Sayfa 5 / 34 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by extensor View Post
    yok elbette başarı ölçüsü değil 1-2 adım arakada kalmıştı ve akını kesmek için faul yapmıştı ama semih kolay kolay sakatlanmayan yere sağlam basan bir oyuncu ona ragmen maçın önceki bölümünde de semihi kaleye döndürmedi

aslında söylemek istediğim şey o pozisyon ile ilgili değil stoperlerin sert savunma yapıp forvetlere göz açtırmaması da bir başarıdır lugano emree aşık ta bunu sıkça dener döndürmeden faul yaparlar yani (eğer durduramıyorlarsa)

mesela bundan 3 sene önce terry ile etoo şampiyonlar ligi çeyrek finalinde karşılaşmışlardı etoo maç boyunca dayak yediğimi hissettim demişti ve hiç etkili olamamıştı demek istediğim servetinde nispeten güçlü sayılacak futbolculara onu yapmasıydı yoksa faulle alakası yok her iki maçtada semihinde kezmanında yüzünü kaleye döndürmedi

ve fizik güç olarak çok üstün bir stoper
    bunu anlatmak istedim yoksa semih selçuk deniz alex bir çok fenerbahçeli futbolcuyu severim sakatlanmasına üzülmüştüm hatta

ben kendi taraftarı tarafından zamanında ıslıklanan selçuğu semihi denizi kendi taraftarından daha çok severim
    İşte senin Servet'in onu yapar başka birşey yapamaz.. Bir Nesta gibi Bir Rio Ferdinand gibi yağdan kıl çeker gibi adamın ayağından top çalamaz.. Bunu yapabilecek kapasitesi yok! Benden de bacak arasını yer arkasından gelir uçurur işte herkese yaptığı gibi.. Bizim hakemlerde bakar!

Demişsin Semih'i döndürmedi diye.. Tutsun Anelka gibi bir adamı, tutsun Ronaldo gibi Messi gibi yada hız, dribling özelliği üst seviyelerde bir adamı ilk 10 dk. nası kırmızı yiyiyor kaç tane penaltı yaptırıyor bir görsün..Örnek Shevchenko..

İşte var bizde de Edu fizik gücü yüksek konsantrasyonunu zaman zaman kaybedip büyük hatalar yapıyor ama en azından nerede duracağını biliyor..Ne zaman müdahale edeceğini biliyor, Ama konsantrasyonu düşüktür inkar etmem..

Bir defa Selçuk'u ve Deniz'i zaman zaman yaptıkları ve puan kaybetmemize sebep oldukları hatalar yüzünden sevmem ben.. Özellikle Selçuk öyle zamanlarda top kaptırıyor ki hızlı bir adam olsa o topu kaleye atmasını engelleyecek bir tek kaleci kalıyor..Yine Deniz bir derece daha iyi ayağında top tutabiliyor ayakları çabuk bir oyuncu.. Severim Deniz'i..

Bir önceki sayfada bir arkadaş Servet FB'den GS'ye geldiği için kıskandığımı vs. söylemiş.. O arkadaşa şunu söylüyorum.. Allahıma bin şükür Servet gibi bir adamdan kurtulduk.. İnşallah milli takımımız euro2008'e savunmada Servet'le gitmek zorunda kalmaz..

Servet hakkındaki son mesajımdır tabi cevap yazıp özellikle cevap isteyen bir arkadaş olmazsa.. Zaten konuda Servet konusu değil.. Ne hikmetse ben ne zaman buraya yazsam olay dönüp dolaşıp Servet'e geliyor

Cengiz; amatör kulüplerden çok çağırdılar ama tozun toprağın içinde oynayacak adam değilim ben dedim gitmedim ozamanki çocukluk aklı işte çok abarttık kendimizi.. En son Keçiörengücü'nün başkanına ulaştık bire bir görüştük ama adam bu sezon istersen Ronaldinho gibi ol takıma hiç kimseyi almayacağım na malup şampiyonluğa gidiyoruz ama sezon sonunda gel seni alacağım demişti.. Sezon sonunda tatil cazip geldi bir an sezon başlamadan giderim dedim.. Sezon başlamadan da Dumlupınar üniversitesi'nin Bsyö mülakatlarına hazırlanmak la ve mülakatlara girip ilerlemeye çalışmakla geçti.. Kısacası elimdeki son şansı 3 sene önce elimin tersiyle ittim.. Pişmanım ama çok geç

Uğur diyordum Cengizim bak şimdi Uğur gerçekten çok hızlı ve iyi dribling yapıyor.. Diğer özellikleri yeterli ama bu özellikleri bence biraz daha yükselt.. Benim fikrim tabi bu, takdir, karar senindir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar Servet fiziğini çok iyi kulandığı belli, oyunda da bu yansıtılmış, ligde çok top kapıyor ama bunların çoğunda vücüdunu kullandığı için tackling 12-13(tam hatırlayamadım), hızlı birisi boş alanda bulduğu zaman çok rahat geçebiliyor, holosko örneğinin yanında GSnin avrupa maçları zaten Servetin pace ve agility özellikleri ortada. Bence Servet oyunda çok iyi yansıtılmış neden Serveti hemde FB araştırma alanında tartışıyoruz anlamadım..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

YusufT söylediklerinin hepsi bodoslama yanlış, fanatiklik.
    Brak görüşümü değiştirmeyi kaale bile almam hiç kusura bakma, boşuna yazarak ortamı germe, diğer forumlarda zaman geçir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

sheriffii şahsen tanımam ama sitede yazdıklarını takip ettiğim futbol bilgisine inandığım arkadaşlardan biridir..zaman zaman ters düştüğümüzde olmadı değil..ama benim anlamadığım..servte çalım atarım diye bi söz dedi..bir çok arkadaştan acayip tepkiler..

tabi onu savunmak benim işim değil zaten cevaplarını yazıyor ama bi şeyi belrtmek isterim..zaman zaman bende futbolculara ilişkin bu tarz ironiler yapıyorum..

yıllar önce bir fener maçında bende Mustafa DOĞAN senden iyi orta açamazsam bida topa ayağımı vurmam demiştim..halada ondan iyi orta açacağıma inanırım..esasında bu çalım atma orta açma mevzuunu hepsini aynı kefede değerlendirmek lazım..bunlar anlatımı gçlendirmek için yapılmış birer ironidir bi bakıma espiridir.. ve hiçbir sakıncasıda yoktur bana göre..

belki de seriff ciddidir tanımıyoruz bilmiyoruz..çok iyi çalım atıyordur..bize bunu eleştirmek düşmezki tanımadan etmeden..her neyse....

------------------------------------------------------------------
    elhadjiye teşekkür ediyorum..önceki safyada yazdıkları için aramızdaki yalnış anlaşılma tamamen düzelmş ve kapanmıştır...

.........................................

şimdi elhadji..FM 2008 8.02 deki değerlerinde azalma olan oyuncuların listesini yapmam gerekiyor (sende istemiştin) yazdıklarımı desdeklemek için ama hafta sonunu evde geçirmediğim için yapamadım en kısa sürede halledeceğim..

yalınz şunu vurgulamak istiyorum..değerleri azalan kadar değerleride artan bir o kadar oyuncu var..bununda farkındayım..örneğin barış özbek gibi...

bu sebeple aslında tartışılmasını istediğim hususa tekrar dönmek istiyorum..tabi katılmak veya katılmamak arkadaşlarımın takdirinde...

ben dyorum ki..FM araştırması konusunda bir çok ülke araştırmacılarından çok daha ileri ve gerçekçiyiz..

örneğin gençlerimzi değer verirken ince eleyip sık dokuyoruz..ve verdiğimiz değerlerinde peşindeyiz..örneğin VOLKAN BABACAN geçen yıl -9 PA puanı almışken bu değer düşürüldü..(gene diyorum niye düşürüldüyü sorgulamıyorum düşürülmesi doğrudur) ama benim düşüncem şu ki bizim gösterdiğimiz hassasiyeti diğer ülkeler göstermiyor..

diğer ülke takımlarını incelediğimde acayip şşirmelerle karşılaşıyorum...sadece bir ligde değil onlarcası aynı...mesela bence başta ispanyollar tam bir felaket zaten tartışmanın sevilla sebebiyle ortaya çıkmasının sebebide onlar...şimdi tek tek örnek vermek istemiyorum ama aklıma gelyor..allahım bir silva yapmışlar oyunda...maşallah oyuncu değil...bambaşka bir şey....

ingilizlere bakıyorum...takımlarının alt yapıları yıldız kaynıyor..-10 -9 sürüyle..hiç acımamışlar puanlara...

italyanlara bakıyorum..kardeşim lazioda parmada bir oyuncular maşallah kimse eline su dökemez..

güney amerikalıları falan demiyorum zaten tam br felaketler....

şimdi öze dönersek...3 soru sormak istiyorum..hatta bu konuda anket yapılsın istiyorum arzu eden bu 3 soruya cevap verebilir...
    ------------------------------------------------------------------

soru 1: bizm araştırmalarımız karşısında diğer bir çok ülke menejerinin oyuncularını abarttığını düşünüyormusunuz...

soru 2: Eğer diğer ülke menejerlerinin oyuncularını şşirdiğine inanıyorsanız..bzim gösterdiğimiz hassasiyetin ve incelemenin bu şişirmeler sebebiyle zarar gördüğünü düşünüyormusunuz..

soru 3: Önümüzdeki senerlede koyunlarda ve yamalarda türkiye liginin araştırılmasında biraz daha esnek davranılması doğru olurmu...

ben esasında bu üç sorunun cevabını arıyorum...

elbetteki bana katılmayanlara dabenile aynı fikrde olanlarada saygım var..

önbiz oldukça emek edip son derece oyuncularımız konusunda hassas davranı

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Sevgili estergon, yazdığın mesaj virgül atlamadan okudum ve hemen hemen her dediğine katılıyorum. Ben geçen sene forumda çok yazdım hatta karşılaştırmalı örneklerle verdim. Bir Zenith' in ne bileyim bir Anderlecht' in ca olarak bizden üst olmasını anlayamıyorum demiştim. Zenith için şunu diyebilirsiniz UEFA' da sürekli kafaya oynuyolar. Onun da cevabını verebiliriz. Güney Amerika araştırması pek gerçekçi değil. Şişirme kaynıyor. Bu arada bizim ince eleyip sık dokuduğumuz bir kesin. Ben kendi adıma söyleyeyim -9 ve -10 Pa herhangi bir Türk oyuncuya vermem. Çünkü bu seviyede olan oyuncumuz belki de hiç olmadı. 160, 170 CA' ya ulaşacak bir oyuncu yetiştiremedik. Mevcut altyapı hocalarıyla da pek yetişeceğini sanımıyorum.

Sorun PA olayı değil. Biz ca ve özellikler konusunda da bence çok başarılıyız. Ne konuda başarılıyız istisnalar hariç oyuncuları şişirip bodoslama sallamıyoruz. Statta maç izleyen bir çok arkadaşımız var. Şef özellikle dışarıdaki gelişmeleri çok iyi takip ediyor ve diğer şeflerle kooridnasyonu sağlıyor.

Cevaplar:
    1. Kesinlikle evet.
    2. Bence hayır. Çünkü biz üstümüze düşen görevi yapıyoruz. Dorusunu yapan biziz.
    3. Onu bilemiyorum
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

malumunuz, ilk 8.0.2 update ile ikinci yari Transferleri eklendi takimlara,
    ama money sorunu yasanmisti!
    tekradan bu sefer money sorunu giderilmis bir YENI 8.0.2 UPDATE yayinladi SIGAMES!

ama birseyler beni cok dusundurdu!

MALDONADO ilk hatali(money konusu) olan 8.0.2 update'sinde, yeni ve tekrardan money hatasi duzeltilmis 8.0.2 UPDATEsinden daha gucsuz!
    yani ability ve verileri dusurulmus gibi geldi bana..

yani,

Claudio Maldonado Fenerbahceye transfer oluyor ve 8.0.2 update ile takima katiliyor ve gucunu goruyoruz ama hemen ardindan money hatasi duzeltilmis ayni 8.0.2 update ile birlikte durup dururken daha maca cikmamis izlenilmemis MALDONADO gucunden ve verilerinden kirpilmis olarak karsimiza cikiyor?

neden? ve niye boyle bi azaltma talebinde bulundunuz? anlayamadim??

aklimdan oyun ici balansi saglamak geliyor...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

@yusufislam

biz birşey yapmadık, inanıyorsan bir hata olduğuna sigames forumlarında dile getirmelisin.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    malumunuz, ilk 8.0.2 update ile ikinci yari Transferleri eklendi takimlara,
    ama money sorunu yasanmisti!
    tekradan bu sefer money sorunu giderilmis bir YENI 8.0.2 UPDATE yayinladi SIGAMES!

ama birseyler beni cok dusundurdu!

MALDONADO ilk hatali(money konusu) olan 8.0.2 update'sinde, yeni ve tekrardan money hatasi duzeltilmis 8.0.2 UPDATEsinden daha gucsuz!
    yani ability ve verileri dusurulmus gibi geldi bana..

yani,

Claudio Maldonado Fenerbahceye transfer oluyor ve 8.0.2 update ile takima katiliyor ve gucunu goruyoruz ama hemen ardindan money hatasi duzeltilmis ayni 8.0.2 update ile birlikte durup dururken daha maca cikmamis izlenilmemis MALDONADO gucunden ve verilerinden kirpilmis olarak karsimiza cikiyor?

neden? ve niye boyle bi azaltma talebinde bulundunuz? anlayamadim??

aklimdan oyun ici balansi saglamak geliyor...
    Biz herhangi bir talepte bulunmadik. Hatta Maldonado'nun profili uzerinde herhangi bir degisiklik yapmamiz sozkonusu degildi cunku oyuncu bizim veritabanimiza biz veritabanini SI'a teslim ettikten sonra girdi.

Herhangi bir degisiklik varsa (ilk 8.0.2 ile ikinci 8.0.2 arasinda fark olmadigini tahmin ediyorum, editor'den ekran goruntusu verebilirsen iyi olur) bunu Brezilya arastirmacisi yapmistir.

Maldonado'nun transferi sirasinda, 8.0.1'de olan ozelliklerinin CA'ya uymadigini dikkat etmistik ve bunu Brezilya arastirmacisina ilettik. Kendisi uygun gordugu degisiklikleri yapti ve o sekilde yolladi. Yenilenmis CA'sinin ve ozelliklerinin ne oldugunu bizler de 8.0.2 yamasi ciktiktan sonra gorduk.

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

bence bazı fenerli futbolcuların özellikle gökhan gönül ün p.a sı çok düşük bu çocuk en az 165 p.a olmalı ayrıca zaten bu p.a olayını kafam almıyor ya neyse.

Arda 166, Mehmet Topuz 165 iken Gökhan Gönül'e 165 pa vermek?

165 fazla 150-155 olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

anladigim kadariyla
    bir sekilde duzeltilme(maldonado konusu) olmus "yeni cikan hatasiz 8.0.2de".

ben zamaninda Kezman'a uyarak, kezmanin sesli roportajinda soylediklerini size aktramistim, ayni sekilde kazimda demisti kendi roportajinda.

Ne demislerdi?
    Simdi bu futbolcular(kazim ve kezman takimda en cok kimlerle anlasiyorlar)
    kezman: "ugur'la aramizda hic bir sorun yok takimda iyi ingilizce bilenlerden, zaten ev bulmadan once esim gelmeden once onda kaldim, bana evini acti cok iyi bir arkadasim" gibi konusmasi oldu

kazim: takimda en cok Can ve Onder ile anlasiyorum dil acisindan, cunku ikiside iyi ingilizce biliyorlar!

Onder Turaci'nin bildigi diller: flemenkce(dutch),
    Almanca(belcikanin liege kenti ikinci dil olarak Almanca verir)
    Fransizca(liege dogu tarafinda oldugu icin, yani almanyaya yakin oldugu icin Fransizca ucuncu dile kaymistir, aslen ikinci dil Fransizcadir Belcikada)
    ve en son olarak Ingilizce bilir!

Bu saydiklarim DENIZ BARIS icin de gecerli, almanca ve ingilizce'yi Turkcemizden daha iyi biliyor deniz ve onder.

onceleri bu konuya deginmistim, ama Arda ve Hasan Sas icin ingilizce biliyorlar bence kesinlikle yanlis olmus!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by sacrameNt View Post
    165 fazla 150-155 olabilir.
    Gokhan Gonulun mashallahi var NAZAR DEGMESIN,
    cok zorluk cikaricak anlasilan...

onder turaci ve sabri bu ulkede tarihe gomulduler artik, ustlerinde mi ?
    Gokhan Gonul duruyo hic bir zaman cikamazlar o gomugun altindan...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    not: dillerde yanlisi var galiba, Liege kenti once fransizca, sonra almanca, son olarak dutch ve ingilizce veriyor!

onder bu dilleri Turkceden daha iyi bildigine cok cok eminim...
    malum ana okuldan tut, sonuna kadar gittigi icin!
    Last edited by yusufislam : 17.Mart.2008 at 22:05 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    soru 1: bizm araştırmalarımız karşısında diğer bir çok ülke menejerinin oyuncularını abarttığını düşünüyormusunuz...
    Bazi abartinin oldugu ulkeler var. Ancak bu demek degil ki sizin abartili oldugunu dusunduklerinizin hepsi abartili..

Abartili olan ulkelerle beraber, yeterince kaliteli yapilmamis ulkeler de mevcut. Teknik direktorlerin yanlislarini yazmak, elestirileri teknik direktor bazinda yapmak bizde moda. Ancak teknik direktorler degisse de alinan sonuclar genelde cok buyuk farklilik gostermiyor gercekte. Bunun da bir nedeni olsa gerek.

soru 2: Eğer diğer ülke menejerlerinin oyuncularını şşirdiğine inanıyorsanız..bzim gösterdiğimiz hassasiyetin ve incelemenin bu şişirmeler sebebiyle zarar gördüğünü düşünüyormusunuz..
    Olayi iki sekilde degerlendirmek gerekli.

Ilk olarak lig ici denge. Ikinci olarak da dunya capinda denge.

Lig ici dengede cok fazla sorun yok. 1-2 tane biraz abartili takim mevcut sadece.

Dunya capinda dengeye bakinca karsimiza baska sorunlar cikiyor. Bir cok arastirma sefi, oyunda ortaya mantikli sonuclar cikmasi icin liglerinin iyi takimlari ve zayif takimlari ile aralarindaki farki yuksek tutuyorlar. Bu nedenle de ya iyi takimlar abartiliyor, ya da zayif takimlar cok dusuk yapiliyor. Tabii zayif yapilmis takimlar hakkinda soylenen kisi sayisi (taraftar sayilarinin azligindan dolayi) az oldugu icin pek ses cikmiyor. Genel dunya capinda butun ligleri izleyen, herseyin dengesini objektif bir sekilde ayarlayabilecek bir kisi olmadigi icin de arastirma lig bazinda yapiliyor. Zaten arastirma seflerinin bir kisminin bu konuda serzenisleri de bulunmakta (ben ilk sirada olmak uzere).

Genel olarak liglerin siralamasi dogru. Turkiye liginin kalitesi de su anda oyunda oldugundan cok daha fazla da degil. Son 1 ay icinde lig kaliteleri konusunda bir cok analiz yaptim ve ortaya cikan sonuclar, en azindan en kaliteli oyuncular bazinda, hic de zayif gostermiyor Turkiye'yi, hem Turk vatandasi bazinda hem de ligde oynayan oyuncular acisindan.

soru 3: Önümüzdeki senerlede koyunlarda ve yamalarda türkiye liginin araştırılmasında biraz daha esnek davranılması doğru olurmu...
    Ne acidan esnek? Genel olarak olmamiz gereken yerdeysek eger, "esnek" olursak abartmis olmazmiyiz?

Daha once de yazdigim gibi. Eger benzer liglerin ust liglere yaklasmasi sozkonusu olursa yukseltme yapilir. Aksi takdirde yapacagimiz bir yukseltme abartmamiza yol acar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Ömer Abi; Üzerimde forma yok Sevilla' nın ne kadar çirkef oynadığını hep beraber gördük maçı birlikte izlediğimiz GS'li arkadaşlarım bile aynı şeyi söyledi, sen aksini iddaa ediyorsan sen formanı çıkar.. Hoş sen Arda gibi bana göre dünya klasında düzeyde çalım atan bir oyuncuya bile 16 vermişsin.. İtalyan abilerim İbrahimovic'e 20 vermişler, C.Ronaldo, Messi 19 ken.. Ben artık bunlara bir şey demiyorum kimin üzerinde forma var kimin üzerinde yok göremiyorum.. Mark Gonzalez'le, fln aynı seviyede dribling demişsinde Bence ondan daha iyi dribling yapıyor, Solari'den daha iyi dribling yapıyor, Martin Petrov'dan, daha iyi dribling yapıyor..
    1. C. Ronaldo ve Messi'nin dripling ozelligi 20, Ibrahimovic'in ise 18

2. Arda gelismeye devam etmekte. Daha uste tabii ki cikacak.. ama zamanla cikacak.

3. Sevilla'nin cirkef oynadigina hic katilmiyorum. Daha once de yazdigim gibi. Sevilla macini Ingiliz kanalindan seyrettim. Ingiliz kanalindan seyretmemin tek nedeni de Star TV'nin maci seyirciyi manipule ederek, tarafli anlatmasi idi. Oyle seyreden herhangi birinin senin soyledigin sonuca varmasi cok normal cunku ilk maci ben de Star TV'den izlemistim. Hatta Star'dan maci izlememek icin bedava olan Star yerine parali olan Ingiliz kanalindan izledim.

Hem Sevilla'yı 1-2 kere izlemedim daha öncede çok izledim..Nerden biliyorsun Capel'i bir iki kere izlediğimi, benim televizyonumda da NTV var, yurttakii televizyonda da çoğu zaman NTV açık olur, Herkes diyor cümle alem diyor Capel çirkef diye sen formanı çıkart diyorsun..Öyle bir konuşuyorsun ki benim futbol bilgim zayıf seninki çok üst düzeyde sen her gün Capel'i izliyorsun ben ilk ve son kez bizim maçlarda izledim, sen futbol oynadın ben oynamadım, sen fm'yi çok iyi biliyorsun ben hiç bilmiyorum görende böyle sanacak.. Böyle aşağılayarak yazacaksan hiç tartışmayalım senle, abimsin büyüğümsün Ömer abi sana saygım sonsuz ama bu kadar saldırarak yazma lütfen.. Bu gün milyonların öve öve bitiremediği, Sezon sonunda avrupaya gidecek dediği, Euro 2008'de parlayacak dediği Uğur'u ben en başından beri övüyorum.. Niye, izledim gözlemledim biliyorum..
    Capel bu sezonun ilk yarisinda 22 sari kart gordurtmus rakiplerine. Oynadigi her 69 dakikada bir Ispanya'da oynayan defans oyunculari sari kart gormus. Capel'in marke edilmesi zor bir oyuncu oldugu kesin, rakibi faul yapmaya zorlayan bir stili de var.

Maci izlerken her faul pozisyonunu tekrarladi Ingilizler. Her pozisyonda daha once Capel'in Arsenal karsisinda kendini devamli yere attigini iddia eden Ingilizler 10 faul'un 9'unda "aa temas varmis", hakem dogru karar verdi yorumunu yapti. Faullerin sadece bir tanesini agir karar olarak yorumladi. Hani su Avrupa'nin buyuk liglerinden en az sari kartin gosterildigi Ingiltere ligini devamli izleyen kisiler. Iste onlar faul sayisinin fazlaligindan yakindi. Iste onlar sari kart sayisinin azligindan yakindi.

Bir ani anlatayim. Middlesbrough arastirmacisi ile Tuncay hakkinda konusuyorum 8.0.2 yamasi oncesinde. Degisiklik yapacakmisin diye sordum. Ilk soyledigi kesinlikle bir buyuk hata var dedi. Tackling cok yuksek olmus dedi, 3-4'e indirecegim dedi. Neden diye sordum. Kesinlikle temiz mudahale ile top kapmasini bilmiyor dedi cevap olarak, 11 cok komik duruyor dedi. Dusunun 11 vermisiz biz.. Ingiliz 3-4'e dusurmek istiyor.

Neyse sonunda 7'de anlastik. Simdi Tuncay'i bir gozunuzun onune getirin. Bir de Gokhan Gonul'u.

O Servet'e çalım atma konusunda da gayet ciddiydim.. Ben bire bir de çok iyi çalım atarım çok iyi ayak, bilek hareketleri yaparım çok iyi hızlanırım ve çok iyi hızlı koşarım.. Ben dedim lisedeyken çalımlayamayacağım adam yok bire birde diye bizim çocuklara, okul takımının en güvendiği adamı getirdiler(stoper) çocuk her pozisyonda çalım yedi benden maç sonunda kusura bakma biraz serttim diye elimi sıktı sen niye okul takımına girmedin dedi.. Ve eminimki o çocuk 190cm boyuyla Servet'ten daha teknik, daha hareketli ve daha kıvraktı.. Eminim ileride çok iyi yerlere gelecektir..
    Ben burda fanatiklik bilmem ne yapmadım.. Futbol bölümündeki eski Servet bizdeyken yolladığım çok ağır mesajlarıda görenler vardır.. Servet ne pahasına olursa olsun benim gözümde futbolcu değildir.. Benim görüşüm bu ve değişmeyecek.. O yüzden bu konuda tartışmayacağım..
    Burak, ben bile calim atarim konusunda bir latife yaptigini kabul etmistim ben zaten ilk basta. Bana dokunan yazinin devamindaki idi. Sinan'in Servet'e kiyak cekmesi, Edu/Lugano'ya karsi hirslanmasi gibi bir seyler ima ettin. Iste orada film koptu zaten. Arastirma hakkinda konusuyorsak somut seylerden konusalim.

Mesela Edu/Lugano'da demek ki bir eksik var ve bu Servet'de ust duzey. Sinan'in ozelliklerine sahip bir oyuncu karsisina ciktiginda Servet etkili, Lugano/Edu ise etkisiz oluyor deyip, bu ozelliklerin ne oldugunu tartismak yerine, aralarinda demek ki bir sey var yazmanin ne gibi bir degeri vardir? Hangi yarari saglar bu satirlar? Mesela desen ki, Servet yavas vs. ama cok iyi markaj yapiyor, Sinan'da pek cesur olmayan bir oyuncu ve Servet karsisinda kolay yiliyor. Lugano, ve ozellikle Edu pek oyle yildirici markaj yapan oyuncular degiller bu nedenle de Sinan onlara karsi basarili olabiliyor ama Servet'e karsi olamiyor da diyebilirdin. Veya baska bir mantiga sigdirabilirdin dusunceni.

Servet'in topa iyi hamle yapamadigini ben de biliyorum. Tackling'i bosuna 12 vermedim. Ancak Servet'i yararli kilan, ve ozellikle Galatasaray'in taktiginde onemli bir oyuncu yapan belli basli ozellikleri var. Bu ozellikler de Servet'in oldukca yuksek bir CA'ya sahip olmasina neden oluyor. Servet'in ihtiyaci olan orta sahada iyi basabilen oyuncular. Orta sahada iyi basar, rakibin kaliteli top atmasini engellersen, Servet agactan armut toplar gibi hava topu toplar ve rakibe firsat birakmaz.

Bir Milan macini ve Shevchenko'yu anlatiyor herkez. O zaman Servet ile dalga gecen Galatasaraylilar, ah ne kadar hataliymisiz diyorlar simdi de. O Milan macini bir hatirlayalim.
    Defans Serkan, Onder, Servet, Umit Ozat
    Orta Saha Mehmet Yozgatli, Selcuk, Appiah, Deniz, Tuncay
    Forvet Anelka

27. Dakika'da Selcuk oyundan cikti ve Kemal oyuna girdi. Bu takimda kim oyun kuracak, kim topu kaptirmadan atak baslatacak? Kabak mactan once 1 aydir sakat olan Servet'in basina mi patladi?

Su anki kadrosu ile Fenerbahce Alex, Aurelio, Edu'dan yoksun ve 1 aydir sakat oldugu icin forma giymemis ve sakatliktan sonra ilk macina cikan Yasin ile baslasa Fenerbahce Chelsea karsisida ne olur acaba sence?

Galatasaray 3 gun once buz ustunde fiziksel acidan zor bir mac oynuyor, bir defans oyuncusunu kaybediyor. Zaten ozellikle orta saha genc ve her ne kadar istekli olsa da istikrarsiz. Leverkusen karsisinda kosacak hali yok cogunun. Kaleci sakat oldugunu soylemiyor Aykut'a yerini kaybetmemek icin. Bununla beraber Feldkamp once savunmayi dusunmek yerine ofansif oynatinca takimi tabii ki yeterli presi orta sahada yapamadiklari icin takim dagildi. Olumsuz bu kadar cok sey ust uste gelirse Milan'dan 4'de yersin, Leverkusen'den 5'de. Servet penalti da yapar, kendi kalesine gol de atar. Konsantrasyon bozulmus bir kere, mac icinde toplamak cok zordur..
    Last edited by perpetua : 20.Mart.2008 at 03:13

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Gökhan'ın PA'sı için 150 uygun bir değerdir diye düşünüyorum. PPM'lerine tam olarak bakmadım ama "Gets forward whenever possible" mutlaka bulunmalı.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

gökhan ın p.a sı en az 165 olmalı hatta bence daha yüksek mevkisine göre düşünürsek daha bu çocuk mental olarak gelişirse fiziki ve teknik olarak ben bir eksik göremiyorum avrupa da rahat oynar şu an bile oynar o zaman büyük takımlarda oynar. gökhan ın yerine daha iyi kimi alırsınız gerçek hayatta ben bu çocuğu seyrederken gurur duydum istikrarıda iyi

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

of murat kardeş..sizlerin taleplerini gördükçe iyiki araştırma görevlisi değilim diyorum...

fenerbahçeye bir bak 160 üstü olan kim var...

1- roberto carlos..zaten bir efsane.

2- alex...takımın neredeyse herşeyiii

3- maldonado...bizim ekip yapmadı..şişirmeyi seven brezilyalıların marifeti..

4- appiah... sakatlanmadan önce arsenalin listesinde olduğu söyleniyordu arsenali bilmem ama ciddi ciddi bi çok avrupa kılübünü peşindeydi..kendi ülkesinin milli takım kaptanı...
    5- Lugano : Milli takımının bankosu ve kaptanı..

şimdi 1. yılındaki gökhana 165 pa verirlermi..bir de bu açıdan bak olaya kardeş..

şu performansını 2 yıl üstüste göstermeli..

aynen böyle giderse sanırım önümüzdeki yıl 150 ile 155 arası bir PA alması sözkonusu hatta 145-150 arası bile olabilir....

eğer önümüzdeki sene üstüne koyarsa hucumda olduğu kadar defansf meziyetlerinide geliştirrse belki 160 ı görür ....önümüzdeki yıl olmasada ondan sonraki yıl...

...........................

yol sporun antremanlarını izlerken çok yetenekli bir genç vardı 12 yaşında furkan diye..çocuk sol ve sağ bek oynuyabiliyor pozisyon bilgisi müdahaleleri harkuladeydi...ama babası ısrarla ilerde oynayacak hucumcu olacak diye ısrar ediyor..hatta hocasıyla kavga ettiğini söylediler...

neden çünkü herkes hucum yapanı seviyor..gözönünde olan o ...aynı şey...

avrupanın dilinde DANİ ALVES türkiyenin dilinde Gökhan GÖNÜL.. ikiside bek anlamında hiçte first class değil..ama iyi hucum yaptığı için herkes onlara hayran...

.................................................. ....

ama bence gökhan hucumda olduğu kadar defansif yönden kendini geliştirmezse FM de 160 Pa yı görebileceğini sanmıyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şu anda ca sı 130 olmalı ca sıda çok eksik vedersondan 8 puan düşük birinci yanlış bu
    gelecek içinde pa sı bence 160 olmalı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

of murat kardeş..sizlerin taleplerini gördükçe iyiki araştırma görevlisi değilim diyorum...

4- appiah... sakatlanmadan önce arsenalin listesinde olduğu söyleniyordu arsenali bilmem ama ciddi ciddi bi çok avrupa kılübünü peşindeydi..kendi ülkesinin milli takım kaptanı...

şimdi 1. yılındaki gökhana 165 pa verirlermi..bir de bu açıdan bak olaya kardeş..

aynen böyle giderse sanırım önümüzdeki yıl 150 ile 155 arası bir PA alması sözkonusu hatta 145-150 arası bile olabilir....

eğer önümüzdeki sene üstüne koyarsa hucumda olduğu kadar defansf meziyetlerinide geliştirrse belki 160 ı görür ....önümüzdeki yıl olmasada ondan sonraki yıl...

yol sporun antremanlarını izlerken çok yetenekli bir genç vardı 12 yaşında furkan diye..çocuk sol ve sağ bek oynuyabiliyor pozisyon bilgisi müdahaleleri harkuladeydi...ama babası ısrarla ilerde oynayacak hucumcu olacak diye ısrar ediyor..hatta hocasıyla kavga ettiğini söylediler...

avrupanın dilinde DANİ ALVES türkiyenin dilinde Gökhan GÖNÜL.. ikiside bek anlamında hiçte first class değil..ama iyi hucum yaptığı için herkes onlara hayran...

ama bence gökhan hucumda olduğu kadar defansif yönden kendini geliştirmezse FM de 160 Pa yı görebileceğini sanmıyorum...
    Estergon, o Maldonado diger ulke arastirmacilarinin abartma marifeti degil!
    cag artik teknoloji cagi, herseyi yani kitasal olan her veriyi ciddi ve dogru sekilde yapmaya calisiyor her arastirmaci, bilimci falani filani!

Fifa2008 de oynuyorum haliyle (pc de bilmiyorum ama PS3 de Maldonado icin overall olarak 81 vermisler ve
    tackling 92,
    stand tackling 91,
    sliding 92
    passing 84
    ve boyle bir suru 80 li puanlari var Claudio Maldonado'nun!

yani fifa oyunu eskisi gibi degil ama artik gencleri ve gercek formda olanlarin puanlarini iyi yapiyor(tabiki unu dunya capinda olanlarin)

sen maldonadoyu tanimiyorsun, tanimadigin kadar onlarda gokdenizi tanimiyor arada ki benzerlik bu...

maldonado ya bu puanlari veriyorlarsa bil ki ulkede nasil bi futbolcu ve neler basarabilecegi inanilan bir oyuncu olduguna gore bu verileri veriyorlar...

Nesil
    2003

cag artik teknoloji cagi, herseyi yani kitasal olan her veriyi ciddi ve dogru sekilde yapmaya calisiyor her arastirmaci, bilimci falani filani!

Fifa2008 de oynuyorum haliyle (pc de bilmiyorum ama PS3 de Maldonado icin overall olarak 81 vermisler ve
    tackling 92,
    stand tackling 91,
    sliding 92
    passing 84

yani fifa oyunu eskisi gibi degil ama artik gencleri ve gercek formda olanlarin puanlarini iyi yapiyor(tabiki unu dunya capinda olanlarin)

sen maldonadoyu tanimiyorsun, tanimadigin kadar onlarda gokdenizi tanimiyor arada ki benzerlik bu...

maldonado ya bu puanlari veriyorlarsa bil ki ulkede nasil bi futbolcu ve neler basarabilecegi inanilan bir oyuncu olduguna gore bu verileri veriyorlar...
    FIFA'ya oyuncu kalitesi ayarlamasi konusunda guvenmek gercek mi saka mi?

Cok uzun suredir FIFA oynamadim ancak genelde yaptiklari arastirmanin ciddi anlanmda bir gosterge oldugunu dusunmuyorum cunku onlarin arastirmasi mac motorunda oyuncularin belli seyleri yapabilmesi uzerine kurulu. Tipki PES gibi.

Gokhan konusuna gelince.

1. Yas 23, gelisme gosterecegi 2-3 yili var CA ile PA arasinda buyuk fark olamaz.

2. Defansif yonleri zayif bir sag bekin cok yuksek CA ve PA sahibi olmamasi gerektigi konusunda Daniel Alves'i elestirirken, Gokhan'in telaffuz edilen degerlere gelmesinin ne kadar mantiksiz olacagi bence gayet asikar.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

estergon abi bir kaç mesajında daha gördüm.brezilya,arjantin,ispanya gibi ülkelerde verilen özellik ve p.a. larını takip ettiğim kadarıyla gereğinden fazla buluyorsun.bu konuda fazla size katılamıcam çünkü.ispnya brezilya arjantin artık neyse sayısız worldwide ve her mevkide yıldız çıkaran isimler bizde böyle oyuncu çıkarabilirsek bizde -9 -10 u bolca veririz heralde ama.bu şartta onların bizden daha yüksek özelliklere sahip olmasını kesinlikle abartı göremem.
    istatistiklerine baktığım bir oyuncu bugün yeni baktım pablo piatti 40 maçta 12 gol 10 küsür asist yapmış.juventus,fiorentina,arsenal peşindeymiş!18 yaşında birisi,oyunda -9 p.a..bizde 23 yaşında genç sayılan oyuncularda bile böyle istatistik yoktur sanırsam.lulinha yı araştırdım 50 milyon serbest kalma maddesi konmuş chelsea,arsenal şu bu peşindeymiş.breno bayern müniche transfer oldu.vs...bunun gibi bir çok örnek var.bence oyunda aşırı bir abartılık yok tabi bazı yerlerde var ama onlar çok küçük hatalar bence.mesela marvin galvan adında 14 yaşında bir meksikalı çocuğa -10 p.a. verilmiş bunun çok gerçeçkçi olduğunu düşünmüyorum 14 yaşında -10 p.a. vermek deliliktir bence.sanırım kolombiya liginde de genel bir abartı var.

bizim ligde ilhan parlak,sercan yıldırım,arda turan,batuhan karadeniz -9 düzeyinde isimler.varsa daha söylersin abi.ben kendim data hazırladım barış memişe 160 p.a. verdim.-9 bile olabilir.benim aklıma başka-9 düzeyinde genç yetenek gelmiyor bizden.ama emin ol araştırmacılarımız türkiyenin, brezilya ispanya arjantin italya kadar iyi bir genç jenerasyona sahip olduğunu düşünürlerse mutlaka verirler.ben sonuna kadar güveniyorum.

maldonado iyi çıkar kötü çıkar bilmiyorum ama bence öyle aşırı bir şişirme yok.gerek brezilya gerekse diğerlerinde.sanırım kolombiyaydı o hariç tabi.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    1. C. Ronaldo ve Messi'nin dripling ozelligi 20, Ibrahimovic'in ise 18
    oyunun acizliği editörde böyle yazıyor ama.oyunda messi ve ronaldonun driblingi 19 ken ibrahimoviç 20 çıkıyor.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 19.Mart.2008 at 01:12 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

tackling 92,
    stand tackling 91,
    sliding 92
    passing 84

önce

1- bu aralar yorumlar yapılırken sen biliyorsun yok bilmiyorusun..sen falanı tanıyorsun filanı tanımıyorsun tarzı yorumlar sıklaştı...arkadaşlar dikkat edin böyle şeylere .. yusuf özelliklede sen...dikkat edin böyle şeylere ya...sen maldonadoyu tanımıyorsun...diyorsun...nerden biliyon..sorarım sana maldonadoyu tanımadığımı nerden biliyon...benimle kaç defa futbol sohpeti yaptın söylermisin..hayatında hiç gördünmü beni..ben kimim futbol bilgim nedir..biliyormusun..

olayları kişiselleştirmeyin..sakın...

2- benim elimdeki bilgilerden söylüyorum...shakche nin oyun kurucusu alman liginin en iyi oyuncularından biri alexle sözleşme yenilenmeseydi fenerbahçeninde transfer listesinin ilk sırasındaki lincoln galatasarayın son yıllardaki en pahalı ve önemli trransferi Lincoln ...170 PA

son yılardaki gelmiş geçmiş en başarılı en efektif en fazla asist yapan takımını sırtlayan alex 169

brezilya milli takımında oynayıp türkiyeye gelmiş ...en yetenekli orta saha oyuncularından biri ricardinho...170

türk futbolunun en gelecek vaadeden bütün büyük takımlarımızın peşindeki Mehmet TOPUZ 165..

türk futbolunun en gözde genç futbolcusu müthiş yetenek ARDA TURAN 165....

.......................

bu veriler bizim araştırmamızdan...türkiye liginde selçuk şahini kesemeyen maldonado...168
    varın siz hesaplayın brezilyalılar abartmışmı abartmamışmı diye....

tamam inşallah benim gibi hayatını fenerbahçe ile geçirmiş bir adam için büyük bir ödül olur...inşallah... maldonado dediğiniz gibidir ...hatta dahada iyidir...sanki maldonadonun iyi olması bizi üzecek....

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

evet arkadaşlar işte tam bende bunu diyorum diğer adamlar bol bol p.a ları dağıtmış bizlerde ara bulasın niye diyorum bunu hani büyük bir tartışma konusu varya yabancı kontenjanı. avrupa ile mücadele edeceksek serbest bırakılsın diye o gibi .))) p.a lar artsın abi)).madem diğerleri yüksek tutuyor sizde gerçek değerleinden biraz yüksek verin +5 veya +10 kadar rekabet edebilelim.))))olmazsa adam düşürsünüz bi dahaki sefere.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    birde bizim çocuklar u17 lerde u19 larda hep başarılı demek ki potansiyel var .ya bu potansiyele ulaştıramıyoruz bu çocukları fırsat verilmediği için yada bizim alt yapı hocaları ve tesisleri yeterli değil buda potansiyel olmadığı anlamına gelmez zaten şu gerçek değilmi bizim türk oyuncuları teknik açıdan hiç geri değiller mental ve fizik eksikleri yüzünden geri kalıyorlar buda çalışma ile olabilir.Mesala bakın avrupa da alt yapısını almış oyunculara ki türkiye de daha yetenekli oyuncular olduğuna eminim birde işin bu yönünden bakmak lazım ama tabiki bu bir oyun ne kadar bunlar oyuna yansır bilemem sizler bilirsiniz ben sadece mağdur bir fm oyuncusu olarak sıkıntılarımı yazdım.)))
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    2. Defansif yonleri zayif bir sag bekin cok yuksek CA ve PA sahibi olmamasi gerektigi konusunda Daniel Alves'i elestirirken, Gokhan'in telaffuz edilen degerlere gelmesinin ne kadar mantiksiz olacagi bence gayet asikar.[/quote]
    gökhan ın defansif yönleri zayıf olduğuna inanmıyorum daha önce yanlış hatırlamıyorsam sizin yazınızdı capel i övmüştünüz durdurulması çok zor en çok kart aldıran bir oyuncu diye daha ilk 10 dakikada birde sarı kart almış bir oyuncu hem adım attırmadı hemde hucüma katkı yaptı gökhan ın tek dez avantajı hava topları diğer türlü bence defansif yönü iyi tabi bana göre çabuk hızlı teknik dripling i olan top çalması olan önünde oynayan deivid yardımcı olmadığı zaman sıkıntı yaşıyor yoksa modern futbolun ideal sağ beki
    Last edited by murat taşlı : 19.Mart.2008 at 14:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

önce

1- bu aralar yorumlar yapılırken sen biliyorsun yok bilmiyorusun..sen falanı tanıyorsun filanı tanımıyorsun tarzı yorumlar sıklaştı...arkadaşlar dikkat edin böyle şeylere .. yusuf özelliklede sen...dikkat edin böyle şeylere ya...sen maldonadoyu tanımıyorsun...diyorsun...nerden biliyon..sorarım sana maldonadoyu tanımadığımı nerden biliyon...benimle kaç defa futbol sohpeti yaptın söylermisin..hayatında hiç gördünmü beni..ben kimim futbol bilgim nedir..biliyormusun..

olayları kişiselleştirmeyin..sakın...

2- benim elimdeki bilgilerden söylüyorum...shakche nin oyun kurucusu alman liginin en iyi oyuncularından biri alexle sözleşme yenilenmeseydi fenerbahçeninde transfer listesinin ilk sırasındaki lincoln galatasarayın son yıllardaki en pahalı ve önemli trransferi Lincoln ...170 PA

son yılardaki gelmiş geçmiş en başarılı en efektif en fazla asist yapan takımını sırtlayan alex 169

brezilya milli takımında oynayıp türkiyeye gelmiş ...en yetenekli orta saha oyuncularından biri ricardinho...170

türk futbolunun en gelecek vaadeden bütün büyük takımlarımızın peşindeki Mehmet TOPUZ 165..

türk futbolunun en gözde genç futbolcusu müthiş yetenek ARDA TURAN 165....

.......................

bu veriler bizim araştırmamızdan...türkiye liginde selçuk şahini kesemeyen maldonado...168

tamam inşallah benim gibi hayatını fenerbahçe ile geçirmiş bir adam için büyük bir ödül olur...inşallah... maldonado dediğiniz gibidir ...hatta dahada iyidir...sanki maldonadonun iyi olması bizi üzecek....
    oncelikle, utandim sana "bilmiyorsun" diyerek, ozur dilerim.
    ama simdi tartisabiliriz,
    Fenerbahce'nin butun yabancilari sahada ve yeterince iyi isler ceviriyorlar degil mi?
    banane mentalitesi dusuk olan Ricardinhodan, Lincolnden, onlar adam gibi adam olsaydi istatistikleri Alexin 4de1ini gecerdi, umarim anlamissindir mentalite olayini, bazen iyi kosmak da yetmiyor(lincoln)
    benim gozumde, lincol kivrak ve hizi yeterince var teknigi de iyi ama mentalitesi yerlerde, ricardinho teknigi super ama mentalite ve fizigi rezalet,
    alex ise teknigi ve mentalitesi ust seviyede ama fizigi yetersiz, adam o kadar akilli ki fizik sorununu balansini kullanarak kapatiyor(alex de souza)

Fenerbahce Maldonado'yu aldigi gun, gordugum zaman inanilmaz sevindim!!
    Eger Football Manager oyununda ve Fifa 2008 de bu adam cok iyi yapilmissa,hele ki haberlerde TOP HIRSIZI diye adlandirilmis ustune usluk fifa oyununda tackling, sliding 92, tacklin 91, stand tackling 92 gibi bir veri almissa 100 uzerinden + sili kaptanligi yapabiliyorsa ve brezilyanin en iyi takimlarinda oynuyorsa ve lakabi "avrupanin unuttugu cocuk" ise ben, sakatligi gecip oyunu girip topla isterse ne kadar yumusak olabilecegini gosterdiyse
    (kezmana assisti, onun oncesi topla ilerlerken nerden ciktigi belli olmayan deivide topuk pasi ve sonrasi)

yani Fenerbahce yine BASARILI TRANSFER YAPMISTIR!
    dunyada bolgesinde sayili oyunculardan birisini almistir!
    latinler abartiyor olabilir herseyi ama bu Maldonado gibi oyuncular icin gecerli degildir!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

@ xxestergonxx;

Maldonado'yu izledin mi diye sorduklarında sert çıkabiliyorsun ancak aynı Maldonado Selçuk'u kesemedi de diyebiliyorsun ve bu yüzden bu kadar PA verilmemeli diyorsun. Maldonado geçen haftaya kadar sakattı, sakatlıktan geçen hafta tam manası ile kurtuldu ve Zico nitekim oyuna sonradan aldı ve asistini de yaptı. Selçuk'un oynamasının ana nedeni Deniz ve Maldonado'nun sakatlıklarıydı.

Maldonado'nun geçmişi:

Maldonado'nun kariyer başarıları:

Şimdi bu Maldonado Fener'e geliyor, oynayacağı maçta ısınırken sakatlanıyor, ve Selçuk onu zorunlu kestiği için o PA ona çok denilebiliyor.

Maldonado'yu sezon sonuna kadar izleyebilirsek izleyelim, ki sezon sonuna kadar izlesek de çok fazla değişiklik yapmamız absürt kaçar açıkçası.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

önce
    Daha topu topu 2-3 macta izlediginiz bir oyuncu icin boyle pesin karar vermek cok yanlis.

Brezilya arastirmacisi senelerce izlemis ve bu kaniya varmis. Biz de 1 sene izleyelim ve ondan sonra karar verelim.

Bir seyi cok kolay unutuyoruz. Brezilya'da oynanan futbol stili ile Avrupa'da oynanan ve Turkiye'de oynanan futbol stilleri farkli seyler.

Diego Forlan Man Utd'a gidiyor, aylarca gol atamiyor, PA'si 150'lere iniyor. Ispanya'ya gidip takir takir goller atinca 180'e cikiveriyor. Tek nedeni de Ingiltere'deki oyun stiline uyamamis olmasi, Ispanya'da oynanan oyun stiline cuk oturmasi.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

aynen, cunku Maldonado Aureliodan daha iyi bir defansif orta sahadir, top kapmadan kendi bolgesinde bu ulkede bulunan en iyisi diyecek kadar iddaaliyim...

Sheriff Misafir

aynen, cunku Maldonado Aureliodan daha iyi bir defansif orta sahadir, top kapmadan kendi bolgesinde bu ulkede bulunan en iyisi diyecek kadar iddaaliyim...
    Durun yahu biraz izleyelim görelim iyiyce

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Daha evvel de söyledim bir daha söyleyeceğim Rivallarda Beşiktaş Galatasarayla eşit ya da daha önde gibi duruyor... Gsnin fersah fersah önde olması lazım...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Daha evvel de söyledim bir daha söyleyeceğim Rivallarda Beşiktaş Galatasarayla eşit ya da daha önde gibi duruyor... Gsnin fersah fersah önde olması lazım...
    Bu konuda anlatmistim daha once.

FB'nin rival seviyesi BJK ve GS ile 20 uzerinden 21 olarak ayarlandi. Bunun nedeni de kulupler arasinda bonservis ile oyuncu alim-satiminin gerceklesmemesi.

Sayfa 5 / 34 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri