Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon
121 ile 150 arası toplam 197 sonuç

Konu: Cevap bulamadığımız 08 olayları

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

oyunda milli takım nasıl yönetebilirm
    yani oyun içinde teklifle diil oyunun başındn milli takımla başlamak istiom

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Böyle seçebilirsin;

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Böyle seçebilirsin;

tamam sağol
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bide merak ettiim şey small databasele large database arasında hız farkı varmı?
    benim cpu biraz eskide takılsın istemiyorm yardımcı olursnaız sevinrm
    Last edited by Delirium : 09.Temmuz.2008 at 20:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Benim Bunca Yıllık Fm Kariyerlerimde Sadece 3-4 Maçım 0-0 Bitti Tahminen.. Yazık Yani Maç Motorunu Geliştirmemek İçin Ellerinden Geleni Yapıyorlar. Hep Bol Gollü Geçer Örnek 5-2 4-2 3-2 Skorları 5-0 5-1 Çok Olan Skorlar ..

maç motoru çok basit biraz geliştirilmesi lazım
    "Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir."

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Oyunda dikkatimi çeken sizlerinde haberdar olduğu bir kaç konuyu tartışmaya açmak istedim. Bunlar gibi basit şeyler gözden mi kaçırılıyor yoksa bilerek atlanılıyor mu? Amaçsızca eklenen insanı rahatsız eden özellikler, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla düzeltilmeyen durumlar vs. aklıma gelenleri sıralamaya çalıştım. Belki çoğundan sadece ben şikayetçiyim ancak görüş alışverişinde fayda vardır diyorum. Bence oyunun zevki de gerçekçiliğinede gölge düşüyor ve her seride Fm'yi tabiri caizse öldürüyorlar.

Maçlar ve Sezon Olayları

1- Maçlarda bu kadar çok gol olması mantıklı bir durum mu? Bununla paralel gol vuruşları 18-19 olan oyuncuların %500 'lük golleri kaçırması nasıl yorumlanır. Geneline baktığınızda bir maçta iki takımında 20'ye yakın şut atması gerçeklerle bağdaşıyor mu? Eğer bağdaşıyorsa kalecilerin hep maçın adamı seçilmelerine şaşmamak gerekir.

2- Önemli pozisyonlar seçeneği ile maçı izlediğimizde gereksiz bir uzatma söz konusu. Şut çekersin ve kaleci kurtarır devamında kalecinin vuruşu kullanması sonra orta sahada bir yaygara ve topun taca çıkmasını izlemek zorundamıyız.

3- Maçın başında bir takım 2-0'ı yakalayamaz diye bir kaide mi var. 2 gol attığımız gibi akabinde 2 tane golü kalemizde görürüz. İstisnalar vardır ancak çoğunlukla böyle olur. Bunun bir açıklaması var mı?

4- Rakibimiz 2 şer gün arayla 4 maç üstüste yapıyor(İngiltere için konuşuyorum) bunun üstüne biz sadece 3 maç aralıklarla yapmamıza rağmen(biz hiç maç yapmasakta) kadro kalitemiz daha iyiyken neden hep kondisyonumuz geride başlarız.

5- Hücum ağırlıklı bir takım ile sahadayken acil gol bulmamız gerekir. Maçın son dakikalarıda yaklaşmaktadır. Takım oyununu hücum yapınca nede oyun dakikası olarak kalan 20 dakika su dan daha çabuk geçer. Bir tane atağınız bile olmaz.

6- En önemli nokta 3-0 öndeyken bile neden hala galibiyetten emin olamazsınız. Çünkü son dakikada tam 3 tane yersiniz. Peki bunun çoğunlukla olması mantıklı mı?

7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

8- Bir maçta neden bu kadar ofsayttan gol oluyor. 2-3 tane benim sayılmazken rakibinde 1 pozisyonunun sayılmaması ve bunun bir kaç maç tekrarlanması ne kadar gerçekçidir.

9- Gollerin, girilen pozisyonların, ofsaytların bolluğu kadar faul diye kesilen gollerin gerçeklik payı konusunda ne diyebiliriz.

10- Her maç sonunda tartışma çıkması size fikrinizin sorulması ve her seferinde federasyonun haklı olması bu özelliğin ne anlama geldiği konusunda insanı düşündürmüyor mu? Her seferinde farklı birşey olur diye itiraz ettikçe kabul görmemesi sadece ceza almamız açısından bu özelliğin konduğu fikrini doğrulayabilir mi?

11- İdmana gelmeyene 2 hafta maaş kesintisi, kötü oynaya 2 hafta maaş kesintisi, kırmızı kart görene 2 hafta maaş kesintisi koskoca bir sezonu maaş ödemeden neredeyse kapatmak ve oyuncuların her uyarıya eyvallah demesi ne kadar doğrudur. Buna paralel olarak disiplin derecesinin artması nasıl açıklanır.

12- Ceza alan oyuncunun cezasına itiraz edince bu cezanın artırılması veya itirazın bir türlü kabul edilmemesi her seferinde bir tesadüfmüdür.

13- Kısa listenizde yer alan bir oyuncu ile ilgili sürekli bu oyuncuyu alıyor Allah Allah denmesi gerçek medya ile birebir örtüşsede insanı intihara sürüklediği ve kısa liste oluşturmaktan vazgeçirdiği atlatılacak bir nokta mı?

14- Kupa finalindesiniz ve 1 gol size yeterken rakibinizede yetiyor. Haydi çocuklar 1 gole ihtiyacımız var gazı ile başlayınca neden golü atan hep biz oluyoruz. Karşı takım soyunma odasında dedikodu mu yapıyordu. Yada her seferinde inancı tam olan takımın biz olması nasıl açıklanabilir. Bu komutu verdiğimde ister büyük takım ister küçük takım olsun her zaman o 1 golü atmışımdır. İstisnasız.

Yönetim

1- Yönetimin verdiği maaş bütçesi neden hiç bir sezon birbirini tutmaz. Örnek verirsek İngilteredesiniz 30 MN transfer bütçesi ayrıldı. Aldınız iyi adamları şampiyonlar liginde yarı finalde elendiniz. Ligde de 5. oldunuz. Yayın hakları, tur geçme paralı, katılım paralı ve ligde bulunduğunuz konum ile müthiş bir gelir katkısı yaparken yönetim neden ısrarla paranın geri dönüşünü görmedik der.

2- Kendi oyuncunun maaşını kıl payı ödeyemeyip takıma para kazandırmardan başka ekibe imzasını izlerken, yönetim neden mevcut maaş oyuncuları çekecek düzeydedir der.

3- Klüp durumu iyi iken eldeki oyuncuyu çok iyi fiyatlara satacakken neden ilk teklifte aç gözlülük yapıp size sormadan kabul eder.

Transfer

1- Bir oyuncuya parayı sayıyorsunuz. Çoğu kişinin hayali olan maaşı veriyorsunuz. Ancak kabul görmüyor ve üstüne oyuncu kendi takımında oynamanın başka yerlerde şans aramaktan daha önemli olduğunu savunuyor. Yani biz bir oyuncuyu almaya kalkarken binbir dert çekiyoruz. Tabi buraya kadar itirazım yok. Ancak doğma büyüme bizim takımımızdan olan bir oyuncuya neden sözleşme imzalatmakta zorlanıyoruz. Yada takımımızda ki herhangi bir oyuncuya sözleşme imzalatamıyoruz. Neden aynı bağlılığı bizim takımımızdakiler hiçbir zaman göstermiyorlar.

2- Yeni bir oyuncu peşindesiniz. Artık 40 mn gözden çıkarıyorsunuz. Transfer gerçekleşti. Oyuncu 1 sene boyunca 40 mn değerinde kalıyor ve sene sonunda fiyatı yarı yarıya düşüyor. Oysa Ronaldinho,Messi bu oyuncuların değeri hep aynı kalıyor hatta artıyor. Bizim takımımıza gelen her oyuncunun fiyatı neden sabit kalmazken transfer yapacağımız onca oyuncunun ücretleri sürekli aynı yükselikte kalıyor ve artıyor.

3- Bir oyuncuyu X bir takıma 7 MN önerdiğinizde itibar etmezken, daha sonra 1 MN fiyata tekrar teklif ettiğinizde pazarlık esnasında fiyatı yeniden 7 MN çekince neden kabul ederler.

4- Oyuncuyu önerdiğinizde karşı takımdan gelen cevapta klübün beklentilerini karşılamıyor fiyatta indirime gidilirse ilgilenecekleri yer aldığında fiyatı 0 yapmamıza rağmen ikinci kez neden hala fiyatı indirirseniz ilgileniriz deniyor.
    5. ve 13. maddelere gerçekten kıl oluyorum.Birde zor bir rakip karşısında öne geçtiğimde defansif taktiğe geciyordum eskiden.Defansif takitiğe geçer geçmez adamlar ard arda pozisyonlar buluyor golüde buluyor.Defansif oynayarak pozısyon verılmez normalde Yunanıstan İtalya nasıl aldı kupaları.Oyunda hücüm oynayan kazanıyor genelde onada gıcık oluyorum.Birde karşıda rezalet bir kaleci var harika kurtarışlar yapıyor.Benim kaleci 2 kaleyi bulan şutun 2 sinide içeri alıyor.Nasıl adalet bu o kadar para sayıyorum kaleciye.Birde şey var ben takıma 50 trilyon öneriyorum basşka takım 45 öneriyor kulup onu kabul ediyor bu da aşırı saçma.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Neden 1-0 öndeyken penaltı kullandığımızda hep kaçırıyoruz ?

Quote Originally Posted by FatalitElem View Post
    Benim Bunca Yıllık Fm Kariyerlerimde Sadece 3-4 Maçım 0-0 Bitti Tahminen.. Yazık Yani Maç Motorunu Geliştirmemek İçin Ellerinden Geleni Yapıyorlar. Hep Bol Gollü Geçer Örnek 5-2 4-2 3-2 Skorları 5-0 5-1 Çok Olan Skorlar ..

Bence oyun, verilen taktikleri işleme konusunda dünyada bir numara...o sonuçların sebebi, oyunun inceliklerinin yakalanması olabilir. benim 0-0 biten birçok maçım var.hatta berabere biten maçlarım çoğunlukla 0-0 bitiyor...Bir de şu gerçek var..her ne kadar günümüz futbolu savunmaya önem verse de,tarihte böyle sonuçlar, başarılar alındı.Oyunda kazanılan başarılar, bana 54' Macaristanı, 58' brezilyayı hatırlatıyor...Unutma arkadaşım, oyunda kurduğumuz takımları gerçekte izleyemiyoruz ve ne sonuçlar alabileceklerini bilemeyiz

http://uk.eurosport.yahoo.com/footba...lts/2007-2008/
    şu sitede real madrid in bütün sezon oynadığı maçlar verilmiş. sadece olympiakos deplasmanında 0-0 kalmış...yaklaşık 50 maçta 1 kez...

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Red face

Transferde 3.Madde Çok Haklısın..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by cagri86 View Post
    Bence oyun, verilen taktikleri işleme konusunda dünyada bir numara...o sonuçların sebebi, oyunun inceliklerinin yakalanması olabilir. benim 0-0 biten birçok maçım var.hatta berabere biten maçlarım çoğunlukla 0-0 bitiyor...Bir de şu gerçek var..her ne kadar günümüz futbolu savunmaya önem verse de,tarihte böyle sonuçlar, başarılar alındı.Oyunda kazanılan başarılar, bana 54' Macaristanı, 58' brezilyayı hatırlatıyor...Unutma arkadaşım, oyunda kurduğumuz takımları gerçekte izleyemiyoruz ve ne sonuçlar alabileceklerini bilemeyiz

http://uk.eurosport.yahoo.com/footba...lts/2007-2008/
    şu sitede real madrid in bütün sezon oynadığı maçlar verilmiş. sadece olympiakos deplasmanında 0-0 kalmış...yaklaşık 50 maçta 1 kez...
    Arkadaşım Benim 3-4 Maçım 0-0 Bitti Diyorum Sana Sende Diyosun Benim Çoğu Maçım Bu Biraz Anormal Değilmi 3-4 Maç 0-0.
    Last edited by Deniz : 11.Temmuz.2008 at 12:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Birleştirilen Mesaj:
    bide merak ettiim şey small databasele large database arasında hız farkı varmı?
    benim cpu biraz eskide takılsın istemiyorm yardımcı olursnaız sevinrm

hız farkı tabii ki oluyor bence işlemcin 2.8 Ghz falansa medium database kullan
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ben birşeyi merak ediyorum acaba 8.0.0 dan sonraki versiyonlarda şampiyon olmak daha mı kolay
    Last edited by juanov : 11.Temmuz.2008 at 19:14 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Benim bu oyunda cevap bulamadığım olaylardan biride Valencia.Hangi taktiği denesem olmuyor, puan almak bile çok zor.Kötü oynasalar bile 2 kere gelip golleri buluyorlar.Bu da çok sinir bozucu bir olay..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Oyunda dikkatimi çeken sizlerinde haberdar olduğu bir kaç konuyu tartışmaya açmak istedim. Bunlar gibi basit şeyler gözden mi kaçırılıyor yoksa bilerek atlanılıyor mu? Amaçsızca eklenen insanı rahatsız eden özellikler, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla düzeltilmeyen durumlar vs. aklıma gelenleri sıralamaya çalıştım. Belki çoğundan sadece ben şikayetçiyim ancak görüş alışverişinde fayda vardır diyorum. Bence oyunun zevki de gerçekçiliğinede gölge düşüyor ve her seride Fm'yi tabiri caizse öldürüyorlar.

Maçlar ve Sezon Olayları

1- Maçlarda bu kadar çok gol olması mantıklı bir durum mu? Bununla paralel gol vuruşları 18-19 olan oyuncuların %500 'lük golleri kaçırması nasıl yorumlanır. Geneline baktığınızda bir maçta iki takımında 20'ye yakın şut atması gerçeklerle bağdaşıyor mu? Eğer bağdaşıyorsa kalecilerin hep maçın adamı seçilmelerine şaşmamak gerekir.

2- Önemli pozisyonlar seçeneği ile maçı izlediğimizde gereksiz bir uzatma söz konusu. Şut çekersin ve kaleci kurtarır devamında kalecinin vuruşu kullanması sonra orta sahada bir yaygara ve topun taca çıkmasını izlemek zorundamıyız.

3- Maçın başında bir takım 2-0'ı yakalayamaz diye bir kaide mi var. 2 gol attığımız gibi akabinde 2 tane golü kalemizde görürüz. İstisnalar vardır ancak çoğunlukla böyle olur. Bunun bir açıklaması var mı?

4- Rakibimiz 2 şer gün arayla 4 maç üstüste yapıyor(İngiltere için konuşuyorum) bunun üstüne biz sadece 3 maç aralıklarla yapmamıza rağmen(biz hiç maç yapmasakta) kadro kalitemiz daha iyiyken neden hep kondisyonumuz geride başlarız.

5- Hücum ağırlıklı bir takım ile sahadayken acil gol bulmamız gerekir. Maçın son dakikalarıda yaklaşmaktadır. Takım oyununu hücum yapınca nede oyun dakikası olarak kalan 20 dakika su dan daha çabuk geçer. Bir tane atağınız bile olmaz.

6- En önemli nokta 3-0 öndeyken bile neden hala galibiyetten emin olamazsınız. Çünkü son dakikada tam 3 tane yersiniz. Peki bunun çoğunlukla olması mantıklı mı?

7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

8- Bir maçta neden bu kadar ofsayttan gol oluyor. 2-3 tane benim sayılmazken rakibinde 1 pozisyonunun sayılmaması ve bunun bir kaç maç tekrarlanması ne kadar gerçekçidir.

9- Gollerin, girilen pozisyonların, ofsaytların bolluğu kadar faul diye kesilen gollerin gerçeklik payı konusunda ne diyebiliriz.

10- Her maç sonunda tartışma çıkması size fikrinizin sorulması ve her seferinde federasyonun haklı olması bu özelliğin ne anlama geldiği konusunda insanı düşündürmüyor mu? Her seferinde farklı birşey olur diye itiraz ettikçe kabul görmemesi sadece ceza almamız açısından bu özelliğin konduğu fikrini doğrulayabilir mi?

11- İdmana gelmeyene 2 hafta maaş kesintisi, kötü oynaya 2 hafta maaş kesintisi, kırmızı kart görene 2 hafta maaş kesintisi koskoca bir sezonu maaş ödemeden neredeyse kapatmak ve oyuncuların her uyarıya eyvallah demesi ne kadar doğrudur. Buna paralel olarak disiplin derecesinin artması nasıl açıklanır.

12- Ceza alan oyuncunun cezasına itiraz edince bu cezanın artırılması veya itirazın bir türlü kabul edilmemesi her seferinde bir tesadüfmüdür.

13- Kısa listenizde yer alan bir oyuncu ile ilgili sürekli bu oyuncuyu alıyor Allah Allah denmesi gerçek medya ile birebir örtüşsede insanı intihara sürüklediği ve kısa liste oluşturmaktan vazgeçirdiği atlatılacak bir nokta mı?

14- Kupa finalindesiniz ve 1 gol size yeterken rakibinizede yetiyor. Haydi çocuklar 1 gole ihtiyacımız var gazı ile başlayınca neden golü atan hep biz oluyoruz. Karşı takım soyunma odasında dedikodu mu yapıyordu. Yada her seferinde inancı tam olan takımın biz olması nasıl açıklanabilir. Bu komutu verdiğimde ister büyük takım ister küçük takım olsun her zaman o 1 golü atmışımdır. İstisnasız.

Yönetim

1- Yönetimin verdiği maaş bütçesi neden hiç bir sezon birbirini tutmaz. Örnek verirsek İngilteredesiniz 30 MN transfer bütçesi ayrıldı. Aldınız iyi adamları şampiyonlar liginde yarı finalde elendiniz. Ligde de 5. oldunuz. Yayın hakları, tur geçme paralı, katılım paralı ve ligde bulunduğunuz konum ile müthiş bir gelir katkısı yaparken yönetim neden ısrarla paranın geri dönüşünü görmedik der.

2- Kendi oyuncunun maaşını kıl payı ödeyemeyip takıma para kazandırmardan başka ekibe imzasını izlerken, yönetim neden mevcut maaş oyuncuları çekecek düzeydedir der.

3- Klüp durumu iyi iken eldeki oyuncuyu çok iyi fiyatlara satacakken neden ilk teklifte aç gözlülük yapıp size sormadan kabul eder.

Transfer

1- Bir oyuncuya parayı sayıyorsunuz. Çoğu kişinin hayali olan maaşı veriyorsunuz. Ancak kabul görmüyor ve üstüne oyuncu kendi takımında oynamanın başka yerlerde şans aramaktan daha önemli olduğunu savunuyor. Yani biz bir oyuncuyu almaya kalkarken binbir dert çekiyoruz. Tabi buraya kadar itirazım yok. Ancak doğma büyüme bizim takımımızdan olan bir oyuncuya neden sözleşme imzalatmakta zorlanıyoruz. Yada takımımızda ki herhangi bir oyuncuya sözleşme imzalatamıyoruz. Neden aynı bağlılığı bizim takımımızdakiler hiçbir zaman göstermiyorlar.

2- Yeni bir oyuncu peşindesiniz. Artık 40 mn gözden çıkarıyorsunuz. Transfer gerçekleşti. Oyuncu 1 sene boyunca 40 mn değerinde kalıyor ve sene sonunda fiyatı yarı yarıya düşüyor. Oysa Ronaldinho,Messi bu oyuncuların değeri hep aynı kalıyor hatta artıyor. Bizim takımımıza gelen her oyuncunun fiyatı neden sabit kalmazken transfer yapacağımız onca oyuncunun ücretleri sürekli aynı yükselikte kalıyor ve artıyor.

3- Bir oyuncuyu X bir takıma 7 MN önerdiğinizde itibar etmezken, daha sonra 1 MN fiyata tekrar teklif ettiğinizde pazarlık esnasında fiyatı yeniden 7 MN çekince neden kabul ederler.

4- Oyuncuyu önerdiğinizde karşı takımdan gelen cevapta klübün beklentilerini karşılamıyor fiyatta indirime gidilirse ilgilenecekleri yer aldığında fiyatı 0 yapmamıza rağmen ikinci kez neden hala fiyatı indirirseniz ilgileniriz deniyor.
    biri hislerıme tercuman olmus
    ozellıkle sezon ve mac olaylarının 5. bolumu bana az küfür ettırmedı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    delirium arkadasım maalesef large databese ıle small databese arasında cıddı bı hız varkı var
    hele kı makınan dedıın gıbı bıraz eskıyse baya kasar large da
    Last edited by 14perseus04 : 14.Temmuz.2008 at 02:04 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

1-1 BİTEN kaç tane maçınız var ??? ben şu ana kadar hiç hatırlamıyorum 1-0 ise öyle bitiyor maçlar daha hiç 1-1 bitiremedm gözüme bu çarptı diğerleri zaten bilindik
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Cyzio View Post
    Benim bu oyunda cevap bulamadığım olaylardan biride Valencia.Hangi taktiği denesem olmuyor, puan almak bile çok zor.Kötü oynasalar bile 2 kere gelip golleri buluyorlar.Bu da çok sinir bozucu bir olay..
    Ben bayağı puan alıyorum Valencia ile en azından ilk 3 e girerim...

Bende rakibin bir kere gelip hol bulmasından bıktım...GS-FB maçı ediyorum sahamda benim şutlarım 20 kaleyi tutan 10 golüm 2, onların şutları 2 kaleyi tutan 2 gol 2 insaf artık ne saçmalıktır bu...Karşıdakide çok ahım şahım bir kaleci değil Volkan Demirel...

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

ya ben hiçbi oyuncuya disiplin cezası veremiorm
    hangi oyuncuya tıklarsAm tıklayım seçenekler yok sadce no action yazıyor
    yardımcı antrenör oyuncunun kendine bakmadıını sölüyor bende bi çakayım cezayı diorum çakamıorum çünkü seçeneklerde sadece no action var,bu yüzdende diğer oyunculr benim disiplinimi sorguluyor

Şöyle bişey var ki only commentary'de oynarsam takımım coşuyo ama aynı taktikle highlightsi göstermesini istersem kötü takımlara bile yenilebiliyorum :S Bişi var bunda kesin ya da bana öyle geliyo :P

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

@Disco

Maç ile ilgili olanlardan 3'e sonuna kadar katılıyorum inanılmaz iğrenç bir durum 3-0'da yapsak 3-3 oluyor ve bu durum deplasmanlarda oluyo ve hep ama hep oluyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

2010 yıLından sonra neden her zaman 3-0 öne geçeriz ve ardından maç 3-3 e geLir ya da 4-3 mağLup oLuruz. Neden biz bir kez biLe geriye düştüğümüz maçı çeviremeyiz. Neden bu yıLLar geçtikçe oyunda kaLeciLer bu kadar abartı oLuyor. Gerçek hayatta ve oyunda yıLLar geçtikçe FM gerçekten artık çok sinir bozucu oLuyor
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

bence bu sikayetlerin biraz da gercegi yansıtıyo gercek hayatta da oluyo bu da oyuna zenginlik katıyo bence

Arkadaslar ben Bursa ile kariyere basladım dün,ligde 10 macta 8 mağlubiyetim 2 beraberliğim var sorunu hem başlıkla ilişkilendireceğim hem de görüslerinizi isteyeceğim.. Takımım cok kolay gol yiyor sevgili fm'ciler.. (ve ben bu olaya cevap bulamıyorum ) 10 macın 6'sında ilk 15 dakikada gol gördüm kalemde.. Siz de yasıyor musunuz bu sorunu..?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

evet taktiği tutturamazsan böyle oluyor keşke taktik değiştirmeyi deneseydin

Quote Originally Posted by juanov View Post
    evet taktiği tutturamazsan böyle oluyor keşke taktik değiştirmeyi deneseydin
    Son care taktikle oynadım,su anda 21.lig macına geldik.. 2 galibiyetim 6 beraberliğim var cm 2001 ile basladım bu managerlik sevdasına,hic böyle bi sezon gecirmemistim,çok şaşkınım.. Bir de şu gariplik var,buna da anlam veremedim;hazırlık maclarında takım gayet iyi.. Sezon basında böyleydi durum,cok umutluydum takımdan ama sezon bir basladı,her sey tepetaklak.. Devre arasında 2 aylık bir ara vardı 5 tane hazırlık macı sıkıstırdım o araya.3 galibiyet 1 beraberlik 1 de mağlubiyet aldım(öyle 3.lig takımlarıyla da oynamadım ) Yorum getirebilecek arkadaslar var mı..?

meraba arkadaşlar ben fm2008 yeni oynamaya başladım ve biraz zorlanıyorum lyonu çalıştırıyorum ama brakmayı düşünüyorum önereceğiniz bir takım varmı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Mesela ben kornerlerden hayatta gol bulamıyorum. Sürekli faul veriliyor. Yemin ederim şu oyunu oynamay başladığımdan beri bir kere kornerden gol atamadım. Hepsinde faul çalındı. Aynı şekilde büyük takımlara karşı oynarken gollerimin çoğu ofsayt gerekçesiyle verilmiyor. Maç sonunda hakemi eleştirince cezayı ben alıyorum, federasyon sürekli haklı çıkıyor !

Forvetlerimaşırı gol kaçırıyor. Kaleciyle birebirsiniz ve topu kocaman kale varken gidip kalecinin üstüne atıyorsunuz. Ve bunu da David Villa gibi Etoo gibi yıldızların yapması oldukça ilginç. Hadi bir tane kaçırır 2 tane kaçırır arada olur der geçersiniz ama sürekli olması bir tesadüf değildir yani.

son olarak da skor benim lehimeyken son 10-15 dk ve uzatmalarda rakip takım maç boyunca yaptığı atak sayısından daha fazla atak yaparken, skor onların lehine ise o kadar zaman sanki 1 dakika gibi anında geçiveriyor. Bunun da bir tesadüf olduğu düşünülemez sanırım...

Bu oyunu kendimizi mutlu etmek için oynadığımızı sanıyoruz ama tam aksine bizi sinir hastası insanlar yapıyor ve bazı kişileri hileye yönlendiriliyor....

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    1-1 BİTEN kaç tane maçınız var ??? ben şu ana kadar hiç hatırlamıyorum 1-0 ise öyle bitiyor maçlar daha hiç 1-1 bitiremedm gözüme bu çarptı diğerleri zaten bilindik
    haklısın dk 80fln 1-0 yeniyorum adamlar gol aıyor , 1-1 , adamlar doymuyor bir gol daha atıyor 1-2 maç bitiyor

Ben birde şuna rastladım -> Fenerbahce 4(Alex pen. Alex pen. Alex pen. Alex.pen --- Alex penlatı kaçırdı ) Beşiktaş 3 ( Bobo , Delgado , Tello ) bu kadar çok penaltı olurda beşiktaş maçında olmaz desem bir Uşakspor , tamam olur ama bu olmaz kardeşim beşiktaşta zaten o kadar agresif oyuncu yok

Şunu da farkettim , Raul Garcia'ya çok şut at diyorum atmıyor , atma diyorum , şut yağmuruna tutuyor

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bende de tam tersi maçlarım genelde 1-1 bitiyor.maçın ilk kısımlarında 1 gol atıyorum 80-90. dakika arası 1 gol yiyorum ve 1-1 bitiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

neden biz öndeyken tempoyu düşürüp zaman geçirmeyi fuLLedigimiz haLde oyun iLerLemiyorda yenik durumdayken aynı kombinasyonu rakip uyguLadıgında -bizden güçsüz oLsa biLe-oyun geçmiyor ???

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Bazı arkadaşlar bu 1 kere gelip gol atmaya falan gerçek hayatta olmuyor mu diyor.Olduğunu bizde biliyoruz biz her maç böyle şeylerin olmasından rahatsız oluyoruz.Ayrıca şu da var bilmiyorum benim mi sadece başıma geliyor.Kötü kaleciler bile saç baş yolduruyor kurtarışlarıyla..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

tamamen katılıyorum çok güzel tespitler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fm 2009'da artık bunlara bir dur deseler artık?

Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Mesaj Yetkileri