Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 71 arası toplam 71 sonuç

Konu: SEMPATİK_TAKTİK (3 Sene Hiç Kaybetmeden Bütün Kupaları Kazanın Nasıl mı?)

arkadaş her şeyden önce taktik için sağol... bana göre bu taktikte oynatacağınız oyuncuların mevkilere göre verdiğin özelliklerin dışında oyuncuların tecrübesi de önemli bence kadro seçimi yaparken bu taktikte bunlara da dikkat edin ....

taktiği denedim.
    çok kritik bi lig maçında denedim hem de.
    sivas'ı saracoğlunda 2-0 yandim.harika bi taktik.
    sivas'ı yenmek kolay elbette ama:
    alex,lugano,edu,aurelio,kerlon,deivid im yoktu.
    ve yattara sakatlandı.
    ayrıca maç tekkale geçti. 0 pozisyon buldular.
    ____
    tek kanatlı taktikle stuttgartı eledim ve schaktar ile eşleştim.
    ve bu taktikle: evimde 3-1, away'de 2-1 kazandım toplamda 5-2 ile uefa yarı finale çıktım.
    müthiş taktik.
    herkes denesin
    Last edited by matrockmamy : 26.Nisan.2008 at 23:00

rize ile bi deneyeyim 5 -10 hafta falan

ilginç denemeyi düşünüyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Bugün denedim deplasmanda 2-0 kazandım işime yaradı
    Last edited by ardafb : 29.Nisan.2008 at 20:34 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

kadronun kalitesi büyük başarılar yakalanması bu konu arkadaşlarca sorgulanmış zaten ama ben taktiğin yapısının birazda sorgulanması gerektiğine inanıyorum böyle bir taktikle eğer başarılı olunuyorsa hayet vallahi hayret bütün bildiklerimizi atalım çöpe gitsin o zaman...neden...

çünkü...bir kere takım acayip defans oynuyor..üstelik kaleci dahil 7 oyuncu kendi yarı sahanızda yetmedi defans çizgiside çok geride talimatı almış ..

yetmemiş...hem bu derece defansif bir yapılandırmanın üstünede yavaş oyna denmiş..zaman geçir denmiş...

ama hani gençliğe hitabede denirya.."bütün bunlardan daha vahim olmak üzere" oyunculara sert müdahale yap denmiş ki..bu kadar defansif takım birde kendi sahasında sert oynasınki bol bol kart görsün diye herhalde...

daha elim ve vahim olanı ise takım olarak alan bu yavaş oyna koşma diyeceksiniz sonrada alan daralt talimatı vereceksiniz nasıl oluyor bu kardeşim ya yavaş tempo daki koşmayan adam hangi alanı daraltabilir....

velhasıl son olarakta zten bu derece defansa çekilmiş takım birde ofsayt taktiği kullanıyorki "acaba ne gerek var " dedirtiyor insana...

total dominasyonu 4-4-2 taktiğin değişik varyasyonlarını kullandım ... o taktiklerde başarılı olursunuz olmazsınız ama taktiklerin hiç olmazsa kendi içerisinde bir mantığı var tutarlılığı var...

ama burada herşey neredeyse defans yapmak için ayarlanmış...

ben arkadaşa bize gönderdiği taktiğe teşekkür ediyorum..açıkcası öküzün altında buzağada aramayacağım...ama taktiğin bu haliyle italyanın altını üstüne getirmesinede hayret ettiğimi ssöylemek isterim...

şimdi denemeden yorum yapmayın mevzuuna gelince...

evet taktiği denemedim...denerim...

ama bu haliyle başarılı olan bir taktik FM nin kendini inkarıdır bunu denemeden de görebilirsiniz...

bir takımın 7 oyuncusu kendi sahasında olacak...mantalite çok defansif olacak..defans çizgisi derin olacak..sonra gidip o takımın yenmediği takım kalmayacak...bu size mantıklı geliyormu...

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Bunlara ek olarak defans çizgisinin derin olmasıyla birlikte ofsayt taktiği kullanılmasının manası nedir .. Defansın zaten rakibe basmıyor ileriye çıkmıyor oyunu geride kabullenirken hangi forveti ofsayta düşürmeye çalışacakki. Hadi diyelim push up yapsan defansif çizgin önde olsa ofsayt taktiği uygulanır ama deep defans ve ofsayt taktiğini çözemedim ben.

7. Default

Emeğine sağlık kardeş. Taktiği henüz denemedim ama en kısa zamanda deneyeceğim

rize ile denedim 4 te sıfır çekince oyunu kaydetmeden kapadım

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

degisik bi taktik takım cok defansif ben ofansif oynatmayı severim denemek Lazım asLında.

aşırır defasif olmuş büyük maçlarda hiç umudun olmadı maçlarda biraz etkili oluyor ama bu taktikle büyük başarılar zor süreklilik taşıyan değil ümitsiz maçlar taktiği yani öyle çok işe yarayanda değil bu taktik defansif olduğu için küçük kulüplere göre hiç değil çünkü ataklarda hızlı bir forvet ve çok çalışan deneyimli bir ortasaha olması lazım bu taktik türkiye ligindeki ortalama kulüplerde bile işe yaramaz...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

lazioyla deniorum su anda 15.likten aldım tkaımı 7.lige kadar cıktım sezon yetmedi suanda ilk yarı bitti 2. sezonumda 2 maglubiyet 3 beraberlikle liderim maclar genelde bol gollü bitio yalnız dikkatimi ceken nokta maclarda galip geldiniz skor genelde ya 3-0 yada 2-1 yani maclarda genelde 3 tane gol oluo ve kondiyonları cabuk düşüo maclardan sonra 70 lerde geziolar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve macların ilk yarısında tek kale oynuyoruz 2.yarı top %70-75 onlarda oluo ve beraberligi yakalıyorlar kondisyon sorununa bi cözüm arıyorum fakat bulamadım yardımcı olursanız antreman olarak tt kullanıyorum.
    Last edited by Eguet : 11.Ağustos.2009 at 20:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri