdi...Fm 2009 umarım apayrı ve çok güzel bir oyun olur..
    Şu kaldırımda resmin olsaydı
    Eğilip öperken görenler, Varsın dileniyorum sansaydı

Nesil
    2007
    Yer
    34

Quote Originally Posted by CheD EvanS View Post
    Bir sürü olay var hangisini yazayım ki..Mesela ben man city im arsenalle 50 maç yapsam 45 inde vela napar eder gol atar..chelsea dede ben sahar sinir oldum..gerçekten çok kötü oyun olmaya başladı fm nerde o eski cm ler..Şanslılarki piyasada rakip yok fm ye yoksa şimdiden tüm oyuncularını kaybetmişlerdi...Fm 2009 umarım apayrı ve çok güzel bir oyun olur..
    Katılıyorum Mesela Henok Goitom, Jermain Defoe...
    Ayrıca Nezaman 2-0 / 3-0 Öne Geçsem Mutlaka Gol Yiyorum..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Ümraniye

Quote Originally Posted by CheD EvanS View Post
    Aynen.Agüero ve Soldado'da beni çok seviyorlar.Her maç atıyorlar bir tane.
    20alex20...

Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
    Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...

Necip Fazıl Kısakurek

17. Default

Birde neden takımlar illa oyuncularının fiyatının iki katını siterler gerçek hayatta oyuncunun fiyatı neyse o ve ya daha düşük ücrete alabilirken, oyunda neden illa iki katı para vermemiz gerekiyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

FM'ye aynı formatta ciddi bir rakip çıksa oyun adına çok güzel gelişmeler yaşanır.

neden devre olunca oyuncular soyunma odasına deilde orta sahanın ortasına gelio ?

Nesil
    2007
    Yer
    Gaziantep

bide biz öndeyken örnek 1-0 öndeiz veya 2-1 öndeiz 90.dkkada örnek +5 uzatma veriliyor biz öndeyken hep karşı takım atak yapıyor ama biz yenilirken 90+5 de hiç atak yapamıyoruz

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

bütün söylediklerinize katılıyorum her kelimesine bir de ben de şuna illet oluyorum adamın gerçek fiyatı 10 mn sen 30a 40a belki daha fazlaya transfer edebiliyorsun.
    takımın form durumu da çok acayip, sezon başında iyi başlıyorsunuz sonra takım tam üst seviyeye çıkıyo, sonra bi mağlup oluyorsun hoooooop form ayaklar altında bir daha düzeltemiyorsun.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Lightbulb

yalasık 44 sezondur bu oyunu oynuyorum sorularının bi kısmının cevaplarını buldugumu düsünüyorum

MACLAR VE SEZON OLAYLARI

3. ve 6. ya cevaben: 2-0 öne gectikten sonra takımı biraz geri yaslamak gerekiyor eger hucuma yönelik oynuyorsan rakip kontra ataklarla cok rahat 2 gölü bulabiliyor hatta 3.yüde buluyor

5.ye cevaben:karşı takım özelikle kupa maclarında turu garantilediği skoru yakalayınca kendi arasında top ceviriyor yani zaman gecirme opsiyonunu kullanıyor cok sinir bir durum ama caresi yok gibi

7.ye cevaben : bas antrenörler genelde formu en iyi olan oyuncuları sahaya sürer bide artık patlama noktasındaki üzgün oyuncuları oynatırlar bu istisnai bi durum benim bas antrenörüm marcel desailly ve cok iyi tavsiye ederim ayrıca ben sadece takm konusmalarını bas antrenöre bırakıyorum

8.ve 9. ya cevaben : ben 44 sezonda ofsayttan sayılmayan gölüm 20-25 arasıdır rakiblriminde hemen mhemen aynıdır belki taktiğinde bir problm olabilir

10.ya cevaben : ben her tartişmaya itiraz ediyorum genelde para ve tribün cezası alıyorum ama kimi zamanda federasyon menejerin yorumlarına sessiz kaldı diyor oyuncularında problem olabilir saldırganlıkları yüksek olabilir 11. sorunun sebebide bu olabilir çünkü bende coğu zaman cezayı ağır buluyolar

13. ye cevaben : kısa liste ayarlarından yeni kısa liste olustur ve aktif yapma ozaman medya fazla rahatsız etmiyor

YÖNETİM
    3. ye cevaben : oyuncuya bir fiyat koyup o fiytın altındakileri reddet veya tüm teklifleri reddet seceneklerini işaretlersen bu konuda bi problem kalmıyor
    TRANSFERLER
    1. ye cevaben : alıcagınız oyuncu tanınmış bi oyuncuysa ve takımınız o sezonu iyi bitirememişşe iyiden kastım sampiyonlar ligine katılmayacaksa oyuncuya dünyalarıı verseniz her türlü iltifatı etseniz gelmiyo eger sampiyonlar ligine katılıyorsanız imza attırma sansı yükseliyor eger iyi bir sezon gecirmişseniz ıyuncu daha düşük bi ücrete imza atıyor yani oyuncunun şöhreti sizin takımınızdan yüksekse gelmeiyor
    **ayrıca hiç bir oyuncuya istese dahi yıllık maas artısı ve imzalama bedeli verme ben bu güne kadar hiç birine vermedim hiç bi proplemde cıkmıtor ama maasını ve mac- gol primlerini tam vermen lazım

2. ye cevaben : bu tamamen o oyuncunun o seneki performansına ve ligin seviiyesine baglı örneğin ben oyunun kendi olusturdugu bi oyuncuyu ( stuart williams ) aston villadan galatasaraya 17 yasındayken 4,7 mn dolara aldım aynı sezonda kayseriye kiraladım degeri 1,2 mn dolara düştü 3 sezon gs de oynadı ve fiyatı 17 mn u gecmedi simdi tottenhamdayım 20 mn + %15 paya aldım 3 sezondur müthiş oynuyor ve degeri 66 mn dolar

geri kalan sorularının tamamına bende katılıyorum ve bir anlam veremiyorum ve ben ilk defa bu oyunu 98 de ps de oynadım ozamandan bu zamana baya geliştiğini söyleyebilirim eksi yönlerine ragmen eglenceli bir oyun ben tutkunuyum bence oyunun en kötü yanı bir defa tutuldumu BAĞIMLILIK yapıyor olması

Nesil
    2007
    Yer
    deplasmanda-samıyende

cok haklısın ozellıkle de bu konuda
    7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

Benim konuyla ılgısız olarak bır sorum olacak.Yardımcı antrenorlar yanı baş antrenorlerın hangı ozellıgı neyı etkılıyor.Oyunda cok tatile cıkıyorum onun ıcın yardımcı atrenorun ozellıklerı cok onemli oluyor sıze tam olarak sordugum sey ornegın ADam ıdare nasıl etkı edıyor lutfen bılınclı ve kesın bılgıler verınız

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Kocaeli

Ya Su Kornerde faul icini cözemedim vuryorum vuruyorum gol oluyor sonra faul veriyor deli olcam ya

evet hepsinde haklısın özellikle adamlardan para istemiyom oyuncu için fiyatını biraz daha indir diyolar ona deliriyom

selam arkadaşlar ben pek sık kullanamıyorum forumu.hatta sorumu doğru yere yazdığımdan da emin değilim.Ben 2.ligden sarıyeri aldım , süper lige çıkarttım.6 senelik periyot içerisinde çok doğru ve şanslı transferler sayesinde uefa kupası bile aldım.takımın ligde popülaritesi 1. sırada.yani herşey iyi ve yolunda. ama anlayamadığım ve sinirimi bozan bir konu var. kaç sezondur , sezon içinde ortalama 4-5 kere yönetimden pilot takım talebim oldu.birçok genç yetenek var , hatta wonderkid bile çıkardım altyapımdan..ama bu oyuncularımı pişmeleri için gönderebileceğim bi pilot takımım yok.yönetim her seferinde bu talebimi reddediyo , bu yüzden kadro şişiyor ve gençler fazla süre alamadıkları için mutsuz oluyorlar ve ayrılmak istiyorlar...bunun dışında 8 senedir kiralık listesine koyduğum hiç bir oyuncuyu hiç bir takımın kiralamamamsı normal midir ???

bu 2 konuda beni aydınlatabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim..saygılar

Kiralık olarak kulüplere önerirsen mutlaka talibi çıkıyor pozzeco9.

Quote Originally Posted by cembinici View Post
    Benim konuyla ılgısız olarak bır sorum olacak.Yardımcı antrenorlar yanı baş antrenorlerın hangı ozellıgı neyı etkılıyor.Oyunda cok tatile cıkıyorum onun ıcın yardımcı atrenorun ozellıklerı cok onemli oluyor sıze tam olarak sordugum sey ornegın ADam ıdare nasıl etkı edıyor lutfen bılınclı ve kesın bılgıler verınız
    Kımse bılmıyor mu?

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bugün bende Fm2008 oynamayı bıraktım diyebilirim. 1-0 önde idim adamların Top Sürme '13' olan adamı sağdan aldı topu Ronaldo topu sol bekimi geçti ve pası tam yerine attı Bitiriciliği '12' olan adamlarıda golü attı. Nice'la yapıyordum sanırım.. Bende ise bitiriciliği 15 olan adam sağ çaprazdan bomboş pozisyonu kalecinin üzerine attı. Yeter Artık ! Şu Fm2oo9 duyurulsada rahatlasak.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri