Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 282 sonuç

Konu: Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok Teşekkürler,bende tutmadı macları cok zor kazanıyorum veya berabere bitiyor.Forvetin cok iyi olması gerek.Kısacası taktikte gol sıkıntısı var...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben pek beğenmedim taktiği abi..

Target Man olarak Mame Niang Gökhan Ünal ı denedim takım da iyiydi ama 5 hazırlık maçının 4ünü kaybettim..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Taktikte target man falan yok.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ayrıca sadece hazırlık maçlarında değil, ligde en az 20 maç deneyin ki adam gibi yorum yapabilin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Bu taktigi Juventus ve Sevilla´da denedim ve gayet basarili sonuclar aldim.
    Juvede oynarken Iaguinta,Sevilla da oynarken Kanoute baya gol atiyorlardi.Mclerde uzun sutu iyi olan adamlar varsa iyi olur,keza mac icinde sIk sIk sut cekiyorlar,yani bunlarin gol olma orani yüksek olur.

Kanatlardaki adamlar hizli,iyi orta acan adamlar olursa asist kralligina oynuyorlar.Bu taktikte kanatlar cok önemli,oyun genelde kanatlardan kuruluyor.

Dmdeki adam bol bol sari kart görüyor,bu da ayri mevzu

Nesil
    2006
    Yer
    Eski Açık

dmc:linderhot
    mc: ayhan amc: lincoln
    mr: Sabri Ml:arda
    orta sahayı bu şekilde kursam bu taktikten faydalanabilirmiyim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

MR yok, AMR ve AML var. Sabri uyarı mı, uymaz. Sağ MC'de Ayhan sadece yedek olur. Sol MC için Lincoln süper.

Taktigi 1 sene denedim gerektiği kadar uyguladım gs. ligi fenerin arkasında 2. bitirdim. Taktigini gerçekten beyendim ama özellikle orta sahada oynayan 2 mc inanılmaz fazla şut çekiyorlar kaleye ondan o iki adamın uzun şutları 16'nın üzerinde olursa forveti bile geçen oluyor gol krallarığında Topa hükmetmek konusunda çoğu maçta daha fazla oluyor ama az olan maçlarda var tabi (TSLigi). Tek beyenmedigim nokta çok az pozisyana giriliyor maçta ve forvet adamınız inanılmaz yanlız kalıyor. Hatta diyorum pozisyona girmesi bile zor oluyor. Kenarlarda çok sağlam iki sağ ve sol açık adamınız yoksa forvet oyuncunuzdan hiç randıman alamıyorsunuz (Tabi özel yetekli oyuncular hariç örn elimde hennry, eto vs. olsa degişir bu). Son soyliyeceğim maçlar genellikle 1 farklı sonuçlarla bitiyor 2 fark attığımı pek hatırlamıyorum ama az gol yiyip bulduğunuzu atarsanız süper bi taktik. Bazı zamanlar kendimi Mircea Lucescu' zannetdiğim oldu Dedigim gibi orta sahada oynayan 2 adam süper şut çekiyorsa sürün 11 i sahaya gerisini düşünmeyin ama şutları kötüyse yandınız posizyona girmeniz oldukça güçleşecek.

Teşekkürler taktik için peluk eline sağlık...
    Last edited by CUBISM : 30.Aralık.2007 at 03:09

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

İlhan yaptıysa olmuştur o olmuştur sabah olsun bi hayırlısıyla nöbetim bitsin, ilk işim taktiğini denemek olacak.
    birde shamur1 nickli arkadaş üşenmemiş burada bile bana laf sokmuş. tebrik ediyorum kendisini, azmini, hırsını ve başarılarının(?) dewamını diliyorum...
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Benim önceki seride uyguladıgım taktik sadece kanatlar forvete gidiyordu . daha sonra buna uyarladım. çok iyiydi güzeldi ama sade deplasmanlarda. takım kendi sahamda çok defansif oluyordu.o yüzden dmc yerine 2 mc yapmak ve kanatlarıda ortaya destek vererek ki bu barcelonanın oyundaki taktigi . Enson odna karar kıldım ve çok mutluyum tek kötü yanı gelene gidene 3 atıyorum ne 2 ne 4 .

dr_____dc______dc________dl

______MC______MC________

__<==AMC__AMC___AMC==>__
    ____________SC____________

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

E 3 atmanın neresi kötü Tek forvetli dizilişlerde takım oyununun önemi çok büyük.

evet yaw o yüzden ben kanat agırlıklı oynamıyorum ,sanki biraz kopuk duruyorlar kanatta takım. Birde bu seri için savunacağım tek şey bence en iyi taktik diye birşey yok . oyuncular form tutunca tepeliolar hangi taktik olursa olsun. İdman olayı çok önemli .Dediğim gibi taktik 2. plana favorim idman olayı iyi bir idman soruları çözüyor

13. Default

10-15 maç denedim taktiği Pek verim alamadım. emeğiniz için tşk.ler

Nesil
    2007
    Yer
    .

emeğin için teşekkürler İlhan abi daha bu taktikle 10-11 maç oynadım kayserispor dayım , 8.sıradayım beklediğimin çok üstündeyim
    Last edited by GReeN BeReT : 03.Ocak.2008 at 23:02

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

güzel taktik teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by fernandez View Post
    emeğin için teşekkürler İlhan abi daha bu taktikle 10-11 maç oynadım kayserispor dayım , 8.sıradayım beklediğimin çok üstündeyim
    kayserispordasın birde 8. sıraya ii diyorsun...ilginç!!!

bana kalırsa bu taktik kayseriye oturur ve liderliğe oynar...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İyi bir antreman programı ve bol sayıda koç ile...

Nesil
    2007
    Yer
    .

sevgili shadowfree bence de haklısın ama herkes iyi menajer olacak diye bir şey yok sonuçta

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by fernandez View Post
    sevgili shadowfree bence de haklısın ama herkes iyi menajer olacak diye bir şey yok sonuçta
    sende haklısın...

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Bu taktigi Fm ligi Turnuvasında Udinsede deniyecem ilhan
    Çünkü sistem benim adamlara uygun..Udinesede santrafor yok iyi..

Forvet:Pepe yada flores
    Kanatlarda:Gyan,Di Natele
    Mc:Obodo,G.inler
    Dmc:Sivok
    DC:Zapata,Felipe
    Dl:Lukovic
    DR:Pinzi(Bu sistemde bekler önemli oldugu için bindirmesi iyi oldugu onu oynatıcam)

Bakalım nasıl sonuçlar alıcam..18.fm turnuvası için hazırlık yapıyom
    Last edited by Emurafu : 06.Ocak.2008 at 02:58

Bende bu taktiği Torino'da denemeyi düşünüyorum. Emeğine sağlık..

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

İlhan abi taktiğini yayınladıktan sonra heveslen bir Roma kariyeri açtım.Hazırlık maçları,Süper kupa maçı(İnter),Ve ligte bir maç yaptım.Açıkcası pek hoşuma gitmeyen yanları oldu taktikte.Yavaş oynuyor olmamız,Oyuncuların bir birlerinden uzak kalmaları(Özellikle ortadan top taşıdığımızda kanattakiler çok uzakta kalıyorlar) Ceza sahasında çoğalamamız,(Bu bir önceki dediğimden kaynaklanıyor).Bunlardan dolayı oynadığım maçlarda aşırı sıkıldım.Golleri ancak yıldız oyuncularımın becerileri ile atıyordum.Ama taktik bu dediklerim dışında mükemmel.Defansif açıdan özellikle.Oyunculara verilen komutlar çok iyi.Dediğim gibi az pozisyon bulmamız bence en büyük sorun.Ki sen bunu zaten açıklamışsın günümüz futbolununda böyle olduğunu demişsin.Ama fmde başarıya ulaşmak için daha göze hoş gelen futboluda tercih edebiliriz.Mesela aynı oyunumda taktiğinin üzerinden 4-2-3-1 dizilişini yaptım ve tempoyu hızlı yaptım.İstediğim pozisyon zenginliği ve başarıları elde ediyorum şu an.Tabii başarımda senin taktiğinin payı çok büyük.Özellikle ayarladığın komutların katkısı..

Bu arada bunu senin taktiğini kötülemek için yazmadım.Sadece görüşlerimi belirttim.Senin beni yanlış anlamayacağınıda çok iyi biliyorum zaten.Ayrıca bu güzel taktiği bizlerle paylaştığın için tekrar teşekkür ediyorum.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 07.Ocak.2008 at 22:18
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    İlhan abi taktiğini yayınladıktan sonra heveslen bir Roma kariyeri açtım.Hazırlık maçları,Süper kupa maçı(İnter),Ve ligte bir maç yaptım.Açıkcası pek hoşuma gitmeyen yanları oldu taktikte.Yavaş oynuyor olmamız,Oyuncuların bir birlerinden uzak kalmaları(Özellikle ortadan top taşıdığımızda kanattakiler çok uzakta kalıyorlar) Ceza sahasında çoğalamamız,(Bu bir önceki dediğimden kaynaklanıyor).Bunlardan dolayı oynadığım maçlarda aşırı sıkıldım.Golleri ancak yıldız oyuncularımın becerileri ile atıyordum.Ama taktik bu dediklerim dışında mükemmel.Defansif açıdan özellikle.Oyunculara verilen komutlar çok iyi.Dediğim gibi az pozisyon bulmamız bence en büyük sorun.Ki sen bunu zaten açıklamışsın günümüz futbolununda böyle olduğunu demişsin.Ama fmde başarıya ulaşmak için daha göze hoş gelen futboluda tercih edebiliriz.Mesela aynı oyunumda taktiğinin üzerinden 4-2-3-1 dizilişini yaptım ve tempoyu hızlı yaptım.İstediğim pozisyon zenginliği ve başarıları elde ediyorum şu an.Tabii başarımda senin taktiğinin payı çok büyük.Özellikle ayarladığın komutların katkısı..

Bu arada bunu senin taktiğini kötülemek için yazmadım.Sadece görüşlerimi belirttim.Senin beni yanlış anlamayacağınıda çok iyi biliyorum zaten.Ayrıca bu güzel taktiği bizlerle paylaştığın için tekrar teşekkür ediyorum.
    Şemsiciğim öncelikle güzel yorumun ve taktiğe vakit ayıdığın için teşekkürler. Taktikte hücumda da bol pozisyon üretilebiliyor, zaten topa sahip olan tarafsın. Ancak 801'de kalecilerin devleşmesi gibi bir sorun var. 802 çıkınca çok daha iyi anlayabileceksiniz, eminim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bu taktigi 17. FM turnuvası yarı finalde deplasman macı ve Finaldeki 2 macta da uyguladım süper oldu. Takımım Villarealdi. Kendimce birkac degişiklik yaptim.

Mantaliteyi daha ofansif yaptim. Amr ve Aml leri de oyuncu komutlarından mantalitelerini daha ofans agırlıklı yaparak hücüma katkı yapmalarını sagladım. Ortadaki 2 mc den solda olana ileri cıkışları iyi olan biri oldugunnda daha iyi oluyor. sagdaki mc yi de libero gibi kullandım ki zaten öyle . Ayrıca soldaki mc ye de playmaker özelligi verdim. Cok basarılı sonuçlar aldım ve sampiyon oldum. soldaki mc riquelmeydi

Buradaki kıstas amr ve aml iyi olmalı bende Nihat ve Matias Fernandez di ki harika oyuncular. tek forvet olduguna bakmayın sadece forvete indexli bi taktik degil bende soldaki mc de olan riquelme de oldukca gol atıyordu aynı sekilde mati ve nihat da Kaleye cok sut atıyorsunuz. kısa paslaarla yavas tempoda topun hakimiyeti, dolayısıyla oyunun hakimiyeti sizde oluyor.

Kısacası harika bi taktik benim kendimce yaptigim degişikliklerle Villareale tabiri caizse cuk oturdu Herkes denemeli Sagol İlhan abi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Defansif olarak çok başarılı taktik 14 maçta 1 gol yedim sadece Ama ofansif olarak biraz eksik gibi.hızlı forvetiniz varsa iyi işliyor sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Bu taktigi 17. FM turnuvası yarı finalde deplasman macı ve Finaldeki 2 macta da uyguladım süper oldu. Takımım Villarealdi. Kendimce birkac degişiklik yaptim.

Mantaliteyi daha ofansif yaptim. Amr ve Aml leri de oyuncu komutlarından mantalitelerini daha ofans agırlıklı yaparak hücüma katkı yapmalarını sagladım. Ortadaki 2 mc den solda olana ileri cıkışları iyi olan biri oldugunnda daha iyi oluyor. sagdaki mc yi de libero gibi kullandım ki zaten öyle . Ayrıca soldaki mc ye de playmaker özelligi verdim. Cok basarılı sonuçlar aldım ve sampiyon oldum. soldaki mc riquelmeydi

Buradaki kıstas amr ve aml iyi olmalı bende Nihat ve Matias Fernandez di ki harika oyuncular. tek forvet olduguna bakmayın sadece forvete indexli bi taktik degil bende soldaki mc de olan riquelme de oldukca gol atıyordu aynı sekilde mati ve nihat da Kaleye cok sut atıyorsunuz. kısa paslaarla yavas tempoda topun hakimiyeti, dolayısıyla oyunun hakimiyeti sizde oluyor.

Kısacası harika bi taktik benim kendimce yaptigim degişikliklerle Villareale tabiri caizse cuk oturdu Herkes denemeli Sagol İlhan abi
    Öncelikle bu taktikte bu başarıları yakalamış olman harika bir durum. Seni tebrik ederim. Hayrettin abi gibi bir virtüöz'ü saf dışı bırakman çok güzel. Playmaker olayı dışında harika işler yapmışsın. Ancak playmaker'ın oyun varsasyonlarını kısıtlayacağını unutma.

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Defansif olarak çok başarılı taktik 14 maçta 1 gol yedim sadece Ama ofansif olarak biraz eksik gibi.hızlı forvetiniz varsa iyi işliyor sanırım.

Mükemmel bir tablo. Tebrikler.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Öncelikle bu taktikte bu başarıları yakalamış olman harika bir durum. Seni tebrik ederim. Hayrettin abi gibi bir virtüöz'ü saf dışı bırakman çok güzel. Playmaker olayı dışında harika işler yapmışsın. Ancak playmaker'ın oyun varsasyonlarını kısıtlayacağını unutma.

Playmakerı normalde bende vermeyecektim İlhan abi . Ama bi macta deneyeyim dedim Riquelme üzerinde denedim. Yarı finalde Zaragozayı deplasmanda 4-0 yendim. Belki de bu Riquelme nin yeteneklerinden oldu Çünkü Kendi kariyerimde playmaker ile olmadı suan playmakersız kullanıyorum . Demek ki o Riuelmeden kaynaklanıyormuş

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten dünyada sayılıdır Riquelme

E Hayrettin abi de anlasın artık bazı şeyleri.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet abi riqu Faktörü

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

peluk 802 çıkınca taktiği modifiye etmen gerekebilir.ben taktiğini beğenerek kullananlardanım defansif açıdan bana kalırsa çok çok ii.hele dc ler hızlı adamlardan oluşuyorsa çok az gol yiyorsunuz.ama dediğin gibi kalecilerin devleşmesi çok gol atmayı engelliyor.inş. 802 de bu sorun çözülür oyun zevki artar.sende böylelikle 2. versiyonu ile taktiği bize sunarsın.

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri