Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 282 sonuç

Konu: Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

abı valla bgne kdr hc ınternetten taktık ındırmemıstım hep kndmınkılerle oynadm bu gn de antreman programı bulmak ıcn grdm bı baktım bu kdr cok ıı yorum fln dayanamadım ındırıorm denıcem ama ynede emeıne sağlık
    ,

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi bu defaki bende tutmadı..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yakında kanatlardan daha çok atak yapmanızı sağlayacak bir iki yenilikle beraber biraz daha gelişmiş verisyonu yayınlayacağım bu konu üzerinden. Ne açıdan tutmadığını belirtirseniz yardımcı olabilirim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Yakında kanatlardan daha çok atak yapmanızı sağlayacak bir iki yenilikle beraber biraz daha gelişmiş verisyonu yayınlayacağım bu konu üzerinden. Ne açıdan tutmadığını belirtirseniz yardımcı olabilirim.
    Gol atamadım bu taktikle
    Fenerle ikinci sezondaydım Luis Fabiano forvetteydi gol bulamıyordum beraberlik alıyorum sürekli..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Maclar hep ALT olarak sonuclaniyor yani 2den fazla gol olmuyor.. biraz daha atak yaparsan guzel olur.. avrupa maclari ya berabere ya yenilgi olarak sonuclaniyor.. gol atilmiyor arkadasinda dedigi gibi..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bu diziliş defansif bir diziliş olduğundan gol atılmaması çok doğal. Bir de 801 maç motorunun hatalarından kaynaklanan bir durum bu. Çok aşırı gol kaçıyor ve bunu engellemenin bir yolu yok. Tek çare 802'yi beklemek.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ben bu siteye üye oldum gerçekten çok seviyeli bir site öncelikle onun için çok teşekkür ederim size

Taktige gelince mükemmel bir taktik saten geçen sene de arkadaş indirmişti sizin taktigi çok begenmişti buda süper emegine sağlık.Bende

ben kullandım bu taktiği ilk başlarda pek iyi değildi ama takım mantalitesini defansif yapınc gayet başarılı oldum seherild unitedı premier lige çıakrdım bu takikle ilerdeki santrforunuz iyi olurs çok gol atılıyo bu taktikle amr aml de iyi olcak tabi benim santrforum billy sharp die bi adamdı sheffilde oynuyo normalde de inanılmnazgolcu 34 maçta 36 gol falan atmıştı kesinlikle tavsiye ederim o adamı da

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Bu diziliş defansif bir diziliş olduğundan gol atılmaması çok doğal. Bir de 801 maç motorunun hatalarından kaynaklanan bir durum bu. Çok aşırı gol kaçıyor ve bunu engellemenin bir yolu yok. Tek çare 802'yi beklemek.
    Zaten 8.0 kullanıyorum ama bir değişiklik yok
    Ligde bile sürekli 0-0 berabere kalıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Oyuncu seçimlerinin de etkisi olabilir.Herşey taktikle olacak diye bir durum söz konusu değildir.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

taktik gerçekten akılcı bi şekilde hazırlanmış.yavaş tempoyla orta sahada genelde kısa paslarla topu biz kullanıyoruz genelde.taktik eleştirebileceği tek şey kapanma derecesi olabilir..orta sahadaki adamların kapanmalarını whole pitch yapıp bütün maç rakibin peşinden koşturma taraftarı değilim..bu atak organizasyonlarının azalmasına neden oluyo(oyunculardaki yorulmadan dolayı) ve rakibe fazla alan bırakılıyo..bence kapanma derecesi 2 veya 3 kademe indirilirse gerçekten daha iyi bi taktik olur derim..

Nesil
    2006
    Yer
    Island

İlhan abi bu taktiği çift forvet nasıl yaparız.Mesela DM oynatmayıp çift forvet yapsak nasıl olur?Başarılı olabilir miyiz?Yani bu taktikle çift forvet mümkün müdür?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

DM en önemli mevkilerden biri. DErin koşular yapan forvetlere sıkı markaj uygulayan pozisyon. Onu alıp forvete koyarsanız Total Dominasyon mantalitesi dışına çıkarsınız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çift forvetli olursa nasıl olur peki abi? mesela ben 4-4-2 her türlü varyasyonu denedim başarılı olamadım. Acaba team instructionstan mı çakmıyorum anlamadım:S

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Quote Originally Posted by hakan sükürü View Post
    Çift forvetli olursa nasıl olur peki abi? mesela ben 4-4-2 her türlü varyasyonu denedim başarılı olamadım. Acaba team instructionstan mı çakmıyorum anlamadım:S
    Aynı sorun bende de var.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ben deportivoyla oynuyorum bu taktikle ligde istediğimi alıyorum 10. sıradayım şu an ama bi eleştirim olucak eğer bu taktikle geriye düşersek maçı çevirmek oldukça zor oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

iskenderunspor oyunda yarı pro takım...Bende iskenderun ile yeni kariyer açtım..

Taktikde defans blogunu geride yaptım..Kontra atak isaretledim tempo hızlı yaptım..İskenderunspor playofflarla Lig A cıkardım..

Çok zor gol yiyorum...Kornerden çok gol atıyorum..Savunmamda kafası iyi olan biri var paso gol atıyor...

Yenik duruma düsünce baska bir taktigim var onu uyguluyorum..Bu taktikde yenik duruma düsünce maçı almak biraz zor oluyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Arsenalde Tutturamadım ben kadrom da çok iyi.Çok pozisyona giriyorum ama gol olmuyor.

.............Adebayor........
    Mutu..................Quresma
    ......Rosicky..Fabregas...
    .............Denilson.......
    Guardado...Gallas.....Toure...Sagna
    .............Almunia........
    Bu çok pozisyona girme ama gol olmama benim suçum değil gerçekten Biraz sabrederseniz golleri atmaya başlarsınız, ligde de iyi konuma gelirsiniz.

Biraz ss'lerle durumunuzu koyarsanız sevinirim. Bir de, kaç maç denediniz?

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Güzel bir paylaşım olmuş bunun için teşekkür ediyorum.

İlk versiyonunu indirecekken 2. versiyonu gördüm ve indirdim.

Kendi çapımda bilgilerimle değerlendirirsem bir sezon içerisinde bu taktikle gidilmez diye düşünüyorum. Yada sadece deplasmanlarda kullanılabilinir. Çünkü gol atmanız gereken veya maçı 1-0 ardından 2-0 yapıp rahatlayacağınız bir taktik değil diye düşünüyorum.

Şayet tüm sezon kullanacağım diyorsanız özellikle kaleciniz ve FC oynayan oyuncunuz çok iyi olmalıdır.

Taktiği biraz değerlendirirsek top sizde kalıyor ancak topun sizde kalması demek çok süpersiniz demek değildir. Top takımda kalsada kullanamadıktan sonra bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Gol pozisyonuna giriyorsunuz. Ancak yakaladığınızı atmanı gerekiyor. Özellikle yavaş oyun stili ve topun ayakta beklemesi iyi takımlara karşı oynadığınızda kalenize gol olarak yazılıyor.

Son olarak şuna değinmek istiyorum. Paylaşım bir kere güzel bir paylaşım. Ancak biz şunu unutuyoruz. Taktik verildi. Çok başarılı olanda var olamayanda. Peluk arkadaşımız taktiği kusursuz verdi, kadromuzu kurdu. Hatta hepsinden vazgeçip ben size alacağınız kupaları ve lig durumu söyliyim hiç uğraşmayında diyebilir. Mesajlara bakıyorum olay o konuma gelecek yakında.

Taktiğin değerlendirmesini burda yaptıktan sonra ta oyuncu kısmında kimi oynatayım tarzı sorular yerine taktiğin eksik bulduğumuz yönlerini kendi bilgimizle geliştirip burdan paylaşmalıyız. Mesela benim takımımda yavaş anlayıştan dolayı top kayıpları yaşanıyor. Taktiğe yeni eklemeler yapıp bunu ben düzeltebilirim.

Tekrar teşekkürler.
    Öncelikle bu harika yorum için çok teşekkür ederim. Evet, taktik kesinlikle geride olduğun bir maçı çevirme taktiği değil. Nitekim öyle bir taktik yapmayı da planlıyorum. Eğer gerideyseniz ve son 10 dakikaya giriyorsanız bu taktiği kullanmanız işe yaramayabilir. Ancak gol de atabilirsiniz. Benim çevirdiğim maç sayısı çoktur bu taktikle.

Yakında son dakikalar taktiği de yayınlamayı düşünüyorum. 4-2-4 formasyonunda, doldur boşlat mantalitesinde.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Takımda 6 oyuncunun alan daraltması yüksek verilmiş. Dikkatimi çeken nokta ise ilk versiyonunda Dmc oyuncuya alan daraltmayı çok vermeyelim ki önündeki 2 Mc'nin kaçırdığı oyuncuları karşılasın demiştin. Ama yeni versiyonu incelediğim de Dmc oyuncunada alan daraltmayı yüksek vermişsin. Bu değişiklikte ki ince nokta nedir ? Alan daraltan takımlar daha defansif bir anlayış içinde olmazlar mı ? Bu nokta çok önemli senin de düşüncelerini merak ediyorum..

Ortadaki 2 dc ye kısa pas vermişsin. Mantaliteleri defansif olduğu için doğrudan pas daha yerinde olmazmıydı ? Sonuçta rakip kaleye yakın oynayan oyuncular için kısa pas daha yerindedir diye düşünüyorum..

Ayrıca takımda sadece Fc oyuncumuzun anlayışı ofansif . Bu bizi gol yollarında zorlamaz mı ?

Son olarak ta Dc - Fb ve Dmc oyuncumuzun da top kapması sert. Belki sen Barcelona ile oynarken upload ettin taktiği ama orta dereceli takımları çalıştırırken bunlara uygun oyuncu bulmak çok zor. O yüzden kendi oyuncularımıza göre top kapma şiddetini ayarlamalıyız. Bazı arkadaşlar taktiğe hiç dokunmadan başarılı olduklarını dile getirmişler bence bunun olması mümkün değil..

Uzun bir yazı oldu. Fikirlerini merak ediyorum .

Uygun bir zamanda bu sorulara cevap alabilmek ümidiyle ..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Takımda 6 oyuncunun alan daraltması yüksek verilmiş. Dikkatimi çeken nokta ise ilk versiyonunda Dmc oyuncuya alan daraltmayı çok vermeyelim ki önündeki 2 Mc'nin kaçırdığı oyuncuları karşılasın demiştin. Ama yeni versiyonu incelediğim de Dmc oyuncunada alan daraltmayı yüksek vermişsin. Bu değişiklikte ki ince nokta nedir ? Alan daraltan takımlar daha defansif bir anlayış içinde olmazlar mı ? Bu nokta çok önemli senin de düşüncelerini merak ediyorum..

Ortadaki 2 dc ye kısa pas vermişsin. Mantaliteleri defansif olduğu için doğrudan pas daha yerinde olmazmıydı ? Sonuçta rakip kaleye yakın oynayan oyuncular için kısa pas daha yerindedir diye düşünüyorum..

Ayrıca takımda sadece Fc oyuncumuzun anlayışı ofansif . Bu bizi gol yollarında zorlamaz mı ?

Son olarak ta Dc - Fb ve Dmc oyuncumuzun da top kapması sert. Belki sen Barcelona ile oynarken upload ettin taktiği ama orta dereceli takımları çalıştırırken bunlara uygun oyuncu bulmak çok zor. O yüzden kendi oyuncularımıza göre top kapma şiddetini ayarlamalıyız. Bazı arkadaşlar taktiğe hiç dokunmadan başarılı olduklarını dile getirmişler bence bunun olması mümkün değil..

Uzun bir yazı oldu. Fikirlerini merak ediyorum .
    Şimdi taktiği 801 beta patch v1'de test ederken DM mevkisindeki oyuncunun az pres yapıp geride kalması daha avantajlı oluyordu. Ancak 801'de maç motoru ile oynamalar yapınca rakibin üzerine giderek alan daraltma orta sahanın her mevkisi için önem kazandı. Bundan dolayı DM'nin çok pres yapması orta sahada pres yapan 3 oyuncu demek. Zaten DM'den önce MC'ler basar rakibe, MC'ler geçilirse DM devreye girer ki bu mantık çerçevesi dahilindedir. Hiçbir şekilde rakibe ortadan hücum ettirmezsiniz.

Bu taktikte genelde rakipler bir süre sonra kanatlardan hücum etmek isteyecektir. Onu da şu şekilde durdurdum: Bekler eski versiyondaki gibi çok closing down yapmayacak. Rakip kanat oyuncusu topla oynamıyorsa sıkı marke edecek, topla oynuyorsa üzerine gelmesini bekleyecek.

Bu yeni versiyon sanırım 802'de de tutuyor. Henüz derin test etme şansım olmadı ama Aygün Werder Bremen ile Everton'lı Hayrettin abiyi oyun olarak ezerek yenmesini bildi.

Yeni versiyon linki:

http://rapidshare.com/files/95158286...2016_.tac.html

Şimdi defans oyuncularının top kampasını sert olarak ayarladım çünkü alan daraltmaları düşük, ve rakip üzerilerine geldiğinde bir şekilde topu kapmak zorundalar. Top kapma özellikleri 5 bile olsa bunu yapmak zorundalar. Bu sebepten ötürü defansın ve DM'nin tackling'i hard olmalı. Ki genel istatistikleriniz bakarsanız bir maçta takımınızın maksimum 10 faul yapmış olduğunu görürsünüz.

AMR ve AML'nin mantaliteleri 12. bunun nedeni mantalitenin saha içindeki dizilişi etkilemesi. Mantalite 10 olursa olduğu yerde kaldığını farzedelim. 12'ye çıkarırsak biraz daha ilerde pozisyon alır. 20 yaparsak devamlı ilerde bekler, hiç geri dönmez.

Mantalite aynı zamanda savunmaya ve hücuma ne kadar ağrılık evridğini de gösterir. MC'lerin ikisi de sanırım 12 mantaliteye sahip, ki hem ileri hem geri çalışmalarını sağlar bu. ST 15 mantaliteye sahip ki bu gayet doğal.

Takıma genel manasıyla bakarsanız 7 kişi ile savunma, 5 kişi ile hücum edildiğini görürsünüz ki bu global futbol anlayışına uygundur.

Ortadaki iki DC topu hemen beklere, DM'ye veya yakın bir MC'ye aktarmalı. Bundan dolayı kısa pas vermek uygundur. Direkt yapsam bam güm vururlar, bu da Total Dominasyon mantalitesine aykırı olur.

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Arkdaşlar 802'de tutuyor ama gene büyük takımlar küçüklerde ben gene tutturamadım

Şunu bir dene istersen.

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Evet ne 8.0.1 de nede 8.0.2 tutmadı bende.Yaptığım çoğu maçları kaybettim.

Şunu bir dene istersen.

Tutmuyor diyorsunuz ama burdan taktiği alıp hiçbişeye ellemeden aynen uyguluyorsanız elbette tutmaz. Sonuçta bu iş oyuncu komutlarında bitiyor. Takımdaki oyuncuların özelliklerine göre. Gerekirse takım komutlarında da takımınızın özelliklerine göre ufak değişikliğe gidilebilir.
    Kesinlikle haklısın, ancak şu son linki hiç değiştirmeden deneyin çünkü defans-ofans dengesi son derece iyi.

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Ama arkadaş oynamayın dediği için oynamadım ben şahsen mesela önceki taktik ileride defans kurmaydı ama arkadaş ellemeyin demişti yenisi ileride olmuş ellemedim.
    Oyunculara komutta verdim ben tutupta uzaktan şutu 18 olan adamı karışık uzaktan şut çekme yapmadım herhalde.
    Bunun gibi herşeye bakarak ben zaten denediğim taktiklerde oynuyorum ama olmadı.

Şunu oynamadan dene 802'de. Henüz 802'ye uygun versiyonunu yapmadım, zaten 802 yeni çıktı. Zart diye taktik yapılmaz değil mi? Ben bu taktiği 801'de yaptım. Bir soru sorarken biraz mantık çerçevesinde soralım.

Quote Originally Posted by pinturicchio68 View Post
    Buffon -
    Ilsınho-Kompany-cristito-Chiellini-
    Hamsik
    Van der Vaart - Anderson
    Matiaz Fernandez-Giovinco
    Agouda

Bu kadroyla juventus'la oynuyorum bu taktikle 15 maçta 9 galibiyet 5 beraberlik 1 yenilgi 25 gol atılan yenilen 10 gol.
    Taktiğin Ahım şahım bi numarasını göremedim açıkçası.
    802'de mi denedin? Bu taktik 801 için yapıldı.

Şimdilik 802 için şu linki dene bakalım. Ayrıca en iyi taktik bütün takımlara uyan optimum taktik demektir. Sen FM 05'teki gibi Diablo Taktik isteyen üyeler gibisin Onlar yok artık...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu son verdiğin link total dominasyonun 3. versiyonu mu?

801 yüklü bende işe yarar mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten 801'de test ettim ancak 802de de gayet başarılı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu anda ilk Total Dominasyonu deniyorum ve güzel sonuçlar alıyorum.Takımım Newcatle ve 5/5 gidiyorum. Hazırlık maçlarında da güzel sonuçlar aldım .Güzel taktikmiş.

İşte Tablo:

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Teşekkürler .. Beklediğim cevapları aldım .

8.0.2 de test edecem . Sonuçlarını yazarım ..

Peki bir aralar forumda dönen bir konu vardı. Forvetlere yaratıcılığı az vermek . Bunun için ne düşünüyorsun ?

Uzun şut,Orta yapma, Top sürme'de oyuncu özelliklerine bakıp karar veriyorsak bence yaratıcılık ta yine oyunculara kalmış birşey. Forvette 15 yaratıcılığı olan birine az yaratıcılık vermek ya da yaratıcılığı 9 olan bir forvete yüksek vermek saçma olur bence. Bu taktikte de heralde tek forvet olduğundan fc yaratıcılığı fazlaydı yanılmıyorsam. Bunu standart vermedin dimi ? Belkide o anki forvetinde ki oyuncuya göre yapmışsındır diye düşünüyorum . Birde ben yaratıcılık ile alan daraltma yı birbirine bağdaşlaştırırım. Belki gerçek hayatta bir oyuncu her ikisinide yüksek derecede yapabilir ama bu oyunda ikisini dengelemek gerektiğine inanıyorum .. 15 yaratıcılık verdiysem 5'de alan daraltma vermek gibi..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Mr. Cool View Post
    Şu anda ilk Total Dominasyonu deniyorum ve güzel sonuçlar alıyorum.Takımım Newcatle ve 5/5 gidiyorum. Hazırlık maçlarında da güzel sonuçlar aldım .Güzel taktikmiş.

İşte Tablo:

8.0.1 lemi oynuyorsun yoksa 8.0.2 mi ?
    Last edited by shamur1 : 29.Şubat.2008 at 18:15 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

8.0.1 lemi oynuyorsun yoksa 8.0.2 mi ?

Şu ana kadar hiç bir güncelleme yapmadım. Yani 8.0.0

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

3. versiyon mu peki bu taktik?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

[quote=peluk;1043117].

Bu yeni versiyon sanırım 802'de de tutuyor. Henüz derin test etme şansım olmadı ama Aygün Werder Bremen ile Everton'lı Hayrettin abiyi oyun olarak ezerek yenmesini bildi.

[quote]

YaLnış biLgi vermeyeLim Lütfen. Oynadığımız versiyon 801 üzerinden yapıLmıs FM LigLeri datasıydı. 802 değiLdi
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    6 502 73 87
    ah be çocuğum sen burada bu espritüel tarzınla harcanıyorsun bozuk para gibi...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    3. versiyon mu peki bu taktik?
    Hayır değil. Sadece beklerin closing down'ını biraz kıstım, hepsi bı.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

İlhan abi hani sen diyosunya taktiğimi 15 maç deneyin.1-2 maç denerseniz verim alamazsınız diye.Bende şöyle bi durum oldu ilk 7 maçımı çok güzel kazandım sonra 2 maç berabere kaldım sonra da 6 maç yenildim.Bunun sebebi ne olabilir?

Sayfa 5 / 10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri