Sayfa 13 / 41 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 1209 sonuç

Konu: [TSL] Galatasaray Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    özellikle bir kıyas çok hoşuma gitti..luka modric meselesi..benimde aklıma hemen valon behrami geldi..yanılmıyorsam bu adam FM de süperstar 190 na yakın PA almıştı..ama sahada hiçbişey göremedik..belki kötü bir günüydü..ama 190 pa lık adamda azcık bişeyler olur yani kötü bile olsa belli eder...ben zaten bu udinese lazio-parma araştırmacılarını bir bulsam yakalarına yapışacağım..bu kadar üfürme araştırmacılık olmaz yani..takımları FM de ca lar pa lar havalarda uçuyor...
    Modric'in PA 175 idi 8.0.2'de.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Modric'in PA 175 idi 8.0.2'de.

ömer ben valon behrami için demiştim 180 küsürlerdeydi 190 a yakındı diye ama şefim zaten önemli değil çünkü ben bu diğer ülke araştırmacılarının verdiği yüksek pa lar mevzuunu yeterince gündeme getirmiş tarıtşmıştık. tekrar tekrar aynı meselelere dönmek istemiyorum hatta yazdığıma bile pişman oldum bi önceki mesajda...

ne yapalım bu bir oyun ve her araştırmacı kendi ülkesinden sorumlu ve yapacak bişey yok bu konuda o yüzden konuyu uzatmanında manası yok zaten..

bişey sormak istiyorum 2009 oyuncu profilleri hazırmı yoksa bundan sonrada değişiklik olacakmı ..aslında hazırsa bi baksak ve fikirlerimizi sunsak iyi olurdu ama sen bilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bişey sormak istiyorum 2009 oyuncu profilleri hazırmı yoksa bundan sonrada değişiklik olacakmı ..aslında hazırsa bi baksak ve fikirlerimizi sunsak iyi olurdu ama sen bilirsin.
    Evet fikir konusunda hemfikirim, yani hazırsa, hazır olan profiller üzerinden gidebiliriz hem de daha iyi olur çünkü bu dönemde özelliklerinde değişme olabilecek bir oyuncu varsa Euro 2008de oynamalı, Zaten oynayanlarda kısıtlı sayıda ve özellikleri de pek değişmez heralde..

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

omer abı arda 175 ı hak edıyo sureklı ustune koyuyo bunu sende goruyosun ......abı bızım futbolcularımıza karsı neden bole cekımser yaklasıyosunuzzz anlamıs degılım....su ana kadar dunya starımızın olmaması ılerdede olmayacagı anlamına gelmıyo

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    omer abı arda 175 ı hak edıyo sureklı ustune koyuyo bunu sende goruyosun ......abı bızım futbolcularımıza karsı neden bole cekımser yaklasıyosunuzzz anlamıs degılım....su ana kadar dunya starımızın olmaması ılerdede olmayacagı anlamına gelmıyo
    Bizim araştırmacılarımız oyunun çok daha gerçekçi olması için tutarlı davranıyor. Ama diğer ülkelerdeki araştırmacılar bu konuda çok eli açık davranıyolar tabiri yerinde ise. Palermo-Udinese-Genoa takımının yedekleri, Hollanda'da ki bir çok oyuncu bizim oyunculardan kötü olmasına rağmen nedense bizim ligin kalbur üstü oyunculardan iyi. Bu tamamen onların suçu. Bir yanım ise Arda'nın önerilen PA değerini hakettiğini söylüyor.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

MostapHa ben demıyorumkı ardanın ozellıklerını sısırelım 2-3 sayfa onceye bakarsan ardayla ılgılı dusunduklerımı omer abıye solemıstım oda buna yakın bı profıl ya***am demıstı ama 166 pa arda ıcın cok az 172-178 arası bı deger uygun olur dıye dusunuyorum arda 166 a ulastıgında profılı cok ıyı olmuyo.....

Nesil
    2003

ömer ben valon behrami için demiştim 180 küsürlerdeydi 190 a yakındı diye ama şefim zaten önemli değil çünkü ben bu diğer ülke araştırmacılarının verdiği yüksek pa lar mevzuunu yeterince gündeme getirmiş tarıtşmıştık. tekrar tekrar aynı meselelere dönmek istemiyorum hatta yazdığıma bile pişman oldum bi önceki mesajda...

ne yapalım bu bir oyun ve her araştırmacı kendi ülkesinden sorumlu ve yapacak bişey yok bu konuda o yüzden konuyu uzatmanında manası yok zaten..

Pardon dikkatli okumamisim. Yari uykulu halde forum'da yazmami yasakliyorum kendime..

FM 2009 icin profiller asagi yukari hazir. Bunlari gormek icin FM 2009'u almaniz gerekecek. Bu bilgileri paylasmamiz mumkun degil.

Nesil
    2003

MostapHa ben demıyorumkı ardanın ozellıklerını sısırelım 2-3 sayfa onceye bakarsan ardayla ılgılı dusunduklerımı omer abıye solemıstım oda buna yakın bı profıl ya***am demıstı ama 166 pa arda ıcın cok az 172-178 arası bı deger uygun olur dıye dusunuyorum arda 166 a ulastıgında profılı cok ıyı olmuyo.....
    Daha once de yazdigim gibi, PA verme konusunda biraz farkli bir sisteme gectik ve bu sistem simdiye kadar baktigim kadari ile bir cok PA acisindan abartili olan oyuncumuzun dusmesi, dusuk kalanlarin da yukselmesi konusunda bize yol gosterdi ve veritabaninin daha mantikli bir hal almasini sagladi. En azindan kendi veritabanimizda. Diger bazi arastirmacilar da buna benzer bir sistemi kullandigini biliyorum ancak herkez kullanacak diye bir kaide yok tabii ki.

Ayrica yine daha once yazdigim gibi, hemen hemen her oyuncu uzerinde bazi degisiklikler oldu ve bunlara Arda da dahil.

Bizler tabii ki burada yazilanlari goz onunde tutuyoruz, her ne kadar tami tamina olmasa da, asagi yukari katildigim seyler varsa genelde ben bunlar hakkinda menfi yorum yazmiyorum. Ayni sekilde, cok sacma yorumlarla ilgili cevap yazip zaman harcamamayi da tercih ediyorum. Hangi yorumlarin cok sacma, hangilerinin mantikli oldugu icin cevap verilmedigine karar vermek size ait.

Yaptigimiz tercihler konusunda detayli konusmamiz da su anda mumkun degil cunku ne sizlerin onunde elestirebileceginiz bir veritabani var, ne de bizlerin veritabaninin son halini yayinlama hakkimiz var. Oyun cikar, ondan sonra oturulur tekrar tartisilir yine.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

rıdvan sen bu isimle nasıl galatasaraylı oldun be kardeşim ayıp ettin ...

şunu söyleyeyim ömerin yazdıklarından çıkan Arda mevzuu 2009 için artık kapanmış gibi görünüyor ne olacağını bilmiyoruz ve bilemeyeceğizde ama benim tanıdığım kadarı ile ömer ne çok aşağıda yapar nede çok yukarıda muhakkak bir dengeyi tutturmuştur..çok büyük değişiklikler beklemiyorum..

aslında pa artışından çok mevkii ayarlamasında forvet hariç orta saha ve ileri kanatların her bölgesi en az accompolish olur vallahi elbette aml yi natural bekliyorum..

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

xxestergonxx kardesım pek bı degısıklık beklemıyorum dıyosun arda bu sezon ınanılmaz bı gelısım gosterdı fızıksel olsun mental acıdan olsun...ama bende beklemıyorum 2008dekı ardayı gorunce....

Nesil
    2003

xxestergonxx kardesım pek bı degısıklık beklemıyorum dıyosun arda bu sezon ınanılmaz bı gelısım gosterdı fızıksel olsun mental acıdan olsun...ama bende beklemıyorum 2008dekı ardayı gorunce....
    Gelisim var, yok demedim. Ancak gelisimin ne kadar oldugu veya hangi ozelliklerde oldugunu yazmam mumkun degil (hem bu bilgilerin oyun cikmadan ortalikda dolanmamasi gerektiginden, hem de bazi denge ayarlamalarinda simdiye kadar yapilanlarda oynama yapilmasi gerekebileceginden).

Sadece sunu soyleyeyim, gecen sezon kadrosuna gore Arda takimin 4. en yuksek CA'ya sahip oyuncusu olacak. PA acisincan da en yuksek PA'ya sahip oyuncu olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlk 3teki CA'ya sahip oyuncularıda söylesen abi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

omer abı bırazz sert cıkmıs olabılırım kusura bakma ama 2 senedır bı turlu kımsenın ıstedıgı arda ortaya cıkmıyo...ılk 3 u tahmın edıyorum
    1.lıncoln
    2.lınderoht
    3.song veya servettt

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Ilk 3 büyük ihtimal böyledir: 1)Lincoln 2) Linderoth 3) Nonda
    4.sırada Arda olduguna göre Servetin ilk 3te olma şansı yok.
    Gökhan Zan 139 ca sının degişmeyecegini düşünürsek Servet oyuna hakettigi şekilde en iyi türk stoper olarak yansıtılacagını tahmin ediyorum.140'ın çok üzerinde bi deger de yanlış olur fakat ca 140'ın altında bırakılmışsa epey bir tepki çekecektir.Ekibin Kendisine verecegi özelliklerin ca'ya yansımasının yüksek bir degerde olacagını sanmam ama 140'ın altında çıkıyorsa da verilen özelliklerin gerçekçiligini yeniden gözden geçirilmesini tavsiye ederim.Pa olarak ta 6-8 puan fark olmalı ca ile arasında tahminen ca:140 pa :148 yada ca:142 pa:150 gibi bir deger bekliyorum.Iyı bir stoperi mumla aradıgımız ligimizde en azından Servet gibi bir profesyoneli degerlendirirken fazla mütevazi davranmayalım.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

servet fızık olarak artırıldıgından ca sı da artarrr.3 .sırada ondanın ne ısı var....nonda ılk 5 e gıremezz gs de ca bakımından

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

servet fızık olarak artırıldıgından ca sı da artarrr.3 .sırada ondanın ne ısı var....nonda ılk 5 e gıremezz gs de ca bakımından
    Nonda üçüncü olmalı diye birşey demiyorum.8.0.2 deki durumlarına göre konusuyorum.8.0.2 datasını açıp bakmanı tavsiye ederim.Song gidecegine göre üçüncülük için Nonda ve Ümit Karan kalıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence Servet 3. değil yani Arda CA bakımından 4. ise Servette tahminlerime göre 140 falan olabileceğine göre Arda 140 tan aşağı olmaz zaten 136ydı. Ömer abinin Arda hakkında yapılan yorumlardan ve bi arkadaşın verdiği değerlere ömer abinin aşağı yukarı benzer dediğinden Ardanın 140ı geçebileceğini düşünüyorum ve bence geçmeli..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Galatasaray´ın yeni transferi, Sarı-Kırmızılı formayla ilk kez FANATİK objektifine poz verirken, hayli iddialı konuştu.

‘İlk hedefim 11...’
    Yaser Yıldız... Kartalspor’da yıldızı parlayan 21 yaşındaki forvet, tarzıyla futbol otoriteleri tarafından Tuncay Şanlı ve Serhat Akın’a benzetiliyor. Trabzonspor ve Beşiktaş’tan aldığı teklifleri reddedip Galatasaray’la anlaşan genç oyuncu, Sarı-Kırmızılı formayla ilk kez FANATİK objektifine poz verip, hayli iddialı açıklamalar yaptı. Türkiye’nin en büyük kulübünde forma giyeceği için çok heyecanlı olduğunu belirterek, “İlk hedefim kadroya girmek, ama kendime güveniyorum” dedi.

‘Ağlayarak izledim’
    Koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu vurgulayan Yaser, “Cim Bom’un tüm maçlarını heyecanla takip ediyorum. UEFA Kupası’nı kaldırdığında televizyonda ağlayarak izlediğim takım için ter dökecek olmak beni gururlandırıyor. Ali Sami Yen Stadı’na çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Galatasaray taraftarının huzurunda takımım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Kendimi geliştirmek zorundayım. Sonraki hedefim tabii ki A Milli Takım’da oynayabilmek” diye konuştu. ( Kaynak : Fanatik )

İşte Ocak ayında, ScoutGS Editörlerinden Oğuzhan Başyiğit'in Ocak ayında yayınlanan Yaser makalesinden onu en iyi anlatan cümleler ;

''Tipik bir yardımcı forvet. Ayaklarına hakimiyeti, müthiş hızı topla ani hızlanmaları ve hava hakimiyeti Yaser’i diğer forvetlerden ayıran özellikleri.Gelişime çok açık olan bir futbolcu olan Yaser, rakip defans ile didişmeyi rahatsız etmeyi çok seviyor, BJK altyapısından Denizliye geldiğinde tipik bir kontraatak oyuncusu izlenimi veren Yaser özellikle Kartalspor da bazı maçlarda sırtı kaleye dönük iken aldığı hava toplarıyla 3 yıldaki gelişimini bizlere göstererek alkışlarımızı herhafta hakediyor. Herkes Hakan Şükür ararken biz yeni Arif Erdemimizi sunuyoruz.''

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

xxestergonxx Arda'nin pozisyonlari hakkinda ayni yorumu bende yaptim 802 cikamdan once. Ozellikle AMR, AML, AMC naturel olan oyunculara oyunda "Attacking Midfielder" tanimlamasi verildigi icin bunu Arda icin en dogreus olarak goruyorum ki bence Arda'yi en iyi aciklayan tanimlama bu cunku kendisi ne bi winger ne de tam bi midfield playmaker tarzi bi oyuncu. Ama 1'den fazla naturel mevki verilmeye pek sicak bakilmiyanladigim kadariylan. Zaten AML naturel ve diger mevkileri su anda accomplished bunun degisicegini sanmiyorum.

CA'ye gelince Mehmet Topuz'a 145 CA veriliyorsa Arda'nin kesinlikle cok fazla geri kalmamasi gerekir bence su anda. Servet ve Arda'da 140'in uzerinde olmalilar. Hatda su anda Servet'in Turkiye'nin en iyi defans oyuncusu olmasi gerekir. Barcelona'da 17 yasinda Bojan ve 19 yasinda Gio Dos Santos bile 140+ CA'ler aliyor bizim Arda hala 130'larda.

Arda'nin PA'si su anda Turk oyuncular arasinda en yuksegi olmali. Emre belozoglu 168 ve Nihat 175 ise Arda'nin da 175-178 arasi bi sey olmasinda bi sakinca yoktur bence. Turkiye'den bi dunya yildizi cikicaksa bu da Arda'dir su anda bence baska da oyuncu yoktur kesinlikle 170'den fazla bi PA hak ediyor kendisi. Luka Modric PA 175 ama CA'de 168 masallah diyorum baska da bisey demiyorum. Neyse su asamada PA konusunda yeni sistem uzerinde ilerlediginize gore ne desek bos.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Ilk 3 büyük ihtimal böyledir: 1)Lincoln 2) Linderoth 3) Nonda
    4.sırada Arda olduguna göre Servetin ilk 3te olma şansı yok.
    4. Sira ile 5. siranin ayni degerde olma ihtimalini, veya 3. sira ile 4. siranin ayni degerde olma ihtimalini dusunmemissin..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    4. Sira ile 5. siranin ayni degerde olma ihtimalini, veya 3. sira ile 4. siranin ayni degerde olma ihtimalini dusunmemissin..
    düşündüm ama işin suyunu cıkarmanın anlamı yok Ayrıca Ben Song'u gitti kabul ederek yazdım Ümit Karan'la Nonda cok yakın calara sahip.Servetinde hakkı verilip arttırıldıysa Ardayla yakın olmuş olabilir.
    Song'u dahil edersek hesaplar karışabilir onu yok sayarak varsayım yapmıştım.

Songlu sıralama :

1.Lincoln
    2.Linderoth
    3-4-5.Ümit Karan-Nonda-Song (bunların ca'ları kıyaslamak güç muhtemelen cok yakın degerler)

Arda ca arttırımı ile bunlardan 2sini geçerek 4.sıraya oturmuş olmalı

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

tahmin lotoya bende katılayım.

bence 1. sırada LİNCOLN

2. Sırada Ümit KARAN

3. Sırada Linteroth.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

1.lincoln
    2Linderoth
    3Nonda

Olue bence ömer abi linderoth üzerinde bi değişiklik yapmaz herhalde

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

1.lıncoln
    2.lınderoht
    3.servet 145-148 arası bı ca beklıyorum
    4.arda 145 ı bulmustur tahmınımce artık cası

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence servet en fazla 139 yapılır arda'da max 140..Fazla bi değişiklik beklemeyin bence..

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

bence ümit karan sandığınızdan daha çok çıkacak muhakkak ilk 3 te yer alır söz konusu olan PA olsaydı aynı şeyi demezdim ama Ca konusunda ümit karan kesin ilk 3 te servet tahminleriniz yanılgı...

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Servet 142,Arda 144 olabilir benceSıralamad Lincoln ve Linderoth'dan sonra Servet ve Arda gelir.Onlardan sonra Nonda ve Ümit...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    düşündüm ama işin suyunu cıkarmanın anlamı yok Ayrıca Ben Song'u gitti kabul ederek yazdım Ümit Karan'la Nonda cok yakın calara sahip.Servetinde hakkı verilip arttırıldıysa Ardayla yakın olmuş olabilir.
    Song'u dahil edersek hesaplar karışabilir onu yok sayarak varsayım yapmıştım.
    Song gitmedi.

Yukarida "Sadece sunu soyleyeyim, gecen sezon kadrosuna gore Arda takimin 4. en yuksek CA'ya sahip oyuncusu olacak. PA acisincan da en yuksek PA'ya sahip oyuncu olacak." yazmistim.

Nesil
    2003

bence ümit karan sandığınızdan daha çok çıkacak muhakkak ilk 3 te yer alır söz konusu olan PA olsaydı aynı şeyi demezdim ama Ca konusunda ümit karan kesin ilk 3 te servet tahminleriniz yanılgı...
    Umit Karan yas itibariyle ilerleyen degil, ozellikle hizindan kaybeden bir oyuncu. Daha onceki CA'sinin yanlis olmadigini varsayarsak, en iyi ihtimalle ayni yerde kalmasi dogru olur..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ümit Karan yavaş bir oyuncu değil ki hızı iyi bence...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sayfa 13 / 41 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Mesaj Yetkileri