Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 6141516
451 ile 468 arası toplam 468 sonuç

Konu: TSL 14.Hafta | Galatasaray - İstanbul BŞB

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Egemen yaziklar olsun.

Boyle bir sey yazdiktan sonra kim senin fanatik bir taraftar degil de bir futbolsever olduguna inanir? Nasil senin futbol ile ilgili herhangi bir konuda tarafsiz yorum yapabilecegine inanir?

Alex ile Lincoln'u karsi karsiya izleme sansi varken, futbol kalitesinin dorukta olacagi bir derbiyi izlemek yerine boyle bir sey yazman veya dusunmen ne kadar dogru?

Beklerdim ki her iki takim da butun oyunculari ile sakatliksiz/cezasiz ciksin, bir futbol soleni izleyebilelim diyebilecek futbol sevgisi olsun icinde. Bizi eglendirmeleri icin bu kadar para verilen oyuncular, kazandiklari paranin hakkini vermeye calissin.

Bu yazdigini okuduktan sonra, bana bir sure once yolladigin ozel mesaja olumsuz cevap vermem gerektigini gostermis de bulunuyorsun.
    bosver ömer abi anlamiyor ne de olsa...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

İnternetten tekrar tekrar izleme fırsatım oldu.

Çok temizmiş.Sadece maç esnasında ofsayt gibi geldi bana demiştim.Yanılmışım.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2003

Mac yorumuma gelirsek.

Sabahin 8'inde 20cm'lik karla bogusmak zorunda biraktigi icin, bu maci 15:30'a alan federasyonu kinayarak basliyorum. Bu nedenle de macin ilk 15 dakikasini izleyemedim, yani ilk golu sadece ozetlerde izleme sansi buldum.

1-0 onde oynayan IBB akillica oynuyor, Galatasaray defansinin konsantrasyon hatasi yapmasini bekliyordu. Lincoln'un sakatligi da tam maci izlemeye basladigim anlarda gerceklestigi icin de kendisini pek de goremedim, yani bu dakikalarda takimi nasil yonettigini de goremedim.

IBB'nin ikinci golunde hizli atak, tek pas, fiziksel mucadelenin nasil olmasi gerektigini cok guzel gosterdi IBB'li oyuncular. Ayni zamanda Orkun'un kararsizligindan dogan fazla ileriye cikmasi ve Sertan'in akil dolu vurusu da izledik.

Sertan son bir kac haftadir oynamiyormus, hafta ici Burak ile sohbet ederken kirmizi kart gordugunden beri Abdullah Avci'nin Sertan'i kestigini soylemisti. Bunu ogrenince Sertan'in oynayacagini ve hatta iyi de oynayacagini dusunmus ve Burak'a da soylemistim. IBB gibi taraftar baskisi ve medya takibi asgari seviyede olan kuluplerde bu tip degisiklikler gayet olumlu tepki verebiliyor. Ancak benzerini buyuk takimda yaptiginda taraftar ve medya baskisi yuzunden bu tip dinlendirmeler daha cok ters tepki yaratiyor veya ozellikle medya tarafindan yanlis degerlendirilmesine neden oluyor. Bu sayede de kucuk takimda oynayan oyuncu maca cok daha iyi konsantre olabiliyor, cok daha iyi performans gosterebiliyor.

IBB konsantrasyonunu korurken Galatasaray ciliz ataklarla gol bulmaya, ozellikle uzaktan cekilen sutlarla IBB'yi zorlamaya ugrasti ancak hem IBB defansinin yerinde mudahaleleri, hem de bence ligimizin en kaliteli 3 kalecisi arasinda yer alan Hasagic'in oyunu sayesinde IBB fazla gol tehlikesi yasamadan ilk yariyi bitirdi.

Ikinci yarida Feldkamp Topal-Nonda degisikligi ile bence almasi gereken riski aldi ve soyunma odasinda oyuncularina belli ki cok dogru seyleri soyledi. Galatasaray ikinci yarinin baslamasi ile birlikte Hasan Sas'in on libero olarak iyi top kullanmasi ve bol forvet ile IBB'nin geride pas yapmasini engelleyerek hem zamandan calmalarini engelledi, hem de butun yari boyunca topa hakim olup devamli rakip kaleyi zorladi.

Ilk yarida geriden kisa paslarla cabuk cikan IBB, kendi yari sahasinda dusunme ve top kullanma firsati bulamadigi icin kendi bildigi oyundan uzaklasmak zorunda kaldi. Bu da IBB ataklarinin daha olgunlasmadan sona ermesine ve Galatasaray atagi ile sonuclanmasina neden oldu. Bir kac defa IBB'li oyuncular ve ozellikle Erman ile onemli gol firsatlari yakalandi ancak Erman bu yuku kaldiramadi. Ya paslari kalitesizdi ya da yanlis pas secimini yapti.

Bu arada Galatasaray da IBB'nin dikkatli defansini hem kanatlara yayiyor hem de gobekten zorluyordu.

Sag kanatta Ugur, Arda ve Sabri'nin kurdugu ucgenler Galatasaray'li oyuncularin sag kanattan kafalalarini kaldirip bilincli ortalar yapacak zamani bulmalarina sans veriyordu ama ne Sabri ne de Ugur etkili orta yapamiyordu.

Sol kanatta ise Hakan Balta ve Arda ucgeni kuracak bir oyuncu bulamiyordu. O bolgede disariya kaymayan ve ucgeni kurmayan Serkan yuzunden defansif olarak daha zayif olan IBB sag kanadinin zorlanmasini engelliyordu.

Bu nedenle zaten beraberligi getiren iki gol de gobekten geldi. Ilkinde Nonda'nin pasinda Hakan Sukur topu iyi koruyor ve Hakan Balta'nin onune birakiyor, ikinci golde ise Umit Karan'dan aldigi top ile Umit'e marke etmesi gereken oyuncuyu ustune ceken Arda topu bekletmeden Umit'e geri aktariyor, Umit'de gorulmeye deger bir gole imza atiyordu.

Tabii bununla beraber Nonda'nin bir sutunda Hasagic bacaklarinin arasindan giden topu yavaslatmasi ve ardindan cevik bir sekilde gole giden topu kontrol etmesi. Nonda'nin sag alt koseye giden sutunda dogru yerde durdugu ve iyi reflekslere sahip oldugu icin korner'e yollamasi. Hakan Sukur ile karsi karsiya kaldiginda zamaninda cikip aciyi daraltmasi Hasagic'in kalitesini gozler onune seriyordu. Tabii ceza sahasi icine yapilan yuksek ortalara hakimiyeti zaten Antep'de oynadigi zamanlardan bile bilinen bir ozelligi idi.

Hakem bence Galatasaray lehine iki penatli atladi. Ikincisinin, ardindan Hasan'in itirazlarina cok dogru bir ikinci sari kart vererek soyunma odasina yolladi. Pozisyondan 1-2 dakika once, "umarim hakem tartismali bir karar vermek zorunda kalmaz da Hasan atilmaz" diye icimden gecirmistim. Hay gecirmez olaydim.. Umit Karan bu macta daha onceki maclarda kendisini yere atislarinin cezasini cekti ve penalti olan pozisyonda, gordugum kadari ile Hasagic'den topu kurtarmasina ve darbe yemesine ragmen penaltiyi kazanamadi. Tipki daha once Alex, Nobre, Kezman gibi oyuncularin yaptigi ve bir sure sonra penalti/faul kazanamadigi gibi. Bir Fenerbahce-Galatasaray maci sonrasi bu tip hareketlerin profesyonellikle alakasi olmadigini yazmistim. Ozellikle 3 buyuklerin pozisyonlarinin bu kadar yakindan takip edildigi bir ortamda hakemi aldatarak bir veya iki macta penalti/faul kazanmak, ilerki maclarda gercekten penalti olan pozisyonlarin es gecilmesine neden olur. Bu da takima belki kisa donemde yarar saglar ama uzun donemde her zaman icin aleyhedir. Takimin aleyhine isleyebilecek hic bir hareket de profesyonellik olarak nitelendirilemez. Penalti pozisyonlarindan Serkan'in pozisyonu hakem hatasi olmasina ragmen bu tip hatalarin olabilecegini unutmamak gerekli. Umit Karan'in pozisyonunda ise, yukarida saydigim nedenlerden dolayi, tek hatali kisi Umit Karan.

TV ekranlarinda bir de Umit Karan'in ceza sahasi icinde Ekrem ile bogusmasi vardi ki bu da en azindan bir sari kart gerektiriyordu.

Macin 90 dakikasi da heyecan verdi. Iki takim da hem iyi mucadele etti, hem de oyuncular tekniklerini ortaya koymayi basardi. Abdullah Avci bence Feldkamp'in ikinci yarida boyle bir risk almasini beklemiyordu ve takimi bu kadar cok forvet ile oynayan Galatasaray'a karsi hazirliksiz yakalandi. Tahmin ediyorum ki bu hatayi bir daha yapmaz ve devra arasinda verecegi taktiklerle oyuncularinin karsilasacaklari muhtemel baskiya daha hazirlikli olmasini saglar. Ayrica bence IBB'nin sag bek sorunu var. Rizvan kapasitesi sinirli ve futbolu sadece mucadele uzerine kurulu bir oyuncu, Kerim'in ise elle tutulur herhangi bir defansif ozelligi yok. IBB'nin Tjikuzu'nun orta sahadaki rakibi bozan ve top kullanan ozelliklerini de ozellikle ikinci yarida aradigini soylemek mumkun. Her ne kadar Unal Alpugan tecrubeli bir oyuncu olsa da bence kesinlikle Tjikuzu kadar etkili bir oyuncu degil.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nuxXx123 View Post
    Murat abi screenshot aldm yakalaması brz zor oldu ama sonunda basardm

Top tam ayaktan cıktıgında bence ümit ofsaytta degil

topun çıktığı an değil bu kare, bu kare ile yorum yapılamaz..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Centilmen bir taraftar(!) olarak bir mesaj yazayım;
    Lincoln'ün sakatlanmasına çok üzüldüm(!!), umarım durumu iyidirde(!!!) Fenerbahçe'ye karşı oynar(!!!!!)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post

yapma Allah askına daha ne olsunn ligtv.com.tr de goller izlenebilio orada da bakabilirsiniz

Pozisyon müspet ofsaytla alakası yok

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by senderson View Post
    Centilmen bir taraftar(!) olarak bir mesaj yazayım;
    Lincoln'ün sakatlanmasına çok üzüldüm(!!), umarım durumu iyidirde(!!!) Fenerbahçe'ye karşı oynar(!!!!!)
    yazında alfabeden çok işaret kullanmışın.. sağlam taş atıyorsun bravo

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Quote Originally Posted by Çağrı Zorkol View Post
    yazında alfabeden çok işaret kullanmışın.. sağlam taş atıyorsun bravo
    Sinirlerimi aldırdım fanatiklik yok(!!!!!!!!!!!!!!!)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

40 mesaj sildim, hiç uyarı vermedim. Verilecek, hatta okur grubuna alınacak arkadaşlar bile vardı ama bu seferlik hoşgörülü davrandım. Nasılsa Fenerbahçe-Galatasaray maçı konusunda da aynı arkadaşlar ortalığı karıştıracak ve ben onları zevkle okur grubuna alacağım.

Bu konuyu tekrar hatırlatıyorum;

http://forum.turksportal.net/vb/show...062#post972062

Öncelikle affedilen arkadaşlar olmak üzere, tüm üyelerimiz(yöneticilerimiz de dahil) bu hafta çok dikkatli mesajlar yazsınlar. İsteyerek olmasa da yanlış anlaşılabilecek mesajlardan kaçınsınlar.

Maça gelirsek; ikinci yarı başladı 5 dakika geçti, GS bu maçı kaybetmez dedim. İBB bir daha hiçbir maçta böyle hata yapmaz sanırım, Kolombiyalı oyuncu girdikten sonra takım iyice kötü duruma düştü. Galatasaray'ı bu kadar üzerine davet edersen sonucuna da katlanırsın.

Kalli risk aldı, oyuncular da maçı kaybetmemeyi kafalarına koymuşlar, bu nedenle çok fazla efor sarfettiler, galip bile gelebilirlerdi. Çok mükemmel oynadıla gerçekten ama bu Galatasaralıları yanıltmasın, İBB'nin de 2. devre çok kötü olduğunu görmeleri gerek.

Sonuçta Galatasaray 2 puan bıraktı, fark kapandı. Bu nedenle sevinçliyiz.

Ümit mükemmel gol atti yav.

Yani sezon sonu 2007-2008 sezonunun en güzel 10 golü diye bir liste yapilsa Ümitin golleri kaplar orayi.

2 gol hazirda var zaten (:

1.Kasimpasaya attigi rövesata golü.
    2.IBBye attigi gol .

Ümit gibi bir futbolcu abartmiyorum Dünyada esi benzeri yok,yani kendine has golleri var,onun attigi golleri atacak futbolcu neredeyse yok.Bos kaleye kacirir ama öyle goller atarki ilah olur.Öyle tipte birisi Ümit.

Nesil
    2006

Ümit Ankraspor'a gitti, gol atma becerisini katladı. Necati gitti seneye aynı şekilde gelirse hiç şaşırmam. G.Saray'ın forvet gücü çok etkili ama bu kadar poz. bu kadar az gol beni şaşırtıyor. Defansı çok açık veriyor kaliteli bir ekip G.Saray'a daha fazla gol atabilirdi. İ.B.B G.Saray'ın üstüne gelseydi maç farklı bir sonuç ilede bitebilridi.

Nesil
    2007
    Yer
    34

İ.B.B Hep Açık Atak Oynadıki Defans Yapmadılar Istiyerek.. Gerçekten O Tarz Bir Klüp 2-0 Ondeyken Boyle Açık Oynayabiliyorsa Takımı Kutlamak Gerek. Ilk Yarı İ.B.B Farkı Açabilirdi , ama Aksine 2. Yarı Galatasaray Fark Yapabilirdi Olmadı Bol Pozisyonlu Pozisyona Göre An Gollü Bir Mücadele İzledik. :

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Sene başında Lincoln'ün üstün performansını görünce çok beğenmiştim onu ama görüyoruz ki sağlam marke edilince her zamanki gibi oynayamıyor ve dolayısıyla verimli olamıyor. Lincoln'ü ilk haftalarda fazla abartmışız gibi geldi bana ama yine de yetenekli ve kaliteli bir futbolcu. İnşallah sakatlığı ciddidir de haftaya oynayamaz.
    Klasik Türk yorumu. Oyuncuyu sahada attığı gol ya da yaptığı asistle değerlendirmemek gerekir. Oyununa total olarak bakmamız gerekir. Lincoln takımın beyni konumunda şu anda. Ataklara yön verebilen bir oyuncu. Skoru her an değiştirebilecek bir oyuncu. Kısacası kaliteli oyuncu.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

belki de forum tarihinde ilk kez Egemen'in yanında oluyorum.. çocuk lincoln ölsün dememiş. sakatlığı ciddidir demiş. sadece bizim maçta oynamasa yeterli gibilerinden.

avrupa maçlarında bjk liverpoolla oynadığı maçta torres yok diye sevinmedi mi kimse. ha o milli dava dersiniz de ne farkı var ki. gs-bjk-fb olduğunda birisi sakatlandı mı karşı takım taraftarı oh be der. doğal tepkisini açıkça foruma yansıtmış.

fazla üzerine gitmemek lazım bence.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    topun ayaktan çıktığı an değil evet. çıktıktan sonrası. e çıktıktan sonrasında bile ofsayt yoksa şöyle temiz ve kesin bir yorum yapılabilir: ofsayt değil.

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Top ayaktan çıktıktan sonra Ümit neden geri adım atsın ki? Cengiz abinin söylediğine göre çelişki var ortada..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Ümit Karan ın golü çok güzel ofsaytmı değilmi onu bilmiyorum ama güzel attı...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Pozisyonu Burak abi [DisCo] Tam ayaktan çıkarken yakalamış Tertemiz miss gibi gol capsler --->>

Bir baska acı --->>>

Sanırım konunun daha fazla uzamasına gerek yok

Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 6141516

Mesaj Yetkileri