Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 43 sonuç

Konu: Kornerler...

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Question Kornerler...

Ben şu an oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum.Bilirsiniz ki Alex duran topların ustasıdır.FM 2005'de Alex'in bu özelliğinden yararlanarak kornerleri ona kullandırıp 2-3 kornerde bir gol buluyordum.Tıpke gerçek Fenerbahçe gibi.Ama FM 2006'da kornerleri Alex'e attırmama ve bir çok varyasyon denememe rağmen kornerlerden çok ama çok zor gol buluyorum.Bunun nedenini ve golü nasıl bulabileceğimi bilen var mı???

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale & İstanbul

Thumbs up Kornerler

Quote Originally Posted by eran
    Ben şu an oyunda Fenerbahçe'yi yönetiyorum.Bilirsiniz ki Alex duran topların ustasıdır.FM 2005'de Alex'in bu özelliğinden yararlanarak kornerleri ona kullandırıp 2-3 kornerde bir gol buluyordum.Tıpke gerçek Fenerbahçe gibi.Ama FM 2006'da kornerleri Alex'e attırmama ve bir çok varyasyon denememe rağmen kornerlerden çok ama çok zor gol buluyorum.Bunun nedenini ve golü nasıl bulabileceğimi bilen var mı???
    Nezamandır bende bu sorunla uğraşıyordum. İlk korner golünü bugün attım. Tabii ki Alex en iyisi... Yeni taktiğim: Alex'e ön direk talimatı. Ön direğe 2 en iyi kafa ve zıplama yetenekli, arka direğe 1 oyuncu yerleştirip, 2 oyuncuya ön direk saldırı, 1 oyuncuya da arka direk saldırı talimatı verdim. En iyi şutörümü edge of area ya, 1 oyuncu da kalecinin üzerine...Ancak geride 1 adamın kalması çok fazla kontra yememe neden oldu. fakat ben bu taktiğe geçince rakip de ileride 1 adam bırakıyor. Son adam çok iyi olmalı. Şimdilik kontra gol yemedim, ama 3. maçımda 1 gol atabildim. İyi yanı öndirekten olması. Tabii bunu geliştirebilirsin. Eğer daha etkili bir taktik yakalarsan forumda yayınla lütfen. Fener'in hep aydınlık olsun.

ya aynı sorunla bende uğraşıyorum insua filan kimse deva olamıyo bu derdime luca toni hakan şükür ümit karan song bi tane kafa golü atamadı iki sezondur bide bnm dikkatimi çeken birşey var ben corner taker a arka direğe kes diorum ama o inatla ceza sahası dışına kesiyo ve bu şekilde çok top kaptırıp çok kontra yiyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

evet 2005 e gore kornerLerden goL atmak zorLasti .. ama 2005 te de abartiydi be kardesim her korner goLdu. bu seferde hic atiLmior nasiL is anLamadim
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

katılıyorum daha kornerden golüm yok bi açıdanda iyi olmus ama biras seviyesini düşürseler daha bi güsel olurdu ...

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by acivic
    Nezamandır bende bu sorunla uğraşıyordum. İlk korner golünü bugün attım. Tabii ki Alex en iyisi... Yeni taktiğim: Alex'e ön direk talimatı. Ön direğe 2 en iyi kafa ve zıplama yetenekli, arka direğe 1 oyuncu yerleştirip, 2 oyuncuya ön direk saldırı, 1 oyuncuya da arka direk saldırı talimatı verdim. En iyi şutörümü edge of area ya, 1 oyuncu da kalecinin üzerine...Ancak geride 1 adamın kalması çok fazla kontra yememe neden oldu. fakat ben bu taktiğe geçince rakip de ileride 1 adam bırakıyor. Son adam çok iyi olmalı. Şimdilik kontra gol yemedim, ama 3. maçımda 1 gol atabildim. İyi yanı öndirekten olması. Tabii bunu geliştirebilirsin. Eğer daha etkili bir taktik yakalarsan forumda yayınla lütfen. Fener'in hep aydınlık olsun.
    Eyvallah arkadaşım.Buna yakın bi taktik uyguladım ama tutmadı.Bunu da deniyicem.Umarım tutar.Bu arada gerçekten de korner taktiği verdiğim futbolcular yerini almayabiliyor Genelde ceza sahası dışında duruyorlar ve ortalar da buraya oluyor.İnşallah düzelme olur.

evet çok zor gol oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kusura bakma ama.yani sana cevap gibi algılama.

bir gün fenerbahçeli olacaksak.diğer 364 gün galatasaraylı olacağız o zaman.

bak arkadaşım.takım taktiklerinden korner yazan yere tıklayacaksın.orda kornerleri nereye kulandıracağını yazıyo.mesela ön direğe,penaltı çizgisine falan gibi...

onalrı ayarlarsan sorun çözülür.ben şahsen öyle yapıyorum.ok.

Quote Originally Posted by davidbechkam
    evet çok zor gol oluyor

bence hiç de zor değil.

kusura bakmayın arka arkaya gönderiyorum ama mesajlar gitmiyo.arkasından bi tane daha gönderirsem anca ikisi beraber gidiyo.anlamadım gitti.

MESAJLAR BİRLEŞTİRİLMİŞTİR
    demirhanbey1984

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Cüneyt bir günden anladığın olay buysa sen 365 gün cimbomlu ol.Böyle Fenerlilere ihtiyacımız yok..

Bu arada korner ayarlarını heraslde biliyorum.Ben hangi korner taktiği uygun diye sormuştum.Emek verip bişeyler karalamışsın,yine de sağol..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

nerdeyse ilk cıktıgı günden beri oynuyorum tek korner golüm yokkk

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Bu olaya başka alternatif çözümler üretebilecek yok galiba,gerçekten kornerden gol kazanmak çok zor 2006'da.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

abi ben hiç oynamadım takım takır takır atıyo

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Arkadaşım korner taktiğini uyguladım ve 6maçta 2 gol buldum.30 maçta 1gole göre bütük başarı.Paylaşımın için teşekkürler...

Nesil
    2005
    Yer
    Eski Açıktan

Defansiniza Nicola Legrottia yi alin bende 2 kornerde 1 atiyor.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

ledley king ilk sezonumda 13 gol attı 8 i cornerden

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bir tane oyuncuyu kalecinin üstüne yollayın savunmada hızlı defansları bırakın ben genelde sağ bekle sol beki bırakıyorum.4lü defans oynayanlar öyle yapabilir.en iyi hava hakimiyeti olan 2 oyuncunuzu attack ball from deep yapın.yani bunlar penaltı noktasında bekliyorlar topa doğru hareketleniyorlar orta yapıldığında.3 oyuncunuzu ceza sahası dışında bekletin uzaktan iyi vuranlar veya hızlı dm ler kontrayı kesmek için.1 oyuncu zaten korneri kullanıyor geriye kalan 2 kişiyi korneri kullananın yanına kısa opsiyon için gönderin.ama kornerleri kısa kullanmayın kornerleri 6 pas alanına ayarlayın.yani o gönderdiğiniz 2 kişi orda sadece beklesinler.onlar orda bekleyince rakip takımın 2 adamıda oraya geliyor burda amaç zaten onları buraya çekerek ceza sahası içindeki savunmacıları azaltmak.ben bu taktikle kornerden çok gol atıyorum.hatta son dakkalarda kornerlerden attığım gollerle çok maç kazandım.roma yı çalıştırıyorum uzun boylu bir forvet olmadığından savunmadan mexes ile chivu yu ileri yolluyorum.siz uzun santraforlarınızı kullanarak daha da başarılı olabilirsiniz.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    şişli

evet eskiden kolaydı kornerden gol atmak
    top kornere çıkınca aha penaltı diyodum
    ama artık çok zor

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale & İstanbul

Eran kardeşimin açtığı bu güzel konuya, diğer arkadaşlar ne yazık ki farklı biçimde yaklaşmışlar. Görüyorum ki, bizden başka hemen herkes başarılı. Ancak kimse taktiğini paylaşmamış. Hatta konu, oyuncu önermeye kadar yayılmış.
    Sulley ve by forza nın, FM2006 için çok yüksek korner golü ortalamaları var. Eğer taktik ve talimat dokumanlarını bizlerle paylaşırlarsa, bu güzel konu da hakettiği değere ulaşmış olur.
    Koray capello nun taktiği, bu konuda iyi bir örnek, teşekkür ederim.
    Esen kalın.

Quote Originally Posted by FenerBahceLi
    abi ben hiç oynamadım takım takır takır atıyo
    Abi keşke şu taktiğini verseydin.

Quote Originally Posted by SuLLeY
    ledley king ilk sezonumda 13 gol attı 8 i cornerden
    Bu bir FM2006 rekoru. Taktik dokuman ını bizlerle paylaşırsan sevinirim.

Arkadaşım korner taktiğini uyguladım ve 6maçta 2 gol buldum.30 maçta 1gole göre büyük başarı.Paylaşımın için teşekkürler...
    Beğendiğine sevindim. Ben ısrarla bu taktiğe devam ediyorum. Ön direk dışındaki tüm talimatlar etkisiz kaldı. 6 pas a atınca, rakip kaleci topları armut gibi topluyor. Geniş bir istatistik tutuyorum. İleride bunu da forum da arkadaşlarla paylaşacağım. FM siz kalmayın.
    Esen Kalın/FM siz Kalmayın.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

ya bu daha çok yeni oyunun gerçekçiliğinden kaynaklanıyor.eski oyunda çok gol oluyordu kornerden.hele çıkan patchlerden birini yüklemediyseniz çok gol atarsınız.ama bu oyun öyle değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Yok ya oLmuor 3 sezonda sadece 4 tane atabiLdim herseyi denedim gene yoq.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale & İstanbul

Quote Originally Posted by BeatriX
    Evet, korner golleri artık çok zorlaştı. Ancak 3 sezonda 4 gol çok az. Ben 3. sezonun 4. haftasındayım. 100+ maç oynadım, 3,4 maçta bir gol atıyorum. Bu konu ile ilgili, geniş bir istatistik tutuyorum. En yararlı olanı ön direk. Bence uygulamalısın. Esen kal.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BeatriX
    buda gerçekten çok düşük aklım almıyor.ya zaten iyi bi oyuncu korner kullansa içerde de uzun ve iyi hava hakimiyeti olan defans veya santrafor lar olsa en az senede 5-10 tane gol atman lazım.
    3 senede 4 gol baya az..
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by koray_capello
    buda gerçekten çok düşük aklım almıyor.ya zaten iyi bi oyuncu korner kullansa içerde de uzun ve iyi hava hakimiyeti olan defans veya santrafor lar olsa en az senede 5-10 tane gol atman lazım.
    3 senede 4 gol baya az..
    Arkadaşım bizim de isyanımız bu.Takımın boy ortalamsı 1.60 olsa bile daha fazla gol atılır.Sorun o arkadaşta değil,oyunda olabilir.Ama dediğim taktikle gol sayımda bir artış oldu.deneyin derim...

c.di.palermo Misafir

Ya bu kornerler harbi fm 2006 da çok zor ya.

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

İlk mesajının bu konuya gelmesi olayın ciddiyetinin hangi boyutta olduğuna dair küçük bir kanıt.Aramıza hoşgeldin arkadaşım...

ben kornerlerden rahat gol atıyorum güclü ve uzun boylu bi forvetiniz varsa rahat atarsınız...bence

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by mesutbaba
    ben kornerlerden rahat gol atıyorum güclü ve uzun boylu bi forvetiniz varsa rahat atarsınız...bence
    Bu yeterli diyorsan ben de maalesef hayır derim.2metrelik adamlarla denedim.Headingi 20 olan adamları denedim.Ama ama ama....

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale & İstanbul

İşte 2.5 sezonun istatistik bilgileri...
    Taktiğini daha önce verdiğim Near Post: 11 gol/42 maç (26%).
    Far Post: 18 gol/56 maç (32%).
    Penaltı Area: Etkisiz.
    6 Yard Box: Etkisiz. (Rakip kaleciye avantaj sağlıyor.)
    Short Option: Sakın kullanmayın. Tek bir gol bile atamadım. Alex gibi (20) bir kornerci bile etkili atışlar yapamadı.
    Korner kullandığınız direğe; en iyi 3 heading+jumping+positioning özelliği olan adamlarınıza, attack talimatı verin. FM siz kalmayın. Esen Kalın.

Nesil
    2004
    Yer
    istanbul

İşte 2.5 sezonun istatistik bilgileri...
    Taktiğini daha önce verdiğim Near Post: 11 gol/42 maç (26%).
    Far Post: 18 gol/56 maç (32%).
    Penaltı Area: Etkisiz.
    6 Yard Box: Etkisiz. (Rakip kaleciye avantaj sağlıyor.)
    Short Option: Sakın kullanmayın. Tek bir gol bile atamadım. Alex gibi (20) bir kornerci bile etkili atışlar yapamadı.
    Korner kullandığınız direğe; en iyi 3 heading+jumping+positioning özelliği olan adamlarınıza, attack talimatı verin. FM siz kalmayın. Esen Kalın.
    Mükemmel bir paylaşımdı arkadaşım.Emeğine sağlık.6.03'le beraber biraz daha düzelme olmuş korner olayında.İndirmenizi tavsiye ederim...

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale & İstanbul

Default Kornerler

Mükemmel bir paylaşımdı arkadaşım.Emeğine sağlık.6.03'le beraber biraz daha düzelme olmuş korner olayında.İndirmenizi tavsiye ederim...
    Sen de SAĞOL ARKADAŞ! Ne iyi ettin de bu konuyu açtın. Sayende akıllı bir dost kazandım. 6.0.3 tavsiyen için de ayrıca teşekkür ederim. Son taktik dokumanda farkettiğin gibi, Far Post biraz daha etkili. Ancak, senin de bildiğin gibi; en etkili taktikler, araştırmalarımız ve deneme-yanılma metodu sonucu, ulaştığımız ve kadro durumumuza göre yarattığımız taktiklerdir. Bir başka konuda buluşmak üzere Esen Kal, FM siz Kalma.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri