Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Beşiktaş JK oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Beşiktaşla ilgili en önemli sorun finans problemi.Bilidği üzere Beşiktaş Kayserispor 11 Milyon Euro teklif etti Mehmet Topuz için ama oyundaki finanası çok düşük seviyede.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sanırım oyunda Beşiktaş'ın finansal bir problemi yok. Belki Yıldırım Demirören sugar daddy yapılabilir, onun dışında değerler gerçekçi.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Sanırım oyunda Beşiktaş'ın finansal bir problemi yok. Belki Yıldırım Demirören sugar daddy yapılabilir, onun dışında değerler gerçekçi.

Bendemi bir sorun var bu rakamlar gerçekmi denge beşiktaş 3 Milyon Euro civarlarında ile başlıyor transfer bütçesi 2 milyon.Gençlerin büteçesi bile daha iyi.Fenerbahçe neyse Galatasaray 15 denge 13 tranasfer bütçesi ile başlıyor bu anormal uçurumun nedeni ne neye dayanak bu bütçeler hazırlanıyor.Bildiğim kadarıyla son transferi borusso bile para olmadığı için kiralık alındı açıklama bekliyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serhat3 View Post
    Bendemi bir sorun var bu rakamlar gerçekmi denge beşiktaş 3 Milyon Euro civarlarında ile başlıyor transfer bütçesi 2 milyon.Gençlerin büteçesi bile daha iyi.Fenerbahçe neyse Galatasaray 15 denge 13 tranasfer bütçesi ile başlıyor bu anormal uçurumun nedeni ne neye dayanak bu bütçeler hazırlanıyor.Bildiğim kadarıyla son transferi borusso bile para olmadığı için kiralık alındı açıklama bekliyorum.

Editor'de gordugunuz rakamlar Euro degil pound.

Besiktas: 8,000,000 YTL nakit ve 5 milyon YTL transfer butcesi
    Fenerbahce: 20,000,000 nakit ve 15 milyon YTL transfer butcesi
    Galatasaray: 3.5 milyon YTL nakit ve 2.5 milyon YTL transfer butcesi
    Genclerbirligi: 15 milyon YTL nakit ve 7 milyon YTL transfer butcesi ile basliyor.

Genclerbirligi parasi oldugu halde harcamayan bir kulup. Fenerbahce'nin elindeki para sezon basi itibariyle gayet mantikli. Besiktas'in elinde ise hic de azimsanamayacak miktarda para bulunmakta.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Editor'de gordugunuz rakamlar Euro degil pound.

Besiktas: 8,000,000 YTL nakit ve 5 milyon YTL transfer butcesi
    Fenerbahce: 20,000,000 nakit ve 15 milyon YTL transfer butcesi
    Galatasaray: 3.5 milyon YTL nakit ve 2.5 milyon YTL transfer butcesi
    Genclerbirligi: 15 milyon YTL nakit ve 7 milyon YTL transfer butcesi ile basliyor.

Genclerbirligi parasi oldugu halde harcamayan bir kulup. Fenerbahce'nin elindeki para sezon basi itibariyle gayet mantikli. Besiktas'in elinde ise hic de azimsanamayacak miktarda para bulunmakta.
    Bu şekilde gayet iyi dediğim gibi nedense bende saçma değerler oluşmuş...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    destek bölümü değil ama db içerindeki edt dosyasını napayım siliyimmi düzelmesi için.
    Last edited by serhat3 : 21.Şubat.2008 at 01:49 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

destek bölümü değil ama db içerindeki edt dosyasını napayım siliyimmi düzelmesi için.

Yeni 8.0.2 yamasini indirmen ve EDT dosyasini silmen gerekli.

Bende sorun büyük ihtimal galatasaray dünyanın 3. zengin takımı gözüküyor direk 8.0.2 kurdum editörlede oynamadım ama neden oldu bu ilginç durum anlamadım...

Nesil
    2003

Bende sorun büyük ihtimal galatasaray dünyanın 3. zengin takımı gözüküyor direk 8.0.2 kurdum editörlede oynamadım ama neden oldu bu ilginç durum anlamadım...
    Bunun nedeni oyun kodundan kaynaklanan finansal sorunu ortadan kaldirmak icin kullandiginiz EDT dosyasi.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Delgado: Çok güzel yapılmış tek kelimeyle. Gerçekten çok gerçekçi.

Ricardinho: Ca' sı düşürülmüş gerçekçiliği sağlanmış.

Cisse: Bence 144 ca cisse için fazla. Geldiğinde sanırım 130 civarındaydı. Cisse üst düzey bir ön libero değil bence. 135 En uygunu olacaktır.

Bobo: Bobo' nun fiziksel özelliklerindeki değişiklikler de gayet yerinde olmuş.

Toraman: Hızlanması ,hızı ve çevikliği düşürülmüş ve çok yerinde olmuş. Dr: Özelliği 14-15 olabilirdi.

Üzülmez' in de özellikleri düşürülmüş gerçekten başarılı bir çalışma yapmış Koray tebrik ederim.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Delgado: Çok güzel yapılmış tek kelimeyle. Gerçekten çok gerçekçi.

Ricardinho: Ca' sı düşürülmüş gerçekçiliği sağlanmış.

Cisse: Bence 144 ca cisse için fazla. Geldiğinde sanırım 130 civarındaydı. Cisse üst düzey bir ön libero değil bence. 135 En uygunu olacaktır.

Bobo: Bobo' nun fiziksel özelliklerindeki değişiklikler de gayet yerinde olmuş.

Toraman: Hızlanması ,hızı ve çevikliği düşürülmüş ve çok yerinde olmuş. Dr: Özelliği 14-15 olabilirdi.

Üzülmez' in de özellikleri düşürülmüş gerçekten başarılı bir çalışma yapmış Koray tebrik ederim.
    doğru söze ne denir kardeş ama bence ibrahim toramanın hız hızlanma cevikliği düşeceğine

pozisyon alma markaj karar verme özellikleri dibe vursaydı daha iyi olurdu gökhan zan içinde aynı şey söz konusu kayseri maçında ki ilk gol neydi öyle bir futbolcu formsuz olabilir ama şampiyonluğa oynayan bir takımın oyuncusu kornerde top uzaklaşınca kaleden uzaklaşacağını nasıl bilmez yaw bakın servet kornerden çıkarken topla ileri bile kat ediyor

servetle toraman gökhan arasında büyük mental farklılıklar var

gökhan ve ibrahim çok iyi fiziklere sahip olmalarına rağmen ne yapacağını bilememek konusunda 3 lig futbolcusuyla aynı durumda
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

serdar özkan'ı çok beğendim tam hakkıyla yapılmış.p.a. ve c.a. çok güzel ayarlanmış.p.a. 143. 150 civarı olabilir di ama böyle de güzel zaten.

baki hafiften aşırılık mı ne var bana öyle geldi genel görünümü gereğinden büyük gibi gözüktü bana.
    delgado bobo ricardinho da çok güzel olmuş.delgadonun kafa vuruşları bence güzel 11 yapılabilrdi en azından, bitiricliği bence iyi 11 yerine 12-13 olabilirdi.ricardinhnun pası 19 olmamalı bence 17 yeter.
    tellonun or ta yapma ve kornerini 16 16 bekliyordum.

4 büyüklerde beğendiğim en iyi araştırma oyuncuların hakkını teslim etmişler.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    serdar özkan'ı çok beğendim tam hakkıyla yapılmış.p.a. ve c.a. çok güzel ayarlanmış.p.a. 143. 150 civarı olabilir di ama böyle de güzel zaten.

baki hafiften aşırılık mı ne var bana öyle geldi genel görünümü gereğinden büyük gibi gözüktü bana.
    delgado bobo ricardinho da çok güzel olmuş.delgadonun kafa vuruşları bence güzel 11(ön eleme maçlarını hatırlayın bir) yapılabilrdi en azından, bitiricliği bence iyi 11 yerine 12-13 olabilirdi.ricardinhnun pası 19 olmamalı bence 17 yeter.
    tellonun orta yapma ve kornerini 16 16 bekliyordum.

4 büyüklerde beğendiğim en iyi araştırma oyuncuların hakkını teslim etmişler.
    serdar kurtuluşta güzel olmuş
    Last edited by Lionel Andres Messi : 16.Şubat.2008 at 00:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

I.Kas cok "abartili" yapilmis dersem? Bir kac maci iyi oynadi diye bukadarda olmaz yaani. Bence gelecekte iyi futbolcu olabiliri, ama suan pekde iyi degil.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

[quote=YusufT;1032821]I.Kas cok "abartili" yapilmis dersem? Bir kac maci iyi oynadi diye bukadarda olmaz yaani. Bence gelecekte iyi futbolcu olabiliri, ama suan pekde iyi degil.[/quote

kusura bakmayin, yanlis adama bakmisim G.Zan'i I.Kas diye bakmisim

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş çok iyii olmuş oyunda en gerçekçi yapılmış 4 büyükler içerisinde.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

İ.Kaş'ı Bjk Tv'de yayınlanan paf maçlarından beridir takip ediyorum.Bence abartı değil.Milli Takım seviyesinde bir oyuncu için normal

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

S.özkanın ca normalde pa bana göre çok az.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Belki bir cok Besiktas taraftari bu yazdigimdan hoslanmayacak ancak Serdar Ozkan bana Ayhan Akman'in gencligini hatirlatiyor. Turkiye ligi icin iyi bir futbolcu olacagini dusunuyorum ama daha ustune cikmasi konusunda cok tereddutluyum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

GENEL YORUMUM

Bana göre :
    cisse 135 i geçmez
    gökhan zan hem ca sı hem pa sı 135 i geçmez
    tello 145 bile olur ama ca sını çogu maçta yansıtamaz istikrar yoktur
    toraman ca 130 u pa 135 i geçmez
    ORKUN 122 VOLKAN 128 İKEN RÜŞTÜ 135 OLMAMALI KIYASLAMA YAPILMALI
    Serdar kurtuluş 125 e 155 olabilirdi tabi dm oynarsa
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bence de Rüştü' nün özellikleri biraz düşürülmeli.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Rüştü bence de düşmeli.Ancak Cisse çok iyi olmuş düşürülmesin bence

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Benim tek sıkıntım ve görünce şoke oLmama neden oLayı nasıL oLurda DeLgado nun mevki özeLLikLerinden ''Sık sık adam geçmeyi sever özeLLiği kaLdırıLıyor'' Herşeye bir anLam verdim, tamam eyvaLLah dedim de topu ayağına aLınca akLına iLk geLen adam eksiLteyim, bir kaç kişiyi geçip öyLe pas vericem diyen bir adamın bu özeLLiği kendisinden aLınıyor.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Serdar Özkan'ın pa'sını az bulanlar sanırım kendi oyunlarında çıkan değerlere göre yorum yapmışlar, Serdar'a pa olarak -8 verdim yani oyundan oyuna 130 ile 160 arası değerler alacak ki bence de çok ideal gözüküyor. Serdar kesin yıldız olacak diyemeyiz, bir yıldız olabilir ama üzerine pek bir şey katamadan yerinde de sayabilir.

Quote Originally Posted by extensor View Post
    GENEL YORUMUM

Bana göre :
    cisse 135 i geçmez
    gökhan zan hem ca sı hem pa sı 135 i geçmez
    tello 145 bile olur ama ca sını çogu maçta yansıtamaz istikrar yoktur
    toraman ca 130 u pa 135 i geçmez
    ORKUN 122 VOLKAN 128 İKEN RÜŞTÜ 135 OLMAMALI KIYASLAMA YAPILMALI
    Serdar kurtuluş 125 e 155 olabilirdi tabi dm oynarsa

Cisse 135i geçer, niye geçer çünkü sen de demişsin ya kıyaslama yapılmalı, işte o yüzden geçer. Gökhan konusunda düşüncene saygı duyuyorum ama benim düşüncem ne olursa olsun en iyi yerli stoper olduğunu düşünüyorum, zaten o ca'yı o yüzden verdim, Servet'ten yada Toraman'dan iyi olduğunu belirtmek için. Tello konusunda katılmıyorum, Tello Beşiktaş'ın en istikrarlı futbolcularından, 145 verip de istikrarsız yapmaktansa 135 verip istikrarlı yapmak bana daha mantıklı geliyor. Rüştü de zaten indirim yaptık ama senin dediğin rakama çekmek 10 puanlık bir ca indirimi yapmak çok da sağlıklı olmuyor o yüzden yavaş yavaş indiriyoruz. Şuan da Türkiyedeki hangi kaleciden hangi kalecilik vasfı olarak bir eksiği olduğunu söyleyebiliriz ki? Bence hiçbir şey üstüne bir de tecrübesiyle sahip olduğu mental artıları koyarsan hala en iyi kaleci durumunda olması doğal. Şuan formsuz olduğu bir gerçek ama bizim araştırma yaparken her daim aklımızda tutmaya çalıştığımız şeylerden biri de form seviyesini oyuncunun yeteneğiyle karıştırmamaktır. Serdar Kurtuluş geçen sene 125di 120ye indirdim çünkü geçen seneden sonra üstüne birşey katacağı kadar oynamadı ayrıca hep sakat olduğu için tam tersi birşeyler kaybetmesi daha mümkün, pa olarak ona da -8 verdim yani zaten 130-160 arası pa alacak.

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Benim tek sıkıntım ve görünce şoke oLmama neden oLayı nasıL oLurda DeLgado nun mevki özeLLikLerinden ''Sık sık adam geçmeyi sever özeLLiği kaLdırıLıyor'' Herşeye bir anLam verdim, tamam eyvaLLah dedim de topu ayağına aLınca akLına iLk geLen adam eksiLteyim, bir kaç kişiyi geçip öyLe pas vericem diyen bir adamın bu özeLLiği kendisinden aLınıyor.

Maalesef hiç katılmıyorum Hayrettin Abi, Delgado topu her aldığında üstüste adam geçmeyi düşünmüyor sadece gerektiği zaman geçiyor. Dediğin özellik bariz bir şekilde hep adam geçmeyi düşünen oyunculara verilmeli, izledin mi bilmiyorum Afrika Uluslar Kupasında, Gana'da Quincy Owusu vardı, zamanında Holland gençlerinde oynarken de izlemiştim, adam topu her alışında topla adam eksiltip adam geçmeyi düşünüyor, çünkü böyle bir yeteneği var ve çünkü onun dışında pek de bir yeteneği yok. Delgado ise playmaker bir oyuncu, oyunu kanatlara da açıyor, arapasları da bırakıyor, şut da çekiyor, adam da eksiltiyor.. bunların hepsi için tek tek ppm eklemeye gerek yok. Zaten Delgado'nun gerçekte geçtiği adamlar için oyunda run with ball seçeneği yüksek tutmak yeterli olacaktır, her futbolcu adam geçiyor zaten gerektiğinde.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Araştırma gerçekten güzel şişme yada gereksiz kırpmalar yok.Teşekkürler koray_capello.

Sheriff Misafir

Batuhan Karadeniz'in gelecekte Türkiye'nin en iyi futbolcusu olacağına inanmıyorum.. Çokta izlemedim ama izlediğim zaman çok çok özel bir futbolcu görüntüsü çizmedi açıkcası gözümde..Genel olarak ufak tefek bir kaç hata dışında Beşiktaş güzel olmuş.. Tebrikler Koray..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence -9 uygun özellikle yaşıtları arasında oynadımı çok iyi oynuyor u-17 şampiyonasında felan.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Batuhan ne diyor: " Kral yapmam, Kral olurum" böyle hic bir yere varamaz..

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Biraz bencil bir aciklama ve düsünce, ama bazi kaliteli gölcülerin bu tipleri böyledir ve bundan dolay basarili olmuslardir. Örnegin Zlatan Ibrahimovic(simdilerde biraz daha olgunlasmis olsa da).

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Batuhan'ın böyle bir söylemi olmadı.Basının uydurması,yalanlandı...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bence hakediyor.Çok iyi bir oyuncu.

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri