Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 58 arası toplam 58 sonuç

Konu: 3'lü defans burada(3-2-2-1-2)

Evet arkadaşlar buyrun size ss vereyim. Bukadar sağlam başarılar elde edeceğimi hiç düşünmemiştim ama taktik sayesinde ettim Teşekkürler...
    Son 2 yıldır kullanıyorum taktiği ondan öncesindede Türkcell Süper Lig'i alıyordum ama birazdan göreceğiniz resimler daha güzel

Türkiye Kupası bundada birşey yok diyeceksiniz ki haklısınız alıyorum işte ama avrupa başarılarıma bakın

Buyrun UEFA kupası kaldırdım sonunda:

Buyrun UEFA'dan sonra Super Kupa'yı aldım zor oldu ama aldım

vee En sonunda Şampiyonlar Ligi Kupası

Bu taktik ile Alex'in nasıl oynadığına bakar mısınız

Teşekkürler emeği geçen herkese.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Sir ilquer View Post
    Bende uzun süre bu dizilişi kullandım fakat komutlar farklıydı.Benim gözlemlediğim şeyler ise ;

Defans : Bu oyuncular gerçekten kaliteli olmalı özellikle 3lünün sağındaki ve solundakine çok iş düşüyor, ortadaki ise genelde hava toplarında görünüyor. İlk başlarda çok gol yiyordum bu nedenle defans çizgisi mutlaka derin olmalı bence böylece defans arkasına daha az top yiyorsunuz. 3lü de Closing down önermiyorum çok pozisyon kaybediyorlar.
    WBL WBR ler ise defansınızın zayıf halkası diyebilirim tabi bunla baya ilgilendim ve farkettiğim şey şu :
    Kesinlikle komplike oyuncular lazım burda hem defansif hem ofansif özellikleri iyi olan.Sıradan oyuncular kesinlikle faydadan çok zarar verir.Fiziksel özellikleri iyi olmalı ve karşı kanatları kaçırmamaları için tackling, hız çok önemli bu oyuncularda.

Ayrıca maça çıkarken karşı takımın kanatlarına mutlaka sıkı markaj yaptırın. Tek forvet çıkıyorlarsa ortadaki DC nize markaj yaptırın bu oyuncuya, bunları yaparak defansınızı daha sağlama alıyorsunuz.

Orta Saha :

- MC lerin Closing down tüm saha olursa fayda var çünkü oyunu orta sahada kazanıyorsunuz bu oyuncuların rakibi bozması gerek sürekli. Biri defansif biri ofansif oynatıyordum ben iyi verim almıştım ama çok yoruldukları için kaliteli yedekler lazım bu mevkide.

- AMC ise takımın dinamosu, ben Mati Fernandez`i oynatıyordum baya verim aldım. Kaleciyle çok karşı karşıya kalıyor yüksek kalitede biri yoksa bu mevkide saç baş yolabilirsiniz.

- Forvetler ise pivot santrafor diye tabir edilen oyunculara gerek yok, çünkü oyunu göbekten yönetiyorusunuz pek kanat organizsayonu olmuyor tabi verdiğiniz komutlara göre bu.
    Burda hızlı ve bitiricilikleri yüksek olanlar daha çok iş yapıyor. Sürekli defans arkasına top atıldığı için karşı karşıya kaçırmaması lazım bende Kone ve Vagner Love vardı memnundum ama attıkları kadar kaçırıyorlardı.

Son olarak güzel bir sistem fakat her takıma uymuyor bu sistem, bunun için bende olmadı güzel değil taktik demeyin lütfen asıl önemli olan elimizdeki kadrodur önce kadroya bakalım ona göre taktik çıkaralım böyle daha verimli olacağını düşünüyorum.

Defans hattını ben çok ilerde kuruyorum. Defansın arkasına atılan toplarda sıkıntı yaşanabiliyor olsa da, genellikle rakibe fazla alan bırakılmadığı için pozisyon da fazla verilmiyor. Yarı sahada alan daraltma verilebilir defans oyuncularına.

Kanat oyuncuları için dediklerine katılıyorum, teknik özellikleri fazla oyunculardan ziyade, dayanıklı ve hızlı oyuncular tercih edilmeli.

Diğer dediklerine de katılıyorum, forvetlerin uzun olmasına gerek yok, hızlı ve bitiriciliği iyi forvetler faydalı olacaktır. Ve son dediğinde de haklısın, takımı taktiğe uydurmak yerine takıma uygun taktik oluşturmak konusunda hemfikiriz.

Quote Originally Posted by yokartiklebron View Post
    arkadaşlar bana m.united macı için bu taktikle ilgili komut öneriniz nedir

ben oyuncuları yazıorum
    volkan

edu dracena ----g.cabral---ali turan?gökhan gönül

muslu nalbantoglu----- aaritalo

m.topuz appiah

alex

ilhan?gökhan ünal-----------m.kezman

yedeklerim

önder-özer hurmacı-gökhan gönül-gökhan ünal-ali bilgin- vederson

yanında soru işareti bulunan oyuncular o bölgenin alternatifi oluyor klavyemde parantez koptugu için öyle yaptım

acilen tavsiyelerinizi beklyorum
    yardım edenlere şimdiden teşekkürler
    Maçı oynamışsındır sanırım, eğer hala tavsiye istiyorsan yardım edelim.

Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Juventus'la da denedim taktiği. Fenerbahçe'den daha iyi sonuç verdi. Her maç 4-1 veya 5-1 bitiyor. Bu taktikle attığım gol sayısı(maç başına) en az 3. Taktik tuttu takımımda. Sağol.
    Sevindim taktiğin başarılı olmasına, büyük takımlarda henüz denemedim, yorumun için teşekkürler.

Quote Originally Posted by alex_sercan View Post
    Evet arkadaşlar buyrun size ss vereyim. Bukadar sağlam başarılar elde edeceğimi hiç düşünmemiştim ama taktik sayesinde ettim Teşekkürler...
    Son 2 yıldır kullanıyorum taktiği ondan öncesindede Türkcell Süper Lig'i alıyordum ama birazdan göreceğiniz resimler daha güzel

Türkiye Kupası bundada birşey yok diyeceksiniz ki haklısınız alıyorum işte ama avrupa başarılarıma bakın

Buyrun UEFA kupası kaldırdım sonunda:

Buyrun UEFA'dan sonra Super Kupa'yı aldım zor oldu ama aldım

vee En sonunda Şampiyonlar Ligi Kupası

Bu taktik ile Alex'in nasıl oynadığına bakar mısınız

Teşekkürler emeği geçen herkese.
    Ben de UEFA'yı almıştım bu taktikle ama henüz ŞL alamadım. Zaten ssler herşeyi anlatıyor, AMC oyuncusunun performansı da ortada. Ben teşekkür ederim yorumun için.

NOT: Forvet oyuncularınızı FR ve FL yapıp ortaya ok çekerek oynatabilirsiniz. AMC oyuncunuzu da forvete doğru yönlendirirseniz daha çok pozisyona girip gol atacaktır. Forvetleri bu şekilde oynatmak defansın dengesini bozuyor, hızlı forvetleriniz varsa mutlaka deneyiniz. Ben bazı maçlarda deniyorum, iyi de sonuçlar alıyorum, bir süre daha bu şekilde oynatıp başarılı olursam alternatif olarak koyabilirim buraya.

Sağol Serkan Abi denicem ..

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Sağolasın Serkan.
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Somewhere i belong

Defans konusunda benim defansların hızlarının çok iyi olmamasından geride kuruyordum hızlı oyuncularda da denedim iyi verim almıştım. İleride hiç denemediğim için yorum yapmam yalnış olur.
    Ama closing down yarı saha olması bence yalnış olur çünkü bu şekilde çok pozisyon kaybediyorlar, cdown own area olsa daha mantıklı olur bence.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

çok zekice ve mükemmel bi taktik .
    tam kadroma göre saol...

Deneyeceğim,teşekkürler Serkan.

Benim de taktik dizilişim buna benzer bir şeydi yeni kariyerimde(Manisaspor). Birkaç maç bunu kullanayım dedim şu ana kadar iyi gidiyor, topla oynama oranları ise %50 civarında. Ama dikkatimi çeken şey şu, sol FC oyuncusu kornerlerde niye geride duruyor? Komutuna baktım komutu da öyle verilmiş. Bu yanlışlıkla yaptığın bir şey mi yoksa bilerek mi yaptın?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kornerlerde normalde defansif önliberoların geride durması gerekiyor, fakat rakip ileride fazla adamını bekletirse onun tutmak için sol forvet geriye dönüyor.

Onu siz düzeltebilirsiniz, ben bazen sol forveti FL yapıp, orada Carlos'u deniyorum. Sanırım o denememden sonra kaydı aldım, öyle kaldı. Onu sol kanat oyuncusuyla değiştirebilirsiniz. Rakip kontraya çıkarken forvet onun peşinden gitmek yerine ileri çıkıyor, zor durumda kalabilirsiniz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Link ölmüş abi..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

http://rapidshare.de/files/38083952/...aktik.rar.html

Linki yeniledim, komutlarda da hatırlatma üzerine düzeltme yaptım. Bu halini indirmenizi öneririm.
    "YÜCE ATATÜRK"

Taktiği veren arkadaşa teşekkürler paylaşımı için. Benim takımıma pek uymadı. WB/L ve WB/R üzerinde çok yük var çabuk yoruluyorlar. Kanatta yalnızlar. Ayrıca bu taktikle kadrodaki AM RL gibi atak kanat oyuncularını oynatamıyorum Yinede sağol.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Taktik Çok Güzel Duruyor Henüz Bir Kaç Hazırlık Maçında Denemiş Bulundum Sevilla ile Oynuyorum Forvet Arkasında Jesus Navas'ı Kullanıyorum Sence Ideal Bir Oyuncumu Orası Için Sekopej? Bu Arada Atak Oyuncu Kullanmıyorsun Bu Taktikte. Atak Oyuncu Kullansam Taktik Bozulurmu yada Aksarmı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Navas kanat adamı fakat bu taktikte AMC'de de iş yapabilir. Topsuz alan ve yaratıcılık özellikleri fazla. Forvete doğru ok çekersen daha iyi olur.

Atak oyuncu kullanacaksan hızlı forveti atak oyuncu yapabilirsin. Koşu yoluna şeklinde pas verilmesi talimatı da verirsen daha iyi olur. Ama bence 2 hızlı forvet koyduktan sonra atak oyuncu ayarlamaya gerek yok.

Eğer forvet özelliği olan oyuncuları oynatacaksan FR ve FL'ye çekip içeri doğru oklarla yönlendirebilirsin.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    34

Peki Gerek Yok Diyorsan Öyle Yaparım Taktiğin Mucidi Sensin Defans Oyuncusu Mutlaka Hızlı ve Hızlanması Yüksek Olması Lazım. Hazırlık Maçlarını Genelde 22 Kişi ile Oynarım ve 2.Yarı Yedek Defanslarım Yavaş ve İlk Yarının 2 Katı Pozisyon Görüyorum Kalemde, Mutlaka Hızlı Defanslarınızın Olması Gerekiyor Bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet kesinlikle, defans çizgisi ileride olduğu için arkaya atılacak toplara yetişmek için hızlı olmalılar.

İstersen Anlayış ve defans çizgisini aynı oranda geri çekebilirsin. Sana tavsiyem hazırlık maçlarında kanat oyuncularına dikkat et. Eğer iyi performans sergilemiyorlarsa bu taktiği kullanma derim yoksa çok başın ağrıyabilir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    34

Kanat Oyuncularım Gaayet İyi Hem Defans Hemde Hucüm Yapıyorlar.. Adriano Biraz Çabuk Yoruluyor ama Daniel Alves Gayet iyiler. Kornerlerde Geride 1 Kişi Kalıyor Bunuda Ben 2 Kişi Olarak Ayarladım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Tamam o zaman sorun yok. Başarılı ya da başarısız olursan buraya yazarsan sevinirim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    34

Oyun ile Pek Ilgilenemedim Şuan Real Madrid ile Spain Super Kupa , Milan ile Euro. Super Cup Maçları ws. ws. warw Biraz Oynuyayım Fikirlerimi Tüm Çıplaklığıyla Belirteceğim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

CM 01-02de hep bu taktikle oynardım.Eğer kanatlarınızın defans-hücum gücü yüksek, forvet hatlarınızın bitiriciliği kuvvetliyse çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Deplasman Maçlarında Sanki Pek Tutmuyor Gibi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Olmaz ya tutar ya tutmaz. İçeri dışarı farketmez.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Arsenal'le taktiğini deniyeceğim.
    Amc de ya matıas fernandes yada adrian mutu oynar bakalım nasıl sonuçlar alcam

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben Arsenal'de taktiği oturtamamıştım. Gerçi kadro değişmişti ben Arsenal'e geldiğimde ama sende de farklı sanırım kadro. İngiltere'ye pek uygun değil gibi geldi bakalım sen nasıl sonuçlar alacaksın?
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    Bursa

Bir arkadaşımız taktiği incelememi istedi, aslında anladığım kadarıyla daha 8.0.0 zamanında hazırlanmış bir taktik, ben 8.0.2 ' de inceledim ve bu versiyonda da başarılı buldum, yorumlarımı paylaşayım

Sekopej arkadaşımızın yayınladığı taktik , pas türü ve temposuyla tam bir kontra atak taktiği olmuş, zaten o da kontra atak seçeneğini seçmiş, bir kaç maç inceledim, rakip savunma önde kurulu 4'lü şeklindeyse, taktikteki ileri üçlü hallaç pamuğu gibi dağıtıyor ortalığı, ortasaha rakipe terkedilse bile, ve pass yüzdesi düşük bile olsa hemen hemen rakip sahaya her geçildiğinde tehlike yaratıyoruz...Bu yüzden önemli deplasmanların alternatif taktiği olarak kullanılabilir.
    5-3-2 nin avantajı olarak takımımız ceza sahasına kapandığında da rakibe kaleyi tutturmak için boş alan da kalmıyor, çok şut çekseler bile çoğu dışarı gidiyor.
    Taktiğin sıkıntısı şurda, yüksek tempo yüzünden oyuncu kondisyonları aşırı düşüyor ve 3 oyuncu değişikliği bile yeterli gelmeyebiliyor takımı toplamaya, ve maç içi sakatlıklar da çok oluyor.
    Bu yüzden uzun lig maratonunda kullanılmaz, ama dediğim gibi defansını önde kuran rakiplere karşı deplasman taktiği olarak çok iş yapar. 8.0.2 'de de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

gokhan la carlos gıt gel olur guclu oyuncu koymak gerek lı oralara defansıda kuvvetlı olcak anca o zaman tutar

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by trksprtlboy View Post
    Bir arkadaşımız taktiği incelememi istedi, aslında anladığım kadarıyla daha 8.0.0 zamanında hazırlanmış bir taktik, ben 8.0.2 ' de inceledim ve bu versiyonda da başarılı buldum, yorumlarımı paylaşayım

Sekopej arkadaşımızın yayınladığı taktik , pas türü ve temposuyla tam bir kontra atak taktiği olmuş, zaten o da kontra atak seçeneğini seçmiş, bir kaç maç inceledim, rakip savunma önde kurulu 4'lü şeklindeyse, taktikteki ileri üçlü hallaç pamuğu gibi dağıtıyor ortalığı, ortasaha rakipe terkedilse bile, ve pass yüzdesi düşük bile olsa hemen hemen rakip sahaya her geçildiğinde tehlike yaratıyoruz...Bu yüzden önemli deplasmanların alternatif taktiği olarak kullanılabilir.
    5-3-2 nin avantajı olarak takımımız ceza sahasına kapandığında da rakibe kaleyi tutturmak için boş alan da kalmıyor, çok şut çekseler bile çoğu dışarı gidiyor.
    Taktiğin sıkıntısı şurda, yüksek tempo yüzünden oyuncu kondisyonları aşırı düşüyor ve 3 oyuncu değişikliği bile yeterli gelmeyebiliyor takımı toplamaya, ve maç içi sakatlıklar da çok oluyor.
    Bu yüzden uzun lig maratonunda kullanılmaz, ama dediğim gibi defansını önde kuran rakiplere karşı deplasman taktiği olarak çok iş yapar. 8.0.2 'de de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    Çok güzel özetlemişsin taktiği. 8.02'de ben de kullanmadım taktiği ama mutlaka 8.02'ye göre de bir düzenleme yapacağım.

Düşünülenin aksine daha az pozisyon verip daha çok pozisyona giriyorsunuz 3'lü dizilişle. AMa dediğin gibi tempo yüksek olduğu için uzun vadede olumsuzluklar olabiliyor.

Quote Originally Posted by mustafatih View Post
    gokhan la carlos gıt gel olur guclu oyuncu koymak gerek lı oralara defansıda kuvvetlı olcak anca o zaman tutar
    Zaten tek kanatla oynuyorsan bu tipte kanat oyuncuların olmalı ki başarılı olasın. Ama forvetleri FR-FL yaparsan onlar da kanatları kullanabiliyor.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

güzel görünüyor. Ben de deneyeceğim Beşiktaş ile. Bakalım sonuç ne olacak?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri