Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 368 sonuç

Konu: [TSL] Beşiktaş Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

OLaya şöyLe bakmak gerek. Acaba adam hocasına ve hakeme yaptığı hareketi gerçekten dirtiness i yüksek oLduğu için mi yaptı yoksa hırsLı bir yapıya sahip oLduğundan bazı şeyLeri yediremediğinden doLayı mı. Bir oyuncu bunLarı sürekLi yapıyorsa dirtiness i yüksek oLduğundan yapar, ama hayatında bir kaç kez yapmışsa, gerçek anLamda da kişiLiğini biLiyorsak oyuncunun bu onun bu hareketLeri Hırsından doLayı yaptığını gösterir bence.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Barış Özbek hakkında yazdığımda Galatasary konusunda saldırdınız haksız olarak ama haksız olarak yine saldırıyorsunuz.Madem sorunluydu neden şuana kadar sorun olmadı?
    H.arıkan durduk yere tekme attı adama sesini çıkarmadı çirkef bi oyuncu olsa attırabilirdi..Genelde rakip takımın hırslı ve sert oynayan oyuncuları rakip takıma çirkef olarak gözükür..Seninki o hesap ben somut delillerler konuşuruyorum ortaya boş laf atmadım..Üstelik ben çok çirkef oyuncu demedim 5 değerini alacak kadar efendi biri olmadığını düşündüm bunu belirrtim..Mesela h.şaş dirtness 16 verilmiş hasan şaşın gördüğü kartlar raakibe kasten tekme felan değilki aşırı hırsından kaynaklanan şeyler..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Elbette elbette tekme olmadık şeylere olmadık yorumlar sürdürün böyle suçlamaları.Somut dediğin bir çok şey gazetede yazılanlar

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Elbette elbette tekme olmadık şeylere olmadık yorumlar sürdürün böyle suçlamaları.Somut dediğin bir çok şey gazetede yazılanlar
    Rakibe kasten tekme atmanın savunulacak veya gazete palavrası olacak bir tarafımı var?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Konumuz bu değiL. Bu tartışmaya son verin. Bu böLüm araştırmaLar iLe iLgiLi ve sizin yazdıkLarınızın araştırma iLe aLakası yok. !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

belki daha önce kırk kere söyledim ama yine alın bakın belediyesporun 2. golüne 40 kere bakın gökhan zan kimi tutuyor bir bakın bu adamlar savunmanın s sinden anlamıyor beşiktaşta sağ bekinden sol bekine asından yedeğine kadar kimse savunma falan bilmiyor bir stoper bu kadar mı şuursuz olur yaw
    Fikirlerim burada

Böyle cok pozisyon hatasi vardi Gökhanin,daha dogrusu oynadigi her macta böyle hatalar yapiyor.Kademe anlayisi yok,pozisyon almada kötü.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

servetin top kapması 12-13 ise gökhan zan ın 8-9 dur.çok ciddiyim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by extensor View Post
    belki daha önce kırk kere söyledim ama yine alın bakın belediyesporun 2. golüne 40 kere bakın gökhan zan kimi tutuyor bir bakın bu adamlar savunmanın s sinden anlamıyor beşiktaşta sağ bekinden sol bekine asından yedeğine kadar kimse savunma falan bilmiyor bir stoper bu kadar mı şuursuz olur yaw
    Belediyenin ikinci golündeki asıl hata Gordon'da. İyi pozisyon alamadı.

Ayrıca Gökhan'ın da pozisyon alma özelliği kötü, ancak iyi bir markajcı bence. Ki şu anda en iyi Türk savunmacı kendisi.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

G.zanı abartmayın bence saha içi zekası ve pozisyon alması çok zayıf..En iyi savunmacı g.zansa vay türkiyenin haline servet 5 g.zan eder..Birde g.zana hakemler itiraz eder eklenebilir..Her pozisyonda itirazda adam..Ayrıca gordonun gözündeki problem geçmeiş sanırsam çok kötü oynadı ve top kaçırdı..

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Bence tam tersi Gökhan Zan 5 Servet eder.Golde ondan çok Gordon'un hatası vardır İlhan abiye katılıyorum.Servet ve Toraman'la beraber Türkiye'nin en iyi stoperi olduğunu düşünüyorum.Bu kadar eleştiri yersiz...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    Bence tam tersi Gökhan Zan 5 Servet eder.Golde ondan çok Gordon'un hatası vardır İlhan abiye katılıyorum.Servet ve Toraman'la beraber Türkiye'nin en iyi stoperi olduğunu düşünüyorum.Bu kadar eleştiri yersiz...
    Neye dayanarak en iyi acaba?3 büyükler içerisinde en çok gol yiyen beşiktaş en çok stoper alan beşiktaş..Ve hala defansta sorunları olan beşiktaş..G.zanın nasıl servetten üstünmüş acaba ligin en çok top kapan oyuncusu servet en iyi kafa vurabilen stoper servet en istikrarlı servet en çalışkan server milli takımda son 2 senedir banko oynayan servet servette servett Tr en iyi stoperi milli takımda yok bu arada (ibo toraman)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

kesinlikle taraftarlık yapmıyorum ama ilhan kardeşim demişki (zaten bi kere aynı fikirde olsak dişimi kırarım) gökhan iyi markaj yapıyor gökhan bir ttane pozisyonda etrafındaki forvet oyuncularına bakıpta pozisyon alıyorsa ben futbolun f sinden anlamıyorum (bırakın yakın markaj yapmayı)

ayrıca beşiktaştaki hiç bir savunma oyuncusu (serdar bana göre önliberodur savunmaların içine katmıyorum) 130 ca yı geçmez

farklı görüşler olur elbette ama bence ilhanın söylediği absürt şeyler farklı bakış açılarından kaynaklanıyor veya az maç izlemektende olabilir mesela ilhan mehmet çakıra iyi son vuruşu olan bir futbolcu dediğinde 5 dk kendime gelememiştim

ayrıca milli takım maçlarına dikkat ederseniz servet toramanla da oynadığında gökhanlada oynadığında savunma kurgusunu kendisi belirliyor oyun içi direktifleri o veriyor

ve savunma bilgisi olarak bence ikisinden de iyi stoper

daha açıklayıcı hale dökmek geriğini hissediyorum servet ayağının altından top kaçırabilir top tekniği belki iyi olmayabilir ama servetin oynadığı savunmada 4 defans kale içine girip rakip forvet penaltı noktasından kafa vurmaz

yine bir derbi maçta nonda elini kollunu sallaya sallaya servet x kişi arasında kafayı o kadar rahat vuramaz ama 2-1 lik maçta o kadar çok boş kalıyordu ki hatırlayın ne kadar eleştirilmişti

yine bu sene çok fazla gol yemeleri, savunma kurgusundaki beceriksizleri destanlaştırıldı. Artık 139 işte bu adam iyi bir adam dememek lazım çünkü kendileri araştırmacı arkadaşlarımızın yüzüne vuruyor biz öküzüz diye

artık kabullenmek gerektiği kanısındayım

geçen gün lig tv sitesine girip beşiktaşın son 10 maçında yediği gollere baktım beşiktaş araştırmacısı da veya ona etki edenlerde bir baksın 10 maçın 8-9 unda ki savunma komedyasını görsünler

bir istiramımda ömer ağbeye olacak şu beşiktaş maçlarını sıkıla sıkıla üfleye pöfleyede olsa izlede artık başkalarının gerek futbol etüdü eksikliğinden gerek taraftarlıklarının getirdiği sempatiden göremediklerini sen görmüş ol

saygılar herkese (bu mesajımı bari silmeyin)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Bugun Denizli'nin hocasi Guvenc Kurtar, Galatasaray'in ilerideyken kaptirilan toplarda cok iyi geri geldigini soyledi (tabii Turkiye sartlarinda). Galatasaray'in orta sahasinin saniyorum ki Galatasaray savunmasinin performansinda buyuk bir etkisi olsa gerek.

Besiktas ise sezon basindan beri defansta dokuluyor. Oyuncular kaliteli oyuncular olsalar da Besiktas'in butun takiminda defansa yardimci olan Cisse, Nobre ve Serdar Kurtulus'dan baska bir oyuncu yok. Bunlara Ibrahim Uzulmez ve Ali Tandogan'da dahil.

Tello'nin geri donusu yok, Serdar Ozkan defans yapmayi bilmez, yapsa bile defans anlayisi faul yapmaktan ibaret, Delgado zaten yok. Holosko, Bobo, Ricardinho vs. bunlarin hic biri defansif yonu olan oyuncu degiller.

Eh o zaman da defansin delik desik olmasi gayet normal.

Ancak ozellikle Turkiye liginde az adamla saldiran Anadolu kuluplerine karsi Besiktas zaman zaman defansif acidan iyi maclar cikartiyor. Galatasaray karsisinda da butun takim olarak defans yaptilar ve basarili oldular.

Gokhan Zan fizigine pek uymayan narinlikte bir defans oyuncusu. Kora kor mucadeleyi pek seven bir oyuncu degil. Ote yandan fiziksel olarak daha zayif olan Ibrahim Toraman ise fiziksel mucadeleyi on planda tutan bir oyuncu ancak pozisyon alma ve konsantrasyon sayesinde cok guvenilir bir oyuncu degil. Yani Besiktas'in orta sahasi zayif, narin, deansi ise dengesiz. Iki bek Ali Tandogan ve Ibrahim Uzulmez'de sag ve sol kanat oyuncularindan kirma bekler olduklari icin defanslari zayif.

Buna ek olarak da Ertugrul'un ozellikle defansa pozisyon calistirmiyor olmasi da bence buyuk bir ihtimal. Kalli Galatasaray'a geldiginden beri defansi oturttu, ozellikle Servet'in cok saglam bir defans oyuncusu olmasini sagladi. Ertugrul ise Tigana zamaninda cift on libero ile oynandigi icin defansin saglikli oldugunu dusunerek ofansi gelistirmeye zaman ayirdi. Delgado'nun kazanilmasini sagladi ancak boyle olunca da Besiktas'in gecen sezonki defansin iyiliginin Tigana'nin defansif taktiginden dolayi oldugu ortaya cikti.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Gökhan ve Toraman ın haLa eLeştiriLmesine anLam veremiyorum. İkisi de Türkiye de ki en iyi stoperLerdir. Bu sezon gösterdikLeri performansta geneL oLarak takım savunmasını Beşiktaş ın iyi yapamamasından kaynakLAnır. SoL ve Sağ bekLerin kademe ve markaj anLayışından uzak oLmaLarı, Cisse sakatLandıktan sonra orda oynayan Toraman ve son maçta Serdar özkanın bu mevki özeLLikLerine sahip oyuncuLar oLmamasından doLayı rakip takımLarın yoLda yürür gibi ortadan geLip gitmeLeridir. Gökhan zan ve Toraman Fenerbahçe de oLsa şu durumda bir kaç yıL içerisinde Avrupa da bir çok takım onLarı aLmak için yarışır durumda oLur. Yani adamLar hakkında yorum yaparken neden böyLe yaptıkLarına da bakmak gere. KendiLerinde hiç mi hata yok ? Var tabi ama bu adamLar soL ve sağ bekLer hiç bir zaman onLara yardım etmediği zaman ya da DM de oynayan oyuncu yerini kaybedip zamanında basamadığı zaman zor durumda kaLıyor. Bu bütün takımLArda böyLedir. Bu orta saha ve soL, sağ bekten oLuşam bir takıma Nesta ve Ferdinand ı koysanız onLar da aynı şekiLde hataLar yapacakLardır.

Gökhan Zan, Toraman ve Servet Türkiye de ki en iyi stoperLerdir. Siz ne kadar kabuLLenmek istemesenizde bu bir noktadır. OyuncuLarı kendi yetenekLerine göre değerLendiririz tamam da biraz takımın onLarın oyununa ne kadar etki ettiğine de bakmamız gerek. Gökhan ve Toraman İbrahim in gününde oLduğu ve Serdar kurtuLuş un oLduğu zamanLarda gösterdiği performans a bakaLım. Ne kadar hataLarı çıkacak. RonaLdo ve Zago Lu savunma haLA konuşuLur o savunma sisteminde bu iki adam neden ön pLana cıkıyor, orta saha işini iyi yaptığı için onLarda sadece işini iyi yapıyordu. E şimdi ki durumda Beşiktaş orta sahasında ki adamLar ve soL ve sağ bekLer neLer veriyor takıma da orta da ki stoperLer ne yapsın ?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

farklı görüşler olur elbette ama bence ilhanın söylediği absürt şeyler farklı bakış açılarından kaynaklanıyor veya az maç izlemektende olabilir mesela ilhan mehmet çakıra iyi son vuruşu olan bir futbolcu dediğinde 5 dk kendime gelememiştim
    Sinan;

Konu Çakır değil ancak vakitsiz bir dönemime geldiği için araştırmanın teslimatını kaçırmamış olsaydım Çakır'ın finishingini 13 verecektim. Bitiricilik, teknik bir özellik ve soğukkanlılıktan ayrılması gereken bir özellik. Mehmet Çakır, vuruş tekniği Türkiye standartlarında iyi bir oyuncu olsa da top ayağında iken panik yaptığı için yani soğukkanlı davranamadığı için komik durumlara düşebiliyor. Eğer G. Birliği datasına dokunabilseydim finishing 13, composure 7-8 olarak ayarlanacaktı.

Ayrıca belirteyim ki ben her Beşiktaş maçını izlerim.

Şimdi iyi bir Galatasaraylı olduğunun farkındayım ve bundan dolayı da Servet'e bir sempatinin olduğunun da farkındayım ancak Servet, Gökhan Zan'dan bazı özellikleri sebebiyle ayrılan bir oyuncu. Servet, Gökhan'dan daha iyi bir markajcı bence. Ancak Gökhan daha iyi tackle yapan bir oyuncu. Pozisyon alma özellikleri yakın, fiziksel olarak Servet daha iyi durumda. Ancak Gökhan'ı Gökhan yapan, bence kafasını kaldırıp sahaya bakabilen ve mentali olan bir futbolcu olması. Servet'ten daha iyi ofsayt taktiği uyguluyor ve daha iyi karar veriyor bence. Şimdi Ömer abi bir açık bulabilir söylediklerimde ancak dediğim gibi, bunlar subjektif benim kendi gördüklerim ve kesinlikle Beşiktaşlılığım ile alakası yok.

Galatasaray orta sahasında Topal, Özbek, hatta Arda gibi daha çalışkan oyuncular mevcut. Ancak Beşiktaş'ta defansın önünde savunma yapabilecek sadece Cisse var. Bir de Koray vardı.

Beşiktaş'ın bekleri bek değil. Tandoğan desen ofansif bir oyuncu, pozisyon almasını bilemiyor. Beşiktaş onu ilk aldığında babamla hazırlık maçı izlerken rakip takımın en tehlikeli ataklarını sağ kanadımızdan yaptığını görünce babama dönüp dedim ki: "Bu Tandoğan bek oynatılırsa cacık olmaz". Babam o zaman karşı çıkmıştı ancak şu durumda haklılığımın farkında o da.

Üzülmez'in de markaj özelliğinin, pozisyon alma özelliğinin çok zayıf olduğunun farkındayız.

Bu iki oyuncu da geri dönüşlerde ve defansta kaldıklarında takıma zarar veriyorlar.

Toraman hakkında Ömer abiyle olan sohbetimizde çok savaşçı, defansif özelliklerinden öte saha içindeki kararlılığı ile bu noktaya geldiği konusunda hem fikir olmuştuk. Toraman bölgesini çok boşaltabilen bir oyuncu bence. Şimdi o yok, Gordon var. Gordon'da göz problemi var. Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.

Takıma yeni giriş yapan Gordon'la, iki bek olmayan bekle, önünde Serdar Özkan'la, yanında savaşçı Toraman'la, Zan'a bu şekilde eleştri yapılmasını yanlış buluyorum.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.
    Aksine Gordon yapilmasi gerekeni yapiyor ve ayaginda top olan oyuncunun kaleye direk giden yolunu kesmek icin cizgiye dogru kayiyor. Orada onunde bosta olan Necati'yi gormeyip, markaja girmeyen Gokhan Zan.

Ancak sonucta futbol'da bu hatalar olur. Gokhan markaji cok seven bir oyuncu degil benim gozlemledigim kadari ile. Narin oyuncu demem de biraz ondan kaynaklaniyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Sinan;

Konu Çakır değil ancak vakitsiz bir dönemime geldiği için araştırmanın teslimatını kaçırmamış olsaydım Çakır'ın finishingini 13 verecektim. Bitiricilik, teknik bir özellik ve soğukkanlılıktan ayrılması gereken bir özellik. Mehmet Çakır, vuruş tekniği Türkiye standartlarında iyi bir oyuncu olsa da top ayağında iken panik yaptığı için yani soğukkanlı davranamadığı için komik durumlara düşebiliyor. Eğer G. Birliği datasına dokunabilseydim finishing 13, composure 7-8 olarak ayarlanacaktı.

Ayrıca belirteyim ki ben her Beşiktaş maçını izlerim.

Şimdi iyi bir Galatasaraylı olduğunun farkındayım ve bundan dolayı da Servet'e bir sempatinin olduğunun da farkındayım ancak Servet, Gökhan Zan'dan bazı özellikleri sebebiyle ayrılan bir oyuncu. Servet, Gökhan'dan daha iyi bir markajcı bence. Ancak Gökhan daha iyi tackle yapan bir oyuncu. Pozisyon alma özellikleri yakın, fiziksel olarak Servet daha iyi durumda. Ancak Gökhan'ı Gökhan yapan, bence kafasını kaldırıp sahaya bakabilen ve mentali olan bir futbolcu olması. Servet'ten daha iyi ofsayt taktiği uyguluyor ve daha iyi karar veriyor bence. Şimdi Ömer abi bir açık bulabilir söylediklerimde ancak dediğim gibi, bunlar subjektif benim kendi gördüklerim ve kesinlikle Beşiktaşlılığım ile alakası yok.

Galatasaray orta sahasında Topal, Özbek, hatta Arda gibi daha çalışkan oyuncular mevcut. Ancak Beşiktaş'ta defansın önünde savunma yapabilecek sadece Cisse var. Bir de Koray vardı.

Beşiktaş'ın bekleri bek değil. Tandoğan desen ofansif bir oyuncu, pozisyon almasını bilemiyor. Beşiktaş onu ilk aldığında babamla hazırlık maçı izlerken rakip takımın en tehlikeli ataklarını sağ kanadımızdan yaptığını görünce babama dönüp dedim ki: "Bu Tandoğan bek oynatılırsa cacık olmaz". Babam o zaman karşı çıkmıştı ancak şu durumda haklılığımın farkında o da.

Üzülmez'in de markaj özelliğinin, pozisyon alma özelliğinin çok zayıf olduğunun farkındayız.

Bu iki oyuncu da geri dönüşlerde ve defansta kaldıklarında takıma zarar veriyorlar.

Toraman hakkında Ömer abiyle olan sohbetimizde çok savaşçı, defansif özelliklerinden öte saha içindeki kararlılığı ile bu noktaya geldiği konusunda hem fikir olmuştuk. Toraman bölgesini çok boşaltabilen bir oyuncu bence. Şimdi o yok, Gordon var. Gordon'da göz problemi var. Ve yenilen ikinci golde herkes Zan diyor. Pozisyonu bir iki defa daha izlediğimde gelişiminde asıl hatanın Gordon'da olduğunu gördüm ben.

Takıma yeni giriş yapan Gordon'la, iki bek olmayan bekle, önünde Serdar Özkan'la, yanında savaşçı Toraman'la, Zan'a bu şekilde eleştri yapılmasını yanlış buluyorum.
    çok güzel bir yorum hatta gökhan zanın uzun süreli sakatlığı sonucu daha formuna kavuşamadığıda ileri sürülebilir
    bunlar farklı yorumlar işte ona lafım yok ancak şu farklı yorum değil (hatayı gordon yapıyor) bu yeteri kadar objektif olamama, bu doğru analizi yapamama(kırıcı olmamak için aklımdaki düşünceyi yumuşatıyorum)

zannediyorum erman topla sıfıra iniyor karşısındakide ibrahim üzülmez onun arkasında gordon onun arkasındada zan var ortalarında yanlız başına necati duruyor
    diyelimki gordon necatiyi tuttu ermanda üzülmeze çalım attı ne olacak ya erman kaleciyle karşı karşıya kalacak yada gordon nectiyi bırakıp ermana doğru koşacak erman topu dışarı çıkarırsa necati boş kaleye golü atacak

peki söylermisin gökhan zan necatiyi alırsa ne olacak erman iboya çalımda atsa karşısına gordon geçecek ortada yapsa gökhan necatiye vurdurmayacak
    savunma böyle yapılır

ayrıca ben galatasaray sempatizanı olduğumu gizlemiyorumki bu anlaşılıyor demek doğru değil bide üstelik serveti çok sevdiğimide hep söylerim bana benziyor hayvan şaka bir yana ama ben fanatiklik hiç yapmadım bu forumda bunu imaa etmemek lazım ben servetin cası 135-140 olur diyorum zaten gökhanın ca sı 140 olmaz asıl anlatmak istediğim o
    yine ardanın pa sı 158 i geçmez bana göre lincoln ün ca sı 145 i geçmez
    ben bunları söyleyen bir kişiyim sen iyi bir galatasaraylısın deme lütfen bana
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post

yine bu sene çok fazla gol yemeleri, savunma kurgusundaki beceriksizleri destanlaştırıldı. Artık 139 işte bu adam iyi bir adam dememek lazım çünkü kendileri araştırmacı arkadaşlarımızın yüzüne vuruyor biz öküzüz diye

artık kabullenmek gerektiği kanısındayım

geçen gün lig tv sitesine girip beşiktaşın son 10 maçında yediği gollere baktım beşiktaş araştırmacısı da veya ona etki edenlerde bir baksın 10 maçın 8-9 unda ki savunma komedyasını görsünler

bir istiramımda ömer ağbeye olacak şu beşiktaş maçlarını sıkıla sıkıla üfleye pöfleyede olsa izlede artık başkalarının gerek futbol etüdü eksikliğinden gerek taraftarlıklarının getirdiği sempatiden göremediklerini sen görmüş ol

saygılar herkese (bu mesajımı bari silmeyin)
    Öncelikle bu nasıl bir üsluptur ya derhal mesajını düzeltmeni bekliyorum, Beşiktaş araştırmacısı olmakla da alakası yok ben bir Beşiktaşlı olarak bugüne kadar kimseye kendi takım oyuncum için böyle bir laf ettirmedim, çünkü ben de böyle bir şey yapmam.

Tüm bunlardan sonra yazmış olduğunu bir anlık hata olarak düşünüyor ve cevap veriyorum. Takmışsınız Beşiktaş defansının yediği gollere, herhalde yiyecekler hangi takım gol yemiyor, valla her ligi olabildiğince takip ediyorum ne komedi goller görüyoruz, ayrıca o gelleri yiyien defans elamanları da 150-180 ca arası adamlar. Neyse millet bir bellemiş Beşiktaşın yediği golleri, o çok gol yiyor denilen Beşiktaşın lig lideri Fenerbahçe'den daha az gol yediğine de dikkat ettin mi bari? Ki o takımın defansı da Lugano ve Edu, yani CA ları Toraman, Zan yada Baki den daha fazla olan oyuncular.

İnan araştırmada kimsenin etkisi altında kalmıyorum zaten öyle bir şey olduğu gün bırakırım araştırmacılığı, ama tabiki herkesin fikirlerini okumaya ve dikkate almaya çalışıyorum ve bazen bir çok fikrimde de değişiklik olabiliyor, seni de bu uslubla yazı yazana kadar fikirleri okunası ve dikkate alınası kişiler arasında görüyordum.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

öncelikle beşiktaş araştırmacısı ve ona etki eden kişiler deyimim: etki eden kişilerin senin özgür iraden üzerinde etkileri olduğu söylemi değildi.ben kaç tane beşiktaş araştırmacısı var bunu bilmiyorum ilhanı ve exitingi seninle beraber beşiktaşı yapıyor sanıyordum (yoksa bilip bilmeden neden böyle bişey söyleyeyim)

sana bir tavsiyem olacak dikkate almasan da okursun umarım iki çeşit gol vardır
    1-gol atılır
    2-gol yedirttirilir

gidersin 4 kişi kale sahası içine girersin rakip tek santarforla cezasahsı içinde bulunsada bi kişi markaj yapmayı aklından bile geçirmez golü yersin

bu atılmış gollere değil zorla yedirtilmiş gollere örnektir

yine bütün herkes ofsayt diye çıkar bi kişi kalır bu yedirtilmiş gollere örnektir
    yine her pozisyonda stoperler kalecinin dibine yapışır baskıyı yer gol olur

bu zorla yedirtilmiş gollere örnektir

YİNE KAYSERİSPOR MAÇINDAKİ GİBİ DURAN TOP KULLANILIR SEN KALE ÇİZGİSİ ÜZERİNDE AVAL AVAL BAKINIRSIN (bu tip pozisyonlarda servetin savunmayı nasıl acelece ileri çıkarttığına dikkat ediniz)

bu zorla yedirtilmiş gollere girer

yine yan top olur siz gidersiniz kalecininzin önünde durursunuz kaleciniz çıkıp topu alamaz bu zorla yedirtilen gollere girer

3 takım arasındaki fark çok gol yeme az gol yeme farkı değildir
    gol yeme gol yedirtme farkıdır

sen mesajımı okuyunca istiram ediyorum aç lig tv .com u beşiktaşın yediği bütün golleri incele gollerin kaçı gol atma kaçı gol yedirtme ayırt et

ayrıca üslübumuda eleştirmişsin sana hiç anlayamayacağın şekilde de hitap ederim ama emin ol ondan nefret edersin argo anlatımı güçlendirir ve daha anlaşılır bir hale sokar

ben bu üslübla yerel bir gazetede 4-5 sene yazarlık yaptım orta okul son sınıftan üniverste birinci sınıfa kadar edebiyata büyük ilgi duydum çok üstadın çok kitabını okudum beni çok çok rahatlatan yazım şekli budur onun için bunu kullanıyorum (neyzen tevfiği okursan sana bu uslubu sevdirmede yardımcı olabilir )

saygılar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben okumuyorum kimseyi okumayı da düşünmüyorum sadece şunu bilirim (burda araştırmacılığı bir kenara bırakıyorum) tuttuğum takıma, ki tuttuğum takım benim için haftasonları maçına gidip destek olunacak bir topluluktan çok daha ötedir, öküz v.s laflar ettirmem. Ve yazını 2 kere okumama rağmen senden hala beklediğim özür dilemeni yada yazını editlemeni göremedim, ve hala bekliyorum.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

burada düzeltme butonu yok arkadaşım olsaydı sırf senin için silerim o kelimeyi ama bunun için özür dilemem

geç onu diğer konuda ise yanlış anlaşılma var
    ben beşiktaş araştırmasını ilhanla beraber yapıyorsunuz sanıyordum
    özelde konuşmak istersen konuşuruz bu konuyu burada dillendirmeye luzum yok
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Valla benim Korayla yaptığımı düşünüyorsan o zaman bana yaptın saygısızlığı Sinan. Aleni şekilde uyarıyorum, forumda bir tek insan senin üslubunu kaldırabilecek kadar geniş değildir ve Koray gibi araştırmacılarımız her maçı detaylı izleyip not alan insanlar ve kim olursa olsun bu şekilde itham etmen yanlış.

Koraycığım sen de bu sebepten ötürü karşındakine kızma, sonuçta çoğumuz birbrimizin yüzünü görmedik ve tanımıyoruz.

Koray'ın veya benim düşüncelerimiz beğenmeseniz de, saygı duymak zorundasınız. Konu da burda kapansın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ne demişim ben "(geçen gün lig tv sitesine girip beşiktaşın son 10 maçında yediği gollere baktım beşiktaş araştırmacısı da veya ona etki edenlerde bir baksın 10 maçın 8-9 unda ki savunma komedyasını görsünler)"

burda korayı bir kukla olarak gördüğümü sanıyorsunuz hayır öyle görmüyorum

ben sanıyordumki görünürde koray capello beşiktaş araştırmacısı olarak gözüküyor ancak exiting ve ilhanla ortaklaşa bu işi yapıyorlar

bu cümlede kimseye karşı bir hakaret falan yok neresinden tutarsanız tutun iyi niyetimden şüpheye düşemezsiniz ben diyorumki beşiktaş kimin elinden veya ellerinden çıkıyorsa artık gözümüzün içine giren şeyleri görmeliyiz

bundan çok aylar önce koraya iyi araştırmacı diyen kişi benim onun araştırma saygınlığını zedeleyici bir söz söylemem mümkün değildir

mesela ilhan senin kötü bir araştırmacı olduğunu düşünüyorum ama sanada bir saygısızlığım mümkün değil

yine ilhan senden şimdiye kadar 30 tane uyarı almışımdır hiç birisinde işi kişiselleştirdiğini düşünmememiştim çok iyi bir yönetici olduğunu düşünüyorum bu açıdan
    ondan ziyade bu oyunu türkçe oynamamıza ne kadar yardımcı olduğunuda biliyorum ve sana karşı sonsuz saygı duyuyorum

yani ben capelloyu iyi bir araştırmacı senide iyi bir yönetici ve teşekkür borçlu olduğum bir insan olarak görüyorum siz neden olayı ısrarla kişiselleştiriyorsunuz anlamıyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Benim kötü araştırmacı olduğumu lanse edecek yerin burası değil, msn vasıtası ile veya özel mesajla benim araştırmacılıkta yaptığım yanlışları bana diyebilirsin.

Senin yaptığın yanlış, yorum yapıyosun yapıyosun, iyi güzel, sonra insanların nitelikleri ile alakalı ters yorumlar yapıyorsun. Tamam insanız, robot değiliz ancak burası Beşiktaş araştırması, eleştrileri, olması gerekenleri bu yönde yazalım.

Tartışılması gerekenler kişiler değil. Sonuçta 20 kişi araştırma şefi değil, 2 kişi araştırma şefi. Beşiktaş'ı da 20 kişi araştırmıyor. Ben Beşiktaşlıyım, başkası Beşiktaşlıdır. Biz buraya yorumlarımızı yazarız, Koray düşünür kararı verir.

Bak şimdi madem konu açıldı, sana Gordon konusunda açıklama yapayım:

Ekran 1:

Yuvarlak içindeki adamlar Gordon ve Necati.

Ekran 2:

Dikkat ettiysen Gordon sağdan gelen Erman Kılıç'ın koşu yolunu kapatmak için Necati'nin markajını bırakıyor ve atılıyor. Necati boş kalıyor.

Yaklaşık yarım saniye-1 saniye sonra:

Ekran 3:

Gökhan, Gordon'un düşüncesini anticipate edemediği için Necati'yi marke etmeye gidiyor ki bunu anticipate edebilecek defans oyuncusu bence ülkemizde yok, yaklaşık 0.75 saniye içinde.

Bana kalırsa, pozisyonda olması gereken şey, Gordon'un markajına devam etmesiydi ve Gökhan'ın ön direğe yapılacak ani bir sprinti veya yerden arkadan gelen Adriano'ya atılacak pası angellemek için pozisyon alması gerekirdi ki bunu bu pozisyonda yapmıştır.

Gökhan'ın bu pozisyonda zaafı varsa senin dediğin gibi marking zaafı değil, anticipation zaafıdır ve Türkiye'de bu kadar kısa süre içerisinde böyle bir kararı verebilecek defans oyuncusu görmüyorum ben.

Ekran 4:

Gökhan oktaki gibi Necati'yi marke etmeye gitse ve top Adriano'ya gitse ki orada Tandoğan loose zonal marking yapıyor, çok rahat ekarte edilir, gol olsa bu sefer Gökhan yerini boşaltıp hata yapmış olacaktı.

Dediğim gibi, Gökhan'ın zaafı varsa anticipation zaafı vardır ve çok görülmemelidir.

Ki Beşiktaş'ın savunmasında Nesta veya Ferdinand olsa çok aşırı farketmez bence çünkü etrafında oynayan hiçbir oyuncunun neredeyse defansif özelliği yok.
    Last edited by Ilhan : 25.Mart.2008 at 03:52

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bir dakika kardeşim hiç fotograflara girmeye gerek yok ilk olarak savunma oyuncusu top ayağındaki ofans adamını düşünür
    1-ibrahim erman KILIÇIN (özgürün değil bunu düzelteyim öncelikle erman özgür konyasporun 31 yaşındaki amlc de oynayan top tekniği çok iyi futbolcusudur erman kılıç belediyesporun amrlc de oynayan çok iyi dribling yapan futbolcusudur )
    önüne gidiyor koşu yolunu kapatmak için
    2-erman kılıç 0 a iniyor
    3- eğer erman kılıç çalımı atarsa ve gordon necatiyi tutarsa erman kaleciyle karşı karşıya kalıyor ki bu dünyada olmaz amatör ligde dahil hiç bir futbol oyununda görülmez bir savunma oyuncusu ilk top ayağında olan atak oyuncusuna göre pozisyon alır
    4- gordon doğru olanı yapıp erman kılıçın muhtemel koşu yolunu kapatıyor
    5-gökhan zan sonderece yanlış bir şekilde ta 25 30 metreden kale sahası içine girene kadar aval aval erman kılıçı izliyor
    6-gökhan zan necatiyi tutabilmek için 0,75 saniyeye değil 5-7 arası saniyeye sahip
    7-ali tandoğanda ters kademeye girmiyor oda adrianoyu arkasında unutuyor top onada gelse ali tandoğanın markaj zafı var
    8- benim dediğim gibi adam alsalar
    yani:üzülmez ermanın önüne geçerse
    gordon ona yardıma giderse
    zan necatiyi alırsa
    tandoğan adrianonun önünde ona yakın markaj yaparsa

GOL FALAN OLMAZ

markaj savunma böyle yapılır süslü ingilizce terimlere gerek yok

ali tandoğan aval aval bakınıyor ters kademeye girmiyor
    gökhan zan aval aval bakınıyor amacını halen çözemedim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Gökhan Zan müdahele etmek ile etmemek arasında kalıyor, müdahele etmiyor. Ben FM oynayanların dilinden anlatmaya çalıştım, artı bir ispat çabam yok

Orada Erman Kılıç ortayı yapacakken Üzülmez yetişiyor ve Gordon Necati'yi tutmaya devam etse, içeri girdiğinde müdaheleye kalksa daha iyi olurdu, ki net bir kaleci ile karşı karşıya kalma olmaz o pozisyonda, rahatça tackle dediğimiz müdahele ile top kapma yapılabilirdi.

Gordon orada ne kadar gitse de hem Necati boş kalıyor, hem Zan'ın Necati'ye gittiğini düşünelim, bu kez oradan rahatça orta açabilecek Erman'ın Adriano'ya pas atmasını kolaylaştıracak.

Ayrıca savunma oyuncusu top ayağında olana koşmaz, topun atılacağı yeri hesap edip ona göre pozisyon alır.

Dediğim gibi Gökhan'ın bu pozisyonda zaafı varsa anticipationdır ve 5-7 saniye arası değildir. Pozisyon zaten toplamda 4 saniye falan, 5-7 saniye diyosun. Gordon'un Necati'yi tamamen bırakmasında golün olmasına kadar olan süreyi hesap et ve öyle konuşalım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

zaten pozsiyon başlamadan önce dahi rakibine göre pozisyon alabilirdi neyse ilhan kardeşim çok uzar bu muhabbet kabullenmiyorsun bence sende nasıl savunma yapılması gerktiğini anladım. ancak bir insanın söylediklerinin yanlış olduğunu fikirlerinin yanış olduğunu kabullenip başka bir fikri kabullenmesi çok zordur ki ben olsam ben bile kabullenemem (bunun daha kısa anlatımlı bir atasözü var ama yazarsam atılırım )

onun için uzatmayalım daha fazla sana göre öyle bana göre böyle
    ben bu saatten sonra bi tarafımı yırtsam sana göre öyle olmaya devam edecek

saygılar ..
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Anladım diye bir mesele yok. Senle 2 mesaj tartıştım ve vazgeçtin, Ömer abiyle 1 saat tartıştık, mutabık olamadık. Herkes fikrini söyler. Ben sıkı adam markajından yanayım ve çizgiye kadar inmiş Erman'ın tek başına kalede ciddi bir pozisyon yaratma girişimindense orta yapmayı tercih edeceğini düşünüyorum ki Gordon'un orda onun pas yolunu engelleyemediği onun Necati'ye yaptığı rahat ortadan belli.

Ayrıca pozisyon başlangıcında Necati'yi tutan adam Gordon ve arkadaki Adriano'yu tutması gereken de Tandoğan, Zan'ın bu pozisyonda anticipation zaafı olabilir bir önceki sayfada dediğim gibi ama sadece o kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

yaptığım oyuncu profilleri

Holosko

Schildenfeld

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri