Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 133 sonuç

Konu: Juventusla başlayan macera ( Bir tutkudur Football Manager ! )

Question 2013 Ingiltere Milli Takımı ( Bir tutkudur Football Manager ! )

Bir tutkudur Football Manager diyerek sözlerime başlamak istiyorum. CM 99/00 ile bu tutkuya ortak oldum ve firmaların 2 ye ayrılması sonucu Football Manager serilerinde devam etmeye karar verdim. Adım Murat ve 21 yaşındayım. Marmara Univeristesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler 2. Sınıf öğrencisiyim. Turksportal çatısı altında sizlerle ilk paylaşımım olucak fakat bir tutku, bir yaşam stili olan bu oyunda kendime her zaman oldukça güven duymuşumdur. Ve bu oyunda oldukça köklü bir geçmişe sahibim ( : Gelelim Kariyerimize :

Kariyer başlangıcı olarak Serie A takımlarından elinden bütün saygınlığı alınarak adeta dışlanan Juventus 'un kendisine yapılan haksızlıklardan dolayı alınması gereken bir intikamı olduğunu düşündüm ve Juventus başkanı Giovanni Cobolli Cigli ile yaptığım 4 saatlik görüşme sonrasında Juventus klübünün yeni Manager i olarak göreve atandım.

Öncelikle takımdaki oyuncularımla bir toplantı yaptık. Toplantıda kendimize seçmemiz gereken hedef ve bu hedefe ulaşmamız için yapmamız gerekenler ne olmalıdır konusunda fikirlerimizi ön plana çıkardık. Peki varılan sonuç ne oldu? Öncelikli hedefimiz ligi 1. sırada bitirerek Champions Leage 'e prestijli bir biçimde katılmak ve bunun içinde Atack oyun stilini benimsedik.

Takımımızı tanıma zamanı geldi. İsterseniz hazırlık maçlarına başlayalım ve oyuncularımızı değerlendirelim ( :

Sıra geldi takımdan gidecek ve kalacakların belirlenmesine. Karakteristik yapımdan dolayı takımda yaşlı oyunculara ( eğerki hayranları değilsem ^^ ) pek yer vermem. Kadromu genç, hızlı ve yetenekli oyuncularla onların ilham alabileceği kendini ispatlamış 2 3 oyuncunun adapte edildiği bir sistem üzerine kurarım. Fakat ortada bir sorun vardı. Oyuncuların çoğu ligi tamamladığımızda 30 ve üzeri yaşlarda olacağından değerleri yarı yarıya inecek futbolculardı bu yüzden riskleride göze alarak transferde aşağıdaki politikayı izledim:

Evet lige hazırız. Şimdi Tactic anlayışımız ve Oyuncuların dizilişini belirleyelim. 4 lü defans, 1 ön libero, 4 orta saha ( Oyuncuların özelliklerine göre 2 ML - MR 2 AMC ya da 2 MC / 2 AML - AMR ) ve 1 forvet tercihimdir.

Yarın lig maçları ile karşınızda oluncaya dek esen kalın...

Sir Smeudreant Gumus

--------------------------------------------------------------

Evet ve inanılması güç rekor tablosu. 38 lig maçında 37 galibiyet ve 1 beraberlik. Atılan 85 gole karşılık kalemizde görülen yalnızca 16 gol ( Tabi bunda Efsanevi Kalecimiz Buffon 'un büyük payı bulunmaktadır ).

Not: Ilk sezon hakkında gerek sakatlıklar gerekse takımlar arası rekabetler gibi konularda sizlere pek bilgi veremediğim için özür dilerim. Şu an 2. Sezon hazırlıklarını yapıyorum ve bu hazırlıklar hakkındaki tüm bilgileri sizlere kapsamlı olarak sunacağım.
    Last edited by Smeudreant : 06.Şubat.2008 at 12:40

Nesil
    2006
    Yer
    ❶❻

Konu açmak yönetici onaylıdır, birden fazla konu açmanıza gerek yok.

başarılar bu arada iyi bir başlangıç yapmışsın, uzun soluklu olur umarım..

Bilgilendirdiğiniz için ve ilginizden dolayı teşekkür ederim. Size yazar grubuna dahil olmak istediğimde neden bunu istediğimle ilgili kısımdada belirttiğim gibi üyeliğimin onaylanmasını beklerken 1 sezonu neredeyse bitirdim ve inanılmaz bir rekora doğru gidiyorum. Yarın geri kalan kısımları paylaşıcam. Tekrar teşekkürler.

acayip bir taktiğin varmış başarılar dilerim

Evet bu büyük başarının ardından Juventus Manager i Sir Smeudreant Gümüş için Manchester United klübü atağa geçti.

Fakat Sir sessizliğini korudu ve Juventus takımındaki hedeflerinin daha tamamlanmadığının sinyallerini verdi.

----------------------------------------------------

Ve Yılın Enleri Açıklandı:

Tabloda göze çarpan isimler Matias Fernandez, Vincenzo Ia quinta, Palladino, Chiellini ve Barzagli oldular. Tabiki takımı sırtlayan ve ligde sadece 16 gol yiyerek sezonu kapamasını sağlayan Buffon 'u da unutmamak gerek.

Sir yaptığı basın açıklamasında oyuncularını tebrik ettiğini ve onlarla gurur duyduğunu açıkladı.
    Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 05:24

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Tebrikler.Büyük başarı.2.sezon için başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

tebrikler iyi bitr başarı yakalamışın interin olduğu yrde ikinci sezonda aynı başarıyı bekleriz

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

mükemmel gidiyorsun amc ihityacın varsa riccardo montolivoyu şiddetle tavsiyye ederim adam tam bi asist makinası

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

İlk sezonu harika bitirmişsin. 2. sezonda senden Avrupa'da kupa beklioruz.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Oyuncularıma oldukça güzel teklifler geliyor. Transfer bütçemizin klübün transfere ayırdığı para ve gidecek olan oyuncalardan alacağımız para ile beraber 100 milyon $ civarında olacağını tahmin ediyorum. Transfer seozununda bana yardımcı olursanız sevinirim. Onerdiğiniz futbolcular varsa öne çıkan özellikleri ile yazarsanız bende transfer için gözlemcilerimi o futbolcular ı izlemeye yollayacağım. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

----------------------------------------

Ilk transfer haberimle başlamak istiyorum. Kendisini takıma katmak için epey bi uğraştım ama sözleşme tekliflerimi kabul etmiyordu. Şansımın da yardımıyla Ligde şampiyon olana kadar başka bir klüple anlaşmadı ve bende teklifimi tekrar yaptım;

Javier Mascherano sonunda Juventus 'un sözleşme teklifini kabul etti ve 02.07.2008 tarihinde takıma katılacak olan oyuncu şunları söyledi:

Aslında Juve 'nin teklifini sürekli reddediyordum çünkü Şampiyonlar Liginde oynamak istiyordum ve Sir Smeudreant Gümüş 'ün neler yapabileceği konusunda açıkçası şüpheliydim. Fakat adını tüm Dünya 'ya duyurdu ve takım bu sene Şampiyonlar Ligi 'nde. Sir le beraber çalışmaktan büyük onur duyacağım.

Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 16:35

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forveta kesinlikle ama kesinlikle Mika AAritaloyu öneririm kapılmadıysa hemen kap sonra Charles Xavier var onu al ve Thiago var
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Onerilerin için teşekkür ederim fakat Mika Aaritalo ve Charles Xavier benim oyunumda çıkmamış ( Database : Medium, Seçili Ligler : Italy - Spain - England ). Thiago 'nun hangi takımda oyuna başladığını yazarsan bana daha çok yardımcı olmuş olursun. Çünkü baya bi Thiago var Search kısmında ( :

Barçanın altyapısında başlayan Thiago yu söylemiş sanırım arkadaş. Onu genelde ilk sezon birileri kapıyor ve ileride çok iyi bir oyuncu oluyor. Eğer yıldız transfer edeceksen sol tarafına David Silva yı öneririm. Genelde ilk sezonun ortalarında sözleşme yeniler ve 50 milyon civarında serbest kalma maddesi olur. Harikalar yaratır helal olsun sana verdiğim paralara diye haykırırsın(kendimden biliyorum).
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Şimdi aklıma geldi Giovinco kiradan dönüyor ilk sezon onu mutlaka oynat aynı şekilde Marchisioyuda oynatmaya çalış.. Yinede Silvayı alabilirsin hem daha güzel olur.. Asıl mevkisi AMC.. Matias Fernandez le birlikte oyunun en iyilerinden..
    Last edited by sacrameNt : 19.Ocak.2008 at 17:59 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Evet Barça 'daki Thiago yu almam biraz zor. Serbest kalma maddesindeki 94 milyon $ dışındaki hiç bir teklifi kabul etmiyorlar. Yıldız transferi elbette düşünüyorum çünkü satılacak olan oyuncularla beraber yaklaşık 100 - 110 milyon $ lık bir transfer bütçesine sahip olacağımı düşünüyorum. Oyun ilk çıktığı zaman sevdiğim takımlarla çoğu ligi denedim. Buna Spain La Liga ve Valencia 'da dahil. Davil Silva gerçekten CA - PA olarakta oyunun en iyi oyuncularından ve mükemmel bir forum grafiği sergiliyor. Yalnız onu alabilmek için 100 milyon $ ı gözden çıkarmam lazım. Şu an aklımda ki isimler Sergio Agüero - Silva - C. Ronaldo - Quaresma - Kuzmanovic (Fİorentina) - C. Tevez - Micah Richards - Jesus Navas - Zapata (Udinese) - Guiseppe Rossi gibi isimler. Bakalım neler olacak ( : Fikirlerinize her zaman açığım.

Quote Originally Posted by sacrameNt View Post
    .

Birleştirilen Mesaj:

Şimdi aklıma geldi Giovinco kiradan dönüyor ilk sezon onu mutlaka oynat aynı şekilde Marchisioyuda oynatmaya çalış.. Yinede Silvayı alabilirsin hem daha güzel olur.. Asıl mevkisi AMC.. Matias Fernandez le birlikte oyunun en iyilerinden..
    Bu arada düşüncelerimi mi okuyorsun? Giovinco yu takımın başına geçer geçmez farktettim ama 1 senelik kira sözleşmesi vardı şu an takıma geri dönmesine çok az kaldı. Sabırsızlanıyorum. Gerçekten Potansiyeli oldukça yüksek bir oyuncu. Yıldız olmaya aday ( :
    Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 18:17

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aklıma geldi Mauro Zarate'yi öneririm bu arada aaritalo nasıl çıkmamış anlamadım bir daha yaz istersen şaşırdım bu arada thiago hangisi hatırlamıyorum ama sanırım 25 yaşlarında idi. Neyse kariyerinin devamını bekliyoruz defansa da SAMBA yı almanı öneririm
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Juventus transferde atağa kalktı ve 3 ismi renklerine kattı

Sir Smeudreant Gumus transfer çalışmalarına son hızla devam ettiklerini belirtti. Nocerino 'yu 40 milyon $, Cristico 'yu ise 35 milyon $ a Inter e satan Juventus 'ta transfer bitçesi yaklaşık 200 milyon $ a ulaştı ve alınması planlanan oyuncular listesinde Guardado, Sergio Agüero ve birde DC mevki sine adı açıklanmayan bir oyunucunun olduğu belirtildi.
    Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 19:02

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

DC mevkisine Felipe diye bir adam var onu al vallahi çok iyi oyuncudur. Bu arada Sergio agueroyu bence boşver yerini mauro zarateyi almanı öneririm.Defansa Serdar Taşçı'yıda alabilirsin
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Oynadığın taktiğin değerini bil .Oyunda en çok sevdiğim 3 taktikten 1.si.Süper başarılar alıyosun bu taktikle.Başarılar.
    turksportal...

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    DC mevkisine Felipe diye bir adam var onu al vallahi çok iyi oyuncudur. Bu arada Sergio agueroyu bence boşver yerini mauro zarateyi almanı öneririm.Defansa Serdar Taşçı'yıda alabilirsin
    Felipe için girişimlere başladım ve foruma bir bakayım dedim. Inan çok şaşırdım yorumunu okuyunca. Agüerodan vaz geçtim ve sağ kanat için Ribery ile Jesus Navas için transfer talimatını verdim. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak...

Quote Originally Posted by handemert View Post
    Oynadığın taktiğin değerini bil .Oyunda en çok sevdiğim 3 taktikten 1.si.Süper başarılar alıyosun bu taktikle.Başarılar.
    Benimde diziliş açısından çok sevdiğim bir taktik. Takımdaki oyunculara göre 2 MR-ML ve 2 AMC ya da 2 MC ve 2 AMR-AML oynatarak dizilişte ufak çaplı değişiklikler yapabiliyorum. Birazdan diğer transfer haberleri ile karşınızda olucam...
    Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 19:47

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

cevabını anlayamadım şaşırdım derken
    Futbolcu Bilgileri

Oyunda tam Felipe yi transfer etmek için girişimlere başladım ve tam o sırada bir bakayım forumda kariyerimle ilgili yorumlar ve oyuncu önerilerinde bir değişiklik var mı dedim. Tam o sırada senin Felipe önerini gördüm. Ondan şaşırdım dedim, aynı anda düşündük nerdeyse ( : Birazdan sana bir sürpriz yapabilirim ehe beklemede kalın...

---------------------------------------------------------------

Ve beklenen 2 transfer yapıldı. Andreas Guardado ve Felipe Resmen Juventus 'lu oldular. 2 linin gösterecekleri performans merakla bekleniyor.

Bu 2 futbolcunun gelişiyle takım dahada güçlenirken Sir Smeudreant Gumus Sergio Agüero 'nun transferinin gerçekleşememesi sebebiyle aynı özelliklerde ve kalitede yeni bir futbolcu arayışına girecek ya da bu futbolcunun Ispanyol vatandaşlığı alması için 1 - 2 ay daha bekleyecek.

-------------------------------------------

Ve Italy Super Cup Final maçında gülen taraf Juve oldu. Sir Smeudreant Gumus yaptığı basın toplantısında oyuncularını kutladığını dile getirdi.

Serie A 'da ki ilk maçımız baya zorlu geçti ama istediğimizi elde ettik.

Last edited by Smeudreant : 19.Ocak.2008 at 22:42

Ligdeki bazı önemli maçlarımızdan görüntüler ve puan tablomuz:

Taktikte bazı sistem değişiklikleri denemesi ve oyuncu sakatlıklarının özelliklede yıldız oyuncu sakatlıklarının çokluğu nedeni ile beklenilen performansı oyuncularımdan alamadım fakat Fiorentina maçı dışındaki tüm maçlarda ligde istenilen sonuçları aldık.

---------------------------------------

Gelelim Şampiyonlar Ligi 'ne. Grubumuzda Liverpool - Zaragoza ve Fenerbahçe vardı. Grup favorileri olarak Liverpool ve Juventus gösteriliyordu ki bir sürprizle karşılaşıldı. Bu sürpriz ne mi? Gelin beraber bakalım ( :

Kötü bir başlangıç yaptık ve Liverpool maçından 1 puan beklerken elimiz boş döndük:

Evimizde alınan Zaragoza beraberliğiyle bu kötü gidişat devam etti:

Ve bu kötü gidişat Fenerbahçe maçlarında alınan sonuçlar ve oynanan güzel futbolla son buldu...

Ve Liverpool la yarım kalan hesaplaşmamız:

Zaragoza ile yine beraber kaldık ( :

Ve işte sürprizimiz. Yorumlar size ait...

Fenerbahçe - Chelsea
    Fc Bayern - Juventus

eşleşmeler bu şekilde gerçekleşti. Bakalım Finallere kimler devam edebilecek...
    Last edited by Smeudreant : 22.Ocak.2008 at 19:54

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

kardeş forvete L**uintayı satıp Di Santo'yu ve ya Aaritalo'yu almanı öneririm güven bana hiç pişman olmazsın. Bu arada Fener'e 5 atman iyi olmuş
    Futbolcu Bilgileri

Zaten sezon sonunda La quninta yı satmayı ve yerine gol yollarında beni daha çok rahatlatıcak bir golcü almayı planlıyorum. Onerdiğin isimleri takibe alacağım. Ayrıca takip ettiğin ve yorumların içinse teşekkürlerimi sunarım. Sezon sonu transferleri beraber yapacağız ( :
    Last edited by Smeudreant : 23.Ocak.2008 at 01:42

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben senin yardımcı antrenörün olabiliri,m istersen Neyse aaritaloyu sezon sonuna kaparlar şimdiden anlaşma sağlama nı öneririm ikisi ile de
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007

Kariyerinde başarılar dilerim.Juventus'u tekrar şaha kaldırmışsın.

ilk sezonu gördüm ve şok oldum...o nası bi puan durumu öle :O tebrikler ..başarının devamını dilerim ama 2.sezon niye bekleneni verememişsin bilmiyorum,takımda çok yıldız olunca sorun mu çıkıyo acaba?..şampiyonlar liginde final oynarsın diyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Maç istatistiklerine baktığımda maçları sadece şansla kazana bildiğini görebiliyorum. Demek istediğim Fenerbahçe'yle 1. maçında 33 atak yemişsin buffon olmasa fenere farkla yenileceksin ve ikinc maçta 19 atak.Aynı şekilde Fiorentina'dan da 28 atak.Taktiğini Biraz daha defansa çek.İyi bir Dc al ve Genç değil tecrübeli ve star olsun(Terry,Ferdinand,Puyol,Toure gibi oyuncular olsun tabi transfer bütçen varsa ve sana gelirlerse)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Barzaglinin yanın felipe'yi koy beklerini atağa çıkarma birde ön libero oynat ayrelio gibi. O zaman az yer orta atarsın
    Futbolcu Bilgileri

@taytopcuoglu

Sezon sonu seninle anlaşma imzalayabiliriz ( : Aaritalo nedense benim oyunumda çıkmadı Seçili ligler Spain - Italy ve England ama yinede yok. Ben adından daha çok söz ettirecek dünya çapında bir yıldız transfer edelim derim + Backlerim Chiellini Felipe Barzagli ve Micah Richars sıralanışındalar. Ama Çok aşırı sakatlıklardan dolayı ki bunların çoğunluğu yıldız oyunculardı, Bir bocalama dönemi geçirdim. Ama şu an sorun giderildi ( :

@Lonondo

SS lerini koyduğum maçlar zaten benim için dönüm noktaları oldu. Çünkü Milan - Juventus ve Fiorentina maçlarına neredeyse yedeğinde yedek kadrosuyla çıktım ( : Ama yinede Buffon gibi bir kaleciniz varsa endişelenmenize kesinlikle gerek yok. Şu an ligde gayet iyiyim sezonu sanırım 1 yenilgi ile tamamlayacağım ve ilk sozun ki kadar olmasada gayet güzel bir puana ulaştım.

@Pazzini_06

Diğer maçlarında istatistiklerini birazdan koyacağım. Bu maçlar zaten benim şansım deil Buffon 'un kalitesi sayesinde kazanıldı. Yukarıdada belirtmiştim bu sezon taktiksel denemeler de bulundum ve en iyiyi elde etmeye çalışıyorum. Fenerbahçe atak yapmış olabilir ama defans hattım onları ceza sahası içine yaklaştırmadığından düzgün şut çekemiyorlar ve neredeyse çoğu kalecinin kucağına ve dışarı giden toplardan oluşuyor ( : + Orta sahama takviye gerekiyor bunun bende farkındayım, ayrıca forvet imi yenileyeceğim. Transfer bütçem şu an elimde 100 milyon $ var fakat istediğim futbolcuları alamadım. Bu yüzden sezon sonunu bekliyorum. Gözlemlerin için teşekkür ederim.

Ayrıca takip ettiğiniz ve bu güzel yorumlarla beni yönlendirdiğiniz için sizlere birer birer teşekkür ederim arkadaşlar. Sezonu tamamladığımda önemli maçları burda ayrıntıları ile sizlerle paylaşacağım...
    Last edited by Smeudreant : 23.Ocak.2008 at 17:05

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri