Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 86 sonuç

Konu: [TSL] Ankaragücü Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Su aralar U-17 Avrupa sampiyonasini takip ediyorum da Abdulkadir Kayali icin neler dusunuluyor cok merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

abdulkadir kayalı ismini çok duymaya başladım nedir ne değildir izleyen varsa birşeyler daha duymak isterim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Yanilmiyorsam bu sene 17 yasinda olmasina ragmen Ankaragucu'nun A takiminda oynama firsati buldu. Gecen sene Manchester City tarafindan denenip begenildi ama anlasma saglanamadi. Steven Gerard hayrani ve oyun stili de andirmiyor degil. Su anda U-17 milli takimin kaptani. Mevki olarak:

MC: 20
    DMC: 15

Su ana kadar -7 PA verilmesine hayret ediyorum turnuva sonu daha detayli degerlendirip fikirlerimi sunucam.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Yanilmiyorsun. Turnuvanin en iyi performans gösteren oyuncularinda biri.

yeri değil biliyorum ama turnuvayı nereden takip edebilirim?

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Eurosport kanalindan yada internetten.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Abdulkadir Kayali icin 100 CA ve PA olarak da -9 cok ciddi bi sekilde dusunulmeli gelecek sene daha henuz 17 yasinda olmasina ragmen Anakaragucu'nde forma giymesini bekliyorum tabi eger Avrupa'dan Man City gibi bi takim kapmaz ise.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Abdulkadir Kayali icin 100 CA ve PA olarak da -9 cok ciddi bi sekilde dusunulmeli gelecek sene daha henuz 17 yasinda olmasina ragmen Anakaragucu'nde forma giymesini bekliyorum tabi eger Avrupa'dan Man City gibi bi takim kapmaz ise.
    Butun U17 milli takimi -9'mu yapsak acaba..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Butun U17 milli takimi -9'mu yapsak acaba..

Valla siz bilirsiniz

Bence su anda bu yas grubunda -9 PA hak eden 2 oyuncu var biri Gokhan Tore digeri ise Abdulkadir Kayali, bu ikisi Batuhan Karadeniz'den daha cok hak ediyor -9'u. Sakat olmasa ve turnuvada oynama firsati olsaydi Turkiye'nin Bojan'i ve belki de kupayi kaldirmamiza sebep olup bu degeri hak ettigini Cem Sultan'da gosterebilirdi ama sans iste.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

beyler unutmayınki bizim u bilmemkaç yaş altılar her turnuvada mütiş işler yaparlar her turnuvada başarılı olurlar 3-5 yaş büyüyünce %75 i kaybolur biz gençlerimize sahip çıkamayan bir ülkeyiz
    bakınız bizim kemalli selçuklu milli takımımız ümit milli maçlarda queresmalı c.ronaldolu portekizi iç dış yendi ama şimdi ronaldo qeresma nerde kemal selçuk nerde ben o maçlarda kemalin ortalığı dağıttığını hatırlıyorum arkadaşlar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

Quote Originally Posted by extensor View Post
    beyler unutmayınki bizim u bilmemkaç yaş altılar her turnuvada mütiş işler yaparlar her turnuvada başarılı olurlar 3-5 yaş büyüyünce %75 i kaybolur biz gençlerimize sahip çıkamayan bir ülkeyiz
    bakınız bizim kemalli selçuklu milli takımımız ümit milli maçlarda queresmalı c.ronaldolu portekizi iç dış yendi ama şimdi ronaldo qeresma nerde kemal selçuk nerde ben o maçlarda kemalin ortalığı dağıttığını hatırlıyorum arkadaşlar
    iyi işte, maksat "bu adamda gelecek var, üzerinde durursanız adam olur!" demek değil mi?... o zaman hakedene verelim -9'u felan...

ama, burası Türkiye, bunların hepsi bi kaç sene sonra ortadan kaybolur diye vermezsek, o zaman hata yapmış oluruz...

unutmayalım ki, bizim yönlendireceğimiz bir oyun için yapıyoruz...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ama alparslan ben oyunu 10 küsür sene oynuyorum 5-6 sene sonra oyunda bir motor arabası 140-150 arası türk adam oluyor si nın kırıterlerine göre neredeyse bütün gençler pa larına ulaşıyorlar ama bizim ülkemizde öyle değilki
    benim oyunda gökhan zanlar milanlara transfer oldu serkan krıntılılar vs hepsi avrupaya aktı gerçekte olacak şeymidir bu

bizim türklerde profesyonallik namına hiç birşey yokki ona bakılırsa sergen yalçına 185 pa verelim ne olacak yani ama hayatı boyunca 145 leri bile aşamadıki karaktersiz adamın tekiydi her zaman 3 senede bir oynardı sonra ben alexten daha iyi futbolcuyum derdi. ama alex şimdi şampiyonlar ligi çeyrek finali oynarken sen ne oynuyorsun bir bak aranızda 3-4 yaş var yani onu bırak kral bugün senden 3 yaş büyük şampiyonluk golünü atıyor sen takımını satıyorsun işte bizde genelde kral tarzı bulunmuyorda sergen tarzı bulunuyor ibrahim akınlar hasan özerler az futbolcumuydu fatih tekke müthiş bir pa sı vardı ümit karan gibi bir striker varmıdır avrupada vieri vardı zamanında ama noldu yada ne oluyor ancak bu kadar oluyor daha fazla ilerletemiyoruz aziz yıldırım 3 sene bağırdı yabancı kuralı kalksin diye onun için kaldırdılar gibi birşey noldu sonra selçuk şahini kestide noldu yerine yabancı maldonadoyu aldıda noldu 11 türkle galatasaray şampişyon olmadımı? türk futbolcusunu aşağılayan ben değilim türk futbolcuları ya kendilerini aşağılıyorlar yada onlarıyönetenlere kendilerini aşağılatıyorlar bugün bir servet izliyoruz sene başında 4-5 maç yapmadığı hata yoktu 4. hafta manisa maçında topu ıskaladıda galatasaray holoskonun ayağından golü yedi sonra ard arda oynatılınca gördük tomastan lucianodan daha iyi futbolcu olduğunu bugün uğur uçar ı mehmet topalı gördük bağıra bağıra anırta anırta geldiler buralara ben kemalinde ne büyük yetenekleri olduğunu biliyorum oynat 20 maç üst üste mehmet topal gibi olmazsa ben futbol yorumlamayı bırakırım selçuğun denizinde yeteneklerini biliyorum şurda kalecilik yeteneklerini beğenmesemde orkunun ve aykutun hatasından kaybedilen 2 maçı var galatasarayın 50 maçta sadece iki maç ama şimdi yabancı kaleci arıyorlar bu adamlar daha ne yapabilirdi diye düşünen de yok

ee böyle sistemde böyle notlar verirsen israilli araştırmacılara dönersin tabiki
    kesinlikle katılımıyorum dün izlediğim 11 futbolcudan en fazla 3 ü hayatları boyunca 150 ca lara ulaşırlar ama yeteneksizliklerinden demiyorum bunu ha türk futbol sisteminden diyorum aziz yıldırım gibiler yüzünden diyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Uefa'nin resmi sitesi tarafindan belirlenen U-17 turnuvasinda gelecegi en parlak 10 oyuncusu listesine Abdulkadir Kayali da girdi. Iste listenin linki:

http://www.uefa.com/competitions/und...id=697438.html

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Sirbistanli Aleksic'te var

Artik bir artis beklenir..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    ama alparslan ben oyunu 10 küsür sene oynuyorum 5-6 sene sonra oyunda bir motor arabası 140-150 arası türk adam oluyor si nın kırıterlerine göre neredeyse bütün gençler pa larına ulaşıyorlar ama bizim ülkemizde öyle değilki
    benim oyunda gökhan zanlar milanlara transfer oldu serkan krıntılılar vs hepsi avrupaya aktı gerçekte olacak şeymidir bu

bizim türklerde profesyonallik namına hiç birşey yokki ona bakılırsa sergen yalçına 185 pa verelim ne olacak yani ama hayatı boyunca 145 leri bile aşamadıki karaktersiz adamın tekiydi her zaman 3 senede bir oynardı sonra ben alexten daha iyi futbolcuyum derdi. ama alex şimdi şampiyonlar ligi çeyrek finali oynarken sen ne oynuyorsun bir bak aranızda 3-4 yaş var yani onu bırak kral bugün senden 3 yaş büyük şampiyonluk golünü atıyor sen takımını satıyorsun işte bizde genelde kral tarzı bulunmuyorda sergen tarzı bulunuyor ibrahim akınlar hasan özerler az futbolcumuydu fatih tekke müthiş bir pa sı vardı ümit karan gibi bir striker varmıdır avrupada vieri vardı zamanında ama noldu yada ne oluyor ancak bu kadar oluyor daha fazla ilerletemiyoruz aziz yıldırım 3 sene bağırdı yabancı kuralı kalksin diye onun için kaldırdılar gibi birşey noldu sonra selçuk şahini kestide noldu yerine yabancı maldonadoyu aldıda noldu 11 türkle galatasaray şampişyon olmadımı? türk futbolcusunu aşağılayan ben değilim türk futbolcuları ya kendilerini aşağılıyorlar yada onlarıyönetenlere kendilerini aşağılatıyorlar bugün bir servet izliyoruz sene başında 4-5 maç yapmadığı hata yoktu 4. hafta manisa maçında topu ıskaladıda galatasaray holoskonun ayağından golü yedi sonra ard arda oynatılınca gördük tomastan lucianodan daha iyi futbolcu olduğunu bugün uğur uçar ı mehmet topalı gördük bağıra bağıra anırta anırta geldiler buralara ben kemalinde ne büyük yetenekleri olduğunu biliyorum oynat 20 maç üst üste mehmet topal gibi olmazsa ben futbol yorumlamayı bırakırım selçuğun denizinde yeteneklerini biliyorum şurda kalecilik yeteneklerini beğenmesemde orkunun ve aykutun hatasından kaybedilen 2 maçı var galatasarayın 50 maçta sadece iki maç ama şimdi yabancı kaleci arıyorlar bu adamlar daha ne yapabilirdi diye düşünen de yok

ee böyle sistemde böyle notlar verirsen israilli araştırmacılara dönersin tabiki
    kesinlikle katılımıyorum dün izlediğim 11 futbolcudan en fazla 3 ü hayatları boyunca 150 ca lara ulaşırlar ama yeteneksizliklerinden demiyorum bunu ha türk futbol sisteminden diyorum aziz yıldırım gibiler yüzünden diyorum
    Kesinlikle doğrusun Sinan normalde kısmen katılırdım ama bu sefer tamamen katılıyorum kesinlikle istisnasız. Altına imzamı atarım.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

Bi dakka, burda Türk futbolunu mu yoksa FM oyununu mu tartışıyoruz?...

Türk futbolu ise amenna, söylediklerinde haklısın. Bizde profesyonellik de sıfırdır, sportmenlik de sıfırdır... Bizim futbolcuların işini iyi yapma, oynadığı oyunda kariyer yapma, oynadığı futboldan zevk alma ve zevk verme diye bir kaygısı yoktur. Tek amaç, 3 büyüklere kapağı atıp erken yaşta emekli olduktan sonra para sıkıntısı çekmemektir... Haliyle yöneticiler de ileriyi düşünmez, kulüp başkanlarımız spor adamı değil, tüccardır... Teknik hocalarımızın maksadı futbolda bir oyun tarzı kurmak onu geliştirmek değildir, hadi onu geçtim güzel futbol oynatmak bile değildir... Tek amaç, işinden olmamak için maçı kaybetmemektir, kazanmak bile lazım değildir...

Ama biz oyundan bahsediyoruz, oyunda herşey gerçekteki gibi başlar, ama ona bizler yön veriyoruz... Benim bahsettiğim şey budur...

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Burda oyuncuları biz yönetiyoruz.Yani oyuncuların bir özel hayatı yok.Aynen gerçek hayattaki gibi aktaramazsın.Belki Sergen çalışsaydı olurdu ama oyunda sen çalıştıracaksın ki olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

Quote Originally Posted by krapinovic View Post
    iyi işte, maksat "bu adamda gelecek var, üzerinde durursanız adam olur!" demek değil mi?... o zaman hakedene verelim -9'u felan...

ama, burası Türkiye, bunların hepsi bi kaç sene sonra ortadan kaybolur diye vermezsek, o zaman hata yapmış oluruz...

unutmayalım ki, bizim yönlendireceğimiz bir oyun için yapıyoruz...
    işte bu suan hak edıyosa verılmelı-9 ama ne olsa 1-2 seneye kaybolur deyıp vermessenız yanlıs olur

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    işte bu suan hak edıyosa verılmelı-9 ama ne olsa 1-2 seneye kaybolur deyıp vermessenız yanlıs olur
    niye yanlış olur. Hangi türk futbolcusu 170 ca ya ulaşmıştır. 1-2 si hariç

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    niye yanlış olur. Hangi türk futbolcusu 170 ca ya ulaşmıştır. 1-2 si hariç
    cogu futbolcumuz kısılıksız olduklarından 170lere ulasamadı bazılarıda ulastı nıhat gıbı ...... futbolcuların kısılıgı hakkında kısıtlı bılgıye sahıp oldugunuzu varsayarsak -9 hak edene verılmelı......ankaragucu sen mı arastırıyosun abı?

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Burada oyuncuları kişilikleriyle mi değerlendiriyorsunuz ? Pa'dan kasıt kendini geliştirebileceği son nokta değil mi? Oyuncu yeteneğe sahipse bence pa verilmelidir.Kişiliğin oyunla alakası yok kanımca.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

bende bunu demek ıstedım....kısılıgın oyunla ılgısı yok hak edıyosa verılmelı pa....

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

O zaman bu düşünceyle Sergen'e parlak zamanında işte ca diyelim ki 140 pa -3,-4 verilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Bu pa işi sıktı artık bi orta yol bulunmalı belli bir standarta oturtmalı.Tabi bu standart SI kriterleri olursa yanmışız demektir
    Oyuncular daha iyi arastırılmalı ve çifte standart uygulanmamalı.Abdulkadir Gs forması giyseydi -7 pa ya mı sahip olurdu acaba ? -8 olacagına bahse girebilirim.Abdulkadir izledigim ve röportajından anlayabildigim kadarıyla en kötü ihtimalle Süper Lig için iyi bir oyuncu olabilecek düşünce ve futbol olgunlugunda -8 hiç düşünülmeden verilir zaten FM2009da.Fakat -9 vermek öyle kolay olmaz iyi düşünülmeli zaten cok yetenekli gördügümüz birçok oyuncuya hemen -9 vermek dogru olmaz.-8 bu çok yetenekli gençlerin çogu için uygundur.Gelişim süreçlerine göre sonradan yeni degerlendirmeler yapılır.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    cogu futbolcumuz kısılıksız olduklarından 170lere ulasamadı bazılarıda ulastı nıhat gıbı ...... futbolcuların kısılıgı hakkında kısıtlı bılgıye sahıp oldugunuzu varsayarsak -9 hak edene verılmelı......ankaragucu sen mı arastırıyosun abı?
    Futbolcuların kişiliğiyle ilgili kısıtlı bilgiye sahip olabiliriz ama burada kişiliğinden ziyade profesyonelliği bizim için önemli.

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Burada oyuncuları kişilikleriyle mi değerlendiriyorsunuz ? Pa'dan kasıt kendini geliştirebileceği son nokta değil mi? Oyuncu yeteneğe sahipse bence pa verilmelidir.Kişiliğin oyunla alakası yok kanımca.
    Oyuncuları kişilikleriyle değerlendirmiyoruz ama kişiliik diye değerlendirdiğiniz şey profesyonelliğin içine giriyor. Bu da oyun person data bölümünde yer alıyor. Oyuncunun kendine ne kadar iyi bakabildiği ne kadar uzun süre kariyerini sürdürebileceği. Örneğin Hakan Şükür kendine çok iyi bakan model prof bir isim. Bir de Sergen' e bakın. Bizim türk futbolcular kendilerini çok birşey zannediyorlar bu yüzden sahada çalışmak yerine internette veya barlarda kız kovalıyorlar bu yüzden o dediğiniz pa' lara hiç bir zaman ulaşamıyorlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Tamam oyuncuya o zaman -8 veya -9 verilip Professonialismin düşürülmesi gerekir.Sizin mantığınıza göre.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Bebbe

Bebbe Cape Verde'ye karşı Kamerun formasıyla oynadığı için, Türk statüsünde oynama hakkını kaybetmiş.

http://www.milliyet.com.tr/default.a...ate=02.06.2008

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

iyi o zaman Hamit,Halil,Yıldıray diğer Almanya'da oynayan oyuncular da Türkiye milli takımında oynadılar diye Alman vatandaşlığından çıkarılsın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O oyuncular o ülkede doğdular.
    Bebbe, futbolcular için özel olarak çıkarılan bir yasayı kullanarak 2 sene içinde Türk Vatandaşı oldu ama Milli takımında oynayarak bu yasanın dışına çıktı ve bu hakkı kaybettiler.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Bebbe'nin Turk vatandasligini kaybetdigini sanmiyorum ama Turk statusunde oynama hakkini kaybedip kaybetmedigini daha henuz bilemeyiz Milliyet ole salamasyon haber yapomis iste koesyi doldurmak icin TFF'nin resmi sitesi ne dicek ona bakmak lazim ole kafana gore olmuyo bi isler.

Biliyorsunuzdur Almanya'da dogan oyuncularimiz artik Turk milli takiminda sectigi takdirde 23 yasinda Alman vatandasligindan cikariliyorlar bu da oyuna ilerde nasil yansitilicak cok merak ediyorum dogrusu.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri