Sayfa 34 / 34 İlkİlk ... 24323334
991 ile 1,016 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Top sürmek şudur. Bu işi zamanında 4534,354,35435435 kez yapan bir adam oLarak söyLüyorum. Top ayağında ike topLa birLikte kendi vücudunu da iLeri ye doğru taşımaktır. Oyun içerisinde yaptığın hareketLeri topLa birLikte yapma işine top sürme denir. Bir oyuncu normaL koşarken çok ağırdır beLki. Ama top ayağında iken birden daha hızLı oLuverir. Bu onun topa hakimiyetinden, top ayağında iken vücudunu, tekniğini ve topu iyi yönetmesinden doLayıdır. Top sürmek budur. Kısaca geneL oLarak tanımı, HareketLi iken,Zekanın, vücudunun ve topun aynı anda birLeşerek hareket etmesine top sürme denir.
    İşte asıl dribbling bu. "Topu kontrollü ve ustaca sürme"

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Simdi belki kiminize vedyo'nun eskligi komik gelicek ama dribbling'in ne oldugunu anlamak icin cok yardimci olucak bu video. Izliceginiz bu futbol dehasinin adi Garrincha eminim bi cogunuz cok iyi taniyorsunuzdur kendisin iki ayagi da dogustan sakat ve bi ayaga digerinden 6 cm daha kisa, ve beli de sakat olan birisidir. Ama dikkatle izleyin o zamanin sartlarinda hem de o rezalet sahalarda o berbat toplar ile topu nasil ayaginda tutuyor, top ile nasil ilerliyor. Dribbling yapan oyuncu elbette calim da atar ama dribbling in asil olayi calim degildir kesinlikle. Neseka SI forumlarinda Cristiano Ronaldo'nun dribbling'i 17-18'e dusurulmesi isteyenler varken (bunlardan birisi ben) Semih'e ne verilir artik dusunun. Ibrahim Uzulmez ve Tuncay gibi adamlarin yaptigina dribbling demek Garrincha gibilerine kufur etmek gibidir benim icin bu tip adamlar sirf hizi ile adam gecerler dribbling yetenegi ile degil. Omer abi'nin dedigi gibi dribbling'i "hiz, teknik, hizlanma, flair" ortalamasi olarak bakmamiz daha saglikli olur ama sunu da hesaba katlmaliyiz usta bi oyuncu hizi olmadan da dribbling yapar adam da gecer mesela yaslanmis ve yavaslamis usta oyuncular ama sadece hize dayali calim atan adamlar hizlarini kaybedince hic bisey yapamazlar. Sozlukler bana dribbling'in ne oldugunu ogreticek son yerdir cunku ben onu kelimelerle degil yaptiklari ile ifade eden Garrincha gibi ustadlardan ogrenmeyi tercih ederim:

http://www.metacafe.com/watch/431486...f_the_dribble/

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sayfalarca tartışılacak bir konu değil bu kadar abartılmasını anlayamadım mesela diyoruz ki hız önemli özel yetenek önemli teknik önemli o önemli bu önemli ama servette acayip dribling yapıyor ne özelliğini kullanarak yapıyor belki güç özelliğidir bilemiyoruz ama topla birlikte kat etmeyi başarıyor topla birlikte rakip kaleye doğru kat edebilen oyuncu dribling yapıyor demektir
    alexin driblingi kaçtır mesela düşünmek gerek veya lazetiçin dribling i kaçtır
    alex dribling yapma becerileri açısından lazetiçten çok önde olamsına karşın lazetiç daha iyi dribling yapabilen bir oyuncuydu

hız yardım ediyor teknik yardım ediyordan ziyade şu adam dribling yapıyor şu adam dribling yapamıyor diyebilmeliyiz
    hiç müsait olmasalarda lucio servet gibi adamlarda dribling yapabiliyorlar bence
    Fikirlerim burada

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Fm 8.0.2 de sadece kanat oyuncuları dribbling yapıyor oda byline verirseniz oda çalım atmıyor.Adamın uzağından(sağından veya solundan) topu sürerek ve hızını kullanarak geçiyor.Fm'de çalım diye birşey yok bence yada hiç ben görmedim.
    Not: 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

selçuğun yokluğu nasıl etkiledi ferenbahçe gördünüzmü 110 ca lık selçuğun olmayışı hemde

cengizin bu konuda dikkat etmesini diliyorum

saygılar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by extensor View Post
    selçuğun yokluğu nasıl etkiledi ferenbahçe gördünüzmü 110 ca lık selçuğun olmayışı hemde

cengizin bu konuda dikkat etmesini diliyorum

saygılar

kardeş biz maldonado selçuğu zor keser dediğimizde eleştririler sicim gibi yağdı..

dedikki avrupanın onlarca üst düzey takımı neredeyse yüzlerce scut gönderiyor brezilyaya arjantine bu adam süper star ise 28 yaşına kadar neden keşfetmemişler..bir sevgili dostum çıktı dediki o avrupanın unuttuğu yıldızmış..avrupalı hiç bir şeyi unutmaz kardeşim..

malesefki maldonado istediğimiz gibi değil ve bence selçuk selçuk 2 tane maldonado eder

bu arada maldonado ya verilen ca ve pa yı hak edip etmediğini ve güney amerikalıların oyunculara CA VE PA verme konusundaki bonkörrlüğünü bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu..

herneyse...

benden de saygılar...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tabi maldonado daha 10 maça bile çıkmadı taa brezilyadan ülkemize geldi. uyum sorunu olabilir ayrıca uzun süreli bir sakatlıktan yeni çıktı bunlarıda göz önüne almak lazım
    1-2 maça göre değerlendirmek yanlış olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

extensör bir maça göre değerlendirmeleri bende sevmem ama o maç tarihi bir şampiyonluk maçıysa bir oyuncudan biraz daha yürekli oyun beklemek gerekir...

fenerbahçenin dün kaybetmesinin sebebide buydu ..hiçbiri Fenerbahçe ile Galatasaray maçının anlamının taraftar açısından ne demek olduğunun farkında değildi işte böyle zamanlarda insan tuncay şanlıyı arıyor..

Takımda biz ne yapıyoruz diyen kötü oyuna isyan eden tek bir kişi bile yok...

maldonado topa basması gereken yeri bilmiyor orta sahada rakibi karşılaması gereken adam gitmiş staperlerin arasında oynuyor..topu çok kötü kullanıyor hep yana veya geriye oynuyor..hele ilk yarının son dakikasında tüm takım galatasaray alanına yığılmışken o geride kalmış son kişiye pas attığında fenerbahçelilerin Maldonadoya hanig övgü dolu sözleri söylediğini bilrmisin sevgikli dostum...uzatma dakikasını hakem göstermiş top ayağında ve takımın büyük kısmı rakip sahaya yığılmış ama maldonado oynayabileceği en kötü yere..atabileceği en kötü pası atıyor.

.dünkü maça ilişkin çok doğru bir tespit yaptın extensör bence çark etme...dün selçuk olsaydı maldonado yerine belki daha riskli oynardı belki daha fazla top kaptırırdı ama eminimki daha ileye gönderirdi topu daha fazla takımı öne çıkarırdı..

maldonaldonun denizden selçuktan daha iyi olan yönü nedir söyleyin bana ...sakatlıkmış..

hani gülü seven dikenine katlanır misali brezilyalı oyuncuların hemen hepsinde görülen bir disiplinsizlik var.

en iyileri adriano gider alkolik olur italyada...ronaldinhoyu gece alemlerine dalar...

allahtan fenerbahçede o kadar ileri gidenleri yok..

ama bizimkilerde az değil hani...

türkiyenin en iyi doktorlarına bilim kurullarına muhayene olurlar tedavi olurlar sonrada yanlış tedavi bahanesiyle 2 ay önceden ülkesine kaçarlar..palmeriasın doktoru halt etmiş..daha yeni Fenerbahçe internet sitesinden duyurdu carlosa yanlış tedavi falan uygulandığı yok..zaten 3-5 gün geçmedi anlaşıldı niyeti..."palmeriasa dönmek istiyorum!!!???"

alex en efendisi bu brezilyalı tayfasının ama sezon başı hazırlıklarının hiçbirsine ama hiçbirisine zamanında gelmemiştir bu adam ya sakatım ya başka bahane...

hernese...

maldonado sakat olabilir 1 maçlık kötü performansı olabilir ama bu adamın vucudunun hiçbir bölgesinde 160 pa üstü bir yeteneğin olmadığının açık olduğu kesin..

seneye göreceğiz..fenerbahçe araştımacısı bu adam asla bu yılki değerlerini vermeyecektir ..verirse zaten ben galatasarylı olsam dünkü mehmet topalı izledikten sonra maldonadoya ne verilirse mehmet topala 10 puan fazlasını isterim...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

gökhan gönül' ün güç özelliğinin 8 olması yerine 10 olması çok daha mantıklı olacaktır. En azından Arda' nın gücü 9 iken Gökhan' ın 8 olmaması lazım.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    gökhan gönül' ün güç özelliğinin 8 olması yerine 10 olması çok daha mantıklı olacaktır. En azından Arda' nın gücü 9 iken Gökhan' ın 8 olmaması lazım.
    Arda'nin gucunun Gokhan'dan daha ust seviyede olmasi cok dogru bence.

katılıyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    semihin long shot ve finishingiinde artış olabilir
    Last edited by ardafb : 28.Nisan.2008 at 17:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

O halde Arda'ni strength de 11-12 olur yani Gokhan oldukca zayif bir oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

gökhan bence de arda dan az da olsa daha güçlü bir oyuncu, rahatlıkla 10 ile değerlendirilebilir.
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    gökhan bence de arda dan az da olsa daha güçlü bir oyuncu, rahatlıkla 10 ile değerlendirilebilir.
    Bence de Gökhan Arda'dan daha güçlü bir oyuncu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bence arda gökhandan daha güçlü bir oyuncu ikili mücadelerde ayakta kalmayı daha iyi biliyor omuz omuza mücadelelerde arda gökhana üstünlük sağladı en son derbide
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ardanın önemli yeteneklerinden biri ise denge sanırım derbide 2-3 dk topu korner direğinin orada tutması çoğu pozisyonda 2-3 kişiyle savaşması ardanın hangi özelliğinden kaynaklanıyor determinationı balance mı strengh mi
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

ardanın önemli yeteneklerinden biri ise denge sanırım derbide 2-3 dk topu korner direğinin orada tutması çoğu pozisyonda 2-3 kişiyle savaşması ardanın hangi özelliğinden kaynaklanıyor determinationı balance mı strengh mi
    Poposu sayesinde başarıyor bunu
    şaka bir yana bu güç özelliğinden geliyor ama o pozisyonda Arda'ya fazla yüklenme olmadı. Ayağa oynadılar daha çok.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

işte buna katılmıyorum. Orda topu köşeye dikmiş ayağının altında tutuyor zaten onun istediği gelip arkadan ittirmleri bunu yapmak için çok güç harcamasına gerek yok aynı haraketi orta sahada da yaparsa o zaman kabulüm dediğine

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    işte buna katılmıyorum. Orda topu köşeye dikmiş ayağının altında tutuyor zaten onun istediği gelip arkadan ittirmleri bunu yapmak için çok güç harcamasına gerek yok aynı haraketi orta sahada da yaparsa o zaman kabulüm dediğine
    Gökhanla bir çok mücadelesindede yıkılmadı.Ki Gökhan sert,hırslı oynayan bir oyuncu.Topu saklayabildiğini çoğu maç görüyoruz arkası dönük top alabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    ortasahada oynadığı mevkiide taç çizgisinde en çok yaptığı iş zaten kalabalıktan kurtulmak
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

cengiz abi bir uğrarsan maldonado hakkındaki görüşlerini yazarmısın.

ben her ne kadar fazla izlemediğimizi düşünsemde büyük bir düşüş olmasını bekliyorum.beklediğimin çok altında bir performas gösteriyor.belkide sisteme uymuyordur ama o profildeki özellikler her sisteme uyacak türden bu yüzden düşürülmeli diyorum.bir çok özelliğinde kırpma olmalı.

c.kazımın oyundaki profili aynı kalmalı bence.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    semihin tekniğinin 15 yerine 13 olmasını düşünüyorum.ancak bir kaç özelliğide artabilir.şu anda aklımda deil profil tam yazamıyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    lhan parlakta 21 yaşını geçti.-9 yerine -8 ya da set p.a. verilmeli max 160 olan.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 06.Mayıs.2008 at 00:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post

ben her ne kadar fazla izlemediğimizi düşünsemde büyük bir düşüş olmasını bekliyorum.beklediğimin çok altında bir performas gösteriyor.belkide sisteme uymuyordur ama o profildeki özellikler her sisteme uyacak türden bu yüzden düşürülmeli diyorum.bir çok özelliğinde kırpma olmalı.

c.kazımın oyundaki profili aynı kalmalı bence.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    semihin tekniğinin 15 yerine 13 olmasını düşünüyorum.ancak bir kaç özelliğide artabilir.şu anda aklımda deil profil tam yazamıyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    lhan parlakta 21 yaşını geçti.-9 yerine -8 ya da set p.a. verilmeli max 160 olan.
    Bu genç arkadaş takımcılık yapıyor GS topicinde sürekli o artsın bu artsın, fb topicinde bu azalsın şu azalsın

Hakli ama dediklerinde.Maldonado konusunda yorum yapmana gerek yok bence,cünkü sezon sonu yollanir takimdan.

ilhan parlaki bir türlü izleyemedik bu sene,tabi ki özellikleri düsecek.Batuhan bile zaman zaman forma sansi bulurken,ilhan hic bulamadi,burada suc kendisinde de var.Kaldi ki Bjknin forvetleri Fenerin forvetlerini 5e katlar,10 ile toplar.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bu Arada İlhan Parlak oyunda var olan özellikleriyel gayet etkili oluyor. Şu da unutulmasın ki ümit milli takımda sürekli İlhan görev yapıyor.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Bu genç arkadaş takımcılık yapıyor GS topicinde sürekli o artsın bu artsın, fb topicinde bu azalsın şu azalsın
    eğer dediğin gibi takımcılık yapıyorsam bir daha bu foruma girmek nasip olmasın bana.

bebek oyuncağı değil bu konular kimseyede bir yaptırımım yok.beğenmiyorsan mesajlarımı okuma ya da cevap verme.durduk yere ortamı kızıştırmak istiyorsan özelden gel bence.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    yanlışlık mesajın başına güşücük smileı gelmiş.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    düzeldi .
    Last edited by Lionel Andres Messi : 06.Mayıs.2008 at 17:45 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 34 / 34 İlkİlk ... 24323334

Mesaj Yetkileri