1 ile 2 arası toplam 2 sonuç

Konu: Zico'nun en beğendiği Türk futbolcu

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Default Zico'nun en beğendiği Türk futbolcu

Zico, TSYD düzenlediği “45. Yıl Sporun Zirvesi” panelinde yaptığı konuşmada, transfer sinyalleri verd.. Brezilyalı çalıştırıcı beğendiği futbolcuyu söyledi

Zico, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) düzenlediği “45. Yıl Sporun Zirvesi” panelinde yaptığı konuşmada, 2007 yılının Fenerbahçe açısından çok olumlu geçtiğini belirterek, “Zorluklarla her zaman mücadele etmek zorundasınız. Ciddiyeti hiçbir zaman kaybetmemek ve bulunduğunuz yeri yeterli görmemek gerekir. Yeni yılda da başarımızı bu şekilde sürdürmek zorundayız. Gerek ligde, gerek Şampiyonlar Ligi'nde çok fazla ve stresli maçlar oynadık. Devre arasında dinlenebilmek için ancak 1 haftalık bir süremiz oldu. Artık çalışma zamanı. Sezon başında kadromuzu zorlu fikstüre göre geniş tuttuk. Şimdi bunun rahatlığını yaşıyoruz” diye konuştu.

Arthur Zico, Türk futbolcusunun taktik antrenmanlarını pek sevmediğini vurgulayarak, “Topla oynamayı çok seviyorlar. Mümkün olsa topu hiç bırakmayacaklar, ama taktik antrenman konusundaki eksiklerini giderebilecek yeteneğin de Türk futbolcusunda olduğuna inanıyorum. Taktik çalışmayı sevmeseler de eksiksiz olarak yapmaları kendileri için bir avantaj” dedi.

“FUTBOLCU ZİCO'NUN ÖNÜNE GEÇMEK KOLAY DEĞİL”
    Zico, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, futbol oynadığı yıllarda “Beyaz Pele” olarak anılmaktan dolayı rahatsız olduğunu, Pele'ye büyük saygısının bulunduğunu, ancak her zaman sahada Zico olarak seyredilmek istediğini söyledi.

Brezilyalı olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Zico, “Brezilya'nın dünya futbolunda tanınmasında Pele'nin ismi çok önemli. Kendisi gerçekten büyük bir futbolcuydu, ancak ben sahada her zaman Zico olarak izlenmeyi tercih ettim” dedi.

Teknik adam olarak futbolcu Zico'nun önüne geçmesi için çok yol alması gerektiğini vurgulayan Brezilyalı teknik adam, “Teknik adam olarak bugüne kadar başarılı işlere imza attım. Fenerbahçe'de de başarılarıma devam ediyorum, ancak teknik direktör olarak, futbolcu Zico'nun önüne geçmek için daha çok yol almam gerekiyor” diye konuştu.

“TAKVİYE YAPABİLİRİZ”
    Arthur Zico, Appiah ve Tümer'in yokluğunda, orta sahaya en az bir oyuncu transfer edebileceklerini söyledi.

Alex ve Deniz'in sakatlıklarının hızla iyiye gittiğini belirten Zico, Appiah ve Tümer'in durumlarının netleşmesinin ardından, orta sahaya en az bir oyuncu transfer edebileceklerini belirtti.

ZİCO'NUN ARDA HAYRANLIĞI
    Zico, ayrıca kendisine yöneltilen “Türkiye'de beğendiğiniz oyuncular hangileri” sorusuna ise “Galatasaraylı Arda farklı bir oyuncu. Sahanın her yerinde rahatlıkla oynayabilecek kapasitede, ancak sakatlığının ardından performansı biraz düştü. Diz sakatlıklarında çok dikkatli olmak zorundasınız. Bana göre üzerine biraz daha eğilindiği taktirde Arda çok büyük bir futbolcu olabilecek kapasitede” diye konuştu.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Aynı konudan mevcut.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55293

Buradan devam edebilirsiniz.
    (/s)

Mesaj Yetkileri