Sayfa 2 / 41 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 1209 sonuç

Konu: [TSL] Galatasaray Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Valla bunlar iyi oldu. Hic Galatasaray resmi sitesine girmemistim..

Saka bir yana, oyuna sadece profesyonel sozlesme imzalamis oyunculari ekliyoruz. Galatasaray PAF takiminin bir kismi hala prof. olmamis oyuncular ve buyuk ihtimalle Galatasaray'da profesyonel olmayacaklar. Bir cok oyuncu bu sekilde Galatasaray PAF takiminda oynayip, alt liglerde oynayan takimlarda profesyonel olmustur.
    Mesela Erhan Kücük gibi

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

sertac eren fenerbahceden degil mi? kartal fenerin pilot takimi zaten, gencler gidip geliyorlar, iyimis ozguru bilmiyorum ama o sertaci gozum cok tutuyor,simdi ciksa oynaya bilir gibi

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Lincoln'un sevdigi kulupler listesinden artik Schalke cikartilmali hatda sevmedigi kulupler listesine bile eklenebilir. Ve su kaybolan PPM'ler neden oldu acaba cok merak ettim SI garip isler ceviriyor gene...

Emrah Yollu'nun ilk adi oyuna "Ermah" diye aktarilmis duzelitmediyse umarim sonraki yamalarda veya FM 09'da duzelitilir ayrica -7 PA almasi yanlis olmaz gibi duruyor ve yanlis bilmiyorsam kendisi sol ayakli olucak.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Emre Colak icin hala sol ayak 20 verilmemis
    Last edited by licentia : 09.Mart.2008 at 08:49 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hani her oyuncunun CAsı mevkisine göre ağırlıklı özellikler yüzünden değişiyor ya o yüzden rica etsem Arda için malum orta alanda her yerde oynayabiliyor. Mevkileri için ayrı ayrı CAsını verebiklir misin? Özellikli ML/AML/AMC/AMR..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Hani her oyuncunun CAsı mevkisine göre ağırlıklı özellikler yüzünden değişiyor ya o yüzden rica etsem Arda için malum orta alanda her yerde oynayabiliyor. Mevkileri için ayrı ayrı CAsını verebiklir misin? Özellikli ML/AML/AMC/AMR..
    Bu pozisyonlarda oynayan oyuncular icin CA pek degismez cunku agirliklari hemen hemen aynidir. Atipik pozisyonlarda ozelliklerin CA'ya etkisi degisir. DR/DM, DM/AMC, DR/MR, DC/ST, DC/DM gibi. Oyunda bu pozisyonlarin ozelliklere verdigi agirliklar birbirinden oldukca farkli oldugu icin bu sorun ortaya cikiyor. Ancak bir AMC/AML birbirine cok benzer pozisyonlar.

galatasaray alt yapısındaki ilker cihan, erhan sentürk, recep soner cihan , serdar keçci , ersel çetinkaya gibi genç oyuncaların belirgin özellikleri ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba. eğer var ise editöre giricem. Artık defans oyuncuların 15-16 gibi teknik ve bitiricilik özellikleri cıkmasına forvetlerinde uçuk top çalma ve markaj özellikleri cıkmasına dayanamıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Altyapı demişken Cem Sultan beşiktaş maçından sonra kayserispor maçında da kadroya alınmıştır. Sezon sonuna kadar da devam eder inşallah..

Nesil
    2006
    Yer
    Afyonkarahisar

Gençlerin yeteneklerinin sabit olarak verilmesi gerektiğini söylediğimiz zamanlarda gençlerin bu yeteneklerinin tam olarak oturmadığı bunları daha tecrübeli oyunculardan etkileşim yoluyla öğremelerini tavsiye ediyorsunuz ama o sistemde nedense oyuncuları birbirine karşı düşman etmekten başka bir işe yaramıyor.

Hakan Şükür Cem Sultan'la kavgalı
    Hakan Balta İlker Cihan'la kavgalı
    Ümit Karan Çağrı Yarkın'la kavgalı
    Rigobert Song Semih Kaya'la kavgalı
    Servet Çetin Serdar Keçi'le kavgalı
    Emre Güngör Murat Yolcu'la kavgalı (genç oyuncunun ismini hatırlayamadım)
    Shabani Nonda Okan Kanarya'la kavgalı
    Tobbias Linderoth Mehmet Topal'la kavgalı (en ilginci bu oldu benim için Mehmet Linderoth'u örnek alıyorum demişti)
    Lincoln İrfan Başaran'la kavgalı
    Hasan Şaş Efecan Karaca'la kavgalı

Oyunculara tutoring sistemindeki ilk seçenek ile ders almaları teklif edilmiştir.Cevaben ise;
    Personal olarak büyük farklılıkları olan kişileri örnek almaktansa sahada çalışarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum şeklinde bir cevap gelmekte,iki oyuncu da moralmen mutsuz hale gelmekte takımdaki moral seviyesi de diplere düşmektedir.
    Bunlar oyun motoru rastgele verir demeyin sakın %80 oranında kesinlikle bu veya buna benzer listeler alıyorum 8.0.0'dan beri..

Ne yaparız nasıl düzeltiriz fikirlerinizi bekliyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by 03Gs1905 View Post
    Gençlerin yeteneklerinin sabit olarak verilmesi gerektiğini söylediğimiz zamanlarda gençlerin bu yeteneklerinin tam olarak oturmadığı bunları daha tecrübeli oyunculardan etkileşim yoluyla öğremelerini tavsiye ediyorsunuz ama o sistemde nedense oyuncuları birbirine karşı düşman etmekten başka bir işe yaramıyor.

Hakan Şükür Cem Sultan'la kavgalı
    Hakan Balta İlker Cihan'la kavgalı
    Ümit Karan Çağrı Yarkın'la kavgalı
    Rigobert Song Semih Kaya'la kavgalı
    Servet Çetin Serdar Keçi'le kavgalı
    Emre Güngör Murat Yolcu'la kavgalı (genç oyuncunun ismini hatırlayamadım)
    Shabani Nonda Okan Kanarya'la kavgalı
    Tobbias Linderoth Mehmet Topal'la kavgalı (en ilginci bu oldu benim için Mehmet Linderoth'u örnek alıyorum demişti)
    Lincoln İrfan Başaran'la kavgalı
    Hasan Şaş Efecan Karaca'la kavgalı

Oyunculara tutoring sistemindeki ilk seçenek ile ders almaları teklif edilmiştir.Cevaben ise;
    Personal olarak büyük farklılıkları olan kişileri örnek almaktansa sahada çalışarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum şeklinde bir cevap gelmekte,iki oyuncu da moralmen mutsuz hale gelmekte takımdaki moral seviyesi de diplere düşmektedir.
    Bunlar oyun motoru rastgele verir demeyin sakın %80 oranında kesinlikle bu veya buna benzer listeler alıyorum 8.0.0'dan beri..

Ne yaparız nasıl düzeltiriz fikirlerinizi bekliyorum.
    Sanssizlik. Bence Lincoln ve Irfan cok iyi anlasti. Nonda Cargi ile iyi anlasti. Hasan Sas'in herhangi bir oyuncuya ornek olmasini istemem. Linderoth'un da ornek olmasini gerektiren pek neden yok (ozellikle tek PPM'si hakemlerle tartismak oldugundan dolayi). Oyuncularin yararsiz seyler ogrenecegi, veya kotu aliskanliklari olan oyuncularin egitmen olmasi hic dogru olmaz.

Ayrica her alt yapidan cikan oyuncu, A takimdaki bir oyuncudan bilgi alma konusunda memnun olacagi da garanti degil sonucta. Zorla benzer karakterleri vermek de yanlis olur. Ayrica hangi secenegi tercih ettiginiz de onemli. Oyuncu karakterini gelistirsin istiyorsaniz, oyun stili fark etmez. Oyun stilini ornek almasini istiyorsaniz, ozelliklerinin hemen hemen benzer yonlerde olmasi gerekir. Her konuda ogren diyorsaniz, hem oyun stili hem de karakteri ornek almasini istiyorsaniz bu durumda iki oyuncunun birbirinden hoslanmamasina neden olacak bir cok sey olabilir. Mesela Mehmet Topal sportmen oyuncudur, Linderoth'dan oyun stilini ogren dersiniz, hakemlerle tartismayi ogretir Linderoth. Topal'da tabii bundan hoslanmaz.. vs. vs. vs.

Ömer'e katılıyorum. Tutoring'deki tercih yapılırken karakterlere dikkat etmek gerekir. Yani Mehmet Topal için Linderoth ideal bir örnek olacaksa atıyorum ikisi de hırslıysa böyle bir tercih mantıklı olur. Aksi takdirde teper. Onun yerine benzer tipte oyuncularsa oyun anlayışını öğrenmesi (ikinci tercih) ya da sadece özelliklerini geliştirmesi (üçüncü tercih) tercih edilmesi uygun olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben ilk defa genç futbolcunun örnek almasında sorun çıktığını görüyorum gittiğim her takımda bizzat moralleri düzeltmek için yaptığım bir uygulama hiç te kavga eden biri görmedim
    sizde neden böyle olmuş anlamadım
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Afyonkarahisar

Linderoth'a verilen tek PPM hakemlerle tartışması ise hata ettiğinizi söylemekten başka bişey gelmiyor elimden.Pek hakemlerle tartışan bir oyuncu olarak gözlemelemedim ben kendisini.

PPM verilmesi gerekiyorsa ki bence gerekiyor top kesiciliği ile ilgili olanları,ileri uzun pasları yüzdeli olarak atmasıyla ilgili ppm'ler varsa verilebilir.Barusso'ya da uzaktan şut dener PPM'si(eğer varsa) verilebilir.

Bakalım bundan sonra ikinci seçenekten tutoring vermeye çalışacağım.Tek açtığım oyunda olsa olabilir diyeceğimde 802uptaded versiyonda her açtığımda başıma gelen bir durum oldu bu olaylar.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Linderoth'a bu senelik Turksportal'in hic dokundugunu sanmiyorum o PPM'i ona onu senelerdir takip eden ve bizden cok daha iyi bilicek olan Danimarka arastirmacisi tarafindan verilmistir tahminim.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

yine gördükki Ümit Karan, Türkiye ligindeki en iyi 3 forvetinden biri. Fm 2009 icin ca'da artis bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Linderoth'a bu senelik Turksportal'in hic dokundugunu sanmiyorum o PPM'i ona onu senelerdir takip eden ve bizden cok daha iyi bilicek olan Danimarka arastirmacisi tarafindan verilmistir tahminim.
    Copenhagen taraftarı olan arkadaşım Klaus'a sorayım bakalım hakkaten Tobbe pek bir hakemlere saldıran tutumlar içindemiymiş son yıllarda.?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by 03Gs1905 View Post
    Linderoth'a verilen tek PPM hakemlerle tartışması ise hata ettiğinizi söylemekten başka bişey gelmiyor elimden.Pek hakemlerle tartışan bir oyuncu olarak gözlemelemedim ben kendisini.

PPM verilmesi gerekiyorsa ki bence gerekiyor top kesiciliği ile ilgili olanları,ileri uzun pasları yüzdeli olarak atmasıyla ilgili ppm'ler varsa verilebilir.Barusso'ya da uzaktan şut dener PPM'si(eğer varsa) verilebilir.

Bakalım bundan sonra ikinci seçenekten tutoring vermeye çalışacağım.Tek açtığım oyunda olsa olabilir diyeceğimde 802uptaded versiyonda her açtığımda başıma gelen bir durum oldu bu olaylar.
    Toplamda 8-10 mac izledigimiz Linderoth icin herhangi bir degisiklik yapilmasi mantikli olmazdi herhalde..

Danimarka arastirma sefi'ne sorarim eger PPM'ler konusunda ekleme gerekli olup olmadigini...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    yine gördükki Ümit Karan, Türkiye ligindeki en iyi 3 forvetinden biri. Fm 2009 icin ca'da artis bekliyorum.
    Pek bekleme bence..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ümit zaten şu anda ligin en iyi 3 forvetinden biri oyunda. Değişim gerekmez.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

editorden baktigimde biraz gulumsedim,
    neden mi?

Arda ve Hasan Sas icin Ingilizce biliyorlar eklenmisti!
    ne Arda ne de Hasan Sas ingilizce bilmiyorlar bunu ben dahil sizde iyi biliyorsunuz...

ama ne hikmetse eklenilmis, eger hersey dikkatli ve iyi bir sekilde yapilacaksa kuuk kusurlari da duzeltmeniz gerekir

ne arda ne hasan ingilizce bilmiyorlar, zaten hic bi yerde kanit yok...roportaj moportaj bunlar yazili isler tercumanla yapliyor zaten...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    30 yaşını geçmiş futbolcudan ne artış bekliyorsunki ümit aynı ümit
    2000 den 2008 e kadar hiç değişmedi hep aynı performans hep aynı still
    oynatırsanız böylede oynar işte şimdiye kadar yedek bırakanların kendi kayıbıdır ama 2000 den 2008 e kadar en iyi 3 türk forvetten biridir zaten
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arda ve hasan oyunda ingilizce biliyor olsa hatta fransızca ve ugandaca biliyor olsa ne faydası veya zararı var anlamış değilim..tabi herşey çok çok gerçekci olacaksa o zaman bizim o oyunda galatasarayın başında ne işimiz var...

bazen kendimizi çok kaptırdığımızı düşünüyorum takdir tabii sizlerin...

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Hayir efendim olmayacak, herkesin bilgisi kendine...
    eger arda ve hasan sas ingilizceyi birak ugandaca da bilmiyorsa ekleneyecek...
    dil olayindan oturu ingiliz takimlarin listesine girebiliyrosun bu bi sekilde etki yapiyor oyuncuya diye dusunuyorum her neyse,

ben ugur boral icin kezmanin roportajinda vardi dedim ama eklenmemis, basbaya hersey duzgun olsun lutfen!

arda ve hasan ingilizce falan bilmiyorlar, zaten Turkceyi dogru duzgun bilmiyorlar (kim biliyor ki)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sen dahil değil mi?

arda türkçeyi güzel kullanıyor ama hasan şaşın eğitim seviyesi düşük

bu arada bülent korkmazın 6 dil bildiğini biliyormuydun?
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İngilizce biliyor demek 4/4lük biliyor demek değil, seviye durumu var oyunda, ona göre düzenlenir, niye kavga ediyorsunuz ki?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

herhalde ben dahil, Turkcemiz zor bir dildir...her yere kayar

ardanin hasanin ingilizcesi go you go en go go playink go gibi birey...

peki deniz baris ve onder turaci icin ingilizce neden eklenilmemis, Kezman kadar belki daha iyi biliyorlar...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    İngilizce biliyor demek 4/4lük biliyor demek değil, seviye durumu var oyunda, ona göre düzenlenir, niye kavga ediyorsunuz ki?
    kavga yok şakalaşıyoruz ben yusufislamın kötü türkçesi olduğunu biliyorumda o yüzden öyle söyledim.

bide benim bildiğim oyunda ne kadar iyi bildiğin ne kadar kötü bildiğin gibi seviyeler var mesela barışlar serkan çalıklar denizler önderler ana dili gibi almanca biliyor ama ümit karan az çok biliyor
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    kaleci aykut erçetini çok iyi analiz ettiğimi düşünüyorum ve belli özellikleri ortalamanın çok üzerinde belli özellikleride ortalamanın çok altında olan bir kaleci

öncelikle kendine güveni çok düşük olduğu için hava hakimiyeti çok zayıf çok kolayca çıkıp alması gereken topları bile ilk olarak yumruklamayı düşünüyor bu sebeble gereksiz goller yiyebilir (yedide geçen yılki trabzonspor maçı gol erdinç)

ikinci çok düşük amatör sayılabiliecek özelliği hem soğukkanlılığı çok düşük hem de top tekniği çok düşük olduğu için geri paslardaki hataları aykuta geri pas atıldığında çok tehlikeli işler yapıyor

vasat özelliklerinden birisi genel olarak çizgiyi terk edip açı daraltmayı düşünmüyor çizgiye bağlı kalıp şutu beklemeyi yeğeliyor refleksinin ve fiziğinin çok iyi olduğunu bildiği için köşelere bile gitse kendine güveniyor ve boşa çıkmaktansa kalesinde beklemeyi tercih ediyor onun için ani çıkışları düşük bir kaleci (ama orkun gibi değil orkunun karar vermesi düşük olduğu için gereksiz çıkışlar yapabiliyor ve çıkmaması gereken toplara çıkabiliyor)

inanılmaz özelliklerinden birisi önsezisi çoğu yakın mesafe şutlarını göze çok hoş gelen bir şekilde kurtarıyor ve alkış yağmuruna tutuluyor ilk bakışta refleksinin mükemmel olduğunu düşünüyorsunuz ama bu bir yanılmaca asıl yaptığı şey ofans oyuncusunun vuracağı şutu şutun sertliğini ve hangi köşeye vurulacağını sezebilmesi bu sezgisine güvendiği için topu çizgide bekliyor forvet topa vurduğu anda veya vurmadan önce o köşeye uçuyor mesela kayseri maçındaki cangele nin şutu ve ankaraspor maçındaki de nigrisin şutunu akıl almaz bir refleks le kurtardı diyordu elbette refleksle ilgili ama öncesinde ön sezisiyle kurtarış yapıyor

iyi özelliklerinden biride refleks fiziğini çok iyi kullanabilen ve köşelere çok iyi ve hızlıca uzanabilen bir kaleci
    bir diğer iyi özelliği ise consantrasyon volkan demnirel gibi canı sıkkın olunca orta sahadan falan gol yemiyor her daim zinde olabilmesi çok büyük bir artısı ve bu özelliği onu büyük takım kalecisi yapar (rüştü bu özelliği olmadığı için küçük takım kalecisidir mesela rüştünün takımı kendinden büyük bir takımla oynarsa ve rüştünün takımı sürekli atak yerse rüştü bu gibi maçlarda kahraman olur maça sıcak kalır kurtarış üzerine kurtarış yapar ancak rüştü büyük takımda ise ve rüştünün kalesi nadir olrak pozisyon görüyorsa rüştü konsatrasyonunu kaybeder ve oyundan soğur kaleye 80. dakikada ilk gelen top gol olur)
    aykut bu yüzden büyük takım kalecisidir
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    daha öncede çok söylemiştim ayhan akmanın ilk teması çok kötü genelde ilk temas topu hızlıca önüne indirebilmek temelinden oluşur yani topu ayağımıza hızlıca alabilmek yada topu yere indirmek ayhan ise tam tersi topu kontrol ederken topu havalandırıyor bu onun dengesini kaybetmesine ve zaman kaybetmesine yol açıyor akabinde topu rakibinede kaptırabiliyor

yine bıu açıdan nondanın ilk teması çok iyi gerilere gelip tol almasıda ilk temasına ve tekniğine güveninden kaynaklanıyor ilk temas 18 teknik 15 olabilir
    ve nonda nın jumpingi 12 yi geçmez hemen hemen hiç bir stoperin üzerinden kafa vurduğunu görmedim ama heading i 16 civarı olabilir

bu arada sabrinin yaratıcılığı1 yapılabilir zaten kafasını hiç kaldırmadığı için toptan başka birşeyi görmesine olanak yok
    Last edited by extensor : 20.Mart.2008 at 07:45 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Okan Buruk demin Lig TV'deki raportaj'da 168 cm oldugunu acikladi. Oyunda 169 gozukuyor duzeltilmesi lazim.

Yav okadar ayrintiya girmeyin,1 cm nedir Sonucta bir oyun bu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

lig tv maç arasında hakan ünsal okan buruğun 170 olduğunu iddaa etti inanmadım

o kadar uzun değildir dediim 168 doğrudur
    Fikirlerim burada

oğuz sabankay ve aydin yılmaz sonraki oyunda 21 yaşına giricekler ben 145-150 arası set pa düşünüyorum siz ne dersiniz?

Sayfa 2 / 41 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri