Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 59 arası toplam 59 sonuç

Konu: Galibiyet Sorunu

sysmix bu dediklerinin aynisi banada oluyor bence banada oyle tavsiye edildi 2-3 maci 90 dakika izle ve yonet ama ne kadar yardimci olur bilmiyorum benimde bugun orjinal gelsin bir cok sey denicem tutarsa haber veririm

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Dün hiç yenemediğim bir takımın üzerinde çeşitli taktikler denedim ve sonucu sabit taktikler arasında bulunan 4-3-3(Attacking)'i denedim ve sonucu aldım. Sizede öneririm. Ama FM2008'de rakibe göre taktik uygulamak gerekiyor zaman zaman.
    Last edited by Aşk-ı Şehir : 08.Şubat.2008 at 13:48
    I'm back...

Burak vallah ne deniyceğimi şaşırdım. Tamam oyun zor, zorda olmalı zatende takımı kurduk yani daha ne yapalım sinir olduğum nokta o benim.Takımda süreklilik olmuyor, oyuncular kötü olsa diycem tamam ama çalıştırdığımız takımlar belli. Zaten kalbur üstü takımları bıraksan normal 4-4-2 oyuncularada herhangı bır komut vermesen kendılıgınden galıp gelir. Bu oyunda o gizli noktayı ya ben bulamadım yada öle bi nokta yok oyun bu bu sene bu şekilde keklendik. Yani yapabildiğim tek yorum bu.
    İnsan bukadar seneden sonra kafayı takıyo ister istemez, guru yapıyo kendi kendine Lazio olayı sabah işe gelmeden evde bi 10 dakka takılıyım dememle oldu. Sayesinde şu mübarek güne süper başladım saolasın sega ve sigames 90 dakka izlemek bilmıyorum ne işe yararda denemkte fayda var zaman bulursak.

90 dakika izleyerek aciklari falan gorursun belki nerde aksama var vs. 50 sut cekip 1 gol atmaktan ve adamlarin ilk sutunun gol olmasindan daha sinir bozucu bir sey yok herhalde

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM 2008 gerçekten önceki serilere göre taktik konusunda hayli zorlaştırılmış. Takıma sabit bir taktik oturtmak gerçekten çok zor. 3 maç süper sonuçlar aldığın taktik ile 4. maçta ligin sonuncusundan fark yiyebiliyorsun.

Çoğu kişininde dediği gibi rakibe göre taktik uygulamak en iyisi. Her maç taktik değiştirmek değilde en azından oynadığın rakibe göre taktik üzerinde oynama yapmalıyızki ben böyle yapıyorum. Ayrıca tüm maçları full maç olarak oynadığımıda belirtmek isterim. Bu şekilde maçlar hem daha zevkli oluyor hemde eksiklikleri, yanlışlıkları daha kolay görüp müdahale ediyorsun.

Ya zaten sayarsak fabrikasyon arıza dolu. Tamam belki oyun olarak bakmak gerek, bunuda insan yapıyor ama 60-70 ytl almayı biliyorlar. Yabancı forumlarda da sanırım aynı sorundan yakınanlarda vardır pek incelemedim detaylı ama. Kendi evimde Lazio ya ılk yarı 4-0 yenık kapatma olayı kara leke gibi çıkmaz kolay kolay

90 dakika izliycem bi maçımı dediğin gibi nerde kabzımallık yapıyorlar bakmak lazım.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by _BeeTLeJuiCe_ View Post
    FM 2008 gerçekten önceki serilere göre taktik konusunda hayli zorlaştırılmış. Takıma sabit bir taktik oturtmak gerçekten çok zor. 3 maç süper sonuçlar aldığın taktik ile 4. maçta ligin sonuncusundan fark yiyebiliyorsun.

Çoğu kişininde dediği gibi rakibe göre taktik uygulamak en iyisi. Her maç taktik değiştirmek değilde en azından oynadığın rakibe göre taktik üzerinde oynama yapmalıyızki ben böyle yapıyorum. Ayrıca tüm maçları full maç olarak oynadığımıda belirtmek isterim. Bu şekilde maçlar hem daha zevkli oluyor hemde eksiklikleri, yanlışlıkları daha kolay görüp müdahale ediyorsun.

Full maç dediğiniz bildiğimiz 90 dakika dimi? Gerçek yaşama uygun 1.5 saat yani ?
    Last edited by Sysmix : 08.Şubat.2008 at 14:59 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

aynen oyle 90 dakika zaman harcamak lazim emek

Yemişim öle emeği abi bi maça doksan dakka verırsek işimiz var Şakır şakır kariyer yazanlardaki başarı nerden gelıyo bunu bana biri izah etsin tamam oldu dıycem.

1 mac oyna 90 dakika taktige bak iyiyse oyle devam et mac ici paso taktik degistirmek lazimmis galiba

Kasıcaz dıyosun yanı Vallah taktik tutturanlar hep ölemi yapıyo onu merak edıyorum aslında. 90 dakika içinde butun taktıkler denenir iyi olurda zaman işte

valla zaman ama napalim 1.5 saat vercez artik
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    galatasarayla sezona basladim daha 3 hazirlik macini yaptim 2g 1b aldim hazirliklarda transfer olarak piatta, ilhan demirci ve ufukhan bayraktari aldim. piatta haric digerleri yedek kaliyor ama bakalim lig baclayinca total dominasyon tutucak mi bilmiyorum gorcez bakalim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    yok yok olmuyo bursa maci 24 kaleyi tutan sut 0 gol bursanin 2 kaleyi tutan sut 2 gol 2-0 maglup
    Last edited by Burak Duran : 09.Şubat.2008 at 12:16 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007

Bencede çok sinir bozucu.Yeni bir kriyer açıyosun ilk haftalar müthiş gidiosun ilk 10 haftada İngiltere gibi bir ligde ortalama bir takımla lider oluosun sonra bir çöküşe geçiosun anlıosun taktiğinin çözüldüğünü yenisini yapıosun taktiğinin ama bu sefer o daha kısa sürüyo ilk 2 maç 6-0 3-0 gib galibiyetlerle coşuosun ama sonra bir kötü takıma yeniliyosun sonrada sürüp gidiyo zaten.Sinir olup bırakıyosun oyunu.Ne biçim birşeyse...

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Bencede çok sinir bozucu.Yeni bir kriyer açıyosun ilk haftalar müthiş gidiosun ilk 10 haftada İngiltere gibi bir ligde ortalama bir takımla lider oluosun sonra bir çöküşe geçiosun anlıosun taktiğinin çözüldüğünü yenisini yapıosun taktiğinin ama bu sefer o daha kısa sürüyo ilk 2 maç 6-0 3-0 gib galibiyetlerle coşuosun ama sonra bir kötü takıma yeniliyosun sonrada sürüp gidiyo zaten.Sinir olup bırakıyosun oyunu.Ne biçim birşeyse...
    walla abi haklısın dur bakalım.Bi taktik yaptım.Fenerle açmıştım oyunu.İlk sezon hiç transfer yapmadım.İlk sezon şampiyon oldum ve türkiye kupasını aldım. Ligde 28 maçlık yenilmezlik serisi elde ettim.Şampiyonluğu garantileyince seri bitti . Çok az gol yiyorum maç başına 0.5 falan. Ancak zaman zaman gol sorunu çekiyorum o kadar.Şu an 2.sezonu oynuyorum.taktiği değiştirmeden gidiyorum.Şampiyonlar liginde B.münih-Chelsea-Shaktar vardı ve grupta 10 puan toplayıp lider çıktım ( bayern ve chelsea nin de puanı 10 du) Eğer bu sezon da güzel geçerse paylaşmayı düşünüyorum taktiği.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Full Maç oynadığınız zaman 1 Buçuk saat sürmüyor yaa. Şöylede yapabilirsiniz maçta geriye düştüğünüz anlarda oyunu full maç yapabilirsiniz. Reklam yapmak gibi olmasın ama sana benim taktiğimi önereyim bide onu dne istersen. Daha fazla atak yaparsın bu taktikle. Gol sayısı artık senin forvetlere kalmış

http://rapidshare.com/files/90232313...2007_.tac.html

Nesil
    2007

Senin taktik bayağı sürmüş Hellbells

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Quote Originally Posted by Manager of sam View Post
    Senin taktik bayağı sürmüş Hellbells
    walla bayağı surdu ama şampiyonlar liginde iyi de super ligde bu sene cok berabere kalıyorum.ilk yarı bitti. 17 maçta 2 maglubiyet var ancak çok fazla beraberlik aldıgımda zirveden biraz uzağım bakalım ne olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Şanlıurfaspor ile oynuyorum.Hazırlık maçlarında gelene geçene 4-5 tane atıyorum.Hatta Ankaragücü'nü bile yendim kendi sahamda.Lige gelince tel tel dökülüyorum.Bir çözüm bulabilir misiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

istifa et
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Burak o yolladığım taktiği Juve'de denedin mi?
    So what?
    Saike

buna kesin çözum aynı taktikle oynamamak sonucta gercekte oldugu gibi hep aynı taktkte oynadıgımız zaman diger takımlar sahaya cıkarken buna onlem alarak cıkıyor bakıyolar bunlar her maca bu taktikle cıkıyor bize karsıda boyle oynarlar dusuncesinde oluyorlar diziliş aynı olsa bile takım ve oyuncu talimatları degistirmemiz rakibi şaşırtmaya yetiyor en azından ben bole cozdum bu olayı

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Galibiyet sorunu diye birşey yoktur. Şu anlamda yoktur. Zaten belirtildiği gibi taktik oturtulursa sorun yaşanmıyor. Buda maç tecrübesi ile olacak bir durum. Ben kurduğum takımda yeniyordum ancak çok gol görüyordum kalemde. Önlibero ile oynamaya başladım. Sorunum haloldu. Zaten takım çok iyi değilse kuracağınız kadro ile belki her maçı kazanamazsınız ancak yenilsenizde bu çok basit olmaz. Kadronuz iyi olsa dahi yeterli taktiği oturtmadığınız sürece yine istikrar olmaz. Siz istifa ettiğinizde yerinize gelen hocanın aynı takımla terör estirdiğini görürsünüz.

Zamanla taktiği oturtuyoruz. Maç içerisinde şartlara göre ayarlamalarda yapabiliriz. Bazen ilk uyguladığımız taktik tam oturur bazen yenilgiler sonucunda doğru taktiği buluruz. Bütün mesele bu.
    sonucta yenemedigin surece galip gelemezsin buda galibiyet sorunu olur belli bir sure sonra olay cilkindan cikar ve adami kanser eder iste biz o asamaya geldik

Quote Originally Posted by King_Theoden View Post
    Arkadaşlar bu oyunu PC ye karşı oynamayın bir takım 5 maçn 5 inde de son 5 dk ya önde girip 89-90 da gol yiyerek berabere bitirebilirmi maçı hep son dakikalara 2-1 1-0 önde giriyorum ama maçlar berabere bitiyor bu gidişle FM2007 ye döneceğim.
    bende de öyle oluyor hep heleki deplasmanlarda..son sırada ki takım bile son dk larda 2 gol atıyor berabre bitiriyor..anlamadım gerçekten..istikrarlı bi taktikte göremedim hiç..hepsini denedim taktiklerin...

Evet ikince kez başlayınca olayı çözdüm sanırım. Burak Duran özellikle sözüm sana kardeşim ;

Her maça ayrı taktik olayı hakikaten işe yarıyor. Ayrı taktik derken benim normal taktıgım 4-1-3-2. amr-amc-aml şeklinde oynuyorum. Maçına göre daha dogrusu deplasmanlarda takımın güç durumuna göre AMR ve AMLyi mr ve ml olarak ayrlıyorum yada çift MC ile oynuyorum AMR ve AML ler yerinde kalıyor. Deplasmandaki maçlarda oyun kurucu kullanmıyorum yanı o seçenek aktif olmuyor. Tabi bu takıam görede değişebilir, AMR : Santana yada Cska'dan aldığım Ramonu koyuyorum, AML: Mutu yada Gobbi. MC : Kuzmanovic ( ki kendisi wonderkid) yada Montolivo. Ama defansı hiç bozmuyorum, (kaleci dahil) 4 defans oyuncum direk forma giyiyor bir sakatlık olmadıgı sürece; dr: van den borre dl: jelle van damme dc: kaptan danielle dc: gambarrini. Maç içinde de kurguyu,iskeleti çok bozmadan ufak tefek değişiklikler yapıyorum karşı takımın atak çokluğuna göre. Creativy seviyesi de little. Maç içinde much yada normal yapıyorum. Şu an hatılrmıyorum kaç maç yaptığımı ama ligde sadece deplasmanda Livornoya 2-1 ve kendi evimde İntere 1-0 yenıldım ( 90+3 de yedıgım gol ile ). Uefa kupasında da deplasmanda Bayern Munich 4 tane çaktı Ligde İnterin ardından 2. sıradayım 27 puanla

Şimdilik mutlu mesut ve huzurlu bir şekilde ilerliyorum.Hiç bi menejerlık oyununda da taktik için bu kadar kastıgımı hatırlamam bu kadar senedir.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Cool

Quote Originally Posted by King_Theoden View Post
    Arkadaşlar bu oyunu PC ye karşı oynamayın bir takım 5 maçn 5 inde de son 5 dk ya önde girip 89-90 da gol yiyerek berabere bitirebilirmi maçı hep son dakikalara 2-1 1-0 önde giriyorum ama maçlar berabere bitiyor bu gidişle FM2007 ye döneceğim.
    Demekki maci basladigimz taktikle ya da enazindan basladigimiz pas, pres , mantalite sekliyle bitirmeyecekmisiz..

Ondeysek adamlar yuklenir.Yuklenirlerse kapanilir.Gol yenmez samanlik seyran olur fm2007'ye de donulmez.

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Ya anlamadığım bir konu var. Mesela ben Galatasaray'ım rakibim Oftaş. Ligde 16. Ve maç 1-0 bitiyor ama zar zor. dk 75'te attığım karambol golüyle. 1 hafta sonra Oftaşspor evinde Kayserispor ile karşılaşıyor ve 4-0 mağlup oluyor. Gerçekten ilginç. Benim maçta 9'la oynayan Ferhat Kayseri karşısında 6 ile oynuyor.
    Oftas icin Galatasaray cok daha zorlu bir rakip oldugu icin gs ye karsi sergiledigi taktik anlayisi ile Kayserispor'a sergiledigi farkli.Skor da bundan kaynaklaniyor.
    Ha bir de her takima ters gelen taktikler vardir.Budur..

" Demekki maci basladigimz taktikle ya da enazindan basladigimiz pas, pres , mantalite sekliyle bitirmeyecekmisiz.. "

Kesinlikle katılıyorum. 6 senelik sanal menejerlik hayatımda bu oyun bana bunu acı tecrübelerle öğretti

valla bende alistim oyuna torino ile sov yapiyorum 17 mac 10g 2b 5 m ile ligde 4.yum italyada torino ile bu bir basari bence hele hele oyuna yeni adepte oluyorssam bu lig bitsin Galatasarayla baslicam bakalim ozaman ne olcak.. sysmix tavsiyeler icin sagol onlarida uygulayacagim

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Galibiyet sorunu diye birşey yoktur. Şu anlamda yoktur. Zaten belirtildiği gibi taktik oturtulursa sorun yaşanmıyor. Buda maç tecrübesi ile olacak bir durum. Ben kurduğum takımda yeniyordum ancak çok gol görüyordum kalemde. Önlibero ile oynamaya başladım. Sorunum haloldu. Zaten takım çok iyi değilse kuracağınız kadro ile belki her maçı kazanamazsınız ancak yenilsenizde bu çok basit olmaz. Kadronuz iyi olsa dahi yeterli taktiği oturtmadığınız sürece yine istikrar olmaz. Siz istifa ettiğinizde yerinize gelen hocanın aynı takımla terör estirdiğini görürsünüz.

Zamanla taktiği oturtuyoruz. Maç içerisinde şartlara göre ayarlamalarda yapabiliriz. Bazen ilk uyguladığımız taktik tam oturur bazen yenilgiler sonucunda doğru taktiği buluruz. Bütün mesele bu.

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Aynı sorunu ben de Eskişehirspor kariyerimde yaşadım. İlk yarıyı sadece 2 beraberlik alarak lider kapattım. 2. yarı tam bir faciaydı. nasıl oyunu kapatıp silmediğimi billmiyorum. Sezonu 10.lukla kapatabildim...

Nesil
    2006
    Yer
    Okul

Güçlü forvetlere hard tackle uygulayınca hiç birşey yapamıyorlar.Belki bazı maçlarda işinize yarar.Tabi hızlıları daha bende nasıl durduracağımı bilmiyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri