Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 363 sonuç

Konu: FM2008 8.0.2 Yayında - Yenilendi 20/2/2008

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Şimdilik size tavsiyem yamayı indirmeniz ancak henüz oynamaya başlamamanız. İlk sezon sonunda farkında varacağınız çok büyük bir hata var ve şu anda çözüm yolunu test ediyorum.

1-2 saat sabrederseniz çözümü sizlerle paylaşacağım.
    Çok büyük hata mı :s Tabi abi bekliyoruz ..

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Puff şu bütçe olayı olmasaydı daha iyi olacaktı ama neyse.İnşallah bunun için yama çıkarda onu indiririz.Açıkcası o yamayı beklemeyi düşünüyorum.Emeği geçen herkesin ellerine sağlık..
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yapıcı eleştiri yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum, malesef yorumları okuduğumda bazı aşırı eleştiriler gördüm. Başta araştırma şeflerimiz Ömer Abi ve Mustafa Abi olmak üzere tüm araştırmacı arkadaşlarım günlerce vakit harcayarak TSL ve 1.Lig'i en güzel en oynanılır hale getirmek için uğraştı.10 kere farklı oyun açarsınız kiminde GS, kiminde FB, kiminde BJK şampiyon olur. Yapay zekanın ve şansınızın belirleyeceği bir durumdur. Bizler değerleri verirken kriterlere göre veriyoruz. Bu işte büyük emeği geçen oyun kodlarındaki hataların düzeltilmesinde ve bir çok hataları büyük özveriyle çözülmesini sağlayan Ömer Abi ' ye teşekkür etmek yerine GS niye böyle oldu niye bu eksik niye bu fazla diye eleştiri yapıyorsunuz. Ömer Abi bu işi en iyi bilen kişidir o nasıl değer verdiyse o değerler verilmesi gereken değerler elbette doğrudur.

8.0.1 yaması çıktığında v8.0.1 Patch change list bölümünde Turkey kısmında ne yazıyordu arkadaşlar?Hiç birşey yazmıyordu 8.0.2 yaması v8.0.2Patch change list bölümünde Turkey bölümünde düzeltilmiş bir sürü hata yazıyor,bunu sağlayan başta Ömer Abi,Mustafa Abi ve araştırma ekibi

Ben başta Ömer Abi ve Mustafa Abi olmak üzere tüm araştırmacı arkadaşlarıma Teşekkür Ederim.

Yazımın başında söylediğim gibi yapıcı eleştiri yapan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum,diğer arkadaşlarada söylemek istedğim teşekkür etmek zor olmasa gerek arkadaşlar

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

arkadaşlar ben update bugün yükledim...ve oyuncu özelliklerinde genel bir düşme oldu...normalde böyle mi yoksa bende mi bir anormallik var...

oyunuma 800 le başlamıştım...üzerine hep updateleri kurdum...801 de böyle bir etki olmamıştı...ama 802 yükledikten sonra olan ne olduysa...

bu arada topun hareketleri daha bir gerçekçi olmuş yeni update de...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Oyuncu değerlerinde daha gerçeğe uygun şekilde yansıtmalar yapıldı. O açıdan oyuncu özelliklerinde düşme olması normal bir durum. Bu herkeste yaşandı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Oyuncu değerlerinde daha gerçeğe uygun şekilde yansıtmalar yapıldı. O açıdan oyuncu özelliklerinde düşme olması normal bir durum. Bu herkeste yaşandı.
    bilgilendirme için teşekkürler...

bu arada maç motorunda baya bir iyileştirme yapılmış...uzaktan gol görebiliyoruz artık...karşıdaki kaleci panter kesilmiyor her maç...ve bana kalırsa en önemlisi oyuncu hareketleri daha bir gerçekçi olmuş...kaleciler mesela artık uçtuğunu görebiliyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Daha önce karşılaşan oldu mu bilmiyorum ama benim başıma ilk defa bu yamayı yükledikten sonra geldi. O açıdan yamayla ilgili olduğunu düşünerek paylaşmak istedim.

Sürekli şikayetçi olduğum bir konuydu bu. Kaleci ile karşı karşıya kaldığında oyuncu kesinlikle kaleye vuruyor. Örneklersem oyuncu sağ taraftan ceza sahasına girdiğinde solda bir oyuncu olduğu halde ona atmaz kaleye vurur ve pozisyon gol olmadan sonuçlanmış olurdu. Yani topu arkadaşına verse boş kaleye yuvarlamış olacakken bunun yerine kaleye şut atıyordu. Dediğim gibi onlarca maç oynadım onlarca kariyer bitirdim. Ama böyle attığım bir tek gol yoktu taki biraz önce olana kadar.

99 numaralı oyuncum ceza sahası içine girdi. Vurmak yerine topu hemen gerisinde ki 18 numaralı oyuncuya bıraktı. (Semih-Alex paslaşması gibi düşünebilirsiniz.) Normalde vururdu ama bu pas beni şaşırttı. Sonra 18 numaralı oyuncum şutu attı kaleciden dönen topu takip eden 99 nolu oyuncu topu ağlara gönderdi.

Dediğim gibi daha önce belki bu tarz goller oluyordu ama ben bu yamayı yükledikten sonra karşılaştım ve paylaşmak istedim.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

evet bende de artık kaleye yerine boşdaki adama veriyorlar pası...çoğu kez karşılaştım...özellikle yamayı yükledikten sonra kaleciye karşı karşı kalanlar vurmak yerine kaleciyi geçmeyi ya da topu ayağından açıp kaleciyi yatırıp şut çekmeyi tercih ediyorlar...mesela şutlarda ben hiç kaleciden sektiğini görmemiştim...ama bu versiyonda çok oluyor...uzaktan şutlarda gol oranı artmış...yani anlyacağınız baya bir gerçekçi olmuş...iyileştirme full safhada...

ama neden saha kenarına bizi eklemiyorlar dahala anlayabilmiş değilim...şöle üzerinde m harfi yazan bir yuvarlak olsa çok hoş olurdu...

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Aynısı dün bende oldu ilk kez.Nonda sağ çaprazda kaleciyi geçti, açısını kaybetti ama vurabilirdi kaleye yine de boş kaleye atması için Lincoln'e bıraktı ama Lincoln atamadı...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Dedik ya, korsan hakkında yardım yok.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kusura bakmayın ben yamayı yanlış yere kurdu diye düşünmüştüm...sorry...

ilk olarak bu yamada emeği geçen herkese teşekkür ederim....
    bu yamada önceki gibi karşıkarşıya kaleci panterleşmiyor...
    bir de oyuncu özellikleri çok eleştirilsede bence çok gerçekci olmuş....
    herkese teşekkürler....türkçe için sabırsızlanıyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Ben Bu Linkden Tam 3 Kere bu Dosyayı İndirdim ancak Oyunumda 802 wersion war we Transferler Yapılmamış acaba Neden Olabilir Ne Barusso Nede Dünyadan Başka Transfer..

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Merhabalar, ikinci 8.0.2'yi yükledim ama takımım hala para kaybediyor(FB)...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

o stadyum kapasitesini arttıran dosyayı sil sorunun çözülür

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

benimde bi sorum olacak..Şimdi ben 8.02 yi yükledim oyunda da görünüyor yüklü oldugu..fakat bütün klüplerde transfer bütçesi 0 olarak görünüyor..Hiçbir klüp ilk sene için transfer bütçesi ayırmıyor.talepte edemiyorum .Trabzonspor'dan Real Madrid'e kadar..bunun nedenini bilen varmı ? bazı arkadaşlara sordum onlarda böyle bi sorun yok

Nesil
    2007
    Yer
    34

Daha Öncede Dedğim Gibi Linki 4 Kere İndirdim Dün Gece Tekrardan..
    Ama Transferler Yok Gerçekleşmemiş we Oyun versiyonu görüldügü gibi 802.
    Bunlara Oyunumdan SS'Ler..

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

buyuk ihtimalle orjinal oyun olmamasindan oturu kaynaklaniyor olabilir. ya da baska bir deyisle oyunun datasinda bozulmalar olmus olabilir. oyunu tekrar kurmanda fayda var. bi de oyle dene bakalim olacak mi? ayrica baska updateler falan da yuklediysen onlari da kaldir. oyunun icinde sadece 8.0.2 yuklu olsun.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    buyuk ihtimalle orjinal oyun olmamasindan oturu kaynaklaniyor olabilir. ya da baska bir deyisle oyunun datasinda bozulmalar olmus olabilir. oyunu tekrar kurmanda fayda var. bi de oyle dene bakalim olacak mi? ayrica baska updateler falan da yuklediysen onlari da kaldir. oyunun icinde sadece 8.0.2 yuklu olsun.
    Oyun Orjinal ama 2.El Problem Değildir Umarım Tekrardan Kuracağım..
    Oyunu Önceki Kaldırışımda Java hatası weriyordu Bende DOsyalarını Silerek Kaldırdım acaba Bir Bozulma Olmuş Olabilirmi, Oyunda Birtak 8.0 we 8.2 Yüklüdür Bir Problemde Burada Zaten New Game Yapınca Bana Wersiyon Sormuyor.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ShevAnil View Post
    Oyun Orjinal ama 2.El Problem Değildir Umarım Tekrardan Kuracağım..
    Oyunu Önceki Kaldırışımda Java hatası weriyordu Bende DOsyalarını Silerek Kaldırdım acaba Bir Bozulma Olmuş Olabilirmi, Oyunda Birtak 8.0 we 8.2 Yüklüdür Bir Problemde Burada Zaten New Game Yapınca Bana Wersiyon Sormuyor.
    Evet zaten kendi kendine cevabi vermissin sanirim. oncelikle oyunu duzgun kaldirmaya calisti. cunku sistemden dosyalar kaldiracaktir. java hatasi aliyosan kaldirirken oncelikle forumu bi arastir bakalim boyle bi hatanin cozumu var mi? buyuk ihtimalle javanin son surumunu yuklersen hata duzelir gibime geliyor zaten. ayrica zaten yeni oyun kurmaya basladiginda sana hangi guncellemeyi sormamasi da hatalarin asil nedenini bulmamizda yardimci oluyor. 8.0.2 gorunumlu 8.0.0 oynuyorsun

Nesil
    2007
    Yer
    34

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    Evet zaten kendi kendine cevabi vermissin sanirim. oncelikle oyunu duzgun kaldirmaya calisti. cunku sistemden dosyalar kaldiracaktir. java hatasi aliyosan kaldirirken oncelikle forumu bi arastir bakalim boyle bi hatanin cozumu var mi? buyuk ihtimalle javanin son surumunu yuklersen hata duzelir gibime geliyor zaten. ayrica zaten yeni oyun kurmaya basladiginda sana hangi guncellemeyi sormamasi da hatalarin asil nedenini bulmamizda yardimci oluyor. 8.0.2 gorunumlu 8.0.0 oynuyorsun
    Peki Düzeltebileceğim Bir Yöntem varmı Acaba.Javanında Son Sürümü Yüklü.
    Last edited by ShevAnil : 17.Mart.2008 at 17:20

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

oncelikle oyunu tamamen kaldirmaya calis. Program Ekle Kaldir kismindan kaldir ama.. kaldiramiyosan. son java surumunu sil tekrar yukle.. bakalim olacakmi? sonra yukarida dediklerimi aynen uygula...

Nesil
    2007
    Yer
    34

Teşkkürler Uğraşların İçin zannettigim gibi Dosyaları Silerken Fazla Silmiş Olmalıyım Yeni Bir Cd ve Yeni Bir Kurulum Herşeyi Çözdü Yaşasın 802

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

gecmis olsun o zmn

Nesil
    2007
    Yer
    34

Teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

önceki versiyonları pek oynamadım ama bu yamada beni rahatsız eden iki şey var. birincisi şutların veya kanatlardan yapılan ortaların çok fazla defansa çarpması. belki benim taktiğimle de alakalı olabilir ama gerçek hayatta çekilen şutlar, çizgiden yapılan ortalar bu kadar fazla savunma oyuncularına çarpmıyor.
    ikincisi ceza sahasına doğru gönderilen korner vuruşlarında top üstten dışarı çıkınca yüzde 80 kafayı defans oyuncusu vurmuş oluyor.. bundan dolayı da üst üste çok fazla korner kullanılıyor. maç motorundan pozisyona baktığımızda o şekil vurulmuş bir kafanın forvet oyuncusu tarafından yapılması gerekiyor gibi geliyor. ama bakıyorum tekrar korner olmuş. sanki savunma oyuncuları kornerden gelen topları kafayla ileri doğru değilde kendi kalelerine doğru savuşturuyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

benimde bi sorum olacak..Şimdi ben 8.02 yi yükledim oyunda da görünüyor yüklü oldugu..fakat bütün klüplerde transfer bütçesi 0 olarak görünüyor..Hiçbir klüp ilk sene için transfer bütçesi ayırmıyor.talepte edemiyorum .Trabzonspor'dan Real Madrid'e kadar..bunun nedenini bilen varmı ? bazı arkadaşlara sordum onlarda böyle bi sorun yok

yok mu konu hakkında bilgisi olan..

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Quote Originally Posted by Fietra 10 View Post

yok mu konu hakkında bilgisi olan..
    Kardeş ya oyun korsan oLdugu için oLabiLir ama pek sanmıyorm böyLe bişey oLdugunu yada akLıma tek bişey geLdi şuan onLa aLakası nedir ne değiLdir biLemiyorum yanLız sadece fikrim..

oyunu kurarken

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768.

Örneğin bu resimde (yukardaki arkadaştan yararLanaLım ) gerçek oyuncuLar kuLLan Allow Transfer Budget gibi bişey var..bu Sende tıkLı mı bu tıkLı değiLse oLabiLir diye düşündüm yanıLıyor da oLabiLrim başkada bi biLgim yok bu konuda umarım çözüLür sorunun..

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

evet ''Allow Transfer Budgets in First Window'' seçeneğinin yüzündenmiş teşekkürler GebzeLi1907

Nesil
    2006

Bu yenilenen paketin linki olan arkadaş var mı? Sitede ki dosya sunucularında ki değişmeden yükleyemiyorum. Elinde olan bir upload sitesine yükleyip buraya linki koyabilir mi?

Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri