Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 197 sonuç

Konu: Cevap bulamadığımız 08 olayları

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default Cevap bulamadığımız 08 olayları

Oyunda dikkatimi çeken sizlerinde haberdar olduğu bir kaç konuyu tartışmaya açmak istedim. Bunlar gibi basit şeyler gözden mi kaçırılıyor yoksa bilerek atlanılıyor mu? Amaçsızca eklenen insanı rahatsız eden özellikler, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla düzeltilmeyen durumlar vs. aklıma gelenleri sıralamaya çalıştım. Belki çoğundan sadece ben şikayetçiyim ancak görüş alışverişinde fayda vardır diyorum. Bence oyunun zevki de gerçekçiliğinede gölge düşüyor ve her seride Fm'yi tabiri caizse öldürüyorlar.

Maçlar ve Sezon Olayları

1- Maçlarda bu kadar çok gol olması mantıklı bir durum mu? Bununla paralel gol vuruşları 18-19 olan oyuncuların %500 'lük golleri kaçırması nasıl yorumlanır. Geneline baktığınızda bir maçta iki takımında 20'ye yakın şut atması gerçeklerle bağdaşıyor mu? Eğer bağdaşıyorsa kalecilerin hep maçın adamı seçilmelerine şaşmamak gerekir.

2- Önemli pozisyonlar seçeneği ile maçı izlediğimizde gereksiz bir uzatma söz konusu. Şut çekersin ve kaleci kurtarır devamında kalecinin vuruşu kullanması sonra orta sahada bir yaygara ve topun taca çıkmasını izlemek zorundamıyız.

3- Maçın başında bir takım 2-0'ı yakalayamaz diye bir kaide mi var. 2 gol attığımız gibi akabinde 2 tane golü kalemizde görürüz. İstisnalar vardır ancak çoğunlukla böyle olur. Bunun bir açıklaması var mı?

4- Rakibimiz 2 şer gün arayla 4 maç üstüste yapıyor(İngiltere için konuşuyorum) bunun üstüne biz sadece 3 maç aralıklarla yapmamıza rağmen(biz hiç maç yapmasakta) kadro kalitemiz daha iyiyken neden hep kondisyonumuz geride başlarız.

5- Hücum ağırlıklı bir takım ile sahadayken acil gol bulmamız gerekir. Maçın son dakikalarıda yaklaşmaktadır. Takım oyununu hücum yapınca nede oyun dakikası olarak kalan 20 dakika su dan daha çabuk geçer. Bir tane atağınız bile olmaz.

6- En önemli nokta 3-0 öndeyken bile neden hala galibiyetten emin olamazsınız. Çünkü son dakikada tam 3 tane yersiniz. Peki bunun çoğunlukla olması mantıklı mı?

7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

8- Bir maçta neden bu kadar ofsayttan gol oluyor. 2-3 tane benim sayılmazken rakibinde 1 pozisyonunun sayılmaması ve bunun bir kaç maç tekrarlanması ne kadar gerçekçidir.

9- Gollerin, girilen pozisyonların, ofsaytların bolluğu kadar faul diye kesilen gollerin gerçeklik payı konusunda ne diyebiliriz.

10- Her maç sonunda tartışma çıkması size fikrinizin sorulması ve her seferinde federasyonun haklı olması bu özelliğin ne anlama geldiği konusunda insanı düşündürmüyor mu? Her seferinde farklı birşey olur diye itiraz ettikçe kabul görmemesi sadece ceza almamız açısından bu özelliğin konduğu fikrini doğrulayabilir mi?

11- İdmana gelmeyene 2 hafta maaş kesintisi, kötü oynaya 2 hafta maaş kesintisi, kırmızı kart görene 2 hafta maaş kesintisi koskoca bir sezonu maaş ödemeden neredeyse kapatmak ve oyuncuların her uyarıya eyvallah demesi ne kadar doğrudur. Buna paralel olarak disiplin derecesinin artması nasıl açıklanır.

12- Ceza alan oyuncunun cezasına itiraz edince bu cezanın artırılması veya itirazın bir türlü kabul edilmemesi her seferinde bir tesadüfmüdür.

13- Kısa listenizde yer alan bir oyuncu ile ilgili sürekli bu oyuncuyu alıyor Allah Allah denmesi gerçek medya ile birebir örtüşsede insanı intihara sürüklediği ve kısa liste oluşturmaktan vazgeçirdiği atlatılacak bir nokta mı?

14- Kupa finalindesiniz ve 1 gol size yeterken rakibinizede yetiyor. Haydi çocuklar 1 gole ihtiyacımız var gazı ile başlayınca neden golü atan hep biz oluyoruz. Karşı takım soyunma odasında dedikodu mu yapıyordu. Yada her seferinde inancı tam olan takımın biz olması nasıl açıklanabilir. Bu komutu verdiğimde ister büyük takım ister küçük takım olsun her zaman o 1 golü atmışımdır. İstisnasız.

Yönetim

1- Yönetimin verdiği maaş bütçesi neden hiç bir sezon birbirini tutmaz. Örnek verirsek İngilteredesiniz 30 MN transfer bütçesi ayrıldı. Aldınız iyi adamları şampiyonlar liginde yarı finalde elendiniz. Ligde de 5. oldunuz. Yayın hakları, tur geçme paralı, katılım paralı ve ligde bulunduğunuz konum ile müthiş bir gelir katkısı yaparken yönetim neden ısrarla paranın geri dönüşünü görmedik der.

2- Kendi oyuncunun maaşını kıl payı ödeyemeyip takıma para kazandırmardan başka ekibe imzasını izlerken, yönetim neden mevcut maaş oyuncuları çekecek düzeydedir der.

3- Klüp durumu iyi iken eldeki oyuncuyu çok iyi fiyatlara satacakken neden ilk teklifte aç gözlülük yapıp size sormadan kabul eder.

Transfer

1- Bir oyuncuya parayı sayıyorsunuz. Çoğu kişinin hayali olan maaşı veriyorsunuz. Ancak kabul görmüyor ve üstüne oyuncu kendi takımında oynamanın başka yerlerde şans aramaktan daha önemli olduğunu savunuyor. Yani biz bir oyuncuyu almaya kalkarken binbir dert çekiyoruz. Tabi buraya kadar itirazım yok. Ancak doğma büyüme bizim takımımızdan olan bir oyuncuya neden sözleşme imzalatmakta zorlanıyoruz. Yada takımımızda ki herhangi bir oyuncuya sözleşme imzalatamıyoruz. Neden aynı bağlılığı bizim takımımızdakiler hiçbir zaman göstermiyorlar.

2- Yeni bir oyuncu peşindesiniz. Artık 40 mn gözden çıkarıyorsunuz. Transfer gerçekleşti. Oyuncu 1 sene boyunca 40 mn değerinde kalıyor ve sene sonunda fiyatı yarı yarıya düşüyor. Oysa Ronaldinho,Messi bu oyuncuların değeri hep aynı kalıyor hatta artıyor. Bizim takımımıza gelen her oyuncunun fiyatı neden sabit kalmazken transfer yapacağımız onca oyuncunun ücretleri sürekli aynı yükselikte kalıyor ve artıyor.

3- Bir oyuncuyu X bir takıma 7 MN önerdiğinizde itibar etmezken, daha sonra 1 MN fiyata tekrar teklif ettiğinizde pazarlık esnasında fiyatı yeniden 7 MN çekince neden kabul ederler.

4- Oyuncuyu önerdiğinizde karşı takımdan gelen cevapta klübün beklentilerini karşılamıyor fiyatta indirime gidilirse ilgilenecekleri yer aldığında fiyatı 0 yapmamıza rağmen ikinci kez neden hala fiyatı indirirseniz ilgileniriz deniyor.

hepsini okudum şikayetlerini haklı buluyorum ama tek bir cevabım var
    top yuvarlaktır oyunun yapay zekası ilerleyen sürümlerde geliştireleceğine inanıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

az önceki mesajı kim sildiye allah razı olsun. okumamışmış cevap veremezmiş.

Arkadaşım dediklerinin harfi harfine katılıyorum. Bu hata yada ne olduğunu bilemiyeceğim olaylar bazen oyundan soğutcak derecede fazla oluyor. Hele ofsayt yada faul kararıyla iptal edilen goller. Birde transfer yaparken karşı takımın senin 20M luk teklifini reddetmesi ve başka bir takımın 15M luk teklifni kabul etmesi bunlar deli ediyor gerçekten.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

1. Maclarda fazla gol olmasindan ve sut cekilmesinden baskalari da yakiniyor. SI forumunda tartisiliyor bu (http://community.sigames.com/eve/for...3/m/5882089743)
    Bire bir de "golcü" oyuncularin cok gol kacirmasi SI forumunda da sikayet ediliyor.(http://community.sigames.com/eve/for...1/m/8942014163)
    Ama gol vurusu sirasinda sadece FINISHING özelliginde bakilmamali. Soguk kanlilik, kararlilik, dogru karari alma ve teknik gibi özellikler de önemli.

2. Bence de biraz gereksiz oluyor kalecinin topu getirip yere koymasini göstermek falan. Simdilik o sirada "highlights" hizini artirarak bunu cözebilirsin .

8. Bilinen bir sorun. Herhalde cikacak patchda cözülür. (http://community.sigames.com/eve/for...3/m/9102026953)

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hepimizden Mustafa.

Söylenenlerin çoğundan hepimiz şikayetçiyiz sanırım. Biraz abarmışlar gibi sanki 2008'de gol konusunda. 5-4, 4-4 gibi sonuçlar gayet normal gelmeye başladı bana vallahi. Birde sayılmayanları var tabii bunların.

Patchlere umut bağladık ama bukadar "hata" denebilecek kadar sorun bulabiliyorsak bunları kaç tane patch ile düzeltebilirler kimbilir. Yada düzeltirler mi birde o var.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Çoğunda haklısın özellikle şu gol pozisyonları hakkında.Benim oyuncularım karşı karşıya pozisyonları atamıyorlar ama zor pozisyonda atıyorlar.Hepsini atacaklar diye birşey yok tabi ama bitiriciliği iyi olan bir forvet hiç mi atamaz karşı karşıya iken

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    Çoğunda haklısın özellikle şu gol pozisyonları hakkında.Benim oyuncularım karşı karşıya pozisyonları atamıyorlar ama zor pozisyonda atıyorlar.Hepsini atacaklar diye birşey yok tabi ama bitiriciliği iyi olan bir forvet hiç mi atamaz karşı karşıya iken
    Aslında konuya değinirken bu kısım aklımdaydı eklemeyi unutmuşum. Köşe atışını kullanıyor. Birisi kafayı vuruyor kaleci çıkarıyor. O kalabalıkta top bizim golcümüzün önüne düşüyor. Yakın mesafe koskoca kale ve tekrar kalecinin üzerine nişanlıyor. Sonra ceza sahası çaprazından neredeyse uzay tabir edebileceğimiz bir yerden golü atıyor.

Bu durumlar hani Lincoln'ü güçsüz yapmışlar gibi hatalar değildir. Oyunu toptan bir gözden geçirmeleri gerek. Şu kısıma hak veriyorum. Tüm yenilikleri bir kereden yapsalar oyunu ilerleyen zamanda nasıl satacaklar diye. Ancak Fm öyle bir oyun ki yenilik eklemesi bitmez. Bunun farkında değiller. Neticede bir Fifa yad Nba değil. Sınırları kısıtlı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet bazı hatalar var bunlar yamayla düzeltilebilecek mesela çok faul veya ofsayttan gol oluyor ama bazıları süre geliyor. Dediklerinden en çok uyuzuma giden seçtiğim takımlar hep 10-15 tane net gol pozisyonu yakalıyor forvetler finishing heading konusunda uzman isimler zar zor 1-2 gol atıyorlar, bukadar pozisyon bulmak yanlış hadi buluyorsun atamayınca çıldırıyosun adam geliyo bişut gol.. Fare o sırada duvarda kırılıyor.

Bide sana ek olarak mesela süper ligden bi takım seçiyon 2. veya 3. ligden oyuncuya teklif götürüyon takım kabul ediyo oyuncu kabul etmiyo sonra o oyuncu süper lig yerine 2. ligden bi takıma gidiyor var mı böle bi mantık anlayamadım.. Anlayan varsa..

Nesil
    2006

Şut konusunda haklsının. Fenerbahçe'yi yönetiyorum, hazırlık maçı rakip Werder Bremen maç Almanya'da. En iddialı kadromu şeçtim. Maç başında ise oyuncularıma eğlenin dedim. Maç Werder atakları ile başlayıp atağı ile bitti. Kaleme 25 şut çektiler. Beni ezerek oynadılar ve 25 şutun 15'i Serdar ile Volkan çıkardı. Çoğuda çizgiden. Ben ise 2 kez gittim ve aldım. Her maçta 35'e yakın şut çekiyorum ama bütün gollerimi defans oyuncularım atıyor ve maçlarımda 1-2 gol buluyorum. Ezerek oynuyorum takmım gol atamıyor. Antremanda şuta önemde veriyorum ama olmuyor...

Cezalara hiç girme, şu ana kadar hiç bir ceza'yı iptal etmediler her seferinde attırdılar. Kart gören oyuncuya hemen itiraz et gelir edersin o ceza üç maç olur. Çok kötü bir uygulama.

Asistan'ı kadro oluştururken takımda ki isimelre göre deği o ay idmanlarda en iyi olan oyunculara göre oluşturuyor.

Bedava'ya oyuncu veriyorum alın diyorum fiyatı indirirseniz düşünürüz düyorlar. Bu oyunda en nefret ettiğim özelliklerinden birisidir. Alın bedava oyuncu bunu bir türlü düzeltemediler. Umarım 2009'da olmaz ama orada da olacak gibi.

en basitinden bir örnek göstereyim FB-BJK süper kupa mücadelesi maç 2-2 85.dk gökhan ünal bariz ofsayttan bir gol ve 3-2 öndeyim 90+1 bobo benimkinden daha fena bi ofsayt pozisyonu ve gol 3-3 uzatmalarda gökhan ünal akıllara zarar bir ofsaytla skoru 4-3 e getiriyor uzatmanın son dakikaları neredeyse orta sahadan bir freekick ve 4-4 golün sahibi delgado penaltılarda kazandm allahtan

hem çok gol var hem ofsayt denen bişe yok maçda hemde inanılmaz goller oyunu bırakıyordum maçdan sonra oyundaki tüm hataları tek bi maçda görebiliyoruz maçı kaydedip sigamese bir teşekkür mektubu ile yollayacaktım ama geç aklıma geldiği için maç raporu filan silinmiş
    Last edited by GeNç KaRTaL : 14.Haziran.2008 at 15:57 Reason: Türkçemizi düzgün kullanalım lütfen..

Nesil
    2006

Türkiye liginde ki ofsayt golleri doğal, gerçekçi gelmişler bu noktadan o yüzden bişey demiyorum ama en kötüsü Ofsayt'tan gol olunca bana soruyorlar karar doğrumu, ben en sert dille eleştiriyorum olan bana ceza veriliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Benimde dikkatimi çekmişti bu olay.. Önceki oyunlarda maç daha az gösterime girerdi..Bu senekinde dakika başı önemli pozisyon olmaya başladı.. daha çok pozisyon daha çok gol kaçınılmaz oldu..
    <')))))>-<

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbuL

6- En önemli nokta 3-0 öndeyken bile neden hala galibiyetten emin olamazsınız. Çünkü son dakikada tam 3 tane yersiniz. Peki bunun çoğunlukla olması mantıklı mı?
    i$te Bana en cok oLan ve Beni En cok Oyundan sOgutan oLay Bu

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Oyunda dikkatimi çeken sizlerinde haberdar olduğu bir kaç konuyu tartışmaya açmak istedim. Bunlar gibi basit şeyler gözden mi kaçırılıyor yoksa bilerek atlanılıyor mu? Amaçsızca eklenen insanı rahatsız eden özellikler, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla düzeltilmeyen durumlar vs. aklıma gelenleri sıralamaya çalıştım. Belki çoğundan sadece ben şikayetçiyim ancak görüş alışverişinde fayda vardır diyorum. Bence oyunun zevki de gerçekçiliğinede gölge düşüyor ve her seride Fm'yi tabiri caizse öldürüyorlar.

Maçlar ve Sezon Olayları

1- Maçlarda bu kadar çok gol olması mantıklı bir durum mu? Bununla paralel gol vuruşları 18-19 olan oyuncuların %500 'lük golleri kaçırması nasıl yorumlanır. Geneline baktığınızda bir maçta iki takımında 20'ye yakın şut atması gerçeklerle bağdaşıyor mu? Eğer bağdaşıyorsa kalecilerin hep maçın adamı seçilmelerine şaşmamak gerekir.

2- Önemli pozisyonlar seçeneği ile maçı izlediğimizde gereksiz bir uzatma söz konusu. Şut çekersin ve kaleci kurtarır devamında kalecinin vuruşu kullanması sonra orta sahada bir yaygara ve topun taca çıkmasını izlemek zorundamıyız.

3- Maçın başında bir takım 2-0'ı yakalayamaz diye bir kaide mi var. 2 gol attığımız gibi akabinde 2 tane golü kalemizde görürüz. İstisnalar vardır ancak çoğunlukla böyle olur. Bunun bir açıklaması var mı?

4- Rakibimiz 2 şer gün arayla 4 maç üstüste yapıyor(İngiltere için konuşuyorum) bunun üstüne biz sadece 3 maç aralıklarla yapmamıza rağmen(biz hiç maç yapmasakta) kadro kalitemiz daha iyiyken neden hep kondisyonumuz geride başlarız.

5- Hücum ağırlıklı bir takım ile sahadayken acil gol bulmamız gerekir. Maçın son dakikalarıda yaklaşmaktadır. Takım oyununu hücum yapınca nede oyun dakikası olarak kalan 20 dakika su dan daha çabuk geçer. Bir tane atağınız bile olmaz.

7- Bütün özellikleri 16 dan yukarı olan bir Baş Antrenör ile çalışırsınız ancak seçimi ona bıraktığınızda diğer takımların canını verdiği sizinde milyon harcadığınız adamı neden bir türlü ilk 11'e almaz.

8- Bir maçta neden bu kadar ofsayttan gol oluyor. 2-3 tane benim sayılmazken rakibinde 1 pozisyonunun sayılmaması ve bunun bir kaç maç tekrarlanması ne kadar gerçekçidir.

9- Gollerin, girilen pozisyonların, ofsaytların bolluğu kadar faul diye kesilen gollerin gerçeklik payı konusunda ne diyebiliriz.

10- Her maç sonunda tartışma çıkması size fikrinizin sorulması ve her seferinde federasyonun haklı olması bu özelliğin ne anlama geldiği konusunda insanı düşündürmüyor mu? Her seferinde farklı birşey olur diye itiraz ettikçe kabul görmemesi sadece ceza almamız açısından bu özelliğin konduğu fikrini doğrulayabilir mi?

11- İdmana gelmeyene 2 hafta maaş kesintisi, kötü oynaya 2 hafta maaş kesintisi, kırmızı kart görene 2 hafta maaş kesintisi koskoca bir sezonu maaş ödemeden neredeyse kapatmak ve oyuncuların her uyarıya eyvallah demesi ne kadar doğrudur. Buna paralel olarak disiplin derecesinin artması nasıl açıklanır.

12- Ceza alan oyuncunun cezasına itiraz edince bu cezanın artırılması veya itirazın bir türlü kabul edilmemesi her seferinde bir tesadüfmüdür.

13- Kısa listenizde yer alan bir oyuncu ile ilgili sürekli bu oyuncuyu alıyor Allah Allah denmesi gerçek medya ile birebir örtüşsede insanı intihara sürüklediği ve kısa liste oluşturmaktan vazgeçirdiği atlatılacak bir nokta mı?

14- Kupa finalindesiniz ve 1 gol size yeterken rakibinizede yetiyor. Haydi çocuklar 1 gole ihtiyacımız var gazı ile başlayınca neden golü atan hep biz oluyoruz. Karşı takım soyunma odasında dedikodu mu yapıyordu. Yada her seferinde inancı tam olan takımın biz olması nasıl açıklanabilir. Bu komutu verdiğimde ister büyük takım ister küçük takım olsun her zaman o 1 golü atmışımdır. İstisnasız.

Yönetim

1- Yönetimin verdiği maaş bütçesi neden hiç bir sezon birbirini tutmaz. Örnek verirsek İngilteredesiniz 30 MN transfer bütçesi ayrıldı. Aldınız iyi adamları şampiyonlar liginde yarı finalde elendiniz. Ligde de 5. oldunuz. Yayın hakları, tur geçme paralı, katılım paralı ve ligde bulunduğunuz konum ile müthiş bir gelir katkısı yaparken yönetim neden ısrarla paranın geri dönüşünü görmedik der.

2- Kendi oyuncunun maaşını kıl payı ödeyemeyip takıma para kazandırmardan başka ekibe imzasını izlerken, yönetim neden mevcut maaş oyuncuları çekecek düzeydedir der.

3- Klüp durumu iyi iken eldeki oyuncuyu çok iyi fiyatlara satacakken neden ilk teklifte aç gözlülük yapıp size sormadan kabul eder.

Transfer

1- Bir oyuncuya parayı sayıyorsunuz. Çoğu kişinin hayali olan maaşı veriyorsunuz. Ancak kabul görmüyor ve üstüne oyuncu kendi takımında oynamanın başka yerlerde şans aramaktan daha önemli olduğunu savunuyor. Yani biz bir oyuncuyu almaya kalkarken binbir dert çekiyoruz. Tabi buraya kadar itirazım yok. Ancak doğma büyüme bizim takımımızdan olan bir oyuncuya neden sözleşme imzalatmakta zorlanıyoruz. Yada takımımızda ki herhangi bir oyuncuya sözleşme imzalatamıyoruz. Neden aynı bağlılığı bizim takımımızdakiler hiçbir zaman göstermiyorlar.

2- Yeni bir oyuncu peşindesiniz. Artık 40 mn gözden çıkarıyorsunuz. Transfer gerçekleşti. Oyuncu 1 sene boyunca 40 mn değerinde kalıyor ve sene sonunda fiyatı yarı yarıya düşüyor. Oysa Ronaldinho,Messi bu oyuncuların değeri hep aynı kalıyor hatta artıyor. Bizim takımımıza gelen her oyuncunun fiyatı neden sabit kalmazken transfer yapacağımız onca oyuncunun ücretleri sürekli aynı yükselikte kalıyor ve artıyor.

3- Bir oyuncuyu X bir takıma 7 MN önerdiğinizde itibar etmezken, daha sonra 1 MN fiyata tekrar teklif ettiğinizde pazarlık esnasında fiyatı yeniden 7 MN çekince neden kabul ederler.

4- Oyuncuyu önerdiğinizde karşı takımdan gelen cevapta klübün beklentilerini karşılamıyor fiyatta indirime gidilirse ilgilenecekleri yer aldığında fiyatı 0 yapmamıza rağmen ikinci kez neden hala fiyatı indirirseniz ilgileniriz deniyor.

Çoğunda hakLısın.Ben o kadar para verip Avrupa da ki şirketLerin cebini doLdurduğum ve bu oLayLarın hiç bir zaman düzeLmeyeceğini anLadığım için çok pişmanım.Artık orjinaL oyun bundan sonra sigames ağzı iLe kuş tutsa aLmam.

İnsan bu oyunu stres atmak için oynar.Cm 01/02 de en azından zevk vardı.Stres atardık.Yada kaçan deLi gibi goLLeri göremediğimiz için umursamazdık hep düzeLeceğini umut ederek yaşadık.Ama daha da düzeLeceğine daha da bozuLdu.Artık FM bende stres atmak yerine daha çok stres yaratıyor.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Hepsini tek tek okudum. Çoğunda haklısın gerçekten. Şu federasyona itiraz olayı benim canımı sıkıyor. Oyun 2D olduğu için tartışmalı ofsayt pozisyonlarında verilen kararların doğruluğunu durdur oynat yöntemiyle sınayabiliyoruz ve ben bir iki tane hatalı kararı yakalayıp itiraz etmiştim ve federasyon sessiz kalmıştı bunlara. Ama tartışmalı penaltı kararlarının doğruluğunu filan test edemiyoruz tabii ki haliyle. Bazen canımızı çok sıkan maçlardan sonra bu penaltı kararlarına itiraz ederiz ve hep de uyarı alırız. Bir de yetmezmiş gibi bizim yönetim bunlara üzülüyor. İşte benim canımı en çok sıkan şey bu. Göremediğimiz için bütün penaltı itirazlarına uyarı gelmesi. Bir hakem hiç mi hatalı penaltı kararı verir veya vermez.

Not: Buna rağmen 3D'ye hayır.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Daha o kadar ayrıntı var ki. Gördükçe bu başlık içerisinden belirticem. Forumumuzda oyun içi hatalar kısmı var ancak orada daha çok oyunu direk etkileyen şeyler tartışılıyor. Mesela adamın takımı sürekli tek kişi santra yapıyor gibi. Bu başlık hataların yanında anlamsızlıkların başlığı. Sizlerden de bu tarz anormallikleri bekliyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hani asLında herşeye beLki biraz mantıkLı bakabiLirizde.Yahu herkesi çiLeden çıkaran sen yenik durumdasın takımı hücuma çekiyorsun, baskıyı arttırıyorsun (GÜYA) zaman akıyor gidiyor.Ama sen önde iken adamLar bir bastırdımı maç yarım saat sürüyor.Yani bunun açıkLması yok bence tamamen saçmaLık ve düzeLtiLemeyen yıLLardır yakamıza yapışmış bir virüs gibi bizi takip ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Peki şuna ne dersiniz. Daha doğrusu katılırmısınız bilmiyorum. Herhangi bir 3. lig seviyesinde bir takım seçin. İyi bir kaleci ve forvet hattıyla 1-2 sene içinde Şampiyonlar ligi finali oynarsınız. Oyun kaleci ve ileri uç elemanları üzerine kurulmuş. Uefa'nın ve Şampiyonlar liginin gruptan sonraki turları fiyasko. Deplasmanda oynayan takım bu kadar rahat gol atar mı? Genao diye bir takım var galiba İtalyan. Manchester sonra Arsenal'i eledi. Şampiyonlar ligi çeyrek finalinde de Chelsea'ye elendi. Olacak iş mi bu.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Peki şuna ne dersiniz. Daha doğrusu katılırmısınız bilmiyorum. Herhangi bir 3. lig seviyesinde bir takım seçin. İyi bir kaleci ve forvet hattıyla 1-2 sene içinde Şampiyonlar ligi finali oynarsınız. Oyun kaleci ve ileri uç elemanları üzerine kurulmuş. Uefa'nın ve Şampiyonlar liginin gruptan sonraki turları fiyasko. Deplasmanda oynayan takım bu kadar rahat gol atar mı? Genao diye bir takım var galiba İtalyan. Manchester sonra Arsenal'i eledi. Şampiyonlar ligi çeyrek finalinde de Chelsea'ye elendi. Olacak iş mi bu.

ÇeLişki yaratma şimdi bak oLmuyor Hani forvetLer çok kaçırıyordu? Bence sen o yazını şöyLe çevir; Kötü özeLLikLeri berbat sadece bir tane özeLLiği iyi oLan kaleci ve forvette de bitiriciLiği ve özeLLikLeri kötü bir forvet oLarak düzeLt bence Çünkü oyunda özeLLikLeri zayıf kaLeciLere goL atmak çok zor.Peter cech e biLe goL atmakta o kadar zorLanmıyorum yahu.Aynı şekiLde de forvetLer.ÖzeLLikLeri düşük forvetLer vurdukLarını goL yapıyorLar.

Hani iyi konsantre feLan oLuyorLar diyen çıkar.Ondan öyLe iyi oynuyorLar doğaL diyenLere bende ''Yerim konsantresini derim''

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Hani asLında herşeye beLki biraz mantıkLı bakabiLirizde.Yahu herkesi çiLeden çıkaran sen yenik durumdasın takımı hücuma çekiyorsun, baskıyı arttırıyorsun (GÜYA) zaman akıyor gidiyor.Ama sen önde iken adamLar bir bastırdımı maç yarım saat sürüyor.Yani bunun açıkLması yok bence tamamen saçmaLık ve düzeLtiLemeyen yıLLardır yakamıza yapışmış bir virüs gibi bizi takip ediyor.
    Katilmamak elde degil,sirf bu yüzden fmden soguyorum bazen.

milli takım yönetmekten yoruldum her hafta maç mı izler bi hoca hadi maçlara bir hafta kala veya 1 ay kala izlersin de sezon boyu her maça da gidilmez shorlist olayından ben de şikayetçiyim ayrıca kornerlerde hep faul oluyo her seferinde gol diye seviniyodum spiker gol değil diyene kadar sonra aklıma basit bir olay geldi yan hakeme bakıyorum

@ lord xander :

Kardes o haberler geldiginde cevap verme,öyle gec o haberleri,maclara gitmen gerek kalmiyor ozaman (:
    Ben de Arjantin Milli takimini yönetiyom,maclara gitmisligim yoktur

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    ÇeLişki yaratma şimdi bak oLmuyor Hani forvetLer çok kaçırıyordu?
    Sanırım yanlış anladın. Çelişkilik bir durum yok. Aşırı derecede gol atıyorsunuz. Bunda bir anormallik yok mu demişim.
    Birde golcülerin özellikleri 18-19 olmasına rağmen bir o kadar kaçırıyorlar. Yani atsalar maçlar 20-18 bitecek. Burada kapalı bir eleştirim var.

Bunun yanında ben gol kaçırıyolar kısmında şunu vurgulamışım. Bitiricilikleri 18-19 olmasına rağmen %500 gollük pozisyonu atamıyorlar. Alakasız yerde atıyorlar demişim. Burada da oyuncu özelliklerinin bol keseden verilmesini eleştirdim. Son dediğimde ise haklıyım. Kaleye koy Akinfeev'i ileriye at Anelka ve Agüero'yu git Artvinsporla oynayın. Geri kalanlarda hangi oyuncu olursa olsun fark yapmaz. Kaleciniz 1000 top kurtararak her karşılaşmada maçın adamı olur. Oyuncularınızda 1000 şut atıp %500lük golleri kaçırırken sıfır açıdan gol atarak Artvinspor'la her takımı yenersiniz. Buda oyunun başka bir özelliğine üstü kapalı eleştiridir. Eskiden tur geçince inanamazdım. Şimdi öyle mi?

Quote Originally Posted by lord_xander View Post
    milli takım yönetmekten yoruldum her hafta maç mı izler bi hoca hadi maçlara bir hafta kala veya 1 ay kala izlersin de sezon boyu her maça da gidilmez shorlist olayından ben de şikayetçiyim ayrıca kornerlerde hep faul oluyo her seferinde gol diye seviniyodum spiker gol değil diyene kadar sonra aklıma basit bir olay geldi yan hakeme bakıyorum
    Geçen de Hırvatistan'ın başına geçtim. Bende karşılaştım. Yani burada herşey abartılı. Her maç yorum istiyor. Her pozisyonda tartışma soruyor. Bu oyuncuyu alacaksınız diyor. Bu tarz şeyler güzeldir. Ancak abartmışlar. Allahtan rakip takım menajerleri dakka başı bizle ilgili yorum yapmıyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Vancouver

aslına bakarsan sürekli yok şunu alıcaksınız yok bunu alıcaksınız demeleri çok normal hatta çook gerçekçi çünkü eğer Türkiye'nin spor gazetelerine bakarsanız her gün Gs'ye Bjk'ye Fb'ye gelen(GÜYA) oyuncuları görürsünüz hhehe
    -------------------------------------------------------------------
    Ayrıca az önce G.birliği bana bir adam önerdi orta saha sol kanat Carle serbest transfer olarak. Kabul ettim ardından gelen mesajda teklifin reddedildiği diğer tekliflerin önüne geçmek istemediklerini bildirdiler haha cok komik bu olaylar ya!

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Bire bir de "golcü" oyuncularin cok gol kacirmasi SI forumunda da sikayet ediliyor.(http://community.sigames.com/eve/for...1/m/8942014163)
    Ama gol vurusu sirasinda sadece FINISHING özelliginde bakilmamali. Soguk kanlilik, kararlilik, dogru karari alma ve teknik gibi özellikler de önemli.
    Ben Owen'ı aldım o dediğin özellikler oldukça yüksek ama 5 pozisyonda 1 gol atıyor neredeyse.. Gyan Asamoah'ı aldım oda aynı.. Martins'i aldım oda aynı.. Alabileceğim bütün adamları aldım hepsi aynı.. Hatta 2.sezon Ronaldo'yu bile aldım oda aynı.. Bu transferlerin hepsini ilk sezon Fenerbahçe'ye yaptım(Ronaldo hariç)..

Quote Originally Posted by altug_ View Post
    -------------------------------------------------------------------
    Ayrıca az önce G.birliği bana bir adam önerdi orta saha sol kanat Carle serbest transfer olarak. Kabul ettim ardından gelen mesajda teklifin reddedildiği diğer tekliflerin önüne geçmek istemediklerini bildirdiler haha cok komik bu olaylar ya!

Bu olayi Real Madrid cok yapiyordu,mesela bir futbolcusunu öneriyordu,ben de kabul ediyordum,teklifi yolluyordum,adamlar reddediyorlardi teklifi,resmen alay geciyorlardi.Az küfür etmedim bu yüzden takimlara

orda bir seçenek var en geç yanıt tarihi die onu belirlenmemiş yaparsanız bu sorun olmaz

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Burada konu önerdikleri teklifi kabul etmemeleridir. Karşı takımın bize cevap verme süresiyle ilgili bir durum yok.

Yani 2 mn öneriyor. Sen kabul ediyorsun ve daha sonrada bu fiyata alınır mı diyor. Tabi burada şunu belirtmek istiyorum. Biz orada önerilen fiyatı kabul etmiyoruz. Önerildikten sonra daha doğrusu kabul et diye birşey yok. Biz yeniden teklif yapıyoruz. Adamlar fiyatı yükseltiyor yada fiyatımızı saçma buluyor.

Burdada bir oyun anormalliği söz konusudur.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Maç 75.-80. dk.den sonra aleyhimize bir hal aldıktan sonra ve biz takımı komple atağa yönlendirdikten sonra neden 85. dk ve 90+uzatma arası dakikalarda hiç atak olmaz ve o aralık çabucacık geçer ?

Neden bir takımı 1-0 yenerken karşı taraf atak yaptığında gol yemezsin de bu ataklardan korkup takımı defansife yönlendirdiğinden sonra gol yersin ?

Neden kornerlerde gol attıktan sonra hakem faul verir ve faulu yapan hep bizim dc oyuncumuz olur ?

Neden mutual termination işe yaramaz ?

Neden maç berabere bittikten sonra penaltılarda benim kalecim penaltıyı kurtardıktan sonraki penaltıda rakip kaleci de benim elemanın kullandığı penaltıyı kurtarır ?

Neden ay sonunda kulüp zarar etsede bize o ayın finansal durumdan memnun olduklarını söylerler ?

Delgado #10

Nesil
    2007
    Yer
    34

Söylediklerinin Tümüne Katılıyorum Arkadaşım Benimde Deginmek Istedigim Bir Nokta war..
    Penaltılar; Penaltılara Normalde Avantaj Gözüyle Bakılır Ama Bu Fm 2008 de Tam Aksine..
    Artık Aleyhime Penaltı Verilince Seviniyorum O Derecede , Penaltılar Genelde Kaçırılıyor Kime Kullandırıyorsa Kullan Ben Buna Çare Bulamıyorum Acaba Bendemi Bir Problem var Diye Düşündüm ama Buda SIGames'in Saçmalıgıdır dedim..
    Penaltılar Hiç Köşeye Atılmıyor Hep Kalecinin Üstüne yada Azcık Sagına veya Soluna Atılıyor , Kalecide Aptal Degil Tabi Hemen Kurtarıyor..

Ayrıca Benim Yakındıgım Bir Konuda Dünya Çapındaki Klupler Transfer Ücretini Arttırmıyorlar yada Maaş Bütçesini.. Yok Efendim Klübün Imkanları Bütçeyi Arttırmaya Yetmiyormusda , yok Efendim Maaş Bütçesi Oyuncuyu Klübe Yetmeye Yetermiş Kardeşim Başarılı Oluyorsam Fiyatıda Arttırıcaksın.. ALLAH'a Şükür Budget Adjustment Seçenegi varda Bu Dertten Kurtuluyorum..

Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri