Sayfa 24 / 34 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
691 ile 720 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

fm nin modeli bu hata değil zaten defalarca tartışıldı yinemi aynı noktaya geldi.

hız hızlanması çok yüksek biri hızıylla rakibini ve kaleciyi ekarte edip kalenin içine girebilir biticiliği 1 olsa bile.

ama hızı 1 olan oyuncu çakılıp kalır bitiricliği 20 değil 100 olsa ne yazar ki diyor.

buna göre hız daha önemli oluyormuş.

fm böyle diyor hızlı oyuncu kendi pozisyonunu hazırlayabilir her an her şeyi yapabilir diyor.

dünyada zlatan,rooney,agüero,eto'o,ronaldo buna örnekler işte genelde toni,klose den daha çok isim yapıyorlar ve hızlarıyla genelde hep konuşulur ve onların avantajı oluyor.

sanırım si nin özelliği böyle bir anlama geliyordur heralde.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    semih konusuna gelince cidden çok ağır davranıyorsunuz arkadaşlar şef elinden geldiğince bizlere ayrıntıyı sunuyor bunun arkasında artniyet aramaya hiç gerek yok.en iyisi birer esmih profili sunun ona göre konuşalım.üstelik 2009 semih profili daha çıkmadı çıksın öyle daha ayrıntılı konuşulur zaten.semihin yaptıklarını inanıyorum oyundada verilen özelliklerle yapabileceğiz.mesela türkiye liginde gol kralı olabilecek kritik maçlarda bulduğunu atabilecek gerektiği zaman fena olmayan tekniğiyle aşırtma goller atıcak milli takımımızda yöneten menajere göre kritik goller atabilecek fenerbahçeyi taşıyacak vs...bunları oyunda yapmasın ondan sonra tartışalım.

başka ligin bilmem ne oyuncusunu avrupaya bu oyunla tanıtıyor diye bir şey yok bence öyle bir şey varsa oyunda oyuncu ya gerçekten hakediyordur ya da araştırmacılar özeliklerini abartmışlardır ya da oyunun hatasıdır(david silvayı herkes abartılı olarak görüyordu oyunda peki kaç kişi editörden bakıp gerçek değerlerinin oyundakilerden her bir özelliğinin 3 puan daha düşük olduğuna kaç kişi baktı)o kadar konu açıldı david silva neden kakadan ronaldodan messi den daha iyi diye ama işte araştırmadan yapılınca böye oluyor.bazı liglerde gerçekten abartılı oyuncular var oyuncularına laf söylemek istemiyorum ama her yaptığı şeylerle oyuncularını abartanlar var bizim araştımacılar da onlar gibi yapıp bu saçmalığa ortak mı olsun yani en iyisi onlar adam gibi görevlerini yapsınlar,bize benzemeye çalışsınlar.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    çok ağır derken biraz sert demek istedim
    Last edited by Lionel Andres Messi : 12.Ağustos.2008 at 23:47 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ee hızı 1 finishing 20 adamda top ona gelirse adım atmadan çakar çatala
    sen istersen 20 hız 20 hızlanma ol finishing ve composure özürlüysen (örn etoo martins) adamlar sana getirir getirir sen kaleciye vurursun getirirler verirler auta vurursun
    şu iki senede etoo yerine adebayor - klose falan olsa varya 70-80 tane gol atarlardı. arkasında messi ronaldinho varken.

ben diyorum araştırın 10 ligin son 10 gol kralını kıyaslayın finishingimi iyi hızımı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bakın aklıma geldi. ligde bulunan hızı finishiginden yüksek oyuncular.
    serhat akın, youla, promise, ömer rıza, serkan çalık, balili, cangele, jaba, tita, theoue, murat hacıoğlu, holosko, atkinson, tuncay ve birsürü

hangisi gol kralı olmuş yada hangisi potaya girmiş . Ligin en değerlilerinden holosko bile yeni 14 gol attı. angisi 15 golü geçmiş bunların kaç senedir.

Bir çoğu uzun stoperlerden dayak yeyip kaybolduğu için kanatlara çekilmemişmi (hepsi çekilmiş )

bide gol krallarına bakın yada krallığa yalaşanlara hakan şükürler jardeller noumalar fatih tekkeler ümit karanlar hoijdonklar zafer biryollar okanlar falan

santrafor bu saydıklarımdır. her ligde gol krallığına bu adamlar oynar.

bir santrafor için finsihing composure off the ball jumping streng hız hızlanmadan çok daha önemlidir.

aksine iddaa eden en fazla beni cehaletiy sinir eder. onun dışında bi işe yaramaz iddası
    Last edited by extensor : 13.Ağustos.2008 at 00:19 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    ee hızı 1 finishing 20 adamda top ona gelirse adım atmadan çakar çatala
    sen istersen 20 hız 20 hızlanma ol finishing ve composure özürlüysen (örn etoo martins) adamlar sana getirir getirir sen kaleciye vurursun getirirler verirler auta vurursun
    şu iki senede etoo yerine adebayor - klose falan olsa varya 70-80 tane gol atarlardı. arkasında messi ronaldinho varken.

ben diyorum araştırın 10 ligin son 10 gol kralını kıyaslayın finishingimi iyi hızımı
    valla araştırmacı ben değilimabi yolla si ye mail vs..mutlaka cevap verirler heralde.bence böyle aramızda konuşmayla olmuyor

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Hız ST için önemli bir özellik değil gerçek hayatta. FC yani deivid tarzı futbolcular için önemli..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Hız ST için önemli bir özellik değil gerçek hayatta. FC yani deivid tarzı futbolcular için önemli..
    aynen öyle

hızlanma desen anlarım ama hız önemli değil bakın bütün hız hızlanması iyi oyuncular neden tarih boyunca kanatlara gitmiştir . çünkü hız hızlanmanın kanat için önemi var. sheva belli bir fiziğe gelene kadar amr idi yukardaki mesajımda hızlı santraforların çoğu kanatlara çekiliyordu.
    neden kaleye sırtı dönük top alamaz güçsüz çünkü
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

aynen öyle

hızlanma desen anlarım ama hız önemli değil bakın bütün hız hızlanması iyi oyuncular neden tarih boyunca kanatlara gitmiştir . çünkü hız hızlanmanın kanat için önemi var. sheva belli bir fiziğe gelene kadar amr idi yukardaki mesajımda hızlı santraforların çoğu kanatlara çekiliyordu.
    neden kaleye sırtı dönük top alamaz güçsüz çünkü
    ama oyun bunun tam tersini söylüyor orasıda ayrı birşey..

Sheriff Misafir

bakın aklıma geldi. ligde bulunan hızı finishiginden yüksek oyuncular.
    serhat akın, youla, promise, ömer rıza, serkan çalık, balili, cangele, jaba, tita, theoue, murat hacıoğlu, holosko, atkinson, tuncay ve birsürü

hangisi gol kralı olmuş yada hangisi potaya girmiş . Ligin en değerlilerinden holosko bile yeni 14 gol attı. angisi 15 golü geçmiş bunların kaç senedir.

Bir çoğu uzun stoperlerden dayak yeyip kaybolduğu için kanatlara çekilmemişmi (hepsi çekilmiş )

bide gol krallarına bakın yada krallığa yalaşanlara hakan şükürler jardeller noumalar fatih tekkeler ümit karanlar hoijdonklar zafer biryollar okanlar falan

santrafor bu saydıklarımdır. her ligde gol krallığına bu adamlar oynar.
    Bide Ronaldo'lar, Shevchenko'lar, Benzema'lar, Owen'lar, Henry'ler, Pele'ler, Maradona'lar var onları neden hesaba katmıyorsun? Bunlar'da birçok kez gol kralı olmuş oyuncular.. Aralarındaki fark biri kaleye sırtı dönük ve genelde topsuz alanda oynarken diğeri ayağında topla kaleyi karşısına alıp oynuyor.. Rakip takımın oyun sistemine bakarak eğer rakip önde savunmayla oynuyorsa benim saydığım, rakip derin savunmayla oynuyorsa senin saydığın oyuncular daha verimi olur.. Aksi takdirde senin dediğin gibi benim saydığım oyuncular topla buluşmak için boş alanlara(genelde bu kanatlar veya orta alan oluyor)kaçar.. Yani topla buluşup kaleyi karşısına aldığında benim saydığım oyuncular, topla sadece vuruş pozisyonunda buluşup kaleye sırtı dönükte oynayabilen oyuncular da senin saydığın oyuncular.. Ben benim saydıklarım gibi oyuncuları tercih ederim..

Komple forvet dediğimiz bir oyuncuda hız, hızlanma, güc, sıçrama, bitiricilik, topsuz alan, soğuk kanlılık, top sürme, ilk temas gibi özelliklerin tamamı olmalı, ama artık böyle oyuncular bulmak çok zor.. Oyunda bir İbrahimovic var, zaten dillere destan hiç bi inter maçında adamdan gol yemeden geçmedim birde Torres var bu özelliklere kısmen sahip oyuncu olarak, onun dışında pek yok sanırım..

Semih'ten bahsedilmiş.. Evet Semih birçok özelliğini geliştirmiş ancak santrafor özelliklerini geliştirmiş.. Hız, hızlanma 13-14'ü geçmez, güç ve sıçrama 14-15'i geçmez, bitiricilik 17 olabilir, kafa 18 hatta 19 olabilir, topsuz alan 16 olabilir, soğuk kanlılık 16 civarı olabilir, ilk temas 13-14, teknik en fazla 13 dribling de en fazla 11 olur.. Bence bunlar yada bunlara yakın değerler Semih için uygun olacaktır..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Bencede St' de hız,hızlanmadan önce bitiricilik önplanda olmalı bitiricilik ve off the ball'ın en iyi örneği Nistelrooy dur bence.st de hız hızlanması iyi olan getirelim adam ne yapacaklar bakalım etoo,ronaldinho,ronaldo,messi vs. bunlarda hız,hızlanma vs. olabilir ancak sadece hızlanma değil teknik kapasiteleride üst seviyede oyuncular.

extensor a katılıyorum ayrıca finishing i iyi olan oyuncular daha fazla gol atıyor nistelrooy,raul,ton,klose vs. tabi arada ronaldo,etoo gibi oyuncular çıkacaktır zaten onlarda isim olarak daha büyük yıldızlar oluyorlar hem güzel futbol sergileyip hemde gol attıkları için.ama gol kralları genelde diğer trazda oyunculardan çıkıyor.

ronaldo benim izlediğim en iyi bitiricidir golcüdür.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Brezilya'lı Ronaldo tabi
    Last edited by fmsmyrna : 13.Ağustos.2008 at 01:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Şimdi Diyosunuzki Devid İçin Hız Önemli adamda Hız Yok ama Fiziği Sayesinde alamıyorlar Topu Ayağından bu Gerçekte Böl Ama Fm 'de Değil Aslıdna Bu Durumda Hepimizin Ortak Bir Suçu Var BİZ BU OYUNU GERÇEK SANIYORUZ AMA FOOTBALL MANAGER SADECE Bİ OYUN !!!!!! YANİ BAZI ŞEYLERİ BİR OYUNDAN BEKLEMEMİZ İMKANSIZ

Güiza için extensor hızlanmasıyla ilgili bir şey söylemiş de merak ettiğim nokta extensor Güiza'yı kaç defa izledin de yorum yapıyorsun hızı ve hızlanmasıyla ilgili? Mallorca'da en az 10 maçını izlediysen o zaman dediklerini saygı duyarım ama 2-3 maçını seyrettiysen bu yorumlarına katılmıyorum. İspanyol araştırmacıların bir bildiği vardır değil mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Güiza için extensor hızlanmasıyla ilgili bir şey söylemiş de merak ettiğim nokta extensor Güiza'yı kaç defa izledin de yorum yapıyorsun hızı ve hızlanmasıyla ilgili? Mallorca'da en az 10 maçını izlediysen o zaman dediklerini saygı duyarım ama 2-3 maçını seyrettiysen bu yorumlarına katılmıyorum. İspanyol araştırmacıların bir bildiği vardır değil mi?
    Ispanyol arastirmacilarin bir bildigi oldugu konusuna katilmamakla beraber , henuz degelendirmek icin pek izlemedigimize katiliyorum..

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

8.0.2 ye baktımda semih stili oyunculardan klosenin güizanın ca sını nasıl yüksel tutabilirler diye.
    çünkü hız hızlanma vasatsa ca ma kalmıyor
    klosenin hız 15 hızlanma 17 güizanın hız hızlanma 16 yapmışlar
    yyyuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh diyorum başkada bişey demiyorum
    Klose zaten genelde hizli bir futbolcudur güclü bir fizige sahip yavas gibi göründügüne bakmayin gercekten cok hizli bir futbolcu , 17 hizlanma biraz abarti gibi duruyor 1 puan düsebilirler bence. Güiza'yi ise sadece Euro 08'de izledim orda hizi fena degildi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Semih'ten bahsedilmiş.. Evet Semih birçok özelliğini geliştirmiş ancak santrafor özelliklerini geliştirmiş.. Hız, hızlanma 13-14'ü geçmez, güç ve sıçrama 14-15'i geçmez, bitiricilik 17 olabilir, kafa 18 hatta 19 olabilir, topsuz alan 16 olabilir, soğuk kanlılık 16 civarı olabilir, ilk temas 13-14, teknik en fazla 13 dribling de en fazla 11 olur.. Bence bunlar yada bunlara yakın değerler Semih için uygun olacaktır..
    Hepsi tamamda kafa nasıl 18 hatta 19 oluyor onu çözemedim.Semih'in attıgı kafa gollerinin çoğu çok düz vuruşlar öyle ahım şahım bir tarafı yok Semih'e 19 kafa verilmesi için bir ozelliğe verilecek degerin 30'a çıkması gerekir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    10 maç izlemişimdir. fenerbahçede üç avrupa şampiyonasında 1 (yunan maçı)
    mallarco da da 6 maç mutlaka izlemişimdir.
    ki hız hızlanması bir gökhan gönül kadar yoktur herkes biliyor bunu değilmi yada bir uğur boralda değil
    Fikirlerim burada

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Hepsi tamamda kafa nasıl 18 hatta 19 oluyor onu çözemedim.Semih'in attıgı kafa gollerinin çoğu çok düz vuruşlar öyle ahım şahım bir tarafı yok Semih'e 19 kafa verilmesi için bir ozelliğe verilecek degerin 30'a çıkması gerekir.

Düz Atıyormuş Arkadaşım 18 19 Verince Amuda Kalkarakmı Atıyo Kafa Golünü Yine Aynı kafa Ama Daha Çok ve Kesin Atıyor Semih Düzde Atsa Yamukta Atsa Kafa Golünü Atıyor Düz Atıyo Diye Napalım 10 mu Verelim???

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jay CutLer View Post
    Klose zaten genelde hizli bir futbolcudur güclü bir fizige sahip yavas gibi göründügüne bakmayin gercekten cok hizli bir futbolcu , 17 hizlanma biraz abarti gibi duruyor 1 puan düsebilirler bence. Güiza'yi ise sadece Euro 08'de izledim orda hizi fena degildi.
    haklısın...
    klose en az ronnie coleman kadar hızlıdır
    Fikirlerim burada

Wink

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyunculari izledikce hem oyuncular hakkinda fikirler daha berraklasiyor hem de oyuncular zaman gectikce ne yapabileceklerini gosteriyorlar.

8.0.2 veritabaninin Ocak ayinda yapildigini unutmamaniz lazim. Ocak ayinda Mehmet Topal ne milli takima cagirilmisti, ne de ligin ikinci yarisinda gosterdigi istikrari gostermisti.

Gokhan Gonul'u daha yeni keni kadroya giriyor, yerini garantiliyordu. Topu topu Super Lig'de 9-10 mac oynadiktan sonra, bir hamlede onu ligin en iyi sag beki yapmamiz ne kadar dogru olurdu? Bu dusunce vardi tabii ki kafamizda ama sezon sonunu bekledik bunu yansitmak icin. Boylece hem Gokhan'in ikinci yari performansini gorme sansi bulduk, sanssiz olmasak Euro 2008'de de izleyecektik ve son karari verecektik.

Kazim ligin ilk yarisinda 16 macta oynamisti ama yarim saatten daha fazla sadece 3 defa sahada kalmisti. Ligin ikinci yarisinda cok daha fazla oynama firsati buldu. Bu sezon Deivid'in sakatligi ile daha da fazla sans bulacak ve daha da cok izleme, ona gore degerlendirme sansi bulacagiz.

Sonucta biz hic bir zaman profesyonel futbolcu gozlemcisi oldugumuzu iddia etmedik. Bunu buyuk oranda gonullu olarak, diger islerimizden zaman ayirarak yapiyoruz. Umut ettigimizi degil, gordugumuzu yaptigimiz surece de oldukca iyi bir is yaptigimizi dusunuyorum. Unutmayin ki oyunda kalite, her zaman icin bir oyuncu ortaya iyi performans koyduktan, yeteneklerini belli bir sure istikrarli bir sekilde gosterdikten sonra ortaya cikacaktir. Cunku bizim isimiz gelecekte olacagi degil, gecmiste olmusu yansitmak.

Gelecege donuk tek oyuncu tanimlama parametresi PA. Bu konuda da veritabaninda birbirinden cok farkli gorusler hakim oldugu icin, arastirmacilar arasindaki fikir farkliliklarini ortadan kaldirmaya, bu konuda tartismalari nispeten daha dusuk seviyeye indirmek icin bir sistem yaratildi (bu sistemi biz yarattik ve bu yaz kullanmaya basladik, SI diger arastirmacilarin da yararlanmasi icin arastirmayi yaptigimiz editorlere ekledi).

Ozen gostermedigimiz gibi bir hava yok esasinda. Saniyorum ki calismaya ozen gosterildigi her halinden belli oluyordur. Ancak veritabaninda mevcut olan bazi kotu ornekler nedeniyle biz ozellikle Turkiye'yi zayif yapiyormusuz gibi bir hava hakim. Ancak aksine. Genel olarak yaptigimiz analizlere gore Turkiye liglerinin olmasi gereken yerde oldugunu goruyoruz. Boyle olmasi da esasinda supriz degil cunku calisma seklimiz once olmamiz gereken yeri belirleyip, ondan sonra bu seviyeye gore oyunculari yapmak. Bu konuda da oldukca titiz bir sekilde calisiyoruz.

Tabii ozellikle bu yaz yapilanlari daha hic biriniz gormediginiz icin, yorumlar 8.0.2 uzerinden geliyor. Bu yorumlari yaparken de 8.0.2'nin 8 ay once yapilmis oldugunu ve genc oyuncularin hizla gelistigini unutmamaniz gerekli.

Abi Şu Güne Dek Resmi aratırmalar Konusunda Beni Aydınlatan Tek Kişi Oldun Sağol Bu Yazına Göre Bİzi Güzel Bir Fm 09 Bekliyorum Sana Güveniyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by BaTTuHaNs View Post
    Düz Atıyormuş Arkadaşım 18 19 Verince Amuda Kalkarakmı Atıyo Kafa Golünü Yine Aynı kafa Ama Daha Çok ve Kesin Atıyor Semih Düzde Atsa Yamukta Atsa Kafa Golünü Atıyor Düz Atıyo Diye Napalım 10 mu Verelim???
    Oyunda Fatih Tekke'nin Heading 19 ve alttaki linkte kafayla attığı 9-10 gol var kafa vuruşlarına bak nasıl topa yön veriyor kafasıyla...

http://www.ztunnel.com/index.php/101...fa6e681be15900

Semih'in kafa vuruşları oyunda 14-15 civarı olması lazım tam hatırlamıyorum.Aşağıdaki linktede Semih'in 3-4 tane kafa golü var onunda kafa vuruşlarına iyi bak nasıl vuruyor diye...

http://www.ztunnel.com/index.php/101...be3dfde9815900

Ben demiyorum ki Semih kötü kafa vuruşu yapıyor ama oyunda verilecek 15 headinglede bu attığı gibi kafa vuruşlarıyla goller atabilecek zaten 19 demek artık dünyada bu konuda neredeyse en iyiler kadar iyi demek ki buda Semih için abartı olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Semih'in kafasi 16-17 olur bence... Bu arada Extensor , Klose hizi 14-15 hizlanmasi 15-16 olmayi hakeden bir futbolcu ben Bundesliga'ya bakarim sürekli , cokta iyi dribbling yapar...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben klose hayranıyım rüyamda gördüm avrupa şampiyonasından sonra bir restörantta balık yiyorduk.
    hadi coleman kadar olmasın markus ruhl kadar hızlı olsun senimi kırcam

şaka bir yana bende çok izledim senelerce izledim de rakkamlar çok fazla 15 -17 falan abartı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

ben klose hayranıyım rüyamda gördüm avrupa şampiyonasından sonra bir restörantta balık yiyorduk.
    hadi coleman kadar olmasın markus ruhl kadar hızlı olsun senimi kırcam

şaka bir yana bende çok izledim senelerce izledim de rakkamlar çok fazla 15 -17 falan abartı
    haklisin 17 banada abarti geliyor zaten

Sheriff Misafir

Semih'in her kafa golünü dikkatle izlerim, yaptığı kafa vuruşlarını neredeyse hep köşelere kalecilerin uzanamayacağı yerlere gönderiyor çok iyi kafa vuruşları yapıyor.. Semih'in en iyi özelliği kafa vuruşlarını çok düzgün ve kalecilerin ulaşamayacağı bölgelere gönderiyor olması.. 18-19 vermek için 30 üzerinden değerlendirmeye gerek yok yani..

Klose hayatta öyle dribling filan yapamaz.. 11-12 yi geçmez driblingi.. Hız 15 hızlanması 14 ü geçmez..

Güiza genelde savunmayla aynı hizada oynuyor ve kaçacağı yerleri çok iyi biliyor.. İzlediğim maçlarında verdiği ilk izlenim bu..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Semih'in ilk teması 14-15 sıçraması ise 15-16 olabilir bence.Semih uzun boylu olmamasına rağmen çok iyi sıçrıyor ve defans oyuncuara rahat bırakmıyor topu.Yerden oynandığında ise topa dönüyor ve genelde topu savunmalardan önce alıyor.Kezman'ın tam tersine

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Oyunda Fatih Tekke'nin Heading 19 ve alttaki linkte kafayla attığı 9-10 gol var kafa vuruşlarına bak nasıl topa yön veriyor kafasıyla...

http://www.ztunnel.com/index.php/101...fa6e681be15900

Semih'in kafa vuruşları oyunda 14-15 civarı olması lazım tam hatırlamıyorum.Aşağıdaki linktede Semih'in 3-4 tane kafa golü var onunda kafa vuruşlarına iyi bak nasıl vuruyor diye...

http://www.ztunnel.com/index.php/101...be3dfde9815900

Ben demiyorum ki Semih kötü kafa vuruşu yapıyor ama oyunda verilecek 15 headinglede bu attığı gibi kafa vuruşlarıyla goller atabilecek zaten 19 demek artık dünyada bu konuda neredeyse en iyiler kadar iyi demek ki buda Semih için abartı olur.
    yavru tospa semihin boyuyla fatihin boyu bir mi.. fark ne kadar

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Quote Originally Posted by EreN View Post
    yavru tospa semihin boyuyla fatihin boyu bir mi.. fark ne kadar
    Fark 3 cm, Semih lehine.Alakasını anlayamadım da.Semihin kafa vuruşları 15'i geçmez bence.Onun yerine daha belirgin özelliği olan topsuz alan ortaya çıkartılsın mesela 17 olsun, soğukkanlılık 17 olsun.Bitiriclik 15 bence(max. 16).Hız 12 hızlanma 13 olabilir,güç 14, sıçrama 15,ilk temas 13, teknik 13, dribling 11.Benim görüşüm bu şekilde tabi, ca dengesei sağlamak adına bazı özellikleri arttırılabilir veya azaltılabilir.Editörden Semih profili hazırlamadığım için şimdilik bu kadar yazdım.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Klose hayatta öyle dribling filan yapamaz.. 11-12 yi geçmez driblingi.. Hız 15 hızlanması 14 ü geçmez..
    .
    Ben zaten Klose dribblingi 20 hakediyor felan demedim

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    Fark 3 cm, Semih lehine.Alakasını anlayamadım da.Semihin kafa vuruşları 15'i geçmez bence.Onun yerine daha belirgin özelliği olan topsuz alan ortaya çıkartılsın mesela 17 olsun, soğukkanlılık 17 olsun.Bitiriclik 15 bence(max. 16).Hız 12 hızlanma 13 olabilir,güç 14, sıçrama 15,ilk temas 13, teknik 13, dribling 11.Benim görüşüm bu şekilde tabi, ca dengesei sağlamak adına bazı özellikleri arttırılabilir veya azaltılabilir.Editörden Semih profili hazırlamadığım için şimdilik bu kadar yazdım.
    alaka basit bir soruydu. cevabı sen verdiğin için teşekkürler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Semih'in her kafa golünü dikkatle izlerim, yaptığı kafa vuruşlarını neredeyse hep köşelere kalecilerin uzanamayacağı yerlere gönderiyor çok iyi kafa vuruşları yapıyor.. Semih'in en iyi özelliği kafa vuruşlarını çok düzgün ve kalecilerin ulaşamayacağı bölgelere gönderiyor olması.. 18-19 vermek için 30 üzerinden değerlendirmeye gerek yok yani..

Güiza genelde savunmayla aynı hizada oynuyor ve kaçacağı yerleri çok iyi biliyor.. İzlediğim maçlarında verdiği ilk izlenim bu..
    Kusura bakma ama banada Alex kalenin 2-3 metre önüne pamuk gibi ortalar açsa ben bile o kafayı vururum orada ayrıca sadece gollerini niye hesaba alıyorsunki bu adamın daga taşa vurdugu kafa topu yokmu hiç..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

hızlanma 13 hız nasıl 12 olur yaw.

semih hız testinde türk milli takımında üçüncü oluyor.
    ama neden biz onu hızlı bilmiyoruz çünkü
    hız-la-na-mı-yor semih birden kopamıyor semihe arapası atamıyorsunuz.
    hız 13-14 hızlanma 9
    aynı hakan balta gibi
    Fikirlerim burada

Semih'in kafa vuruşlarını eleştiren arkadaşlara birkaç örnek vereceğim gollerinden, umarım onları tekrar izleyip Semih'in kafa vuruşlarındaki yeteneğini gözardı etmezler.

Semih bence çok iyi kafa vuruşu yapabilen bir oyuncu, topa iyi yön verebiliyor, neticede de gollerini atıyor. Semih'in kafa vuruşları için 15 değeri vermek saçmalık olur.

Örnek 1: Kayserispor-Fenerbahçe > Appiah'ın açtığı ortada çok şık bir vuruşla topu ağlara gönderdi Semih ve topa iyi yön verdi.
    Örnek 2: Fenerbahçe-OFTAŞSpor > Sağdan Gökhan Gönül'ün ortasına "muhteşem" kafa vuruşuyla harika bir gol attı.
    Örnek 3: Fenerbahçe-Kayserispor > Son dakikada şişirilen topa sırtı dönük vaziyette isabetli bir vuruşla golü buldu.

Örnekler arttırılabilir ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Semih için verilen 17 heading değeri bence yerinde.

Hızlanma konusunda da Semih genelde araya kaçan bir futbolcu olmadığından bunu göremiyoruz maçlarda. Bu özelliği hakkında bir yorum yapamayacağım o yüzden. Örneğin, son iki MTK maçında bir kez olsun Semih araya kaçırılmadı, yani hızlandıramadılar onu, depara kaldıramadılar. Semih genelde sırtı dönük kaleye oynadığından bu özelliği varsa bile kullanamıyor. Hız testinde eğer 3. çıktıysa bu somut bir bilgi olarak kullanılabilir.

Sayfa 24 / 34 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon

Mesaj Yetkileri