Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910
271 ile 282 arası toplam 282 sonuç

Konu: Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Taktik güzel.Taktiğin etkisini daha iyi ölçmek için tatile çıktım maçlara hiç dokunmadım 11 hafta sonunda aşağıdaki tablo oluştu.

Kadrom

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Fb kendi sahasında yendim
    Last edited by Onurap : 19.Şubat.2008 at 16:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by KorcanK View Post
    sol bek tello ve uzulmez yetmez mi sence? ve g.zan ve toraman defansa yeter mi ilk sezon? AML oynatacak kimse yok o bolgeye kimi onerirsin?

ve son olarak DM ve MC tum turk klupleri SIKINTI yasiyor.. bunlari almak sanirim baya bi para eder ki bu para rico ve schili satmakla yetmez diye dusunuyorum eger bildigin ucuz ve verimli oldugunu dusundugun bi adam varsa bu bolgelere yazarmisin ? ve son olarak holosko AMR ceksem forvete Bobo ve Nobre yeter mi cunku 8.01e gore baya dustu ozellikleri.. Cisseye gelince BJKin orta sahadaki en onemli kozu. bu oyuncuyu satipta orta sahaya oyuncu alinca bu orta saha oyuncularinin alisma donemi var.. bunlarada bi cevap versen olurmu zahmet olmazsa

bu arada sol bek e hayrettin denemistim sivassporla oynarken 4-4-2yle fena degildi. ama besktas sampiyonlar liginde oynayan bir takim.. bu yuku tasiyabilir mi sence? yinede deneyecem saolasin..
    Tello bir sol bek oyuncusu değil. AML oynar tello. Gerisinde oynatabileceğin Baki ile İ. Üzülmez var. Baki DL'de iyi değil. O yüzden o mevkiye Hayrettin'i al ki İbo'nun özellikleri düştüğünde oynatabileceğin bir isim olsun.

Schildenfeld'i sat derim. Zaten 4 tane DC var. İbrahim Toraman ve Gökhan Zan as oynar, Baki ve İ. Kaş onların yedeği olur. İlk sezon için yeterli bunlar.

DR için sadece Serdar Kurtuluş var. Marvin Angulo iyi ise o mevkiye onu al derim. Eğer o olmazsa Bursa'dan Ömer Aysan var. Antep'te Mehmet Çoğum var. Yani ligi araştır derim sana.

DM için Cisse'yi satmazsan Ricardinho'yu mutlaka sat derim. Yerine Diego Buadenonte (yanlış yazmış olabilirim) veya Pablo Piatti'yi al. Ayrıca başka bir MC de al ama Türk olsun, potansiyeli olsun.

Quote Originally Posted by efenberg View Post
    İlhan abi taktiğin gerçekten çok güzel ama her takımın kullanacağı bir taktik değil bence defansı ileride kurduğumuzdan defans oyuncuları çok açık veriyor ve hep gol yiyoruz yani bu taktiği kullanıyorsak hızlı defanslarımızın olması gerekir...

ayrıca bu taktikle galatasaray'a ilk yarı 3 gol atmama rağmenikinci yarı 3 gol yiyerek maçtan bereberlikle ayrıldım.hatta ilk golü yedikten sonra mentaliteyi ultra defansif yapıp yorulan oyuncularımın yerine 2 defans alarak 6-7 li defans yaptım ama sonuç nafile takımım Beşiktaş

sen son 10 dakika gol atma taktiği yapacakmışsın birde skoru koruma taktiği yaparsan tam süper olur...

Destan yazdım bu arada

Edit:
    Birde kornerlerden çok gol yiyoruz bununla ilgili bir şey yapamaz mıyız?
    Taktiğin genel yapısını asla bozmayın. Skoru koruma taktiği de yaparım. Ancak sakın defansı adam doldurmayın

Quote Originally Posted by celikhalit8 View Post
    Öncelikle aranızda yeni sayılırım arkadaşlar.. Aslında siteyi uzun zamandır takip ediyordum ama bu yazacağım ilk mesajım olacak.. Böylesine bir sitede emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim..

Ben fm serilerinde daha çok kendi taktiklerimi kullanmayı severim. Şu an Bayern Münih ile Almanyada 4. sezonum içerisindeyim.. İlk dört yıl boyunca 4-1-2-1-2 şeklinde bir taktik kullandım.. Bu taktikle ligde 8 gol yiyerek şampiyon oldum. Bayern'in kadrosu zaten Almanya standartları üzerinde.. Yaptığım takviyelerle de geçen sezon şampiyonlar ligi şampiyonu oldum.. Ancak bu sezonun ikinci yarısında başım sakatlıklardan yana derde girdi.. Takımdaki 5 forvetimden Podolski, Bojan ve Klose sakatlandı.. Elimde sadece Okaka ve bastonlu Toni kaldı.. Bunun üzerine Toni ile maçlara çıkmak istemediğimden aklıma sizin taktiğiniz geldi.. Sakatlarım iyileşene kadar bir ay boyunca bu taktiği deneme fırsatı buldum.. İlk maçımda evimde Milanı 1-0 yendim.. Öyle bir gol attım ki sadece rakip değil ben de uyumuşum.. Golün olduğunu bir kaç saniye sonra anlayabildim Bu taktikle çıktığım ikinci maçımda Wolsburg'u evimde yine 1-0 ile geçtim.. Bu maçta Okaka da sakatlandı.. Elimde forbet kalmamasına rağmen ileride oyun kurucularımı ya da Ribery'i oynatmaya başladım.. Köln deplasmanında 2-1 kazandım.. Bu taktikle yediğim tek gol bu oldu.. (4 maçta) O da yayın içinden kullandıkları frikikle geldi.. Son olarakta Dordmund deplasmanında 3-0lık bir galibiyet aldım.. Ancak bu tür galibiyetlere genelde alışkınım.. Az gol yiyen bir takımım vardı. Beni sevindiren bunca aksilk içinde kayıpsız yoluma devam etmek oldu. Ayırıca sizin Mehmet Topuzu oynattığınız mevkide ben Hamiti kullandım.. Hamit ayağı kırıldığı için 5 aylık bir sakatlıktan çıkmıştı ama buna rağmen 4 maçta 3 gol 2 asistle oynadı.. Uzaktan şutları, araya pasları, araya kaçmaları, bitiriciliği ve defansa yardımıyla beni kendisine hayran bıraktı.. Daha önce Hamitten hiç bu kadar verim alamamıştım. Burdan arkadaşlara da tavsiyem olsun.. Ben belki sakatlarımın iyileşmesi ile tekrar eski taktiğime dönebilirim ama özellikle şampiyonlar liginde deplasmanda oynanacak maçlarda kullanabileceğim çok ideal bir taktik gibi geldi bana.. Fazla pozisyon vermeden kazanabiliyorsunuz.. İlerde nerdeyse forvetsiz oynadığımı da belirtmek isterim. Ama forvetlerim iyileştiğinde büyük ihtimal aralarında tercih yapmam çok zor olacak ve ben yine 4-1-2-1-2'e dönecem.. Ayrıca Hamit'in yanında ben Fredy Adu'yu oynatmıştım. Onunda uzaktan şutları ve araya pasları çok etkili olabiliyor ama defans yönü biraz zayıf. Bunun dışında tavsiyelerim ve söyleyebileceklerim bu kadar..

Herkese iyi fmler...
    Böyle uzun ve güzel yorumları görmek beni mutlu ediyor. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    rakip takım arkaya top attığı için ve defans önde kurulduğu için çok açık veriyor...bunuda hızlı defans oyuncuları ile ya da tackling ve positioning yüksek ve sağlam bir kaleci ile gideribilirsiniz bu zaafı...ya da defans çizgisini deep e doğru yaklaşıtırırsınız...fazla yaklaştırmayın orta alanla olan bağlantı kopmasın...yani ara fazla açılmasın...
    Yeni versiyonda defans çizgisinin geride olması lazım.

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Taktik güzel.Taktiğin etkisini daha iyi ölçmek için tatile çıktım maçlara hiç dokunmadım 11 hafta sonunda aşağıdaki tablo oluştu.

Kadrom

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Fb kendi sahasında yendim
    Demek ki 802'de de tutuyor
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

efenberg'in belirttiği ilk 2 şık harbiden de fena olmaz İlhan abi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

1) Skoru koruma taktiği var, yakında yayınlarım.

2) Maçı çevirme taktiğini de yaparım.

3) Taktik zaten 802'de de tutuyor. Arkadaş yukarda örneğini vermiş.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Takımda 6 oyuncunun alan daraltması yüksek verilmiş. Dikkatimi çeken nokta ise ilk versiyonunda Dmc oyuncuya alan daraltmayı çok vermeyelim ki önündeki 2 Mc'nin kaçırdığı oyuncuları karşılasın demiştin. Ama yeni versiyonu incelediğim de Dmc oyuncunada alan daraltmayı yüksek vermişsin. Bu değişiklikte ki ince nokta nedir ? Alan daraltan takımlar daha defansif bir anlayış içinde olmazlar mı ? Bu nokta çok önemli senin de düşüncelerini merak ediyorum..

Ortadaki 2 dc ye kısa pas vermişsin. Mantaliteleri defansif olduğu için doğrudan pas daha yerinde olmazmıydı ? Sonuçta rakip kaleye yakın oynayan oyuncular için kısa pas daha yerindedir diye düşünüyorum..

Ayrıca takımda sadece Fc oyuncumuzun anlayışı ofansif . Bu bizi gol yollarında zorlamaz mı ?

Son olarak ta Dc - Fb ve Dmc oyuncumuzun da top kapması sert. Belki sen Barcelona ile oynarken upload ettin taktiği ama orta dereceli takımları çalıştırırken bunlara uygun oyuncu bulmak çok zor. O yüzden kendi oyuncularımıza göre top kapma şiddetini ayarlamalıyız. Bazı arkadaşlar taktiğe hiç dokunmadan başarılı olduklarını dile getirmişler bence bunun olması mümkün değil..

Uzun bir yazı oldu. Fikirlerini merak ediyorum .

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Arkdaşlar 802'de tutuyor ama gene büyük takımlar küçüklerde ben gene tutturamadım

Nesil
    2007

Evet ne 8.0.1 de nede 8.0.2 tutmadı bende.Yaptığım çoğu maçları kaybettim.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Tutmuyor diyorsunuz ama burdan taktiği alıp hiçbişeye ellemeden aynen uyguluyorsanız elbette tutmaz. Sonuçta bu iş oyuncu komutlarında bitiyor. Takımdaki oyuncuların özelliklerine göre. Gerekirse takım komutlarında da takımınızın özelliklerine göre ufak değişikliğe gidilebilir.

Nesil
    2007

Ama arkadaş oynamayın dediği için oynamadım ben şahsen mesela önceki taktik ileride defans kurmaydı ama arkadaş ellemeyin demişti yenisi ileride olmuş ellemedim.
    Oyunculara komutta verdim ben tutupta uzaktan şutu 18 olan adamı karışık uzaktan şut çekme yapmadım herhalde.
    Bunun gibi herşeye bakarak ben zaten denediğim taktiklerde oynuyorum ama olmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Deneyelim bakalım yeni Total Dominasyon'u...

Buffon -
    Ilsınho-Kompany-cristito-Chiellini-
    Hamsik
    Van der Vaart - Anderson
    Matiaz Fernandez-Giovinco
    Agouda

Bu kadroyla juventus'la oynuyorum bu taktikle 15 maçta 9 galibiyet 5 beraberlik 1 yenilgi 25 gol atılan yenilen 10 gol.
    Taktiğin Ahım şahım bi numarasını göremedim açıkçası.

arkadaşlar sakin olalım.Bu bir oyun.

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910

Mesaj Yetkileri