Sayfa 1 / 33 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Fenerbahçe oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Selçuk şahin'in 110 luk ca'sını zayıf buldum.

Edit: Cümle kırıcı olmadan düşüncenin belirtildiği şekile gtirildi.
    Last edited by perpetua : 15.Şubat.2008 at 08:02
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Deivid'in ve Alex'in bazi özelliklerini fazla buldum. Örnegin Deivid'in headingi 18, buda demekki dünyadaki en iyi 30 oyuncudan biri topa kafa atma konusunda(ortasaha oyuncusu olarak).

Sonra Alex'in frikiki. 19 verilmis, ama bence bu cok fazla 16-17 uygun olacaktir..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ayrica Deivid'e long shot olarak 17 verilmis.. Deivid 3-4 tane uzaktan gol atti diyemi verildi? cünkü Deividin uzakta vurus denemelerinin yüzde 80% taraftarlara gidiyorda..
    Last edited by YusufT : 15.Şubat.2008 at 09:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Alexin frikik bende 17. Deividinde kafa vuruşu normal. FM 2007 oynamıyoruz sadece kafa şutu yeterli değil. Zıplama topsuz olan güç denge vs olmadan kafa topu alamaz merak etme. O değer sadece top kafasına geldiğinde nekadar etkili kafa vurabildiği. Bu değerde Deivid için normal busezon kalecilerin kapattığı köşeden bacak aralarından oradan buradan bayağı iyi kafa golleri attı, iyide kafa şutlar çıkarttı. Uzaktan şut konusuna birşey demeyeceğim ama %80 inin taraftara gitmediği kesin.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sacrameNt View Post
    Alexin frikik bende 17. Deividinde kafa vuruşu normal. FM 2007 oynamıyoruz sadece kafa şutu yeterli değil. Zıplama topsuz olan güç denge vs olmadan kafa topu alamaz merak etme. O değer sadece top kafasına geldiğinde nekadar etkili kafa vurabildiği. Bu değerde Deivid için normal busezon kalecilerin kapattığı köşeden bacak aralarından oradan buradan bayağı iyi kafa golleri attı, iyide kafa şutlar çıkarttı. Uzaktan şut konusuna birşey demeyeceğim ama %80 inin taraftara gitmediği kesin.
    Anlaşmışsın neler olup bittiğini

En basiti Deivid'in Selçuk'un pası ile attığı golü hatırlayan varsa daha iyi anlarlar ne kadar iyi bir tekniğe sahip olduğunu, tekniği zayıf biri o golü en az 40 metre yukarıdan auta atardı.Deivid ise 90'a bıraktı..

Deivid'in hava hakimiyeti hakkında söylenecek söz en son söylenecek olandır, geçen sene şampiyonluk golünü Deivid attı elen ortayı köşeye vurarak..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Alex: Genel olarak iyi yapılmış. İmp match ve güç özellikleri bence abartılı olmuş onun harcinde bence gerçekçi.

G. Gönül: Ca' sı 125' e çekilerek agility, dribling ve konsantrasyon özellikleri artırılabilir.

Semih: Güzel aksettirilmiş. Yalnız tekniğinin 14 olması dikkatimi çekti. Bence bu rakam en fazla 12 olmalı. Hele Deivid' in tekniği 14 iken Semihin ki 14 olmamalı.

Deivid: Deivid gayet gerçekçi olmuş. Soğukkanlılı biraz düşebilir.

Deniz Barış: Ca' sının artması ve mevkisinin düzenlenmesi çok iyi olmuş. Çalışma oranı güç ve dayanıklılk özellikler 1-2 puan daha çıkabilirdi.

U. Boral: Ca' sı 125 olup 13 olan gücünden düşürüp s. kanlılık özelliğine ek yapılabilir.

Volkan: Çok başarılı olmuş.

Selçuk: Ca' sı 118 seviyesinde olmalıydı diye düşünüyorum. 110 Düşük olmuş

Genel olarak iyi bir araştırma olmuş. Tebrikler.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Alex: Genel olarak iyi yapılmış. İmp match ve güç özellikleri bence abartılı olmuş onun harcinde bence gerçekçi.
    Katiliyorum. Benim de gozumden kacmis. Her ne kadar son zamanlarda onemli maclarda biraz daha agirligini koysa da cok buyuk bir yukselme olmus.

Semih: Güzel aksettirilmiş. Yalnız tekniğinin 14 olması dikkatimi çekti. Bence bu rakam en fazla 12 olmalı. Hele Deivid' in tekniği 14 iken Semihin ki 14 olmamalı.

Deivid: Deivid gayet gerçekçi olmuş. Soğukkanlılı biraz düşebilir.
    Bu konuda bence Deivid'in tekniginde zayiflik var. Bence ozellikle soguk kanliliktan kesilip teknige destek yapilabilir. Bir de Deivid'e simdi baktigimda pozisyonsuzlugun RCA agirliklarinda fazla dusme yarattigini boylece mevcut CA ile ozelliklerin daha fazla olmasi sorunu olabilecegi aklima geldi, Free Role'un agirliklara etkisi olmamasindan dolayi (arastrimacilar ne dedigimi anlar bu konuda).

U. Boral: Ca' sı 125 olup 13 olan gücünden düşürüp s. kanlılık özelliğine ek yapılabilir.
    Boral'in soguk kanliligininin zayif olmasi gerekli zaten bence. hem defansta, hem de ofansta soguk kanliligini korumadan acele ile kararlar verdigini dusunuyorum. Bence yukselirse de 1-2 puani gecmemeli.

Genel olarak iyi bir araştırma olmuş. Tebrikler.
    Buna da katiliyorum ve ek olarak elestirirken dozu kacirmamanizi rica ediyorum.

Sadece rakamlara bakarak degil, oyunu oynarak analiz yaparsaniz esasinda takimlar arasinda buyuk farklar olmadigini gozlemlersiniz.

Fenerbahce fiziksel acidan cok iyi olmayan ancak teknik ozellikleri genelde iyi oyunculardan olusan bir takim. Teknik ozelliklere takilan arkadaslar Fenerbahce'nin abartili oldugunu dusunecektir ancak fiziksel ozelliklerin zayif olmasi oyuncularin etkisini azaltacaktir. Galatasaray ise daha cok fiziksel ozellikler uzerine kurulu, daha dengeli bir takim. Degerlendirirken lutfen bunlarin tumunu degerlendirin.

Not: Alex konusunda cok yazildi cizildi. Oyunda ozelliklerinin cogunun veritabaninda verilenden 1 puan daha yuksek cikmasi sozkonusu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Selçuk'un CA'sı ile beraber artması gereken özellikleri de belirtirseniz daha yapıcı bir eleştri olacaktır. Bana kalırsa, Selçuk'un denge özelliği ile positioning özellikleri biraz yükseltilebilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Selçuk'un CA'sı ile beraber artması gereken özellikleri de belirtirseniz daha yapıcı bir eleştri olacaktır. Bana kalırsa, Selçuk'un denge özelliği ile positioning özellikleri biraz yükseltilebilir.
    bana Selcuk Sahin dediklerinde aklima ilk uzun ve kivrak bir defansif orta saha olarak geliyor, top hakimiyeti iyi, teknigi yeterli, ama maldonado aurelio gibi top kapan degil ama bir onlardan daha KIVRAK!

saygilar

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    bana Selcuk Sahin dediklerinde aklima ilk uzun ve kivrak bir defansif orta saha olarak geliyor, top hakimiyeti iyi, teknigi yeterli, ama maldonado aurelio gibi top kapan degil ama bir onlardan daha KIVRAK!

saygilar
    selçuk şahin kıvrak ha daha neler istanbulspordan ilk geldiğinde spor yorumcuları selçuk un çok ii futbolcu olduğunu fakat fazla ağır olduğuğu söylediler o zaman dauum vardı ve eleştirmenler dediki daum selçuğu antremanlarda çabuklaştırır diye bilgin olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    selçuk şahin kıvrak ha daha neler istanbulspordan ilk geldiğinde spor yorumcuları selçuk un çok ii futbolcu olduğunu fakat fazla ağır olduğuğu söylediler o zaman dauum vardı ve eleştirmenler dediki daum selçuğu antremanlarda çabuklaştırır diye bilgin olsun.
    wahh wahh, bunlari sen mi soyluryorsun, her hafta maclari 90dakika rahatca sessiz bir sekilde izlerim salonda...
    simdi sana soracaklarim su, maca bi bak hata son haftalara bak formuna kavustugu icin Selcuk o hareketleri ve hani donuslerini gostermeye basladi!
    rize macini bul seyret anlarsin ne dedigimi,
    topuk hareketleriyle ani sekilde donuyor, ince oldugu icin de cevik birisi...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Burak'ın dediklerine katılıyorum.

Gökhan Gönül'ün agility yani çeviklik özelliği 13 yerine bir 15 seviyesinde olabilirdi. Konsantrasyon özelliğide 12 civarında olabilir.

Can'ın Tackling yani top kapması 1 puan düşebilir yani 14 seviyesine inebilir. Bravery 14 seviyesine gelebilir.

Deniz sonunda istenilen seviyede ve çok güzel olmuş.

Maldonado'nun özelikleri Türkiyeye geldiği için mi düştü yoksa bunu düşüren Brezilya araştırmacısımı?

Selçuk gerçekten çok düşük olmuş. Burak'ın dediği gibi bi 118-120 ca uygun olabilirdi.

Deivid'in finishing değeri en fazla 14 olabilir bence. Bobo'nun bile 14 olduğunu düşünürsek yüksek gibi geldi bana. Keza Headinginin 18 olmasınıda fazla buluyorum. Bir Deivid'in hava toplarını bu kadar etkili kullandığını sanmıyorum., Hakan Şükür'den onu geçtim Alex'ten daha iyi kullanamıyor. Bence 15 değeri uygun olabilirdi.

Bunlar dışında gerçekten çok güzel bir Fenerbahçe araştırması olmuş. Teşekkürler.

Gürhan'ı hiç izlemedim yıllardır özellikleri bu seviyede gerçektede bu kadar iyi bir oyuncumu?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Selçuğun bir pozisyon alma, pas gibi özellikleri biraz artabilir. Selçuk'u oyundakindan daha çevik bir oyuncu olarak görüyorum en azından 11 yerine bi 13 değeri olabilir. Long shots değeride 11 yerine 13 seviyesinde olabilir.
    Last edited by BeeTLeJuiCe : 15.Şubat.2008 at 18:02 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Gürhan'ın 4 M$ çıkması oyun hatası, evet iyi oyuncu ama hala rassal olayı var oyunda, farklı çıkabilir değerler.Editorden gerçek değerlere bakabilirsiniz.

Gürhan çok özel bir oyuncu, Gürhan ile Olcan'a yönetim özel ilgi gösteriyor, yetenekleri çok özel oyuncular.Kadroya giremeyen oyuncu kötü değildir ama çok gençler, Semih bile yıllarca bekledi geniş kadrodan dolayı.Fenerbahçe'nin en kalabalık yeri orta sahası zaten..
    Gürhan ayrıca oldukça olgun biridir, konuşma fırsatınız olursa gidin konuşun derim, 27-28 yaşındaki bir beyefendi gibi karşılar sizi.

Selçuk oldukça zayıf bir oyuncu, kişisel yakınlığım olmasına rağmen kimseye kıyak geçemem.Arkadaşlık ortamı nedeni ile takımda kalıyor sanırım, Maldonado'dan sonra hiç forma göreceğini zannetmiyorum ama Zico rotasyon diyerek sokabilir oyuna.
    Yine de 2009 iin ufak tefek oynamalar yapabilirim ileride.

Gökhan için sezon sonunu bekliyorum, 6 ayda uçuk bir çıkış hoş olmaz.Zaten defansif özellikleri daha yeterince iyi değil, hızı ile kapatıyor çoğu zaman.

Deivid'in headingini izlemeyen çoğu kişi düşük zannediyor.Galatasaraylılar sadece Gs-Fb maçında izlediğiniz ile değerlendirince yanlış algılıyorsunuz ya da ortada bir fanatiklik durumu var.
    Mükemmel bir ofansif hava hakimiyeti sahibidir Deivid, bir çok golü kafa ile.Gelmeden önce de herkes onu pivot santrafor zannediyordu, Zico bile sabit oynattı ilk geldiğinde.Zaten bu seneye Fenerbahçe'deki kadar hemen hemen bütün golleri havadan..

Tam köşeye gönderiyor Deivid kafa ile, Hakan Şükür dünyanın en iyi zıplayan oyuncusu ama topu göndermekte sıkıntılı, hatta 6 pastan bile kaçırabiliyor, saç baş yolduruyor ama havadan yerden olduğundan daha iyidir Şükür.Ekstrem maçları da var mesele UEFA'da Dortmund maçı..

Deivid oyun stili gereği forvette de olsa sürekli kafa golü atmayacaktır, zira free:20.

Alex bırakın kafa ile gol atmayı, mevki ve taktik gereği pek kafaya da çıkmaz zaten.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Diego Milito headin 17 verilmis... simdi demeyim Deivid hava toplarinda D.Militodan daha iyi diye..

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Diego Milito headin 17 verilmis... simdi demeyim Deivid hava toplarinda D.Militodan daha iyi diye..
    Hava toplarında değil kafa vuruşlarının isabetinde iyi ve öyle yapılmış. Hiç okumadanmı yazıyorsunuz nedir, yukarda insanlar neler yazmış..

17. Deividinde kafa vuruşu normal. FM 2007 oynamıyoruz sadece kafa şutu yeterli değil. Zıplama topsuz olan güç denge vs olmadan kafa topu alamaz merak etme. O değer sadece top kafasına geldiğinde nekadar etkili kafa vurabildiği. Bu değerde Deivid için normal busezon kalecilerin kapattığı köşeden bacak aralarından oradan buradan bayağı iyi kafa golleri attı, iyide kafa şutlar çıkarttı.
    Maldonado'da ki düşüşün sebebi oyuncu özelliklerine genel olarak yansıyan 2 puanlık düşüş.. Bütün oyuncularda mevcuttur bu düşüş.. Oyun hatasıydı düzeltildi artık normal değerlerde çıkıyor(eskiden 2 puan yüksek çıkıyordu özellikler)

Alex'in frikik 19 değil 17 verilmiş ve uzan şut özelliğide sanırım 14'e düşürülmüş..

Uğur Boral'ın dribling, Kazım'ın dribling ve teknik, 1-2 şer puan yukarı çekilebilirdi..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by Venom View Post
    Hava toplarında değil kafa vuruşlarının isabetinde iyi ve öyle yapılmış. Hiç okumadanmı yazıyorsunuz nedir, yukarda insanlar neler yazmış..

Maldonado'da ki düşüşün sebebi oyuncu özelliklerine genel olarak yansıyan 2 puanlık düşüş.. Bütün oyuncularda mevcuttur bu düşüş.. Oyun hatasıydı düzeltildi artık normal değerlerde çıkıyor(eskiden 2 puan yüksek çıkıyordu özellikler)

Alex'in frikik 19 değil 17 verilmiş ve uzan şut özelliğide sanırım 14'e düşürülmüş.
    Uğur Boral'ın dribling, Kazım'ın dribling ve teknik, 1-2 şer puan yukarı çekilebilirdi..
    afedersin ama Diego Milito gibi kafa toplarini cok isabetli ve sert vuran bir oyuncuya 17 veriliyorsa, bir sebebi vardir demi?

Alexin gücü 12,sonra decision 20, bunlar biraz fazla degilmi? Alex'in verdigi her karar dogrumu? güc 8-9, karar vermek 16-18 idealdir.

Sonra Semihin teknigi 15? 11-12 ideal dir.
    Sonra Edu'nun top kapmasi 16, bu 13-14 seviyesine indirele bilir.

Sonra Ilhan Parlak'in long shot'u bile 13 ? bu nasil oluyor? 7-9 seviyesine ine bilir.

Sonra Kezman'in headingi 14, finishin 15, dribbling 13, strength 11.. Kezman adam gecmeyi filan bilmiyor.. Deniyor ama sonra yerde kaliyor.
    Dribbling max 11. güc 9, bitirilicik 13, kafa atma 12.
    Kezman suan cok siradan bir forvet, onun yerine Taner Gülleri, Taner Demirtas ve Bebbe'yi koysan daha iyi performans gösterir ve daha cok faydasi bulunur.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

afedersin ama Diego Milito gibi kafa toplarini cok isabetli ve sert vuran bir oyuncuya 17 veriliyorsa, bir sebebi vardir demi?

Alexin gücü 12,sonra decision 20, bunlar biraz fazla degilmi? Alex'in verdigi her karar dogrumu? güc 8-9, karar vermek 16-18 idealdir.

Sonra Semihin teknigi 15? 11-12 ideal dir.
    Sonra Edu'nun top kapmasi 16, bu 13-14 seviyesine indirele bilir.

Sonra Ilhan Parlak'in long shot'u bile 13 ? bu nasil oluyor? 7-9 seviyesine ine bilir.

Sonra Kezman'in headingi 14, finishin 15, dribbling 13, strength 11.. Kezman adam gecmeyi filan bilmiyor.. Deniyor ama sonra yerde kaliyor.
    Dribbling max 11. güc 9, bitirilicik 13, kafa atma 12.
    Kezman suan cok siradan bir forvet, onun yerine Taner Gülleri, Taner Demirtas ve Bebbe'yi koysan daha iyi performans gösterir ve daha cok faydasi bulunur.
    dostum ben sende cok fazla holiganizm sezdim yanılıyormuyum yoksa??boyle bir fenerbahce düşmanlıgı var gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alex'in gücüne 8-9 vermek alex vücudunu hic kullanamıyor demek.

Sitede de yer alıyordu bir yazı okumuştum. Alex her ne kadar fizik olarak zayıf olsada topu çok iyi saklıyor bunu yaparkenda kalçasını kullanıyor. Böyle bir yazı vardı şimdi bulamadım. Yani sonuç olarak vücudunu verilen oranda kullanabiliyor bence.

Alex'in Semih için sözlerini hatırlatayım, Semih fenerbahcede yer alan en teknik forvet. Bence 15 olmasada bile 14 ideal bir seviye Semih için.

Edu'nun top kapması 13 mü olmalı. Oyununda senin yüksek çıkmış benim oyunumda 15 olarak gözüküyor ve bence bu gayet yerinde. 13 olmalı derken neden 13 olmalı açıklarsan sevinirim.

Kezman'ın teknik özellikleri ve fiziksel özellikleri bence geyet yerinde. Fenerbahcede fazla başarılı olmamasının en byuk nedeni mental olarak yaşadığı sorunlardı ki bu sorunları yavaş yavaş atlatıyor yani gayet yerinde.

İlhan'ın uzun şutuna 7-8 diyorsan attığı her 10 uzaktan şutun 7-8 'i dağlara taşlara gidiyor diyorsun. İlhan Parlağın sıkı takipçisisin galiba adam fazla forma şansı bulmamasına rağmen net değerlendirme yapabiliyorsun çünkü.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by _BeeTLeJuiCe_ View Post
    Alex'in gücüne 8-9 vermek alex vücudunu hic kullanamıyor demek.

Sitede de yer alıyordu bir yazı okumuştum. Alex her ne kadar fizik olarak zayıf olsada topu çok iyi saklıyor bunu yaparkenda kalçasını kullanıyor. Böyle bir yazı vardı şimdi bulamadım. Yani sonuç olarak vücudunu verilen oranda kullanabiliyor bence.

Alex'in Semih için sözlerini hatırlatayım, Semih fenerbahcede yer alan en teknik forvet. Bence 15 olmasada bile 14 ideal bir seviye Semih için.

Edu'nun top kapması 13 mü olmalı. Oyununda senin yüksek çıkmış benim oyunumda 15 olarak gözüküyor ve bence bu gayet yerinde. 13 olmalı derken neden 13 olmalı açıklarsan sevinirim.

Kezman'ın teknik özellikleri ve fiziksel özellikleri bence geyet yerinde. Fenerbahcede fazla başarılı olmamasının en byuk nedeni mental olarak yaşadığı sorunlardı ki bu sorunları yavaş yavaş atlatıyor yani gayet yerinde.

İlhan'ın uzun şutuna 7-8 diyorsan attığı her 10 uzaktan şutun 7-8 'i dağlara taşlara gidiyor diyorsun. İlhan Parlağın sıkı takipçisisin galiba adam fazla forma şansı bulmamasına rağmen net değerlendirme yapabiliyorsun çünkü.
    Ilhan'i Avrupa U19 ve Kayseri oynarken izlemistim. uzaktan sutlari iyi hattaa vasat derim.

Kezman konusunda israrliyim, Ümit Karan'in finishingi 16 veriliyorsa, Kezmaninki 12-13 verilmeli. Kezman ayrica cok gücsüz, fizik acidan bence berbat oyuncu.

OFTAS macindada gördük Kezman'in dengesini ve gücünü..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrica Özgürcan Ilhan'da kat kat daha iyi oyuncu. gecen yil Özgürcanin yedegi olan adam, ondan iyi olmaz.
    Last edited by YusufT : 15.Şubat.2008 at 20:10 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sheriff Misafir

Ilhan'i Avrupa U19 ve Kayseri oynarken izlemistim. uzaktan sutlari iyi hattaa vasat derim.

Kezman konusunda israrliyim, Ümit Karan'in finishingi 16 veriliyorsa, Kezmaninki 12-13 verilmeli. Kezman ayrica cok gücsüz, fizik acidan bence berbat oyuncu.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrica Özgürcan Ilhan'da kat kat daha iyi oyuncu. gecen yil Özgürcanin yedegi olan adam, ondan iyi olmaz.
    Kardes Volkan, Lugano, Maldonado fln onlarıda eleştirmeyi unutma.. Bizim bütün adamlar vasat zaten hepsine kötü diyosun başka birşey demiyorsun..

Yaz bari Özgürcan demişsin nesi iyi hangi özellikleri iyi olması gerekirken kötü yapılmış.. Kezman'ın bitiricilik neden düşüyor onu açıkla, Bide uzaktan şutları hem iyi hem vasat nası oluyor bi karar ver.. Bir hışımla geldin sende herkesi eleştiriyorsun ama hiç bir şeye dayanmıyor eleştirilerin.. O ondan iyi o ondan kötü demek eleştiri değildir..
    Önce bi sakin ol gözlemini analizini yap sonra gel yaz bu şekilde eleştiri olmaz..

Nesil
    2003

Kezman'i oyunda izleyip degerlendirin lutfen. Kezman hala iyi bir bitiricidir ancak bunu sahada gosterememesinin nedenleri farkli. Bu nedenler de gayet dengeli bir sekilde ayarlandi ve Kezman'in oyunda gol atma sorunu yasadigini gozlemlemeniz mumkun.

Katilmiyorum. Gecen sezon zaman zaman Ozgurcan, zaman zaman da Ilhan tercih edildi. Iki oyuncunun mevcut yetenegi konusunda buyuk fark olduguna inanmiyorum.

Nesil
    2003

Alex'in kullandigi teknik kelimesi ile FM'de bulunan teknik acaba ayni tanimda mi? Mesela toplara iyi kafa vurmak da bir teknik ozelliktir.

Uzun sutlar ozelliginin anlamini hic kavrayamamis bir yorum. Lutfen forum'da ozelliklerin ne anlama geldigi konusuna biraz goz gezdirin.
    Last edited by perpetua : 15.Şubat.2008 at 21:51

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Alex'in kullandigi teknik kelimesi ile FM'de bulunan teknik acaba ayni tanimda mi? Mesela toplara iyi kafa vurmak da bir teknik ozelliktir.

Uzun sutlar ozelliginin anlamini hic kavrayamamis bir yorum. Lutfen forum'da ozelliklerin ne anlama geldigi konusuna biraz goz gezdirin.
    Long Shots
    Uzun Sut
    Uzun mesafelerden isabetli şut vurma becerisi.

Aslında bende aynı şeyi söylemek istedim fakat söylemek istediğimi düzgün şekilde anlatamamışım.

Aslında oyuncu özelliklerinin ne anlama geldiğini daha önce okumuştum teknik aklımda başka şekilde kalmış, tekrar baktığım ve anımsadım.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by _BeeTLeJuiCe_ View Post
    Long Shots
    Uzun Sut
    Uzun mesafelerden isabetli şut vurma becerisi.

Aslında bende aynı şeyi söylemek istedim fakat söylemek istediğimi düzgün şekilde anlatamamışım.
    Isabetli uzun sut = gol olan uzun sut

Mesela kalecinin ustune giden zayif sut ceken oyunculara da uzun sut degeri yuksek verilmez.

Sheriff Misafir

Deivid kafa vuruşlarını çok iyi, hatta inanılmaz derecede iyi yapıyor, Cengiz'de benimle hemfikir ki 18 vermiş..Ömer Abi'de hem fikir ki buna itiraz etmemiş..

Alex güç 12 çok normal bir değer.. Zaten bunu daha önceden FB'araştırması sayfasında yazmıştım.. Serkan Balcı Röportajından alıntı yapmıştım.. decision 20 olması her verdiği kararın doğru olduğu anlamına gelmez zaten.. Ama bu özelliğinin en iyi özelliklerinden biri olduğunu söyleyebilirim..

Servet'in bazı özellikleri düştüğü için Edu'nun da bazı özelliklerinin düşmesi şart değil Ki bu sezon Brezilya A milli takım forması giymiş bir oyuncu.. Top kapması 13 olan adam Brezilya milli takımında bırak oynamayı çağrılmaz bile..

Semih'in tekniği 14 biraz fazla olmuş bencede 11-12 geçmemeliydi..

Sheriff Misafir

Bu arada Aziz Yıldırım'ın Suggar Dady özelliği varmı?

Nesil
    2003

Rize macinda Deivid'in az once kafa ile attigi gol, sanirim ki Cengiz'in kafa vuruslari konusundaki 17 degerlendirmesinin cok da mantiksiz olmadigini gostermistir. Ama tabii Deivid o kafayi bos pozisyonu bulabilirse vurabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

FEnerbahçe araştırmacısı ABOOO.Forumu takip eden çoğu kişi bilirki ABOOO acayip derecede fanatik Fenerlidir.Hatta çoğu yorumunda öyle bir tavır varki Fenerbahçeli oyuncular insaüstü varlık,diğer takım oyuncuları sıradan.

8.0.2 çıkıyor.Fener oyuncuları abartılmış.

Çıkaracağım nokta şu.Aşırı derecede Fenerbahçe fanatiği olan ABOOO'nun FEnerbahçe araştırmasında değerler çoğunlukla abartı bulundu.Tıpkı forumda normal konularda yaptığı gibi.Bu kadar fanatik kişilerin Araştıma görevlisi olması uygunmudur?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    FEnerbahçe araştırmacısı ABOOO.Forumu takip eden çoğu kişi bilirki ABOOO acayip derecede fanatik Fenerlidir.Hatta çoğu yorumunda öyle bir tavır varki Fenerbahçeli oyuncular insaüstü varlık,diğer takım oyuncuları sıradan.

8.0.2 çıkıyor.Fener oyuncuları abartılmış.

Çıkaracağım nokta şu.Aşırı derecede Fenerbahçe fanatiği olan ABOOO'nun FEnerbahçe araştırmasında değerler çoğunlukla abartı bulundu.Tıpkı forumda normal konularda yaptığı gibi.Bu kadar fanatik kişilerin Araştıma görevlisi olması uygunmudur?
    Cengiz ile bir cok platform'da konustugumuz olmustur fanatik olduguna inanmiyorum. Ancak Cengiz'in kendine has futbol gorusu vardir, teknik ozelliklere daha cok onem verip, fiziksel ozellikleri pek onemsemez. Selcuk'in CA'sinin 110 olmasi bunun cok guzel bir ornegidir.

Ancak arastirma yapilirken arastirmacilarin uymalari gereken, takimin genel kalitesini arastirma sefleri belirler. Kalite belirlendikten sonra da takim arastirmacilari takimi bu genel kaliteye uygun bir sekilde yapar. Cengiz'de bu genel kalite'ye tamamen uygun bir sekilde Fenerbahce arastirmasini yapmistir. Tipki diger takimlari yapan arkadaslarimizin yaptigi gibi.

Son olarak, oyunda Fenerbahce bence abartili degil. Oynatin 1-2 sezon bakin neler yapabiliyor takim. Gozlemleyin Fenerbahce'nin zaman zaman ligi 2., 3. veya 5. bitirdigini. Gozlemleyin Kezman'in ne kadar etksiz performans gosterdigini. Gozlemleyin Alex'in yilda 10 gol, 10 asist civarinda performans gosterdigini.

Isim kullanarak, pek de tanimadiginiz Cengiz hakkinda boyle bir sonuca varmis olmaniz ve bunu yaziya dokmeniz ayip, daha otesi cok buyuk saygisizliktir. Hatali buldugunuz seyler varsa bunu yazarsiniz, bunu belirtirsiniz ama isi kisisellestirmeniz yanlistir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

deniz ve selçuk ile aurelio maldonado arasında ki 20 ca lık fark gerçekçi değil biri 135 se diğeri 130 dur bence
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 33 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri