Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 210111213 SonSon
331 ile 360 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

serdar özkan'ı çok beğendim tam hakkıyla yapılmış.p.a. ve c.a. çok güzel ayarlanmış.p.a. 143. 150 civarı olabilir di ama böyle de güzel zaten.

baki hafiften aşırılık mı ne var bana öyle geldi genel görünümü gereğinden büyük gibi gözüktü bana.
    delgado bobo ricardinho da çok güzel olmuş.delgadonun kafa vuruşları bence güzel 11 yapılabilrdi en azından, bitiricliği bence iyi 11 yerine 12-13 olabilirdi.ricardinhnun pası 19 olmamalı bence 17 yeter.
    tellonun or ta yapma ve kornerini 16 16 bekliyordum.

4 büyüklerde beğendiğim en iyi araştırma oyuncuların hakkını teslim etmişler.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    serdar özkan'ı çok beğendim tam hakkıyla yapılmış.p.a. ve c.a. çok güzel ayarlanmış.p.a. 143. 150 civarı olabilir di ama böyle de güzel zaten.

baki hafiften aşırılık mı ne var bana öyle geldi genel görünümü gereğinden büyük gibi gözüktü bana.
    delgado bobo ricardinho da çok güzel olmuş.delgadonun kafa vuruşları bence güzel 11(ön eleme maçlarını hatırlayın bir) yapılabilrdi en azından, bitiricliği bence iyi 11 yerine 12-13 olabilirdi.ricardinhnun pası 19 olmamalı bence 17 yeter.
    tellonun orta yapma ve kornerini 16 16 bekliyordum.

4 büyüklerde beğendiğim en iyi araştırma oyuncuların hakkını teslim etmişler.
    serdar kurtuluşta güzel olmuş
    Last edited by Lionel Andres Messi : 16.Şubat.2008 at 00:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

GENEL YORUMUM

Bana göre :
    cisse 135 i geçmez
    gökhan zan hem ca sı hem pa sı 135 i geçmez
    tello 145 bile olur ama ca sını çogu maçta yansıtamaz istikrar yoktur
    toraman ca 130 u pa 135 i geçmez
    ORKUN 122 VOLKAN 128 İKEN RÜŞTÜ 135 OLMAMALI KIYASLAMA YAPILMALI
    Serdar kurtuluş 125 e 155 olabilirdi tabi dm oynarsa
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bence de Rüştü' nün özellikleri biraz düşürülmeli.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Rüştü bence de düşmeli.Ancak Cisse çok iyi olmuş düşürülmesin bence

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Benim tek sıkıntım ve görünce şoke oLmama neden oLayı nasıL oLurda DeLgado nun mevki özeLLikLerinden ''Sık sık adam geçmeyi sever özeLLiği kaLdırıLıyor'' Herşeye bir anLam verdim, tamam eyvaLLah dedim de topu ayağına aLınca akLına iLk geLen adam eksiLteyim, bir kaç kişiyi geçip öyLe pas vericem diyen bir adamın bu özeLLiği kendisinden aLınıyor.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

[quote=YusufT;1032821]I.Kas cok "abartili" yapilmis dersem? Bir kac maci iyi oynadi diye bukadarda olmaz yaani. Bence gelecekte iyi futbolcu olabiliri, ama suan pekde iyi degil.[/quote

kusura bakmayin, yanlis adama bakmisim G.Zan'i I.Kas diye bakmisim

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş çok iyii olmuş oyunda en gerçekçi yapılmış 4 büyükler içerisinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    S.özkanın ca normalde pa bana göre çok az.
    Serdar Özkan'ın pa'sını az bulanlar sanırım kendi oyunlarında çıkan değerlere göre yorum yapmışlar, Serdar'a pa olarak -8 verdim yani oyundan oyuna 130 ile 160 arası değerler alacak ki bence de çok ideal gözüküyor. Serdar kesin yıldız olacak diyemeyiz, bir yıldız olabilir ama üzerine pek bir şey katamadan yerinde de sayabilir.

Quote Originally Posted by extensor View Post
    GENEL YORUMUM

Bana göre :
    cisse 135 i geçmez
    gökhan zan hem ca sı hem pa sı 135 i geçmez
    tello 145 bile olur ama ca sını çogu maçta yansıtamaz istikrar yoktur
    toraman ca 130 u pa 135 i geçmez
    ORKUN 122 VOLKAN 128 İKEN RÜŞTÜ 135 OLMAMALI KIYASLAMA YAPILMALI
    Serdar kurtuluş 125 e 155 olabilirdi tabi dm oynarsa

Cisse 135i geçer, niye geçer çünkü sen de demişsin ya kıyaslama yapılmalı, işte o yüzden geçer. Gökhan konusunda düşüncene saygı duyuyorum ama benim düşüncem ne olursa olsun en iyi yerli stoper olduğunu düşünüyorum, zaten o ca'yı o yüzden verdim, Servet'ten yada Toraman'dan iyi olduğunu belirtmek için. Tello konusunda katılmıyorum, Tello Beşiktaş'ın en istikrarlı futbolcularından, 145 verip de istikrarsız yapmaktansa 135 verip istikrarlı yapmak bana daha mantıklı geliyor. Rüştü de zaten indirim yaptık ama senin dediğin rakama çekmek 10 puanlık bir ca indirimi yapmak çok da sağlıklı olmuyor o yüzden yavaş yavaş indiriyoruz. Şuan da Türkiyedeki hangi kaleciden hangi kalecilik vasfı olarak bir eksiği olduğunu söyleyebiliriz ki? Bence hiçbir şey üstüne bir de tecrübesiyle sahip olduğu mental artıları koyarsan hala en iyi kaleci durumunda olması doğal. Şuan formsuz olduğu bir gerçek ama bizim araştırma yaparken her daim aklımızda tutmaya çalıştığımız şeylerden biri de form seviyesini oyuncunun yeteneğiyle karıştırmamaktır. Serdar Kurtuluş geçen sene 125di 120ye indirdim çünkü geçen seneden sonra üstüne birşey katacağı kadar oynamadı ayrıca hep sakat olduğu için tam tersi birşeyler kaybetmesi daha mümkün, pa olarak ona da -8 verdim yani zaten 130-160 arası pa alacak.

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Benim tek sıkıntım ve görünce şoke oLmama neden oLayı nasıL oLurda DeLgado nun mevki özeLLikLerinden ''Sık sık adam geçmeyi sever özeLLiği kaLdırıLıyor'' Herşeye bir anLam verdim, tamam eyvaLLah dedim de topu ayağına aLınca akLına iLk geLen adam eksiLteyim, bir kaç kişiyi geçip öyLe pas vericem diyen bir adamın bu özeLLiği kendisinden aLınıyor.

Maalesef hiç katılmıyorum Hayrettin Abi, Delgado topu her aldığında üstüste adam geçmeyi düşünmüyor sadece gerektiği zaman geçiyor. Dediğin özellik bariz bir şekilde hep adam geçmeyi düşünen oyunculara verilmeli, izledin mi bilmiyorum Afrika Uluslar Kupasında, Gana'da Quincy Owusu vardı, zamanında Holland gençlerinde oynarken de izlemiştim, adam topu her alışında topla adam eksiltip adam geçmeyi düşünüyor, çünkü böyle bir yeteneği var ve çünkü onun dışında pek de bir yeteneği yok. Delgado ise playmaker bir oyuncu, oyunu kanatlara da açıyor, arapasları da bırakıyor, şut da çekiyor, adam da eksiltiyor.. bunların hepsi için tek tek ppm eklemeye gerek yok. Zaten Delgado'nun gerçekte geçtiği adamlar için oyunda run with ball seçeneği yüksek tutmak yeterli olacaktır, her futbolcu adam geçiyor zaten gerektiğinde.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Araştırma gerçekten güzel şişme yada gereksiz kırpmalar yok.Teşekkürler koray_capello.

Sheriff Misafir

Batuhan Karadeniz'in gelecekte Türkiye'nin en iyi futbolcusu olacağına inanmıyorum.. Çokta izlemedim ama izlediğim zaman çok çok özel bir futbolcu görüntüsü çizmedi açıkcası gözümde..Genel olarak ufak tefek bir kaç hata dışında Beşiktaş güzel olmuş.. Tebrikler Koray..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence -9 uygun özellikle yaşıtları arasında oynadımı çok iyi oynuyor u-17 şampiyonasında felan.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Batuhan ne diyor: " Kral yapmam, Kral olurum" böyle hic bir yere varamaz..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bence hakediyor.Çok iyi bir oyuncu.

@efenberg

batuhan karadeniz gerçekte de atar 9 maçta 11 golü, fazlasını da atar hatta. hele altyapı derken u20 değil de u18i kastediyosan geçen sene 80 civarı gol atmıştı yanılmıyosam.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=709586

burdan attığı gol sayılarına bakabilirsin.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Biraz bencil bir aciklama ve düsünce, ama bazi kaliteli gölcülerin bu tipleri böyledir ve bundan dolay basarili olmuslardir. Örnegin Zlatan Ibrahimovic(simdilerde biraz daha olgunlasmis olsa da).

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Batuhan'ın böyle bir söylemi olmadı.Basının uydurması,yalanlandı...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Anlamadığım şey bunun incelemeyle ne kadar ilgili olduğu resmen gazete yapıldı konu abuk sabuk yazılar var.Yöneticilerin Allah yardımcısı olsun!

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Sanırım oyunda Beşiktaş'ın finansal bir problemi yok. Belki Yıldırım Demirören sugar daddy yapılabilir, onun dışında değerler gerçekçi.

Bendemi bir sorun var bu rakamlar gerçekmi denge beşiktaş 3 Milyon Euro civarlarında ile başlıyor transfer bütçesi 2 milyon.Gençlerin büteçesi bile daha iyi.Fenerbahçe neyse Galatasaray 15 denge 13 tranasfer bütçesi ile başlıyor bu anormal uçurumun nedeni ne neye dayanak bu bütçeler hazırlanıyor.Bildiğim kadarıyla son transferi borusso bile para olmadığı için kiralık alındı açıklama bekliyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serhat3 View Post
    Bendemi bir sorun var bu rakamlar gerçekmi denge beşiktaş 3 Milyon Euro civarlarında ile başlıyor transfer bütçesi 2 milyon.Gençlerin büteçesi bile daha iyi.Fenerbahçe neyse Galatasaray 15 denge 13 tranasfer bütçesi ile başlıyor bu anormal uçurumun nedeni ne neye dayanak bu bütçeler hazırlanıyor.Bildiğim kadarıyla son transferi borusso bile para olmadığı için kiralık alındı açıklama bekliyorum.

Editor'de gordugunuz rakamlar Euro degil pound.

Besiktas: 8,000,000 YTL nakit ve 5 milyon YTL transfer butcesi
    Fenerbahce: 20,000,000 nakit ve 15 milyon YTL transfer butcesi
    Galatasaray: 3.5 milyon YTL nakit ve 2.5 milyon YTL transfer butcesi
    Genclerbirligi: 15 milyon YTL nakit ve 7 milyon YTL transfer butcesi ile basliyor.

Genclerbirligi parasi oldugu halde harcamayan bir kulup. Fenerbahce'nin elindeki para sezon basi itibariyle gayet mantikli. Besiktas'in elinde ise hic de azimsanamayacak miktarda para bulunmakta.

Bende sorun büyük ihtimal galatasaray dünyanın 3. zengin takımı gözüküyor direk 8.0.2 kurdum editörlede oynamadım ama neden oldu bu ilginç durum anlamadım...

Nesil
    2003

Bende sorun büyük ihtimal galatasaray dünyanın 3. zengin takımı gözüküyor direk 8.0.2 kurdum editörlede oynamadım ama neden oldu bu ilginç durum anlamadım...
    Bunun nedeni oyun kodundan kaynaklanan finansal sorunu ortadan kaldirmak icin kullandiginiz EDT dosyasi.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Editor'de gordugunuz rakamlar Euro degil pound.

Besiktas: 8,000,000 YTL nakit ve 5 milyon YTL transfer butcesi
    Fenerbahce: 20,000,000 nakit ve 15 milyon YTL transfer butcesi
    Galatasaray: 3.5 milyon YTL nakit ve 2.5 milyon YTL transfer butcesi
    Genclerbirligi: 15 milyon YTL nakit ve 7 milyon YTL transfer butcesi ile basliyor.

Genclerbirligi parasi oldugu halde harcamayan bir kulup. Fenerbahce'nin elindeki para sezon basi itibariyle gayet mantikli. Besiktas'in elinde ise hic de azimsanamayacak miktarda para bulunmakta.
    Bu şekilde gayet iyi dediğim gibi nedense bende saçma değerler oluşmuş...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    destek bölümü değil ama db içerindeki edt dosyasını napayım siliyimmi düzelmesi için.
    Last edited by serhat3 : 21.Şubat.2008 at 01:49 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

destek bölümü değil ama db içerindeki edt dosyasını napayım siliyimmi düzelmesi için.

Yeni 8.0.2 yamasini indirmen ve EDT dosyasini silmen gerekli.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Koray Abi Holosko hakkında düşüncelerini öğrenebilirmiyim?

İzlenimlerim sonucu bitiricilik,yaratıcılık,hız ve hızlanmasında artış olması gerektiğini düşünüyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

anilton:

bahsettiğin özellikleri şu şekilde düşünüyorum

acc: 16
    pace: 16
    finishing: 13
    creativity: 12

ayrıca

dribbling: 15 yada 16 (tam karar veremedim)
    teknik: 13
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Teknik 13 mü koraycım. Bence bir daha gözden geçir. 13 üzeri bir tekniği hakediyor HoLosko bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Holosko'ya bence pace 17-18 verilebilir, Flairde 14 olabilir. Teknik 14-15 olur?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Takım oyunuda yüksek oLmaLı. Yanında ki arkadaşLarını sürekLi gören. Attırmayı seven bir yapısı var. VerkaçLara giren çıkan bir özeLLiğide mevcut. GeLecek yıL oynarken, izLediğimde keyif aLdığım gibi bir HoLosko istiyorum koraycım ona göre

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Koray Abi yaratıcılık 14 bitiricilik 14 olmalı bence...

Holosko'nun Beşiktaş'ta attığı gollere bakarsak hep güzel noktalara yapılan vuruşlarla oldu.Ankaraspor kupa maçında tek vuruşla çok iyi yere vurdu,gol oldu.Sivas maçında kalecinin çıkmasına rağmen topun altına çok iyi girdi ve gol(Türkiye'nin en iyi santroforu olarak tanımlanan futbolcular karşı karşıya kaldıklarında ne yapacaklarını bile bilmiyorlar)Son Bursa maçı uzak köşeye ayak içi süper vuruş ve gol.Ben Holosko'nun öyle çok gol kaçırdığı bir maç hatırlamıyorum.Bulduğu pozisyonların çoğunu atıyor...

Yaratıcılık konusunuda gelince;Holosko bir çok pozsiyonu yoktan varediyor.Bir Trabzon maçındaki asisti,Bursa maçındaki asisti.İlk geldiği maç Ankara kupa maçında attığı gol,orta sahadan alıyor çalımlarla giriyor,Bobo ile duvar pası ve gol.Denizli maçında yine orta sahadan alıp müthiş çalımlarla pozisyona sokuyor kendisini.Beşiktaş'ın ligin ikinci yarısında girdiği pozisyonların %80'inde Holosko imzası var...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Yazmayı unuttum Hızlanmasının 17 ve ya 18 olması lazım kesinlikle.Holosko boş alanda topu önüne açtığı zaman inanılmaz hızlanabilme yeteneğine sahip.Bir anda sanki vites artırır gibi hızlanıyor ve 1 metre önünde olan adamı arkasına alıyor...
    Last edited by anilton : 28.Nisan.2008 at 15:15 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Finishing : 14
    Comporosure : 14
    Acceleration :16
    Pace :17
    Creativity:13
    Flair:13
    Teknik:14
    Dribling:16 olmalı bence Holosko'nun profili ayrıca Agility'si de yüksek