Sayfa 6 / 13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    G.Zan 139 ca'da kalacak, İ.Toraman ise 135'ten 137'ye yükselecek.
    Toroman'ın profili koyabilir misin Koray abi yada yükselişin hangi özelliklerde olacağınıda söyleyebilirsin..

arkadaşlar beşiktaş la kariyer yaptığımda 2 m euro transfer bütçesi veriliyor. Sizdede bölemi yoksa sorun bendemi. 8.0.2 verisonda oynuyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Yayın organlarında Serdar Özkan'ın bir gece klübünde sigara içerken çekilmiş bir resmi yayınlandı.Işine geldigi zaman en büyük profesyonel kesilen yurdum futbolcusuna bir örnek..
    Bence bu bu kadar büyütülmemeli unutmayalım Tümer'de sigara içiyordu...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Toraman genel olarak iyi yapılmış sadece özsezi 14 fazla geldi bana 12 civarı daha iyi olurdu.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

gökhan zanın yerine ibrahim gitmeliydi zaten uzun olmamasına rağmen hava topları hakimiyeti timeingi de hiç te kötü değil ayrıca topla birlikte gökhan zan dan çok daha iyi defalarca söylüyorum millet gökhan zana takmış ibrahimi göremiyor..

ibrahim toraman için 12 acceleration ve pace az değil mi? 14 olur bence.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence hız 13 hızlanma 11-12 olabilir ön sezdei 13 olabilir gerisi güzel..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Koray Abi Heading 14,Jumping 16 olabilir...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

favori personellerde neden Hakkı Yeten, Şükrü Gülesin gibi önemli isimler yok acaba? veya yabancı olarak Stefan Kuntz, Fani Madida

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by estustbjk View Post
    favori personellerde neden Hakkı Yeten, Şükrü Gülesin gibi önemli isimler yok acaba?
    Hayatta degiller.

veya yabancı olarak Stefan Kuntz, Fani Madida
    Bu oyuncular bu kadar cok seviliyor mu? Ileride teknik direktor olarak gorulmesi istenecek kisiler mi?

madida bi derece anlaşılabilir de, benim bildiğim kuntz sadece bi sene oynadı ondan sonra da biraz olaylı bi şekilde transfer oldu zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Madida ve Kuntz gibi isimleri eklemeye gerek yok, son yıllarda yapılan faydasız onca yabancı transferden sonra taraftar onlar gibi takıma birazcık katkısı olan yada en azından zararı olmayan isimlere hasret duyuyor ama o kadar.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

beşiktaş taraftarının kimi ne kadar sevdiğiini koray iyi bilir hiç şüpheniz olmasın çünkü oda onların arasındaki isimlerden biridir
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

haklısınız ama beşiktaşın resmi sitesinde unutulmayan yabancılar bölümünde bu isimleri görünce belki olabilirler diye düşündüm.teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gökhan zan neden bu kadar korkuyorsun anlamıyorum

allahım rüştü bi topuda uzun atma bir topta bizde kalsın lütfen
    bide allah seni seviyormuş rüştü bizi yarı finale çıkardın bırak futbolu şimdi türk takımıyla en çok maça çıkan adam sensin türkiyeyi iki kere yarı finale çıkaran adam sensin bırak futbolu rüştü seni ayakta alkışlayayım

37 e kadar oynayıp hakan gibi konyaya hacca gitme rüştü bütün gönülleri feth edince bırak
    Fikirlerim burada

Gökhan Zan'ın ciddi pozisyon alma sıkıntısı var. Çok çekingen; sanki o boy, o kalıp onda yokmuş gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

gökhan yınede ıyı oynadı....pozısyon almada sıkıntısı varr.....emre asık cok acık kapattı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Gökhan Zan'ın ciddi pozisyon alma sıkıntısı var. Çok çekingen; sanki o boy, o kalıp onda yokmuş gibi.
    Herhalde omuzunu ve ya herhangi bir yerini tekrar sakatlayacağından korkuyor...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Evet benimde dikkatimi en çok çeken bu oldu.Yaşadığı sakatlıklardan dolayı korkuyor olsa gerek pozisyon alamıyor eskisi gibi...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Evet benimde dikkatimi en çok çeken bu oldu.Yaşadığı sakatlıklardan dolayı korkuyor olsa gerek pozisyon alamıyor eskisi gibi...
    ayrıca tackle yapma konusunda da eskisi kadar kendinden emin ve güvenli değil gibi görünüyor...

Bu arada Koray dan, Aydın Karabulut ile ilgili bir iki ricam olucak, tabi kendisi de katılırsa, Aydın Paf Maçlarında (tv den gördüğüm) gerek sağdan gerekse soldan oyunda olduğu sürece kornerleri kendisi kullanıyor (sol ayağıyla kullanıyor 2 taraftanda) ve özellikle sağ kanattan kale sahasına oldukça etkili ve kavisli ortaları var, bu nedenle Aydın ın corner özelliğini tekrar gözden geçirebilir misin acaba (sanırım 10 verilmiş oyunda) ? Ayrıca daha önce de belirttiğin gibi çok değişik bir oyuncu, anlaşılması sınıflandırılması gerçekten zor bir oyuncu ama bence en dikkat çeken özelliklerinden biri oyun görüşü, ve çabuk düşünüp düşündüklerini oyuna aktarmaya çalışması gibi geldi bana, vision ve decision konusunda senin de düşüncelerin aynı paralel de ise bazı oynamalar mümkü olabilir mi?

ayrıca koray şanlı paf maçların da genelde stoper mi oynadı, yoksa benim izlediğim 2-3 maçta zorunluluktan mı orda görev yaptı?

yanıtlarını bekliyorum, saygılar...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Aydın konusunda sonuna kadar katılıyorum.Çok değişik bir stili var.Hızlanmasıda çok iyi,bileklerine son derece hakim ve rahat oynuyor.Oyun okuyuşu gerçekten dikkat çekici,top kendisine gelmeden kafasını kaldırıp boş adamı gören top geldiğinde isabetli bir şekilde pasını veren cinsten.Bu zeka işi,her futbolcuda yoktur,Aydın'ın en büyük artısı bu bence...

Koray Şanlı zaten asıl mevkii stoper olan bir oyuncu.Ara ara önliberoda oynadı ama...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Katılıyorum, Aydın'ın kornerleri, vision özelliği, decision, teknik, ilk temas, passing özelliği gibi bir çok özelliğini arttırmayı düşünüyorum zaten.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Koray Abi Aydın'ın profilini yaptıysan koyabilirmisin?

Anıl ve diğer arkadaşlar; oyun çıkıncaya kadar profil istememeye özen göstermeniz hoş olur. Ömer abi bu konuda daha önce açıklama yapmıştı.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Öyleyse en azından temel özellikleri hakkında bilgi alsak iyi olur...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Koray, zamanım olduğu için bol bol BJK tv izlerken (son 2 hazırlık maçını ve 4-5 paf maçını izledim) bazı şeyler dikkatimi çekti, bunlarla ilgili ne düşündüğünü sormak istiyorum...

Mehmet Sedef: Mehmet Sedef i paf maçlarında forvetin arkasında oynuyor izlenimi edindim, Avusturya daki 2 hazırlık maçında ise cisse nin bölgesinde görev yaptı biraz MC daha çokta DMC gibi oynadı (Fahri ile ortanın ortasını tutmaya çalıştılar), yine Mehmet in ilk kez A takımında forma giydiği 2005-2006 senesinde forma giydiği bazı maçlarda sol bek te bazılarında ortasahada Kleberson un yanında forma şansı bulmuştu diye hatırlıyorum...

özetle acaba mehmet in amc - mc ve dmc oynama becerilerini biraz daha arttırmak sana nasıl geliyor (özellikle dmc ve amc oynama becerileri... dmc 10, mc 15 , amc 12 gibi...)

Emre Özkan : Geçen yılın ilk yarısında Zeytinburnu nda oldukça fazla forma şansı buldu ve sol bekte kendini gösterme şansı yakaladı ve ardından Ankaragücü ne kiralık olarak geçti 2 yarıda ancak Ankara da 18 e girsede oynama şansı bulamadı...

asıl ilginç olan Ertuğrul un hazırlık maçlarında Emre yi Tuna ile birlikte tandemde sol stoper olarak oynattı, rakipin zayıf olması nedeniyle pek sağlıklı değerlendirme imkanı olmasada bu yeni mevkiyi yadırgamadığını söylemek (şimdilik kaydıyla) mümkün görünüyor...

Özetle Emre nin DC oynama becerisini şimdilik kaydıyla en azından 5-6 seviyesine çekme fikrine ne dersin Koray? Diğer maçlardaki performansına göre belki de 10 lu seviyelere bile çekebiliriz... Ayrıca ikinci lig araştırmacısı Ali Han dan da bilgi alıp en azından CA (70 olan CA sının 10 - 12 puan arttırılabileceğini düşünüyorum şahsen) hakkında yeni bir değerlendirme gerekli diye düşünüyorum...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Evet M.Sedef Paf maçlarında forvet arkası oynadı bir çok kez.Oynadığı tüm maçlarda da başarılı oldu,gol ve ya goller attı,attırdı.M.Sedef'in en büyük sorunu,çıkış yakalayamaması heyecanını kontrol edememesi diye düşünüyorum.Paf'ta oynadığı zaman,rahat olduğu için çok iyi performans sergiliyor ve Paf'ın çok üzerinde olduğunu hemen belli ediyor.Aynı zamandan mücadeleci ve hırslı yapısı sayesinde hem Tigana hemde Ertuğrul Hoca zaman zaman orta alanın ortasında geriye dönük rol verdi kendisine,seninde söylediğin gibi son hazırlık maçında Fahri ile göbekte oynadılar.İlk hazırlık maçında sol açık oynadı ve içeriye koşu yaparak çok güzel bir gol attı...

E.Özkan'a bende şaşırdım.Avusturya kamp kadrosu açıklandığında Sezer,Seric,İ.Üzülmez ve Tello gibi sol bek alternatifleri varken neden E.Özkan alındı kadroya dedim kendi kendime.Ya Sezer ya da Emre ikilisinden birisinin tercih edilmesi gerektiğini düşünmüştüm.Taa ki ilk hazırlık maçı oynanıncaya dek.Meğer Ertuğrul Hoca güçlü fiziği sayesinde E.Özkan'dan stoperde yararlanmak istiyormuş.Şunu söyleyebilirim her iki maçta da Tuna'dan daha iyi performans sergiledi ve güven verdi.Emre'den H.Balta tarzı bir sol bek olur.Fiziği ve özellikleri baz alındığında H.Balta'yı andırıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

mehmet sedefin versalty özelliği inanılmaz yüksel
    19-20 bile olur
    2 ayaklı bir adamdır sağ açık sol açık önlibero fotvet arkadası sol bek sağ bek çok yerde oynat
    bir santrafor ve stoper oynayamaz onun dışında her yerde oynar

ayrıca çeviklik hız hızlanma agression cesaret gibi belli özellikleri yeter seviyededir. bence 5-6 büyükler dışında her takımda oynar ama kiralanmıyor nedense
    ilerde güvendiğim adamlardan biridir
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

DeLgado nun söz geçirmesi de yükseLtiLebiLir birazcık. Zaten saha içerisinde tam bir Lider di ama kaptanLığı da aLdıktan sonra antremanLarda oLsun, saha içerisinde takım arkadaşLarı arasında ki uyumu oLsun takımı oLdukça iyi yönetiyor. Biz ona kaptanLık veriLdiğinde sadece performansı yükseLsin diye yapıLdı sandık ama şimdi izLedikçe LiderLik vasıfLarına sahip oLduğunu görebiLiyoruz.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    DeLgado nun söz geçirmesi de yükseLtiLebiLir .
    yükseltilmemeli.
    Zaten saha içerisinde tam bir Lider di .
    Geçen yıl beşiktaşın bütün maçlarını izledim hiçte öyle liderliğini falan görmedim alex kadar bile lider değil hatta oyundan çok koptuğu oluyor beşiktaşın 10 numarası yok sanıyorsunuz hani şu 10 numaralar durur durur bi tane çakar ya alexten beklersiniz hani hagidende beklersiniz ama delgadodan beklenmiyor nedense ayrıca saha içinde hiç konuşmuyor kimse yönelnedirmiyor yanlız başına oynuyor gibi
    ama kaptanLığı da aLdıktan sonra antremanLarda oLsun, saha içerisinde takım arkadaşLarı arasında ki uyumu oLsun takımı oLdukça iyi yönetiyor..
    kaptanlığı aldığından beri kaç maçını izlediniz yada kaç idmanını.
    Biz ona kaptanLık veriLdiğinde sadece performansı yükseLsin diye yapıLdı sandık ama şimdi izLedikçe LiderLik vasıfLarına sahip oLduğunu görebiLiyoruz.
    bu türk futbolunun acizliğinin göstergesidir. yeni çıktı adam gitmesin diye abi kaptanımız ol bizi bırakma diyoruz muhtaçmışız gibi
    kimse bi yere gitmesin diye yada performansı yükselsin diye kaptanlığa getirilemez

Beşiktaşta 6 ayda bir teknik direktör ve akabinde kadro değiştiği için uzun yıllar emek veren adam bulamıyorsunuz kadroda bu sene bir tek ibrahim üzülmez kaldı oda kaldımı? gidecekmi
    kalsa bile seriçin yedeği olacak yedek kaptanmı olur.
    ondan başka kıdemli ali tandoğan var ilk 11 zor
    bobo var şampiyonluğa giderken adam itekliyor.
    nobre zaten sahtekarlığıyla ün yapmış haa geçen yıl oyuna geç sokulmak istendiği için girmek istemeyen adam değilmiydi o.

yok yani yok arkadaş kaptanı olmayan takım bir yönetim bu kadar komik bu kadar aciz işler yapabilir bir manager bu adamlar artık bi daha dönemez deyip sonra dönmesini bu kadar komikçe isteyebilir

ben rüştüye kaptan olması için yalvarırdım ama kabul etmez (kaleyi ilk 10 hafta içinde arıkana kaptıracağını düşünüyorum oda var)

gökhan zanla mutlaka mutabakata varılmalı ve zapotancy nin yanında yer ayırtılmalı sivok la cisse çift önlibero yapsınlar yoksa takım kaptansız sahaya çıkar

1 rüştü 2- zan olmalı

delgado kimmiş daha
    Fikirlerim burada

Sayfa 6 / 13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Mesaj Yetkileri