Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Mehmet Sedef bende 2 yıl falan sonra fiyat olarak kendisini katlamaya başladı.

2009 yılında en son 2.7 Milyon Euro değere kadar vurdu.Bu sadece bende mi böyle oldu yoksa genelde mi böyle ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

mehmet bende de hemen hemen aynı zaten 2008 de futbolcu değerleri önceki yıllara göre çabuk artıyor gibi genelde ama yanında yazan değere satmakta hiç kolay olmuyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oynatınca artmaya başliyor ama teklif başkasından gelmeyip sen satmaya çalışırsan o fiyatlara satamıyorsun..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

2009 da Koraycım HoLosko için neLer düşünüyorsun acaba.

Bence HoLosko nun top sürme, hız, hızLanma ve soğunkanLıLık konusunda ayrıca takım oyunu bakımından da değerLerinin iyi bir seviyeye getiriLmesi gerektiğini düşünüyorum. BunLarın kaç oLması gerektiğini kendi açımdan beLirtmiyorum sonra anLaşamıyoruz
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hayrettin abi ben bir Holosko yaptım, üzerinde yorum yapalım istersen:

Ayrıca PA'sı da 155 olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca Holosko'nun sık sık adam geçmeyi sevdiğini de biliyoruz. Places shots da eklenebilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

holoskonun dirtiness özelliği 5 çok az olur 12+ olması lazım..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    holoskonun dirtiness özelliği 5 çok az olur 12+ olması lazım..
    Nedenini belirtir misin?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bence hala 140+ olmadı ama siz bilirsiniz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Hayrettin abi ben bir Holosko yaptım, üzerinde yorum yapalım istersen:

Ayrıca PA'sı da 155 olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca Holosko'nun sık sık adam geçmeyi sevdiğini de biliyoruz. Places shots da eklenebilir.
    acc, pace, passing, dribling, movement bunlar bana birazcık fazla gibi geldi. Tabi üzerine konuşmak ve biraz daha seyretmek lazım sonuçta Holosko'yu herkes tam anlamıyla 6 - 7 maçtır izliyor

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

ha birde jumping biraz daha ykarıda olmalı

Nesil
    2003

Ilhan, Holosko'yu bence hic suzememissin. Denge ve guc cok dusuk. Jumping zayif kalmis. Dripling ve movement yuksek kalmis. Vision bence azicik daha yuksek olur passing daha vasat olur.

Galiba kendi 41221 taktigine gore ayarliyorsun Holosko'yu...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Evet iLhancım bencede fiziki açıdan biraz güçsüz oLmuş ayrıca benim görüşüme göre Teamwork ü de biraz daha yüksek oLmaLı.

Onun dışında TopLa oLan kısımLarı oLdukça iyi gibi. Bende 13 civarı bir bitiriciLik düşünmüştüm.

Ayrıca mevki özeLLikLeri iLe iLgiL de KaLabaLığı sürükLer, KanaLLar arası çapraz koşuLar da oLması gerekiyor diye düşünüyorum.

Zaten bu sezon en çok HoLosko yu tartışacağız bu böLümde herhaLde

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ömer abi çok ayıp ediyorsun bak ben seni o taktikle yendim

Denge 13, güç 12. Holosko'nun boyunda ve kilosunda bir adam için gayet normal ki sahada dışardan izleyen biri çiroz olarak nitelendirebilir onu.

Çok düşük derken kastın 3-4 puan artırmaksa bu açıdan Mehmet Yıldız'a yaklaşacak ki bu gayet saçma olur bence.

Holosko denge özelliğini ve acceleration özelliğini, hatta güç özelliğini kullanarak Trabzon'lu Erdinç'i geçebilir. Ama herhangi bir solbek, örneğin Riise'yi mutlak geçemez diye düşünüyorum.

Vision'u o kadar yüksek değil bence. ama pas atarken gayet iyi, topu ayağından istediği yere çok güzel çıkarıyor diye düşünüyorum.
    Ayrıca benim taktiğimde bu Holosko'nun AMR'de asla yeri olmaz, çünkü crossing özelliği çok düşük ki bu bana hiç uygun değil, bunu da bil Ömer abi

Tarıkcığım Manisa'dan beridir bildiğimiz Holosko hücumda çok hareketli, movement'ı yüksek bir futbolcu. Benim gözlemim o yönde. Ayrıca hava toplarında Nobre veya Bobo gibi top indirecek, yanındaki defansla ikili mücadelede hava topu kazanacak bir oyuncu olarak gözlemleyemedim onu, bilmem artık siz ne düşünürsünüz. Hız konusuna gelince Holosko'nun en önemli özelliğinin hızı olduğunu düşünüyorum.

Hayrettin abinin dediği PPM'ler de eklenebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Holosko Beşiktaş' ta Manisa' da oynadığından çok farklı oynuyor. Manisa' da iken work rate 10 verirdim ama Bjk' da 16-17 olabilir tabi bu şaka ama gerçekten Holosko sağlam bir gazla oynuyor. Yalnız şu bi gerçek ki Driblingi iyi bir oyuncu. Sadece açık alanda deil dar alanda da adam geçebiliyor.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Bandırma

herkes batuhanı abartılı görüyor ama kendi sikleti 1 numara. Birde öyle bakın adamın yaşı kaç ki 25 yaşındaki adamlarla kıyaslansın. Etine kemiği ne

batuhan varolduğu kategoriye göre değerlendirilmeli daha sonra varolan özellikleri ileri yıllara taşır mı o tartışılmalı. Eğer çok gol atıyorsa bitiriciliği 15 fazla olmalı. hakan şükür kafası ve ümit karanın bitiriciliği gençken nasıldı bir de onlara bakılmalı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Nedenini belirtir misin?
    Holosko sütten çıkmış ak kaşık değil,manisadayken hakeme parmak işareti yaptı,T.direktörle kavga etti..Kırmızı kartlar gördü vs..4 holosko için ergün pembe kadar efendi bi oyuncu yapar..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Pa konusunda da hoLosko nun ciddi evrim geçirmesi gerek. Bence geLecek sezon itibari iLe bu sezon gösterdiği ve göstereceği performans iLe Beşiktaşın Bobo, ve TeLLo dana sonra ki en iyi yabancısı oLacak hatta onLarında önüne geçme şansı var. Diğer yandan da kompLe takım oLarak değerLendiriLdiğinde Beşiktaşın en önemLi 3 adamı arasında rahat yer aLır şu an itibari iLe ama bunun için sezon sonuna kadar gözLemLemeye devam etmek gerek.

Şu anda sanırım varıLan ortak nokta HoLoskonun hız ve hızLanma özeLLikLerinin en ön pLanda oLduğu. Ama bence bu kadar değiL onu bu kadar iyi yapan başka özeLLikLeri de var. Tekniği de var, hırs ta var, takım oyunuda var oyun içerisinde sürekLiLiği de var beLLi araLarda oyundan kopup tekrar ortaya çıkmıyor her ayağına top geLdiğinde ekstra işLer yapıyor.

Nesil
    2003

Ömer abi çok ayıp ediyorsun bak ben seni o taktikle yendim
    Taa ki ikinci macta kanatlarini tikayana ve seni kilitleyene kadar..

Denge 13, güç 12. Holosko'nun boyunda ve kilosunda bir adam için gayet normal ki sahada dışardan izleyen biri çiroz olarak nitelendirebilir onu.

Çok düşük derken kastın 3-4 puan artırmaksa bu açıdan Mehmet Yıldız'a yaklaşacak ki bu gayet saçma olur bence.
    Holosko'yu Servet karsisinda da bir kac defa izledik ve ligimizin en iyi denge bozucusu karsisinda cok da zorlanmadan ayakta kalabildigini gozlemledik. Sadece boy/kilo belirlemiyor sonucta denge ve guc'u.

Holosko denge özelliğini ve acceleration özelliğini, hatta güç özelliğini kullanarak Trabzon'lu Erdinç'i geçebilir. Ama herhangi bir solbek, örneğin Riise'yi mutlak geçemez diye düşünüyorum.
    Defans yapmayi bilen oyuncuya karsi oynamak baska, bilmeyen oyuncuya karsi oynamak baska sey tabii ki. Yorumlarim sadece Besiktas'da gosterdigi ozelliklerini degil, Manisa'yi da iceriyor.

Tarıkcığım Manisa'dan beridir bildiğimiz Holosko hücumda çok hareketli, movement'ı yüksek bir futbolcu. Benim gözlemim o yönde. Ayrıca hava toplarında Nobre veya Bobo gibi top indirecek, yanındaki defansla ikili mücadelede hava topu kazanacak bir oyuncu olarak gözlemleyemedim onu, bilmem artık siz ne düşünürsünüz. Hız konusuna gelince Holosko'nun en önemli özelliğinin hızı olduğunu düşünüyorum.
    Mucadele etmedigi icin hava topu kazanmamak baska sey degil mi Ilhan? Cesaret, off the ball hava toplarinda muaffakiyeti etkilemiyor mu? Holosko 14 seviyesini mantikli kilan cesur bir oyuncu degilse bu soyledigine gore, jumping ozelligi (ozellikle bravery'nin dusuk oldugu bir ortamda) yukselebilir.

Holosko'nun hiz ve hizlanmasi iyi seviyede ancak sadece hizi ile oyuncu gecen bir oyuncu da degil bununla beraber cok hizli diyebilecegimiz bir oyuncu da degil. Topu iyi sakliyor ve rakibin vucudunun dengesini bozmasina kolay kolay izin vermiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Holosko sütten çıkmış ak kaşık değil,manisadayken hakeme parmak işareti yaptı,T.direktörle kavga etti..Kırmızı kartlar gördü vs..4 holosko için ergün pembe kadar efendi bi oyuncu yapar..
    kaç kez kırmızı kart gördü bu oran çok düşüktür. hakemle didiştiğini ilk kez senden duydum. hocasıyla arasında olanda maç atmosferi içindeki kişisel münasebet yoksa holosko sakin efendi bir adam sayılır 7-8 uygun olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

O zaman iyi takip edememişin bence..Evet beşiktaşta sakin bir görüntüsü var daha büyük bir kulüpte oynadığı için olabilir..FAKAT YUKARIDA YAZDIKLARIM DOĞRUDUR KIRMIZI GÖRDÜKTEN SONRA HAKEME PARMAK İŞARETİ YAPTI OYUNDAN DEĞİŞTİRİLDİĞİ İÇİN TD İLE KAVGA ETTİ KULUNEYE TEKME ATTI..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Teknik hocasıyla kavga etmesi onun dirtiness özellliğiyle alakalı değil. Dirtiness saha içindeki çirkeflikleri içeriyor.

Dirtiness
    Kirlilik
    Oyuncunun saha içinde ne kadar fazla kirli hareket yaptığı (rakibin ayagina bilerek basma, çelme takma, rakibe tükürme vs.)
    Hatta hakeme yaptığı parmak işareti bile bence dirtiness'a girmez.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Hmm belkide..Birde capsloku açık unutmuşum bağırma anlamına geliyor ceza felan almayalım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    2009 da Koraycım HoLosko için neLer düşünüyorsun acaba.

Bence HoLosko nun top sürme, hız, hızLanma ve soğunkanLıLık konusunda ayrıca takım oyunu bakımından da değerLerinin iyi bir seviyeye getiriLmesi gerektiğini düşünüyorum. BunLarın kaç oLması gerektiğini kendi açımdan beLirtmiyorum sonra anLaşamıyoruz
    Hayrettin Abi sen merak etme, Holosko böyle oynamaya devam etsin de o zaman görürsün, tam sana layık bir adam olabilir

Şaka bir yana tabiki Holosko değerlendirmemi kafamda yavaş yavaş şekillendirmeye başlıyorum, zaten maçlarda olsun yada sonradan tv de tekrarlarda olsun özellikle dikkat ettiğim 2 isim var biri Holosko diğeri de Gordon, çünkü bu oyuncular hakkında doğal olarak az bilgiye sahibiz, ama ben de senin gibi şuan için değer vermiyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrıca Beşiktaş Araştırmasında yeni mesaj görünce nasıl sevindim anlatamam, hergün kontrol ediyorum hiç hareket yok, bi ara 2.sayfaya düşmüştü bizim araştırma. Çok mu iyi yaptık araştırmayı naaptık anlamadım ki
    Last edited by koray_capello : 20.Mart.2008 at 00:03 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Çok iyi oldu demek ki Koraycığım Ama iyi hareketlendirdim

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

O zaman iyi takip edememişin bence..Evet beşiktaşta sakin bir görüntüsü var daha büyük bir kulüpte oynadığı için olabilir..FAKAT YUKARIDA YAZDIKLARIM DOĞRUDUR KIRMIZI GÖRDÜKTEN SONRA HAKEME PARMAK İŞARETİ YAPTI OYUNDAN DEĞİŞTİRİLDİĞİ İÇİN TD İLE KAVGA ETTİ KULUNEYE TEKME ATTI..
    Barış Özbek hakkında yazdığımda Galatasary konusunda saldırdınız haksız olarak ama haksız olarak yine saldırıyorsunuz.Madem sorunluydu neden şuana kadar sorun olmadı?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Yeni yamayla oynarken Holosko AMR'de çok etkisiz kalıyor.AMR değerini biraz daha artırma şansımız olabilir mi ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Dirtness değil professionalism biraz düşük olmalı, yedek kulübesinde Manisa'da hocasına söyledikleri tam profesyonel bir oyuncunun yapacağı şey değil.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

holoskonun medunanın kalp krizi geçirdiğinde yaptığı hareketleri hatırlayanınız varmı nasıl ağladığını anımsayanınız falan.. o maçı kahvede izliyordum galatasaray penaltı atmak üzereydi ve meduna ölüyordu kahvveci fenerbahçe amçını açmıştı kahveciyle ileri geri konuşmalar yaşadık sonrada babam yaşında adamla gırtlak gırtlağa girdik kalabalık ayırdı falan benim dirtiness 20 falan olabilir ama holoskonun o halini göre adam onun çocuk gibi ağladığınıda görür o kadar temiz bir suratı vardıki hiç aklımdan gitmiyor
    giray burakla arasındaki kavga ise ne ile alakalıydı biliyormusunuz o beşiktaş maçında kötü oynuyordu ve oyundan çıkarıldığı için tepki göstermedi giray bulak ona beşiktaşa yaranmak için kötü oynadığını ima eder gibi bir iki laf söyledi holoskoda bu iftirayı gururuna yediremediği için öyle tepki gösterdi

ve genelleme yapacak olursa slav ve iskandinav futbolcular genelde efendi ve terbiyeli futbolcular olur dirtinesi düşük olur yine güney ülkeleri ise daha doğrusu sıcak iklim ülkeleri ise arjantin brezilya italya yunanistan türkiye gibi ülkelerin insanlarının dirtinessi yüksek olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    ve genelleme yapacak olursa slav ve iskandinav futbolcular genelde efendi ve terbiyeli futbolcular olur dirtinesi düşük olur yine güney ülkeleri ise daha doğrusu sıcak iklim ülkeleri ise arjantin brezilya italya yunanistan türkiye gibi ülkelerin insanlarının dirtinessi yüksek olur
    Bence oyle bir genelleme yapma. Ligimizde oynayan Kezman var bu profile uymayan ilk olarak..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

istisnalar kaideyi bozmaz nitekim cristian poulsenin de danimarkalı olduğuna danimarkalılar bile şaşırıyordur üstelik geçen norveç bosna hersek maçı oldu bosnalılar norveçte norveçlilerin gözü önünde stadı yaktılar bosnalılar bunu yunanistanda italyada arjantinde yapsa ne olurdu acaba norveçliler ise bu akılsızlar ne yapıyor acaba diye aval aval bakıyorlardı ki norveçte futbol terörü diye bir kelime yok yine norveçli carew bazı dirtiness özellikli bir oyuncu diyebilirsiniz ama hiç bir slav yada isknadinav beyefendiliğinden ödün vererek bizim karaktersiz futbolcularımız gibi (örn hasan şaş sabri ayhan bülent ibrahim toraman gökhan zan ) kendilerini yerden yere atmazlar hakemle birbirine girmezler hakemin üstüne çullanmazlar hakemin etrafında çocuk gibi zıplamazlar
    normal bir insanın yapması gerektiği gibi normal şekilde itirazda bulunurlar belki arda turan hakan şükür kadar olabilirler ama az önce saydığım insanlar seviyesinde bulunmayı kendi gururlarıyla bağdaşlaştıramazlar nitekim bu insanlar kadar uç noktada acayip davranan 1 tane slav veya iskandinav sporcu zor bulunur
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri